Setari Cookie-uri

jurnal de slabire

in 6 sedinte ......
b63msh
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:24
Personal, sunt total impotriva pastilelor de slabit din cauza efectelor secundare de genul - anemie and so on... Ok, slaba, slaba, dar nu lesinata .
Oricum, vestea buna, mai ales pentru cele din Timisoara, este ca exista o alta modalitate de slabire, cu adevarat eficienta, la un pret ok, si care, colac peste pupaza, elimina si celulita! suna too good to be true, dar STIU fiindca am simtit-o pe pielea mea! Acum 2 luni aveam 70 de kg la 1,69 m. Acum am 56 kg si nu mai am vergeturi, iar celulita e super ameliorata! Povestea a inceput cam asa: eram in sesiune cand m-a apucat febra slabitului - trebuia sa fac ceva. Mai intai am urmat sfatul nutritionistului, dar voiam efecte imediate asa ca am luat Capsula de slabit "100% naturala" . In patru zile nu ma mai puteam ridica din pat: ameteli, greata, dureri de cap...horror. Apoi am auzit de cineva care a slabit 40 kg in 8 luni la un centru de infrumusetare. Eu, sceptica
pamantului, am crezut ca e un zvon prost gen telemarketing. Dar disperarea m-a facut sa incerc, sa tatonez putin terenul. Asa am aflat despre un salon din Timisoara (nu-i fac reclama) care folosesc o tehnologie ultramoderna fiind primii din Romania care au adus acest aparat la noi. Actioneaza ca un masaj si topeste celulele de grasime care sunt apoi eliminate din corp! Si asa am slabit fara infometare . Recomand cu caldura! Chiar este cea mai usoara si eficienta metoda pentru a ne rezolva problemele, complexele si piticii de pe creier!
manured
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:39
De la: bebelushaaa, la data 2008-10-11 15:45:10buna!!!
eu am 20 de ani,inaltimea de 1.71m iar greutate 49 kg....vreau sa mai slabesc .......imi poate spune si mie cineva un regim mai ok.???
multumesc!


jeeezzz, dar de ce vrei sa mai slabesti? eu m-as mai ingrasa putin in locul tau!
OanaTrifu
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:47
eu cred ca bebelusha face misto. i have a feeling ..
fetelor sunt nervoasa in weekend`ul asta am mancat dulciuri cam multe:(( doua ciocolatele vis,niste bombonele sunt mai rau ca copii mici azi am venit pe jos la job.si saptamana trecuta am mers pe jos o singura data am chiulit.shame on me!:( chestia e ca ma framanta multe si ma distrage de la tel damn it!am 21 de ani dar ma simt ca la pubertate la fel de confuza si la fel de nehotarata!
Amaruie
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:19
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 15:44:30Fetelor eu iau niste pastile, pilula de slabit , si sunt foarte incantata de ele.
Sunt niste pastile naturiste care nu au efecte secundare
Am slabit cam 5 kg in 2 saptamani.
Nu imi este deloc foame, nu simt nevoia de a manca, in schimb am 3 mese pe zi, nu ca as simti nevoia dar nu vreau sa ma imbolnavesc.
Sunt super !! le recomand cu incredere.

Si acele pastile se numesc cuuum??
BERBEACA
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:22
De la: b63msh, la data 2008-10-12 23:24:20in 6 sedinte ......

SI ce inseamna putin la tine??de curiozitate si unde se gaseste aparatu asta
?
BERBEACA
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:23
De la: BERBEACA, la data 2008-10-13 13:22:28
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 15:44:30Fetelor eu iau niste pastile, pilula de slabit , si sunt foarte incantata de ele.
Sunt niste pastile naturiste care nu au efecte secundare
Am slabit cam 5 kg in 2 saptamani.
Nu imi este deloc foame, nu simt nevoia de a manca, in schimb am 3 mese pe zi, nu ca as simti nevoia dar nu vreau sa ma imbolnavesc.
Sunt super !! le recomand cu incredere.

Si acele pastile se numesc cuuum??


las ca le dai tu jos! nu mai papa dupa 6!
OanaTrifu
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:25
Pt Liliana (tulcea)

Am vazut si eu cum au slabit cu reductil 2 prietene de-ale mele. Dar sincer mi-e cam groaza de ele. Ai vazut cate contraindicatii au? Oricum ce vroiam eu sa intreb. Ai teminat cura sau inca o tii? Sunt curioasa daca pui la loc dupa aceea sau are efecte pe termen mai lung. N-as vrea sa dezvolt o dependenta de pastilele alea. Hai le-as lua o luna dar nu mai mult. Sunt criminale pt organism.
irinaandreia
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:30
fetelor, stiu ca pilulele de slabit inseamna lejeritate, control personal si se mai ascund si sub denumirea de "naturale", dar nu, nu reprezinta o solutie!! ok, poate experienta mea personala ramane indiferenta, dar nu v-ati intrebat de ce sunt interzise in tari mai "evoluate" decat noi - ca Austria, spre exemplu? Apoi, am auzit la radio un reportaj super-adevarat cu mai multe fete care se plangeau de efectele lor secundare care nu sunt trecute la "efecte adverse" : caderea parului, stari de greata, hemoragie nazala... si eu am incercat in ciuda contraindicatiilor pe care le-am auzit si m-am simtit mai rau ca o leguma vlaguita. so, don't do that, nu megeti dupa principiul "mie nu mi se poate intampla". exista metode muuuuult mai eficiente, mult mai rapide, care nu pun sanatatea in pericol, care nu "afecteaza" dieta favorita, care nu rezulta in vlaguire sau depresie!!! si sunt la fel de lejere, dar, probabil, mult mai relaxante. eu am reusit. intrebati-ma cum. fiti sanatoase si inteligente! succes!
manured
Postat pe 13 Octombrie 2008 19:45
Reductilul te omoara daca nu il iei recomandat de un medic endocrinolog si daca ai probleme cu inima....daca te lasi de el pui la loc..iar cura minima e de 3 luni
musai de 10 mg,niciodata nu se incepe cu cel de 15mg
da palpitatii, voma,insomnie
luat zilnic la 7 dimineata si un regim echilibrat salbesti multisor..daca l-ai intrerupt...si nu mai tii nici regimul, pui la loc..
liliana_b2007
Postat pe 13 Octombrie 2008 21:02
deci se pare ca nu sunt singura care am reusit sa slabesc...si bine de tot cu ajutorul aparatelor ma gandeam ca poate de la stress, sau de la faptul ca am incercat sa beau multa apa plata si sa pap cat mai sanatos ...dar se pare ca aparatele de electrostimulare ptr formarea muschilor, sauna ptr arderea grasimilor si aparatul acela de masaj anticelulitic si-au adus aportul intro masura mai mare decat credeam . Salonul la care am fost este in Brasov si daca vrea cineva adresa sa ma contacteze pe privat ca sa nu se considere ca fac reclama gratuita
claudiasimona
Postat pe 13 Octombrie 2008 22:36
pai ab de 12 sedinte=100 ron salonul este deschis de curand si au oferte ffff bune.cred ca cel mai bine te duci acolo si in functie sde ce vrei primesti o oferta.
Pentru aparatele pe care le au au cele mai bune preturi din Bucuresti,EU AM VERIFICAT
b63msh
Postat pe 13 Octombrie 2008 22:39
De la: b63msh, la data 2008-10-13 22:39:22pai ab de 12 sedinte=100 ron salonul este deschis de curand si au oferte ffff bune.cred ca cel mai bine te duci acolo si in functie sde ce vrei primesti o oferta.
Pentru aparatele pe care le au au cele mai bune preturi din Bucuresti,EU AM VERIFICAT

unde? care? ce?
OanaTrifu
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:08
b63msh si eu vreau sa stiu mai multe ..unde se afla salonul..da si tu un msg sau un id de mess ...pup
DienutzaX
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:44
fetelor eu am slabit super sanatos, cu suplimenti de nutritie 10 Kg, de la 68 la 58 si am o clienta care mi-a slabit de la 116 la 76.eu personal ma simt super...suplimentii sunt 100%naturali, sunt pe baza de vitamine, ba chiar mi-am intarit sistemul imunitar, s-a reglat nivelul de calciu in organism, nu mai sunt anemica...am slabit sanatos in 2 luni de zile si ma mentin super de 1 an!!!
parerea mea, si nu numai a mea e ca foarte mult ediete slabesc organismul foarte puternic...nu stiu voi cum va simtiti dar eu ma simt cu adevarat extraordinar, arat extraordinar, au avut efect si asupra parului si a unghiilor...nu am rabdat nici 5 minute de foame...mi-am imbunatatit felul de a manca in sensul ca am inteles ca anumite lucruri sunt otrava(cum ar fi cola, chipsurile, junk foodul in general)...in rest ce sa va mai spun despre mine...
biancorossi
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:50
si apropo, nu ati vrea sa stiti cat de bine se regleaza problemele de stres prin nutritie echilbrata!sau ati vrea? :
biancorossi
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:51
imi doresc sa va spun asta pentru ca vad cat de mult va chinuiti...si eu cred ca e o impartasire utila pe care o fac cu voi din tot sufletul.
biancorossi
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:53
Si cum se numesc suplimentele astea fabuloase?

Pt. Liliana
Pai cum dureaza 3 luni si daca le intrerupi pui la loc? Si dupa 3 luni ce faci?
Probleme de sanatate n-am de nici un fel. Sunt cu analizele la zi. Singura mea problema e frica asta ca daca ma apuc dupa aia trebuie sa tot iau. De asta intrebam daca ai terminat tratamentul sau inca mai iei pastilele.
irinaandreia
Postat pe 15 Octombrie 2008 09:42
Si eu stiu un salon super in Timisoara. Eu am facut biostimulare si slabire prin radiofrecventa inalta (e vorba de o metoda ultramoderna de topire a grasimii si eliminare a acesteia) si am slabit 10 kg in 3 luni - am scapat de burtica si aripioare :). Mai mult, am scapat si de vergeturi si de celulita!!! asta e partea minunata a evolutiei tehnologiei. si solutia la dorinta de a slabi exact acolo unde ai nevoie - la burtica, de exemplu, nu la fata sau slabire a organismului!! Iar preturile sunt f ok. accesibile chiar sim pentru o studenta ca mine :) . si incomparabil mai mici ca in bucuresti.
Asadar, se poate, fetelor! trebuie doar sa alegem corect! Va pup!
manured
Postat pe 15 Octombrie 2008 10:27
salutare fetelor. azi e prima zi de reductil 10 mg.... sper sa mearga... k d nu... sincer nu ctiu ce sa mai fac :(
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:19
tine-ma si pe mine la curent cu reductilul ala te rog, te rog, te rog. Daca are efecte adverse, cat ai slabit etc
irinaandreia
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:45
pentru cine dispunde conexiune la net cat de cat buna si nu are timp sau bani sa se duca la sala, recomand www.exercisetv.tv

Postat pe 15 Octombrie 2008 16:23
irinaandreia:suplimentii sunt de la Herbalife si ii poti procura in urma unei consultatii riguroase(si gratuie in aceasta perioada!!!)de la consultantii herbalife...nu trebuie sa ii iei o viata ...se analizeaza cat trebuie sa slabesti, cate luni de program sunt necesare, faci numar egal de luni mentinere, dar e important sa-ti imbunatatesti nutritia in acest timp.pentru asta, cel care iti va fi consultant personal va avea grija de tine, te va masura saptamanal, va lucra pe nutrtia ta alaturi de tine, te va sustine si incuraja.sunt naturali, deci nu au efecte adverse!
daca vrei un site pe care le poti vedea si citi despre ele:www.herbalife.com
pentru mine e cel mai super lucru care mi s-a intamplat :)
biancorossi
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:45
salonul se afla pe langa Stadionul Dinamo.daca stii tu Spitalul de Urgenta Floreasca
am sa+ti dau nr de tel si te poti duce sa vezi.021.321.75.93.sau 0721.386.142.
b63msh
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:58
De la: DienutzaX, la data 2008-10-14 18:44:42b63msh si eu vreau sa stiu mai multe ..unde se afla salonul..da si tu un msg sau un id de mess ...pup

langa Spitalul de Urgenta Floreasca 021.231.75.93;0721.386.142 ssi toti suna la salon.fetele sunt super dragute
b63msh
Postat pe 15 Octombrie 2008 17:01
De la: OanaTrifu, la data 2008-10-14 16:08:58
De la: b63msh, la data 2008-10-13 22:39:22pai ab de 12 sedinte=100 ron salonul este deschis de curand si au oferte ffff bune.cred ca cel mai bine te duci acolo si in functie sde ce vrei primesti o oferta.
Pentru aparatele pe care le au au cele mai bune preturi din Bucuresti,EU AM VERIFICAT

unde? care? ce?

salonul se afla langa Spitalul de Urgenta Floreasca 0721.386.142 sau 021.231.75.93.
b63msh
Postat pe 15 Octombrie 2008 17:03
De la: Amaruie, la data 2008-10-10 15:34:16Dafnee am citit pe un site ca tu faci sala si papi cate 3 batoane fitness pe zi.u nu mai dai nimic jos ptr ca e posibil sa fi ajuns si la faza de platou si chiar sa mananci mai multa mancare decat trebuie iar ei sa iei cina la ora 20-21 e total gresit.Tu trebuie sa`ti calculezi in functie de cate kg ai cate 30 de calorii pe kg.Adik daca ai 50 de kg: 50 ori 30= 1500 calorii pe zi nu trebuie sa le depasesti plus efortul zilnic care`l faci si ultima masa trebuie sa fie pana in ora 19 cel tarziu.dupa 19 sa nu mai papi nimic.daca tot nu reusesti sa dai jos.mai scazi o suta de calorii din alea care trebuie sa le consumi zilnic adik 1400 de calorii zilnic.Multa bafta.Avand in vedere ca faci sala stomacul ti s`a micsorat si nu`ti mai cere mancare multa asa ca n`o sa`ti fie prea greu sa te abtii:Dpoop


Da..........
Oricum eu m-am lasat asa o perioada... de fapt de 4 zile mananc pana nu mai pot... nu mananc seara dupa ora 18 am inceput, dar nu am avut tupeu sa ma cantaresc...
o sa incep dinnou sa ma reapuc de dieta...
Iar cu cele 3 batoane fitness... asa sunt zilele mele ideale ca mananc si mai multe... sunt o gurmanda si tre sa recunosc ca eu mereu sunt la regim!!!!!!!!!!!
Iar din decembrie anul trecut tot asa o tin
De cand ma stiu am cel putin 2 diete pe an. Anul acesta am inceput sa mananc mai sanatos si sa elimin ce nu treb din alimentatie... aproape tot
dafffne
Postat pe 15 Octombrie 2008 17:13
De la: manured, la data 2008-10-15 10:27:48Si eu stiu un salon super in Timisoara. Eu am facut biostimulare si slabire prin radiofrecventa inalta (e vorba de o metoda ultramoderna de topire a grasimii si eliminare a acesteia) si am slabit 10 kg in 3 luni - am scapat de burtica si aripioare :). Mai mult, am scapat si de vergeturi si de celulita!!! asta e partea minunata a evolutiei tehnologiei. si solutia la dorinta de a slabi exact acolo unde ai nevoie - la burtica, de exemplu, nu la fata sau slabire a organismului!! Iar preturile sunt f ok. accesibile chiar sim pentru o studenta ca mine :) . si incomparabil mai mici ca in bucuresti.
Asadar, se poate, fetelor! trebuie doar sa alegem corect! Va pup!

am auzit si eu de chestiile astea si mai multe persoane le-au laudat. in buc stie cineva ce si unde?
OanaTrifu
Postat pe 15 Octombrie 2008 17:52
De la: irinaandreia, la data 2008-10-15 15:45:27tine-ma si pe mine la curent cu reductilul ala te rog, te rog, te rog. Daca are efecte adverse, cat ai slabit etc


pai am luat-o pe prima astazi la ora 09:30 dimin cu un pahar sanatos de apa :). tb sa o iei la aceeashi ora in fiecare zi.
deocamdata nu stiu ce simt. adik nu cred k e ceva schimbat... doar e prima zi. singura chestie ciudata e k mi-e sete, k am gura punga. am mancat putin orez cu legume shi nu mi-a placut gustul. apoi am zis hai sa o dreg cu iaurt k io sunt cu iaurturile. am zis beah... dar beau apa la greu. in rest nimik ciudat. iar de slabit... inca e mult prea dvrm, dar maine dimin ma cantaresc shi-ti dau greutatea de inceput... in tp o sa vdm noi :)
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:02
De la: OanaTrifu, la data 2008-10-15 17:52:16am auzit si eu de chestiile astea si mai multe persoane le-au laudat. in buc stie cineva ce si unde?
a dat cineva pe pagina anterioara adresa si nr de telefon a unui astfel de salon din Buc. Undeva pe langa Sp. Floreasca...
claudiasimona
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jurnal de slabire pentru fetele plinute 369 De la: kudika011273 29 Mai 2016 22:18
rochita de banchet... 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
oare e o problema??? 8 De la: adina_black 7 Octombrie 2009 21:04
vreau sa slabesc:(( 69 De la: ioana_andreea27 13 August 2020 16:37
8 martie!!!! urgent :)))))))) 90 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:17