urinari dese

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent urinari dese: (5 din 3 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
lylys_t Avatarul lui lylys_t

1 mesaj

ce pot face sa nu mai urinez des
petricpatricia Avatarul lui petricpatricia

93 mesaje

De la: lylys_t, la data 2009-03-19 13:18:35ce pot face sa nu mai urinez des

Urinezi des pentru ca, consumi o cantitate mare de lichide sau este din cauza ca ai racit?
nu mai bea apa
genevieve67 Avatarul lui genevieve67

3 mesaje
Oras: galati

Mergi la un medic
cristinik21 Avatarul lui cristinik21

23 mesaje
Oras: bucuresti

cel mai bine mergi la medic...e posibil sa fie o infectie. Nu lasa sa treaca prea mult timp k se poate agrava ...Eu am patit-o si nu a fost prea bine !
Raporteaza abuz de limbaj
georgikaaa Avatarul lui georgikaaa

11 mesaje

e posibil sa fie infectie, in cel mai rau caz...in cel mai fericit caz e din cauza fructelor si al sucurilor acidulate care iti pot irita vezica si astfel urinezi atat de des incat te sperii.
daca nu ai dureri de burta (in zona ovarelor, vezicii, rinichilor), discomfort cand urinezi, urina arata normal iar cantitatea e normala (adica nu te chinui sa faci doi stropi) nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi!
multa sanatate!
pelucha Avatarul lui pelucha

3 mesaje
Oras: iasi

daca urinezi des si ti se usuca gura poate sa fie si un diabet.........
deceflor Avatarul lui deceflor

71 mesaje

cristinik21 Avatarul lui cristinik21

23 mesaje
Oras: bucuresti

cine a citit articolul de mai sus sa imi faca si mie un rezumat...
Nu inteleg de ce trebuie postat ditamai articolul cand se poate spune si pe scurt despre ce este vorba....
Fosta membra Kudika.ro
De la: cristinik21, la data 2009-05-21 15:08:33cine a citit articolul de mai sus sa imi faca si mie un rezumat...
Nu inteleg de ce trebuie postat ditamai articolul cand se poate spune si pe scurt despre ce este vorba....

Simplu,bei argila,mananci argila,aplici argila=panaceu universal cu oaresce elemente toxice,dar nu conteaza reactiile adverse,conteaza ca e panaceu.
Una din cele mai răspândite «maladii» ale prezentului este cea a «buzunarului gol». Dacă vrei să reduci numărul celor suferinzi, dă-le oamenilor șansa să câștige pe măsura propriei valori. Este cel mai bun remediu!
maria1931 Avatarul lui maria1931

262 mesaje

Crezi ca l-a citit careva eu nu cred eu una nu am rabdare.Dar de afectiunea asta sufar si eu din cand in cand m-am mai tratat cu tinctura de ienupar dar nu prea e ok.Urocultura a fost negativa deci nu e cica infectie drept ca nu ma doare nimic dar nu prea beau multe lichide... asa ca nu stiu.

262 mesaje

Aha deci argila peste tot.......da stiu ca e utila in multe situatii dar sa o maninc nu stiu...eu tot la noroi ma gandesc nu cred ca sa putea sa o inghit...hm...si oricum intr-adevar panaceu universal nu exista.
yyoana_62 Avatarul lui yyoana_62

36 mesaje

bineinteles ca nu l-a citit nimeni articolul...de ce e buna argila?!!
simplu: pentru a ne invata cu pamantul !!!

262 mesaje

Bine punctat!
Oana25_healthy Avatarul lui Oana25_healthy

68 mesaje

imi ia juma de ora sa citesc...

Stai linistita ca nu poate fi nimic grav...si eu am aceiasi problema...beau multe lichide, urinez des ( chiar si ciorba ) e posibil sa ai vezi ca mica. Dar ar fi mai bine sa mergi la doctor daca ti se intampla de o anumita vreme...eu sunt asa decand ma stiu pisacioasa
bighiu Avatarul lui bighiu

57 mesaje
Oras: bacau

dar oare eu ce pot sa am pe langa faptul ca urinez des pt ca beau si apa multa,daca nu ma duc la baie deabia mai pot sa ma tin .de multe ori mie frica sa nu ma pis pe mine.la examenul urinei nu mi-a gasit nimic.si nici la rinichi.oare ce sa fac?
dorina27 Avatarul lui dorina27

209 mesaje
Oras: suceava

De la: cristinik21, la data 2009-05-21 15:08:33cine a citit articolul de mai sus sa imi faca si mie un rezumat...

In concluzie; mincati argila ca este bunaaaaa.....la toate.......,sa fim seriosi , ce are de a face argila cu; o infectie urinara,sau o cistita?,cum cred ca are d-na.La d-na,
Este posibil sa aibe; fie, infectie urinara cu E coli,cistita,sau o ptoza a vezicii in urma unui efort, sau a slabit brusc.In orice caz, medicul i-a decizia prin diagnostic. Argila contine antibiotic? sau antinflamator? ptoza renala sau de vezica. poate sa-si revina in timp prin: gimnastica abdominala(masa musculara a abdomenului), concomitent cu un eventual tratament daca are infectie sau si mai rau....cu E Coli(se vindeca greu),sunt rezistenti si trebuie sa repeti lunar antibiograma sa vezi la ce medicament cedeaza, Puteti sa luati dvs. preventiv, de la apicola sau piata , propolis(antibiotic), asociat cu spalaturi vaginale cu ceai de pelin.
Fosta membra Kudika.ro
eu stiu k urinatul des inseamna cistita! ia urinal sua merisor si du-te la urolog sau ginecolog, o sa-ti dea antibiotice ! bafta !
paula92_healthy Avatarul lui paula92_healthy

18 mesaje

BUNA....ce zice ti de mine?urinez de 50 de ori intr o singura zi RINICHI OK GINECOLOGIC OK , VEZICA prezinta pe interior citeva leziuni pe partea care s invecineaza cu uterul DE APP 3 ani viata mea e impartita intre buda si casa nu pot pleca nicaieri daca acolo nu e buda cosmar imi zgarie creerii senzatia aia permanenta d a merge la wc MAI E CINEVBA ASA INTR O ASEMEANEA SITUATIE?Daca da scrieti mi va rog Multumesc
paula92_healthy Avatarul lui paula92_healthy

18 mesaje

...apropo am mincat si am baut argila de la bocan dar nici un rezultat nimic
Fosta membra Kudika.ro
dorea un simplu raspuns nu trebuia sa postezi tu o mare poveste la kre ai dat 'copy paste' si ai pus-o aici .ma oftica genul asta de raspuns. pastreaza-l pt tn
kudika051850 Avatarul lui kudika051850

28 mesaje

este destul de greu cand urinezi des ,dar si mai greu cand nu poti urina ,asa ca durerea ar trebui sa fie pe jumatate ,daca urinezi inseamna ca elimini apa di corp si toxinele ,ar fi totusi bine ca in loc de apa, acei 2 litri pe care ar trebui sa-i bem sa consumi ceai in care ai pus doua trei felii de lamaie .Multa sanatate .
kudika051850 Avatarul lui kudika051850

28 mesaje

ar fi bine sa ne dati un link unde sa citim si noi aceste articole ,decat sa va obositi atat ,doar daca nu cumva cei care fac asta fac reclama la aceste lucruri .Nu se discuta despre o boala sau orice sa nu apara cel putin doi smecheri cu produse forever, argila, naturiste sau orice poate scoate ceva banuti din suferinta oamenilor .BANCURI si atat.
ene_m_gabriel Avatarul lui ene_m_gabriel

918 mesaje
Oras: pitesti

De la: mariazet45, la data 2009-10-25 16:29:23ar fi bine sa ne dati un link unde sa citim si noi aceste articole ,decat sa va obositi atat ,doar daca nu cumva cei care fac asta fac reclama la aceste lucruri .Nu se discuta despre o boala sau orice sa nu apara cel putin doi smecheri cu produse forever, argila, naturiste sau orice poate scoate ceva banuti din suferinta oamenilor .BANCURI si atat.
Ati facut o afirmatie destul de impertinenta,de unde stiti dumneavoastra ca sunt smecheri cei care promoveaza produsele forever?Cum vi se par cei ce promoveaza coca-cola?A,apropo reclama ca reclama dar este una cinstita.
Fosta membra Kudika.ro
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-25 16:49:55
De la: mariazet45, la data 2009-10-25 16:29:23ar fi bine sa ne dati un link unde sa citim si noi aceste articole ,decat sa va obositi atat ,doar daca nu cumva cei care fac asta fac reclama la aceste lucruri .Nu se discuta despre o boala sau orice sa nu apara cel putin doi smecheri cu produse forever, argila, naturiste sau orice poate scoate ceva banuti din suferinta oamenilor .BANCURI si atat.
Ati facut o afirmatie destul de impertinenta,de unde stiti dumneavoastra ca sunt smecheri cei care promoveaza produsele forever?Cum vi se par cei ce promoveaza coca-cola?A,apropo reclama ca reclama dar este una cinstita.
doamna nu a facut o afirmatie impertinenta, a spus realitatea, care este cruda si dura pentru tine, singurul impertinent de aici esti tu cu produsele tale care contin chimicale, imputisi si aici topicul...merde ene...pas....

918 mesaje

De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-25 16:49:55
macar puna mana si citeste ce am scris,esti pe dinafara si in plus foarte frustrata si haina la suflet.oare crezi ca-ti cant in struna?Nu,nu am sa fac acest gest din simplu motiv,nu ma cert cu prostii.

918 mesaje

a,apropo,mai ai nevoie si semne de punctuatie intr-o fraza si nu numai,cam repetenta,la toate capitolele.Este pentru ultima oara cand intru in "vorba" cu un specimen rar ca tine.
Fosta membra Kudika.ro
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-26 21:04:18a,apropo,mai ai nevoie si semne de punctuatie intr-o fraza si nu numai,cam repetenta,la toate capitolele.Este pentru ultima oara cand intru in "vorba" cu un specimen rar ca tine.
specimen esti tu bey asa zisu ene electricianul,iti este ciuda ca nu ti-am dat accept la prietenie, tu nu meriti bai munci in ceai si jeg penal , repetenta e mata aia care si-a facut stagiu ca prostituata,si ia mai dute tu dracu de balegos cu tot cu chimicalele tale , repetent esti tu ca tu te repeti ca un papagal, asta denota ca ai ramas fara replica si tot o dai cu balbaiala si te repeti intr-una, ai imputit iara topicul, PLEAVA SOCIETATII iara pute a MERDE ENE mai spalate pe dinti ca iti pute gura jegule
lelly Avatarul lui lelly

46 mesaje

Pentru urinarile dese se gaseste in farmacii URINAL ACUT DE LA WALLMARK! Are efect rapid si nu mai recidivati! Este produs naturist! SUCCES!!!!!
lelly
healthy005533 Avatarul lui healthy005533

110 mesaje

Uitati-va pe www.uroandromed.ro - dr. CALOMFIRESCU e omul la care o sa gasiti cele mai adevarate solutii - asta daca chiar va intereseaza.
vasyandrey Avatarul lui vasyandrey

1 mesaj

buna,stiu prin ce treci ca si eu am aceleasi simptome,si nu pot sa tin urina prea mult,cel mult 10 sec.NU STIU CE POT SA FAC???????? ASTEPT UN RASPUNS DACA ARE CINEVA.....
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: