Setari Cookie-uri

caderea parului si matreata

as dori sa aflu si eu mai multe despre acest produs
am parul f lung(1,30m) si se subtiaza firul si cade.....
lorinczami
Postat pe 15 Iulie 2008 17:19
Sunt interesata de acest produs
stamate_maria2005
Postat pe 22 Iulie 2008 09:37
Ma intereseaza si pe mine cum s-ar putea procura si cat costa acest ulei si de cat timp este necesar pentru a da rezultate satisfacatoare.Multumesc.
blajflavia
Postat pe 23 Iulie 2008 12:26
Draga, ankutza20! Ma intereseaza si pe mine acest produs, si anume in ce mod pot sa-l procur, caci pentru mine ar fi o problema, din motivul ca sunt din Moldova. Ti-as fi foarte recunoscatoare daca m-ai putea ajuta!
Merci anticipat :)
Criska21
Postat pe 27 Iulie 2008 11:05
Buna!

Ma intereseaza si pe mine acest produs.
Cat costa?
Cum se aplica!!!


Multumesc!
florya_healthy
Postat pe 27 Iulie 2008 11:22
reclama la produse hemel! Oricum am auzit ca sunt bune-pe baza de miere si nu sunt foarte scumpe!
lara007_healthy
Postat pe 27 Iulie 2008 15:51
Buna,

Spune-mi si mie terog frumos care este misterul acestui ulei ptr. intarirea parului .ptr ca nu l-am gasit in catalogul HEMEL.
as vrea tare mult sa-l pot cumpara.
Mulumesc mult
ninacoman2000
Postat pe 28 Iulie 2008 12:43
Imi pare rau sa va dau si o veste proasta in legatura cu uleiul de la Hemel, l-am folosit si nu mi s-a ameliorat caderea parului si nici matreata, am folosit aproape toata sticluta si dupa cum am zis nici un rezultat, pe lana asta mi-a facut parul f uleios desi il spalam de 2, 3 ori cu sampon dupa ce imi faceam masca cu ulei Hemel.
Daca vreti va spun cu ce mi-a trecut caderea parului si anume cu o masca facuta in casa dintr-un galbenus de ou, ulei de ricin(cumparat de la Plafar), vitamina A uleioasa(din farmacii, doar 1.5 lei)si daca ai si putin gaz lichid,acesta din urma combate matreata. Eu am facuta masti cam de 2 ori pe sapt dar fara gaz lichid ca nu il aveam atunci si am facut in jur de 3 luni tratament, apoi se face o pauza si iarasi tratament.
E mai migalos tratamentul asta dar mult mai sanatos. Prin amestecarea ingredientelor de mai sus se face o pasta care se aplica pe radacina parului si se pune o punga pe cap si un prosop pe deasupra pentru a se face o reactie la cald, se stam cam 40 min si apoi se spala pe cap de 2 ori si este suficient si parul ramane curat si matasos si in nici un caz uleios.
Faceti cum credeti dar la mine a mers tratamentul asta si credeti-ma ca am incercat o sumedenie de tratamente(fiolecu ginseng, ulei de masline, ulei de la Hemel, filoe Vichi s.a.m.d). Mult noroc.
nicolesagitarius
Postat pe 28 Iulie 2008 13:44
buna...!as vrea sa aflu mai multe informatii despre aceast ulei...ma mira faptul cum de nu am aflat de el la cate produse am folosit
Soritza
Postat pe 28 Iulie 2008 20:25
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 14:08:17pt toate problemele parului, va recomand uleiul pt intarirea parului de la Hemel.Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
pretul este accesibil pt toata lumea, deci contactati-ma pt detalii, deoarece nu se gaseste in magazine , decat prin reprezentanti
castaldo_lori
Postat pe 3 August 2008 14:47
buna...am si eu probleme cu caderea parului si am citit articolul tau despre acest antidot.Imi spui te rog si mie care este pretul uleiului?
multumesc anticipat
paty

Postat pe 4 August 2008 09:14
buna,
m-ar interesa si pe mine acest ulei
ai putea sa-mi spui de unde il pot procura?
merci mult
alinamaria27
Postat pe 4 August 2008 11:10
MAR INTERESA F MULT, CUM SAL AVEM?
gogu1938
Postat pe 10 August 2008 21:40
buna!

Va recomand trei luni de tratament cu Revalid. 3 capsule pe zi fac minuni. O cutie costa aproximativ 25 de lei si are 30 de capsule. E putin cam costisitor, dar podoaba ta capilara cu siguranta merita.

Va pup!
mirelaantoan
Postat pe 11 August 2008 16:16
buna...am tot vazut ca s-a vorbit despre acel ulei minune de la hemel pentru intarirea firului de par..costa cam 46ron dar nu sunt chiar asa multumita de rezultate.mai este si pachetul formta din tonic si sampon pt intarirea firului de par care ajunge pe la 112ron..ce am folosit si chiar functioneaza este tratamentul de la vichy costa cam 150 dar merita.oricum pt rezultate optime va recomand sa vedeti un medic dermatoloc inaite deoarece cauzele caderii parului pot fi multiple..
annaangels
Postat pe 13 August 2008 11:52
da multumesc .. dar cred ca la mine e pe baza de stres..si as dori mai multe detali.. dela un medic DERMATOLOG,, EU ITI FOARTE MULTUMESC . SI RAMAN RECUNASCATOR..
gogu1938
Postat pe 13 August 2008 15:23
eu am folosit petrole hahn si e ok...mai aplic cate o mask preparata in casa cu ulei de ricin sau de maslin dar se ingrasa parul foarte tare...cred k am sa ma spal iar cu el, insa rezultatele se vad cam dupa o luna:D
Mari_O
Postat pe 14 August 2008 16:23
Din cate stiu eu, n-are nici un rost sa ne ungem parul cu prostii: firul are keratina si nu intra nimic in el. Parul in sine e tesut mort. Avem de hranit radacina, atat!
Deci, daca motivul caderii parului este stressul, rezolvam stressul si poate mai luam niste vitamine (atentie la gabarit), daca motivul este anemia, tratam anemia pana la refacerea rezervelor organismului si nu doar pana ne iese hemoglobina buna; daca motivul este vreo boala de piele (trichofitia, lupusul, e.t.c.), tratam boala respectiva pe cat se poate.
Daca avem probleme glandulare, le tratam pe acelea, daca avem uniforma cu sapca, scapam de sapca, daca esti barbat ai testosteron si chelia indica virilitate..
In acelasi timp putem sa ne ungem cu ce vrem.Apropo! Eu am par gras si.. ulei imi lipseste!
dr_psy
Postat pe 26 August 2008 23:12
Tratamentul de la Yves Rocher cu fiole este bun si anti cadere si anti ingrasare.Costa destul, 90 ron dar e k.Fata de Foltene de la care aproape ca m-am speriat cand am vazut cat par cade dupa o luna de tratament.Bafta!
andaduc
Postat pe 28 August 2008 12:04
Si eu am parul foarte lung,drept cu fire foarte subtiti si semsibile.Am facut un tratament timp de 3 luni cu ulei de masline facut in casa(in Grecia)(este tare unsuros).L-am masat pe toata suprafata parului cca 2 ore ,dupa care m-am spalat bine (o data pe saptamana si in unele cazuri de doua ori)si nu am mai avut probleme cu matreata.Mi-a crescut foarte mult parul intr-o perioada de 3 luni si in acesta perioada am avut o stralucire superba a parului.Dupa aceasta perioada si acum uneori la 2 saptamani repet procedura pentru a se mentine stralucirea parului si il tund 1 cm la 45 zile.Nu folosesc nici un produs pentru aranjarea parului (spuma,gel,fixativ,etc...)Mi-am facut o tunsoare frumoasa si atat!
Eu cred ca daca-l piepteni cu o perie adecvata dimineata si seara fara sa-l agresezi si il speli cand necesita si nu folosesti produse cosmetice de proasta calitate (sau cele care nu se portivesc tipului tau de PH)si mai ales ai o dieta si o viata linistita atunci nu ai nici o problema si sa nu uitam ca bijuteriile de par sa fie adecvate!
Gabriela
moragabi
Postat pe 28 August 2008 13:00
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 14:08:17pt toate problemele parului, va recomand uleiul pt intarirea parului de la Hemel.Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
pretul este accesibil pt toata lumea, deci contactati-ma pt detalii, deoarece nu se gaseste in magazine , decat prin reprezentanti
Valicuta
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:07
Buna, ma intereseaza si pe mine uleiul si instructiunile de folosire . Email. atefan_mirica2000@yahoo.com MULTUMESC . !
kudika087255
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:28
Buna!

Eu cred in eficacitatea tratamentului facut de tine pe o periaoda de timp de 3 luni cu o pauza si apoi urmand din nou tratamentul cu pricina.
Asa este, este ft. sanatos.
kayra
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:35
Doresc acest produs,cum sal cumpar?Am mari probleme si eu si fetele mele si vreau neaparat sa l cumpar si f.urgent.Va multumes.
vyovyo
Postat pe 5 Noiembrie 2008 09:23
sunt si eu interesata de acest ulei de par,cum pot sa-l procur?
flory27
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:17
subscriu celor spuse. am, si eu, nevoie de iformatia asta
multumesc
podaris
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:20
Buna , as dori o adresa sa pot cumpara si eu acest ulei . ( Emil din Buzau )
kudika087255
Postat pe 6 Noiembrie 2008 11:13
De la: dr2000, la data 2008-08-26 23:12:50Din cate stiu eu, n-are nici un rost sa ne ungem parul cu prostii: firul are keratina si nu intra nimic in el. Parul in sine e tesut mort. Avem de hranit radacina, atat!
Deci, daca motivul caderii parului este stressul, rezolvam stressul si poate mai luam niste vitamine (atentie la gabarit), daca motivul este anemia, tratam anemia pana la refacerea rezervelor organismului si nu doar pana ne iese hemoglobina buna; daca motivul este vreo boala de piele (trichofitia, lupusul, e.t.c.), tratam boala respectiva pe cat se poate.
Daca avem probleme glandulare, le tratam pe acelea, daca avem uniforma cu sapca, scapam de sapca, daca esti barbat ai testosteron si chelia indica virilitate..
In acelasi timp putem sa ne ungem cu ce vrem.Apropo! Eu am par gras si.. ulei imi lipseste!
lara007_healthy
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:08
Buna, in legatura cu asa zisa masca din ulei de maline si ulei de ricin pe care o fac si o aplic acasa, pot spune ca este foarte buna, in sensul ca eu chiar vad efecte si la varfurile firelor de par, acestea nu au un aspect sters, uscat, deshidratat, devin mai stralucitoare, iar parul de la radacina sta putin mai ridicat, are volum...pacat ca nu am timp/chef sa o fac mai des ;)
lara007_healthy
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:11
CUM POT LUA LEGATURA CU TINE PENTRU ACEST TRATAMENT AL VREAU NEAPARAT MERCI MULT. PUTEM SA VORBIM PE ADRESA MEA DE MESS FATA_FYNUTZA
fata_fynutza
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produsle Careless pentru ten acneic 1 De la: danielapetre 29 Ianuarie 2012 22:45
cine are dinti de portelan,acrilat sau compozit? 11 De la: RoxyRoxx 26 Noiembrie 2011 21:20
Va rog mult, ajutati-ma cu un vot! 18 De la: kudika227169 5 August 2010 09:36
o nevoie tot mai mare sa fiu frumoasa, feminina, admirata.. 43 De la: Summer_ 27 Decembrie 2010 17:31
Cosmetice naturale cu ulei esential de trandafiri 1 De la: kudika473914 19 Noiembrie 2011 11:12