Setari Cookie-uri

viazta mea..o adevarata telenovela

Ne-ai lasta balta.....ce ai mai facut cu viata ta??
soniasima
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:17
povestea mea ink continua,din pacate...nu ne-am mai vb deloc cateva zile,ultima oara mi-a zis k o sa-si schimbe nr de te..am stiut k si-a schimbat nr..eu am incercat sa-mi vad de viatza mea,am iesit cu fetele,in alt oras,am cunoscut pe cineva si chiar eram ok,desi gandul meu mi-era in alta parte..dar duminik nu m-am putut abtine si l-am sunat,dar tel era inchis,am stiut k si-a schimbat nr..nici pe mess nu l-am mai vazut..si am zis k poate asa e cel mai bine..luni i-am dat niste mesaje si frumoase si urate,prin care imi descarcam sufletul pt k stiam k alea n-or sa ajunga niciodata la el..si am zis k nu mai are rost sa privesc in urma,k probabil el si-a refacut viatza..sa incerc sa merg mai departe,sa uit...si eram ff hotarata,chiar ii povesteam unei bune prietene prin tot ce-am trecut cu el,si ea imi spunea k as fi cea mai mare proasta sa ma impac cu el,k degeaba dau vina pe mine pt tot,k el e cel vinovat,doar k m-a manipulat astfel incat sa cred k eu sunt singura vinovata...si k dak tinea la mine cu adevarat nu se comporta urat si nu-mi vb in asemenea hal...i-am dat dreptate..doar k ieri lucrurile au luat alta intorsatura...eram la servici si el a intrat pe mine pe mess..am ramas socata..cred k am vb 3 ore incontinuu..m-a socat si mai tare ceea ce mi-a zis..k de fapt el doar si-a luat un timp,timp in care nici macar n-a iesit,doar sa mediteze si sa vada k eu in timpul acesta o sa ma schimb..k el isi doreste sa fie cu mine,si k si-a dat seama k a fost prea dur cu mine,dar era nevoie pt k trebuia sa schimb ceva la mine..k putea in tot timpul asta sa-si gaseask pe altcineva,dar n-a facut-o,pt k ma astepta pe mine..eu chiar nu mai inteleg nimik,acu cateva zile imi vb urat,iritat k il sun si-i dau mesaje si-mi spunea sa-i respect dorinta si sa-l las naibii in pace..iar acum imi zice k de fapt el vrea s-o luam de la capat,sa uitam tot ce-a fost,sa incerc si eu sa fiu altfel si totul o sa fie bine..si k n-o sa ma mai lase niciodata singura,k fac numai prostii..k el astepta sa vada k ma schimb in bine si a vazut k de fapt ma schimb in rau,se referea la faptul k mi-am gasit pe cineva..k nu-si explica cum ii spuneam lui k il iubesc apoi dupa cateva zile eu ma sarutam cu altul..i-am explicat k din cauza lui,dar a zis k nu am nici o explicatie..ieri dupa-masa a fost la mine,am vb si m-a intrebat ce vreau exact..i-am zis k nu stiu..se astepta sa-i spun k vreau sa fiu cu el cum ii spuneam de fapt pana acum..dar sunt tare confusa..chiar nu stiu ce sa fac..prietenele mele s-au ofticat pe mine,si chiar mi-au zis k de data asta cand o sa se mai ajunga la scandal n-o sa mai fie doar o simpla bataie cu niste vanatai,o sa ajung direct in spital si k o sa fie din vina mea,pt k mi-o fac singura cu mana mea..k el n-are nici o scuza pt comportamentul lui..si k sa nu incerc sa-i mai tot gasesc scuze si sa dau vina numai pe mine..aseara a venit pana la mine sa ma vada doar 10 min pt k stia k is racita si nu ma simt bine...chiar nu stiu ce sa fac,in ce directie sa ma indrept..
kudika064599
Postat pe 30 Septembrie 2009 07:01
Acest om a gasit persoana pe care s-o poata manipula si el se simte barbat facand asta; daca tu nu-i aratai sentimentele si nu te aratai slaba, nu ar fi facut asa. DAR, acum dupa toate cate a zis si te-a mai si lovit, nu conteaza ca zice ca te vrea inapoi, RUPE-O de tot!! Stii de ce te vrea inapoi? pentru ca nu are cu cine sa mai faca asa! Un om care spune ca te uibeste, apoi nu mai e sigur si peste toate astea iti spune ca ti-ajunge pe ziua de azi cat l-ai vazut (!!!!).....si te mai si loveste(!!!)......pai asta nu are ce cauta in viata ta. Camelusha e desteapta, cu ce ti-a zis legat de schimbare, trebuie sa te iubeasca asa cum esti; nu te poti schimba la comanda, de fapt nici nu ne putem schimba, numai ca putem cizela propriile fapte dupa ce ne-am mai maturizat cu o noapte, putem invata de la noi si de la oamenii din jur dupa ce am cunoscut mai multi.. si... in final are grija viata sa ne schimbe cate un pic, dar in linii mari tot noi sunte. E posibil sa ai si micile tale greseli , spui ca esti mereu nemultumita si enervezi omul.....; eu as zice ca nu esti suficient de matura daca nu-ti dai seama de ce anume esti nemultumita; poate ar trebui sa iei o pauza, sau sa continui cu relatia cealalta; oamenii asa de mut invata din contactele directe! DAR sa te intorci la el NU! Pentru fericirea ta, pentru SANATATEA ta, NU !! Eu sunt divortata de 2 ani, am fost casatorita 14, si am avut un om gelos langa mine, un om care voia sa fac numai ce zicea el, care ajunsese la un moment dat sa ma faca sa ma vad o incapabila de cel mai banal lucru.., sa-mi spele creierul, eu sa nu mai am personalitate. Era un om labil (el nu a recunoscut niciodata), se schimba intr-o zi de mai multe ori , avea mai multe personalitati, ii sarea tandara in cel mai nepotrivit moment si niciodata sa-l pot intui...; cu el nu stiam cum va fi in urmatoarele 5 minute...; sa nu mai zic de ce am putut indura in cei 2 ani cat a durat procesul (adica procesele), stand in aceeasi casa, ca nu aveam unde ma duce, si mai era si copilul , pe care nu-l puteam lasa . Noi nu am vorbit prea mult inainte de a ne lua, acum imi dau seama ca nu l-am cunoscut suficient si... tre' sa recunosc eram si mai slaba la minte, credeam ca daca eu sunt intr-un fel, asa este si el, dar nuuuuu, omul cand se vede cu verigheta, te ia drept un bun al sau, tipa, loveste, izbeste, ca "el e, doar, barbatul din casa" . Asa ca , daca ai vazut acum niste aspecte atat de urate ale caracterului lui, ce mai astepti? Da-i cu flit definitiv si sa vezi ce "nimeni " va fi el de aici incolo.., si nu cine se crede. Asa spunea al meu , cand am deschis proces , ca de fapt ma iubeste si ca nu mai face......; de fapt se temea ca lasandu-l, nu va mai avea cui sa-i faca toate mizeriile... Ai grija de sanatatea ta si de tineretea ta , te rog mult! Esti frumoasa, ai studii, mergi inainte cu capul sus!
Liliana_41
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:38
De la: kudika064599, la data 2009-09-30 07:01:02povestea mea ink continua,din pacate...nu ne-am mai vb deloc cateva zile,ultima oara mi-a zis k o sa-si schimbe nr de te..am stiut k si-a schimbat nr..eu am incercat sa-mi vad de viatza mea,am iesit cu fetele,in alt oras,am cunoscut pe cineva si chiar eram ok,desi gandul meu mi-era in alta parte..dar duminik nu m-am putut abtine si l-am sunat,dar tel era inchis,am stiut k si-a schimbat nr..nici pe mess nu l-am mai vazut..si am zis k poate asa e cel mai bine..luni i-am dat niste mesaje si frumoase si urate,prin care imi descarcam sufletul pt k stiam k alea n-or sa ajunga niciodata la el..si am zis k nu mai are rost sa privesc in urma,k probabil el si-a refacut viatza..sa incerc sa merg mai departe,sa uit...si eram ff hotarata,chiar ii povesteam unei bune prietene prin tot ce-am trecut cu el,si ea imi spunea k as fi cea mai mare proasta sa ma impac cu el,k degeaba dau vina pe mine pt tot,k el e cel vinovat,doar k m-a manipulat astfel incat sa cred k eu sunt singura vinovata...si k dak tinea la mine cu adevarat nu se comporta urat si nu-mi vb in asemenea hal...i-am dat dreptate..doar k ieri lucrurile au luat alta intorsatura...eram la servici si el a intrat pe mine pe mess..am ramas socata..cred k am vb 3 ore incontinuu..m-a socat si mai tare ceea ce mi-a zis..k de fapt el doar si-a luat un timp,timp in care nici macar n-a iesit,doar sa mediteze si sa vada k eu in timpul acesta o sa ma schimb..k el isi doreste sa fie cu mine,si k si-a dat seama k a fost prea dur cu mine,dar era nevoie pt k trebuia sa schimb ceva la mine..k putea in tot timpul asta sa-si gaseask pe altcineva,dar n-a facut-o,pt k ma astepta pe mine..eu chiar nu mai inteleg nimik,acu cateva zile imi vb urat,iritat k il sun si-i dau mesaje si-mi spunea sa-i respect dorinta si sa-l las naibii in pace..iar acum imi zice k de fapt el vrea s-o luam de la capat,sa uitam tot ce-a fost,sa incerc si eu sa fiu altfel si totul o sa fie bine..si k n-o sa ma mai lase niciodata singura,k fac numai prostii..k el astepta sa vada k ma schimb in bine si a vazut k de fapt ma schimb in rau,se referea la faptul k mi-am gasit pe cineva..k nu-si explica cum ii spuneam lui k il iubesc apoi dupa cateva zile eu ma sarutam cu altul..i-am explicat k din cauza lui,dar a zis k nu am nici o explicatie..ieri dupa-masa a fost la mine,am vb si m-a intrebat ce vreau exact..i-am zis k nu stiu..se astepta sa-i spun k vreau sa fiu cu el cum ii spuneam de fapt pana acum..dar sunt tare confusa..chiar nu stiu ce sa fac..prietenele mele s-au ofticat pe mine,si chiar mi-au zis k de data asta cand o sa se mai ajunga la scandal n-o sa mai fie doar o simpla bataie cu niste vanatai,o sa ajung direct in spital si k o sa fie din vina mea,pt k mi-o fac singura cu mana mea..k el n-are nici o scuza pt comportamentul lui..si k sa nu incerc sa-i mai tot gasesc scuze si sa dau vina numai pe mine..aseara a venit pana la mine sa ma vada doar 10 min pt k stia k is racita si nu ma simt bine...chiar nu stiu ce sa fac,in ce directie sa ma indrept..

sincer mie mi se par scuze chestiile pe care le zice el...bine tu il iubesti si de aia esti confuza...dar iti zic o chestie orice barbat care da o data intr-o femeie va da de mai multe ori si daca tu vrei sa mori de tanara e prbl ta
eu zic sa nu-l mai cauti sub nicio forma...crede-ma k eu fostului meu prieten ii gaseam 1000 de scuze pt ca nu-mi acorda suficient timp si acuma realizez cat de proasta eram pt ca am o relatie frumoasa de 1 an de zile si in sfarsit am vazut si eu ce inseamna un om care te iubeste cu adevarat.
Valitza88
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:50
Pai sti ce, eu am impresia ca iti place sa fi batuta! Ce sfaturi tot ceri?? Iti zic prietenele ca nu faci bine, sa-l lasi, iti zicem noi......ce mai vrei?? scuze, dar esti proasta?? ce nu intelegi? ce esti asa de disperata dupa el? nu vezi ca altu vrea sa fie cu tine?? pai daca nici acum nu vezi ca exista viata fara un mitocan........pai iti meriti soarta. In loc sa iti plangi de mila, mai bine judeca un pic , iti zic 10 oameni ca esti fraiera ca stai cu el, NU CONTEAZA, vine el, UNUL, si iti zice ca tu esti de vina si tu ca muta, il CREZI. ok, atunci stai sa te bata, meriti asta, doar si prostia se plateste cumva.
soniasima
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:39
probabil asta a ramas cu sechele din copilarie.
da-l naibii ca nu esti marioneta lui.
Madalina2808
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:17
"..k de fapt el doar si-a luat un timp,timp in care nici macar n-a iesit,doar sa mediteze si sa vada k eu in timpul acesta o sa ma schimb..k el isi doreste sa fie cu mine,si k si-a dat seama k a fost prea dur cu mine,dar era nevoie pt k trebuia sa schimb ceva la mine..k putea in tot timpul asta sa-si gaseask pe altcineva,dar n-a facut-o,pt k ma astepta pe mine.."

.".k el astepta sa vada k ma schimb in bine si a vazut k de fapt ma schimb in rau,se referea la faptul k mi-am gasit pe cineva..k nu-si explica cum ii spuneam lui k il iubesc apoi dupa cateva zile eu ma sarutam cu altul.."

eu inteleg asa:
- iti zicea sa nu-l mai cauti pentru ca avea pe alta si il deranjai in timpul intalnirilor cu ea;
-a vazut ca poti sa traiesti si fara el si a inceput sa se oftice ca nu mai avea pe cine sa-si exerseze talentele de stapan si manipulator.

e un om cu probleme, mai mult ca sigur. are o doza de instabilitate psihica.

ce daca inainte te plictiseai de relatiile pe care le aveai. poate chiar asa si era.. aveai parteneri plictisitori. mare lucru!
poti sa-ti gasesti pe cineva care sa tine pasul cu firea ta si care sa-ti pastreze viu interesul fata de el.
Madalina2808
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:29
va multumesc de sfaturi..aveti pe deplin dreptate..asta si vreau sa fac sa-mi vad de viatza mea,fara el,pana n-o sa se ajunga la ceva mai rau,sper insa sa pot..am greselile mele,asta poate pt k n-am intalnit ink persoana potrivita..eu stau intr-un oras mai mic,unde el e cunoscut si f multa lume are frik de el..probabil si din cauza asta am fost condamnata pt relatia mea cu el..pt k facem parte din lumi diferite..un timp,cu siguranta ar trebui sa-mi iau o pauza sa fiu singura,pt k oricum nu mi-as putea face o alta relatie pt k k stiu k el nu m-ar lasa sa fiu fericita,de fapt mi-a si spus asta,k fericirea mea depinde de el..si il cred in stare de ce e mai rau,pt k mi-a demonstrat de ce e capabil..acum mai nou vrea sa-mi arate k s-a schimbat,si-a gasit intre timp un servici de 8 ore,nu-si mai pierde vremea aiurea prin baruri si cluburi,isi petrece mai mult timp cu familia,vb frumos etc..ma intreb de unde brusc aceasta schimbare?!stiti ce e curios?k desi e vagabond,e un baiat ff destept,a terminat 2 facultati..dar de mic a intrat intr-un anturaj prost..si a invatat tot ce poate fi mai rau..nu stiu,a avut vreo 3 relatii de lunga durata inaintea mea,restul aventuri,dar am observat k relatiile lungi au fost doar cu fete cuminti,destepte si frumoase..desi el nu e aratos,are ceva,un farmec aparte,care pur si simplu iti suceste mintile..el tot timpul imi spune k el e ,,the one" pt mine..sper sa vina timpul sa-mi gasesc si eu linistea si fericirea...
kudika064599
Postat pe 2 Octombrie 2009 07:42
pai noi speram sa realizezi ca e imposibil sa fie ,, the one,, unul care te ia drept sac de box.
soniasima
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:38
asta ti se pare telenovela? pai io te bat la fundu gol!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:42
viata ta telenovela????? intra pe dia36, sa vezi acolo telenovica !!!!!!!
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:25
si ce somn ma luä !!
Diavolyta_
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:27
semeni cu sora-mea. sigur nu esti ea?????
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:40
De la: dia36, la data 2009-10-02 23:40:08semeni cu sora-mea. sigur nu esti ea?????


doamna, io cred ca-ntrun final , va place sa povestiti, nu din perspectiva a ceea ce-ati patit ci doar ca sa creati impresie!
ca nu sunteti nici prima si nici ultima ce pateste asa ceva!
geo_x
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:42
draga mea, esti o dulce. uite ca exista si oameni in Vaslui. mult noroc
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:43
eu de obicei sunt suparator de sincera: mi-as fi dorit din tot sufletul sa am o viata linistita si fericita. mi-as fi dorit sa va pot spune cat de fericita sunt. dar nu e cazul. si atunci cand te simti pierduta in propria viata, vrei o incurajare de undeva. eu am gasit-o pe forumul asta. nu iti doresc sa treci prin asa ceva, dar probabil ca numai atunci vei intelege.
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:48
De la: dia36, la data 2009-10-02 23:48:41eu de obicei sunt suparator de sincera: mi-as fi dorit din tot sufletul sa am o viata linistita si fericita. mi-as fi dorit sa va pot spune cat de fericita sunt. dar nu e cazul. si atunci cand te simti pierduta in propria viata, vrei o incurajare de undeva. eu am gasit-o pe forumul asta. nu iti doresc sa treci prin asa ceva, dar probabil ca numai atunci vei intelege.


doamna draga, a spune cuiva ca va intelege doar daca trece prin aceleasi evenimente, e ca si cum l-ai impinge spre aceiasi istorie. un branci timid spre capra vecinului!
poate ca n-am avut aceiasi soarta ca dumneavoastra, da' viata mi-a aratat si partile ei negre si n-am invitat pe nimeni sa ma intelega!
geo_x
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:57
scuze daca asa s-a inteles, probabil ca nu m-am exprimat eu bine. dar niciodata un barbat nu va simti si nici nu va iubi cum iubeste o femeie
dia36
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 23 De la: scorpyoW 28 Iulie 2009 20:04
Oare merita o sansa? 11 De la: luyyzz 26 Iulie 2009 15:52
Cand primesti ceea ce vrei... 58 De la: o_fetita1 26 Ianuarie 2010 17:39
Despartie:(( 8 De la: kudika120544 18 Februarie 2010 23:04
Sa mai continui? 9 De la: just_because 15 Octombrie 2008 16:40