Setari Cookie-uri

cateva diete incercate si cu rezultate plus mici trucuri de slabit

dieta cu orez

fierbi o cana de orez cu 4 cani de apa si nimic altceva(nici macar sare).ce rezulta asortezi cu salata acrita cu lamaie si mananci pe parcurcul unei zile.faci asa 4 zile si slabesti 4 kg,dar cu conditia sa nu consumi nimic altceva(desigur poti bea apa).

dieta functioneaza daca vrei sa slabesti rapid si mult,problema e ca nu e f sanatos,iar kg pierdute e f probabil sa le recuperezi.dar pt o nunta,revelion sau mai stiu eu ce merge





AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:29
dieta cu apa

in prima dimineata bei o cana(250ml) de apa fiarta si racita.a doua zi dim bei 2 cani(500ml) si tot asa adaugi cate 250 ml pana ajungi la 3 litri.adica 12 cani.apoi faci o zi pauza si apoi bei 11 cani si incepi sa descresti pana termini.a nu se consuma nimic pana ce nu termini toata apa de baut.

la mine a avut un efect extraordinar asupra pielii,celulitei si burticii.



AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:34
daca ti-e prea sila sa faci sport iata un exercitiu care cel putin in copilarie sunt sigura ca-ti placea:saritul coardei.iti pune la munca toti muschii si poate fi si distractiv daca ai copilasi cu care sa exersezi si de ce nu iti poti pune si partenerul la sarit.asa mai da si el din burtica jos.
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:37
bea ceai de slabit in fiecare seara si 2 l de apa cu lamaie in fiecare zi.
incordeaza si relaxeaza muschii burtii si cei fesieri de cate ori mergi cu autobuzul sau stai jos.
gandeste pozitiv si nu-ti fi propriul dictator.daca ti-e pofta de ceva si nu mai poti mananca dar numai f putin.
incearca ca la orica fel de manancare pe care il mananci sa asezonezi niste legume fierte(mazare,porumb,fasole verde,morcovi,broccoli).pe langa faptul ca au un gust f bun(sunt dulci) iti umple stomacul intr-un mod sanatos si cu mai putine calorii.incearca sa ai o proportie de 60% legume fierte si 40% mancare gatita in farfurie.
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:44
o reteta f eficienta impotriva celulitei:amesteca miere de albine cu cafea,zeama de lamaie,ulei de masline si radacina de ghimbir data prin razatoare si maseaza zonele afectate de celulita dupa fiecare dus pe cat posibil.apoi impacheteaza zona si stai 10-15 min asa.clateste cu apa si gata.
ghimbirul si cafeaua sunt f eficiente in combaterea celulitei.iar cafeaua are si efect de scrub.mierea de albine hraneste si hidrateaza pielea la fel ca si uleiul de masline.asa ca dupa tratamentul asta vei avea o piele supla fina si lipsita de celulita.evident trebuie sa te tii de tratamentul asta cel putin o luna in functie de graviatatea celulitei.
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:50
Buna AnaYani!

Foarte tare dieta cu apa!!!
Chiar functioneaza?
Ce mananc in rest ....
mai multe detalii pls!
Multumesc.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:03
functioneaza.eu in rest am mancat ce vroiam,dar crede-ma ca dupa ce bagi atata apa in tine nu-ti mai este chiar foame.

inca vreo 2 trucuri:nu luati pastile de slabit,incercati spirulina.este un supliment nutritiv si daca e luata de 3 ori pe zi cu juma de ora inainte de masa nu-ti mai este chiar asa foame.alt truc e sa nu bei apa in timpul mesei pt ca incetineste digestia.bea cu juma de ora inainte si o ora dupa.


bafta!
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:23
legat de spirulina:iti da energie asa ca esti mai dispusa sa faci activitate si ajuta si la multe alte probleme de sanatate.e un adevarat miracol!am auzit ca ar fi buna pana si pt cancer asa ca cu toata increderea folositi spirulina!
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:26
De la: AnaYani, la data 2008-11-06 17:23:20functioneaza.eu in rest am mancat ce vroiam,dar crede-ma ca dupa ce bagi atata apa in tine nu-ti mai este chiar foame.

inca vreo 2 trucuri:nu luati pastile de slabit,incercati spirulina.este un supliment nutritiv si daca e luata de 3 ori pe zi cu juma de ora inainte de masa nu-ti mai este chiar asa foame.alt truc e sa nu bei apa in timpul mesei pt ca incetineste digestia.bea cu juma de ora inainte si o ora dupa.


bafta!



multumesc pentru raspunsul promt!
trebuie sa marturisesc, ca de ceva timp ma chinui sa beau macar 1.5l de apa pe zi si sa nu mai mananc seara....
In ultimul an m-am ingrasat aprox 5-6kg-de la 49 initial, in mare parte din cauza programului de lucru(nu aveam pauza de masa si seara tarziu mancam "pe saturate".
Imi este ingrozitor de greu sa beau lichide, dar ....totusi kilogramele in plus au inceput sa ma deranjeze f tare.
Acum 2-3 sapt m-am hotarat sa merg la sala dar tot in aceasta perioada au inceput niste dureri foarte tari la spate...dupa investigatii medicale rezultatul a fost: FARA SALA!!!

Deci o sa incerc varianta cu apa!in prima zi de dimineata o cana si tot asa, iar in restul zilei daca imi este sete.
sa ma vezi la birou cu cele 12 cani cu apa fiarta si racita...te anunt de rezultat!

daca mai ai si alte sfaturi te rog nu ezita!!!
nu o sa iau nici spirulina si nici cu ceaiurile de slabit nu ma inteleg bine :)

toate bune!


Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:42
treaba cu min 2l de apa pe zi nici eu nu pot sa ma tin de ea.de fapt cred ca nu reusesc sa beau nici macar un litru.dar de la o vreme imi umplu un bidon de 2 l cu apa si cu sucul de la 2 lamai si il tin langa mine cu un pahar si beau automat tot timpul.doar asa reusesc sa termin 2 l pe zi.iar cu sala treaba e ca dupa ce te lasi incepi sa pui la loc pe tine pt ca organismul tau se obisnuieste sa lucrezze si daca te opresti organismul incepe iar sa acumuleze grasime.daca vrei sa te apuci de sport fa ceva usor,dar constant,de ex plimbari zilnice.
AnaYani
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:25



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
incearca si nu vei regreta!
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:00
Am inceput si eu dieta cu apa :D azi e a5-a zi

din fericire, pt mine, cei 2litri nu sunt o problema

de exemplu azi, am baut cele 5 cani de apa, apoi am luat micul dejun, si de la 9:30 pana acum, mai baui cam 2 litrii ce ceai :D

Asta se intampla des cand stau acasa, iar acum mai sunt si racita...deci beau ceai cald (neindulcit)
ralukiss
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:05
De la: Ralukiss, la data 2008-11-12 12:05:03Am inceput si eu dieta cu apa :D azi e a5-a zi

din fericire, pt mine, cei 2litri nu sunt o problema

de exemplu azi, am baut cele 5 cani de apa, apoi am luat micul dejun, si de la 9:30 pana acum, mai baui cam 2 litrii ce ceai :D

Asta se intampla des cand stau acasa, iar acum mai sunt si racita...deci beau ceai cald (neindulcit)


felicitari!vezi ca la mijlocul dietei tre sa bei 3 litrii.mie nu prea imi place gustul apei(da stiu ca n-are gust da' na!)asa ca pun si zeama de lamaie.
AnaYani
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:13
Inainte de a consuma tot felul plante si capsule revolutionare faceti un pic de google search si informativa!
http://www.aiqum.de/wissen/diaet_lida-dai-dai-hua.html
http://www.medizin.de/ratgeber/themen-a-z/d/dai-dai.html
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/ + 2 reportaje despre tablete tabletele de plante in general.
Aici inclusiv rezultatele despre tabletele perfecte de slabit care se pot cumpara prin intermediul internetului:
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/test/-Schlankh eitsmittel/1523447/1523447/1522992/1525019/
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:57
pai tu inainte de a face comentarii aproape mai mereu documenteaza-te mai bine,vrei sa arati ca esti documentata insa dai in prostie sincer chiar nu te inteleg ce urmaresti,vesnic nemultumita,cauta-ti alta activitate
claud1982
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:44
De la: AnaYani, la data 2008-11-06 16:34:22dieta cu apa

in prima dimineata bei o cana(250ml) de apa fiarta si racita.a doua zi dim bei 2 cani(500ml) si tot asa adaugi cate 250 ml pana ajungi la 3 litri.adica 12 cani.apoi faci o zi pauza si apoi bei 11 cani si incepi sa descresti pana termini.a nu se consuma nimic pana ce nu termini toata apa de baut.

la mine a avut un efect extraordinar asupra pielii,celulitei si burticii.







numai dimineatza pot face asta?? daca eu ma trezesc la 12? si pana atunci nu mananc nimik pot face aceasta dieta? sau doar dimineatza devreme?
andr33a_brun3tzyk
Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:00
Fete, o sa faceti broaste in burta de atata apa.
Macar bagati si niste pestisori aurii, asa iese un acvariu.

Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:04
orice slabire brusca e urmata de o si mai rapida ingrasare plus faptul ca organismul isi pierde din tenacitate si vigoare la o schimbare atit de radicala. Este stiut ca o dieta de lunga durata are rezultate si mai de lunga durata. pielea are de sugferit pentru deshidratare si sa o luam sincer cine isi doreste o piele urita?, uscata si toate cunoastem efectele deshidratarii organismului.Nu ...E cea mai gresita idee legat de organismul uman. In primul rind un organism trebuie sa se obisnuiasca cu adaptarile si trebuie luat incet. Ai vazut faptul ca daca te scoli mereu la o anumita ora si din anumite imprejurari trebuie sa te scoli si mai devreme dupa ai putine ore! Cum te simti? Imagineaza-ti la ce chin este supus organismul. Teo Trandafir e un bun exemplu. E usor sa slabesti dar e si mai greu sa te mentii.Deci orice regim si orice dieta trebuiesc luate incet si mai ales respectat corpul in care traiesti.
GEBO
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:02

buna AnaYani!!!
am si eu o nelamurire, cand ajungi din nou la o cana de apa ce faci?
se termina dieta sau o iei de la capat?
multumesc pentru raspuns:P
rub
Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:59
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:12
la dieta cu apa....nu inteleg in fiecare dimineata sa bei apa pana ce ajungi sa bei 3 litri intr-o dimineata?sau toata ziua?fii mai explicita te rog...ms mult!!!!
lam4gis0
Postat pe 4 Martie 2009 10:27
am incercat si eu cu spirulina acum cativa ani si chiar a avut efect;aveam mai malta energie si mai putina pofta de mancare.atentie insa ,sa nu uitati sa o luati cu cel putin jumatate de ora inainte de masa ca sa-si faca efectul,iar ca firma e mai buna cea de wallmark decat cea de hofigal(nu mai stiu cum se scrie)
phiona
Postat pe 11 Martie 2009 11:35
Buna seara,doamnelor!Am si eu o cura de slabire foarte buna,sanatoasa,fara sa va infometati.Poate o stiti,e cura cu supa de varza.o adevarata cura minune.Dar asa cum spunea cineva mai inaintea mea,nu e greu sa slabesti ,ci e greu sa te mentii.Un doctor mi-a dat acest regim si mi-a facut mult bine ,de aceea vreau sa-l dau si eu mai departe .Daca doriti,vi-l pot da.Anuntati-ma !Va pup,doamnelor!

Postat pe 19 Martie 2009 20:01
De la: davinti, la data 2009-03-19 20:01:52Buna seara,doamnelor!Am si eu o cura de slabire foarte buna,sanatoasa,fara sa va infometati.Poate o stiti,e cura cu supa de varza.o adevarata cura minune.Dar asa cum spunea cineva mai inaintea mea,nu e greu sa slabesti ,ci e greu sa te mentii.Un doctor mi-a dat acest regim si mi-a facut mult bine ,de aceea vreau sa-l dau si eu mai departe .Daca doriti,vi-l pot da.Anuntati-ma !Va pup,doamnelor!
te rog sa fii mai explicita cu supa aia de varza.cum se face si care e dieta in sine? numai supa sau si altceva?
si cat timp se tine dieta asta? ma intereseaza f mult pt ca am mai auzit de ea si nu am reusit inca sa fac.multumesc si atept raspunsul tau cat mai repede ca nu mai stiu ca sa mai fac ca sa slabesc!
carmen_cipru
Postat pe 20 Martie 2009 07:20
Buna,vreau si eu cura cu supa de varza,mai ales daca spui ca ti-a recomandat-o un medic si e completa,ca am auzit de tot felul de variante,dar nici una intreaga.Multumesc mult!
alinaei
Postat pe 20 Martie 2009 08:49
Si pe mine ma intereseaza aceasta cura cu supa de varza. Am nascut de 4 luni si as vrea sa dau jos kg acumulate. Nu mai alaptez deci pot sa urmez acesta dieta. Te rog sa ne spui cum este aceasta cura - cat tine, cum se face supa, ce trebuie sa mai mancam in plus, cum ne mentinem dupa. Iti multumesc anticipat si astept raspuns.
clio
Postat pe 20 Martie 2009 14:00
De la: clio, la data 2009-03-20 14:00:28Si pe mine ma intereseaza aceasta cura cu supa de varza. Am nascut de 4 luni si as vrea sa dau jos kg acumulate. Nu mai alaptez deci pot sa urmez acesta dieta. Te rog sa ne spui cum este aceasta cura - cat tine, cum se face supa, ce trebuie sa mai mancam in plus, cum ne mentinem dupa. Iti multumesc anticipat si astept raspuns.
biguta
Postat pe 20 Martie 2009 14:35
AM SA INCERC CURA CU APA!
DACA DA REZULTATE VA ANUNT...
acrmn
Postat pe 20 Martie 2009 19:28
Cea mai buna dieta pentru mine a fost sa renunt la dulciuri si fast food. Mancam totul proaspat si sanatos (2-3 mese pe zi, chiar ma simteam foarte bine)...cat mai organic...pui cu salate, fructe, senvisuri, supe. Nu mancam porc si nici vita. Cand aveam pofta de ceva dulce, mai beam cate un lapte cu ciocolata sau un pahar cu suc natural...dar va spun, cu aceasta dieta am slabit 10 kg in cateva luni. Sper sa va ajute si pe voi aceste sfaturi...si nu uitati, cu cat mancati mai natural, cu atat mai sanatos este si ai mai multa energie
sweetheart_05
Postat pe 20 Martie 2009 20:33
Daaaa uuuf ce bine
ca am regasit dieta asta cu apa Doamne cat am cautat-o....prima data am citit-o intr-o editie As.Si desi nu aveam mare nevoie sa slabesc pe atunci, am tinut-o si a fost suuuper mistooo....adica cel putin la burta si talie........ooof:((((( si acum tb sa dau jos o gramadaaa....bine mai era o faza ciudata...nu m-am prins....apa respectiva cand o beai...trebuia sa o mesteci de cateva ori....probabil era vb de senzatia ca mananci sau nu stiu....oricum apa are o gramada de proprietati ciudate....deci cred ca poate face minuni:D:) . Plus ca asupra pielii cred ca stie oricine ca e super benefica...asa a slabit si anca turcasiu....:)si si ea o recomanda cu incredere...dar nu cred ca e recomandat consumul de prajeli si asa mai departe.... Eu de maine o incep caaategoric si inca o data mersi mult ca ai scris-o aici..
BERBEACA
Postat pe 31 Martie 2009 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot slabi din nou ? 17 De la: dana_romos 28 Ianuarie 2010 12:36
Nudism 68 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 08:13
REMODELARE CORPORALA IN CONSTANTA 1 De la: kudika198556 21 Iunie 2010 22:04
Cateva sfaturi pentru slabit sau pentru mentinerea greutatii 55 De la: irinaivanescu 5 Octombrie 2014 11:35
Am nevoie de sfaturi 5 De la: cipryblue 9 Decembrie 2013 20:59