Setari Cookie-uri

furt de identitate

De la: kudika426542, la data 2011-10-16 18:20:35
De la: AtreyuTheOne, la data 2011-10-16 06:32:12cateva lamuriri vis-a-vis de executabilul care face praf parolele de mess. exista. se foloseste la greu. odata intrat in sistem e aproape imposibil de scos. ideea cu MAC-ul e una buna, dar daca pe pc exista un keylogger, va trimite datele inainte de schimbarea mac-ului implicit cu noua adresa de mac...si daca cumva keyloggerul face si print-screen, adio :).

pt domnisoara carea a deschis topicul: 70% sanse sa ai un keylogger in pc.

iar pt domnisorul...bataia e rupta din rai :) (a mers cu fostul actualei prietene, care tot genul asta era...pana nu i-am explicat detaliat cum stau treburile cu dintii scosi, nu s-a lasat)

Te inseli amarnic de mult.
Nu are cum sa intre in system.
Daca intra,solutia e formatarea hdd-ul.
kudika426542
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:21
Nu stiu ce va complicati atat cu tot felu de keyloguri sau cum le-or zice la softurile respective , fata a zis clar ca nu mai are adresele de facebook si email nu??? ganditi putin logic ,ca sa schimbi parola la o adresa de email e simplu ,dai clik pa parola uitata si de acolo urmezi pasii. ai doua intrebari de securitate pe care daca le sti ai schimbat parola (probabil fostul stie raspunsurile) si prin email poti schimba parolele la absolut toate conturile . Sfatul meu e sa intri pe fosta ta adresa de email si sa incerci sa schimbi parola si intrebarile de securitate dupa care poti sa iti recuperezi fiecare cont in parte folosind adresa de email. Nu stiu daca fostul tau iubit e atat de inteligent incat sa sparga adrese de email si oricum 99% din ce se discuta pe net de spargerea parolelor sunt doar mituri .
kudika150054
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:45
kudika408719 tu l-ai ales ca prieten asa ca iti meriti soarta. invata ceva din aceste greseli. ps. daca era baiat bun probabil iti bateai tu joc de el
softexia
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:50
Buna!Parola de yahoo sau de facebook nu se poate determina cu nici un soft.Acelea sunt minciuni de ale lui.De cat daca se apuca omul sa sparga servere sau chestii de genul.In primul rand de unde a avut parolele tale?Nu trebuia sa dai.Poti sa schimbi parolele alea daca iti stii intrebarile de securitate sau pot sa dai report ceva de genul la yahoo ca sa iti inchida conturile sau la facebook ca sa nu ai probl .Este ok sa te feresti de omul acela cat poti si sa nu cauti sa il provoci.E acel tip "obsedat" care nu te va lasa in pace mult timp de acum incolo , decat atunci cand intalneste pe altcineva iar tu nu vei mai reprezenta un interes.Mult succes!
doruka89
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:16
pe bune??este site de spart parole???? zi si mie !!! unde trebuie sa intru!!!! pls...vreau!!
kudika407880
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:59
multi naivi. ca sa nu zic idioti!
guru_ion
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:29
De la: kudika439642, la data 2011-10-16 12:48:21
De la: denis_3d25, la data 2011-10-16 11:48:03
De la: kudika408719, la data 2011-10-01 09:55:57Salut,

Am o problema cu fostul meu prieten si nu stiu cum sa o rezolv deoarece acesta se razbuna pe mine pentru ca nu mai vreau sa fiu cu el. Acesta era foarte gelos si mereu avea impresia ca il insel, ma controla tot timpul, imi intra pe e-mailurile personale , imi schimba parolele si i-am zis ca vreau sa pun punct relatiei. Acum el imi foloseste toate e-mailurile pe care eu le-am avut si vorbeste in numele meu, respectiv si in numele unei prietene de-a mea incercand sa ma denigreze pe facebook si la toate cunostintele. Mentionez ca nu stiam decat eu parolele, s-a laudat deseori la mine ca detine softuri pentru a putea sarvarsi faptele. Ma ameninta verbal ca o sa ma distruga si ca totul este o notiune de timp. Am fost la politie si nici in momentul asta nu s-a intamplat nimic. El continua sa faca stfel de lucruri, eu nu stiu cum sa dovedesc.. ce as putea sa fac???
[/quot

Tu ai o problema foarte mare... da, ai ... ce ai putea sa faci ca sa fie bine ?
Pai ai face un mare bine, daca ti-ai turna benzina-n cap si ti-ai da foc.
Sau varianta 2. Spune-i victimei tale, ca datorita pacatelor lui dintr-o viantza anterioara, a ajuns in iad pe mana ta, si de aceea ti-ai batut joc de el.
Varianta 3. Intoarcete la el si respecta-ti ceea ce i-ai promis, nu mai mintii de acum inainte si veti iesii impreuna din iad.




esti un pic cam dur , nu crezi , nu ai de unde sa stii cine poarta adevarata vina , in plus indiferent de cine si cat este vinovat atat timp cat fata vrea sa puna punct relatiei cred ca e normal sa-i fie respectata dorinta , daca ea si-ar fi batut joc de el cred ca el era cel ce trebuia sa puna capat relatiei si nu invers ceea ce spui tu la varianta 3 e de-a dreptul scandalos e un atac la libertatea persoanei , dragoste cu sila nu se poate si nu numai dragoste dar nimic nu se poate face cu sila , si nu ar trebui incurajate astfel de practici





Un pic cam dur zici tu ? Este scandalos sa-ti respecti promisiunile ?
Buna dimineata ! Viatza este frumoasa daca mergi pe calea corecta si este cea mai dura si sadica, atunci cand o iei pe calea gresita...
Singura crima reala din intregul univers, este Minciuna... iar "catastrofa" asta ce se posteaza in pozitie de victima, este in realitate adevaratul criminal !
Am citit in mare parte raspunsurile ce le-a primit, si constat fara sa fiu surprins, ca cei mai multi sint mai inconstienti decat ea.
Cei mai multi sint dispusi sa-l agreseze pe prietenul ei, fara sa se intrebe nici macar o clipa daca ei au acest drept !
Daca calci un sarpe pe coada, acesta se apara si te musca, daca-ti bagi mana-n foc , acesta te va arde. Sintem inzestrati cu un sistem de autoaparare... Insa cine este cel rau ? Focul care-si face datoria ? Sau proasta care-si baga mana-n foc ?
Prietenul adevarat te cearta cand vede ca esti pe cale sa faci o mare prostie, iar dusmanii te vor mangaia si te vor incuraja sa faci numai prosti, prin care sa te autodistrugi.
"Dragoste cu sila" cum spui tu , este o eroare de inteles... Nu exista "Dragoste cu sila" si mai sint multe expresii demonice care au intors lumea pe dos.
Dragostea doar exista si se manifesta .... iar opozitia Dragostei, este insasi aceasta lume ipoctita, in care toate sensurile Dragostei sint gresit exprimate, prin diverse forme. Aceste opozitii ale Dragostei noi le numim Dracii Iar continutul lor de vaza este MINCIUNA, Viclenia, infidelitatea, tradarea, talharia si asa mai departe... MInciuna si Adevarul sint fiintze vesnice cu care ne putem asocia sufletele si plecand cu una din acestea, incepem sa ne scriem soarta...
Dracii nu sint nimic altceva, decat niste expresii gresite care deviaza sufletele de la ADEVAR...
Si aceasta deviere de la adevar, se vede foarte clar in toata fiintza autoarei...
denis_3d25
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:32
Faza cu parolele nu e chiar un mit . Pe mine m-a scos de pe mess in timp ce vorbeam cu persoana respectiva( credeam ca este o prietena de-a mea), dar dupa cum vorbea mi-am dat seama ca nu este ea si ca cineva ii furase parola iar knd i-am spus ca "este un bou pt ca sparge parolele" m-a scos efectiv de pe net , iar cand am intrat de pe alt id ( si in idul ala nu o aveam pe prietena mea ), surpriza Nu mai mergea . Tin sa specific ca nu mi-a trim nicio poza ( adica prin acea poza se se descarce vreun program sau mai stiu eu ce), plus ca nu mai vorbisem cu ea de mult , deci habar nu am cum a procedat .
kudika446696
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:32
De la: kudika446696, la data 2011-10-16 20:32:34Faza cu parolele nu e chiar un mit . Pe mine m-a scos de pe mess in timp ce vorbeam cu persoana respectiva( credeam ca este o prietena de-a mea), dar dupa cum vorbea mi-am dat seama ca nu este ea si ca cineva ii furase parola iar knd i-am spus ca "este un bou pt ca sparge parolele" m-a scos efectiv de pe net , iar cand am intrat de pe alt id ( si in idul ala nu o aveam pe prietena mea ), surpriza Nu mai mergea . Tin sa specific ca nu mi-a trim nicio poza ( adica prin acea poza se se descarce vreun program sau mai stiu eu ce), plus ca nu mai vorbisem cu ea de mult , deci habar nu am cum a procedat .


chiar n-ai auzit nimeni de hackerul ce a spart cateva conturi ale unor celebritati??
i-a trebuit un an de zile sa faca asta.
guru_ion
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:35
De la: doruka89, la data 2011-10-16 19:16:05Buna!Parola de yahoo sau de facebook nu se poate determina cu nici un soft.Acelea sunt minciuni de ale lui.De cat daca se apuca omul sa sparga servere sau chestii de genul.In primul rand de unde a avut parolele tale?Nu trebuia sa dai.Poti sa schimbi parolele alea daca iti stii intrebarile de securitate sau pot sa dai report ceva de genul la yahoo ca sa iti inchida conturile sau la facebook ca sa nu ai probl .Este ok sa te feresti de omul acela cat poti si sa nu cauti sa il provoci.E acel tip "obsedat" care nu te va lasa in pace mult timp de acum incolo , decat atunci cand intalneste pe altcineva iar tu nu vei mai reprezenta un interes.Mult succes!

Aici ai dreptate.
kudika426542
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:46
Nu e bine daca stam tot timpul la forum sau facebook sau messenger, hai sa facem si altceva util.

Ce a patit dinsa, e lectie de viata. Si data viitoare sa fie mai atenta.
E mai frumos si mai bine sa te desparti amabil.



kudika426542
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:50
nu va mai visati hackeri.
guru_ion
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:55
buna care e acel program? ...
Amaliadulce
Postat pe 16 Octombrie 2011 23:19
este un program care dureaza 5 min sa il instalezi si indiferent de pers care intra pe pc tau raman parolele ..se poate si cumpara programul ...coada de maimuta
WISHBYSHOPARD
Postat pe 17 Octombrie 2011 00:33
Fata draga, daca-ti faci alte usere mai peste tot cu alte parole mai complexe (caractere de astea @ # %, litere mari si mici) etc...cam greu sa stie el sa mai sparga. Mai problematic daca ti-a parazitat computerul cu un program spion (keylogger). Dar exista si pentru asta leac. Exista anitikeyloggere pe net, unele chiar bune. Apeleaza la cineva priceput in ale computerelor, eventual, reinstaleaza-ti Windows-ul si ai sa scapi de problema. Atentie la amici/amicele tale care-ti folosesc ocazional calculatorul, e posibil cineva sa il ajute, desi e mai putin probabil.
cristinarudi
Postat pe 17 Octombrie 2011 08:53
Buna1ce face fostul tau iubit este urat si foarte grav,mai mult decat atat este complet ilegal,deci sfatul meu este sa te adresezi politiei cu reclamatii de fiecare data pana se vor lua masuri,daca poti sa si probezi cu dovezi e si mai bine!bafta1
mimishor957
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:37
De la: kudika421339, la data 2011-10-05 14:38:25
De la: PRALEA_, la data 2011-10-05 14:28:44
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-05 13:12:29
De la: kudika143524, la data 2011-10-05 05:27:55Nu are cum sa gaseasca parolele asa usor indiferent de ce softul lu peste are

corect
chestia cu parolele de mess care pot fi sparte usor e doar mit.

Poate s-o fi logat fata de la el de pe PC in timpul relatiei si asa a aflat. Poate a uitat sa se si delogheze, si mai rau.

GRESIT
ESTE PE NET UN PROGRAM CARE POATE SPARGE O PAROLE IN CATEVA SECUNDE....
ESTE ADEVARAT CA ESTE ILEGAL DAR SA FITI VOI SANATOSI CAT DE UZITAT ESTE.
TREBUIE DOAR DESCARCAT SI INSTALAT ...SI APOI ...DAR E RASPUNDEREA VOASTRA.



Corect,dar la cat de multe treburi se desfasoara "ilegal" sub masca legalitatii,aceasta frauda este deja copilarie!


Ontopic;Indiferenta si sfidarea, afisate fata de individul respectiv,dau cele mai bune rezultate in acest caz!Exista si legislatie care se poate aplica,dar nu cred in reusita aplicarii ei!
kudika037786
Postat pe 17 Octombrie 2011 12:43
De la: kudika421339, la data 2011-10-05 14:38:25
De la: PRALEA_, la data 2011-10-05 14:28:44
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-05 13:12:29
De la: kudika143524, la data 2011-10-05 05:27:55Nu are cum sa gaseasca parolele asa usor indiferent de ce softul lu peste are

corect
chestia cu parolele de mess care pot fi sparte usor e doar mit.

Poate s-o fi logat fata de la el de pe PC in timpul relatiei si asa a aflat. Poate a uitat sa se si delogheze, si mai rau.

GRESIT
ESTE PE NET UN PROGRAM CARE POATE SPARGE O PAROLE IN CATEVA SECUNDE....
ESTE ADEVARAT CA ESTE ILEGAL DAR SA FITI VOI SANATOSI CAT DE UZITAT ESTE.
TREBUIE DOAR DESCARCAT SI INSTALAT ...SI APOI ...DAR E RASPUNDEREA VOASTRA.



Corect,dar la cat de multe treburi se desfasoara "ilegal" sub masca legalitatii,aceasta frauda este deja copilarie!


Ontopic;Indiferenta si sfidarea, afisate fata de individul respectiv,dau cele mai bune rezultate in acest caz!Exista si legislatie care se poate aplica,dar nu cred in reusita aplicarii ei!




Exista si legislatie care se poate aplica,dar nu cred in reusita aplicarii ei!......este cat se poate de adevarat !!! In urma cu 1 luna mi-a fost sparta casa,iar in momentul de fata politia nu a facut ABSOLUT NIMIC !!!! Desi le-au fost dat absolut tot ce aveau nevoie,privitor la posibilele persoane care ar fi putut face asta,nici pana in ziua de azi respectivii nu au fost macar citati !!! Asa ca prea putin este probabil ca politia sa faca ceva si in cazul tau ! Eu iti doresc mult succes si sper sa se gaseasca o solutie !
kudika037786
Postat pe 17 Octombrie 2011 12:50
du-te ba acasa frustratule!!1
monik21
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:22
denis_3d25 la respectivul ma refer!
monik21
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:23
De la: cristinarudi, la data 2011-10-17 08:53:41Fata draga, daca-ti faci alte usere mai peste tot cu alte parole mai complexe (caractere de astea @ # %, litere mari si mici) etc...cam greu sa stie el sa mai sparga. Mai problematic daca ti-a parazitat computerul cu un program spion (keylogger). Dar exista si pentru asta leac. Exista anitikeyloggere pe net, unele chiar bune. Apeleaza la cineva priceput in ale computerelor, eventual, reinstaleaza-ti Windows-ul si ai sa scapi de problema. Atentie la amici/amicele tale care-ti folosesc ocazional calculatorul, e posibil cineva sa il ajute, desi e mai putin probabil.


reinventam melodia:
fata draga nu fi trista, finca ca e pacat,
cineva aproape tie, parola ti-a spart.
guru_ion
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:24
draga mea, un amanunt foarte important este varsta, a ta si a lui. El cu ce se ocupa? Dar tu?
spun asta, pentru ca unele lucruri care pot parea copilaresti in ochii unora sunt chiar grave in realitate.
noi cu ce te putem ajuta?
politia (o spun in cunostinta de cauza), nu prea poate sa faca nimic pentru ca ... surpriza... legea e de partea raufacatorilor. iar prezumtia de nevinovatie se afla la rang inalt in justitie. trebuie dovezi, martori, asta daca nu recunoaste singur ce a facut. si, mai mult de o amenda, in cazul in care ai probe care sa sustina ca ceea ce spui tu e adevarat, nu va primi...
daca vrei sa te lase in pace, trebuie doar sa te rogi sa-si gaseasca pe alta de care sa devina obsedat.
kudika449829
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:54
De la: kudika449829, la data 2011-10-17 15:54:40draga mea, un amanunt foarte important este varsta, a ta si a lui. El cu ce se ocupa? Dar tu?
spun asta, pentru ca unele lucruri care pot parea copilaresti in ochii unora sunt chiar grave in realitate.
noi cu ce te putem ajuta?
politia (o spun in cunostinta de cauza), nu prea poate sa faca nimic pentru ca ... surpriza... legea e de partea raufacatorilor. iar prezumtia de nevinovatie se afla la rang inalt in justitie. trebuie dovezi, martori, asta daca nu recunoaste singur ce a facut. si, mai mult de o amenda, in cazul in care ai probe care sa sustina ca ceea ce spui tu e adevarat, nu va primi...
daca vrei sa te lase in pace, trebuie doar sa te rogi sa-si gaseasca pe alta de care sa devina obsedat.


si daca nu vrea sa-si gaseasca alta obsesie?
kiss_my_ass
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:56
cu siguranta isi va gasi... cu sau fara voia lui. e doar o chestiune de timp.
iar, dupa cat se vede e genul de om care nu suporta sa stea singur.
kudika449829
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:10
De la: denis_3d25, la data 2011-10-16 20:32:16
De la: kudika439642, la data 2011-10-16 12:48:21
De la: denis_3d25, la data 2011-10-16 11:48:03
De la: kudika408719, la data 2011-10-01 09:55:57Salut,

Am o problema cu fostul meu prieten si nu stiu cum sa o rezolv deoarece acesta se razbuna pe mine pentru ca nu mai vreau sa fiu cu el. Acesta era foarte gelos si mereu avea impresia ca il insel, ma controla tot timpul, imi intra pe e-mailurile personale , imi schimba parolele si i-am zis ca vreau sa pun punct relatiei. Acum el imi foloseste toate e-mailurile pe care eu le-am avut si vorbeste in numele meu, respectiv si in numele unei prietene de-a mea incercand sa ma denigreze pe facebook si la toate cunostintele. Mentionez ca nu stiam decat eu parolele, s-a laudat deseori la mine ca detine softuri pentru a putea sarvarsi faptele. Ma ameninta verbal ca o sa ma distruga si ca totul este o notiune de timp. Am fost la politie si nici in momentul asta nu s-a intamplat nimic. El continua sa faca stfel de lucruri, eu nu stiu cum sa dovedesc.. ce as putea sa fac???
[/quot

Tu ai o problema foarte mare... da, ai ... ce ai putea sa faci ca sa fie bine ?
Pai ai face un mare bine, daca ti-ai turna benzina-n cap si ti-ai da foc.
Sau varianta 2. Spune-i victimei tale, ca datorita pacatelor lui dintr-o viantza anterioara, a ajuns in iad pe mana ta, si de aceea ti-ai batut joc de el.
Varianta 3. Intoarcete la el si respecta-ti ceea ce i-ai promis, nu mai mintii de acum inainte si veti iesii impreuna din iad.




esti un pic cam dur , nu crezi , nu ai de unde sa stii cine poarta adevarata vina , in plus indiferent de cine si cat este vinovat atat timp cat fata vrea sa puna punct relatiei cred ca e normal sa-i fie respectata dorinta , daca ea si-ar fi batut joc de el cred ca el era cel ce trebuia sa puna capat relatiei si nu invers ceea ce spui tu la varianta 3 e de-a dreptul scandalos e un atac la libertatea persoanei , dragoste cu sila nu se poate si nu numai dragoste dar nimic nu se poate face cu sila , si nu ar trebui incurajate astfel de practici





Un pic cam dur zici tu ? Este scandalos sa-ti respecti promisiunile ?
Buna dimineata ! Viatza este frumoasa daca mergi pe calea corecta si este cea mai dura si sadica, atunci cand o iei pe calea gresita...
Singura crima reala din intregul univers, este Minciuna... iar "catastrofa" asta ce se posteaza in pozitie de victima, este in realitate adevaratul criminal !
Am citit in mare parte raspunsurile ce le-a primit, si constat fara sa fiu surprins, ca cei mai multi sint mai inconstienti decat ea.
Cei mai multi sint dispusi sa-l agreseze pe prietenul ei, fara sa se intrebe nici macar o clipa daca ei au acest drept !
Daca calci un sarpe pe coada, acesta se apara si te musca, daca-ti bagi mana-n foc , acesta te va arde. Sintem inzestrati cu un sistem de autoaparare... Insa cine este cel rau ? Focul care-si face datoria ? Sau proasta care-si baga mana-n foc ?
Prietenul adevarat te cearta cand vede ca esti pe cale sa faci o mare prostie, iar dusmanii te vor mangaia si te vor incuraja sa faci numai prosti, prin care sa te autodistrugi.
"Dragoste cu sila" cum spui tu , este o eroare de inteles... Nu exista "Dragoste cu sila" si mai sint multe expresii demonice care au intors lumea pe dos.
Dragostea doar exista si se manifesta .... iar opozitia Dragostei, este insasi aceasta lume ipoctita, in care toate sensurile Dragostei sint gresit exprimate, prin diverse forme. Aceste opozitii ale Dragostei noi le numim Dracii Iar continutul lor de vaza este MINCIUNA, Viclenia, infidelitatea, tradarea, talharia si asa mai departe... MInciuna si Adevarul sint fiintze vesnice cu care ne putem asocia sufletele si plecand cu una din acestea, incepem sa ne scriem soarta...
Dracii nu sint nimic altceva, decat niste expresii gresite care deviaza sufletele de la ADEVAR...
Si aceasta deviere de la adevar, se vede foarte clar in toata fiintza autoarei...






Hãrþuirea ti se pare autoapãrare ?Cãci asta se întâmplã acolo , tipa este hãrþuitã din câte spune , mai spune cã gelos era ºi înainte de despãrþire cã o controla în tot ceea ce fãcea , promisiuni poþi face , dar când acestea nu pot fi duse la îndeplinire tocmai datorita celui cãruia i le faci ce e de fãcut , sã stai sa suporþi umilinþe de dragul promisiunilor ? sau sã mergi pe drumul tau ?





kudika439642
Postat pe 17 Octombrie 2011 18:44
FOATE SIMPLU,FA ALT CONT.SI ALTA ADRESA DE E-MAIL.
kudika311996
Postat pe 17 Octombrie 2011 20:23
nu cred ca stii programelul de care vorbesc. descopera tu un mod de a scoate un executabil care afecteaza si infecteaza procesele vitale ale sistemului de operare. si un mod de a-l scoate fara a reinstala windows :). fa asta si ai respectul meu etern...
AtreyuTheOne
Postat pe 17 Octombrie 2011 22:49
Ceea ce a facut prietenul tau constituie infractiune si se pedepseste, conform legii, cu amenda penala sau chiar cu inchisoarea; daca te hotarasti sa faci reclamatie la politie
Jaqueline_healthy
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:17
De la: kudika439642, la data 2011-10-17 18:44:31
De la: denis_3d25, la data 2011-10-16 20:32:16
De la: kudika439642, la data 2011-10-16 12:48:21
De la: denis_3d25, la data 2011-10-16 11:48:03
De la: kudika408719, la data 2011-10-01 09:55:57Salut,

Am o problema cu fostul meu prieten si nu stiu cum sa o rezolv deoarece acesta se razbuna pe mine pentru ca nu mai vreau sa fiu cu el. Acesta era foarte gelos si mereu avea impresia ca il insel, ma controla tot timpul, imi intra pe e-mailurile personale , imi schimba parolele si i-am zis ca vreau sa pun punct relatiei. Acum el imi foloseste toate e-mailurile pe care eu le-am avut si vorbeste in numele meu, respectiv si in numele unei prietene de-a mea incercand sa ma denigreze pe facebook si la toate cunostintele. Mentionez ca nu stiam decat eu parolele, s-a laudat deseori la mine ca detine softuri pentru a putea sarvarsi faptele. Ma ameninta verbal ca o sa ma distruga si ca totul este o notiune de timp. Am fost la politie si nici in momentul asta nu s-a intamplat nimic. El continua sa faca stfel de lucruri, eu nu stiu cum sa dovedesc.. ce as putea sa fac???
[/quot

Tu ai o problema foarte mare... da, ai ... ce ai putea sa faci ca sa fie bine ?
Pai ai face un mare bine, daca ti-ai turna benzina-n cap si ti-ai da foc.
Sau varianta 2. Spune-i victimei tale, ca datorita pacatelor lui dintr-o viantza anterioara, a ajuns in iad pe mana ta, si de aceea ti-ai batut joc de el.
Varianta 3. Intoarcete la el si respecta-ti ceea ce i-ai promis, nu mai mintii de acum inainte si veti iesii impreuna din iad.




esti un pic cam dur , nu crezi , nu ai de unde sa stii cine poarta adevarata vina , in plus indiferent de cine si cat este vinovat atat timp cat fata vrea sa puna punct relatiei cred ca e normal sa-i fie respectata dorinta , daca ea si-ar fi batut joc de el cred ca el era cel ce trebuia sa puna capat relatiei si nu invers ceea ce spui tu la varianta 3 e de-a dreptul scandalos e un atac la libertatea persoanei , dragoste cu sila nu se poate si nu numai dragoste dar nimic nu se poate face cu sila , si nu ar trebui incurajate astfel de practici





Un pic cam dur zici tu ? Este scandalos sa-ti respecti promisiunile ?
Buna dimineata ! Viatza este frumoasa daca mergi pe calea corecta si este cea mai dura si sadica, atunci cand o iei pe calea gresita...
Singura crima reala din intregul univers, este Minciuna... iar "catastrofa" asta ce se posteaza in pozitie de victima, este in realitate adevaratul criminal !
Am citit in mare parte raspunsurile ce le-a primit, si constat fara sa fiu surprins, ca cei mai multi sint mai inconstienti decat ea.
Cei mai multi sint dispusi sa-l agreseze pe prietenul ei, fara sa se intrebe nici macar o clipa daca ei au acest drept !
Daca calci un sarpe pe coada, acesta se apara si te musca, daca-ti bagi mana-n foc , acesta te va arde. Sintem inzestrati cu un sistem de autoaparare... Insa cine este cel rau ? Focul care-si face datoria ? Sau proasta care-si baga mana-n foc ?
Prietenul adevarat te cearta cand vede ca esti pe cale sa faci o mare prostie, iar dusmanii te vor mangaia si te vor incuraja sa faci numai prosti, prin care sa te autodistrugi.
"Dragoste cu sila" cum spui tu , este o eroare de inteles... Nu exista "Dragoste cu sila" si mai sint multe expresii demonice care au intors lumea pe dos.
Dragostea doar exista si se manifesta .... iar opozitia Dragostei, este insasi aceasta lume ipoctita, in care toate sensurile Dragostei sint gresit exprimate, prin diverse forme. Aceste opozitii ale Dragostei noi le numim Dracii Iar continutul lor de vaza este MINCIUNA, Viclenia, infidelitatea, tradarea, talharia si asa mai departe... MInciuna si Adevarul sint fiintze vesnice cu care ne putem asocia sufletele si plecand cu una din acestea, incepem sa ne scriem soarta...
Dracii nu sint nimic altceva, decat niste expresii gresite care deviaza sufletele de la ADEVAR...
Si aceasta deviere de la adevar, se vede foarte clar in toata fiintza autoarei...






Hãrþuirea ti se pare autoapãrare ?Cãci asta se întâmplã acolo , tipa este hãrþuitã din câte spune , mai spune cã gelos era ºi înainte de despãrþire cã o controla în tot ceea ce fãcea , promisiuni poþi face , dar când acestea nu pot fi duse la îndeplinire tocmai datorita celui cãruia i le faci ce e de fãcut , sã stai sa suporþi umilinþe de dragul promisiunilor ? sau sã mergi pe drumul tau ?









Da, asa este... ai perfecta dreptate... Hartuirea este o agresinue ce-si are radacinile intr-o intelegere mai profunda... graba strica treaba si superficialitatea ne face sa intelegem totul gresit...

... de aceea... Inainte de toate, consider ca este foarte gresit sa ne punem in ipostaza de judecatori, pornind de la ideea ca cineva este vinovat si trebuie acuzat, doar pt ca asa vrea altcineva sa credem.
Putem sa-i ascultam punctul ei de vedere, si apoi trebuie sa-i dam si lui dreptul la cuvant, inainte sa-l acuzam sau chiar sa-l agresam.

Eu privesc la ea, la fata asta, si vad o ... chestie d-asta infidela, ce face pe victima, ca sa-si prinda alta prada-n plasa. Si a reusit sa prinda multi... azi e destul de usor sa-i prinda.

Sti cum este ? Intr-o casa, intri cu aceeasi cheie, cu aceeasi parola. Daca ea nu si-a dorit o relatie stabila cu el, trebuia sa-l primeasca doar in curte, sa-l analizeze, si nu sa-l duca direc in dormitor asa cum face ea cu unul si cu altul. Hoooooooo ..... mai usor.... caci inca nu stie toata lumea ca traim intr-o lume de d-astea infidele si unii se mai incurca si au impresia ca si-au gasit casnicia, familia si alea, alea...de aceea, baiatul a ramas blocat pe ideea ca merge la el acasa si intra cu parola lui si cu cheia lui...
El inca n-a inteles ca fata asta, e "o masina de spalat cu program de scurta durata"...

Domnisoara sa-si puna eticheta mai clar pe frunte inainte sa urce-n dormitor cu baietii, si sa le spuna concret care-i pretul si durata de timp, si astfel nu vor mai aparea confuzii de sensuri...

Dar daca ea prefera sa se joace mai departe mintind, imbracata-n calugaritza si invartindu-si bikini pe deget, n-ar decat sa se descurce-n efectele deciziilor ei.
denis_3d25
Postat pe 18 Octombrie 2011 02:24
Buna,

Poate ca ai dreptate Denis. Poate ca ea este asa cum zici. Dar asta nu inseamna ca acel personaj (fostul) are dreptul sa faca ceea ce face. Relatiile nu sunt pe viata neaparat, nu intotdeauna se finalizeaza cu casatorie(asta era o nuotate pentru tine...). Ce putea sa faca fata daca nu mai mergea? Denis vrei sa spui ca tu ai sta intr-o relatie in care fata sa te innebuneasca? Te-ai casatori cu o femeie care sa te terorizeze fara ca tu sa ai nici cea mai mica vina??? Te distruge ca om, ca personalitate, ca si caracter. Ajungi sa iti pierzi identitatea langa un om care verifica tot ce faci, care se cearta cu tine pentru orice i se pare suspect, care nu are incredere deloc in tine si in capacitatea ta de a lua decizii. Poate ea a gresit cu ceva fata de el. Bun. Daca nu poti trece peste, te desparti, nu ii faci viata un calvar persoanei de langa.

Dar daca ea nu a gresit? Daca omul ala este "deranjat"? Fata a cerut un SFAT. Tu critici pe toata lumea (in general) si te consideri superior.
Daca a cerut un sfat, asta ii dai. Nu judeci si critici la modul la care ai facut-o tu...

Toate cele bune!
Dadutza
Postat pe 18 Octombrie 2011 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 12:05
Ce cale sa mai apuc? 12 De la: DiavolitzaxD 16 Decembrie 2013 12:44
Obsedat de internet..... 29 De la: kudika477796 15 Ianuarie 2013 10:57
gelozia 6 De la: ralu_dia 20 Octombrie 2013 11:55