Setari Cookie-uri

Sunt toate relatiile o minciuna?!?

hallooo???mai exista cineva care sa aiba o relatie de iubire sincera si deschia??? parca cu cat trec numai prin relatii de nimik , parca mai rau ma incapatanez sa cred ca exista si ce mi doresc eu...sau poate ar trebui sa ma opresc si sa traiesc pur si simplu ... o viata mediocra in care e de inteles ca cel de langa tine sa ti spuna ceva si sa gandeasca cu totul altceva....e prima oara cand scriu aici....nu stiu cu cine altcineva sa vb ....poate niste persoane necunoscute vor dori sa mi dea niste sfaturi sincere si obiective....Traiesc cu un baiat de 1 an si 5 luni.Si ieri, de ziua mea, aflu de la un prieten comun ca El voia de mai multe ori sa ne despartim si ca este indragostit de (citez ) "o curva ". "Curva" fiind fosta lui iubita, adik singura lui relatie mai lunga ( 3 ani ).Fosta lui l a inselat de asta prietenul nostru a numit o curva.Ce ar trebui sa fac acuma?? Nici macar nu i pot spune de ce sunt trista si de ce ma uit in gol cand imi spune ca ma iubeste, pentru ca i am promis prietenului nostru ca nu o sa i spun ce am aflat de la el.Si nu voi spune nici in ruptul capului ca asa nu as face decat sa le stric prietenia.Ma gandeam sa ma despart de el....da este asa greu...nu stiu ce sa fac.... va rog...HELP
kudika084234
Postat pe 10 Mai 2010 21:34
pai daca nu poti sa te desparti de el atunci taci si inghite... ce anume? toate vorbele lui. de ce? or fi ele minciuni da tu il iubesti nu? ... de ce sa te respecti cand poti sa pleci capul... nu??
Shhh
Postat pe 10 Mai 2010 21:41
"'pai daca nu poti sa te desparti de el atunci taci si inghite''

si daca vrei sa te desparti atunci scuipa
Tazmanian
Postat pe 10 Mai 2010 21:43
Shhh
Postat pe 10 Mai 2010 21:46
De la: kudika084234, la data 2010-05-10 21:34:59hallooo???mai exista cineva care sa aiba o relatie de iubire sincera si deschia??? parca cu cat trec numai prin relatii de nimik , parca mai rau ma incapatanez sa cred ca exista si ce mi doresc eu...sau poate ar trebui sa ma opresc si sa traiesc pur si simplu ... o viata mediocra in care e de inteles ca cel de langa tine sa ti spuna ceva si sa gandeasca cu totul altceva....e prima oara cand scriu aici....nu stiu cu cine altcineva sa vb ....poate niste persoane necunoscute vor dori sa mi dea niste sfaturi sincere si obiective....Traiesc cu un baiat de 1 an si 5 luni.Si ieri, de ziua mea, aflu de la un prieten comun ca El voia de mai multe ori sa ne despartim si ca este indragostit de (citez ) "o curva ". "Curva" fiind fosta lui iubita, adik singura lui relatie mai lunga ( 3 ani ).Fosta lui l a inselat de asta prietenul nostru a numit o curva.Ce ar trebui sa fac acuma?? Nici macar nu i pot spune de ce sunt trista si de ce ma uit in gol cand imi spune ca ma iubeste, pentru ca i am promis prietenului nostru ca nu o sa i spun ce am aflat de la el.Si nu voi spune nici in ruptul capului ca asa nu as face decat sa le stric prietenia.Ma gandeam sa ma despart de el....da este asa greu...nu stiu ce sa fac.... va rog...HELP

De ce realtia ta e mediocra? In afara "faptului" aflat de la prieten cum se comporta EL cu tine?Cum va intelegeti? Ce planuri ati avut inainte de acest incident?
Eu te intreb pe tine in cine ai mai multa incredere in persoana care o iubesti si cu care traiesti sau in vorbele unui asa zis "prieten"? Stii de foarte multe ori in viata incalzesti si cresti la sanul tau un sarpe sub infatisarea unui prieten. Eu una nu dau doi lei pe confesiile si parerea altora si mai ales totul sa ramana un secret...Pe mine ma intriga cand cineva se amesteca unde nu-i fierbe oala, si m-as gandi la interesele ascunse (fie doar simpla rautate) pe care le-ar putea avea.. Acest personaj nici nu este un prieten bun . Daca era unu pe care te bazezi, nu-ti zicea nimic-chiar daca era adevarat, tinea cu partenerul tau... Daca dorea doar comportament corect fata de tine, vorbea cu el, nu cu tine...Ii spunea iubitului tau ca nu este deacord cu acest comportament fatarnic...Dar asa??? A reusit sa sadeasca samanta neâncrederii in tine;-.)
Eu as vorbi cu partenerul deschis despre asta. Poate la inceput as evita sa-i spun de la cine am aflat asta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Mai 2010 00:06
Ai perfecta dreptate....nu trebuia sa am incredere in vb lui...trebuia doar sa am incredere in mine si in ce cred si ce stiu eu despre relatia mea.M am lasat dusa de val si condunsa de primul impuls.Totul a fost un test ptr mine ca sa se observe reactia mea.Sunt stapana pe relatia asta sau nu?Stiu sa o apar sau nu?Am incredere in pietenul meu sau nu?Am picat testul cu brio....
Mi se pare si mie intrigat sa se bage intre noi ...dar asa zisul test m a pus pe ganduri si sa mi spun ca e momentul sa ma maturizez....

Va multumesc tuturor ptr comentarii!
kudika084234
Postat pe 11 Mai 2010 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema! Astept un sfat din partea voastra. 33 De la: SIRSOFT 8 Decembrie 2009 17:26
PLACEREA LA FETE 30 De la: Metal_spell 24 Decembrie 2009 01:01
Va rog daca stiti mai multe, ajutati-ma 9 De la: kudika072961 8 Mai 2010 17:09
Ce parere aveti? 6 De la: Franzi 5 August 2009 15:55
>:D 23 De la: _dulcik_ 2 Iulie 2009 11:00