Setari Cookie-uri

iDEE DECORARE LIVING CU GRESIE IN TABLA DE SAH - ALB + BLEUMARIN INCHIS

Va rog sa-mi dati cateva idee cum as putea aranja un living si hol de la pereti pana la accesorii care sunt cu pardoseala din gresie alb bleumarin ( asa am cumparat apartamentul ). Vreau sa para primitor si din cauza gresiei sunt destul de limitata .
vahaita
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:42
E adevarat ca pardoseala tabla-de-sah iti limiteaza optiunile, dar aceasta corespunde stilului retro - anii '50 - , care este acum foarte in trend, e adevarat, nu la noi, ci in Occident.
Deci, opteaza pentru culoarea care iti place, de exemplu rosu sau verde-kiwi sau orange; canapeaua va avea aceasta culoare, deoarece este mobila cu impactul vizual cel mai mare in amenajarea unui living. Liniile ei trebuie sa fie simple,drepte, picioarele de metal.Micile obiecte de decor-vaze, rame de tablouri vor avea si ele aceasta culoare.
Mobila audio-video, modulele bibliotecii, masuta de cafea, mobila de hol trebuie sa aiba o nuanta foarte discreta -artar, arin, etc, pentru a nu iesi in evidenta, covorul poate fi si el gri sau beige,fara model.
Livingul si holul trebuie amenajate unitar, pentru a amplifica senzatia de spatiu deschis.
Spor la lucru!
Mihaela09_condo
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:48
Problema pe care o intampini, referitoare la pardoseala in sah, o poti depasi prin aplicarea pardoselii decorative pe baza de rasini.
Poti avea astfel o pardoseala in orice culoare sau combinatie de culori si modele, astfel incat sa-ti amenajezi casa in stilul pe care-l doresti, fara a mai fi nevoita sa te gandesti ce ar merge cu alb si albastru..
Sistemul presupune pe scurt turnarea rasinii decorative peste pardoseala deja existenta (cca 5-6 mm grosime). Este gata in max. 7 zile, iar varietatea de nuante, combinatii de culori si modele este ininita.
Poti alege o nuanta uni si poti merge pana la orice desene sau inscriptii. Totul e sa ai imaginatie!
Si sa nu uitam, rezultatul este unic, pentru ca este o noutate in materie de amenajari ale pardoselilor.
In plus, se curata f usor, este perfect plana, deci nu retine murdaria, impermeabila si rezistentala traficul intens.
...dar cum tot ce e frumos si bun stim ca nu e si ieftin, e ceva mai costisitor decat gresia sau parchetul. Preturile sunt undeva la 50 euro/mp fara TVA.
Am vazut intr-un apartament si la niste vile genul asta de pardoseala si am fost placut impresionata de aspect.
Ca sa-ti faci o idee intra pe www.sabah.ro si vezi fotografii.
sabah
Postat pe 3 Februarie 2010 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Covorase 42 De la: 16 Iulie 2013 20:21
camere copii 23 De la: luminitagrigoriu 2 Februarie 2010 16:57
Cum "mintim" spatiul din bucatarie? 12 De la: verena 21 Septembrie 2011 15:39
Maestru Feng Shui 35 De la: artafengshui 1 Aprilie 2010 17:36
Contemporan vs. clasic 21 De la: condo_2009 3 Martie 2010 10:55