Setari Cookie-uri

vreau si eu un sfat urgent:((:((:((

"mi a spus din start k nu vrea o relatie serioasa"

deci, nu vrea nimic de la tine.....

Ti ai rapuns singura la intrebare......
Aphrodite
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:13
De la: SweetHappyButterfly, la data 2008-11-09 21:34:54trec si eu printr o situatie dificila:( ma intalnesc cu cineva cu 10 ani mai mare k mn...eu am 19..l am cunoscut acum un an si jumatate si mi a spus din start k nu vrea o relatie serioasa desi era singur.eu eram f indragostita de el si mi a fost km greu pana am aceeptat!! ne am intalnit doar pt sex,dar eu nu ma simteam o -amanta- se purta cu mine de park eram impreuna..ne am intalnit 2 luni apoi eu am rupt orice legatura timp de 5 luni.. apoi mi am amintit de el inainte de bac si i am tr un msg..era f suparat k nu l am mai cautat..si deja isi facuse prietena:( ne am gvazut pt prima data fara sa se intample nimik m a calmat pt k eram stresata de bac si a inceput sa fie mai interesat de mine..se interesa de ce fac,unde sunt si alte chestii..intre timp s a certa q prietena si ne vedeam mai des..a venit chiar si la mine la facultate in alt oras intr o seara k s ma vada..eram uimita!!!am profitat de asta sa aduc vorba de cv mai serios dar el nu a vrut sa discute..a zis k nu poate sa mi promita nimik..k nu vrea sa sufar..i am zis k il iubesc..am vazut k era confuz si am inchis sub..si ma intalnesc cu el in continuare in aceeasi situatie..sex si atat!!!desi nu e un sex cum pot sa zic k se face cu o amanta,e cv normal si frumos.se poarta k si km as fi eu prietena lui si nu ma pune la nush ce chestii!!! acum s a impacat cu prietena si ne vedem mai rar:(:(:( nu pot sa stiu de fapt ce vrea pentru k nu mai inteleg nimik.l am pus sa mi promita k o sa ne intalnim intotdeauna si k o s fie alaturi de mine...si mi a promis..eu ce sa mai inteleg?? am nevoie de niste sfaturi,niste pareri...:(:(:( va rog!!!
:((:((:((




Uite cum stau lucrurile din exterior: acum un an te ai indragostit de un barbat, care intamplator, era liber in aceea perioada. Asa a fost foarte convenabilpentru el sa intre intr-o relatie strict sexuala cu tine (daca ar fi fost si el indragostit, probabil ca ne-ai spus). Faptul ca a durat ceva vreme ti se datoreaza numai tie , tu ai incercat sa l tii lanaga tine, iar el a stat pana acnd a observat ca vrei mai mult de la relatia voastra. Te cauta in continuare pntreu ca stie ca l iubesti, si,cumva, vrea sa verifice daca s a schimbat ceva intre timp, daca ai mai fi dispponibila in caz ca ar ramane singur din nou. Faptu ca se intalneste cu tine e o bila alba pt tine, iar faptul ca faceti sex e o bila neagra pt el-inseamna ca isi inseala iubita cu tine. La urmatoare intalnire intreaba l direct de ce va mai intalniti si urmareste i reactile.
Totusi sa visezi la o astfel de relatie un an jumate e cam mult. El are viata lui, ar fi timpul sa ti vezi si tu de a ta. E un drum care nu duce nicaieri, si cel mai sanatos ar fi sa intelegi asta. Permite ti sa mai vezi si alti barbati in jurul tau, unii care sa fie dispusi sa se straduiasca sa-ti castige iubirea.
Aphrodite
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:02
De la: SweetHappyButterfly, la data 2008-11-09 21:34:54trec si eu printr o situatie dificila:( ma intalnesc cu cineva cu 10 ani mai mare k mn...eu am 19..l am cunoscut acum un an si jumatate si mi a spus din start k nu vrea o relatie serioasa desi era singur.eu eram f indragostita de el si mi a fost km greu pana am aceeptat!! ne am intalnit doar pt sex,dar eu nu ma simteam o -amanta- se purta cu mine de park eram impreuna..ne am intalnit 2 luni apoi eu am rupt orice legatura timp de 5 luni.. apoi mi am amintit de el inainte de bac si i am tr un msg..era f suparat k nu l am mai cautat..si deja isi facuse prietena:( ne am gvazut pt prima data fara sa se intample nimik m a calmat pt k eram stresata de bac si a inceput sa fie mai interesat de mine..se interesa de ce fac,unde sunt si alte chestii..intre timp s a certa q prietena si ne vedeam mai des..a venit chiar si la mine la facultate in alt oras intr o seara k s ma vada..eram uimita!!!am profitat de asta sa aduc vorba de cv mai serios dar el nu a vrut sa discute..a zis k nu poate sa mi promita nimik..k nu vrea sa sufar..i am zis k il iubesc..am vazut k era confuz si am inchis sub..si ma intalnesc cu el in continuare in aceeasi situatie..sex si atat!!!desi nu e un sex cum pot sa zic k se face cu o amanta,e cv normal si frumos.se poarta k si km as fi eu prietena lui si nu ma pune la nush ce chestii!!! acum s a impacat cu prietena si ne vedem mai rar:(:(:( nu pot sa stiu de fapt ce vrea pentru k nu mai inteleg nimik.l am pus sa mi promita k o sa ne intalnim intotdeauna si k o s fie alaturi de mine...si mi a promis..eu ce sa mai inteleg?? am nevoie de niste sfaturi,niste pareri...:(:(:( va rog!!!
:((:((:((
lily_87
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg ce simte si ce vrea! 8 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 17:45
zumba bucuresti 5 De la: nuni 18 Mai 2014 13:46
sa-l cred cand imi spune ca ma iubeste? 6 De la: sweet_heart 5 Iulie 2010 12:12
Singuratatea...cea mai grea povara... 5 De la: Valy90 4 Aprilie 2011 15:05
Voi cum v-ati ales meseria ?Un sfat pentru o adolescenta de 17 ani care nu isi gaseste cariera 3 De la: kudika_983955 5 Ianuarie 2016 12:28