Setari Cookie-uri

Cum sa traiesc langa un barbat zgarcit ce imi interzice sa imi vizitez parintii

Buna ziua,as dori sa impartasesc si eu momente din viata mea ca sa pot face o alegere deoarece ma simt,foarte confuza.Am 24ani si dupa o relatie de 5 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu....totul bun si frumos numai k el este foarte zgarcit...nu e in stare sa platesca nici o paine....este strict numai pe mancarea lui (dieta-orez si piept de pui deoarece face sport) pe care o platim fifty fifty k nah si eu mananc ca si el.....si mai tot ce se cumpara separat gen dulciuri,fructe,legume etc le platesc numai eu.....da bani doar la chirie si intretinere jumatate (partea lui) in rest deloc.....mi-a mai aruncat cand si cand 30 lei asa in vant dar comparativ cu ce cheltuiesc eu de ordinul milioanelor e egal cu zero.Pe langa asta imi interzice sa ma duc sa imi vizitez mama si o data oe saptamana...,nu pot merge sa imi vad familia decat dak ne certam si ii spun k eu plec orice ar fi....tin sa va soun k de discutat am discutat si i-am zis k nu mi se pare corect sa fie asa....si k inteleg k a trait intr-o familie nu tocmai fericita dar eu nu am mai fost mutata de acasa si imi e putin greu si plus de asta parintii mei locuiesc la 50 min cu autobuzul de apartament.plus de asta traieste foarte solitar...nu are prieteni,nu iese pe afara sta numai inchis in casa si face chat la calculator (e un obsedat de bani apropo).Spuneti-mi si mie ce sa fac pt k in situatia asta nu ma simt deloc implinita.....as dori foarte mult sa ma intorc acasa si sa iau o pauza din relatie sa vad dak chiar il iubesc sau stau cu el doar pt k ma atrage fizic....voi ce credeti?Sa iau o pauza sau sa mai stau pe aici si sa imi albesc parul?
kudika_971446
Postat pe 22 Iulie 2014 14:37
De la: kudika_971446, la data 2014-07-22 14:37:17Buna ziua,as dori sa impartasesc si eu momente din viata mea ca sa pot face o alegere deoarece ma simt,foarte confuza.Am 24ani si dupa o relatie de 5 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu....totul bun si frumos numai k el este foarte zgarcit...nu e in stare sa platesca nici o paine....este strict numai pe mancarea lui (dieta-orez si piept de pui deoarece face sport) pe care o platim fifty fifty k nah si eu mananc ca si el.....si mai tot ce se cumpara separat gen dulciuri,fructe,legume etc le platesc numai eu.....da bani doar la chirie si intretinere jumatate (partea lui) in rest deloc.....mi-a mai aruncat cand si cand 30 lei asa in vant dar comparativ cu ce cheltuiesc eu de ordinul milioanelor e egal cu zero.Pe langa asta imi interzice sa ma duc sa imi vizitez mama si o data oe saptamana...,nu pot merge sa imi vad familia decat dak ne certam si ii spun k eu plec orice ar fi....tin sa va soun k de discutat am discutat si i-am zis k nu mi se pare corect sa fie asa....si k inteleg k a trait intr-o familie nu tocmai fericita dar eu nu am mai fost mutata de acasa si imi e putin greu si plus de asta parintii mei locuiesc la 50 min cu autobuzul de apartament.plus de asta traieste foarte solitar...nu are prieteni,nu iese pe afara sta numai inchis in casa si face chat la calculator (e un obsedat de bani apropo).Spuneti-mi si mie ce sa fac pt k in situatia asta nu ma simt deloc implinita.....as dori foarte mult sa ma intorc acasa si sa iau o pauza din relatie sa vad dak chiar il iubesc sau stau cu el doar pt k ma atrage fizic....voi ce credeti?Sa iau o pauza sau sa mai stau pe aici si sa imi albesc parul?



Ciudat,dar nu neobisnuit!!!!

Doar cinci luni de relatie,draga mea,si sunt atatea nemultumiri????

Iubitul tau are multe "calitati",drept pentru care te sfatuiesc sa te degajezi complet de stresul adus de aceasta relatie!!Iesi afara,ia aer proaspat si ezi-ti de viata ta!!

Te-ai mutat la el mult prea repede,are anumite vicii,care nu vor duce la nimic bun!!!Fii atenta cu viata ta,nu iti juca sentimentele la roata unei relatii ambigue!!

Pentru care motiv vrei sa stai sa ti se albeasca parul??Nu este mai bine sa fii o tanara doamna ,frumos aranjata si, in permanenta, placuta si agreabila???
kudika_15804
Postat pe 22 Iulie 2014 14:44
Daca vrei o pauza ca sa vezi daca il iubesti e clar ca nu il iubesti si e doar atractie fizica. Te gandesti ca te-ar durea daca ar fi cu alta, nici o problema chestia asta trece repede. Nu poti trai langa un barbat care traieste doar pentru el. Odata mutati mie si probabil multor milioane de oameni li se pare normal ca banii sa fie la comun.

Adica la modul s-au luat salariile, datoriile intr-o parte, iar restul pentru cheltuieli intr-o parte si fiecare isi ia de acolo cati bani are nevoie in ziua respectiva.

N-am mai auzit pana acum sa stai sub acelasi acoperis cu persoana iubita si banii sa fie separati. LOL!

Iar el sa nu iasa din casa, sa stea doar in fata pc-ului, sa nu il pasioneze si pe el nimic altceva in afara de internet...pff e grav! Parerea mea este sa te desparti de el, cand nu e acasa iti faci bagajele si pleci lasandu-i un bilet ca totul s-a terminat si sa nu te mai caute. Iti schimbi numarul de telefon si ai scapat de el.

Asta nu e iubire ce simti tu pentru el, e clar. Nu te mai amagi singur si nu te mai chinui. Sunt o gramada de baieti in tara asta, de ce sa stai cu unu care nu vede altceva decat calculator si bani DOAR pt el ? Cu asemenea persoane nu iti faci casa.
yeah123
Postat pe 22 Iulie 2014 14:50
Poate par negativist si prea direct, insa relatia ta o sa se termine cand te saturi de atatea chestii cate sunt si cate iti va mai impune. Ieri citeam de un baiat care i-a facut o gluma proasta iubitei, lasand-o sa plateasca taxiul de ziua ei, azi un zgarcit care isi asupreste colega de aparatament, sper sa fie doar o intamplare si ceva real in articole.
Urmatorului baiat ii spui dinainte cum sa nu fie ;)
Darius_
Postat pe 22 Iulie 2014 16:01
De la: kudika_971446, la data 2014-07-22 14:37:17Buna ziua,as dori sa impartasesc si eu momente din viata mea ca sa pot face o alegere deoarece ma simt,foarte confuza.Am 24ani si dupa o relatie de 5 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu....totul bun si frumos numai k el este foarte zgarcit...nu e in stare sa platesca nici o paine....este strict numai pe mancarea lui (dieta-orez si piept de pui deoarece face sport) pe care o platim fifty fifty k nah si eu mananc ca si el.....si mai tot ce se cumpara separat gen dulciuri,fructe,legume etc le platesc numai eu.....da bani doar la chirie si intretinere jumatate (partea lui) in rest deloc.....mi-a mai aruncat cand si cand 30 lei asa in vant dar comparativ cu ce cheltuiesc eu de ordinul milioanelor e egal cu zero.Pe langa asta imi interzice sa ma duc sa imi vizitez mama si o data oe saptamana...,nu pot merge sa imi vad familia decat dak ne certam si ii spun k eu plec orice ar fi....tin sa va soun k de discutat am discutat si i-am zis k nu mi se pare corect sa fie asa....si k inteleg k a trait intr-o familie nu tocmai fericita dar eu nu am mai fost mutata de acasa si imi e putin greu si plus de asta parintii mei locuiesc la 50 min cu autobuzul de apartament.plus de asta traieste foarte solitar...nu are prieteni,nu iese pe afara sta numai inchis in casa si face chat la calculator (e un obsedat de bani apropo).Spuneti-mi si mie ce sa fac pt k in situatia asta nu ma simt deloc implinita.....as dori foarte mult sa ma intorc acasa si sa iau o pauza din relatie sa vad dak chiar il iubesc sau stau cu el doar pt k ma atrage fizic....voi ce credeti?Sa iau o pauza sau sa mai stau pe aici si sa imi albesc parul?
de data asta ai dat gres cu relatia asta.............cauta/ti pe altul
NEGRUTTTT
Postat pe 22 Iulie 2014 16:50
De la: kudika_971446, la data 2014-07-22 14:37:17Buna ziua,as dori sa impartasesc si eu momente din viata mea ca sa pot face o alegere deoarece ma simt,foarte confuza.Am 24ani si dupa o relatie de 5 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu....totul bun si frumos numai k el este foarte zgarcit...nu e in stare sa platesca nici o paine....este strict numai pe mancarea lui (dieta-orez si piept de pui deoarece face sport) pe care o platim fifty fifty k nah si eu mananc ca si el.....si mai tot ce se cumpara separat gen dulciuri,fructe,legume etc le platesc numai eu.....da bani doar la chirie si intretinere jumatate (partea lui) in rest deloc.....mi-a mai aruncat cand si cand 30 lei asa in vant dar comparativ cu ce cheltuiesc eu de ordinul milioanelor e egal cu zero.Pe langa asta imi interzice sa ma duc sa imi vizitez mama si o data oe saptamana...,nu pot merge sa imi vad familia decat dak ne certam si ii spun k eu plec orice ar fi....tin sa va soun k de discutat am discutat si i-am zis k nu mi se pare corect sa fie asa....si k inteleg k a trait intr-o familie nu tocmai fericita dar eu nu am mai fost mutata de acasa si imi e putin greu si plus de asta parintii mei locuiesc la 50 min cu autobuzul de apartament.plus de asta traieste foarte solitar...nu are prieteni,nu iese pe afara sta numai inchis in casa si face chat la calculator (e un obsedat de bani apropo).Spuneti-mi si mie ce sa fac pt k in situatia asta nu ma simt deloc implinita.....as dori foarte mult sa ma intorc acasa si sa iau o pauza din relatie sa vad dak chiar il iubesc sau stau cu el doar pt k ma atrage fizic....voi ce credeti?Sa iau o pauza sau sa mai stau pe aici si sa imi albesc parul?


Draga mea , nu -l iubesti , ti-ai dorit o relatie normala , dar din pacate ai nimerit un barbat plin de defecte care nu sunt de tolerat ! ; are o singura calitate, dupa cum zici...aceasta calitate o au toti barbatii si nu se merita doar pt atat sa-ti complici viata pt un nimic , esti tanara , ia-ti bagajele , mergi inapoi la parintii tai , rupe relatia cu el si ofera-ti sansa de a cunoaste un barbat care pe langa defecte sa aibe si calitati ( nu doar fizice)...lasa-l cu chaturile lui si sa-si gaseasca alta proasta pe care sa o foloseasca !
In cazul in care decizi sa ramai cu el , singura vinovata esti tu pt ca accepti.
Si te intreb , se merita sa-ti albesti parul pt acest om ? Daca eu as fi fost in aceasta situatie ...tu ce anume m-ai fi sfatuit ?
-Iulya
Postat pe 22 Iulie 2014 17:39
De la: kudika_971446, la data 2014-07-22 14:37:17Buna ziua,as dori sa impartasesc si eu momente din viata mea ca sa pot face o alegere deoarece ma simt,foarte confuza.Am 24ani si dupa o relatie de 5 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu....totul bun si frumos numai k el este foarte zgarcit...nu e in stare sa platesca nici o paine....este strict numai pe mancarea lui (dieta-orez si piept de pui deoarece face sport) pe care o platim fifty fifty k nah si eu mananc ca si el.....si mai tot ce se cumpara separat gen dulciuri,fructe,legume etc le platesc numai eu.....da bani doar la chirie si intretinere jumatate (partea lui) in rest deloc.....mi-a mai aruncat cand si cand 30 lei asa in vant dar comparativ cu ce cheltuiesc eu de ordinul milioanelor e egal cu zero.Pe langa asta imi interzice sa ma duc sa imi vizitez mama si o data oe saptamana...,nu pot merge sa imi vad familia decat dak ne certam si ii spun k eu plec orice ar fi....tin sa va soun k de discutat am discutat si i-am zis k nu mi se pare corect sa fie asa....si k inteleg k a trait intr-o familie nu tocmai fericita dar eu nu am mai fost mutata de acasa si imi e putin greu si plus de asta parintii mei locuiesc la 50 min cu autobuzul de apartament.plus de asta traieste foarte solitar...nu are prieteni,nu iese pe afara sta numai inchis in casa si face chat la calculator (e un obsedat de bani apropo).Spuneti-mi si mie ce sa fac pt k in situatia asta nu ma simt deloc implinita.....as dori foarte mult sa ma intorc acasa si sa iau o pauza din relatie sa vad dak chiar il iubesc sau stau cu el doar pt k ma atrage fizic....voi ce credeti?Sa iau o pauza sau sa mai stau pe aici si sa imi albesc parul?

propunei un mic concediu.....asa macar de relaxare poate i se descreteste mintea!
Titanika
Postat pe 23 Iulie 2014 12:17
Nu esti fericita , si cand ii vezi atatea defecte poate caar fi mai bine sa te retragi elegant si sa iti vezu=i de viata ta ...Decat sa fii cu cineva doar ca sa nu fii singura , mai bine traieste putin si pentru tine si afla ce vrei de la viata si de la o relatie , clar nu asa ceva ...Succes mai mult data viitoare si ai incredere , ai viitorul in fata !INSPIRATIE MAXIMA !
kudika_956659
Postat pe 23 Iulie 2014 12:56
Da....poate m-am grabit k a fost si o situatie mai delicata la ambii acasa,ce e drept la mn s-au potolit apele.Culmea e k nu m-am mutat la el ci locuim cu chirie ....platesc si chirie aiurea....deja in 2 luni mi-a cazut si jumatate de par din cap :)....clar k o sa o termin.Nu se merita sa ajung mai departe sa sufar...mai bn sufar acum decat mai tarziu.Ms mult :*
kudika_971446
Postat pe 23 Iulie 2014 22:21
De la: kudika_971446, la data 2014-07-23 22:21:23Da....poate m-am grabit k a fost si o situatie mai delicata la ambii acasa,ce e drept la mn s-au potolit apele.Culmea e k nu m-am mutat la el ci locuim cu chirie ....platesc si chirie aiurea....deja in 2 luni mi-a cazut si jumatate de par din cap :)....clar k o sa o termin.Nu se merita sa ajung mai departe sa sufar...mai bn sufar acum decat mai tarziu.Ms mult :*


Atunci , fugi si lasa-l pe el sa cheleasca
-Iulya
Postat pe 23 Iulie 2014 22:25
Concediu?Mama....pe banii cui?El mai mult de maxim. 10 mil pe luna cu tot cu banii de mancare suplimente si alte cele nu cheltuieste....plus k abia ce am sosit de la munte unde a cheltuit 2mil partea lui....1mil750 benzina si 250 mii pt mancare,.....si acum se vaita k nu are decat 5 lei in buzunar si k trb sa luam pui si avident k va trb sa cumpar eu.....:).E nasoala trb cu banii :)) deci niciun concediu
kudika_971446
Postat pe 23 Iulie 2014 22:35
Pauza o vreau pt k in 7 luni si cv de relatie am rupt colaborarea cu toti prietenii.....nu fac altcv decat sa muncesc si sa stau doar cu el si plus k nici nu iese....posibil sa fie atractie fizica...unde face fitness.Sta in fata calc pt k face videochat....asta e jobul lui si e non stop acasa..deci ....eu de cate ori sunt aici dau numai cu nasul de el....pardon de expresie dar nu pot trage nici o basina de el .E numai pt el si toata lumea e "boschetara"......deci c sa inteleg?Ca maine poimaine si eu voi fi tot o "boschetara" pt el?
kudika_971446
Postat pe 23 Iulie 2014 22:41
E de meserie videochatist
-Iulya
Postat pe 23 Iulie 2014 22:44
De la: kudika_971446, la data 2014-07-23 22:21:23Da....poate m-am grabit k a fost si o situatie mai delicata la ambii acasa,ce e drept la mn s-au potolit apele.Culmea e k nu m-am mutat la el ci locuim cu chirie ....platesc si chirie aiurea....deja in 2 luni mi-a cazut si jumatate de par din cap :)....clar k o sa o termin.Nu se merita sa ajung mai departe sa sufar...mai bn sufar acum decat mai tarziu.Ms mult :*


Exact,suferinta de acum este cu mult mai mica decat cea, pe care o vei simti lasandu-te angrenata in ceva ,ce iti face viata imposibila!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iulie 2014 06:52
Da pai face videochat.....k din asta castiga cel mai bn si cum e obsedat de bani.......Vad k o sa in sentimente iarasi...nici nu stie ce il asteapta.Cand va afla k vreau sa ma mut acasa de luni cred k o sa ii pice fata .Dar de plecat tot o sa plec.....oricat de ok ar fi el asa...zgarcenia nu e buna.Plus k in copilarie a fost abuzat sexual de fratele lui....abia ce am aflat si eu de curand asta.....si cn stie c naiba ascunde in interiorul lui,ma trezesc maine poimaine k incepe sa creeze obsesii si pt mn si cum vreau sa ies din asta poc apar pe la stiri o omorata sau cn stie cum (Doamne fereste)
kudika_971446
Postat pe 24 Iulie 2014 09:21
De la: kudika_971446, la data 2014-07-24 09:21:47Da pai face videochat.....k din asta castiga cel mai bn si cum e obsedat de bani.......Vad k o sa in sentimente iarasi...nici nu stie ce il asteapta.Cand va afla k vreau sa ma mut acasa de luni cred k o sa ii pice fata .Dar de plecat tot o sa plec.....oricat de ok ar fi el asa...zgarcenia nu e buna.Plus k in copilarie a fost abuzat sexual de fratele lui....abia ce am aflat si eu de curand asta.....si cn stie c naiba ascunde in interiorul lui,ma trezesc maine poimaine k incepe sa creeze obsesii si pt mn si cum vreau sa ies din asta poc apar pe la stiri o omorata sau cn stie cum (Doamne fereste)



Draga mea,nu iti mai pune fel si fel de intrebari,ci iesi din aceasta situatie,este simplu!!!Nu inteleg de ce te-ai complacut intr-o astfel de relatie,daca lucrurile se prezinta astfel!!!Indiferent de modul cum va reactiona la aflarea vestii ca il vei parasi,fii hotarata si mergi pana la capat!!Cui folosesc lamentarile???Nimanui!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iulie 2014 09:25
cred ca gindesti foarte realist si adevarat ,si eu am problema de genul asta si nu stiu cum sa o scot la capat sa nu sufar din despartire si sa pot sa gasesc pe altcineva ,dar nu am sufficient curaj sa fac asta
kudika_971494
Postat pe 24 Iulie 2014 22:34
Eu am curajul sa o fac si deja i-am spus....probabil crede k glumesc dar sunt hotsrata si luni voi merge acasa.Imi reiau obiceiurile ca inainte si o sa ies mai des cu prietenii numai sa nu ma gandesc la el.Multumesc tutror pt sfat si va doresc o viata fericita si frumoasa si multa sanatate!
kudika_971446
Postat pe 25 Iulie 2014 19:52
Deci, ai plecat?
Darius_
Postat pe 25 August 2014 16:50
De la: Darius_, la data 2014-08-25 16:50:46Deci, ai plecat?

Stai relax ca sta numa la 50 de minute de casa nu la 2 luni..sau o luna de mers pe jos.Totusi poate merge intr-un deget si de aia ii ia asa de mult..
Gizass oameni buni cum draq sa ai trairile astea la 24 de ani si sa stai in acelasi oras cu parintii si sa vi pe kudika sa ceri sfaturi???
- Zice fatuca ca ala e solitar..ea oare cum naiba e daca scrie pe forum si nu vb cu masa??
- zice ca ala e zgarcit..o fi un hagi tudose, stil masa, da sa fim seriosi ea cheltuie de ordinul milioanelor auzi, pai pana mea de coptil razgaiat du-te de cata unu ce are si cheltuie de ordinu milioanelor ce pana corbului argintiu cu 3 ochi cauti cu asta?
- relaxati-va ca la cat e de lunga poveste tind sa cred ca amandoi au capu mare si mintea le sta lejer
Nigma
Postat pe 26 August 2014 15:53
Esti cumva retardata? Abia acum ai iesit din fo' pestera sau padure neumblata de pas de om? Daca NU, atunci fa pasi si da-l draq' pe acest avar ciudat si egoist ! Nu va fi niciodata altfel, mai rau in mod sigur dar sa se schimbe in bine sau in mai bine, niciodata! Capisci?
rondina
Postat pe 26 August 2014 19:46
rondino ti am zis sa nu mai vb urat
kudika_950728
Postat pe 26 August 2014 19:50
De la: kudika_950728, la data 2014-08-26 19:50:42rondino ti am zis sa nu mai vb urat

Suferi cumva de fo' manie a persecutiei "indirecte" sau...e ceva mai grav???
rondina
Postat pe 26 August 2014 19:53
Pai cum sa nu fie zgarcit un om care sta cu chirie?Sunt unii milionari si tot zgarciti sunt.De Buffet, Carlos Slim sau Ingvar Kamprad ce sa mai zicem ca sunt multimiliardari?Fata probabil ca e uratica fata de el deci el e egoistul, ce e asa de mirare...
Mr_6pack
Postat pe 26 August 2014 20:17
strange bani la cec sa isi ia casa.nu vrea deloc sa il sustina.milioanele ei de unde vin?????
krizantema
Postat pe 29 August 2014 14:47
De la: krizantema, la data 2014-08-29 14:47:33strange bani la cec sa isi ia casa.nu vrea deloc sa il sustina.milioanele ei de unde vin?????

Ce intrebare e si asta, estiu de la DNA de te intereseaza traseul banilor, da si ea cu fundu la camera ce vrei si tu
Nigma
Postat pe 29 August 2014 14:55
cum ti-ai dat tu cu parerea la fel am facut si eu
krizantema
Postat pe 29 August 2014 15:00
De la: Nigma, la data 2014-08-26 15:53:58
De la: Darius_, la data 2014-08-25 16:50:46Deci, ai plecat?

Stai relax ca sta numa la 50 de minute de casa nu la 2 luni..sau o luna de mers pe jos.Totusi poate merge intr-un deget si de aia ii ia asa de mult..
Gizass oameni buni cum draq sa ai trairile astea la 24 de ani si sa stai in acelasi oras cu parintii si sa vi pe kudika sa ceri sfaturi???
- Zice fatuca ca ala e solitar..ea oare cum naiba e daca scrie pe forum si nu vb cu masa??
- zice ca ala e zgarcit..o fi un hagi tudose, stil masa, da sa fim seriosi ea cheltuie de ordinul milioanelor auzi, pai pana mea de coptil razgaiat du-te de cata unu ce are si cheltuie de ordinu milioanelor ce pana corbului argintiu cu 3 ochi cauti cu asta?
- relaxati-va ca la cat e de lunga poveste tind sa cred ca amandoi au capu mare si mintea le sta lejer



kudika226898
Postat pe 29 August 2014 16:51
De la: Nigma, la data 2014-08-29 14:55:23
De la: krizantema, la data 2014-08-29 14:47:33strange bani la cec sa isi ia casa.nu vrea deloc sa il sustina.milioanele ei de unde vin?????

Ce intrebare e si asta, estiu de la DNA de te intereseaza traseul banilor, da si ea cu fundu la camera ce vrei si tu







kudika226898
Postat pe 29 August 2014 16:54
nu mai pierde timpul
e plina lumea de barbate iar daca vrei unul k lumea , cauta-l , nu ramane blocata langa un astfel de zgarie branza...
holograf
Postat pe 7 Septembrie 2014 04:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 13 De la: andreea1976 17 Martie 2009 16:10
feel lonely 26 De la: maimai_no1 18 August 2011 03:08
Urgent , vrea cineva la mare ? 3 De la: kudika_966303 27 Iulie 2014 23:37
ce-i atrag pe baieti cel mai mult la fete? 38 De la: FLORIKA 12 Iulie 2009 17:30
probleme in dragoste 28 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:50