Setari Cookie-uri

Buna!Vreau sa impart cu tine blogul meu...

http://psihoyzzy.blogulmeu.net/
Buna, dragele mele prieten, am marea bucurie sa impart cu voi blogul meu, va astept sa discutam si sa ne simtim bine. Toate cele bune.Isa

Postat pe 10 Martie 2008 12:37
am si eu nevoie de un sfat...acum 7 luni am incheiat o rel de 2 ani peste care am trecut-o extrem de greu pana in ziua in care lam intalnit pe actualul meu iubit...ma facut sa zambesc,sa simt din nou ca traiesc..ca pot iubi din nou...dupa ceva timp mia recunoscut ca ii insurat...nu cred ca sti ce am simtit dar a inceput sami zica situatia lui de fapt...am vazut-o...ii frumoasa ii desteapta dar dupa spusele lui acolo lipseste iubire si ca eu iam redat pofta de viata,sustine si chiar ma demonstrat ca ma iubeste dar parerea mea e ca si ea il iubeste...iar in leg cu divortul?tra sa se implineasca 2 ani ca sa poata divorta de ea...au trecut 1 si 3 luni! ce sa fac...daca ea il mai iubeste asa cum cred eu,si ranesc un suflet..il iubesc si prima data am zis ca voi lupta dar are rost?? acum am zis ca nu mai am puterea sa o las balta ca voi suferii si anul asta am licenta si nu vreau sa ma gandesc la altceva...ok sa zicem ca astept 9 luni ca nu am de pierdut nimic,sa zicem ca suntem facuti unul pentru altul dar aici eu ranesc un suflet...daca si mie mi sa-r intampla acest lucru...ce as simti..?
onutza_2u
Postat pe 10 Martie 2008 18:59
Buna.Este o situatie destul de delicata,pentru ca in relatia aceasta una din voi doua are de suferit,nu-ti pot spune sa dai babtuta de la inceput,insa trebuie sa analizezi foarte bine situatia si sa fi sigura de sentimentele lui pentru a putea trece mai usor peste aceasta perioada.Acum depinde si de cea cu care el este casatorit,daca il iubeste cu adevarat.Cu siguranta daca are sentimente pentru el,este putin probabil sa nu sufera,insa tu trebuie sa fii cea care se gandeste la tine.Cred ca in acest caz trebuie sa aplici principiul "egoismului",sa te gandesti la tine si la licenta pe care o ai de dat,pentru ca niciodata un barbat nu trebuie sa fie mai important decat cariera,pentru ca este singura care iti ofera cu adevarat stabilitatea psiho sociala de care ai nevoie.Cel mai bine este sa ami astepti aceste 9 luni,in care poti vedea cu siguranta adevaratele lui sentimente,insa trebuie sa te canalizezi pe licenta.Mult succes si toate cele bune.Isa

Postat pe 11 Martie 2008 10:34
ete fleosc. de ce trebuie sa astepti 2 ani ca sa divorteze domnu'?

Postat pe 26 Martie 2008 15:02
pai... asteptare sprancenata! povestea cu trebuie sa astepte 2 ani sa pota divorta...cam trasa de par. pune mana pe carte, da-ti licenta si fa ceva constructiv cu viata ta!sunt curioasa ce lege din minunata noastra romanica i-ti interzice sa divortezi cand vrei???????????????????????dc aflii te rog sa ma informezi?

Postat pe 26 Martie 2008 15:17
e Vivi, omu' si-a asigurat inca 9 luni de sex fara obligatii, ce e asa greu. o sa isi lase ala nevasta la pastele cailor.

Postat pe 26 Martie 2008 15:27
isa blogul tau e draguti...scrii lucruri interesante,dar de ce nu pui subiectele pe categorii ca sa fie mai usor? uite aici si blog-ul meu. ---->http://anaphielle.wordpress.com/

Postat pe 26 Martie 2008 15:32
onutza...off,dificila situatie...cu siguranta te gandesti sa nu-si bata joc de tine...ai grija , nu poti avea incredere in oricine te face sa zambesti. pup

Postat pe 26 Martie 2008 15:33
am o oftica mare( sunt feminista domnule, RECUNOSC!!!), pe barbatii care i-si bat joc de femei dar si pe femeile care se lasa prostite de ei... orbite de iubire si dispuse la sacrificii pt a le face lor viata mai usoara.

Postat pe 26 Martie 2008 15:43
mai oana daca dupa aia iti zice ca mai trebuie sa astepti un an? sau doi? ceva puteeee!!!
parerea mea e ca 'domnul' te minteeee!! ca de, crezi ca-i e rau cu doua?

Postat pe 26 Martie 2008 16:40
si eu la fel vivi_anna... ma oftica femeile slabe si barbatii prosti.

Postat pe 26 Martie 2008 16:41
isa,iti place sa fii a cincea roata de la caruta?te cred fata desteapta,niciodata nu o sa isi lase sotia,astea sunt povesti pt copii,si mari minciuni.draga mea,veziti de viata ta,ca e plina balta de pesti,si nu casatoriti.
mari58
Postat pe 26 Martie 2008 20:29
Buna,Anaphille,superb blogul tau,felicitari.Da,am folosit categoriile pentu ca este mai uso de inteles si retinut continutul.Toate cele bune.

Postat pe 26 Martie 2008 21:10
Buna,mari58.Scuze dar nu am inteles intrebarea ta,ai putea fi mai explicita? Te rog.Toate cele bune.

Postat pe 26 Martie 2008 21:12
ma bucur ca ti-a placut blog-ul . pup. a si ce a scris mari58 se pare ca e pentru cealalta fata,pt onutza.

Postat pe 27 Martie 2008 13:18
SCUZE,era pt onutza,anaphiele mrss !




mari58
Postat pe 27 Martie 2008 13:55
de ce nu poate sa divorteze?? pt ca nu ii cetatean roman si daca merge acasa sai ceara divortul ea poate sa il expulzeze....caci mam interesat si cica are nevoie de 2 ani ca sa poata sa divorteze fara probleme....si nu ma consider slaba caci viata ma incercat foarte mult doar ca nu stiu mam atasat foarte mult de el si nu stiu daca as mai avea puterea sa o iau de la inceput(aici poate as fi slaba)
onutza_2u
Postat pe 28 Martie 2008 02:02
adicatelea e arab. corect???? sfat: nu te lega la cap dc nu te doare! in rest numai de bine!

Postat pe 28 Martie 2008 11:20
off ii asa de usor de zis dar cam greu de facut....nu stiu probabil o sa incerc sa ma distantej....daca asa ii mai bine:(( faza ii ca de nenumarate ori mi-am pierdut increderea si speranta si am incercat sa rup rel dar atunci lacrimile si cuv de dragoste ale lui mau facut sa nu renunt
onutza_2u
Postat pe 28 Martie 2008 13:56
ma repet: e arab?( musulman)?

Postat pe 28 Martie 2008 14:33
nu :armean
onutza_2u
Postat pe 28 Martie 2008 22:18
onutza 2u,esti tu aia din poza?raspunzi numai daca vr.
si eu sint din ARAD,am mai scris pt tine mai sus ai citit?sa se duca invirtinduse!esti tinara fr nu iti irosi viata !omul destept s-a asigurat si aici si acolo,va minte pe amindoua.sa nu iti fie mila,numai de tine,te pup iubita si numai bine.
mari58
Postat pe 28 Martie 2008 23:17
asta o sa si fac.....nu are rost....da eu sunt ceea din poza
onutza_2u
Postat pe 29 Martie 2008 00:12
esti frumoasa foc!tu faci cum crezi,asta a fost parerea mea.o sa iti fie greu dar trece, am spus de la inceput ca esti o fata desteapta!te pup!
mari58
Postat pe 29 Martie 2008 15:54
Buna,onutza 2u!Asa cum ai mai citit si celelalte sfaturi,si eu o sa-ti spun ca cel mai bine este sa-ti vezi de viata ta,este mult mai corect asa.Toate cele bune.

Postat pe 29 Martie 2008 19:18
Buna.Iti multumim pentru sfat.Toate cele bune.

Postat pe 12 Aprilie 2008 21:03
deci va rog frumos!!!!!!!!!..nu mai credeti barbatii astia care o fac atata pe victimele sotiilor neiubitoaree!!!...valeu mama..!!!cand aveam 17 ani am vb cu un baiat 2 zile . in prima zi la la la totul frumos..a doua zi mi-a zis k e insurat si am aflat k are si nevasta insarcinata . pa si pusi . la 19 iar am dat peste un baiat insurat . k vai a inceput sa se ingrase si k e cicalitoare...ei ce sa zik . pa si pusi. de astia sunt pe toate drumurile . viata e prea scurta si merita traita . daca vrea intr-adevar vine intr-un suflet la tine nu asteapta 2 ani k sa divorteze . cine a mai auzit de asa ceva??????? eu ma gandesc la lucrul acesta : asta merit eu?..asta meriti tu? faci o facultate , o termini acuma , vrei sa-ti faci o cariera , vrei sa-ti bati acuma joc de tine? si pt ce oare? si pt cine oare? am dat peste tot felul de indivizi si am mers mai departe . ..fa si tu la fel si mergi mai departe pe drumul vietii tale nu al altcuiva . mult succes la licenta !!!
zgabeatza
Postat pe 27 Mai 2008 00:43
lasa-l....ala nu o sa desparta de nevasta lui pana-i lumea......vorbe-n vant iti spune...daca chiar ar fi vrut sa divorteze ar fi divortat.....dar u faci ce vrei,dar cel mai bine e sa il lasi
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 15:37
sfatul meu onutza este sa nu mai continui relatzia cu un baiat,mai ales dak el tzi-a zis k e insurat...in primul rand gandeshte-te cum ar fi dak tzi s-ar intampla shi tzie la fel shi in al 2-lea rand nu e bn sa despartzi o familie.nu conteaza dak il iubeshti...dragostea dispare in timp...chiar mai repede dekat crezi(shi io am patzit cva de genu' tau)...o sa vina shi ziua kand o sa-tzi gaseshti baiatul potrivit...pwpici

Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pro sau contra VASECTOMIEI ? 40 De la: anka77 25 Iunie 2013 19:39
Ce parere aveti despre aceasta rugaciune ? 14 De la: Radu_Cristian_1 20 Februarie 2014 13:41
Despre viata... 6 De la: liza24_84 16 Ianuarie 2009 21:55
caut colega... 1 De la: love_is_precious 5 Septembrie 2009 10:22
oare am schimbat bine tara? 26 De la: ionelyizza 12 Martie 2012 19:40