Setari Cookie-uri

cine ma ajuta cu vre-un sfat????????

Buna Tuturora!!!
Nu shtiu cui sa ma mai adresez dupa sfaturi, am cunoscut acum aproape 1 luna in urma intr-un club de noapte un baiat de care cred ca m-am indragostit, imi place de el ffff mult, shi ii simt tot timpul lipsa daca nu e linga mine, cu toate ca ne vedem in fiecare zi shi chiar shi ore in shir vb la telefon, eu oricum ii simt lipsa...............
Cum 2 zile in urma m-am culcat cu el, cu toate ca eram convinsa ca va avea mai multa incredere in mine sa intimplat verso, e foarte gelos pe mine, + la toate are o fantezie fffff bogata, tot timpl i se pare ca cineva ma urmareshte, sau alte prostii de genul asta.............
Oameni buni.........expunetziva parerea, cum credetzi face sa continuam sau nu?????/
Multumesc pentru sustinere..........
gheorghita_liudmila
Postat pe 10 Iulie 2009 11:58
da , e greu ! Gelozia e o boala grea! faci cum crezi dar sincer banuiesc la ce se va ajunge.Posibil ca a trait experiente care l-au marcat .......

incearca sa vorbesti foarte serios cu el !si vezi ce iese !
BBFluturas
Postat pe 19 Iulie 2009 07:16
poi nu ar trebui sa iti spuna ceva de rau doar daka ii dai motive..si faza cu gelozia..nush..mie imi place k baiatul sa fie gelos,poate e o prostie dak dak nu e gelos mie mi se pare k nui pasa de mine..sa fie gelos dar nu prea inkt sa nu te lase sa iesi dn kasa sau sa nu se uite nimeni la tine..incearka sa vb q el
bianka__benet_helwa
Postat pe 21 Iulie 2009 01:21
vrea sa detina controlul asupara ta..eu asa cred... si din ceea ce spui u este ffff gelos..dar eu cred ca sub aceasta masca"gelozie"..ii e teama sa nu te piarda...nu e bn sa cedeti atat de repede unui baiat..dar fiecare cu conceptiile lui...sa nu crezi ca gandesc ca pe timpuri..dar am patyt-o si regret acum..a fost singura mea greseala de genu..si ultima...asa ca u il sti my bn decat noi..carora ne-ai cerut sfaturi...doar tu poti sa decizi ce e my bn pt tn...mai incearac sa discuti cu el..sa ii spui ca nu are de ce sa fie gelos pe tine ca tii la el..si daca tot sunteti intr-o relatie meriti sa ti se acorde incredere...atata timp cand el nu e gelos degeaba...sper sa ity fie sfatul meu de vreun folos..bafta..



alexia.....

kudika_alexia051568
Postat pe 28 Iulie 2009 18:38
fugi,lasa-l cat mai ai timp.de gelozie nu se vindeca nimeni.ti-o spun din propia experienta .am avut un prieten cu care am vb 3 ani .trebuia sa ne casatorim.cu 3saptamani inainte de nunta l-am parasit ca imi facuse o scena de gelozie josnica.nu avea voie nici sa ma salute un baiat pe strada.la petreceri nu aveam voie sa dansez cu nimeni.nu-i dadeam motive de geloziesi totusi era gelos.astia nu se vindeca niciodata.asta daca nu vrei sa-ti faci viata un calvar.poate sa-ti dovedeasca in toate felurile ca te iubeste,gelozia le pune capac.
bighiu
Postat pe 28 Iulie 2009 18:43
...eu zic sa mai ai putina rabdare sa vezi, despre ce e vb in" fanteziile"...sa vb deschis cu el, si daca ti se par deplasate, nu mai sta pe ganduri si renunta, pt ca o sa iti fie tot mai greu cu timpul...dar daca u crezi ca poti accepta asta, e ok
blue_moonbutterfly
Postat pe 28 Iulie 2009 18:45
cu totii suntentem gelosi dar sunt unii care depasesc bariera si
am avut si eu un iubit fff gelos, sincer abia am scapat de el, ai grija si gandeste-te bine... ca nu se merita
kudika1983
Postat pe 29 Iulie 2009 08:50
FUGI UNDE OI VEDEA CU OCHII!. Prima mea iubire a fost astfel. Era frumos, destept....Il iubeam ca pe ochii din cap dar am avut curaj si m-am desprins de el. Am plans, m-am tavalit, dar a trecut....nu va fi viata langa un om gelos.Mai bine acum decat mai tarziu! TOTUL ESTE TRECATOR IN VIATA CHIAR SI SUFERINTA DIN DRAGOSTE. Nici un barbat nu merita sa suferi . Ai sa vezi ca soarele va rasari din nou chiar daca te desparti....GELOZIA ESTE O BOALA NU MORI DE EA DAR MORI CU EA si vai de cei care o suporta.
speranta1
Postat pe 29 Iulie 2009 12:14
Frumos mesaj, speranta1!
Nu merita sa iti pierzi timpul cu cineva care te innebuneste pentru ca este el nesigur pe el...
Acum nu stii ce sa faci, iar peste catva timp, o sa ti se para normal sa te scuzi ca cineva s-a uitat la tine in autobuz, o sa ajunga sa te oblige sa ii spui cine au fost toti ceilalti din viata ta si o sa iti reproseze in mod constant ca nu a fost primul... pe scurt, viata ta o sa se degradeze daca nu pui piciorul in prag acum.
Fii indrazneata si spune-i ce crezi si ce simti, chiar daca el s-ar retrage.
Fetelor, respectati-va mai mult, ce naiba!
anda1979
Postat pe 29 Iulie 2009 12:22
Fugi fara sa te uiti in urma, daca nu, sigur iti va parea rau mai tarziu de alegerea facuta. Ti-o spun din propria experienta de 20 de ani traiti alaturi de un asemenea om. FUUUUUUUGI
LUMINITA
licarire
Postat pe 29 Iulie 2009 20:15
aºa e grea boalã gelozia dar dacã iubeºti pe cineva ºi eºti în stare sã i te dãruieºti total atunci î-þi controlezi gelozia..eu sufãr de ea dar caut sã mã controlez de fiecare datã ºi sunt pe cale sã mã vindec .mult noroc tuturor geloºilor.
kudika020157
Postat pe 29 Iulie 2009 22:55
Gelozia e o mare tampenie.Cei care nu sunt siguri pe ei,sau care stiindu-se pe ei cred ca toti fac la fel exagereaza pentru a putea constrange persoana de langa el sa devina catelusul sau loial.Astfel te indeparteaza de tot si toti care pot sa-ti spuna cat de corect si loial este.Eu ,cel putin in momentul in care cineva a dat semne de neincrederei-am zis pa.De ce sa te stresezi singura?Viata e frumoasa si nu e nici primul si nici ultimul pe care il intalnesti.
dalimi
Postat pe 30 Iulie 2009 09:33
Da, gelozia e o boala grea care cu timpul se poate controla.......dar si tu ar trebui sa nu-i dai motive acum la inceput macar......cand el este nesigur de iubirea ta......nu-l lasa deocamdata mergi inainte vezi cum se mai comporta.......inseamna ca te iubeste prea mult.........daca incepe si-ti face faze urate ar trebui sa stai de vorba cu el sa-i explici si usor usor sa incerci sa-l lasi ( numai in cazul in care exagereaza) ca asa toti suntem gelosi..........acum depinde cum si in ce fel.......asa ca mai continua-ti relatia ca ai doar o luna si vezi ce se poate intampla..........bafta!!!!!
gongonica
Postat pe 30 Iulie 2009 11:53
Hotului ii e frica de hot! Nu o lua ca pe o premonitie,ca nu am asemena haruri,dar nu veti rezista mult...E vina ta intr-o oarecare masura ca i te-ai dat prea rapid,acum o sa se gandeasca ca sa faci cu toti.In fine...Ce nu te omoara te face mai puternic.Be strong!
kudika019386
Postat pe 30 Iulie 2009 18:05
sfatul meu este sa porti o discutzie cu el ffff serioasa,j saajunge ti la o intelegere.a fii gelos inseamna ca te iubeste,asta este clar,dar poate face pe gelosul doar pe a ti arata tzie ca il interesezi j ca ii pasa de tn.crede ma sunt baiat j jtiu cum e.mai ales daca arati j putin mai bn clar are dc safie gelos.dar il mai poate face gelos j comportamentul tau fata de alti prieteni comuni. ai mare grija este periculos,mai ales ca te ai indragostit aja de repede ......te poop... marius din constanta.
mario_mario
Postat pe 30 Iulie 2009 22:10
De la: mario_mario, la data 2009-07-30 22:10:13sfatul meu este sa porti o discutzie cu el ffff serioasa,j saajunge ti la o intelegere.a fii gelos inseamna ca te iubeste,asta este clar,dar poate face pe gelosul doar pe a ti arata tzie ca il interesezi j ca ii pasa de tn.crede ma sunt baiat j jtiu cum e.mai ales daca arati j putin mai bn clar are dc safie gelos.dar il mai poate face gelos j comportamentul tau fata de alti prieteni comuni. ai mare grija este periculos,mai ales ca te ai indragostit aja de repede ......te poop... marius din constanta.
mario_mario
Postat pe 30 Iulie 2009 22:11
te gelozeste ca ai gresit tu nu trebuia sa te daruesti asa de repede ca nu mai are incredere in tine de acum
kudika027374
Postat pe 30 Iulie 2009 23:00
Spune-i pa la fraier automat.Si nu te mai culca cu cineva daca pui suflet. Lasa pe dupa cand te casatoresti pusul sentimentelor.Pana atunci satisfa-ti necesitatile fiziologice daca le ai. Gaseste un om care sa te merite si sa tina la tine, fara fite-n cap, sa simti ca te intelege asa cum esti. Daca vrei familie inchegata cauta om serios nu panarame prin cluburi sau stripperi. Asa specii asta fac si atat... calaresc. Daca te multumesti doar cu atat sufera ca proasta dar nu te mai plange, ca iti meriti soarta.Ti-ai facut-o cu capul tau.
marianioan1975
Postat pe 31 Iulie 2009 06:44
De la: gheorghita_liudmila, la data 2009-07-10 11:58:39Buna Tuturora!!!
Nu shtiu cui sa ma mai adresez dupa sfaturi, am cunoscut acum aproape 1 luna in urma intr-un club de noapte un baiat de care cred ca m-am indragostit, imi place de el ffff mult, shi ii simt tot timpul lipsa daca nu e linga mine, cu toate ca ne vedem in fiecare zi shi chiar shi ore in shir vb la telefon, eu oricum ii simt lipsa...............
Cum 2 zile in urma m-am culcat cu el, cu toate ca eram convinsa ca va avea mai multa incredere in mine sa intimplat verso, e foarte gelos pe mine, + la toate are o fantezie fffff bogata, tot timpl i se pare ca cineva ma urmareshte, sau alte prostii de genul asta.............
Oameni buni.........expunetziva parerea, cum credetzi face sa continuam sau nu?????/
Multumesc pentru sustinere..........


Ceva nu-i in regula cu mesajul tau! Dupa reactiile celor ce au postat aici ... ma asteptam sa vad o poveste cu strigaturi, lunga ... si oarecum.. tipica.
Da de unde!
Spui ca a devenit gelos DUPA ce te-ai culcat cu el. Ok.. pai tot tu spui ca sunt doar doua zile de cand s-a petrecut minunea.
Habar n-am ce se putea intampla in doua zile pentru a sari cu mic cu mare si a-l cataloga pe bietul baiat "bolnav" de gelozie....
Cu siguranta exagerezi... in opinia mea..
rashela
Postat pe 31 Iulie 2009 09:01
baiatul poate sa fie gelos nu din cauza ca poate isi imagineaza cine stie ce ...ci pt ca te iubeste...tie nu ti sa intamplat sa ai dubii sau sa te intrebi anumite lucruri????......de obicei se intampla asa ...pt ca o data ce teai culcat cu el primu sentiment care intervine este gelozia ... .....aku vorbeste shi uh cu el si ai sa vezi ce o sa faci de aku...
kudika2008
Postat pe 31 Iulie 2009 09:31
Cred ca deja e destul de evidenta problema lui,poate deja ..in sufletul tau ti-ai dat singura seama,insa fiind indragostita de el.. nu prea vrei sa accepti asta si risti sa te minti singura ca totul va fi ok pe viitor ; totusi,ca sa nu ai mustrari de constiinta mai tarziu si sa te invinovatesti ca ai fost prea radicala in relatia cu el.."pune cartile pe masa" si spune-i ce te deranjeaza si mai ales ca,daca a trait inaintea ta o poveste asemanatoare de tradare a increderii..,asta nu inseamna ca si tu esti la fel..,iar neacceptand ceea ce-i spui e de fapt un refuz de a-ti trai povestea de dragoste cu pasiune si" curat",fara frici si tensiuni inutile ; deci ..daca nu te"asculta" si tot insista cu ale lui..trimite-l la psiholog..sau lasa-l cu fanteziile ce-i intineca mintile,nu merita sa suferi! eu sunt casatorita de 14 ani,iar cu sotul ma cunosc de 18 ani,evident ca nu totul a fost perfect intotdeauna,dar comunicand,lasandu-i libertatea la dialog celuilalt..ne-am rezolvat micile tensiuni sau neintelegeri si ne-am dat seama ca iubirea ce ne leaga e mai mare decat satisfacerea propriilor orgolii ;te pup,o zi buna si succes!
NicoTarzy
Postat pe 31 Iulie 2009 14:02
vb cu el,spune-i c simti sh c vrei d la el ,knd vrei ceva cu adevarat trb doar sa iti doresti k acel lucru sa se intample,trb sa fi ambitioasa,intreaba-l c vrea d l u,sh n mai fc o greseala p viitor cum ai facut culkndu-te cu el,pt k mai tz s-ar putea sa iti para rau,poate acum n iti dai seama d asta,dar cu timpul vei regreta,knd vei vrea sa fc un pas gandeste-te bn inainte,sh yo as vrea acum sa schimb kte ceva din trecut,dar n pot sh acum regret,asa k ai grija p viitor sa n se mai intample,pt k baietii sunt smecheri,vor dkt sa te aibe in pat sh dupa n ii mai intereseaza d pers ta,sper k te-am putut ajuta cu ceva
kudika056203
Postat pe 31 Iulie 2009 14:55

Ca de obicei nimeni nu citeste decat printre randuri...
Chiar nu vede nimeni ca E VORBA DE 2 ZILE????
Cum poti trimite pe cineva la psiholog dupa doua zile ???



Si nici macar nu a specificat in ce consta gelozia lui...OMFG!!!
rashela
Postat pe 31 Iulie 2009 19:29
Pai sa ne spuna de ce este gelos sau cum simte ea ca este gelos??
Cu doua saptamani in urma era gelos?
valivieru96
Postat pe 31 Iulie 2009 19:35
daca te deranjeaza,asta vorbeste cu el.poate i-a placut prea mult ce s-a intamplat intre voi si nu vrea sa te piarda.DISCUTATI ! cel mai bun sfat pe care ti-l pot da
ella_angelina
Postat pe 31 Iulie 2009 21:46
incearca si vb cu el iar daca situatia continua mai bine lasa-l.nu se merita sa suferi mai tarziu pentru ceva care poti sa rezolvi mai usor acum.parerea mea!
pny
Postat pe 31 Iulie 2009 22:55
buna,sunt mary,si iti spun sa fugi cat mai poti,stiu ca in dragoste nu e bn sa te iei dupa lume,dar eu iti dau acest sfat pt a scapa,pt ca eu cand primeam sfaturi deastea de la prietene le ignoram iar acum am 3 ani de cand sunt cu el,am fugit de acasa pt el,nu mai vb cu ai mei,nu mai am prieteni,si stau cu el....zilele trecute am fost la piata cu el si ma uitam pe strada cum se uita toata lumea,si ce i sa parut lui ca atunci cand am ajuns aksa miam luat o mama de bataie de am crezut ca nu ma mai ridic de jos....barbati sunt niste porci....nu merita sa plangi pt ei.......iar eu acum stau cu el pt ca nu am unde sa ma mai duc....daca vrei sa mai vb iti dau id meu angel_your_mary....poop
kudika056876
Postat pe 3 August 2009 18:49
lasa lucrurile in voia destinului, nici nu fugi, nici nu-ti schimba comportamentul. Daca-l iubesti, poti fugi?
in schimb timpul le rezolza pe toate. Fii tu insuti si fa ceea ce simti! Nu incerca sa te izolezi de lume de dragul lui. Discutati si spunei si parerea ta. Poate ii trece
blue_angel31
Postat pe 3 August 2009 18:56
gelozia nu duce la nik bun,am fost sh yo geloasa sh stiu cum e,dar prietenul meu n mi-a dat niciodata motive,sh am renuntat la gelozie cu timpul,dupa mai multe certuri,u trb sa vb cu el sh singura o sa iti dai seama k n trb sa fi geloasa>
kudika056203
Postat pe 4 August 2009 19:05
Cum s-o iubeasca daca de-abia s-a culcat cu ea?Pun pariu ca in cateva luni se plictiseste si o sa-i spuna ca e prea buna pentru el,sa-si gaseasca unul mai potrivit.Face crize de la inceputul relatiei?Nu e clar?Vrea motiv sa-i dea papucii.Sper din suflet sa ma insel...
kudika019386
Postat pe 5 August 2009 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afacere pe net 2 De la: nirvana_cukramel 7 Februarie 2009 21:30
cadouri 1 De la: kudika296057 6 Noiembrie 2010 11:12
AICI heyyy AICI DA CLICK si INTRA :X 1 De la: kama2u 31 Ianuarie 2008 19:47
Cadouri de craciun! 11 De la: _dulcik_ 30 Martie 2009 16:47
Copiii indigo 103 De la: 23 Iunie 2013 09:23