Setari Cookie-uri

Mai exista barbati de calitate trecuti de 33 ani?

Cineva imi cerea sa definesc "barbatul de calitate" si...avea dreptate. Fiecare om are propriul sistem de valori, asa ca va propun sa prezentam profulul "barbatului de calitate" asa cum il vedem fiecare dintre noi, indiferent de varsta.
In ce ma priveste, cred ca eram intr-o pasa proasta cand am postat subiectul, dar intrebarea e una cat se poate de reala. Pentru persoanele care cred ca barbatii mai tineri nu vor o casatorie cu femei mai batrane, vreau sa va spun ca va inselati. In doi ani de la divort puteam sa ma casatoresc cel putin de doua ori cu un barbat mult mai tanar. Problema nu apare aici, ci in lipsa de maturitate cu care stiu sa depaseasca momentele de criza. Ve-ti spunea poate ca sunt sadica dar, cum nu intentionez sa ma marit de 10 ori, am creat chiar momente de criza numai pentru a starnii neactii. Stiti cum e: viata e plina inclusiv de asa ceva. Din pacate, toti au pierdut testul sau ...au ales sa bata in retragere.
Hai sa vedem si profilul barbatului ideal , din punctul meu de vedere: in primul rand un barbat puternic, care sa aiba incredere in el si in actiunile lui, un om vesel, sociabil si un adevarat domn in societate. De romantism, tandrete, afectiune nu mai precizez, oricum vin la pachet iar daca nu...stiu sa le provoc.

kudika080697
Postat pe 21 Decembrie 2009 23:23
exista la orice virsta barbati de calitate. Tortul e s aii gasesti sa le descoperi calitatile pentru ca adeseori barbatii probabil dintr-o proasta educatie in familie sunt invatat ca trebuie s afie duri, sa isi ascunda sentimentele, s anu plinga sa nu arate iubire ain prea multe gesturi tandre sau in cuvinte. Si apoi stii cum se spune: fiecare sac isi are petecul. Asa ca sunt sigur ca va veni si ace;l Fat Frumos pe care il astepti. Toitul e s aai rabdare cu el si s anu ii mai dai voie s aplece in acele4 momente 1
Aproape_eu
Postat pe 25 Decembrie 2009 12:21
De la: kudika080697, la data 2009-12-21 23:23:42Stiti cum e: viata e plina inclusiv de asa ceva. Din pacate, toti au pierdut testul sau ...au ales sa bata in retragere.

asta se poate intampla la absolut orice varsta... nu de varsta biologica tine maturitatea

De la: kudika080697, la data 2009-12-21 23:23:42Hai sa vedem si profilul barbatului ideal , din punctul meu de vedere: in primul rand un barbat puternic, care sa aiba incredere in el si in actiunile lui, un om vesel, sociabil si un adevarat domn in societate. De romantism, tandrete, afectiune nu mai precizez, oricum vin la pachet iar daca nu...stiu sa le provoc.



si asta poate fi si la varste mai fragede: poate nu chiar 21-22 de ani, cand poate nu vad rostul romantismului si au alte prioritati, dar la 27-28 nu vad de ce nu!
kitty_krieger
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:01
se pun si actorii care joaca in filme???
ca stiu niste bunaciuni...mama mama
iacinta
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:56
De la: kudika080697, la data 2009-12-13 23:44:00Zilele acestea mi-am pus deseori aceasta intrebare. Am 33 de ani, iar in ultimii 2 ani de cand am divortat am avut relatii numai cu barbati mult mai tineri decat mine, cu o medie de varsta de 27-28. Le-am admirat tineretea, inocenta si optimismul cu care pasesc in viata dar nu am putut sa ignor faptul ca le lipsea experienta de care aveam atat de multa nevoie.
Ce ghinion poti avea mai mare decat sa fi o femeie puternica, independenta, cu o persoanalitate puternica si de 33 de ani care traieste intr-un oras de provincie? Glumesc, sunt multe alte lucruri mult mai grave....
Si totusi ramane intrebarea de mai devreme: Mai exista sau nu barbati de calitate trecuti de 33 de ani?

Eeee cum trec anii...un ochi mai smecher ca al meu vede un fel de caterinca in intrebarea ta...cauti calitate la peste 33 de ani dar iti asiguri un ten frumos cu ajutorul prospaturilor...gresesc? Acum in scenariul tau sareau ca arsi barbateii de peste 33 de ani care mai de care posesor de calitati de peste 18cm... si cu oferte de sezon imbatabile...acareturi,masina,pensii alimentare mici si buni ascultatori de miorlaieli...Nu ma intreba pe mine despre asa ceva...eu sint dat dreaq,dar te-as intreba eu pe tine care era scopul intrebarii tale? Ca imi miroase sincer a vinatoare de macho mani in scop nevinovat de diversificare a vietii sexuale! Da imi place sinceritatea ta...a mea in schimb,e priceless!
Saxon
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:45
or fi ei porci(iarta ma geo),dar chiar asa,sa vb de calitate?ca doar nu-s pere....
maria33
Postat pe 27 Decembrie 2009 01:01
fi sigura ca sunt; nu ai aceiasi placere cand o faci cu una de 18 ani fata de o femeie matura
ghita1989
Postat pe 27 Decembrie 2009 05:07
Barbati de calitate sunt la orice varsta numai ca unele femei sunt mult prea pretentioase si de obicei vad numai defectele. Trebuie sa iti intre bine in cap ca nu exista om perfect! Multe femei care isi plang de mila ca sunt singure nu isi dau seama ca sunt singure din cauza ca il asteapta pe acel fat_frumos, paralos, cu vila si 2-3 masini in garaj. Treziti-va la realitate fetelor, mai ales ca o femeie, in general, dupa 35 ani nu mai este chiar asa de atragatoare. Si un copil, este mai greu de conceput dupa aceasta varsta, pe cand, un barbat este capabil de procreere pana in jurul varstei de 45 ani.
b23d26
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:32
in vest au femeile copii dupa 35 ani majoritatea si nu mai au atatea probleme cate se zvoneste ca ar fi posibile pe la noi. in schimb dupa ultimele cercetari barbatii care au copii dupa 35 ani cresc sansele de a transmite copilului boli genetice....nu e ciudat? de cand se tot ingrijoreaza femeile ca varsta lor ar fi o problema, si acum sa se descopere ca de fapt varsta tatalui ar fi problema cea mare....
DayC
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:32
M-ai completat perfect Ned! Ms
In plina criza financiara, Bula ii spune tatalui sau:
- Tata, hai sa o vindem pe mama. Mai facem si noi rost de niste bani!
- Ai innebunit mai bula???
- Pai ba tata, de ce sa ne mai incurce prin casa. Eu nu mai sug, tu nu mai f_ti, nu vezi ca e in plus!
b23d26
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:37
De la: DayC, la data 2009-12-27 17:32:12in vest au femeile copii dupa 35 ani majoritatea si nu mai au atatea probleme cate se zvoneste ca ar fi posibile pe la noi. in schimb dupa ultimele cercetari barbatii care au copii dupa 35 ani cresc sansele de a transmite copilului boli genetice....nu e ciudat? de cand se tot ingrijoreaza femeile ca varsta lor ar fi o problema, si acum sa se descopere ca de fapt varsta tatalui ar fi problema cea mare....

Dar cate mii de euro cheltuiesc acele femei pt tratamente de fertilizare stii ???
b23d26
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:40
De la: DayC, la data 2009-12-27 17:32:12in vest au femeile copii dupa 35 ani majoritatea si nu mai au atatea probleme cate se zvoneste ca ar fi posibile pe la noi. in schimb dupa ultimele cercetari barbatii care au copii dupa 35 ani cresc sansele de a transmite copilului boli genetice....nu e ciudat? de cand se tot ingrijoreaza femeile ca varsta lor ar fi o problema, si acum sa se descopere ca de fapt varsta tatalui ar fi problema cea mare....[/quote
Si inca ceva stimata doamna (domnisoara) DayC: mai informeaza-te, dar sa stii ca bolile ereditare se transmit de la parinti la fat indiferent de varsta . Daca e sa se transmita vreo boala se transmite oricum indiferent daca e de la tata sau de la mama.
b23d26
Postat pe 27 Decembrie 2009 17:49
ce aberati amandoi: femeile pot face copii pana la menopauza, in caz ca nu stiati; iar daca are deja un copil, desi are o varsta inaintata, o femeie are sanse mai mari sa faca un copil dupa 35 de ani. Sunt multe femei care au copii si dupa 35 de ani bine mersi, desi sunt altele care fac diverse tratamente... nu este o regula

cate superficialitate in voi, oricum! pariu ca femeile mai mature fug de voi ca dracu de tamaie??? atata tura-vura cu riscurile unei nasteri la o varsta mai inaintata, e doar un pretext pentru superficialitatea si egoismul vostru. Daca iubesti sincer (ceea ce voi nu cunoasteti), treci peste orice. Stiti, sunt unii care adopta.... daca e nevoie sa dau definitia cuvantului adoptie, sa-mi spuneti.
kitty_krieger
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:24
Pisicuto, ai fi tu razboinica dar nu sari asa usor la bataie! Ai dreptate, TEORETIC, femile pot face copii pana la menopauza, dar mai citeste si tu unele statistici care dau date concrete despre riscurile de avort spontan la femeile de peste 35 ani, despre influenta pe care o are varsta mamei asupra sanatatii copilului. E drept ca si varsta tatalui conteaza dar totusi (recunosc) voi duceti tot greul din momentul conceperii pana la nastere si aveti cea mai mare influenta asupra sanatatii si dezvoltarii copilului. In plus, cum te-ai simti ca atunci cand iesi cu copilasul tau la plimbare, sa iti spuna cineva, in parc, "vai, ce nepotel dragalas aveti!!..."
Oricum am deviat mult de la subiectul acestui topic. Ideea este ca mai sunt barbati adevarati si peste 33 ani doar daca nu cauti perfectiunea pt ca nu o vei gasi niciodata. Exact cum as intreba eu acum daca mai sunt fete cuminti peste 16 ani. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar nu cred ca toate femeile sunt curve. Cam aceeasi chestie e si cu barbatii!
b23d26
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:18
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-12-27 18:24:26ce aberati amandoi: femeile pot face copii pana la menopauza, in caz ca nu stiati; iar daca are deja un copil, desi are o varsta inaintata, o femeie are sanse mai mari sa faca un copil dupa 35 de ani. Sunt multe femei care au copii si dupa 35 de ani bine mersi, desi sunt altele care fac diverse tratamente... nu este o regula

cate superficialitate in voi, oricum! pariu ca femeile mai mature fug de voi ca dracu de tamaie??? atata tura-vura cu riscurile unei nasteri la o varsta mai inaintata, e doar un pretext pentru superficialitatea si egoismul vostru. Daca iubesti sincer (ceea ce voi nu cunoasteti), treci peste orice. Stiti, sunt unii care adopta.... daca e nevoie sa dau definitia cuvantului adoptie, sa-mi spuneti.




... pisi ... esti maritata ? ... ai copii ? ... ca vad ca vorbesti DOAR din clisee ... imi spui care este ideea de a avorta proprii copii la tinerete si apoi de a cheltui bani, timp si energie pentru a ii produce in eprubeta ? ... in fond cam la asta se rezuma discursul celro care trag de timp ... ce ajutor poti da unui copil nascut dupa 35-40 de ani, primul copil si probabil unicul, cind atunci cind el va avea 20-25 si va termina scoala parintii lui vor fi niste bosorogi cu pretentii sa fie ajutati sa isi cirpeasca bolile ? ...
marco918
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:25
mai este si dupa cum si le face omul ca pana la urma norocu si ghinionu ti-l mai faci si singur


totusi sa nu ne bagam noi astia cu varste mai fragede in "treburile celor mari"



pana nu simtim pe pielea noastra nu stim



fiecare isi da cu parerea chiar daca nici macar nu se pun in locul acelor persoane
_PrInTzEs_
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:42
De la: Anelisze, la data 2009-12-27 20:42:44mai este si dupa cum si le face omul ca pana la urma norocu si ghinionu ti-l mai faci si singur


totusi sa nu ne bagam noi astia cu varste mai fragede in "treburile celor mari"



pana nu simtim pe pielea noastra nu stim



fiecare isi da cu parerea chiar daca nici macar nu se pun in locul acelor persoane





... ''norocul'' sau ''ghinionul'' ti-l poti creiona singur daca ai niste valori clare in minte ... valori care ar fi trebuit sa fie date de familie ... mare majoritate nu are asa ceva si de aceea personalitatea lor depinde de sloganurile mass media ... oricine altcineva este catalogat invechit ... cind ajung sa traga linie cu singuri isi dau palme peste fata ... sau cind se termina sponsorizarea celor interesati de distorsionarea unei mase de oameni ...
marco918
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:55
De la: marco918, la data 2009-12-27 20:25:10
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-12-27 18:24:26ce aberati amandoi: femeile pot face copii pana la menopauza, in caz ca nu stiati; iar daca are deja un copil, desi are o varsta inaintata, o femeie are sanse mai mari sa faca un copil dupa 35 de ani. Sunt multe femei care au copii si dupa 35 de ani bine mersi, desi sunt altele care fac diverse tratamente... nu este o regula

cate superficialitate in voi, oricum! pariu ca femeile mai mature fug de voi ca dracu de tamaie??? atata tura-vura cu riscurile unei nasteri la o varsta mai inaintata, e doar un pretext pentru superficialitatea si egoismul vostru. Daca iubesti sincer (ceea ce voi nu cunoasteti), treci peste orice. Stiti, sunt unii care adopta.... daca e nevoie sa dau definitia cuvantului adoptie, sa-mi spuneti.




... pisi ... esti maritata ? ... ai copii ? ... ca vad ca vorbesti DOAR din clisee ... imi spui care este ideea de a avorta proprii copii la tinerete si apoi de a cheltui bani, timp si energie pentru a ii produce in eprubeta ? ... in fond cam la asta se rezuma discursul celro care trag de timp ... ce ajutor poti da unui copil nascut dupa 35-40 de ani, primul copil si probabil unicul, cind atunci cind el va avea 20-25 si va termina scoala parintii lui vor fi niste bosorogi cu pretentii sa fie ajutati sa isi cirpeasca bolile ? ...


Ea oricum a abordat gresit totul, este demonstrat stiintific ca femeile de peste 35 de ani raman mai greu gravide ( intradevar, exista si exceptii, insa putine comparativ cu nr celor care nu reusesc sa aiba un copil )

Insa Marco, fiecare is traieste viata asa cum vrea...Unii se multumesc sa adopte un copil ( cu toate ca majoritatea raman doar la a vb despre adoptie ) pe cand altii prefera sa aiba proprii copii, indiferent de greutati ! Asa ca, mai usor cu judecatul celorlalti !
Summer_
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:34
Depinde ce astepti de la un barbat peste 33..Eu am 39 si pt mine mai important era iubirea..Din pacate femeilor le place sa vorbeasca despre iubire dar, cand au in mana un barbat bun ele viseaza la altceva. Mai exista si partea cea mai nasoala in care femeile apreciaza barbatii doar dupa contul din banca sau altele la fel
heroes
Postat pe 28 Decembrie 2009 10:18
nu cred
yumy
Postat pe 28 Decembrie 2009 10:26
De la: b23d26, la data 2009-12-27 09:32:59 Barbati de calitate sunt la orice varsta numai ca unele femei sunt mult prea pretentioase si de obicei vad numai defectele. Trebuie sa iti intre bine in cap ca nu exista om perfect! Multe femei care isi plang de mila ca sunt singure nu isi dau seama ca sunt singure din cauza ca il asteapta pe acel fat_frumos, paralos, cu vila si 2-3 masini in garaj. Treziti-va la realitate fetelor, mai ales ca o femeie, in general, dupa 35 ani nu mai este chiar asa de atragatoare. Si un copil, este mai greu de conceput dupa aceasta varsta, pe cand, un barbat este capabil de procreere pana in jurul varstei de 45 ani.

Dragul meu, din pacate, dupa ceea ce ai postat, nu-ti ofer prea mult credit. Sunt convinsa ca nu te vei incadra in randul barbatilor de calitate trecuti de 33 de ani...
Lucia38
Postat pe 28 Decembrie 2009 11:17
De la: b23d26, la data 2009-12-27 20:18:45
Oricum am deviat mult de la subiectul acestui topic.


exact asta era si ideea mea; ai deviat singur de la subiect prin primul tau post si ti-am spus si de ce (vezi fraza aia cu superficialitatea)
kitty_krieger
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:07
sigur ca exista,insista adresa mea oliviu_adr
kudika091992
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:43
De la: b23d26, la data 2009-12-27 17:49:55
De la: DayC, la data 2009-12-27 17:32:12in vest au femeile copii dupa 35 ani majoritatea si nu mai au atatea probleme cate se zvoneste ca ar fi posibile pe la noi. in schimb dupa ultimele cercetari barbatii care au copii dupa 35 ani cresc sansele de a transmite copilului boli genetice....nu e ciudat? de cand se tot ingrijoreaza femeile ca varsta lor ar fi o problema, si acum sa se descopere ca de fapt varsta tatalui ar fi problema cea mare....[/quote
Si inca ceva stimata doamna (domnisoara) DayC: mai informeaza-te, dar sa stii ca bolile ereditare se transmit de la parinti la fat indiferent de varsta . Daca e sa se transmita vreo boala se transmite oricum indiferent daca e de la tata sau de la mama.


pai nu am auzit sa fi folosit vreuna tratamente speciale de fertilizare....cel putin cele pe care le cunosc eu. si nici greutati la nastere mai mult decat normal nu au avut.

dar mai nou am tot citit de faptul asta ca odata cu varsta tatalui creste si riscul copilului de a avea un defect genetic...zici ca bolile ereditare se transmit oricum; nu stiu sigur care e mecanismul de transmitere, care defecte se transmit pe cromozom X si care pe Y, de la mama sau tata, nu ma pricep si dupa cum scrii banuiesc ca nici tu dar ei zic ca CRESTE riscul....oricum riscul asta e destul de mic procentual si nu cred ca e un motiv pentru nimeni sa se grabeasca sa faca copii sau sa isi selecteze partenerul dupa varsta. eu vroiam doar sa spun ca nu e neaparat mai periculoasa varsta mamei decat a tatalui.

bafta
DayC
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:29
Doamne apara, cum sa nu mai fie barbati dupa 33 de ani? Eu cred ca, de fapt, abia la varsta asta incep sa fie barbati adevarati. Eu am 30 de ani, dar nu mi-ar trebui un pustan sub 30 niciodata. Ce-as avea in comun cu el? Ce-as putea vorbi?
kudika073773
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:53
Fii sigura ca exista astfel de barbati.Cauta-i in alte locuri decat acelea unde-i gasesti pe cei de 27-28 de ani
kudika095420
Postat pe 28 Decembrie 2009 18:01
De la: kudika073773, la data 2009-12-28 16:53:42Doamne apara, cum sa nu mai fie barbati dupa 33 de ani? Eu cred ca, de fapt, abia la varsta asta incep sa fie barbati adevarati. Eu am 30 de ani, dar nu mi-ar trebui un pustan sub 30 niciodata. Ce-as avea in comun cu el? Ce-as putea vorbi?

Sarut mainile!!! Tot respectul si nu pt ca sunt si eu un barbat trecut de 33 ani ci pt ca se vede clar ca esti o femeie cu picioarele pe pamant.
b23d26
Postat pe 28 Decembrie 2009 21:51
De la: DayC, la data 2009-12-28 16:29:56
De la: b23d26, la data 2009-12-27 17:49:55
De la: DayC, la data 2009-12-27 17:32:12in vest au femeile copii dupa 35 ani majoritatea si nu mai au atatea probleme cate se zvoneste ca ar fi posibile pe la noi. in schimb dupa ultimele cercetari barbatii care au copii dupa 35 ani cresc sansele de a transmite copilului boli genetice....nu e ciudat? de cand se tot ingrijoreaza femeile ca varsta lor ar fi o problema, si acum sa se descopere ca de fapt varsta tatalui ar fi problema cea mare....[/quote
Si inca ceva stimata doamna (domnisoara) DayC: mai informeaza-te, dar sa stii ca bolile ereditare se transmit de la parinti la fat indiferent de varsta . Daca e sa se transmita vreo boala se transmite oricum indiferent daca e de la tata sau de la mama.


pai nu am auzit sa fi folosit vreuna tratamente speciale de fertilizare....cel putin cele pe care le cunosc eu. si nici greutati la nastere mai mult decat normal nu au avut.

dar mai nou am tot citit de faptul asta ca odata cu varsta tatalui creste si riscul copilului de a avea un defect genetic...zici ca bolile ereditare se transmit oricum; nu stiu sigur care e mecanismul de transmitere, care defecte se transmit pe cromozom X si care pe Y, de la mama sau tata, nu ma pricep si dupa cum scrii banuiesc ca nici tu dar ei zic ca CRESTE riscul....oricum riscul asta e destul de mic procentual si nu cred ca e un motiv pentru nimeni sa se grabeasca sa
faca copii sau sa isi selecteze partenerul dupa varsta. eu vroiam doar sa spun ca nu e neaparat mai periculoasa varsta mamei decat a tatalui.

bafta


b23d26
Postat pe 28 Decembrie 2009 21:52
De la: Lucia38, la data 2009-12-28 11:17:40
De la: b23d26, la data 2009-12-27 09:32:59 Barbati de calitate sunt la orice varsta numai ca unele femei sunt mult prea pretentioase si de obicei vad numai defectele. Trebuie sa iti intre bine in cap ca nu exista om perfect! Multe femei care isi plang de mila ca sunt singure nu isi dau seama ca sunt singure din cauza ca il asteapta pe acel fat_frumos, paralos, cu vila si 2-3 masini in garaj. Treziti-va la realitate fetelor, mai ales ca o femeie, in general, dupa 35 ani nu mai este chiar asa de atragatoare. Si un copil, este mai greu de conceput dupa aceasta varsta, pe cand, un barbat este capabil de procreere pana in jurul varstei de 45 ani.

Dragul meu, din pacate, dupa ceea ce ai postat, nu-ti ofer prea mult credit. Sunt convinsa ca nu te vei incadra in randul barbatilor de calitate trecuti de 33 de ani...


Cu tot respectul, dar prea putin ma intereseaza ce crezi, sau mai bine spus ce convingeri ai despre mine. Esti o dovada clara a superficialitatii feminine odata ce iti poti face o impresie despre cineva pe care nu il cunosti. Din cateva cuvinte scrise pe un forum nu poti cunoaste un om.
b23d26
Postat pe 28 Decembrie 2009 22:01
Da...sunt, au fost si vor fi intotdeauna...doar ca noi femeile nu stim sa-i vdem asa cum sunt ei cu adevarat... Adevarul e ca de atatea ori realitatea ne este distorsionata de prmele impresii, de parerea total paralela a celor din jur...si nu odata ni s-a intamplat ca acelui barbat rafinat si frumos ca un zeu sa-i acordam circumstante atenuante si multe alte scuze si sanse., pe cand celui simplu, direct si poate brutal de sincer sa-i retezam aripile inainte de a ajunge sa-l cunostem cu adevarat...?! Cu toata sinceritatea doamnelor de ce sa nu recunostem..daca am da timpul inapoi, toate sau cel putin marea majoritate ar schimba ceva sau poate chiar totul in deciziile din trecut... Deci "lipsa de experienta" si noua ne lipseste sau...ne-a lipsit, asa ca barbati "buni" mai sunt...totul e sa stii unde sa-i gasesti, cum sa-i cuceresti si...cum sa-i si pastrezi!
cleparian
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut!!! vreau si eu un sfat...rog urgent!!! 47 De la: puiut_77 17 Februarie 2011 13:00
casatorie fara nunta 31 De la: _dulcik_ 17 Martie 2009 20:54
DRAGOSTE DE La distanta...distanta bat-o vina?sau totul se invarte in jurul banilor 11 De la: Dor_a 13 Iulie 2009 09:44
care credeti ca este varsta propice pentru a deveni mama???? 142 De la: diana3289 27 Ianuarie 2010 11:30
Machiaj de vis? 1 De la: nico_souca 24 Ianuarie 2010 21:38