Setari Cookie-uri

despre celulita si cum o eliminam

doamnelor eu am o problema maaare ...acum 2 ani am inceput treptat sa ma ingras si m`am ingrasat exact la partea corpului pe care o iubeam cel mai mult:picioarele....nesuferita de celulita s`a depus pe coapse si pw fund iar acum am celulita de gradul 2...avand in vedere ca vine primavara si vor aparea costume de baie si fustite scurte as vrea sa scap de celulita sau macar sa reduc la 1 grad..am uitat sa mentionez ca am 16 ani....ce`mi recomandati?
liquidshugar
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:34
buna, eu sunt mai noua pe forum dar iti recomand pt celulita
Galvanic Body Shaping Gel de la Pharmanex , daca nu il gasesti in farmacii spune-mi si am sa te ajut sa il comanzi
kudika029270
Postat pe 6 Mai 2009 09:44
Buna!!
Iubita,celulita"dispare"doar cu o alimentatie adecvata si sport,altfel poti sa folosesti ce crema miraculoasa vrei tu,probabil dispare pe perioada masajului dar in foarte scurt timp reapare,daca nu ti-o arde organismul cremele nu fac altceva decit s-o plimbe prin organism,ceea ce ti-am spus eu nu e scos din top e demonstrat stiintific de catre medici,totusi tu ai un ffffffffff mare atu,deci,intr-un timp relativ scurt poti scapa de toata,nu doar de un grad,dar,asta depinde doar de tine daca vei fi dispusa sa faci unele sacrificii legate de alimentatia ta,eu iti doresc mult succes!!
justforme
Postat pe 10 Mai 2009 07:54
Pentru celulita eu folosesc colanti anticelulita. I-am descoperit acum 2 luni la un magazin online...sunt f buni. Daca va intereseaza cum arata, ii gasiti aici: www.tehnica-medicala.ro la categoria ingrijire personala(in stanga paginii). Acolo veti gasi si colantii anticelulita. Vi-i recomand si voua
kudika006707
Postat pe 10 Mai 2009 11:03
De la: healthy001158, la data 2009-05-10 11:03:33Pentru celulita eu folosesc colanti anticelulita. I-am descoperit acum 2 luni la un magazin online...sunt f buni. Daca va intereseaza cum arata, ii gasiti aici: www.tehnica-medicala.ro la categoria ingrijire personala(in stanga paginii). Acolo veti gasi si colantii anticelulita. Vi-i recomand si voua
Pesaro
Postat pe 10 Mai 2009 11:46
buna ptr celulita eu recomand o alimentatie adecvata,un masaj anticelulitic de preferat cu anumite aparate
eu lucrez intr-un astfel de salon si se poate scapa de celulita daca exista vointa
alexutzadan
Postat pe 10 Mai 2009 12:49
chiar sunt curioasa ce efect au acesti colanti.poate sa imi spuna cineva mai multe despre cum actioneaza? de exemplu daca alerg cu ei(desigur pe dedesuptul pantalonilor de trening) efectul este mai vizibil?
mersi mult
andra_madalina
Postat pe 10 Mai 2009 15:19
buna
eu folosesc pentru combaterea celulitei ulei de masaj amestecat cu ulei de lavanda, ienupar si rozmarin
Nico74
Postat pe 10 Mai 2009 15:51
Ma uimeste faptul ca o tanara de 16 ani poate avea celulita!!! Nici nu ma gandeam la asa ceva la 16 ani, abia acum ca am 49 de ani am inceput sa am probleme, sa cunosc cu adevarat ce este celulita. Este dea dreptul urata si te imbatraneste. Spre surprinderea mea primele simptome le-am vazut de vreo doi ani pe picioare, mai recent a aparut sub barba, pe gat in jos pe coaste!!! Mentionez ca am 59 kg la 1.65 cm, deci ma consider slaba. Dar celulita nu alege doar pe cele grase!Cu cativa ani in urma ma tratam in casa de reumatism facand bai calde cu plante printre care puneam si frunze de mesteacan. Dupa 21 de bai pielea s-a schimbat complet, nu mai pun la socoteala ca ma simteam si bine!!Incearca si tu poate vei obtine rezultate bune, esti tanara organismul reactioneaza altfel.Eu desi sunt vegetariana de 7 ani pe motiv" menopauza precoce" uite ca nu pot sa o opresc. Poate daca ma apuc din nou de bai!!Apoi sigur gresesc in alimentatia mea, poate laptele, poate pestele, poate uleiul care desi este de masline si-mi place este prea mult. Mi-ar mai trebui niste sfaturi daca cineva este interesat sa le dea.
3mamarute_
Postat pe 10 Mai 2009 16:26
Si eu am pus multe kg intr-o perioada destul de scurta de timp. Probabil am avut un soc nu-mi explic, dar odata cu kg a aparut si celulita. Am 23 de ani si n-ar trebui sa fie o problema la varsta mea si mai ales la varsta ta. Dar tin sa mentionez ca am vazut fete de 50 kg (f slabe) cu celulita. Deci celulita nu apare neparat datorita obezitatii ci datorita alimentatiei si lipsei sportului. In urma cu vreo 2 luni am inceput un tratament cu superslim. Tot pe forum pe aici am auzit de aceste pastile. Fiindca mi-au taiat aproape complet pofta de mancare am mancat mai mult verdeturi, legume ..fructe. Tin sa zic ca am slabit destul de mult. Am terminat tratamentul si acum ca sa ma mentin fac sport, ies sa ma plimb cu bicicleta. Nu stiu daca pastilele au fost de vina sau nu dar celulita s-a redus considerabil. Eu zic ca merita sa incerci diferite metode dar cea mai sigura cale este o alimentatie cat mai slaba in grasimi, foarte echilibata si multa miscare. Nu recomand cure de slabire prin infometare (ar trebui interzise prin lege ). Multa bafta!

PS: Pentru un posterior bombat, frumos si fara celulita recomand mersul cu rolele. Face minuni .
bootymona
Postat pe 10 Mai 2009 17:13
multumesc mult pentru sfaturi...voi tine con de ele...as vrea sa stiu si cum functioneaza colantii anti celulita....o elimina reducand si din centimentri sau doar combat aspectul?
liquidshugar
Postat pe 10 Mai 2009 18:19
ptr un masaj anticelulitic sunt f bune si prod de la Elmiplant
alexutzadan
Postat pe 10 Mai 2009 21:42
Celulita vine din interior nu din exterior,ce colanti anticelulitici,dute si fa miscare ,sport,bea 2 litri de lichide/zi ( nu gazoase, coloranti si chimicale) apa plata ,ceaiuri, mananca sanatos si in final te poti ajuta cu creme anticelulitice cu impachetari ,fara toate acestea nu ajungi la rezultatele dorite.La varsta voastra nici nu stiam ce este celulita.
Faceti toate astea din timp si nu veti avea astfel de batai de cap.
Daca nu stii ce sa folosesti ca impachetari anticelulitice iti recomand un set din plante cu eficienta+ cele enumerate mai sus.
Spor la treaba fetelor!!!
rodilantos
Postat pe 10 Mai 2009 22:23
Celulita vine din interior nu din exterior,ce colanti anticelulitici,dute si fa miscare ,sport,bea 2 litri de lichide/zi ( nu gazoase, coloranti si chimicale) apa plata ,ceaiuri, mananca sanatos si in final te poti ajuta cu creme anticelulitice cu impachetari ,fara toate acestea nu ajungi la rezultatele dorite.La varsta voastra nici nu stiam ce este celulita.
Faceti toate astea din timp si nu veti avea astfel de batai de cap.
Daca nu stii ce sa folosesti ca impachetari anticelulitice iti recomand un set din plante cu eficienta+ cele enumerate mai sus.
Spor la treaba fetelor!!!
rodilantos
Postat pe 10 Mai 2009 22:23
buna ,imi pare rau ca suferi din motivul asta , opinia mea este astfel....... sport , si alimente alese cu foarte mare grija.. multe fructe , legume . cruditati. Eu am cit de cit o virsta , dar imi pasa foarte tare de imaginea mea, si nu fac mare lucru decit exact ce ti-am spus si tie. SUCCES.
gabi_mami_2008
Postat pe 10 Mai 2009 22:51
,, Celulita ,, marele mister, ei bine aceasta apare si de la stres, de la prea mult sezut , de ex. la birou, deoarece circulatia sangelui nu e facuta asa cum ar trebui, dragele mele stiinta nu sta pe loc nici o zi deci si pentru cele care nu au timp de sport oamenii de stiinta au dezvoltat o tehnologie ,,Galvanic Spa,, aceasta functioneaza cu curent galvanic pe principiul magnetizarii, cu o anumita polaritate , cu ajutorul carora ingredientele ajung acolo unde trebuie.Pentru celulita acesta scade celulele adipoase, si blocheaza depunerile ulterioare de grasime,As vrea sa stiti ca aceasta tehnologie pe langa ca a inceput sa faca parte din uneltele maseurilor si a cosmeticienelor poate fi utilizat personal acasa.Este un fapt extraordinar pt ca nu se iau de multe ori in considerare multe sfaturi de pe forum , ori di necredinte ori din rautate ori din frica ,cand ele de fapt ar putea ajuta pe cele care intr-adevar vor, ,,,,,,,, va doresc sa fiti frumoase
kudika029270
Postat pe 11 Mai 2009 08:35
Nu se vad....deoarece cusaturile sunt cat de cat plate...bata nu strange...e ok..
kudika006707
Postat pe 11 Mai 2009 15:12
Iti dai seama ca o elimina:) nu sunt facuti colantii pentru a ascunde celulita...daca ai intrat pe site-ul www.tehnica-medicala.ro ai vazut ca acesti ciorapi sunt creati pe diferite segmente ale corpului.
kudika006707
Postat pe 11 Mai 2009 15:13
eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....
alexutzadan
Postat pe 11 Mai 2009 20:06
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, admistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Pentru detalii contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.IASI
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583



healthy001487
Postat pe 11 Mai 2009 21:10
Buna! te rog sa-mi spui care sunt impachetarile pt.celulita, pe care le recomanzi; ma intereseaza in mod deosebit, banuiesc ca le-ai incercat si ai habar de rezultate.
kudika081339
Postat pe 11 Mai 2009 22:35
Alexutzadan...acesti ciorapi "minune" nu isi fac efectul imediat cum i-ai tras pe tine. uite, daca vrei sa te instiintezi mai mult despre ei,nu neaparat vai doamne, ia si cumpara-i, intra aici: http://ciorapi-compresivi.ro/ accesezi "produse" si dupa ciorapii compresivi ai sa gasesti si colantii anticelulita. acolo o sa afli in cat timp isi fac efectul.
Acesti ciorapi sunt produsi in italia, acolo unde, crede-ma , majoritatea tinerelor sunt pline de celulita si numai astfel de ciorapi folosesc. Eu am stat in Italia 3 ani si crede-ma, fetele erau innebunite dupa acesti colanti cum sunt romanii dupa....ce vrei tu:D
kudika006707
Postat pe 12 Mai 2009 11:43
Si eu aveam celulita la 16 ani...in primul rand nu lua tratamente hormonale.
2.Celulita poate sa-ti apara de la tranzit intestinal lent si atunci combati acest aspect.
3.Celulita apare daca esti consumatoare de cafea.
4.celulita apare daca esti sedentara.
5.celulita apare de la o alimentatie necorespunzatoare.

Si trebuie sa combati ceea ce nu e in regula,nu incerca creme sau alte pastile pana cand nu stii de la ce se formeaza.
ancasobo
Postat pe 12 Mai 2009 20:58
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, admistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.
healthy001487
Postat pe 14 Mai 2009 03:27
eu am facut im pachetari cu parafango si creme anticelulitica de la Anesi, rezultate dupa 4,5 sedinte uimitoare, dar cel mai rapide rezultate au fost cu lipomasaj, aparatul LIPO M6
2102_healthy
Postat pe 14 Mai 2009 09:00
De la: healthy001487, la data 2009-05-14 03:27:07- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, admistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.

este fff adevarat ceea ce spui,ca trebuie sa suplinim lipsa colagenului din organism,nu stiu ce pastile sint alea de de recomanzi de trebuie sa iei cite 3 in fiece seara si nici nu vreau sa spun ca n-ar fi eficiente ci faptul ca celulita nu are legatura cu virsta,dupa cum te-ai exprimat in cele 2 mesaje pustoaicele de 15-18 ani ar trebui(nu ca n-ar fi normal asa)sa nu aiba mg de celulita,ori nu iesi prea des pe strada,ori nu te-ai uitat la ele au asa de multa ca se vede prin imbracaminte,la ele nu lipsa colagenului e de vina ci alimentatia fff nesanatoasa si lipsa de miscare
justforme
Postat pe 15 Mai 2009 00:20
Buna! sunt Catalina, am un salon specializat numai pe tratamente anticelulitice si pot spune ca din toate firmele cu produse pt. asa ceva, am ales una din gamele care dau rezultate super si spun asta pe propria piele pt ca am incercat multe, dar m-ar interesa si acest produs, dat fiind faptul ca vorbesti pozitiv despre el si nu strica daca poti avea si alte produse mai performante.Te rog sa-mi spui unde il pot gasi si cat costa.Nr. meu de tel. 0723 041 657 si multumesc anticipat.
kudika081339
Postat pe 25 Mai 2009 17:28
ptr healthy001158 daca vrei sa vinzi ciorapii aia nu trebuie sa le faci atata reclama ....asta in cazul in care iti iei vreun comision de inteleg...sportul si alimentatia raman baza...ca in ciorapii"minune"tot nu cred
alexutzadan
Postat pe 26 Mai 2009 20:16
in materie de sport stiti niste exercitii speciale si eficiente care sa elimi celulita rapid?
liquidshugar
Postat pe 27 Mai 2009 17:24
De la: liquidshugar, la data 2009-05-27 17:24:16in materie de sport stiti niste exercitii speciale si eficiente care sa elimi celulita rapid?

s-ar pute ca multi sa ma contrazica dar la mine chiar are efect,e ff adevarat ca niciodata nu am avut un strat prea consistent de celulita,imbrac costumul acela faimos de slabit si folosesc stepperul si intentionez sa achizitionez cit mai curind posibil acea faimoasa platforma vibranta care e super eficienta,am vazut rezultatele pe citeva persoane care n-au tinut un regim alimentar prea strict
justforme
Postat pe 28 Mai 2009 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Program anticelulitic cu rezultate 100% 17 De la: onehellofaguy 15 Mai 2010 14:07
buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:19
salon de slabit mia perfect 3 De la: kudika226898 13 Iulie 2010 22:31
METODA ULTRAEFICIENTA PT.SLABIT(nu neaparat rapida) 20 De la: ioanabobocea 2 Februarie 2010 13:00
Silueth 90-pastile de slabit 23 De la: erdnaaa 29 Mai 2013 17:53