Setari Cookie-uri

Dacã îți place sexul, ești curvã! Sau curvar! De la caz la caz.

Este normal sa mai existe aceasta preconceptie in societatea zilelor noastre ?

Pun intrebarea plecand de la diversitatea de opinii legate de sex ce se regasesc pe acest forum si nu numai.

In unele cazuri se intrevede in spatele raspunsurilor o astfel de conceptie legata de sex, cum ca daca iti place prea mult sexul intr-o buna zi sigur ajungi sa devi o curva sau un curvar.
Eu cred ca discutia legata de placerea pentru sex suporta mult mai multe nuante decat reducerea la curvasarie.

Din punctul meu de vedere multe cupluri au de suferit datorita acestei preconceptii inoculate in copilarie si adolescenta.

Voi ce parere aveti?
Radu_Cristian_1
Postat pe 31 Mai 2014 18:48
Da , exista o diferenta de nuanta intre sex moral si sex imoral . Sper ca ai priceput unde anume se afla preconceptia !
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 11:05
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-31 18:48:09Este normal sa mai existe aceasta preconceptie in societatea zilelor noastre ?

Pun intrebarea plecand de la diversitatea de opinii legate de sex ce se regasesc pe acest forum si nu numai.

In unele cazuri se intrevede in spatele raspunsurilor o astfel de conceptie legata de sex, cum ca daca iti place prea mult sexul intr-o buna zi sigur ajungi sa devi o curva sau un curvar.
Eu cred ca discutia legata de placerea pentru sex suporta mult mai multe nuante decat reducerea la curvasarie.

Din punctul meu de vedere multe cupluri au de suferit datorita acestei preconceptii inoculate in copilarie si adolescenta.

Voi ce parere aveti?



Timpurile se schimba inevitabil,acesta este cursul firesc al vremurilor si al vietii,insa,conservatorismul,traditionalismul,urmele educatiei restrictive,insotite de habotnicia religioasa persista in unele medii,grupari religioase si nu numai,familii,segmente ale societatii moderne,fapt ce ingreuneaza optica asupra acestui compartiment atat de intim numit "VIATA DE CUPLU"!!!

De fapt,ce inseamna " a face sex"????Unii asociaza sexul cu perversiunile sexuale,si trebuie sa recunoastem ca ,intr-un anumit procent,aceasta si inseamna!!Alte persoane confunda sexul cu dragostea,nimic mai fals!!Dragilor,a face dragoste nu inseamna a face sex,ci a aduce in actul dragostei acele parti ale sexului,asa cum bine l-a numit colega mea,Iulya,moral,a colora dragostea traita numai in doi cu nuantele placute ale sexului,dar ,care nu injoseste pe niciunul dintre parteneri!!Inca ceva,daca sexul poate fi impus,aflati ca, dragostea nu poate fi fortata in niciun fel,ea este spontana si traita la intensitate maxima!!

Orice cuplu poate face NUMAI DRAGOSTE,daca cei doi se respecta si fiecare respecta preferintele celuilalt!!!Orice cuplu poate face SEX,daca este lipsit de inhibitii si partenerii vor sa arunce iubirea in negura promiscuitatii,sa se inteleaga corect,ESTE NUMAI ALEGEREA ACELUI CUPLU,cum sa isi traiasca viata intima!!!

Sexul imoral este considerat pacat,pentru ca incalca orice dogma religioasa crestina!!!Insa,unii au avansat sexul la grad de excelenta,nu concep o relatie fara sex oral sau anal,NIMIC MAI GRESIT,caci,acolo unde exista iubire curata,respectul isi face simtita prezenta!!!Poate exista iubire si fara cele doua actiuni,cine iubeste cu toata inima va intelege ce anume vreau sa spun!!!

Preconceptie????Nu este asa ceva,Cristian,este doar un stil de viata,fata de care imi exprim urmatoarea opinie:

Cine doreste numai SEX IMORAL in relatia sa acela sau aceea nu stie ce inseamna sa iubesti!!!Sexul,atat cel moral ,cat si cel imoral, poate fi considerat si "curvasaraie" atunci cand se incalca orice principii aduse de fidelitate si loialitate!!

Ce inseamna sa iti placa foarte mult sexul???Raspunsul meu in aceasta privinta este legat de existenta puntii foarte sensibila de trecere de la uman la animal!!!

Ce inseamna sa iti placa foarte mult dragostea???INSEAMNA TOTUL,aerul si hrana zilnica!!

Cuplurile,care se despart din cauza refuzului unuia dintre parteneri de a face sex IMORAL nu inseamna nimic pentru mine,acele cupluri nu stiu si nici nu vor sti vreodata sa iubeasca si sa traiasca!!!

SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Iunie 2014 11:45
te contrazici singura,,ai zis ca culmea iubiri este sexul
si 2 habotnicia religioasa nu are nimic de a face cu viata intima a unui cuplu,,,

inceteaza curcubeu
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 12:07
daca ti ai dat seama ca sexul nu are de a face cu dragostea si iubirea e un lucru bun curcubeu
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 12:13
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14
SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!




De acord cu tine
Sexul face parte din viata noastra si nu-l putem nega !
Intr-o relatie mai intai de toate , trebuie construit fundamentul , bazat pe sentimente profunde , intelegere , respect , iubire si alte componente de o mare importanta !
Sexul este ingredientul care completeaza o relatie bazata pe iubire.

Curvaraseala inseamna azi cu unul/a , maine cu altul/a ...unde exista doar sentimente trupesti , in lipsa oricarui alt sentiment !
Dar fiecare isi formeaza in viata , fundamentul in care se simte implinit.
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 12:47
iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 12:54
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 12:54:40iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti

nu am inteles nimic
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 12:58
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:47:31
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14
SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!




De acord cu tine
Sexul face parte din viata noastra si nu-l putem nega !
Intr-o relatie mai intai de toate , trebuie construit fundamentul , bazat pe sentimente profunde , intelegere , respect , iubire si alte componente de o mare importanta !
Sexul este ingredientul care completeaza o relatie bazata pe iubire.

Curvaraseala inseamna azi cu unul/a , maine cu altul/a ...unde exista doar sentimente trupesti , in lipsa oricarui alt sentiment !
Dar fiecare isi formeaza in viata , fundamentul in care se simte implinit.



Corect,draga mea,de fapt, ai adus un comment eficient la cele postate de mine anterior,in acord total cu postarea ta de mai sus!!!

Doar SEXUL este sinonim cu placerea carnala!!
DRAGOSTEA este sinonima cu comuniunea trupeasca si spirituala!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Iunie 2014 12:58
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 12:58:41
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:47:31
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14
SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!




De acord cu tine
Sexul face parte din viata noastra si nu-l putem nega !
Intr-o relatie mai intai de toate , trebuie construit fundamentul , bazat pe sentimente profunde , intelegere , respect , iubire si alte componente de o mare importanta !
Sexul este ingredientul care completeaza o relatie bazata pe iubire.

Curvaraseala inseamna azi cu unul/a , maine cu altul/a ...unde exista doar sentimente trupesti , in lipsa oricarui alt sentiment !
Dar fiecare isi formeaza in viata , fundamentul in care se simte implinit.



Corect,draga mea,de fapt, ai adus un comment eficient la cele postate de mine anterior,in acord total cu postarea ta de mai sus!!!

Doar SEXUL este sinonim cu placerea carnala!!
DRAGOSTEA este sinonima cu comuniunea trupeasca si spirituala!!!


opinia mea este ca este eronat,,

dragostea nu are nimic de a face cu sexul,este doar un cuvant pus unde nu trebui de uni crezand ca suplinesc cuvantul sex ca suna cam urat,,,sexul e sex dragostea este cu totul altceva
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 13:01
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:58:13
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 12:54:40iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti

nu am inteles nimic


ai interles perfect sa recunoastem e cam greu
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 13:03
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 13:03:19
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:58:13
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 12:54:40iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti

nu am inteles nimic


ai interles perfect sa recunoastem e cam greu

Ba chiar nu este deloc greu , doar ca unii fac confuzie intre mere si pere
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 13:12
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 12:58:41
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:47:31
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14
SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!




De acord cu tine
Sexul face parte din viata noastra si nu-l putem nega !
Intr-o relatie mai intai de toate , trebuie construit fundamentul , bazat pe sentimente profunde , intelegere , respect , iubire si alte componente de o mare importanta !
Sexul este ingredientul care completeaza o relatie bazata pe iubire.

Curvaraseala inseamna azi cu unul/a , maine cu altul/a ...unde exista doar sentimente trupesti , in lipsa oricarui alt sentiment !
Dar fiecare isi formeaza in viata , fundamentul in care se simte implinit.



Corect,draga mea,de fapt, ai adus un comment eficient la cele postate de mine anterior,in acord total cu postarea ta de mai sus!!!

Doar SEXUL este sinonim cu placerea carnala!!
DRAGOSTEA este sinonima cu comuniunea trupeasca si spirituala!!!


Ma bucur enorm ca exista oameni , care pot face diferenta intre nuante
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 13:17
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 13:12:49
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 13:03:19
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:58:13
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 12:54:40iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti

nu am inteles nimic


ai interles perfect sa recunoastem e cam greu

Ba chiar nu este deloc greu , doar ca unii fac confuzie intre mere si pere


pai nu mai fa confuzie
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 13:18
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 13:17:00
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 12:58:41
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:47:31
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14
SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!




De acord cu tine
Sexul face parte din viata noastra si nu-l putem nega !
Intr-o relatie mai intai de toate , trebuie construit fundamentul , bazat pe sentimente profunde , intelegere , respect , iubire si alte componente de o mare importanta !
Sexul este ingredientul care completeaza o relatie bazata pe iubire.

Curvaraseala inseamna azi cu unul/a , maine cu altul/a ...unde exista doar sentimente trupesti , in lipsa oricarui alt sentiment !
Dar fiecare isi formeaza in viata , fundamentul in care se simte implinit.



Corect,draga mea,de fapt, ai adus un comment eficient la cele postate de mine anterior,in acord total cu postarea ta de mai sus!!!

Doar SEXUL este sinonim cu placerea carnala!!
DRAGOSTEA este sinonima cu comuniunea trupeasca si spirituala!!!


Ma bucur enorm ca exista oameni , care pot face diferenta intre nuante


incearca sa o faci si tu si curcubeu,,ca te tavalesti mai mult prin pat nu inseamna ca faci dragoste,dragostea e altceva,sexul este sex indiferent daca este pasional sau nu
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 13:21
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 13:18:44
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 13:12:49
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 13:03:19
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 12:58:13
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 12:54:40iubirea nu are nevoie de complectare ca altfel nu este iubire,,ori este iubire ori nu,,sexul este doar o consecinta normala a iubirii dintre 2 indragostiti

nu am inteles nimic


ai interles perfect sa recunoastem e cam greu

Ba chiar nu este deloc greu , doar ca unii fac confuzie intre mere si pere


pai nu mai fa confuzie


Esti un pisalog asta-i consecinta raspunsului tau ...un mare pisalog
-Iulya
Postat pe 21 Iunie 2014 13:23
De la: -Iulya, la data 2014-06-21 11:05:34Da , exista o diferenta de nuanta intre sex moral si sex imoral . Sper ca ai priceput unde anume se afla preconceptia !


Pot da mai multe interpretari ideii de sex moral si sex imoral.

Pot intelege prin sex moral o relatie intima in cadrul unui cuplu casatorit si prin sex imoral o relatie intima in cadrul unui cuplu necasatorit.

De asemenea pot intelege prin sex moral o relatie intima in cadrul unui cuplu fidel fie el casatorit sau nu si prin sex imoral o relatie intima cu o amanta sau cu un amant.

Ar mai fi varinata in care pot intelege prin sex moral o relatie intima intre doi parteneri indragostiti si prin sex imoral o relatie intima de genul "sex cu beneficii" adica fara implicare sufelteasca doar placere fizica 100%.

Probabil ca mai sunt si alte interpretari pentru diferenta dintre sexul moral si sexul imoral si preconceptiile legate de acestea.

Cand am deschis subiectul nu la genul acesta de preconceptie m-am gandit.
M-am gandit la situatiile in care partenerii isi cenzureaza comportamentul in timp ce fac sex de frica de a nu fi judecati gresit.


NOTA: Hai sa consideram ca nu facem distinctie intre a face sex , a face dragoste , a intretine o relatie intima, a te imperechea, etc.
Stiu ca putem nuanta pe aceasta tema dar aici as dori sa discutam de autocenzura in materie de relatii intime generata de preconceptiile inoculate de familie , societate , etc.
Am intalnit cazuri in care relatia intima era considerata o obligatie ce nu implica si placere. Din contra , era considerata un act murdar facut de nevoie.
Din punctul meu de vedere genul acesta de preconceptie inoculata din copilarie sau adolescenta este paguboasa oricarei relatii.

Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 17:18
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14

SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!


Din punctul meu de vedere o astfel de afirmatie este paguboasa.

De ce ?

Pentru ca nu face distincte clara in a face sex cu dragoste si a face sex carnal.

Din acest motiv eu sunt de parere ca educatia sexuala trebuie facuta cu grija tocmai pentru a nu induce idei false.

Sunt intrutotul de acod ca exista o distincte clara intre a face dragoste si a face sex, dar la o anumita varsta aceasta distincte nu este foarte clara si din acest motiv blamarea sexului poate duce la o interpretare gresita si anume la retinerea fata de actul in sine.


Citez dintr-un articol un pasaj ce rezuma foarte frumos diferenta intre a face sex si a face dragoste:

"A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii. “Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta”, spunea Emanuel Swdenborg. Din aceasta perspectiva, impreunarea a doua trupuri nu inseamna numai potolirea dorintei erotice, ci reprezinta o daruire totala din partea a doi oameni."

Detalii aici > http://www.garbo.ro/articol/Familie/1253/Diferenta-dintre-a-face-sex-si-a-face-dragoste.html#ixzz35HggAZvf
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook
Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 17:40
DRAGOSTEA este complectata cu asa zisu sex....este lasat de DUMNEZEU pentru daruirea totala unul altuia....nu confundati ANIMALICUL cu DECENTA DRAGOSTEI
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 21 Iunie 2014 17:48
Trebuia sa dau alt titlu acestui subiect:

Dacã îți plac relatiile intime, ești curvã? Sau curvar? De la caz la caz.









Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 18:00
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-06-21 18:00:14Trebuia sa dau alt titlu acestui subiect:

Dacã îți plac relatiile intime, ești curvã? Sau curvar? De la caz la caz.









...esti curvar sau curva dupa caz,atunci cand te culci cu mai multi parteneri pt bani sau asa pur si simplu degeaba
NEGRUTTTT
Postat pe 21 Iunie 2014 18:26
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-06-21 17:40:43
De la: kudika_15804, la data 2014-06-21 11:45:14

SEXUL NU ESTE SI NICI NU VA FI COMPATIBIL CU DRAGOSTEA!!!


Din punctul meu de vedere o astfel de afirmatie este paguboasa.

De ce ?

Pentru ca nu face distincte clara in a face sex cu dragoste si a face sex carnal.

Din acest motiv eu sunt de parere ca educatia sexuala trebuie facuta cu grija tocmai pentru a nu induce idei false.

Sunt intrutotul de acod ca exista o distincte clara intre a face dragoste si a face sex, dar la o anumita varsta aceasta distincte nu este foarte clara si din acest motiv blamarea sexului poate duce la o interpretare gresita si anume la retinerea fata de actul in sine.


Citez dintr-un articol un pasaj ce rezuma foarte frumos diferenta intre a face sex si a face dragoste:

"A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii. “Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta”, spunea Emanuel Swdenborg. Din aceasta perspectiva, impreunarea a doua trupuri nu inseamna numai potolirea dorintei erotice, ci reprezinta o daruire totala din partea a doi oameni."

Detalii aici > http://www.garbo.ro/articol/Familie/1253/Diferenta-dintre-a-face-sex-si-a-face-dragoste.html#ixzz35HggAZvf
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook


articolul si pasajul este eronat,,dragostea nu inseamna sex si sexul nu inseamna dragoste,,iar daca fac sex nu inseamna nicidecum ca nu sunt receptiv la nevoile celuilalt,,,,discxutii fara sens pana nu acceptati ca cele 2 sunt lucruri distincte o sa va invartiti in jurul cozii degeaba
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 19:07
De la: Iulia_Nechifor_1, la data 2014-06-21 17:48:39DRAGOSTEA este complectata cu asa zisu sex....este lasat de DUMNEZEU pentru daruirea totala unul altuia....nu confundati ANIMALICUL cu DECENTA DRAGOSTEI


eronat dragostea nu are nimic in comun cu sexul
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 19:08
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 19:07:46... ,dragostea nu inseamna sex si sexul nu inseamna dragoste,,iar daca fac sex nu inseamna nicidecum ca nu sunt receptiv la nevoile celuilalt,,,,discxutii fara sens pana nu acceptati ca cele 2 sunt lucruri distincte o sa va invartiti in jurul cozii degeaba


Vorbesti prosti draga N.

Ca de obicei citesti si intelegi ce vrei tu.

Sa fi iubit si sa ai parte de sex cand o vrea Dumnezeu sa devi tata.

Hai noroc!
Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Iunie 2014 19:14
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-06-21 19:14:44
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 19:07:46... ,dragostea nu inseamna sex si sexul nu inseamna dragoste,,iar daca fac sex nu inseamna nicidecum ca nu sunt receptiv la nevoile celuilalt,,,,discxutii fara sens pana nu acceptati ca cele 2 sunt lucruri distincte o sa va invartiti in jurul cozii degeaba


Vorbesti prosti draga N.

Ca de obicei citesti si intelegi ce vrei tu.

Sa fi iubit si sa ai parte de sex cand o vrea Dumnezeu sa devi tata.

Hai noroc!


sa fi iubit si sa ai parte de ce vrei,,ca nu ti place tie cum suna e una ca iti vine sa i zici dragoste ca asa ti sa inoculat e alta,,insa ia o logic dragostea nu se traieste fizic prietene ci spiritual
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 19:19
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-31 18:48:09Este normal sa mai existe aceasta preconceptie in societatea zilelor noastre ?

Pun intrebarea plecand de la diversitatea de opinii legate de sex ce se regasesc pe acest forum si nu numai.

In unele cazuri se intrevede in spatele raspunsurilor o astfel de conceptie legata de sex, cum ca daca iti place prea mult sexul intr-o buna zi sigur ajungi sa devi o curva sau un curvar.
Eu cred ca discutia legata de placerea pentru sex suporta mult mai multe nuante decat reducerea la curvasarie.

Din punctul meu de vedere multe cupluri au de suferit datorita acestei preconceptii inoculate in copilarie si adolescenta.

Voi ce parere aveti?

Dragul meu,aici depinde de atitudinea si caracterul fiecaruia, de felul cum gandeste si mai ales cum iubeste,din punctul meu de vedere..."sexul"..este nu-l pot numi asa...este iubirea dintre doi oameni si contopirea spiritelor,dorinta dintre cei doi....iubirea..intr-un cuvant!
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Iunie 2014 19:22
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-06-21 19:22:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-31 18:48:09Este normal sa mai existe aceasta preconceptie in societatea zilelor noastre ?

Pun intrebarea plecand de la diversitatea de opinii legate de sex ce se regasesc pe acest forum si nu numai.

In unele cazuri se intrevede in spatele raspunsurilor o astfel de conceptie legata de sex, cum ca daca iti place prea mult sexul intr-o buna zi sigur ajungi sa devi o curva sau un curvar.
Eu cred ca discutia legata de placerea pentru sex suporta mult mai multe nuante decat reducerea la curvasarie.

Din punctul meu de vedere multe cupluri au de suferit datorita acestei preconceptii inoculate in copilarie si adolescenta.

Voi ce parere aveti?

Dragul meu,aici depinde de atitudinea si caracterul fiecaruia, de felul cum gandeste si mai ales cum iubeste,din punctul meu de vedere..."sexul"..este nu-l pot numi asa...este iubirea dintre doi oameni si contopirea spiritelor,dorinta dintre cei doi....iubirea..intr-un cuvant!


raspuns gresit,,sexul nu este nicidecum iubire
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 19:25
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 19:25:11
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-06-21 19:22:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-31 18:48:09Este normal sa mai existe aceasta preconceptie in societatea zilelor noastre ?

Pun intrebarea plecand de la diversitatea de opinii legate de sex ce se regasesc pe acest forum si nu numai.

In unele cazuri se intrevede in spatele raspunsurilor o astfel de conceptie legata de sex, cum ca daca iti place prea mult sexul intr-o buna zi sigur ajungi sa devi o curva sau un curvar.
Eu cred ca discutia legata de placerea pentru sex suporta mult mai multe nuante decat reducerea la curvasarie.

Din punctul meu de vedere multe cupluri au de suferit datorita acestei preconceptii inoculate in copilarie si adolescenta.

Voi ce parere aveti?

Dragul meu,aici depinde de atitudinea si caracterul fiecaruia, de felul cum gandeste si mai ales cum iubeste,din punctul meu de vedere..."sexul"..este nu-l pot numi asa...este iubirea dintre doi oameni si contopirea spiritelor,dorinta dintre cei doi....iubirea..intr-un cuvant!


raspuns gresit,,sexul nu este nicidecum iubire

ma..tu le sti pe toate?
Fulg-de-nea
Postat pe 21 Iunie 2014 19:28
nu stiu nimic ,sunt mic
kudika_950728
Postat pe 21 Iunie 2014 19:29
De la: kudika_950728, la data 2014-06-21 19:29:55nu stiu nimic ,sunt mic
NEGRUTTTT
Postat pe 21 Iunie 2014 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit nebuneste de amantul meu 282 De la: stem_29 20 Februarie 2014 18:50
ookkkk 7 De la: frumusica_luminita 24 Februarie 2013 21:21
urgent! 37 De la: anastasia_m 26 Iunie 2010 21:37
ma doreste in viata lui,sau doar vrea sa ma adauge inlista lui de prioritati?¡va rog sa va da-ti cu parerea,multumesc anticipat 14 De la: camiflorea 16 Iulie 2010 00:02
Cadoul de Craciun 4 De la: RAINBOWLADY 5 Ianuarie 2012 11:49