Setari Cookie-uri

Soacrelor,, mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

De la: scorpio67, la data 2009-12-17 07:27:24
De la: miss_darine, la data 2009-12-16 21:31:08mami, n-ai observat ca e iarna, tu tot tapetezi topicul asta?


Lasa, sa impleteasca ciorapei, e o terapie buna pentru cineva cu mintea zdruncinata.


Scorpio, puiule, cum capat si eu cativa Edvin Martoni de la tine?
Dor_a
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:30
De la: Dor_a, la data 2009-12-17 08:30:03
De la: scorpio67, la data 2009-12-17 07:27:24
De la: miss_darine, la data 2009-12-16 21:31:08mami, n-ai observat ca e iarna, tu tot tapetezi topicul asta?


Lasa, sa impleteasca ciorapei, e o terapie buna pentru cineva cu mintea zdruncinata.


Scorpio, puiule, cum capat si eu cativa Edvin Martoni de la tine?


Deocamdata am un playlist pe trilulilu .Inca ma mai scarpin in crestet cum sa descarc de acolo, ca nu am optiune de download .Dar o sa caut aceleasi melodii si daca le gasesc pe ODC, vad cum ti le trimit.Sau imi dai e-mail-ul tau si ti le trimit.

Postat pe 17 Decembrie 2009 09:30
VA DORESC ;UN AN NOU FERICIT, CU SANATATE BUCURII SI ZILE SENINE!! TUTUROR! LA MULTI ANI 2010!
Rodri
Postat pe 26 Decembrie 2009 09:54
Soacrele pot fi niste bestii
Nu toate dar multe sunt patita
Ce ati zice daca soacra s-ar imprieteni cu amanta si ar pune la cale despartirea fiului ei?
Multe mame de baieti se TACANESC cind ii fac
Ii vad ca pe barbatii perfecti care nu exista de fapt si o iau razna
De mamele de fete nu se aud lucruri asa diavolesti ca de mamele de baieti
EU LE URASC si cind am dat de vreuna mai ales de cele care au un fiu le-am dat dracu
kudika098211
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:04
De la: kudika098211, la data 2009-12-30 15:04:44 Soacrele pot fi niste bestii
Nu toate dar multe sunt patita
Ce ati zice daca soacra s-ar imprieteni cu amanta si ar pune la cale despartirea fiului ei?
Multe mame de baieti se TACANESC cind ii fac
Ii vad ca pe barbatii perfecti care nu exista de fapt si o iau razna
De mamele de fete nu se aud lucruri asa diavolesti ca de mamele de baieti
EU LE URASC si cind am dat de vreuna mai ales de cele care au un fiu le-am dat dracu


Pãi de ce nu-þi iei unul orfan?! Faci ºi tu un bine...ºi n-ai nici o "bestie de soacrã"???!!!
Ochi_albastri
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:13
AN NOU FERICIT!!!!!! TUTUROR!!
Rodri
Postat pe 1 Ianuarie 2010 17:12
O ZI FRUMOASA! TUTUROR!
Rodri
Postat pe 14 Februarie 2010 08:02
De la: SIRSOFT, la data 2010-02-14 08:02:46 O ZI FRUMOASA! TUTUROR!
multumim la fel si tie
yumy
Postat pe 14 Februarie 2010 08:04
eu una imi dispretuiesc soacra .....desi inca nu mi soacra...dar se crede perfecta, si ca le stie pe toate...plus ca se poarta f urat cu mine...iar la mine in casa nu ar fi primit niciodata acest comportament...pt ca ea e de la zona rurala...si crede ca femeia e facuta sa stea acasa si sa faca de mancare si trb gospodaresti si sa aiba grija de plozi ...iar la mine in casa toate astea sae faceau in 2. mi-au oferit un craciun si un an nou..."extraordinar" am jurat ca nu mai calc acolo...ceea ce ma pune pe ganduri daca prietenul meu e cel cu care trb sa fiu toata viata...sunt intr-un impas f mare...si nu mai am putere sa lupt...
samara2604
Postat pe 20 Februarie 2010 14:07
samara2604 eu zic ca trebuie sa vezi cum e prietenul daca inca mai este dupa fusta mamei si vezi ca nu se poate dezlipii de ea ...o sa ai o viata grea cu el.
DydiG
Postat pe 24 Februarie 2010 01:19
SA AVETI PARTE DE ;ZILE SENINE, FERICIRE SI TOT BINELE DIN LUME!
Rodri
Postat pe 5 Aprilie 2010 12:16
O primavara frumoasa va doresc tuturor!!
Rodri
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:50
Evident ca nu am chef sa citesc atatea postari..Ideea de la inceput ramane valabila.
In principiu,pe viitor voi fi si eu soacra.Ma pun in ipostaza femeii.
E adevarat: chiar nici eu nu as suporta sa mi se dea ordine de la "o mucoasa"...in propria-mi casa,dar asta nu inseamna ca i-as spune sa nu faca nimic,ca tot ce e facut de ea este prost,rau etc.
A fi o soacra buna inseamna a-ti ajuta viitoarea nora/nora ,a o invata ,si asta ca sa nu traiesti cu impresia ca baiatu-ti moare de foame.Macar atata multumire sufleteasca sa ai...

Iar de nu vrea,de nu-i convine,sa se mute separat.
Mie nu-mi place ca deocamdata stau cu socrii,dar le fac pe plac.Tot ce mi-au spus pana acum,nu au fost sfaturi rele,ci chiar m-au ajutat!Adica,alti 2 parinti,care sunt cat de cat intelegatori;au experienta de viata,deci nu m-as indoi de asta.Bineinteles ca mai sunt si socri/soacre care o iau razna la batranete (dar acestea sunt exceptii si nici eu nu sunt in masura sa le spun,caci inca nu am experienta cuvenita).

Dar daca exista respect si intelegere,diplomatie,va merge.Nasol e cand soacra nu te place deloc-deloc-deloc...Apoi atunci sa vezi ce ai de furca cu ea...Si credeti-ma ca nu vrei sa te pui cu ea...

In orice caz,sa traiasca soacrele bune!
vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:57
daca tot v-ati facut un forum al vostru, mai ramane sa va faceti si...mai bine ma abtin.
Tazmanian
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:59
De la: Tazmanian, la data 2010-04-12 20:59:51daca tot v-ati facut un forum al vostru, mai ramane sa va faceti si...mai bine ma abtin.


Hai zii,devenea interesant
vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:01
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!

ma ma mia mama soacra
poate ar trebui sa mai intrebati si pe altele...care au patit lucruri urate din cauza nesimtirii soacrei
credeti ca daca aveti baiati aveti alte drepturi
nu e meritul vostru ca ati facut baieti
asa ca masutati-va lungimea...limbii si nu mai ocupati locul
si vedeti poate va eject-eaza pe d-voastra ca prea murdariti locul
hai pa ...si poate ne-omintalni in alta viata ca mama de fete
YullyNar3
Postat pe 2 Mai 2010 20:12
invidioase,geloase ,cred ca ele le stiu pe toate dar nu se gandesc k si ele au fosc ca noi,asa e se uita
k poae nici nu stiu sa faca mare lucru dar ce sa mai spui.......
otilia_geanina
Postat pe 14 Ianuarie 2011 14:17
doamna draga,,dupa parerea mea,ati postat acest subiect pe forum,pt ura ce o aveti in dv,va manifestati frustrarea ,asupra nurorilor,,,,daca ati avut o viata f grea,,trebuie sa va bucurati ca fii dv nu o au la fel,,dar ,,,sunt unele mame,ce si ar calarii singure copii de disperate ce sunt,,oricum daca as avea asa o soacra,,,si ar mai vedea fiul odata pe an,,,,,mi se pare ca aveti mintea foarte ingusta,,,si oricum,,,odata ajungeti si la mana nurorilor,,,,ar trebui sa mergeti sa va tratati ,mi se pare ceva patologic la dv,si nu vor avea liniste in veci,,,va doresc succes!!
ellenaL
Postat pe 26 Februarie 2011 11:40
Doamna, si eu sunt nora, am o varsta destul de la inceput de drum in viata de familie, insa de cativa ani am si eu soacra, care are aceleasi frustrari ca si majoritatea soacrelor, amenintare ca sunt date la o parte de fiu-su, cu toate ca eu din contra l-am incurajat mereu sa fie ca inainte cu ea, insa rautatile dansei in privinta mea nu au incetat muuult timp, lucruri facute intentionat, jigniri, etc.....insa eu am trecut, de dragul sotului meu, e mama lui....si din respect, insa eu nu va inteleg pe voi, astea asa rautacioase, eu stiu sigur ca nu voi face nimic din ce ar putea aduce neliniste in familia copilului meu. NU CUMVA SUNTETI EGOISTE?...SI CAM BAGACIOASE?
corneliaP
Postat pe 6 Aprilie 2011 22:24
De aceea nu o sa ajungem nicaieri... In primul rand nu asa se procedeaza cu o persoana nou venita in familie, ea este singura si nu il are alturi decat pe sot, care este legat de mama si il toaca la creir non stop ca nu stiu ce face nora si asa apar certurile intre ei...de aici si divortul doar ca sa fiti voi fericite!
De ce nu ii lasati sa isi vada de ale lor? De ce nu va purtati cu ea ca si cu fiul dvs? Lui ii inghititi toate magariile si lenevelile, dar pe o crucificati, doar pentru ca a avut indrazneala sa se cupleze cu printul dvs. Ma intreb daca dvs v-ati pus vreodata in locul nurori dvs? Daca ati fost tratata ca o straina in casa sotului dvs? Daca vorbele dvs erau neinsemnate pentru ceilalti...
Urat cum descrieti tot scenariul, mi-este mila de nora dvs! Dvs trebuie sa va tratati nu nora dvs...vina ei este ca a ajuns la dvs in casa! Si ma intreb daca aveati o fata tot asa ati fi vrut sa procedeze si soacra ei cu ea ?
De ce nu puteti sa ii faceti o primire calda, sa o incurajati sa isi exprime nedumeririle, sa o lasati sa isi calculeze ea programul cand sa faca curat, mancare sau sa se ocupe si de ea ca nu a venit sluga la fiul dvs in casa!!!!!
Pacat ca nu aveti ce sa ii invatati pe tinerii casatoriti din ziua de azi, care si asa se confrunta cu foarte multe obstacole mai veniti si dvs cu frustrarile dvs
Reprofilati-va ! Nu vi se potriveste rolul de mama, ca altfel ati fi stiut cum sa va comportati cu nora dvs care se presupune ca va este ca o fiica de acum
verraa
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:32
CorneliaP mi-e frica de copii nostrii care vor ajunge si ei pe mana unor frustrate ca astea si vor plange zi de zi... Doamne in ce lume traim..Vorbeste de fisu' de parca ar fi cel putin rege, genu ala pe care nu il merita nimeni, nimeni nu e mai destept si mai frumos si mai harnic
Cand colo el este un babalau care nu este in stare nici patul sa si-l faca cand se scoala si ii trebuie o sclava sa vina sa ii pune scutecul ca ii este lene si la toaleta sa se duca.
Si soacra de dincolo: lasa mama ca de aceea ti-ai luat femeie ...ca si cum si-a luat femeie de serviciu !
GO SHOOT YOUR SELF!
verraa
Postat pe 16 Aprilie 2011 06:40
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 19:39:45
De la: valitaxx, la data 2009-10-23 19:09:35
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 19:02:34
De la: baiat_anonim, la data 2009-10-23 18:39:00sa traiti 100 de ani? cat ma bucur ca urarile de genu asta nu se adeveresc.
nu va mai bagati peste tot. ajutorul vostru de parinti e binevenit pana la un moment, iar apoi va va fi cerut daca e nevoie. asa ca lasati-va copii sa respire fara sa-i sufocati cu grija voastra zeloasa.
...............E usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune!! Insirand cuvinte goale ce din coada au sa sune! E usor a comenta!! Bunica a murit la; 96 ani, mama la 86 ,, care iti este problema ta???!! Cu varstra mea??!! Traiesc: fff, bine, in casa mea , doar eu cu sotul in 140m patrati!! Tu crezi ca ,,nu vei fi mai in varstra???Vei fi vesnic tanar!!;??!! Nu vei ajunge ca noi??!! ,,,,,, Copiii mei respira un aer foarte curat! Nu-i sufoca nimeni cu nimic! Nu le purta tu grija!!Pt:, ca sunt destul de maturi, sa si-o poarte singuri!! Halal de voi! Doar gura!! Glasul magarului nu se aude in Imparatia Cerului; si voi trai mult si bine! Ca doar nu traiesc in ograda ta!!


Aveti o varsta, doamna, ar trebui sa fiti inteleapta .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,Da scumpa mea ai dreptate! Dar tu ai citit postarile??! Si daca voi trai 100 ani, ????!! Se bucura ;anonimul?? Ca nu voi trai!! Ce .sunt la ;oala lui??! Habar n-aveti voi ce-n-seamna; iubirea pt; copii(acelea care nu -i au!!))dar iubirea pt, nepoti este;nemarginita;!!In mai am venit in tara, ca n august aveam ;comisie; la sot! In august ,mi-au facut ;surpriza; baietii si-au venit acasa! Acum nu mergem pana la anul, in; Spania, pt, ca plecam putin;; in; Cuba!! Pe banii nurorii si-a fiului!! Nepoata mea are 7 ani in ianuarie intra pe net si mi zice::- Tu buni, ,da n-ai de gand sa vii iar la noi de Craciun???!! Ii spun ca nu, atunci :ff, suparata i-mi spune ca; ma iubesc toti, ea , fratele ei ,parintii si mi-l da pe tats-o , casa, totul numai sa fiu acolo de sarbatori! Copiii sunt cei mai sinceri , in sentimentele lor! Nu au dragoste; prefacuta;!! Sunt cee mai implinita si fericita persoana de pe ;pamant;!! Va doresc si voua, fete, bunici, soacre fiti bune! Iubiti ce aveti langa voi! Ca distanta, despartirea; doare tare! O SEARA PLACUTA TUTUROR!!

...E CLAR !
verraa
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:19
Mi-as fi dorit din tot sufletul si eu o soacra inteleapta, de la care sa invat lucruri bune...dar, asta este, nu putem alege si soacrele
corneliaP
Postat pe 16 Aprilie 2011 22:29
De la: kudika017520, la data 2009-10-23 15:22:42 Vesnica poveste! ;;Soacrele;;! Sunt rele, soacrele, sunt ;nenorocite, soacrele sunt nesimtite!! Soacrele sunt ;;rele; dar sotii nurorilor noastre ; interesant, sunt soti buni!! Cine,, i-a adus pe lume, baietii???! Mamele!! Cine i-a educat, indrumat in viata!! Tot scorpiile de mame!! Cine incearca, imposibilul; ca ei baietii, cu iubitele, apoi sotia, sa le fie bine????!! Tot mamele!! Iata, ca vine o nora, in casa ;;soacrelor;; cu pretentii!! Nu poate vedea ;soacra;!! Nu-l suporta pe socru!! Sa plece sa dispara!! Ii urasc, pe amandoi!! I-ar ;omara;; daca ar putea!! Scumpele mele , egalele mele((soacrele)), mame de baieti,, o asemenea scumpa de ;;nora; n-o primiti in casa ;voastra;!! Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! Eu n-am sa mi omor nici o nora((am 2))!!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa! Nu!! Ca nu -mi pasa de fiu, de ea Kde nepoti!! Nici vorba!! Nu comand in ;zona, ta;;; iar ,,,tu, nu comanzi in casa mea!! Asa ca; dragele mele soacre ,impuneti-va , principiile de la inceput!! Nu permiteti nimanui, sa va ;jigneasca; acasa la voi! Am de toate! Pana am reusit acest lucru, am muncit, eu si sotul, am facut ((fiind casatorita cu 2 copii, cu socru ,recasatorit, ))am muncit la serviciu, am mai cusut acasa, am fost dascal copiilor,am fost : sotie si mama,,Mi-am rezolvat cresterea copiilor la; crese -camine, !! Cu sot pe santierele patriei((singura)) fara ajutorul mamei, care n-a vrut sa ma ajute! Numai pe fratele meu, crescandu-i fetele! Nu m-am suparat! Am incercat, s-o inteleg! Le-am rezolvat toate cu sotul si copiii! Baietii mei, aveau program, de munca ,in casa! Stiu sa faca de toate! Asa i-am educat!!Nu beau, nu fumeaza, lucreaza, sunt familisti! Daca; sunt asa , datorita educatiei, cui???!! Scumpelor!! Sunt; un capricorn,,tolerant, intelegator; bun, dar daca; m-ai calcat pe bataturi cu ;nesimtirea; ai incurcat-o!! Sa traiasca soacrele, mame de baieti, cate ;;100;ani! Sa aiba ce suporta.NURORILE !!
Pfoaiiiiiiiiiiii, mie mi-e frica de soacre si nici aici nu scap de ele, uita-te de ce mi-e frica mie de ele, uita-te cum vb ele de nurori, nu stiu unde sa ma stiu duce sa nu dau de una rea .....
AlexandraAlexis
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:52
Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa!
Intelegeti fetelor, viitoare nurori? Asa sta treaba...vii in casa ei si joci cum vrea ea, cand vrea ea, spui ce vrea ea, gandesti ce vrea ea, faci tot ce iti spune ea!
Si tot ele vor intelegere. Si oricum stati linistite ca nu veti fi niciodata bune pentru fii lor, va va toca pana veti ceda si veti pleca singure
Si daca nu ati vazut adevarata fata a soacrelor de baieti aici aveti ocazia! Exceptii sunt rare!
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 05:26
De la: verraa, la data 2011-04-17 05:26:38 Regulile ,,in casa noastra, a soacrelor,, le facem ,noi,, proprietarii casei! Nu!!!! Fiul!! Nici vorba nora!! In casa mea vine cu ideile ei si pleaca cu ale mele!! Daca: ii comvine , bine daca ,,, NU;;;acolo- i usa!
Intelegeti fetelor, viitoare nurori? Asa sta treaba...vii in casa ei si joci cum vrea ea, cand vrea ea, spui ce vrea ea, gandesti ce vrea ea, faci tot ce iti spune ea!
Si tot ele vor intelegere. Si oricum stati linistite ca nu veti fi niciodata bune pentru fii lor, va va toca pana veti ceda si veti pleca singure
Si daca nu ati vazut adevarata fata a soacrelor de baieti aici aveti ocazia! 2% reprezinta cele care se abat de la regula, asa ca spor la cautat soacre
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 05:28
nu mai fi-ti rele fetelor..............sunt si soacre bune............CELE MOARTE!!
Andreea38
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:12
De la: Andreea38, la data 2011-04-18 15:12:43nu mai fi-ti rele fetelor..............sunt si soacre bune............CELE MOARTE!!
verraa
Postat pe 21 Aprilie 2011 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vrea de la mine.. 19 De la: yumy 22 Noiembrie 2011 18:28
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54
hey cine ma ajuta kum sa fak sa fie bine? 21 De la: sadora 23 August 2009 17:53
ne-am despartit, si totusi ? 31 De la: steffy91 12 Decembrie 2011 19:22
dupa 17 ani de "caznicie"...divort 24 De la: stem_29 19 Decembrie 2010 18:44