Setari Cookie-uri

cancer rectal cu metastaze pe ficat

buna ziua tuturor celor care citesc mesajul meu si multumesc anticipat celor care -mi vor raspunde
sant intr-o situatie tare grea tatal meu are urmatorul diagnostic :neoplasm rectal iradiat -operat
metastaze hepatice schema IVA SI VII
denutritie
daca cineva stie despre un tratament care sa functioneze in acest caz ,rog din tot sufletul sa-mi raspunda
multumesc
DINAOLAR@YAHOO.CA
Postat pe 16 Februarie 2010 17:59
De la: DINAOLAR@YAHOO.CA, la data 2010-02-16 17:59:24buna ziua tuturor celor care citesc mesajul meu si multumesc anticipat celor care -mi vor raspunde
sant intr-o situatie tare grea tatal meu are urmatorul diagnostic :neoplasm rectal iradiat -operat
metastaze hepatice schema IVA SI VII
denutritie
daca cineva stie despre un tratament care sa functioneze in acest caz ,rog din tot sufletul sa-mi raspunda
multumesc


sincer, te-ai adresat cam tarziu!
camiflorea
Postat pe 3 Martie 2010 07:39
De la: DINAOLAR@YAHOO.CA, la data 2010-02-16 17:59:24buna ziua tuturor celor care citesc mesajul meu si multumesc anticipat celor care -mi vor raspunde
sant intr-o situatie tare grea tatal meu are urmatorul diagnostic :neoplasm rectal iradiat -operat
metastaze hepatice schema IVA SI VII
denutritie
daca cineva stie despre un tratament care sa functioneze in acest caz ,rog din tot sufletul sa-mi raspunda
multumesc



Cancro del retto



4 linguri de bicarbonat de sodiu in 2 litri de apa calduta.
Gustati apa daca este sarata. (trebuie sa fie sarata)
Faceti o clisma lent, intinsi pe un pat cu 2 perini sub bazin.

Dupa clisma, retinand solutia in intestin, rasuciti-va la 90° din 15 in 15 minute, in toate pozitiile, timp de o ora,(cate 15 minute pe spate, pe burta, pe soldul stang, pe soldul drept).
Faceti clisme 6 zile da si 6 zile nu, in 4 cicluri.

Perfuzie de 500cc de bicarbonat de sodiu 5% (de facut intr-o ora), timp de 6 zile, 6 zile da, 6 zile nu pentru 4 cicluri.

Asadar, alternati 6 zile de clisme cu 6 zile de perfuzii.

Efecte secundare: in caz de iritatii, senzatie de durere si usoara pierdere de sange, intrerupeti pentru 2 zile clismele si efectuati 1 clisma pe zi cu 1 litru de apa +1 lingura de sare.

In caz de sete excesiva si accentuata senzatie de oboseala, beti multe bauturi chiar si indulcite, condimentati abundent alimentele cu sare.
Folositi integratori alimentari pe baza de potasiu si magneziu. (Dupa metoda de vindecare a cancerului a dr. Tullio Simoncini) Sa va ajute Dumnezeu si sa fiti cu totii sanatosi!
Terra_Mater
Postat pe 6 Martie 2010 13:22
buna,
tatal meu a avut cancer de colon care a fost operat (neoplasm rectal cu amputatie rect), i-a fost taiata o bucata mare din colon deoarece tumoarea era extinsa.
de curand, cam 3 luni, i-au descoperit o tumoare (metastaza) pe ficat imensa 11 cm (cu toate ca la nicio ecografie sau analiza facuta pana atunci nu ii iesise nimic si nici dureri nu a avut.
eu am incercat cam orice insa nimic nu e de folos.si crede-ma, nu mi-a scapat cam nimic, am ajuns si la cluj si la timisoara si iasi, insa degeaba.
te sfatuiesc sa te duci la clinica hifu din bucuresti http://hifu.ro/
daca tata nu avea tumoarea de la ficat atat de mare avea sanse ft mari de reusita, insa din pacate e mult prea mare si exista riscul prea mare de hemoragie.
am gasit la clinica asta niste medici foarte ok.
ti-am scris link-ul mai sus.. incearca.. nu costa decat 35 lei analizarea dosarului.
o alta varianta: pentru tatal tau s-a incercat o chemoembolizare?
depinde de cat de mare e metastaza pe ficat.
incearca sa vbesti cu medicul lui de chemoembolizare si du-te si la hifu cu dosarul lui si vezi ce iti spun.
incearca tot ce poti. poate tu ai noroc si el zile de la Dumnezeu.
eu acum ma rog si sper sa mai aiba zile.
sfatul meu sincer: incearca sa ii faceti toate poftele si bucura-te de toate momentele, bune sau rele, langa el.

andreiutza_1984
Postat pe 1 Iunie 2010 15:05
Buna Andreiutza.
Sunt in aceeasi situatie cu tine: tata a fost operat acum 4 ani de cancer la stomac iar ieri au descoperit in urma unei investigatii (la care a ajuns pt ca avea dureri) o tumoare de 9.2 cm la ficat.Din pacate Hifu nu mai exista in Romania.I 9 spetembrie clinica si-a inchis portile. :(
Acum suntem in faza de soc si nu stim pe unde sa o apucam.
Poti sa imi dai un sfat din experienta ta?
Din ce inteleg printre cuvinte tatal tau nu mai e...si imi exprim condoleantele...Am o intrebare mai ciudata cat timp a mai dus boala dupa ce a fost depistata?
Multumesc anticipat pt raspuns.
Aytana
Postat pe 1 Octombrie 2010 18:25
De la: Aytana, la data 2010-10-01 18:25:14Buna Andreiutza.
Sunt in aceeasi situatie cu tine: tata a fost operat acum 4 ani de cancer la stomac iar ieri au descoperit in urma unei investigatii (la care a ajuns pt ca avea dureri) o tumoare de 9.2 cm la ficat.Din pacate Hifu nu mai exista in Romania.I 9 spetembrie clinica si-a inchis portile. :(
Acum suntem in faza de soc si nu stim pe unde sa o apucam.
Poti sa imi dai un sfat din experienta ta?
Din ce inteleg printre cuvinte tatal tau nu mai e...si imi exprim condoleantele...Am o intrebare mai ciudata cat timp a mai dus boala dupa ce a fost depistata?
Multumesc anticipat pt raspuns.


ar avea o sansa daca ati incepe imediat o cura cu TRANSFER FACTOR PLUS...pentru reabilitarea functiilor sistemului imunitar...acest produs, stimuleaza cu pana la 437% activitatea celulelor NK ale sistemului imunitar, celule raspunzatoare de eliminarea si distrugerea celulelor canceroase sau a celor infectate viral.

poti vedea detalii despre activitatea celulelor NK aici:

http://www.youtube.com/watch?v=5uPAgF0Seus

si detalii despre TRANSFER FACTOR PLUS aici:

http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf

si mai departe poti cauta detalii, sunt foarte multe studii ce atesta cele spuse de mine...
International_Networkers_Team
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:01
Ce avem aici? Ciclul "din nazbatiile lui Forlaifel, povestite chiar de el..."
kudika226898
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:07
BUNA ZIUA tuturor celor care sufera de cancer rectal cu metastaze la ficat , va recomand un produs naturist , care se numeste green golden imune , acest produs naturist a fost luat de o doamna care era in metastaza gradul 4b a luat timp de 1 an de zile si acum i-a disparut toate tumorile pt mai multe detalii ma puteti contacta la nr de tel 0721746530 doamna SERBAN
kudika330924
Postat pe 23 Noiembrie 2010 10:27
Alte seminþe de leac
- seminþele de pãtrunjel vindecã insuficienþa cardiacã. Macerate în þuicã, ajutã la dispariþia petelor de pe piele.
- seminþele de arþar sînt recomandate în caz de colecistitã. În timp, dispar durerile în zona ficatului, creºte pofta de mîncare.
- seminþe de fenicul: bronºitã cronicã cu tuse.
- pentru tratarea lipsei de iod, se mestecã 8 seminþe de mãr, care asigurã doza zilnicã de iod. Atenþie, seminþele conþin ºi o cantitate micã de cianurã!
- seminþele de muºtar sînt bune contra durerilor de dinþi, dacã se amestecã pe partea unde se aflã dintele bolnav.
- pentru potenþã, prostatã ºi pietre biliare: se amestecã 3 linguri seminþe de pepene galben, 3 linguri seminþe de dovleac ºi 5 linguri miere de albine.
- seminþele de pepene roºu pisate, amestecate cu ulei de mãsline, eliminã pietrele de la rinchi. Cu trei linguri de lapte, vindecã hemoragiile uterine.
- seminþele de ridiche neagrã sînt bune la vindecarea rãnilor, escarelor ºi ulcerului varicos.
- seminþele de morcov ajutã la eliminarea pietrelor de la rinichi ºi fiere.
- durerile în gît provocate de rãcealã se amelioreazã cu 1/4 de pahar de seminþe de rodii fierte în 250 ml apã. Se bea lichidul fierbinte.
- pentru îndepãrtarea mirosului de peºte, se fierb seminþe de anason. Decoctul din seminþe de anason este foarte bun în astm bronºic.
- seminþele de muºtar negru dau mîncãrurilor cu legume un gust puþin iute ºi normalizeazã activitatea hormonalã.
- seminþele de ardei iute în apã fiartã ºi miere sînt bune contra durerilor de gît.
- decoctul din seminþe de gutui se foloseºte intern în cazul bronºitelor, al tusei cu sînge, al hemoragiilor uterine, ºi extern, sub formã de comprese ca mijloc antiinflamator în afecþiunile ochilor, în arsuri, iritaþii ale pielii ºi în anghine (gargarã).
- în caz de artrozã, se recomandã comprese calde din decoct de seminþe de brînduºã de toamnã.
- mîncaþi în fiecare dimineaþã o mînã de seminþe de susan negru foarte bogate în calciu.
- uleiul obþinut din seminþe de urzicã mare este cel mai bun remediu în otrãvirile cu ciuperci.
- cîteva seminþe de salvie puse în apa pentru baia picioarelor duc la diminuarea transpiraþiei ºi a mirosului neplãcut.
- seminþele de frasin au proprietãþi afrodisiace.
BEL_AMY1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:26
De la: kudika330924, la data 2010-11-23 10:27:16 BUNA ZIUA tuturor celor care sufera de cancer rectal cu metastaze la ficat , va recomand un produs naturist , care se numeste green golden imune , acest produs naturist a fost luat de o doamna care era in metastaza gradul 4b a luat timp de 1 an de zile si acum i-a disparut toate tumorile pt mai multe detalii ma puteti contacta la nr de tel 0721746530 doamna SERBAN


Mai da-ne detalii..ce fel de cancer,unde a fost localizat, operat,neoperat, de unde a luat medicamentul,scuza-ma nu poti fi asa succinta cu o chestie atat de serioasa..iti dai seama ca unii din noi avem frati,surori, rude , pe care vrem sa le ajutam...esti sigura ca aceasta doamna chiar s-a vindecat?
mdana
Postat pe 23 Noiembrie 2010 23:36
in asemenea cazuri eu va recomand sucul noni original, cel de la juicenoni.ro
nu vindeca cancerul, nu va faceti iluzii, dar reduce semnificativ efectele secundare ale citostaticelor, si imbunatateste calitatea vietii pacientului....
kudika470260
Postat pe 12 Noiembrie 2011 15:21
De la: kudika470260, la data 2011-11-12 15:21:45in asemenea cazuri eu va recomand sucul noni original, cel de la juicenoni.ro
nu vindeca cancerul, nu va faceti iluzii, dar reduce semnificativ efectele secundare ale citostaticelor, si imbunatateste calitatea vietii pacientului....



Eventual accelereaza evolutia si scapa omul mai repede de chinuri...
kudika226898
Postat pe 14 Martie 2012 18:28
Terapiile alternative in asemenea diagnostice se pot folosii cu succes doar cu tratament alopat!!Sunt pro tratamente naturiste dar in diagnostice grave nu pot actiona decat in paralel cu tratament alopat!!
naturistul1
Postat pe 12 Aprilie 2012 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bioterapie Metoda Zdenko Domancic 6 De la: andutza_con 3 Iulie 2011 11:37
Cat de bune sunt acele cursuri Eurocor de terapii naturiste? 4 De la: kudika228826 26 Iulie 2010 15:08
Sfat ! 2 De la: bombonica_dulce 7 Noiembrie 2010 16:11
alergia la histamina 31 De la: juicenoni 11 Iulie 2015 19:04
endoscopie 13 De la: 23 Martie 2013 23:07