plasturi anticonceptionali

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika081856 Avatarul lui kudika081856

58 mesaje
Oras: baia mare

buna.a folosit cineva plasturi anticonceptionali?sunt ok?e prima luna in care folosesc evra...dupa o lunga perioada de pastile antic. ms
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
"Contraindicatii
Ca orice metoda contraceptiva, plasturii pot provoca boli grave. Astfel ca, in urma unui studiu realizat de Food and Drug Administration (FDA) in Statele Unite ale Americii, s-a descoperit ca femeile care ii folosesc prezinta un risc crescut de aparitie a cheagurilor de sange, calea cea mai sigura catre embolism cerebral"

Mai vrei?

"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
healthy006043 Avatarul lui healthy006043

30 mesaje

buna eu decand iau anticonceptionale am mari dureri in contact sexual nustiu creca am sa renunt la ele
Fosta membra Kudika.ro
nu va mai ajung bombonelele?
OanaSun Avatarul lui OanaSun

198 mesaje

problema cu unele anticonceptionale este ca inhiba libidoul si atunci automat intervin si durerile in timpul actului sexual. Eu am patit asta de la Logest. Am renuntat la ele, evident. Nu stiu, schimba-le sau protejeaza-te altfel.
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika081856, la data 2010-10-24 17:42:43buna.a folosit cineva plasturi anticonceptionali?sunt ok?e prima luna in care folosesc evra...dupa o lunga perioada de pastile antic. ms
foloseste si tu metoda de pe timpu lu tataia si lu mamaia
O fata buna e greu de gasit.O fata rea e greu de multumit.Am un suflet de copil care refuza sa creasca.Mi-e egal cu zero tot ce spune lumea asta proasta..