Setari Cookie-uri

Recomandari produse cu adevarat bune pentru par

Hello fetelor, sun noua pe aici si m-am gandit ca poate ma ajutati. Am inebunit umbland din salon in salon pentru spalat, coafat, tratament, etc. Recomandati-mi si mie un sampon mai de Doamne-ajuta si eventual de unde il gasesc.
Multumeesc :)
alinutzaa2009
Postat pe 12 Iunie 2009 23:09
de exemplu mie mi se potriveste cel de la glis cu oil nutritive pt ca am par ondulat si mi-e foarte uscat la varfuri,dar tie ar putea sa-ti foloseasca altul...Sfatul meu e sa incerci mai multe feluri de sampoane(si scumpe si ieftine)in functie de parul tau,si sa-l alegi pe cel dupa care iti place cum ramane parul.Spor
Roxana_Dudas
Postat pe 18 Iunie 2009 10:51
Eu iti recomand samponul profesional Super Hydrator de la Bio Ionic. E foarte bun mai ales pentru parul deteriorat, hidrateaza si hraneste parul. Eu il folosesc de ceva timp si sunt foarte multumita de el. www.bioionic.ro
catalinao
Postat pe 18 Iunie 2009 13:45
Depinde de tipul de par care il ai.
La Life-Care gasesti produse bio pt toate tipurile de par.
Sunt consultant, mi-am luat, am testat, sunt atat de multumita si fac reclama cu mana pe inima.
Iar pretul e mic.
Te ajut daca esti din Bucuresti.
90701
Postat pe 27 Iunie 2009 15:15
incearca salonul Joelle (vezi www.joelle.ro) unde lucreaza cu joico iar la joico exista tratamentul in 4 pasi este suuuuper tare! nu, pe bune, chiar functioneaza ;) eu il aveam praf de la inot si indreptat cu placa si vopsit pe deasupra ...deci iti dai seama ... si acum sunt super multumita de parul meu ....in sfarsit!!
si ce imi place cel mai mult este ca nu mi se ingrasa parul si nu fac matreata!
succes!
traiesteclipa007
Postat pe 30 Iunie 2009 13:23
sampoanele de la laboratoarele kloraine-le gasesti in farmaciile mai mari(care au si cosmetice).
sunt un picut mai scumpe-costa in jur de 25 de lei sticla de sampon/balsam.
merita! succes
MissMe2
Postat pe 6 Iulie 2009 16:58
Mie imi place Himalaya, e un produs din India.
Kathara
Postat pe 6 Iulie 2009 17:09
Eu iti recomand , in cazul ca trebuie sa te speli urgent si esti stresata de timp sa folosesti samponul natural de oua
ElainaD
Postat pe 6 Iulie 2009 18:08
iti recomand produsele profesionale de la wella dar sa folosesti gama intreaga - sampon, balsam, tratament

succes
kudika050455
Postat pe 10 Iulie 2009 10:31
Rezultate profi eu obtin folosind Kerastase. Am un an de cand le folosesc. Sunt la al treilea set de produse. Sunt foarte bune si nu trebuie sa folosesti mult produs pentru rezultate exceptionale. Cel putin serul pentru varfuri...nu cred ca o sa ma mai despart niciodata de el. E un must, daca obisnuiesti sa-ti indrepti parul sau sa-l usuci cu uscatorul de par.
JulliannaM
Postat pe 21 Iulie 2009 16:23
eu folosesc produsele de la SANITIQUE,samponul ,balsamul si masca .
este o marca sustinuta si promovata de unul dintre cei mai cunoscuti stilisti pe plan international.
sistemul de infuzie cu ceramide este elementul care separa marca SANTINIQUE se compettitie .pe Pentru mai multe informatii si detaliii intra :
http://www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:in dreapta sus.
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:mioara7

cauta marca SANTINIQUE si citeste desprea ea.
sper ca ti-am fost de ajutor ,
o zii buna va doresc !
Ghemotoc
Postat pe 21 Iulie 2009 16:27
eu folosesc produse pt par de la l'oreal. le-am incercat pe toate, insa gama anti-rupere mi se potriveste cel mai bine. Imi lasa parul suplu, matasos, nu se mai incurca si are o stralucire de invidiat.
hotaru
Postat pe 21 Iulie 2009 18:31
la capitolul asta WELLA rocks!!! mi se par cele mai bune produse pentru par. eu de exemplu le folosesc si au dat rezultatea dupa 2 sapt de utilizare iar pe langa asta imi fac o data pe saptamana masca cu ulei de masline,ou,vitamina a si ulei de ricin .
Spiridusha_89
Postat pe 11 August 2009 15:10
Buna, eu folosesc Wella de aproape un an si sunt foarte bune! Le poti folosi cu incredere! Sampon, balsam si tratament; Eu folosesc si fixativ si spuma de par tot de la ei, iar de curand mi-am achizitionat un ser pentru stralucire tot Wella... Bafta!
andreealivia
Postat pe 23 Martie 2010 10:22
Eu folosesc Mineral Mud Shampoo de la B4U Israel. Are namol si minerale de la Marea Moarta. Parului meu ii face bine.
Daniella_Dana
Postat pe 23 Martie 2010 15:44
Klorane au o gama larga de produse pt toate tipurile de par...sunt foarte bune...se gasesc in farmacie...
coookye
Postat pe 23 Martie 2010 20:35
Buna fetelor, eu folosesc un sampon de la label.m de care sunt super multumita. M-a scapat de matreata in 2 saptamani de cand am inceput sa-l folosesc.Si nici nu mi se ingrasa parul de la el.Ma spal de 2 ori pe saptamana pe cap si pot spune ca reusesc sa-l mentin cat de cat.
Ella_3lla
Postat pe 24 Martie 2010 16:01
si eu am folosit glis cu oil nutritive...era cel mai bun dar otutis am intraznit sa-l schimb cu alt sampon de la garnier. nu e prea super..face matreata dar paru miroase frumos.


deci iti recomand glis cu oil nutritive
kudika454656
Postat pe 24 Martie 2010 20:07
produse cu adevarat bune pentru ingrijirea parului sunt cele de la label.m dupa parerea mea.sunt profesionale si sunt diferite fata de celelalte produse existente pe piata si incercate de mine.mie mi le-a recomandat tipul care ma tunde si le folosesc de ceva vreme.sunt ok
adina_elina
Postat pe 31 Martie 2010 09:12
si eu tot label.m folosesc.de cand a inceput sa mi se ingrase parul in exces nu stiam ce sa-i mai fac si mi-a trimis sora mea din anglia produse de la label.m am vazut ca imi merg si am aflat ca se pot cumpara si din romania.le comand de pe www.luxbeauty.ro si imi vin acasa.n-am nici un stres nici macar pe acela ca mi se ingrasa parul repede.sunt foarte bune
iulyana30
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:54
Biopoint !!
blondiewishes
Postat pe 2 Aprilie 2010 00:32
Samponul "minune " inca nu l-am gasit nici eu dar am gasit o masca de par minunata cea de la glss pentru par vopsit e extraordinara si tot pe acelasi concept si cea de la loncolor pentru par vopsit ...doar ca cea din urma mi se pare mai buna pentru par gras! [ deoarece mie la parul meu uscat la varfuri ] imi da senzatia de si mai uscat
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:57
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:59
Pentru mine un produs cu adevarat bun pentru par este balsamul de par cu unt de argan hranitor pentru parul fragil de la Bottega Verde. Eu am un par foarte fragil si se rupe imediat, dar nu ma pot abtine sa nu folosesc placa de par, desi stiu ca dauneaza. Am inceput sa folosesc acest balsam in urma cu doua saptamani si deja imi place ce vad, adica parul meu arata mai bine, mai sanatos. M-am si tuns putin intre timp, in speranta ca isi va reveni de tot. O sa va mai anunt. Ca idee, eu imi iau balsamul de pe site-ul Bottega Verde, unde este 25 lei, spre deosebire de farmacii, unde am vazut ca e mai scump. Plus ca pe site imi mai gasesc si alte produse bune si primesc cate un cadou la fiecare comanda.
kudika_973819
Postat pe 12 Septembrie 2016 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bruneta?! 21 De la: balrog 14 Martie 2011 14:18
Vand extensii! 5 De la: balrog 14 Martie 2011 14:14
parul blond 18 De la: beanna 16 Octombrie 2013 19:44
placa de par 17 De la: balrog 14 Martie 2011 13:39
Intrebare! 7 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:46