Setari Cookie-uri

valentine's day sau dragobete???

vad ca toata lumea se complica de valentine's day cu cadori si chestii de astea...dar de dragobete pauza......
n ar fi logic ca de dragobete sa se sarbatoreasca ziua indragostitilor ?? doar suntem romani, nu??
dar se pare ca aceste sarbatori nu mai au o semnificatie anume....ci totul a devenit important pe plan comercial....naspaaaaaaaaa.........
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 18:58
se pare k nu e interesant subiectul pe care l am deschis......
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 19:16
avand in vedre ca dragobetele nu e asa mediatizat nu cred ca e luat prea mult in seama. pana acum 2 anii nu se stia de dragobete, acum unde te duci dai de el. e normal sa sarbatorim de dragobete dar, cum sa sarbatoresti tu de dragobete cand peste 3 sferturi de tara sarbatoresc inainte?eu tot de dragobete sarbatoresc asa am "apucat".
spiridusul
Postat pe 1 Februarie 2009 19:23
pai tocmai asta e...nu e mediatizat aproape deloc...incat unii au uitat de dragobete...trist se cam pierde traditia....defapt a cam disparut aproape total....
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 19:28
DRAGOBETE!! CLAR!!! sunt oripilata de toata nebunia asta cu valentine's day!!!
ma deranjeaza ca suntem atat de snobi incat uitam de propria noastra sarbatoare...ca cica nu e cool sa tii dragobetele.
ma deranjeaza ca iubitul meu trebuie sa-mi cumpere neaparat flori la supra-pret in ziua de 14;
ma deramnjeaza toata prefacatoria asta ... poate ca pur si simplu nu am chef sa fac sex (dragoste) in 14...dar, deh! e val day, trebuie! INE NAIBA IMI SPUNE MIE CAND TREBUIE??
ma deranjeaza ca el se asteapta sa port lenjerie rosie, ma deranjeaza ca-mi cumpara cioco in forma de inimioara, desi eu prefer alt sortiment... si nu vad de ce, ca sa-mi dea o floare sau o cioco, e devoie de 14 februarie.
stiti?... daca nu o face tot anul, si o face numai atunci, mai bine sa n-o mai faca deloc!...
vreau sionceritate, spontaneitate , vreau sa simt ca explodeaza daca nu-mi spune ca ma iubeste...etc
si ptr asta chiar nu e nevoie de valentine's day!
(parerea mea):)
Anissia27
Postat pe 1 Februarie 2009 21:32
De la: Anissia27, la data 2009-02-01 21:32:26DRAGOBETE!! CLAR!!! sunt oripilata de toata nebunia asta cu valentine's day!!!
ma deranjeaza ca suntem atat de snobi incat uitam de propria noastra sarbatoare...ca cica nu e cool sa tii dragobetele.
ma deranjeaza ca iubitul meu trebuie sa-mi cumpere neaparat flori la supra-pret in ziua de 14;
ma deramnjeaza toata prefacatoria asta ... poate ca pur si simplu nu am chef sa fac sex (dragoste) in 14...dar, deh! e val day, trebuie! INE NAIBA IMI SPUNE MIE CAND TREBUIE??
ma deranjeaza ca el se asteapta sa port lenjerie rosie, ma deranjeaza ca-mi cumpara cioco in forma de inimioara, desi eu prefer alt sortiment... si nu vad de ce, ca sa-mi dea o floare sau o cioco, e devoie de 14 februarie.
stiti?... daca nu o face tot anul, si o face numai atunci, mai bine sa n-o mai faca deloc!...
vreau sionceritate, spontaneitate , vreau sa simt ca explodeaza daca nu-mi spune ca ma iubeste...etc
si ptr asta chiar nu e nevoie de valentine's day!
(parerea mea):)


imi place cum gandesti.....dar trebuie promovata mai mult ideea ta....dar la cat de innebunita e lumea dupa sarbatorile strainilor...nicio sansa....
au ajuns sa sarbatoreasca oktoberfest, halloween, valentine's day....sarbatori straine...pe cand avem si noi gen oktoberfest zilele oraselor....ca halloweenu avem sf andrei....iar ca valentine's day avem dragbetele noastre...dar lumea prefera sa fie plagiatoare....nu conteaza ca e bine sau rau ei iau modelul strainilor ..... halal de romani...
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 21:55
De la: clau_chibiusa, la data 2009-02-01 21:55:11
De la: Anissia27, la data 2009-02-01 21:32:26DRAGOBETE!! CLAR!!! sunt oripilata de toata nebunia asta cu valentine's day!!!
ma deranjeaza ca suntem atat de snobi incat uitam de propria noastra sarbatoare...ca cica nu e cool sa tii dragobetele.
ma deranjeaza ca iubitul meu trebuie sa-mi cumpere neaparat flori la supra-pret in ziua de 14;
ma deramnjeaza toata prefacatoria asta ... poate ca pur si simplu nu am chef sa fac sex (dragoste) in 14...dar, deh! e val day, trebuie! INE NAIBA IMI SPUNE MIE CAND TREBUIE??
ma deranjeaza ca el se asteapta sa port lenjerie rosie, ma deranjeaza ca-mi cumpara cioco in forma de inimioara, desi eu prefer alt sortiment... si nu vad de ce, ca sa-mi dea o floare sau o cioco, e devoie de 14 februarie.
stiti?... daca nu o face tot anul, si o face numai atunci, mai bine sa n-o mai faca deloc!...
vreau sionceritate, spontaneitate , vreau sa simt ca explodeaza daca nu-mi spune ca ma iubeste...etc
si ptr asta chiar nu e nevoie de valentine's day!
(parerea mea):)


imi place cum gandesti.....dar trebuie promovata mai mult ideea ta....dar la cat de innebunita e lumea dupa sarbatorile strainilor...nicio sansa....
au ajuns sa sarbatoreasca oktoberfest, halloween, valentine's day....sarbatori straine...pe cand avem si noi gen oktoberfest zilele oraselor....ca halloweenu avem sf andrei....iar ca valentine's day avem dragbetele noastre...dar lumea prefera sa fie plagiatoare....nu conteaza ca e bine sau rau ei iau modelul strainilor ..... halal de romani...


mda.... si apoi se plang..."asta-i romania"...
Anissia27
Postat pe 1 Februarie 2009 21:57
romanii sunt innebuniti dupa multe sarbatori kitchoase, furate de la altii etc. Atata timp cat majoritatea adopta acest stil de sarbatori , nu ai ce face...
14 februarie este o zi deosebita, asa este, este ziua de nastere a celei mai bune prietene

Postat pe 1 Februarie 2009 21:59
De la: clau_chibiusa, la data 2009-02-01 19:16:22se pare k nu e interesant subiectul pe care l am deschis......


avand in vedere si luand in consideratiune...cum ca subiectul este discutat si pe alte topicuri nu prea este interesant...apropo aceesi discutie se purtase si anul trecut pe teme asta...doar sub un alt nume..
nu era mai interesant sa continuati discutia inceputa????

aaaa stai ca m-am prins...nu -ti pasa ce credeau altii tu vrei sa afli ce credem astia....mai noi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 22:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-01 22:02:33
De la: clau_chibiusa, la data 2009-02-01 19:16:22se pare k nu e interesant subiectul pe care l am deschis......


avand in vedere si luand in consideratiune...cum ca subiectul este discutat si pe alte topicuri nu prea este interesant...apropo aceesi discutie se purtase si anul trecut pe teme asta...doar sub un alt nume..
nu era mai interesant sa continuati discutia inceputa????

aaaa stai ca m-am prins...nu -ti pasa ce credeau altii tu vrei sa afli ce credem astia....mai noi....



sorry...n am stiut k mai este deschis un topic cu acelasi subiect....am deschis acest topic pt k era o femeie care era disperata pt k nu stia ce cadou sa ii cumpere iubitului ei....si mi s a parut cam naspa k lumea se agita pt valentine's day...iar cand sunt dragobetele..pauza....
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 22:06
De la: Anissia27, la data 2009-02-01 21:57:56
De la: clau_chibiusa, la data 2009-02-01 21:55:11
De la: Anissia27, la data 2009-02-01 21:32:26DRAGOBETE!! CLAR!!! sunt oripilata de toata nebunia asta cu valentine's day!!!
ma deranjeaza ca suntem atat de snobi incat uitam de propria noastra sarbatoare...ca cica nu e cool sa tii dragobetele.
ma deranjeaza ca iubitul meu trebuie sa-mi cumpere neaparat flori la supra-pret in ziua de 14;
ma deramnjeaza toata prefacatoria asta ... poate ca pur si simplu nu am chef sa fac sex (dragoste) in 14...dar, deh! e val day, trebuie! INE NAIBA IMI SPUNE MIE CAND TREBUIE??
ma deranjeaza ca el se asteapta sa port lenjerie rosie, ma deranjeaza ca-mi cumpara cioco in forma de inimioara, desi eu prefer alt sortiment... si nu vad de ce, ca sa-mi dea o floare sau o cioco, e devoie de 14 februarie.
stiti?... daca nu o face tot anul, si o face numai atunci, mai bine sa n-o mai faca deloc!...
vreau sionceritate, spontaneitate , vreau sa simt ca explodeaza daca nu-mi spune ca ma iubeste...etc
si ptr asta chiar nu e nevoie de valentine's day!
(parerea mea):)


imi place cum gandesti.....dar trebuie promovata mai mult ideea ta....dar la cat de innebunita e lumea dupa sarbatorile strainilor...nicio sansa....
au ajuns sa sarbatoreasca oktoberfest, halloween, valentine's day....sarbatori straine...pe cand avem si noi gen oktoberfest zilele oraselor....ca halloweenu avem sf andrei....iar ca valentine's day avem dragbetele noastre...dar lumea prefera sa fie plagiatoare....nu conteaza ca e bine sau rau ei iau modelul strainilor ..... halal de romani...


mda.... si apoi se plang..."asta-i romania"...


pai sa se planga e usor...dar sa faca ceva in sensul asta...ii depaseste....
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niste sfaturi? 47 De la: alexutza94 18 Ianuarie 2010 10:47
Credeti ca persoana care initiaza despartirea e cea care nu mai iubeste? 45 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:02
ce sa fac 9 De la: kudika117390 23 Martie 2010 16:57
Inima de tata 13 De la: lidiaolteanu 28 Septembrie 2009 10:34
psiholog 4 De la: pisicuta_razboinica 13 Martie 2009 20:53