Setari Cookie-uri

Ce fel de iubire e necesara pentru o relatie de lunga durata?

Salut tuturor :)

E pentru prima data dupamulttimp ca scriu pe acest forum....as vrea doar niste pareri in privinta iubirii necesare intr-o relatie...e de preferat o iubire romantica (fluturasi in stomac, bataia inimii accelerata etc) sau o iubire "calma" sa zic asa, mai degraba o prietenie afectuoasa alaturi de un om pe care te poti baza, care e langa tine la bine si la rau, care ar face orice pentru tine dar pentru care nu simti pasiune sau fluturasii in stomac de care am pomenit mai sus.
Stiu ca ideal ar fi o combinatie intre cele doua, dar din experienta mea cel putin, este aproape imposibil de gasit.
Prin urmare, daca ati avea de ales intre cele doua ce ati alege (sau daca ati trecut prin ceva similar, ce ati ales si care au fost consecintele)?

Multumesc daca ati avut rabdare sa imi cititi intrebarea si as aprecia orice parere :)



kudika_1034444
Postat pe 29 Octombrie 2018 12:27
Am ales mereu ce mi-a plăcut chiar dacă tot singură sunt. Am avut și eu multe dezamăgiri dar în continuare sper. Niciodată să nu îți pierzi speranță. Nu poți să stai lângă cineva care nu te atrage.
kudika_nikole
Postat pe 20 Ianuarie 2019 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Identitatea in cuplu 5 De la: pamela_1 29 Mai 2009 16:16
Vrea mai multa afectiune 18 De la: Tharr 14 Noiembrie 2010 19:16
locuitul cu iubitul in casa parintilor lui 73 De la: andra_ale 2 Septembrie 2009 10:39
hmm 13 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:31
Barbatii si vorbele 10 De la: JustElla 25 Noiembrie 2014 11:18