Setari Cookie-uri

Cum sã procedez?

Bunã!
Am întâlnit un tip de câteva sãptãmâni. Un tip super: de la început am fost de acord sã ne cunoaștem pentru început. Am discutat, din ziua în care ne-am întâlnit, zilnic prin mesaje. M-am întâlnit cu el la un moment dat, iar el deja insista sã mergem în oraș cu verișoara lui și prietenul ei.
Au fost super-ok, el era super-îndrãgostit de mine și la fel și eu de el. Îi spusese maicã-sii despre mine și totul pãrea sã decurgã ok, pânã când...i-am zis cã îl iubesc. El a spus cã nu se pune încã problema de iubire și l-am aprobat. Eram doar entuziasmatã & îndrãgostitã și i-am mãrturisit asta. Dupã câteva zile în care devenise distant mi-a spus cã a fost prea mult pentru el te iubesc-ul ãla și cã ar trebui sã ne împrietenim întâi apoi sã trecem la un alt nivel. Și l-am înțeles.
Dar de atunci s-a rãcit iar eu i-am dat pace. Dupã o sãptãmânã în care nu mi-a vorbit defel, tot eu i-am scris și am vorbit amical.
Îl plac mult pe tip, dar nu înțeleg mentalitatea lui. Am înțeles cã pune preț pe cuvintele astea, vrea o relație serioasã, dar..de ce nu poate trece peste și sã flirtãm ca pânã atunci?
Poate mã ajutați voi, care probabil ați mai trecut prin așa ceva. Nu cred cã m-ar lãsa orgoliul sã-i cedez din prima dacã se va întoarce, dar nici mãcar nu știu dacã ar face-o, nu știu ce gândește.
kudika_979977
Postat pe 22 Ianuarie 2015 16:27
mai lasa l o saptamana sa te caute fara sa k cauti daca nu o face cauta ti altu
george1
Postat pe 22 Ianuarie 2015 16:37
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 16:27:34Bunã!
Am întâlnit un tip de câteva sãptãmâni. Un tip super: de la început am fost de acord sã ne cunoaștem pentru început. Am discutat, din ziua în care ne-am întâlnit, zilnic prin mesaje. M-am întâlnit cu el la un moment dat, iar el deja insista sã mergem în oraș cu verișoara lui și prietenul ei.
Au fost super-ok, el era super-îndrãgostit de mine și la fel și eu de el. Îi spusese maicã-sii despre mine și totul pãrea sã decurgã ok, pânã când...i-am zis cã îl iubesc. El a spus cã nu se pune încã problema de iubire și l-am aprobat. Eram doar entuziasmatã & îndrãgostitã și i-am mãrturisit asta. Dupã câteva zile în care devenise distant mi-a spus cã a fost prea mult pentru el te iubesc-ul ãla și cã ar trebui sã ne împrietenim întâi apoi sã trecem la un alt nivel. Și l-am înțeles.
Dar de atunci s-a rãcit iar eu i-am dat pace. Dupã o sãptãmânã în care nu mi-a vorbit defel, tot eu i-am scris și am vorbit amical.
Îl plac mult pe tip, dar nu înțeleg mentalitatea lui. Am înțeles cã pune preț pe cuvintele astea, vrea o relație serioasã, dar..de ce nu poate trece peste și sã flirtãm ca pânã atunci?
Poate mã ajutați voi, care probabil ați mai trecut prin așa ceva. Nu cred cã m-ar lãsa orgoliul sã-i cedez din prima dacã se va întoarce, dar nici mãcar nu știu dacã ar face-o, nu știu ce gândește.



Te-ai grabit in declaratii,ai dovedit ca esti superficiala,ceea ce tanarului nu i-a placut,si,drept urmare,te-a tratat ca atare!!Invata sa fii ponderata in transmiterea sentimentelor,caci vei fi privita ca o persoana ,care nu acorda importanta cuvenita unei relatii!!De ce nu depaseste acel incident,neplacut pentru el???Pentru ca te percepe asa cum i te-ai prezentat si nici nu vrea sa treaca peste astfel de lucruri,chiar daca mi se pare exagerat modul cum s-a comportat cu tine!!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 16:40
nu asculta ce ti zice persoana de mai sus,,aceasta i opinia mea
george1
Postat pe 22 Ianuarie 2015 16:42
Știu cã am greșit spunându-i... Dar nu înțeleg de ce nu trece peste. I-am spus cã nu sunt superficialã, de aia nici nu am susținut cã îl iubesc. Mi-am recunoscut greșeala.
kudika_979977
Postat pe 22 Ianuarie 2015 16:50
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 16:50:39Știu cã am greșit spunându-i... Dar nu înțeleg de ce nu trece peste. I-am spus cã nu sunt superficialã, de aia nici nu am susținut cã îl iubesc. Mi-am recunoscut greșeala.



L-ai intrebat care este motivul pentru care a devenit reticent ,privind comportamentul tau,in relatia cu tine???Data viitoare,cand vei mai vorbi cu el,daca va mai fi o astfel de ocazie,intreaba-l simplu,care este motivul pentru care nu poate inainta in relatia cu tine!!!Daca este un barbat onest si corect cu el insusi,cum doreste sa lase impresia,iti va da raspunsul asteptat!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:14
Mi-a zis cã a fost prea mult pentru el și cã ar trebui sã o luãm ușor. Credeam cã are nevoie de timp... și i l-am acordat, în prima fazã fãrã sã cer detalii. Apoi când am vãzut cã el chiar se îndepãrteazã l-am întrebat.
Noi nu ne întâlnim, avem vieți diferite, de aceea nu știu ce sã fac. Sã-l chem undeva nu pot ar fi penibil. Și apoi nu vreau sã-l sperii cu atitudinea mea, dar nici indiferentã nu vreau sã fiu. El zicea ca dragostea trebuie demonstratã. Dar nu vãd cum, dacã noi nu vorbim. Nici sã fiu preșul lui...
kudika_979977
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:24
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 18:24:16Mi-a zis cã a fost prea mult pentru el și cã ar trebui sã o luãm ușor. Credeam cã are nevoie de timp... și i l-am acordat, în prima fazã fãrã sã cer detalii. Apoi când am vãzut cã el chiar se îndepãrteazã l-am întrebat.
Noi nu ne întâlnim, avem vieți diferite, de aceea nu știu ce sã fac. Sã-l chem undeva nu pot ar fi penibil. Și apoi nu vreau sã-l sperii cu atitudinea mea, dar nici indiferentã nu vreau sã fiu. El zicea ca dragostea trebuie demonstratã. Dar nu vãd cum, dacã noi nu vorbim. Nici sã fiu preșul lui...



Nu,asteapta sa te caute!!!Tu ai facut un pas,urmeaza sa vezi daca el va pasi in intampinarea ta!!!Daca vrea intr-adevar o relatie cu tine,va reveni asupra deciziei lui de retragere!!Daca este un barbat mandru,cu toate ca nu s-ar justifica, pentru ca atitudinea ta nu l-a afectat direct,fizic,producandu-i vreo rana,decat,poate,una de ordin emotional,s-ar putea sa nu te mai caute,caz in care va trebui sa nu te mai ingrijorezi si sa iti continui viata!!!!!!Asteapta,mai este timp de gandire!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:33
Am înțeles!
Mulțumesc mult pentru feedback!
kudika_979977
Postat pe 22 Ianuarie 2015 18:59
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 18:59:20Am înțeles!
Mulțumesc mult pentru feedback!



Pentru putin!!!! Draga mea,este usor sa te indragostesti,este frumos,plutesti in lumea iubirii,dar ca sa ajungi la capatul drumului,unde iti este impartasita iubirea,din tot sufletul,trebuie sa parcurgi multe cararui intotocheate,nenumarate poteci cu multe piedici,dar acolo unde exista sentimente profunde,relatia va rezista in timp!!!Ai rabdare!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2015 19:12
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 16:27:34Bunã!
Am întâlnit un tip de câteva sãptãmâni.
e prea mic,,,asteapta-l si tu sa mai creasca,,,vrei doar sa-l alaptezi ?
INTELIGENTUL-
Postat pe 22 Ianuarie 2015 19:49
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 18:59:20Am înțeles!
Mulțumesc mult pentru feedback!


nu te lua dp ce ti spune femeia de mai sus,nu te lasa pacalita
george1
Postat pe 22 Ianuarie 2015 20:14
Eu cred ca s-a speriat de o eventuala relatie serioasa cu tine.
Daca te credea potrivita, te cauta el cu siguranta.
Ceva nu a mers bine. Cand are sa se simta singur, are sa te caute, dar ca prietena, nu ca posibila iubita. Eventual prietena de weekend.
Trebuie sa ai rabdare, acum rumega informatiile adunate despre tine.
Misterio
Postat pe 8 Februarie 2015 07:34
cu siguranta ca ,,te iubesc-ul" tau l-a speriat. incearca sa lasi sa treaca o perioada fara sa il cauti. daca te va cauta el inseamna ca doreste ca intre voi sa fie ceva . daca nu, lasa-l sa plece. Nu era pentru tine
maria_doina
Postat pe 8 Februarie 2015 12:59
Eu l-as lasa o perioada in pace, daca are ceva sa-mi zica, o va face, daca nu, e problema lui. Poate ca nu i-a placut ca i-ai zis-o asa repede, dar asta nu constituie un motiv solid sa reactioneze chiar asa. Cu siguranta ii e teama, cel putin asa cred eu, omul nu e pregatit pentru o relatie serioasa...Asta e parerea mea de orgolioasa ;)
Lav_u005
Postat pe 9 Februarie 2015 00:29
De la: george1, la data 2015-01-22 16:37:50mai lasa l o saptamana sa te caute fara sa k cauti daca nu o face cauta ti altu



Are perfecta dreptate , .....desi e slaba speranta sa mai revina, ce-i dus de obicei e bun dus...chiar si elanul lui ;)
cristina55
Postat pe 9 Februarie 2015 03:18
De la: cristina55, la data 2015-02-09 03:18:44
De la: george1, la data 2015-01-22 16:37:50mai lasa l o saptamana sa te caute fara sa k cauti daca nu o face cauta ti altu



Are perfecta dreptate , .....desi e slaba speranta sa mai revina, ce-i dus de obicei e bun dus...chiar si elanul lui ;)


eronat,,n are nici cea mai mica dreptate cum nici tu nu ai,,,,,,,nu cunoaste ti voi ce gandeste el chiar daca revine sau nu ,nu conteaza,,conteaza doar ca vorbitii dp niste clisee fara sa cunoaste ti omul
george1
Postat pe 9 Februarie 2015 08:22
nu este sincer te minte se joaca cu viata ta.
iancu_ioana
Postat pe 9 Februarie 2015 17:12
Buna! Sper sa te pot ajuta cu ceva sfaturi! In primul rand nu cred ca vrea sa se "joace" cu tine, pentru ca daca vroia putea pur si simplu sa profite de faptul ca i-ai spus ca-l iubesti si sa isi urmareasca propriile interese. In al doilea rand s-ar putea ca el sa tina la tine, numai ca poate ii este teama sa se bage intr-o relatie serioasa cu tine, nu pentru ca nu esti o persoana pe gustul lui ci poate pentru faptul ca ii este teama ca relatia intre voi sa nu mearga, si in felul asta te pierde atat ca iubita cat si ca amica. Parerea mea este sa il lasi in pace, tu ai facut ceea ce ai simtit, dupa, este si randul lui, un pas tu un pas el. Suna-l daca vrei, trimite-i mesaje, incearca sa te limitezi si sa te obisnuiesti cu gandul ca intre voi este doar o prietenie. Important sa nu iti faci prea mari iluzii. Incearca sa-ti maresti orizontul si sa-ti vezi un pic de drumul tau, ca nu se stie de unde sare iepurele. Dupa, daca el are un gand de mai mult decat o prietenie cu tine poti sa fii sigura ca o sa-ti spuna sau o sa te faca sa intelegi...in cazul asta o sa fii tu cea care o sa decida daca il vrei sau nu ca iubit ....
kudika_974842
Postat pe 11 Februarie 2015 02:45
Buna! Sper sa te pot ajuta cu ceva sfaturi! In primul rand nu cred ca vrea sa se "joace" cu tine, pentru ca daca vroia putea pur si simplu sa profite de faptul ca i-ai spus ca-l iubesti si sa isi urmareasca propriile interese. In al doilea rand s-ar putea ca el sa tina la tine, numai ca poate ii este teama sa se bage intr-o relatie serioasa cu tine, nu pentru ca nu esti o persoana pe gustul lui ci poate pentru faptul ca ii este teama ca relatia intre voi sa nu mearga, si in felul asta te pierde atat ca iubita cat si ca amica. Parerea mea este sa il lasi in pace, tu ai facut ceea ce ai simtit, dupa, este si randul lui, un pas tu un pas el. Suna-l daca vrei, trimite-i mesaje, incearca sa te limitezi si sa te obisnuiesti cu gandul ca intre voi este doar o prietenie. Important sa nu iti faci prea mari iluzii. Incearca sa-ti maresti orizontul si sa-ti vezi un pic de drumul tau, ca nu se stie de unde sare iepurele. Dupa, daca el are un gand de mai mult decat o prietenie cu tine poti sa fii sigura ca o sa-ti spuna sau o sa te faca sa intelegi...in cazul asta o sa fii tu cea care o sa decida daca il vrei sau nu ca iubit ....
kudika_974842
Postat pe 11 Februarie 2015 02:45
De la: kudika_974842, la data 2015-02-11 02:45:11Buna! Sper sa te pot ajuta cu ceva sfaturi! In primul rand nu cred ca vrea sa se "joace" cu tine, pentru ca daca vroia putea pur si simplu sa profite de faptul ca i-ai spus ca-l iubesti si sa isi urmareasca propriile interese. In al doilea rand s-ar putea ca el sa tina la tine, numai ca poate ii este teama sa se bage intr-o relatie serioasa cu tine, nu pentru ca nu esti o persoana pe gustul lui ci poate pentru faptul ca ii este teama ca relatia intre voi sa nu mearga, si in felul asta te pierde atat ca iubita cat si ca amica. Parerea mea este sa il lasi in pace, tu ai facut ceea ce ai simtit, dupa, este si randul lui, un pas tu un pas el. Suna-l daca vrei, trimite-i mesaje, incearca sa te limitezi si sa te obisnuiesti cu gandul ca intre voi este doar o prietenie. Important sa nu iti faci prea mari iluzii. Incearca sa-ti maresti orizontul si sa-ti vezi un pic de drumul tau, ca nu se stie de unde sare iepurele. Dupa, daca el are un gand de mai mult decat o prietenie cu tine poti sa fii sigura ca o sa-ti spuna sau o sa te faca sa intelegi...in cazul asta o sa fii tu cea care o sa decida daca il vrei sau nu ca iubit ....

Îți mulțumesc pentru rãspuns!
Vã mulțumesc tutror!
El mi-a spus de la început cã dorește o relație serioasã. De aia am și discutat cu el. Dar mi se pare puieril sã nu mã caute din atâta lucru. Cum poate sã ținã la mine dacã nu mã cautã? Viețile noastre nu se intersecteazã, deci nu ne întâlnim defel. Doar prin mesaje comunicam.
Probabil cã se joacã cu mine..
kudika_979977
Postat pe 13 Februarie 2015 19:57
Din punct de vedere fizic nu se intersecteaza dar voi comunicati prin mesaje. Si mai exista o problema ca anumiti barbati ca sa faca un pas in viata se gandesc de 1000 de ori, in schimb noi femeile ne urmam instinctul. Incearca sa iesi cu alti baieti, sau sa-i raspunzi la mesaje cu intarziere , nu mai fii atat de disponibila pentru el si vezi ce reactie o sa aibe. Este vorba aceea "Trenul trece doar o data!", tu ai trecut el s-a pierdut prin gara si tu ai plecat...singurul lucru care ii ramane este sa alerge dupa tren daca tine mortis sa-l prinda
kudika_974842
Postat pe 14 Februarie 2015 18:56
De la: kudika_974842, la data 2015-02-14 18:56:54Din punct de vedere fizic nu se intersecteaza dar voi comunicati prin mesaje. Si mai exista o problema ca anumiti barbati ca sa faca un pas in viata se gandesc de 1000 de ori, in schimb noi femeile ne urmam instinctul. Incearca sa iesi cu alti baieti, sau sa-i raspunzi la mesaje cu intarziere , nu mai fii atat de disponibila pentru el si vezi ce reactie o sa aibe. Este vorba aceea "Trenul trece doar o data!", tu ai trecut el s-a pierdut prin gara si tu ai plecat...singurul lucru care ii ramane este sa alerge dupa tren daca tine mortis sa-l prinda

Îți mulțumesc pentru sfaturi!
kudika_979977
Postat pe 17 Februarie 2015 08:32
De la: kudika_979977, la data 2015-01-22 16:27:34Bunã!
Am întâlnit un tip de câteva sãptãmâni. Un tip super: de la început am fost de acord sã ne cunoaștem pentru început. Am discutat, din ziua în care ne-am întâlnit, zilnic prin mesaje. M-am întâlnit cu el la un moment dat, iar el deja insista sã mergem în oraș cu verișoara lui și prietenul ei.
Au fost super-ok, el era super-îndrãgostit de mine și la fel și eu de el. Îi spusese maicã-sii despre mine și totul pãrea sã decurgã ok, pânã când...i-am zis cã îl iubesc. El a spus cã nu se pune încã problema de iubire și l-am aprobat. Eram doar entuziasmatã & îndrãgostitã și i-am mãrturisit asta. Dupã câteva zile în care devenise distant mi-a spus cã a fost prea mult pentru el te iubesc-ul ãla

""
și cã ar trebui sã ne împrietenim întâi apoi sã trecem la un alt nivel. Și l-am înțeles.

"""
Dar de atunci s-a rãcit iar eu i-am dat pace. Dupã o sãptãmânã în care nu mi-a vorbit defel, tot eu i-am scris și am vorbit amical.
Îl plac mult pe tip, dar nu înțeleg mentalitatea lui. Am înțeles cã pune preț pe cuvintele astea, vrea o relație serioasã, dar..de ce nu poate trece peste și sã flirtãm ca pânã atunci?
Poate mã ajutați voi, care probabil ați mai trecut prin așa ceva. Nu cred cã m-ar lãsa orgoliul sã-i cedez din prima dacã se va întoarce, dar nici mãcar nu știu dacã ar face-o, nu știu ce gândește.



Draga mea , nu acel te iubesc , l-a speriat , ci fragilitatea ta , de a fi atat de usor de cucerit , fara a-i da sansa de a te cunoaste , sau a-l cunoaste.
Ar fi trebuit sa lasi ca totul sa vina de la sine in timp ,ceea ce si el ti-a zis...la inceputul unei relatii parcurgi pas cu pas , etapa prieteniei pt a te cunoaste , iti definesti sentimentele fata de partener dupa un anumit timp,pt a fi sigura daca iubesti acel om .
Insistenta care vine din parte ta , il indeparteaza mai mult de tine , chiar daca i-a placut de tine , modul tau copilaros de a gandi in privinta sentimentelor , nu este ceea ce isi doreste el , de la o femeie.
Pune-ti o intrebare : daca dupa doua intalniri , un baiat ti-ar spune te iubesc , tu ce parere ai avea , l-ai crede sau ti s-ar parea acel te iubesc , precum un simplu , buna ziua ?!!
-Dyna-
Postat pe 17 Februarie 2015 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sondaj sa-i zicem 27 De la: roz5blue6lila7 13 Februarie 2012 12:02
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
scrasnit din dinti 16 De la: scorpio67 27 Noiembrie 2009 08:12
cate femei si-au inselat barbatul sau prietenul? 35 De la: Alex_Bodea 4 Ianuarie 2011 20:34
EXISTA ? 14 De la: dana_mv 22 Martie 2009 13:45