Setari Cookie-uri

Cine Incepe sa tina cu mine Dieta lui Nicoleta Luciu ?

doresc si eu sa tin dieta lui nicoleta luciu dar nu stiu cum.de rog ajuta-ma si pe mine ce trebuie sa mananc?
healthy002505
Postat pe 11 Septembrie 2010 23:15
fetelor?voi cred ca nu ganditi cu capu:|
voi va aruncati in prima dieta care promite cele mai multe kg intr-un timp cel mai scurt?:-?
nu pot sa va inteleg:|
nu vreau sa fiu rea,,,,da mancati sanatos si faceti sport:| nu mai stati atata cu fundu pe scaun:|
ca 20-30 de min aveti si voi timp
LuciaEly
Postat pe 11 Septembrie 2010 23:27
te sustin cu placere,dar da_ne si noua dieta dac nucerem prea mult
kudika042706
Postat pe 11 Septembrie 2010 23:34
as dori si eu retzeta ......pls...:)
Ioana_7989
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:11
Unde pot gasi aceasta dieta??? eu vreau sa o tin cu tn
elleonora
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:37
Ok cu dieta slabesti 1-2 saptamani e urma organismul stagneaza inca 2 saptamani si pe urma incepe iar sa slabesti bafta mullta
crealin2005
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:39
Da e o dieta foarte buna am tinuto si eu si slabisem dar m-am lasat de fumat si m-am ingrasat rau asa ca o sa ma reapuc si eu ,e foarte buna si nu mori de foame. MULTA BAFTA
adnasa
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:48
De la: kudika161238, la data 2010-09-12 00:48:30Da e o dieta foarte buna am tinuto si eu si slabisem dar m-am lasat de fumat si m-am ingrasat rau asa ca o sa ma reapuc si eu ,e foarte buna si nu mori de foame. MULTA BAFTA

pai pana la urma dieta e pe baza de tutun?
mitura
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:53
buna:) eu am tinut o dieta tot de pe aici..scarsdale 2...nu am murit de foame..am slabit aproape 5 kg in 2 sapt...acum sunt in perioada de mentinere apoi incep iar...tin sa mentionez ca nu functioneaza la toata lumea....mama s a apucat dupa mine si nu a slabit deloc...
yoadyna
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:58
dieta nicoletei luciu numi se pare stralucita...nu i kiar ok sa mananci zilnic la fel....
yoadyna
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:00
cum mai stai cu kg?
as vrea si eu sa tin dieta dar....nu o stiu
ella63
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:30
dieta Nicoletei Luciu:

http://www.acasatv.ro/dieta-sanatate/exclusiv-afla-cum-a-slabit-30-de-kg-nicoleta-luciu-dupa-ce-a-nascut.html
ella63
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:32
Sincer mi se pare o prostie dieta asta rapida de altfel toate dietele rapide pentru ca au rezultate pe termen scurt si anume efectul yoyo adica dai jos repede si pui dublu inapoi si nici nu sunt bune deloc ptr organism ptr ca da peste cap tot. mai bina faceti sport si mancati sanatos si intr un an aveti rezultate foarte bune si nu mai luati inapoi kg date jos
scumpik21
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:51
De la: yesenia, la data 2010-08-11 19:19:54
De la: luchianramona, la data 2010-08-11 15:54:06Unde gasesc dieta asta ? Nu ti se pare totusi ca este prea mult in asa scurt timp ?


Dieta consta in a manca compot de mere dimineata ( fara zahar) si supe care sa contina doar urmatoarele legume : morcov, telina, ardei , gogosar si o bucata de carne ( fara pielita) si fara sare.

In urma acestei diete nicoleta luciu a reusit sa dea jos 30 de kg in 45 de zile .

Mie personal mi se pare a fi foarte usor de tinut , mai ales ca e vara ... compotul de mere rece e excelent .
Supa in schimb nu imi place deloc si mananc legumele fierte separat fara sare si carnita la fel .



totusi ... iti iei destula energie doar d in legumele astea?? mai ai vlaga si pentr sport ?? nu prea cred .. de luni merg la sala si mananc trei mese pe zi, mai putin cantitativ, fara prajeli, sucuri acidulate sau dulciuri .. daca o sa mearga va tin la curent .. dieta asta a nicoletei mi se pare exagerata... as spune ca e infometare, iar kg date jos prin infometare au sa apara la loc in scurt timp .. oricm iti doresc succes!
SaraTancredi
Postat pe 12 Septembrie 2010 02:00
Buna. Vreau si eu sa tin dieta Nicoletei dar nu o stiu. Imi poti spune te rog care e? si ma alatur de tine. Astept raspuns. :*
oana_mataoanu
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:27
Gata am vazut-o. Nu mi se pare prea grea, de luni incep si te anunt.
oana_mataoanu
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:31
De la: roxette13, la data 2010-09-12 02:00:59
De la: yesenia, la data 2010-08-11 19:19:54
De la: luchianramona, la data 2010-08-11 15:54:06Unde gasesc dieta asta ? Nu ti se pare totusi ca este prea mult in asa scurt timp ?


Dieta consta in a manca compot de mere dimineata ( fara zahar) si supe care sa contina doar urmatoarele legume : morcov, telina, ardei , gogosar si o bucata de carne ( fara pielita) si fara sare.

In urma acestei diete nicoleta luciu a reusit sa dea jos 30 de kg in 45 de zile .

Mie personal mi se pare a fi foarte usor de tinut , mai ales ca e vara ... compotul de mere rece e excelent .
Supa in schimb nu imi place deloc si mananc legumele fierte separat fara sare si carnita la fel .



totusi ... iti iei destula energie doar d in legumele astea?? mai ai vlaga si pentr sport ?? nu prea cred .. de luni merg la sala si mananc trei mese pe zi, mai putin cantitativ, fara prajeli, sucuri acidulate sau dulciuri .. daca o sa mearga va tin la curent .. dieta asta a nicoletei mi se pare exagerata... as spune ca e infometare, iar kg date jos prin infometare au sa apara la loc in scurt timp .. oricm iti doresc succes!



Exact...tine-te tu de regimul de care te-ai apucat si vei vedea sigur rezultate...nu imediat, dar de durata...iar carnea nu va atarna pe tine flescaita si celulitica asa cum va fi la grasanele care tin brusc diete drastice si nu fac sport...sau la cele care iau pastile...
kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:58
De la: mitura, la data 2010-08-11 20:19:10
De la: Barbie30, la data 2010-08-11 20:14:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-11 20:12:36
De la: Barbie30, la data 2010-08-11 20:11:26Geo sa te pupe mama te-ai bagat pe diete?


pai daca pe relatii sexuale e liniste


Atunci sa te intreb si eu la 1.65 e ok daca am 49kg?



pune mana pe-o ceafa de porc,repede ca nu te vaz bine

la 165 doaR 49 KG ESTE SUB GREUTATE . SA AI 165 SI SA CREZI CA 55 DE KG ESTE GREUTATEA NORMALA IAR NU ESTE BINE.SA VREI SA SLABESTI 30 KG IN 1 LUNA ESTE CRIMA PENTRU BIETUL CORP UMAN . EU SLABESC USOR SI FARA STRESS , FARA FOAME CU NUTRITIA HERBALIFE .DACA CEL CE ADOPTA ACEST STIL DE VIATA INTELEGE CA CELULA ARE NEVOIE DE TIMP SA SE OBISNUIASCA CU NOUA FORMA SI SA OFERE RAGAZ CA SA MENTINA GRUTATEA NORMALA ATUNCI PE VIATA ESTE ASIGURAT CA NU SE VA MAI INGRASA SI VA SANATOS . VA DORESC SANATATE LA TOTI FERICIRE SI DRUM DREPT
cameliro
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:38
nu pot sa zic nici da nici nu ,pt ca nu stiu care este dieta dar sunt interesata sa pierd cateva kg pe motive de sanatate,asa ca te rog ,pt ca eu nu sunt in tara sa-mi scrii si mie care esta aceasta dieta si o tinem impreuna multumesc si astept sa-mi scrii! nu esti singura care vrei sa mai slabesti
mimishor957
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:42
cum poate cineva sa creada k nicoleta luciu a slabit cu dieta asta de 2 lei, care dupa ce te lasi de ea, pui la loc in cateva zile mai mult decat ai avut?hai sa fim seriosi...va pot da eu un sfat: mancati ce vreti, dar cu masura si in primul rand sa fie sanatos!!eu de 5 ani sunt lcto-vegetariana.mananc tot ceea ce imi doresc, dar intotdeauna cu masura.nu spun acum sa fie toata lumea vegetariana, dar atata timp cat este atenta la ceea ce bagi in gura si la cantitate, totul e ok, o sa slabiti fara sa va dati seama.a!si inca ceva: sport!!!30 de min de aerobic sau alergat e perfect In fiecar an imi fac analizele si totul iese perfect!nu va mai lasati pacalite de dietele minune
ela_angel
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:47
De la: ela_angel, la data 2010-09-12 09:47:24cum poate cineva sa creada k nicoleta luciu a slabit cu dieta asta de 2 lei, care dupa ce te lasi de ea, pui la loc in cateva zile mai mult decat ai avut?hai sa fim seriosi...va pot da eu un sfat: mancati ce vreti, dar cu masura si in primul rand sa fie sanatos!!eu de 5 ani sunt lcto-vegetariana.mananc tot ceea ce imi doresc, dar intotdeauna cu masura.nu spun acum sa fie toata lumea vegetariana, dar atata timp cat este atenta la ceea ce bagi in gura si la cantitate, totul e ok, o sa slabiti fara sa va dati seama.a!si inca ceva: sport!!!30 de min de aerobic sau alergat e perfect In fiecar an imi fac analizele si totul iese perfect!nu va mai lasati pacalite de dietele minune



cred 30 de pagini de martaloage
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:50
daca pare una si spune ca vrea sa slabeasca mancand rahat,se alatura o armata de nebune
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:58
kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:58
De la: kudika226898, la data 2010-09-12 09:58:34


hai...15 pagini...15 sunt umplute de sinistru ala de silence
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:08
Cu aceasta dieta slabesti mult si rapid dar este nevoie de foarte mult sport ,un abonament la o sala de fitness sau aerobic pentru ca mersul pe jos nu este suficient . Esti fericita acum ca ai scapat de kg dar tu nu slabesti sanatos cu aceasta dieta si daca slabesti brusc iti pot aparea vergeturi si slabe sanse sa scapi de ele .
Loredana_Florentina
Postat pe 12 Septembrie 2010 11:19
a-mi trimite si mie cineva reteta de slabit a lui nicoleta luciu?
va multumesc
astept raspuns urgent
kudika033322
Postat pe 12 Septembrie 2010 12:29
Draga mea eu sustin intotdeauna persoanele care vor sa mai slabeasca cateva kilograme depuse. Este in primul rand foarte bine pentru sanatate. Insa, ar fi bine sa slabesti intr-un mod echilibrat nu cu diverse diete. In mod normal doctorii si nutritionistii recomanda sa se slabeasca cam jumatate de kilogram - 1 kilogram pe saptamana nu pe zi. Sportul trebuie sa fie o obisnuinta zilnica a tuturor persoanelor. Deci incearca sa faci sport zilnic incercand sa ridici constant norma: daca azi ai mers 15 min in pas rapid maine mergi 20-25 min in pas rapid si tot asa. Poti merge si la o sala sa faci anumite exercitii cu un instructor, inscrie-te la cursuri de dans daca iti place sa dansezi (dansul este un foarte bun exercitiu cardio), mergi la cursuri de aerobic sau zumba (un fel de aerobic pe muzica latino), iar daca esti mai in criza cu banii vezi ca in anumite parcuri exista aparate pentru sport. Eu stiu sigur in Parcul Drumul Taberei, in Herastrau, in Parcul Kiseleff. Si aici e bine sa echilibrezi exercitiile: sa faci atat exercitii cardio dar si exercitii de forta (care iti vor tonifia muschii), exercitii pentru diverse categorii de muschi. Si cel mai indicat din punctul meu de vedere este o alimentatie adecvata. Multe fructe, multe legume, mult peste, lactate scazute in grasimi. Intotdeauna sa ai trei mese principale si doua gustari. Toate in proportii echilibrate. Nu uita sa bei 2l de apa pe zi. Nu prajeli, nu dulciuri, nu fast food-uri, nu sucuri carbogazoase sau de orice alta natura, nu cafea (sau mai putina). Eu la 1,50 m aveam anul trecut 66 kg. Am slabit cu o alimentatie echilibrata si cu mult mult sport pe care continui sa il practic si acum 11 kg. Am acum 55 kg si as mai dori sa mai slabesc vreo 4 kg. Insa se pare ca sunt intr-o faza de platou cum se numeste si ma mentin de anul trecut din decembrie. Asa incat iti doresc mult noroc, sper sa reusesti in demersul tau si nu uita O DIETA ECHILIBRATA SI MULT SPORT.
alexis80
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:44
nu cunosc reteta asta dar ai mare grija ca poate fi periculos fi precauta
ariciulyly
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:55
OK HAI SA INCEPEM , CU CE ? DE UNDE SI PINA UNDE ,SPORT, REGIM ALIMENTAR.......... CONCRET
kudika317219
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:20
si eu vreau sa tin acest regim dar la fel ca tine nu are cine sa ma sustina daca vrei tinem legatura....
kudika319455
Postat pe 12 Septembrie 2010 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viaþa BIO îþi aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:06
Decat nutritionisti...mai bine documentati-va pe cont propriu ! 8 De la: kudika_961227 15 Aprilie 2014 11:57
cand sotul te insala si ai doi copii 51 De la: kudika296284 26 Mai 2020 15:54
Dieta Okinawa 7 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 13:08
-- 1 De la: karina_00 30 August 2011 15:11