Setari Cookie-uri

Sunt atat de trista............

Draqga MIRELA,ce pot sa iti spun decat ca ai avut un mare curaj de a scrie ce ti sa intamplat si consider ca vei trece de asta asa cum ai trecut si altele in viata!puterea ta e mare si tu nu observi,dar gandestete ca in tine exista si maimulta putere pe care tu nu o observi!chiar citind acum e ceva te mentine in lupta asta,intre sufletul si gandirea ta care mereu odata se vor unii odata cu ceea ce vei vedea in jurul tau!s
lupul_alb
Postat pe 4 Iulie 2009 11:05
tristetea mereu ne va doborari
tristetea e mai mare decat trairile noastre doar suflarea din nou ne tine in viata
plutim derizoriu intr-o lume care nu ne apartine...
yumy
Postat pe 4 Iulie 2009 11:10
mesajul tau ma surprins pt ca seamana cu ceam patit si eu.eu am patito insa intrun mod mai rau..si eu ma intrebam de ce mi se intampla tocmai mie cu timpul iti dai singura seama de raspuns.era totul pentru mine eram cei mai fericiti ma iubea si il iubeam la nebunie era parca un ingeras.apoi a renuntat la scoala si a plecat in afara dupa care ma inselat ainceput sa vb urat cu mine se credea buricul pamantului vesnic eu nu aveam nimik de spus ma logodisem cu el si urma sa facem nunta.toate astea,faptul ca dat in mine,ma inselat a fost f rece ma facut in timp sa ma racesc si eu.erau perioade in care nu mancam cateo saptamana nimik el era totul pt mine eram atat de slabita,ai mei erau disperati iar el lea zis ca nu sta cu mine din mila intre timp gasisem un tip care din intamplare iam povestit prin ceam trecut asa am simtit sa ma descarc nu credeam ca voi mai iubi pe altcineva dar a fost langa mine pas cu pas si zi de zi chiar daca stia ca gandul meu era la celalalt si acum suntem fericiti.miam dat seama ca fostul nu ma meritat si ca a fost mai bine sa se intample asta mai devreme pentru ca intrun final tot se intampla si asta pt ca iubitul tau si fostul meu nu are un caracter bine conturat anturajul si banii laun schimbat.acum fostul incearca din rasputeri sa se impace cu mine cerandumi iertare dar acum e randul altcuiva.si credema ca odata cu trecerea timpului va insemna doar trecut pentru tine .nu sta ca tu sa plangi dupa el cand lui nui pasa fii tare si incearca sa vezi ca sunt alti baieti care merita mult mai mult.distreazate si nu te mai gandi la el

Postat pe 4 Iulie 2009 11:19
VEZI,POSIBIL SA TE INSELI CU BARBATII NU E TOTI LA FEL!
lupul_alb
Postat pe 4 Iulie 2009 11:23
in general toti sunt la fel putini sunt cei care ies din tipar(oricum aia stau pititi)
yumy
Postat pe 4 Iulie 2009 11:27
EU AM PATIT-O CEVA LA FEL DAR CE SAI FACI DACA RELATIA NU A FOST MNACAR PRIETENIE A UITAT TOT1ASTA TREBUIE SA INTELEGI CA TOTI PUTEM PATII MULTE DAR IMPORTANT SA LASI SA TE RESPECTI SI SA FII RESPECTATA,DRAGA MEA1 TOTI SUNTEM OAMENI
lupul_alb
Postat pe 4 Iulie 2009 11:28
yumy
Postat pe 4 Iulie 2009 11:30
NU TREBUIE GANDITNUMAI CU SUFLETUL,DRAGA MEA!EU ITI DAU UN EXEPLU CLAR
LA UN BAJET CARE SE PLANGEA TARE CA A PUS SUFLET MULT SI DEODATA A INCEPUT SA INCHIDA TF IN NAS SA FUGA DE EL PE STRADA LA DAT SI AFARA ,,IUBITA LUI,, SI IA FOST ALATURI IN DURERI GROAZNICE SI STARI CU TULBURARI DE SANATATE!CADERI CALCIU ETC!ASA CA E OAMENI SI OAMENI NU NUMAI FEMEI SAU BARBATI!
lupul_alb
Postat pe 4 Iulie 2009 11:37
UN ULTIM SFAT INCEARCA SAITI SFACI NOI PRIETENI SI SA INCERCI SA TE DISTREZI CACI VIATA E FRUMOASA!O ZI PLACUTA TIE SI TUTUROR!
lupul_alb
Postat pe 4 Iulie 2009 11:52
te-ai gandit ca poate face asta ca sa iti fie tie mai usor? si pr meu a incercat ceva de genu, vedea ca ma macina gandul ca o sa plece si a facut tot posibilul sa il urasc, sa nu il mai vreau, sa vreau eu sa o termin cu el... m-am prins, nu a mai plecat...alta poveste.
Rocs
Postat pe 4 Iulie 2009 14:20
tu nu ai gresit cu nimic....de ce te pedepsesti singura...??...
povestea mea...se aseamana un pic q a ta..eu nu am iesit dn casa 1 luna...pana prietenele mele.....m-au facut sa inteleg k nu merita...ji k poate nu va merita niciodata....
sper k o sa te indragostesti de altcineva...ji k o sa-l iubesti mai mult decat il iubesti pe acest baiat.....
mult noroc in viata....ji sa iti de-a Dumnezeu sanatate si tot ce-ti doresti..:*:*

Postat pe 4 Iulie 2009 15:29
Primul pas cand intrii sau esti deja intr-o relatie este sa constientizezi ca nimic nu dureaza la nesfarsit. Mereu aruncam vina pe celalat dar poti sa il condamni ca sentimentele lui s-au schimbat in timp? O relatie ia nastere ca un acord comun intre doua persoane care isi satisfac nevoile unul altuia. Fiecare e liber sa plece din relatie oricand. Se putea intampla sa fii tu cea care pleaca. Important este sa accepti situatia si sa treci mai departe. Nu mai trai in trecut, concentreaza-te pe ce traiesti azi. De ce esti trista? Gandeste-te ca era mai rau sa fii blocata in relatia cu el mult timp de acum incolo, sa ajuga sa te insele sau sa iti provoace suferinta in fiecare zi. Poate suna ciudat dar ar trebui sa apreciezi ca a fost sincer si a stiut ca nu iti poate oferi ce ai tu nevoie. Sunt milioane de alti barbati in lumea asta, vrein sa stai sa plangi dupa unul care oricum nu putea sa-ti ofere ce ai nevoie sau sa fii deschisa sa primesti in viata ta pe altcineva care chiar poate sa fie partenerul pe care il vrei.
Arta_feminina
Postat pe 4 Iulie 2009 15:52
well... stiu cum e! Stiu perfect cum e...! Trec prin aceiasi situatie... doar ca la me se intampla cu prietena cea mai buna... sau mai bine zis fosta. In fine... daca iti pot da un sfat.. acela este sa gandesti... nu stiu, logic! Cum i`am mai zis unei persoane de pe forum: el plange dupa tine? Nu cred... tu de ce ai plange dupa el? Eu te sfatuiesc sa te plimbi... [in compania prietenilor] ... sa te gandesti ca poate asa a vrut El! ;)
sHoPiA_EmOtsZioNaL
Postat pe 4 Iulie 2009 16:06
si eu trec printr-o situatie asemanatoare si nu ma plang pe niciun site....ptr k nu cred k ar interesa pe cineva ce mi se intampla mie.....asa k mai bine cauta-ti consolare in prietenii pe kre ii ai langa tine nu in niste necunoscuti.
piSsuletZ
Postat pe 4 Iulie 2009 16:19
lasati supararea deoparte fetelor ,cine vorbea,sunt mai trista decat voi toate la un loc,parasita,inselata,mintita 5 ani la rand off
laurentina25
Postat pe 4 Iulie 2009 19:50
Draga mea,linistestete.Inteleg ca esti confuza.Stiu cum este.Inca nu iti vine sa crezi ca dobitocul ti-a facut asha ceva,nOo???Te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la el.Gnadeste`te ca nu mai exista,stiu ca este greu...Tu te`ai obisnuit sa spui k il iubesti,de cate ori te gandesti la el,spune ca il urasti,gandestete ca il urasti.Vei depasi momentul incet,dar sigur.Se vede dupa firea ta ca esti o fata finutza si nu ai de ce sa te chinui pentru un porc ca el.Sper sa iti revi in scurt timp.App..Este bine ca nu stai inchisa in casa si ca iesi,fa in contnuare asta,iti v-a fi de folos.Te pOoOp dOlce P.S. Mai exista shy alti baietzi pe toata planeta asta,shy iubirea ta te v-a gasi intr`un final.
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 5 Iulie 2009 00:24
si io's trista ca azi n'am facut sex


Diavolyta_
Postat pe 5 Iulie 2009 00:25
io am facut....de 2 ori
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 00:27
De la: ViSuRi_DuLcI, la data 2009-07-05 00:24:05Draga mea,linistestete.Inteleg ca esti confuza.Stiu cum este.Inca nu iti vine sa crezi ca dobitocul ti-a facut asha ceva,nOo???Te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la el.Gnadeste`te ca nu mai exista,stiu ca este greu...Tu te`ai obisnuit sa spui k il iubesti,de cate ori te gandesti la el,spune ca il urasti,gandestete ca il urasti.Vei depasi momentul incet,dar sigur.Se vede dupa firea ta ca esti o fata finutza si nu ai de ce sa te chinui pentru un porc ca el.Sper sa iti revi in scurt timp.App..Este bine ca nu stai inchisa in casa si ca iesi,fa in contnuare asta,iti v-a fi de folos.Te pOoOp dOlce P.S. Mai exista shy alti baietzi pe toata planeta asta,shy iubirea ta te v-a gasi intr`un final.



Visuri dulci????? Totusi ce'nseamna "visuri" ????
Diavolyta_
Postat pe 5 Iulie 2009 00:28
De la: greierash, la data 2009-07-05 00:27:36io am facut....de 2 ori



si euuuu... in "visuri"......

Diavolyta_
Postat pe 5 Iulie 2009 00:29
De la: Diavolyta_, la data 2009-07-05 00:29:39
De la: greierash, la data 2009-07-05 00:27:36io am facut....de 2 ori



si euuuu... in "visuri"......


lasa ca e bine si asa decat deloc
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 07:03

Nu ai de ce sa iti faci probleme, caci nu vei fii inteleasa. In zilele noastre , cand mai toti barbati se comporta ca la un concurs de idiotenii si mitocanii, trebuie sa stii sa accepti asta.
Si eu si multe alte exemple care mi s-au dat , exemplul tau si al celorlalte draga diavolita nu este decat o cruda realitate.... O puteti combate credeti cu diferite deghizari...?
Poate o fi vreo rezolvare ... dar cine o stie ? Sau doar Lamentarea ne-a mai ramas ?...!!!!!!!
ElainaD
Postat pe 5 Iulie 2009 12:59
buna:)...am citit mesajul tau...nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi...suntem multi/multe ce am trecut poate prin asa ceva.... puterea de a trece peste ...va venii din interiorul tau....tu esti singura care stie cum si ce e mai bine pentru tine....in viata multe vin si pleaca....oricum sper sa-ti fie bine ....si sa zambesti.. nu sa plangi:)
kudika041522
Postat pe 5 Iulie 2009 16:43
si eu am trecut recent prin ceva asemanator. Totul mergea super, nici mie nu imi venea sa cred cat de bine este, si ma simteam intr-adevar norocoasa pt k il intalnisem. Era exact ce imi dorisem si se purta ireprosabil, era atent,vorbea frumos, declaratii de dragoste,ne fceam mici planuri de viitor, etc. Pe scurt, il gasisem pe ''the one'' si nu m-as fi vazut cu altcineva. Totul pana intr-o zi, cand ne-am intors dintr-o calatorie si mi-a spus k ne-am apropiat prea mult. De atunci a fost de nerecunoscut. Am suferit fff mult, la fel ca tine nu stiam ce s-a intamplat, cu ce am gresit, mii de intrebari imi treceau prin minte. Ideea este k dupa ce mi-am convins k trebuie sa il uit am facut tot posibilul sa nu ma mai gandesc la el, n-am mai ascultatmelodiile care imi aminteau de el, nu am mai vb cu prietenele de el, l-am sters din lista de mess, pana si nr de tel... am oprit orice contact cu el.. si chiar dak mi-a fost ff greu si credeam k nu o sa-l uit (si acum ma mai gandesc la el) cu timpul s-au stins sentimentele. L-am vazut zilele trecute, dupa 10 luni aproape si l-am privit k pe un baiat aproape oarecare ;P, cu toate k odata l-am iubit cu adevarat. Fii tare, el a pierdut, daca are putina minte o sa realizeze intr-un tarziu, dak nu inseamna k e prea incuiat.In oricare dintrevariante el pierde. T pup
gianaA
Postat pe 5 Iulie 2009 22:21
draguta stiu este greu dar de azi incolo ai grija barbati sint inapoi cu virsta noastra cu 3-5 ani deci,,,,vreau sa spun ca el nu era inca matur sau sa stii ca am simtit pe pielea mea ca atunci cind ai multa dragoste si nu iti lipseste nimic te plictisesti si asa..sau ai de unde alege si te decizi greu cu care sa ramii....asa ca niciodata nu poti stii destinul asta sa te gindesti nimic nu este sigur nici ziua de miine nu stim ce o sa fie ....eu m-am vindecat in felul ca nu am mai avut incredere in nimeni decit primul meu adorat este cel de sus ...cind vei crede mult in oameni indifernt cine vor fii cel de sus te va parasi un moment sa vezi ca ai adorat pe cine nu trebuia.....nimic nu este intimplator crede-ma...si eu eram odata la fel ca tine....ai sa vezi ca peste un timp nici nu iti va veni sa crezi ce noroc ai sa ai ..dar primul adorat ti-am zis cine este.SA NU CREZI CA FAC PARTE DIN VREO RELIGIE SI ITI SCRIU ASA NUUUUUUU AM SIMTIT ASTA PE PIELEA MEA ITI ZIC DIN EXPERIENTA..TE PUP SI UITATE IN JUR CE FERICITA POTI FII FIIND SANATOASA TINARA SI CE CADOURI NE DA NATURA ...BUCURA-TE DE VIATA ...gindestete la cei ce nu mai au timpul necesar la cei bolnavi si vezi ce norocoasa esti
hANY
Postat pe 6 Iulie 2009 12:54
De la: Arta_feminina, la data 2009-07-04 15:52:07Primul pas cand intrii sau esti deja intr-o relatie este sa constientizezi ca nimic nu dureaza la nesfarsit. Mereu aruncam vina pe celalat dar poti sa il condamni ca sentimentele lui s-au schimbat in timp? O relatie ia nastere ca un acord comun intre doua persoane care isi satisfac nevoile unul altuia. Fiecare e liber sa plece din relatie oricand. Se putea intampla sa fii tu cea care pleaca. Important este sa accepti situatia si sa treci mai departe. Nu mai trai in trecut, concentreaza-te pe ce traiesti azi. De ce esti trista? Gandeste-te ca era mai rau sa fii blocata in relatia cu el mult timp de acum incolo, sa ajuga sa te insele sau sa iti provoace suferinta in fiecare zi. Poate suna ciudat dar ar trebui sa apreciezi ca a fost sincer si a stiut ca nu iti poate oferi ce ai tu nevoie. Sunt milioane de alti barbati in lumea asta, vrein sa stai sa plangi dupa unul care oricum nu putea sa-ti ofere ce ai nevoie sau sa fii deschisa sa primesti in viata ta pe altcineva care chiar poate sa fie partenerul pe care il vrei.
............da citeste bine ce scrie aici este perfec este un sfat extrem de important
hANY
Postat pe 6 Iulie 2009 12:57
NU MAI PLANGE!!!!!! Pe ei nu ii doare nicaieri cand ranesc pe cineva asa. imagineaza-ti ca el se distreaza!?! si tu ce faci? bocesti ca o fra....ra(scuze)NU MERITA! aduna-te si mergi mai departe ca sunt atatia oameni buni(baieti)dar trebuie sa stii sa cauti. Ai sa vezi ca la un moment dat va incerca sa se intoarca la tine.SA NU FACI GRESEALA SA-L PRIMESTI INAPOI CA VA FII TAREEE GREU PT. TINE.daca il vei primi inapoi va stii ca orice va gresi tu vei fi cea care va lasa de la ea si il va ierta si vei avea o viata amara!nu cred ca iti doresti sa stai toata viata la fereastra si plangand sa-l astepti sa vina la tine?ASTA NU E VIATA!NICIODATA RELATIILE FOARTE LUNGI NU DAU REZULTATE BUNE. EU M-AM CUNOSCUT CU SOTUL MEU IN 1992, IN '93 NE-AM CASATORIT SI IN '94 AM AVUT PRIMUL COPIL. AVEM DOI COPII MINUNATI SI O RELATIE DE INVIDIAT CE TINE DE 16 ANI. as dori ca toate femeile sa aiba o casnicie ca a mea.sa nu crezi ca nu am avut si noi zile negre , dar cu intelegere si iubire am trecut peste. daca esti un om cuminte ai foarte mult de suferit(cu cat esti mai bun cu atat esti mai fraier) lasa sa fim noi asa si ceilalti sa fie mai destepti . TOT NOI SUNTEM MAI FERICITI CA EI PT. CA STIM SA IUBIM CU SUFLETUL NU CU ALTCEVA.omul modest si la locul lui este si va fi mereu invidiat de cei zburdalnici si goi pe dinauntrul lor.FII TARE SI MERGI MAI DEPARTE-nu strica uneori sa calci pe cadavre(doare dar asta e!)
GABYTA13
Postat pe 6 Iulie 2009 14:05
Buna, oau mi-e asa greu k nici nu stiu d unde sa incep... trec prin cea mai dificila perioada din viata mea, m-am despartin d persoana p kre o iubeam cel mai mult p lumea asta si kre credeam k ma iubeste lafel de mult.....desi poate a facuto dar in felul lui, am crezut k relatia asta nu s va termina niciodata si k n vom ksatorii si vom avea un bebe impreuna, p cre n-il doream amandoi.....nimeni nu credea k aceasta relatie va lua sfarsti vrodata, toata lumea vorbea d nunta noastra si k c mai asteptam d nu facem pasu asta(noi fiind impreuna d 4 ani). Iar in ultimu timp lui nu-i mai convenea nimik din tot c faceam, totul era prost, dak ii ziceam k mie nu imi plce aia, sau imi dadeam cu parerea si lui nu-i convenea incepea sa tipe si sa fak k toate alea, lucru p care inainte nu-l facea, iar la o cearta mai aprinsa(era si putin cu chef, adik bause 2 beri)a dat in mn, eu k o proasta l-am iertat iar porma knd nu-i convenea cva ma ameninta k ma bate.......iar ultima data knd ne-am certat mia zis k el nu mai vrea sa s impace cu mn, eu am tot insistat si il sunam intruna, pt kl iubesc si voiam k totu sa mearga inainte, eu nu-mi vad viata fara el, si imi zicea k nu mai vrea sa auda d mn k-i este sila d vocea mea si d mn,atunci knd vede k-l sun...... mi-e foarte greu si nu pot sa mil scot din inima di din kp nu pot sa manc, sa dor, plang intruna si am ajuns intr-o stare in kre nici mie nu-mi vine cred k sunt, am slabit 6 kg in 2 saptamani, ma consum k o proasta pt o persoana kre nu ma merita. mi-e greu pt k toti prietenii lui vin si ma tulura si mai tare, imi zic k el ma iubeste si sa mai insist,dar am facut-o d prea mult ori si am fost respinsa in cel mai urat mod posibil, maiksa cu sorsa ma suna si imi zic sa nu renunt la el k el ma iubeste....................Km asta e povestea mea trista , defap un rezumat k o zi intraga dak as sta sa vb nu mi-ar ajunge sa spun c simt!!!!

Postat pe 6 Iulie 2009 14:13
De la: www_danycotzo, la data 2009-07-06 14:13:34Buna, oau mi-e asa greu k nici nu stiu d unde sa incep... trec prin cea mai dificila perioada din viata mea, m-am despartin d persoana p kre o iubeam cel mai mult p lumea asta si kre credeam k ma iubeste lafel de mult.....desi poate a facuto dar in felul lui, am crezut k relatia asta nu s va termina niciodata si k n vom ksatorii si vom avea un bebe impreuna, p cre n-il doream amandoi.....nimeni nu credea k aceasta relatie va lua sfarsti vrodata, toata lumea vorbea d nunta noastra si k c mai asteptam d nu facem pasu asta(noi fiind impreuna d 4 ani). Iar in ultimu timp lui nu-i mai convenea nimik din tot c faceam, totul era prost, dak ii ziceam k mie nu imi plce aia, sau imi dadeam cu parerea si lui nu-i convenea incepea sa tipe si sa fak k toate alea, lucru p care inainte nu-l facea, iar la o cearta mai aprinsa(era si putin cu chef, adik bause 2 beri)a dat in mn, eu k o proasta l-am iertat iar porma knd nu-i convenea cva ma ameninta k ma bate.......iar ultima data knd ne-am certat mia zis k el nu mai vrea sa s impace cu mn, eu am tot insistat si il sunam intruna, pt kl iubesc si voiam k totu sa mearga inainte, eu nu-mi vad viata fara el, si imi zicea k nu mai vrea sa auda d mn k-i este sila d vocea mea si d mn,atunci knd vede k-l sun...... mi-e foarte greu si nu pot sa mil scot din inima di din kp nu pot sa manc, sa dor, plang intruna si am ajuns intr-o stare in kre nici mie nu-mi vine cred k sunt, am slabit 6 kg in 2 saptamani, ma consum k o proasta pt o persoana kre nu ma merita. mi-e greu pt k toti prietenii lui vin si ma tulura si mai tare, imi zic k el ma iubeste si sa mai insist,dar am facut-o d prea mult ori si am fost respinsa in cel mai urat mod posibil, maiksa cu sorsa ma suna si imi zic sa nu renunt la el k el ma iubeste....................Km asta e povestea mea trista , defap un rezumat k o zi intraga dak as sta sa vb nu mi-ar ajunge sa spun c simt!!!!
nu ar trebui sa te consumi pt ca e clar ca nu te MERITA si esti tanara viata merge inainte,daca la-i cautat ,ai insistat si degeaba nu cred ca mai are rost,cel mai bn ar fi sa iti vez de viata ta
kudika030058
Postat pe 6 Iulie 2009 14:21
Buna Mirela ely! Vreau sa-ti spun ca te inteleg , si eu am trecut prin ceva similar. Asa ceva nu se uita usor, dar trebuie sa stii , ... sa renunti la el caci e foarte mica probabilitatea ca se va mai intoarce la tine. Nu stiu de unde esti, dar daca el locuieste acum intr-un loc cu multa lume si cunoaste pe cineva - o femeie cu care traieste si cu care iese - nu ai numai de te resemnat....!!!!!!! Asa e pe scurt parerea mea...
ElainaD
Postat pe 6 Iulie 2009 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 1 De la: ligiuta21 18 Aprilie 2009 16:53
Ajutati-ma sa-l inteleg!!! 24 De la: kudika012952 10 Noiembrie 2009 13:52
ce insemn pentru el? 20 De la: Ronika 22 Septembrie 2013 09:24
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50