Setari Cookie-uri

nu ma pot opri din mancat

am reusit sa slabesc si sa ma mentin,refuzand unele alimente.n-am avut nici o problema pana akum o luna.nu ma mai pot opri din mancat.m-am ingrasat enorm.pur si simplu mor de foame.ma simt un sac fara fund.stiti niste pastile impotriva poftei de mancare? va rog ajutati-ma.kre ati luat ceva pastile spuneto-mi si mie.ma simt ingrozitor.ma urasc...nu pot sa raman asa..sunt ca o vaca :P
lore_grl
Postat pe 16 Martie 2009 19:15
pastilele o sa-ti faca mai mult rau
daca ai tinut un regim cu mari restrictii, este normala aceasta reactie a organismului tau. Probabil regimul a dus si la dereglari hormonale....
Ce poti face cel mai bine pentru sanatatea ta este sa te apuci de sport (2-3 ori pe saptamana sub supraveghere, adik la sala) si sa te duci la nutritionist sa-ti dea un regim alimentar adaptat nevoilor organismului tau. Pana atunci, baga vitamine.

Daca iei in faza asta pastile poti sa ajungi in spital, fara misto

kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2009 19:24
Esti stresata?
Kathara
Postat pe 16 Martie 2009 20:13
am auzit ca ar ajuta spirulina...dar nu stiu knd s-o iau...inainte cu 1/2 ora inainte de masa? cik dak o iei dupa masa ingrasa..somebody help
lore_grl
Postat pe 21 Martie 2009 21:11
buna ,am o prietena care la fel a dus o lupta continua cu kilogramele,din cauza unei diete stricte,s-a ingrasat cu 30 de kg,dar....cineva i-a recomandat un medic naturist ce foloseste albinele si lipitorile,dc vrei am sa vb cu ea sa-mi dea mai multe detalii.acum a slabit si arata f bine.
ana_claudia43
Postat pe 29 Martie 2009 14:31
Spune-ne si noua cate kg si ce inaltime ai ca sa vedem cat de mare e raul.Si am un sfat simplu ca sa te opresti din mancat,nu-ti mai umple frigiderul si cand iesi in oras nu lua multi bani la tine.si gata!
diana1981
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:45
nu neaparat k saunt grasa dar dak mananc ceva in plus totul se pune pe burtik si talie..la piciare sunt chiar f slaba.am 170cm si 56 kg.
lore_grl
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:10
De la: lore_grl, la data 2009-04-14 20:10:21nu neaparat k saunt grasa dar dak mananc ceva in plus totul se pune pe burtik si talie..la piciare sunt chiar f slaba.am 170cm si 56 kg.


femeie esti cu capu' !!!!! Rau de tot !!!!
Trateaza-te la mansarda si apoi o sa -ti recomand ceva care o sa sa te ajute, eu am testat pe pielea mea ..pana atunci calmeaza-te ca ajungi la balaceanca ...nici o cura nu functioneaza pe un sistem nervos facut varza !!! Asa sa stii !!!
___LL___
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:36
De la: lore_grl, la data 2009-04-14 20:10:21nu neaparat k saunt grasa dar dak mananc ceva in plus totul se pune pe burtik si talie..la piciare sunt chiar f slaba.am 170cm si 56 kg.

si eu care credeam ca ai probleme serioase
de fapt tu ai probleme cu perceperea propriului corp, probleme de incredere in tine si lene, muuulta lene.
Primele 2 se rezolva la psiholog, a treia la sala (abdomene, mami, abdomene)
kitty_krieger
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:21
BUNA
MA NUMESC CAMELIA SI SUNT DIN CLUJ NAPOCA.DACA CHIAR VREI SA SLABESTI,AM SOLUTII NATURALE PENTRU TINE.TREBUIE VOINTA SI PERSEVERENTA,DAR SE POATE.EU AM SLABIT 9 KG IN 6 SAPTAMANI,FARA SA RABD FOAME.DACA TE INTERESEAZA,LUAM LEGATURA SI ITI ZIC MAI MULTE
kudika029582
Postat pe 26 Mai 2009 09:02
salutari...help..help...eu am 1.65 si 80de kg.....vreau si eu ajutor....e o chestie psihica... o foame nervoasa.....cum sa fac sa o elimin? ma simt si singura ...ultima mea relatia s-a destramat ptr ca el imi zicea sa slabesc ca sunt grasa.....ce sa fac?
kudika004691
Postat pe 26 Mai 2009 09:49
Buna!

Ce fel de metode naturiste? M-ar interesa si pe mine niste informatii...
Multam fain!
florramo
Postat pe 26 Mai 2009 10:09
stiu cum e sa nu te poti opri din mancat mai ales ca eu nu prea pot manca nici o mancare fara paine si sunt disperata la fel ca si tine pentru ca se depune tot la burta si nu reusesc sa dau jos. eu am facut si mult sport, cam 5 anii de baschet si am inceput sa ma ingras dupa ce m-am lasat cu toate ca nu am vrut, dar din pacate nu am mai avut unde sa fac si eu am 1.62 si 60 de kg si mi-e groaza ca a venit vara si va trebui sa port costum de baie! :-
irina777
Postat pe 26 Mai 2009 11:08
hey eu cred ca si starea asta psihica, nervozitatea asta, depresia te face sa te ingrasi, chiar daca poate nu mananci exagerat de mult. cred ca sportul, si o dieta echilibrata ( si nu ma refer la numaratul caloriilor care este cea mai mare prostie) astfel incat sa poti manca ce doresti fara sa te ingrasi te-ar ajuta. oricum chestiile astea dureaza ceva timp. chiar recent am citit o carte despre slabit scrisa de michel montignac (v-o recomand) iar el spune ca este cea mai mare prostie sa slabesti cu diete bazate pe numaratul caloriilor pentru ca corpul tau se obisnuieste cu mai putin de fiecare data si apoi nu o sa mai aiba efect, din contra o sa te ingrasi mai tare.
irina777
Postat pe 26 Mai 2009 11:15
deja am ajuns la 62 d kg..:| ma simt oribil...mai ales k aproape totul se pune pe burta...degeaba fac abdomene..incerc sa merg cat mai mult pe jos...dar toata ziua ma gandesc numai la mancare...chiar daca sunt la scoala..daca ma uit la un film..daca ma plimb...gandul meu sta numai la mancare...
lore_grl
Postat pe 26 Mai 2009 16:30
De la: lore_grl, la data 2009-05-26 16:30:07deja am ajuns la 62 d kg..:| ma simt oribil...mai ales k aproape totul se pune pe burta...degeaba fac abdomene..incerc sa merg cat mai mult pe jos...dar toata ziua ma gandesc numai la mancare...chiar daca sunt la scoala..daca ma uit la un film..daca ma plimb...gandul meu sta numai la mancare...

niste sex nu strica
ralu_zar
Postat pe 26 Mai 2009 16:31
si chiar daca manac ceva sanatos...cum ar fi o salata..nu pot sa ma abtin sa nu trec apoi la ceva dulce...si oricat as manca nu ma pot stapani..nu ma pot oprii...chiar si atunci knd reusesc sa ma opresc nu ma simt satula...
lore_grl
Postat pe 26 Mai 2009 16:33
De la: lore_grl, la data 2009-03-16 19:15:06am reusit sa slabesc si sa ma mentin,refuzand unele alimente.n-am avut nici o problema pana akum o luna.nu ma mai pot opri din mancat.m-am ingrasat enorm.pur si simplu mor de foame.ma simt un sac fara fund.stiti niste pastile impotriva poftei de mancare? va rog ajutati-ma.kre ati luat ceva pastile spuneto-mi si mie.ma simt ingrozitor.ma urasc...nu pot sa raman asa..sunt ca o vaca :P

Incearca sa iti impui ca a mananca nu e o placere.... ci iti este necesar doar ca sa nu mori... sa traiesti...
nicoleta4856
Postat pe 26 Mai 2009 19:57
De la: ralu_zar, la data 2009-05-26 16:31:21
De la: lore_grl, la data 2009-05-26 16:30:07deja am ajuns la 62 d kg..:| ma simt oribil...mai ales k aproape totul se pune pe burta...degeaba fac abdomene..incerc sa merg cat mai mult pe jos...dar toata ziua ma gandesc numai la mancare...chiar daca sunt la scoala..daca ma uit la un film..daca ma plimb...gandul meu sta numai la mancare...

niste sex nu strica


Da... da' ea are doar 16 ani
Diavolyta_
Postat pe 27 Mai 2009 02:12
De la: lore_grl, la data 2009-05-26 16:33:35si chiar daca manac ceva sanatos...cum ar fi o salata..nu pot sa ma abtin sa nu trec apoi la ceva dulce...si oricat as manca nu ma pot stapani..nu ma pot oprii...chiar si atunci knd reusesc sa ma opresc nu ma simt satula...


Pune lacat la gura
Diavolyta_
Postat pe 27 Mai 2009 02:13
De la: lore_grl, la data 2009-03-21 21:11:47am auzit ca ar ajuta spirulina...dar nu stiu knd s-o iau...inainte cu 1/2 ora inainte de masa? cik dak o iei dupa masa ingrasa..somebody help

spirulina NU INGRASA ,din contra ajuta la slabit si e buna pt mai multe
ETE_EU
Postat pe 27 Mai 2009 02:38
mananca putin si des si bea 2l de lichide/zi,fa miscare si fara paste fainoase,dulciuri si paine
ETE_EU
Postat pe 27 Mai 2009 02:39
cu cat bei mai multa apa cu atat ar trebui sa ti se micsoreze pofta de mancare. ar t5rebui sa incerci sa te duci la sala si sa alegi un program cu instructor. nu cred ca e foarte mult. de exemplu in oras la mine(focsani) este 60 de lei abonamentul cu instructor si chiar se ocupa de tine. iar dupa antrenamente ai putea sa incerci sa nu mananci foarte mult ca sa nu pui la loc ce ai dat jos. oricum o sa iti ia destul timp. am inteles ca problema ta sunt dulciurile asa cum la mine problema principala este painea:P poti incerca niste batoane dietetice sau uite batoanele fitness pentru k sunt dulci si satioase :)
irina777
Postat pe 27 Mai 2009 19:06
daca te duci intr'un supermarket gasesti la mancare care nu ingrasa ... rafturi intregi ! plus...s'au inventat fructele si s'au inventat si dulciurile care nu ingrasa si ceaiurile astea reci si supele si legumele care vara sunt peste tot si ieftinite ahh si painea graham :D in concluzie poti sa papi cat vrei fara sa te ingrasi si cu toate astea sanatos...apoi adauga niste sport sau alergari in fiecare dimineata in parc...si niste sex si gata s'a rezolvat problema
inna_1688
Postat pe 2 Iunie 2009 14:53
ahh am uitat... si multa vointa atunci cand iti propui cva
inna_1688
Postat pe 2 Iunie 2009 14:54
buna!AS vrea si eu sa stiu cum te pot contacta,sa imi dai mai multe detalii despre mesajul tau.
kudika094129
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:40
De la: inna_1688, la data 2009-06-02 14:53:57daca te duci intr'un supermarket gasesti la mancare care nu ingrasa ... rafturi intregi ! plus...s'au inventat fructele si s'au inventat si dulciurile care nu ingrasa si ceaiurile astea reci si supele si legumele care vara sunt peste tot si ieftinite ahh si painea graham :D in concluzie poti sa papi cat vrei fara sa te ingrasi si cu toate astea sanatos...apoi adauga niste sport sau alergari in fiecare dimineata in parc...si niste sex si gata s'a rezolvat problema


ingrasa si ala..ingurele chestii care nu ingrasa ..zaharul si apa
iulia069834
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:42
Puteti slabi in cel mai placut mod:


DANSAND!!!


Incepand cu 16 ianuarie, o noua grupa de incepatori va face primii pasi in fascinantul taram al TANGO-ului la Iasi, in cadrul cursurilor oferite de clubul Tango Feliz...
Daca esti din Iasi, daca iti place sa dansezi, daca simti ca ai o inima in piept care bate ritmul pasiunii si al iubirii, vino si tu!
Te vei bucura sa descoperi cata fericire si cata stralucire poate aduce dansul in viata ta!
Orarul cursurilor este urmatorul:
Marti, orele: 19:45 - 21:45
Sambata, orele 17:00 - 19:00

Va asteptam cu drag la dans!

Detalii la telefon 0748224669, 0721049565 si 0751763218
stardancer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:26
De la: stardancer, la data 2010-01-10 21:26:55Puteti slabi in cel mai placut mod:


DANSAND!!!


Incepand cu 16 ianuarie, o noua grupa de incepatori va face primii pasi in fascinantul taram al TANGO-ului la Iasi, in cadrul cursurilor oferite de clubul Tango Feliz...
Daca esti din Iasi, daca iti place sa dansezi, daca simti ca ai o inima in piept care bate ritmul pasiunii si al iubirii, vino si tu!
Te vei bucura sa descoperi cata fericire si cata stralucire poate aduce dansul in viata ta!
Orarul cursurilor este urmatorul:
Marti, orele: 19:45 - 21:45
Sambata, orele 17:00 - 19:00

Va asteptam cu drag la dans!

Detalii la telefon 0748224669, 0721049565 si 0751763218

hai frate inceteaza cu reclama asta...cea care a initiat topicul nici macar nu are prob cu greutatea, are alte prob de natura psihica, prob pe care nu le poate rezolva cu tangoul tau. ai lasat mesajul ala la zeci de topicuri.
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:55
De la: ___LL___, la data 2009-04-14 20:36:47
De la: lore_grl, la data 2009-04-14 20:10:21nu neaparat k saunt grasa dar dak mananc ceva in plus totul se pune pe burtik si talie..la piciare sunt chiar f slaba.am 170cm si 56 kg.


femeie esti cu capu' !!!!! Rau de tot !!!!
Trateaza-te la mansarda si apoi o sa -ti recomand ceva care o sa sa te ajute, eu am testat pe pielea mea ..pana atunci calmeaza-te ca ajungi la balaceanca ...nici o cura nu functioneaza pe un sistem nervos facut varza !!! Asa sa stii !!!

printr-o exprimare mai dura, cam ai dreptate :D
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
portrete la comanda!!!! 9 De la: my_chocolat 4 Martie 2012 18:25
Dependenta de dulciuri?!? 15 De la: rashela 18 August 2009 14:21
Cum slabesc 6 De la: Sonia1 3 Noiembrie 2011 10:12
abdomen cu "patratele" 8 De la: valy90 10 Ianuarie 2011 16:02
Tu ai inchiria un bucatar ? 7 De la: flory_florin 22 Iunie 2014 19:51