Setari Cookie-uri

Suferinta este cauzata de destin sau de propria noastra persoana?

De cand eram mica am fost intr-o suferinta continua incepand cu diferenta dintre mine si fratele meu...si acum continuand cu suferinta din dragoste! Am un copil dintr-o casnicie,are 4 ani...il iubesc ca ochii mei din cap!!! De fiecare data cand incerc sa intru intr-o relatie(de orice natura..profesionala...sentimentala etc) sunt respinsa deoarece am un copil...oare este atat de imoral ca faptul ca am un copil sa nu fiu acceptata in societate?!?Urasc singuratatea...si parca pe zi ce trece este tot mai multa..Credeti ca destinul face ca suferinta mea sa continue sau eu?pls help me...
suzana2009
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:34
Un copil a fost si va fi o binecuvantare intotdeauna pentru un parinte...Nu conteaza ca are doar mama...Nimeni pe lumea asta nu este indreptatit sa judece dupa acest criteriu si sa respinga o fiinta omeneasca doar pentru faptul ca a dat nastere unei fiinte....Sunt mama si stiu ce inseamna sa dai nastere unui suflet...este o binecuvantare! Capul sus, stimata mamica si nu uita ca viata este plina de nedreptati! Important este sa le faci fata, sa ai mereu fruntea sus si sa nu-ti fie teama de nimeni si de nimic! Nimeni nu este mai presus de tine!
emica
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:14
poate ar fi bine sa constientizezi faptul ca esti tanara si frumoasa si sexi, un copil nu e un handicap, atitudinea de invins este..
lucreaza la asta, chiar functioneaza, ceilalti ne vad asa cum ne vedem noi .
googoodoll
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:21
Un copil dupa parerea mea cred ca umple orice goluri din viata noastra.Am o prietena casatorita de cativa ani care nu poate face copii si credema ca este mai singura decat tine.Stai linistita ca iti vei gasi si jumatatea dar nu dispera.
micutadaria
Postat pe 25 Februarie 2009 07:51
Barbatii care dau inapoi din cauza copilului tau sunt niste lasi. Nu merita sa te simti "down" din cauza lor. Am un prieten care este cu o tipa cu un copil, pt el totul e ok, dar parintii lui sunt impotriva...mentalitatea asta ceausista "Ce alta nu gaseai? Decat cu copil?" Fii rabdatoare,copilul tau este o binecuvantare si un motiv in plus sa te consideri norocoasa, nicidecum un handicap. Cine te iubeste cu adevarat nu cauta nod in papura.
mrskattousa
Postat pe 25 Februarie 2009 07:59
personal... nici nu as vrea sa fiu in preajma unui barbat care cauta o femeie "fara obligatii". Trecand peste mojicia termenului.. e clar ca un barbat care nu isi asuma OBLIGATII intr-un cuplu.. nu merita atentie. Pentru ca da, un pui de om... necesita atentie, dragoste, educatie samd... Si daca e de inteles la un tanar dorinta de a mai avea inca libertate.. la un barbatut matur.. deja e discutabil caracterul omului cand ridica o asemnea problema.
stai linistita, el exista.... si va aparea exact cand va fi nevoie de el.



inca ceva.. Eu nu stiu unde traiesti tu.. de ai facut referire la societatea care nu te accepta! Uita-te la puiul tau cand simti ca nu mai rezisti... si vezi cata nevoie are el de tine. nu societatea.
rashela
Postat pe 25 Februarie 2009 08:00
De la: suzana_caragea, la data 2009-01-27 00:34:53De cand eram mica am fost intr-o suferinta continua incepand cu diferenta dintre mine si fratele meu...si acum continuand cu suferinta din dragoste! Am un copil dintr-o casnicie,are 4 ani...il iubesc ca ochii mei din cap!!! De fiecare data cand incerc sa intru intr-o relatie(de orice natura..profesionala...sentimentala etc) sunt respinsa deoarece am un copil...oare este atat de imoral ca faptul ca am un copil sa nu fiu acceptata in societate?!?Urasc singuratatea...si parca pe zi ce trece este tot mai multa..Credeti ca destinul face ca suferinta mea sa continue sau eu?pls help me...


Stai asa...Cine te respinge?Nu pot sa cred!
Mi-am crescut singura copilul de cand avea mai putin de un an.Nu zic ca a fost usor ,dar nu m-am considerat respinsa niciodata.Ba din contra,oamenii m-au ajutat ...
Relatii ..da ,aici a trebuit sa renunt la multe lucruri ,dar ca am ales eu !Nu ca m-ar fi respins cineva..

Cred ca se pune problema cum vezi tu lucrurile ...Nu trebuie sa te simti vinovata ca ai un copil.
Parerea mea e ca faza cu "destinul" nu are ce cauta in problema asta,care de fapt nu e o problema!

ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 08:08
Si eu imi cresc de una singura copilasul meu, de la nastere... acuma este adolescenta, au trecut repede anii. Este fericirea mea! Pacat sa te gandesti ca societatea nu te accepta din cauza copilullui! Atunci nu as da nici doi bani pe asemenea 'societate'! Nu conteaza societatea pentru tine, conteaza copilasul tau! Despre mine pot doar sa spun ca am simtit admiratie de la prietenii mei, mediul in care traiesc, doar pentru ca am avut curajul sa nasc si sa cresc copilul de una singura! Dumnezeu sa te ajute!
SveIa
Postat pe 26 Februarie 2009 16:16
scuze ca ti spun dar eu cred ca singura problema este la tine...nu e vorba de nimeni...
daca tu te accepti pe tine cu parul scurt at ceilati te vor acceptat si ei..la fel e si cu cosurile de pe fata ..daca le iubesti si le accepti at iti vor trece mai repede...si ceilati te vor vedea la fel de fumoasa chiar si cu cosuri ....pt ca sentimentul pe care il dai lor este ca te iubesti asa cum esti si te respecti indiferent de de cum arati...sper ca mai inteles
multa bafta...nu te mai stresa cu ceilalti ...ei sunt dra mai importanta decat ei ei tu si copilul tau...deci nu da vina pe societate ....gandeste pozitiv si aratele celorlati cat de mult iti place sa traiesti si cat de fericita estii ca ai un copil..si at o sa vezi ca numai prin faptul ca seti fericita s vor aduna multi in preajma ta..pt ca dupa fericire oricine tanjeste........:D sincer...multa bafta
liza1370
Postat pe 26 Februarie 2009 17:47
tu inca nu ai gasit omul potrivit, care sa te accepte asa cum esti, si cu tot ce ai tu si e al tau.
dar, ce e al tau e pus deoparte. ai rabdare.
sunt convinsa ca ti-e greu singura dar gandeste pozitiv. si mai ales nu accepta orice, ca nu-ti foloseste la nimic doar sa ai pe cineva langa tine. avand un copil ai alte responsabilitati.
si in tot raul este si un bine: esti singura, gandeste-te la cate femei sunt cu cineva care le cicaleste sau mai rau le bate.
luulya
Postat pe 27 Februarie 2009 11:14
Faptul ca esti respinsa doar pentru ca ai un copil,iti arata ca acei oameni pe care i-ai intalnit sunt superficiali.asa ca nu pune suflet pentru asfel de om.nu se merita.cand va fi momentul,poate vei intalni persoana potrivita.nu cauta cu ochii,ci cu sufletul.dragostea e ca vantul:nu o poti vedea,dar o poti simti.
dana_mv
Postat pe 27 Februarie 2009 11:19
De la: googoodoll, la data 2009-01-28 21:21:45poate ar fi bine sa constientizezi faptul ca esti tanara si frumoasa si sexi, un copil nu e un handicap, atitudinea de invins este..
lucreaza la asta, chiar functioneaza, ceilalti ne vad asa cum ne vedem noi .

subscriu.
my_melody
Postat pe 12 Martie 2009 18:19
o persoana extraordinara mi a zis un lucru:destinul ni-l facem noi!!! mi a zis k noi oamenii nu trebuie sa ratam nicio sansa care ne o ofera viata,pentru k nu stim ce ne rezerva ea si in ce directie ne poate duce o decizie!!! mi a spus k orice lucru pe care il facem ne duce spre o alta carare a vietii noastre si k nimik nu e intamplator!!! dupa orice lacrima urmeaza un zambet lung,cat si fericirea o platesti in lacrimi!!! repet,nimik nu este intamplator
SweetHappyButterfly
Postat pe 12 Martie 2009 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi gasesc si eu jumatatea? 3 De la: Barbie30 17 Iulie 2010 21:52
Merita sau nu? 62 De la: Lalyly 25 Decembrie 2011 20:48
adoptia 7 De la: emilia85 7 Noiembrie 2011 10:20
Mi-as fi dorit sa fiu altcineva.. 5 De la: kudika503694 24 Mai 2014 11:01
Din iubire nu se moare 6 De la: kudika106963 18 Ianuarie 2010 03:41