Setari Cookie-uri

De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia?

De la: roxi25, la data 2008-11-08 14:54:19e vezi ca stii iris


Vine cineva sa ma deblocheze ca tocmai m-a blocat don'soara

Sa inteleg ca te rezumi la atata sau urmeaza sa ne spui parerea ta de vreme ce pe a mea si a lui geo o pui sub semnul intrebarii ?

iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:59
Stii ce-mi place mie ?
Ca se pune accent foarte mare pe oral....adica cum ? iti face oral din placere si tu stai sa te intrebi daca sa-i dai papucii ?
iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:01
pt iris
ca sa fie domnisorul deblokat
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:04
nu se pune problema ca ma rezum doar la sex oral
aici s-a discutat foarte mult pe tema asta
iar ok daca ea vrea sa-i dea papucii asta e si la altu
poate sa o faca tot din placere ........e placerea ei
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:09
pai e normal ca o face din placere. ca doar nu-i lustruieste ciucurelu doar sa-l tina langa ea.
ce , face ca dana 3????

Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:11
si apropo facut
ca la carte "masaj longitudinal de la baza la varf"
am spus masaj
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:12
cu buzele!?

Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:13
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:16
pai cu ce geo ?
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:17
De la: roxi25, la data 2008-11-08 15:04:59pt iris
ca sa fie domnisorul deblokat




De la: roxi25, la data 2008-11-08 15:09:10nu se pune problema ca ma rezum doar la sex oral
aici s-a discutat foarte mult pe tema asta
iar ok daca ea vrea sa-i dea papucii asta e si la altu
poate sa o faca tot din placere ........e placerea ei


Ori nu si-a facut cafeaua de dimineata efectul ori tu te exprimi incoerent pentru ca personal nu am inteles nimic din ce spui....

1.Nu am spus ca TU te rezumi la ceva anume
2.Aici nu s-a discutat mai deloc pe tema asta , suntem de abia la inceputul paginei a doua si mai mult discutiile au fost offtopic
3.Din mesajul initial nu denota ca EA ar fi cea care da papucii ci invers
Deci ?
iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:18
draga mea, de ce crezi tu ca sexul oral e cel mai bun liant al unei relatii?
daca ar fi asa cu spui tu, la prima intalnire, primul lucru' care-l intreb, este daca face oralitatea. daca nu o face , nu are rost sa ma complic , nu!!?

coboraii din deal in vaaaaaaleeee!



dragul meu ,eu nu am zis ca doar sexul
oral conteaza si cand te intalnesti cu cineva sa-i zici "daca face oralitatea. daca nu o face , nu are rost sa ma complic , nu!!?"nu doar asta conteaza
nu sunt atat de absurda

dar nici sa crezi ca exista persoane care sunt impreuna si se inteleg foarte bine fara sex si le tine relatia si bla-bla






roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:32
Ori nu si-a facut cafeaua de dimineata efectul ori tu te exprimi incoerent pentru ca personal nu am inteles nimic din ce spui....

1.Nu am spus ca TU te rezumi la ceva anume
2.Aici nu s-a discutat mai deloc pe tema asta , suntem de abia la inceputul paginei a doua si mai mult discutiile au fost offtopic
3.Din mesajul initial nu denota ca EA ar fi cea care da papucii ci invers
Deci ?
ok iris sa zicem ca nu si-a facut cafeau efectul
1 am crezut ca ea vrea sa-i dea papucii lui
2 discutiile au fost offtopic
3 nici ea nu stie ce vrea concret
acum sper sa fii inteles
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:39
De la: roxi25, la data 2008-11-08 15:39:03Ori nu si-a facut cafeaua de dimineata efectul ori tu te exprimi incoerent pentru ca personal nu am inteles nimic din ce spui....

1.Nu am spus ca TU te rezumi la ceva anume
2.Aici nu s-a discutat mai deloc pe tema asta , suntem de abia la inceputul paginei a doua si mai mult discutiile au fost offtopic
3.Din mesajul initial nu denota ca EA ar fi cea care da papucii ci invers
Deci ?

ok iris sa zicem ca nu si-a facut cafeau efectul
1 am crezut ca ea vrea sa-i dea papucii lui
2 discutiile au fost offtopic
3 nici ea nu stie ce vrea concret
acum sper sa fii inteles


Draga mea ,cafeaua nu mai are efect de mult la mine , o beau doar pentru ca-mi place gustul ei si nu pentru proprietatile pe care le are

1.La modul cum pune ea problema este evident ca tipul are dubii in privinta papucilor respectivi ....deci , nu aveai cum sa crezi ca ea ar vrea sa-i dea papucii.

2.Faptul ca nu stie ce sa intrebe deja l-am discutat in prima pagina cu geo.

Ce m-a determinat sa te intreb de sanatate e mesajul tau catre geo si mine...

De la: roxi25, la data 2008-11-08 14:42:04
pt geo 32
fata si-a dat cu parerea intrebarea era adresata baietilor
ce parere aveti daca ea face un sex oral bun si nu va intelegeti in rest.........
de ce sunteti misogini mai ales cand va place un sex oral facut calumea si cadeti ca niste lesinati dupa aia ......va place


Nu am inteles partea cu misoginismul pentru ca de aici rezulta ca esti de parere ca un sex oral ca lumea ar putea sterge cu buretele discutiile din cuplu iar intrebarea adresata mie ,,asa o fii iris'' nu face decat sa intareasca concluzia mea.
Asta-i tot
iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:49
pt iris
draga mea scuze dar pe bune de ce trebuie sa te superi asa repede ?

doar am discutat si fiecare isi spune parerea
am inteles si ce zici tu
inseamna ca trebuia sa fii citit mai atent ce a scris ea1sa stii ca nu am luat fiecare sfat in parte si nici nu am stat sa citesc ce ai vorbit tu cu geo fiindca nu am avut rabdare
iar in primul rand nu sunt genul care sa considere ca un sex oral
facut ca la carte sterge cu buretele toate discutiile dintre un cuplu
daca tie asta ti-am dat de inteles e parerea ta
cum ai zis tu
"vezi doamne sunt incoerenta"



roxi25
Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:08
De la: googoodoll, la data 2008-11-08 14:44:52adicatelea cum "ca lumea"???
cred ca deep t......
playboy
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:04
eu cred ca tematica topicului este una teoretica.

asa cum a zis si "Domn" degeaba este super in pat daca in afara patului este zero...ok stai cu ea te bucuri o perioada si treci mai departe.

cat despre ce ar renunta tipi pt sex oral....eu nu inteleg de ce trebuie sa renuntam la ceva....facem comert aici: iti fac un Blow job la 2 zile si tu speli vasele si faci curat in weekend. WTF.

Eu unul sunt pro sex oral intr-o relatie dar parteneri sa-l faca daca vor nu sa fie siliti sa faca asa ceva. Imi place sa fac sex oral si sa primesc dar asta nu este baza relatiei mele.


Cred ca fiecare persoana isi cauta un partener dupa bunul plac: esti mai kinky atunci si partenerul tau o sa fie unul kinky,esti cuminte atunci o sa-ti gasesti un partener cuminte.
anderson
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:54
De la: Yaddira, la data 2008-11-03 12:39:59Baieti, daca iubita voastra(pe care o iubiti foarte mult si care arata destul de bine) va face sex oral din placere si este foarte buna in pat, in schimb in viata cotidiana exista neintelegeri si va certati cam des, considerati ca este cazul sa puneti capat relatiei?

daca viata ar insemna numai sex..probabil nu ar pune capat relatiei...


coffeeta
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:08
si eu am aceasi parere viata nu inseamna numai sex oral asa ca degeaba exista intelegere buna in pat daca nu exista intelegere si in viata de zi cu zi eu cred ca nu are rost sa continue acea relatie ca tot se vor desparti chiar daca sexul este bun un cuplu nu traieste numai din sex ala se duce cu anii si ramin celelalte lucruri mai importante care trebuie rezolvate

Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:36
Consider ca daca faci sex ,inclusiv oral inseamna ca o faci cu pasiune si din dragoste pentru partener,ca doar nu o faci cu cineva pasager si o faci mecanic ce dracu.
Din experienta mea pot spune ca daca te certi zilnic cu partenerul, seara nu mai poti sa faci sex inclusiv oral.
Daca fata e mai proasta asa cum se da de inteles nu poti sa pui capat relatiei asa usor din cauza sentimentelor care sunt mai puternice decit vointa.
Consider ca daca fata arata bine,adica iti place de ea si mai ai si sentimente ptr ea vei trece peste faptul ca este mai proasta si te certi cam des si daca mai esti si diplomat si putin mai experimentat vei incerca sa aplanezi certurile.
marianil
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:49
De la: geo32, la data 2008-11-08 14:59:15
De la: roxi25, la data 2008-11-08 14:42:04
pt geo 32
fata si-a dat cu parerea intrebarea era adresata baietilor
ce parere aveti daca ea face un sex oral bun si nu va intelegeti in rest.........
de ce sunteti misogini mai ales cand va place un sex oral facut calumea si cadeti ca niste lesinati dupa aia ......va place



draga mea, de ce crezi tu ca sexul oral e cel mai bun liant al unei relatii?
daca ar fi asa cu spui tu, la prima intalnire, primul lucru' care-l intreb, este daca face oralitatea. daca nu o face , nu are rost sa ma complic , nu!!?


foarte adevarat! sexul oral e ceva in plus dar nu e baza si nici nu e ceva vital ..:| esti fraiera ..dak crezi k e al tau dak ii faci un oral ceea ce nu stii e ca barbatii se detaseaza repede de starea aia de lesin ..de dupa ca si cum n`ar fi fost..adica cu alte cuvinte ca si cum n`ar fi fost din partea ta pt ca o va primi si in alta parte. si da, baietii pot ubi si fara sa primeasca sex oral daca simt ca sunt ubiti si ai cu ce completa lipsa oralului...personalitatea ta, atasamentul, dedicarea, sinceritatea, pasiunea, creativitatea in pat dar si in restul timpului...intelegerea pe care i`o oferi, sprijinul si ideile inteligente care sa`l ajute sa simta ca sta langa o persoana cu care se merita a sta..etc

Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:27
buna. eu cred ca un barbat care iubeste ar renunta mai degraba la sex oral daca te iubeste sincer si in urma unei discutii ii explici ca nu te incanta ideea sexului oral. eu una asa am facut si a renuntat la sex oral,asta dupa ce deja o facusem o data si nu ma incantat prea tare. bine, nu a fost o hotarare permanenta.totul depinde de mine daca mai tz voi fi mai sigura pe mine ca vreau sa fac asta. ideea era ca a renuntat la sex oral pt mine. va pupic.

Postat pe 1 Decembrie 2008 00:07
De la: anderson, la data 2008-11-26 11:54:04eu cred ca tematica topicului este una teoretica.

asa cum a zis si "Domn" degeaba este super in pat daca in afara patului este zero...ok stai cu ea te bucuri o perioada si treci mai departe.

cat despre ce ar renunta tipi pt sex oral....eu nu inteleg de ce trebuie sa renuntam la ceva....facem comert aici: iti fac un Blow job la 2 zile si tu speli vasele si faci curat in weekend. WTF.

Eu unul sunt pro sex oral intr-o relatie dar parteneri sa-l faca daca vor nu sa fie siliti sa faca asa ceva. Imi place sa fac sex oral si sa primesc dar asta nu este baza relatiei mele.


Cred ca fiecare persoana isi cauta un partener dupa bunul plac: esti mai kinky atunci si partenerul tau o sa fie unul kinky,esti cuminte atunci o sa-ti gasesti un partener cuminte.



Good answer!


Sexul oral este adorat atat de barbati cat si de femei,doar ca in al doilea caz ele nu se prea bucura de asta foarte des...Intr-o relatie,sexul,de orice tip ar fi el,ar trebui sa fie important doar intr-o oarecare masura pentru ca in nici un caz nu este baza relatiei respective.
Barbatilor le place pt ca se simt intr-adevar alintati sexual si devorati.
despinarose
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:46
Ionis este singurul care a dat un raspuns limpede in ciuda "incoerentei" postarii mele.

Baiatul ,este clar ca o iubeste si ca ii accepta "crizele" (a nu se intelege ca este isterica, poate o provoaca, asa de nebuna nu cred ca ar tipa fara motiv),dar faptul ca ea are un atu, ca sa zic asa, este foarte buna in pat, il face sa ii fie mai greu sa renunte la ea. Nu cred ca toate fetele sunt foarte bune in pat si la sex oral.
Parerea mea este ca o femeie intotdeauna tine aproape un barbat, atunci cand stie cum sa se foloseasca de sex si bineinteles daca il iubeste si stie cum sa i-o arate!

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:15
Cand exista prestare buna in pat, nu pot concepe de o relatie ar merge prost.

In cazul meu, exista sex (si inca mult, de pot da si la vecini) asa ca nu vad de ce sa fiu nervos pe aleasa mea!

"De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia?"

Nu numai cel oral, ci sexul in general. Eu unul, n-as renunta la sex pentru niciun tovaras, nicio bere, iar cu fotbalul nu le prea am.
Smecher_Mare
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:47
in schimb am intalnit eu un specimen kre puteai sa te freci dezbracata pe el o ora...dak era meci la tv nici o sansa!! deasemenea sunt altii kre ar renunta la orice altceva pt o partida de amor.. si zic k ne scuzam noi cu migrenele..masculii astia!
angel_in_disguise
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:56
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-05 21:29:32
De la: Yaddira, la data 2008-11-03 12:39:59De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia?




Ar renunta cu placere la un sex oral facut de mantuiala si fara chef de o certareata frustrata!
vioruta
Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:54
Intr-o relatie e foarte importanta viata intima e f important sa va intelegi in pat..insa tre sa existe un echilibru si in viata de zi cu zi...nu e suficient doar atat!!!! Incercati poate o sa fie bien si p alte planuri ,stati de vorba poate ajungeti la o concluzie!!!SuCCes
ana_maria1987
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:11
fostul meu iubit adora cum faceam eu /noi sex...si totusi ne-am despartit ...in afara de sex nu ne lega nimic
printesa22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:50
nu sunt baiat dar...pe bune acum dupa ce te ai certat 10 ore..din nimic iti mai arde de sex?
tonikana
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monotonia relatiilor 11 De la: Monyk44- 13 Februarie 2014 18:24
Vreau si eu o parere, un sfat! 18 De la: sweet_heart 10 Iunie 2010 00:24
De ce ne dorim sa ne pastram numele dupa casatorie 21 De la: longy_73 1 August 2012 22:50
Pareri va rog 4 De la: kudika_992446 21 August 2015 13:01
Ce sa fac ca sa fie totul bine? 11 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 03:56