Setari Cookie-uri

nici fetele de azi nu mai sunt ce-au fost odata..oare cate fete mai zambesc la o simpla floare :-?

incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:
cristi86
Postat pe 9 Martie 2013 14:01
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

ce ai patit?
La multi ani!
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Martie 2013 14:09
NU TOATE FETE S LA FEL,N AI NIMERIT FATA POTRIVITA,EU S MATERIALISTA,DIN CONTRA INCERC SA ADUC CAT MAI MULTI BANI IN CASA,SA FIE SOTUL FERICIT,DECI MAI CAUTA
maneadana108
Postat pe 11 Martie 2013 17:56
De la: maneadana108, la data 2013-03-11 17:56:21NU TOATE FETE S LA FEL,N AI NIMERIT FATA POTRIVITA,EU S MATERIALISTA,DIN CONTRA INCERC SA ADUC CAT MAI MULTI BANI IN CASA,SA FIE SOTUL FERICIT,DECI MAI CAUTA
maneadana108
Postat pe 11 Martie 2013 17:57
SCUZE,AM GRESIT NU S MATERIALISTA,AM SCRIS REPEDE CA S LA SERVICI,SUCCES SA GASESTI O FATA CARE SA TE APRIECIEZE ASA CUM ESTI SI CARE SA SE BUCURE DE O FLOARE
maneadana108
Postat pe 11 Martie 2013 18:00
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:


Sau poate cauti tu in locurile nepotrivite.As putea si eu sa incep sa generalizez spunand ca barbatii sunt toti niste nesuferiti si totusi nu o fac pt ca stiu ca mai sunt si baieti buni cum inca mai sunt si fete bune Eu de cand ma stiu l-am ajutat pe prietenul meu la greu si niciodata nu m-am bazat pe conceptia ca "iubitul trb sa plateaca tot" Fete si baieti buni sunt peste tot daca stii unde sa cauti
MusicIsMyLife
Postat pe 11 Martie 2013 18:35
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:



Ce ai patit??Ai devenit materialist sau ai cunoscut o tanara materialista????

Tinere,nu este cazul sa generalizezi!!!!Exista fel si fel de tinere,totul este sa fii atent in cautare si selectie!!!!Cu cat vei cauta ,mai mult ,cu organul central,cu atat alegerea va fi potrivita tie!!!!In caz contrar,vei secera neghina ramasa in urma celor ,ce stiu sa secere!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Martie 2013 18:51
generalizezi, sunt fel de fel de fete. la del te am putea intreba si noi "mai exista baiat fidel?"
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 03:16
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:


N-ai dat tu peste persoana potrivita tie. Nu-ti pierde timpul cu persoanele care te baga in seama, doar cand ai bani.
Viorica_Franziska
Postat pe 29 Martie 2013 09:38
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

Eu nu am inteles " ..daca n-ai nu mai e ing004"!
rondina
Postat pe 29 Martie 2013 13:49
De la: rondina, la data 2013-03-29 13:49:08
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

Eu nu am inteles " ..daca n-ai nu mai e ing004"!


inseamna ca s-a teeeeeerminat fata
Ame_li
Postat pe 29 Martie 2013 15:26
De la: rondina, la data 2013-03-29 13:49:08
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

Eu nu am inteles " ..daca n-ai nu mai e ing004"!

ing e banca 004 terminatia de cont si dupa cum spuse ame s-a terminat
againpiscotica
Postat pe 29 Martie 2013 15:31
.. in budigai ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 29 Martie 2013 15:32
De la: Boris_the_Blade, la data 2013-03-29 15:32:08.. in budigai ?

jaba n-ai tu asa ceva
againpiscotica
Postat pe 29 Martie 2013 15:33
Unii-s trimit femeile la produs, ca sa rezolve problema
Mr_6pack
Postat pe 29 Martie 2013 15:57
Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista?
Content_Manager
Postat pe 29 Martie 2013 16:09
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.

Exista cercetatori care analizeaza relatiile dintre oameni strict din punctul de vedere al teoriei evolutiei speciei. Din punctul asta de vedere, relatiile sunt pur si simplu un rezultat al instinctului de reproducere pe care toate animalelele il au. Practic, ne casatorim pentru a avea un urmas care sa ne duca genele mai departe...perpetuam si noi specia cum o fac toate animalele. Daca te uiti in natura, femelele sunt selective, nu accepta orice mascul, ci pe cel mai frumos, pe cel ma i 'harnic', pe cel mai puternic, etc. Un mascul dominant. Asta pentru ca, inperechindu-se cu cel mai tare mascul, progeniturile lor au cele mai mari sanse sa supravietuiasca.

Acum, transferand totul la cazul oamenilor, devine mai simplu sa observi ca si femile se uita la 'masculii dominanti'. Majoritatea femeilor prefera barbati influenti, cu un statut in societate, frumosi, educati, si/sau cu bani, pentru ca ei sunt capabili sa le ofere siguranta lor si copiilor lor. Normal, majoritatea nu o fac constient, ci se indragostesc de ei, deci e ceva instinctiv. Iar altele ii considera 'o partida buna'. In fine, cand femeile se uita la barbati saraci, sau fara perspective, o fac pentru ca acestia arata bine, sunt virili, etc. si de obicei, pentru ca au ele insele bani sau perspective - e ceea ce deosebeste femeia de femelele din alte specii.

In acelasi fel, barbatii se 'imperecheza' cu tot ce pica- sunt mai putin selectivi, pentru ca ei vor doar sa isi transmita genele. De asemenea barbatii mai in varsta se uita la femei mai tinere deoarece ele sunt fertile, femeile in varsta nu mai sunt fertile, in timp ce baietii de 12-13 ani viseaza la fete mai mari -acelasi motiv, fetele de varsta lor nu sunt fertile, deci sunt neatragatoare, nu au solduri, fund, sani, etc. Iarasi,nu e ceva constient, pur si simplu, femeile care sunt 'fertile' sunt mai frumoase in ochii oricarui barbat.

Bineinteles, asa cum spuneam si in alta parte, omul are ceva mai mult decat instincte - are cel mai mare creier din lumea animala comparativ cu proportiile lui, si are in spate mii de ani de civilizatie. Asa ca, desi o explicatie, nu constitue neaparat o justificatie pentru cazurile in care un barbat de 60 de ani se insoara cu una de 18, nici pentru cazul in care femeia de 18 se marita pentru bani cu cel de 60.

Dar, si eu, desi in adolescenta au umblat si cu 'golani', nu i-am luat de barbati cu siguranta. Cand am ajuns la maturitate si m-am indragostit lulea, m-am indragostit de un barbat educat, cu o situatie financiara buna, si cu toate atributele virilitatii,cu care m-am si maritat, si i-am facut repejor si o fetita. Oi fi materialista?


Pertinent comentariul !
Si as adauga : Sa presupunem o femeie si un barbat, intr-o jungla si trezindu-se dimineata in "barlogul" lor, barbatul o trimite pe ea (pe femeie) sa vaneze ceva prin jungla si sa aduca de mancare ....Ce parere aveti voi fetele astea care iubiti un "baiat sarac", bla bla....va convine ?
kudika_25047
Postat pe 29 Martie 2013 17:24
De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 17:24:44
Pertinent comentariul !
Si as adauga : Sa presupunem o femeie si un barbat, intr-o jungla si trezindu-se dimineata in "barlogul" lor, barbatul o trimite pe ea (pe femeie) sa vaneze ceva prin jungla si sa aduca de mancare ....Ce parere aveti voi fetele astea care iubiti un "baiat sarac", bla bla....va convine ?



Eu,una,intr-o astfel de conjunctura,l-as scoate din "barlog" si l-as trimite la "vanatoare" definitiv si iremediabil!!!!Locuitul in barlog,impreuna,aduce reciprocitate in drepturi si obligatii,chiar in jungla fiind!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 17:55
De la: Content_Manager, la data 2013-03-29 16:09:39Ai dreptate! Toate femeile sunt materialiste! Si nu de ieri de azi, se intampla asa dintodeauna. In trecut, casatoriile erau aranjate de parinti. Parintii cautau intodeauna un baiat cu avere si perspective pentru fata lor. Acum, fetele se casatoresc cu cine vor, dar vor mai ales cu tipi care or au o situatie financiara buna, ori au perspective...adica, au o educatie buna. Si e firesc, tine de ceea ce se numeste teoria evolutiei.
........


Nu ai fost materialista,dar nici inconstienta,ai instinctele bine dezvoltate!!!!Doar esti femeie,nu????
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 17:56
De la: kudika_15804, la data 2013-03-29 17:55:11
De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 17:24:44
Pertinent comentariul !
Si as adauga : Sa presupunem o femeie si un barbat, intr-o jungla si trezindu-se dimineata in "barlogul" lor, barbatul o trimite pe ea (pe femeie) sa vaneze ceva prin jungla si sa aduca de mancare ....Ce parere aveti voi fetele astea care iubiti un "baiat sarac", bla bla....va convine ?



Eu,una,intr-o astfel de conjunctura,l-as scoate din "barlog" si l-as trimite la "vanatoare" definitiv si iremediabil!!!!Locuitul in barlog,impreuna,aduce reciprocitate in drepturi si obligatii,chiar in jungla fiind!!!


"Drepturi si obligatii", nu este compatibil cu "reciprocitate"
Barbatul este responsabil de bunastarea si protectia cuplului, altfel, inevitabil, vulnerabilitatea induce destramarea cuplului
kudika_25047
Postat pe 29 Martie 2013 18:20
De la: againpiscotica, la data 2013-03-29 15:31:34
De la: rondina, la data 2013-03-29 13:49:08
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

Eu nu am inteles " ..daca n-ai nu mai e ing004"!

ing e banca 004 terminatia de cont si dupa cum spuse ame s-a terminat
hai ca m-ai facut sa rad :)))
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:20
De la: Ame_li, la data 2013-03-29 15:26:21
De la: rondina, la data 2013-03-29 13:49:08
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:

Eu nu am inteles " ..daca n-ai nu mai e ing004"!


inseamna ca s-a teeeeeerminat fata
ce s-a terminat?:)))
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:21
De la: kudika_32624, la data 2013-03-29 03:16:08generalizezi, sunt fel de fel de fete. la del te am putea intreba si noi "mai exista baiat fidel?"


exista :) :D
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:22
De la: kudika_15804, la data 2013-03-11 18:51:16
De la: kudika_25894, la data 2013-03-09 14:01:47incepem sa devenim tot mai materialisti..cel putin eu am patit..azi daca ai e bine maine daca n-ai nu mai e ing0044:



Ce ai patit??Ai devenit materialist sau ai cunoscut o tanara materialista????

Tinere,nu este cazul sa generalizezi!!!!Exista fel si fel de tinere,totul este sa fii atent in cautare si selectie!!!!Cu cat vei cauta ,mai mult ,cu organul central,cu atat alegerea va fi potrivita tie!!!!In caz contrar,vei secera neghina ramasa in urma celor ,ce stiu sa secere!!!!!
Pai tocmai ca pot generaliza pentru ca asa este...daca mai sunt cateva care nu confirma regula
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:23
toata lumea e ok materialista intr-un fel sau altul..toti am prefera sa avem pe cineva care sa aiba in demtrimentul cuiva care nu are...dar asta la inceput....apoi ar trebui sa se cladeasca o relatie intre cei doi . si totusi daca nu mai ai ce s-a cladit atarna de un fir de ata :-?
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:26
cum dau edit :-?
cristi86
Postat pe 29 Martie 2013 18:30
De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 18:20:15[quote name=
"Drepturi si obligatii", nu este compatibil cu "reciprocitate"
Barbatul este responsabil de bunastarea si protectia cuplului, altfel, inevitabil, vulnerabilitatea induce destramarea cuplului



Te contrazic,eu cred in reciprocitatea in familie si ma supun ei!!!!!In ce conditii ar putea sa apara acea vulnerabilitate amintita de tine,nu inteleg???? Cum se achita barbatul de sarcinile enumerate de tine???Nu in urma asumarii unor obligatii,care se transfera si partenerei lui????Si de aici rezulta comutativitatea acestora si la femeia din viata lui!!!!Fa-ma sa inteleg motivul pentru care intervine incompatibilitatea celor afirmate de mine!!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 18:58
De la: kudika_25894, la data 2013-03-29 18:26:30toata lumea e ok materialista intr-un fel sau altul..toti am prefera sa avem pe cineva care sa aiba in demtrimentul cuiva care nu are...dar asta la inceput....apoi ar trebui sa se cladeasca o relatie intre cei doi . si totusi daca nu mai ai ce s-a cladit atarna de un fir de ata :-?



Renunti,este foarte simplu,in caz contrar,exista riscul "sa cazi de la mare inaltime"!!!!!!!Si o iei de la capat cu totul,renasti!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Martie 2013 19:04
De la: kudika_15804, la data 2013-03-29 18:58:09
De la: kudika_25047, la data 2013-03-29 18:20:15[quote name=
"Drepturi si obligatii", nu este compatibil cu "reciprocitate"
Barbatul este responsabil de bunastarea si protectia cuplului, altfel, inevitabil, vulnerabilitatea induce destramarea cuplului



Te contrazic,eu cred in reciprocitatea in familie si ma supun ei!!!!!In ce conditii ar putea sa apara acea vulnerabilitate amintita de tine,nu inteleg???? Cum se achita barbatul de sarcinile enumerate de tine???Nu in urma asumarii unor obligatii,care se transfera si partenerei lui????Si de aici rezulta comutativitatea acestora si la femeia din viata lui!!!!Fa-ma sa inteleg motivul pentru care intervine incompatibilitatea celor afirmate de mine!!!!!


D-na Curcubeu, "reciprocitatea" este altceva, este total diferit de ceea ce inseamna "drepturi si obligatii", mai concret; prima exprima actiuni si fapte ce se fac voluntar din sentiment, bun simt si a doua concretizeaza clauze stricte ce se enunta intr-un contract rece
Si tot pentru explicitare, femeia devine vulnerabila cand barbatul nu asigura minimum celor existentiale si urmare "alte maini mai nobile se va indrepta spre ea"
Ca este adevarat ?, ca sunt si femei ce muncesc pentru barbati, este adevarat ! sunt mai "fraierute"
kudika_25047
Postat pe 29 Martie 2013 20:21
De la: maneadana108, la data 2013-03-11 17:56:21NU TOATE FETE S LA FEL,N AI NIMERIT FATA POTRIVITA,EU S MATERIALISTA,DIN CONTRA INCERC SA ADUC CAT MAI MULTI BANI IN CASA,SA FIE SOTUL FERICIT,DECI MAI CAUTA
:)
cristi86
Postat pe 30 Martie 2013 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema 1 De la: kudika196009 24 Februarie 2011 08:57
Ce ati face in situatia asta????? 18 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:41
relatiile la distanta. 25 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:13
ajutatima va rog!!!! 19 De la: yumalai 19 Ianuarie 2010 12:49
Intalnire doar in week-end 35 De la: kudika331034 22 Noiembrie 2010 23:59