Setari Cookie-uri

De ce mint femeile cu nerusinare ?

De la: Anka_kudika, la data 2011-03-20 17:39:27...Pentru ca ne plac baietii rai pe care speram sa-i imblanzim dar numai umpic...


cine stie sa aprecieze o palma cu iubire
are parte de fericire
battleofwits
Postat pe 20 Martie 2011 18:02
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?



1. Esti subiectiv puiule,poti considera baiat rau orice tip care are ce nu ai tu,so...las-o balta,am intalnit atatia ca tine :))

2. Uite ca unele femei sunt atat de pretentioase incat vor atat aspect fizic ca si chestia aia de interior, pt ca na, atunci cand ne place cineva, ne place la prima vedere, nu ? Apoi poate ii dam o sansa...poate

3. Nu trebuie nimeni sa domine, trebuie sa existe un echilibru intr-o relatie, nu trebuie sa bata unul cu pumnu in masa si sa se faca doar cum vrea el, asta e bataie de joc.

4. Tu..bla,bla,bla...Esti si modest pe deasupra ?

5. Exista barbati care nu accepta sa plateasca femeia, punct, sau...care platesc mai des decat femeia. Daca tu vrei sa ii consideri sponsori, e treaba ta, nu te va ajuta cu nimic gandirea asta !

6. Hai sa iti zic un secret, fii mai flexibil, inchide ochii cand trebuie, vorbeste cand si ce trebuie, nu te mai crede nedreptatit de viata, soarta, femei, traieste pur si simplu si din experientele pe care le vei avea vei invata multe, de asemenea, vei intalni o persoana care sa se muleze dupa pretentiile tale !
Summer_
Postat pe 24 Martie 2011 18:13
De la: Lucia38, la data 2011-03-19 18:56:38
De la: felixcat, la data 2011-03-19 18:54:49deschid gura trag aer in piept tare si strig "ai lov iu fa"

aha, deci asa ii furi curentu'...

o atac la ficati
felixcat
Postat pe 25 Martie 2011 13:38
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08
1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?



1. dc toti barbatzii buni prefera scorpii? si le accepta magarii pe care nu le-ar accepta de la o fata buna?
2. dc totzi barbatzii considera aspectul fizic cel mai important la o femeie (unii chiar singurul important)?
3. tu ai accepta o tipa cu o personalitate uriasa, care sa te domine? sau una cu care se poate coopera ;-)
4. pentru ca si tu preferi exact ce te plangi ca prefera ele
5. zici ca femeile nu platesc? cat la suta din barbatii pe care ii stii tu fac munca in casa? oare mai multi decat femeile care platesc la restaurant?
6. nu iti sarim in cap, dar gandesti prea superficial si in generalizari, raspunsurile de mai sus sunt doar ironice, ca sa vezi ca se poate si invers.....stai linistit, deschide-ti mintea, schimba genul de tipe pe care le agatzi, si vei vedea
DayC
Postat pe 25 Martie 2011 17:10
simpatic foc, cel putin din ce scrie
kudika227169
Postat pe 25 Martie 2011 18:45
Din acelas motiv din care voi barbati preferati langa voi o pitipoanaca si cand dati peste o femeie desteapta si pe pecioarele ei fugiti mancand amantul de sub picioare.
ildyco
Postat pe 25 Martie 2011 20:32
De la: kudika120751, la data 2011-03-25 20:32:30Din acelas motiv din care voi barbati preferati langa voi o pitipoanaca si cand dati peste o femeie desteapta si pe pecioarele ei fugiti mancand amantul de sub picioare.


pentru ca ceea ce numesti tu femeie cu picioarele pe pamant ...la noi se traduce o "femeie barbata"

dar cum nici voua nu va place sa stai cu barbati-feminizati, iti dai seama ca nici noua nu ne place sa stam cu femei-barbatoase

QED
battleofwits
Postat pe 25 Martie 2011 20:57
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?



si te astepti de la femei la raspunsurile astea. nu prea stii multe despre ele

1. femeia moderna foloseste acelasi creier ca stramoasa ei din preistorie. de 200000 de ani creierul uman nu s-a modificat. barbatul ala rau este violent deci este un bun protector fata de fiarele umane si animale, are dreptul sa insele pentru ca isi ia singur de la viata ce vrea si nu depinde de alti, deci are calitati de lider, iar datorita violentei poate urmasul lui care va avea aceleasi calitati va fi conducatorul tribului ca in preistorie nu se vota ci se bateau. violenta inseamna forta iar creierul unei femei supusa unei violente testeaza practic cantitatea de forta a unui barbat.

asta nu inseamna ca trebuie sa fii un animal. animalele de regula in societatea moderna stau la puscarie. poti fi baiat rau si fara sa fii violent. citeste cartea lui de angelo http://infothread.org/info/Pick%20Up%20Artist/PUA/DavidDeAngelo/The%208%20Personality%20Types%20That%20Naturally%20Attract%20Women.pdf
vei vedea ca tipul violent de barbat este cel mai apreciat de femei. nu iti recomand sa fii insa violent. poti fi dominant in pat si are de exemplu acelasi efect.

2. sa nu imi spui ca tu preferi becinicele, tu nu vrei si tu o femeie cu sani, fund, talie subtire etc.? ce te face sa crezi ca o femeie lucrata la sala si cu un corp de model va sta de placere cu un burtos plin de pepsi? scopul tau nu este sa pierzi vremea si sa ai matul plin de bauturi mai mult sau mai putin alcoolice si de mancare. cat de bine arati arata cat de sanatos si frumos va fi copilul vostru, deci ce sanse va avea in viata. imagineaza-ti din pozitia unei femei cum isi vede copilul prin prisma unui barbat scund, chel, ochelarist si cu ditamai burta. nu e asa ca imaginea te face nefericit? surpriza, si pe ele! femeile vor sa spuna prin faptul ca nu conteaza frumusetea ca vor renunta la papusa masculina ideala pentru unul mai modest si mai capabil, nu ca vor fi impreuna cu nu stiu ce urat.

3. ce intelegi tu prin personalitate uriasa? eu stiu ca ai sau nu ai personalitate. s-ar putea ca femeile sa inteleaga altceva prin personalitate. apropo, alaturi de asta mai trebuie sa mai ai si umor, inventivitate, sensibilitate etc.

4. de unde stii ca esti inteligent? esti sigur ca altii te vad asa? si eu voi spune despre mine ca sunt inteligent. dar sunt? discutabil. care sunt 5 caracteristici care te fac inteligent? lasand intrebarile la o parte. un barbat cu casa si masina si reusite personale este intr-adevar o investitie pentru societatea noastra. sunt sigur ca daca maine d-zeu ar crea o noua versiune a femeii ai fi barbatul perfect, dar.... facem trimitere la punctul 1... femeia are creier vechi de 200k de ani. atunci avea nevoie de protectie, hrana, o namila langa ea si alte cateva maruntisuri. ai vazut cred, ca nici o femei nu sta cu un barbat despre care spune ca nu se simte protejata in compania lui. in mod normal in ziua de azi nu prea te mai protejeaza barbatul, exista societatea care te protejeaza (cu cateva exceptii in cazul societatilor retrograde). dar nevoia femeii inca exista si trebuie sa o satisfaci.

5. raspunsul este "romanism". in strainatate e altfel in general. miscarea feminista e pentru alte scopuri, la fel ca si cea gay, cea a minoritatilor etc. ce sa vb de drepturi egale, cand pe orice formular de grup tinta al unui proiect european femeia este trecuta ca apartinand categoriilor defavorizate. sa trecem peste.

6. programare sociala si chestiuni de psihologie. sari sa darami un esafod mai vechi si fiecare isi apara valorile.





leo_
Postat pe 26 Martie 2011 02:22
Buna..de la bun inceput daca le platesti nota trebuie sa continui pina la infinit,pt ca si voi barbatii vreti tot m-ai mult incepind de la prima intilnire mi -se pare normal sa platiti Nu este aici vorba de metalitatea feminina , este vorba ca totul se plateste!Nmic nu e gratiris sa va intre bine in cap!
kudika316920
Postat pe 26 Martie 2011 08:02
1. dc toti barbatzii buni prefera scorpii? Pentru ca alea rup patul ...si daca al innozi pe unul in pat in 99.9% di ncazuri ai pus gheara pe el . Ce barbat crezi ca ar zice dupa ce al '' nenoroceste una '' :D :X ....Asa ceva NICIODATA .. Doamne Fereste ! ;)
si le accepta magarii pe care nu le-ar accepta de la o fata buna? pentru ca fetele rele le place sa sufere ...
2. dc totzi barbatzii considera aspectul fizic cel mai important la o femeie (unii chiar singurul important) ? Pentru ca prima data cand un barbat merge pe strada nu-i atrage atentia o femeie faptul ca ea citeste revista '' Maxim '' si aspectul fizic ...Daca e inalta la 1,75 - 1,80 poarta tocuri , colanti , o bluzita mai lejera .....are o pereche de sani potriviti de mari ......si pe deasupra mai e si creata .... pai scuza-mi expresia '' ma ud instant '' ! Suntem opusi deci diferiti si din curiozitate ne uitam la ce nu avem .....barbatii sani si respectiv un fundulet fin bombat si '' obraznic '' si femeile '' Pe nea' Mielu' '' ;) .....vibratorul s-a inventat datorita nifomanelor si pt faptul ca fizic un barbat nu poate duce la intensitate maxima mai mult de 1 ora ca te ia cu ameteala :)) ....
3. tu ai accepta o tipa cu o personalitate uriasa, care sa te domine ? sau una cu care se poate coopera ;-) .... Sa ma domine ? pai cum vine asta ...poate ar incerca ...insa iti zic eu Ioane' ....nu ar reusi ....imi plac femeile cu o personalitate puternica Gen' Mihai Viteazul ......m-as bate cu ele :))
4. pentru ca si tu preferi exact ce te plangi ca prefera ele
5. zici ca femeile nu platesc? cat la suta din barbatii pe care ii stii tu fac munca in casa? oare mai multi decat Asta depinde de cum ai fost crescut .....cat de harnic si muncitor esti pentru tine insuti ,,,si in plus de asta ..... Femeile Emancipate ale Mileniului al 3 - lea ...pretind drepturi egale cu barbatiii......deci o data cu drepturile vin la pachet si responsabilitatile . E ca si cu sarcina la betie ....te-ai distrat o data neprotejat la o betie ....apoi platesti toate viata .......in cazul in care in acel moment al vietii nu doreai sa iti faci un Junior ..... si inca ceva ....De ce stiu femeile sa numere ? R : Prna la 68 ....pentru ca la 69 cu gura plina .... Hai ca ne auzim distractie placuta si nu uita ....Zambeste azi ca-ci peste o luna vine razboiul si femeile primesc pusti iar barbatii pustoaice
kudika072050
Postat pe 26 Martie 2011 08:04
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?




1-"baietii rai" nu sunt niste animale salbatice incapabile de afectiune,cu instincte criminale,cat deespre fidelitate permite-mi sa fiu reticenta cum ca o fi vreun barbat prea fidel,deci sa nu generalizam

2-"frumusetea trece.prostia ramane"-cred ca e o replica generata de anumite frustrari,zau asa...de unde ai dedus tu ca un om frumos e musai prost? sau te incalzeste ideea asta cand privesti in oglinda? ,in plus sunt convinsa ca nici tu nu-ti doresti o fata uratica si brain de enstein ca daca te-ai fi uitat dupa ceva de "nasul tau",ai fi gasit,sigur si nu ne mai scriai aici

3- cum zicea o dsoara printre primele rasp,cred ca ai un ego de nu te suporta nimeni,un barbat cu o personalitate puternica se va impune intotdeauna in fata unei femei si va starni admiratie,atat timp cat acea personalitate este coroborata cu respect,bun simt ,adica daca dai tu din aripi ca un cocos nu impresionezi pe nimeni,si in general femeile nu aleg"maimutoi",acum ar trebui sa te intrebi sincer,care e pb ta,aici

4-dc? pentru ca mereu te compari cu altii si te crezi superior ca rezultat al acestei comparatii...femeile f des spun fraza aia cu ne desp km de carti citite,cand se cearta,aceeasi pb,daca faci ceva,faci pt tine,nu ast sa-ti ridica statui ceilalti prin parcuri si muzee ca nu esti nici Eminescu,nici Mavrocordat,n-ai facut nimic pt tara ci doar pt tine

orice om,nu musai femeie,apreciaza pe un altul care a facut ceva in viata prin forte proprii si si-a pastrat si modestia,pe cand la tine nu prea vedem asta desi esti abia pe "jumatate" realizat,fereasca Dzeu sa ajungi vreun Tiriac cu aceasta gandire

5-asta mi se pare cel mai idiot post,gandire,idee etc Femeile si-au dorit drepturi egale,in sensul ca au vrut si ele sa aiba cariera,sa detina functii de conducere,dovedit fiind in prezent ca sunt multe mai capabile ca lider fata de barbati,sa aiba drept de vot,sa scape de orice ingradire in general,si sa se afirme.
faza cu nota de plata e penibila,zau asa,am mai zis undevaasta,decat sa-mi platesc cafeaua cand ies cu un barbat prefer sa invit o amica sa servim pranzul undeva ,poate sunt mai de moda veche,insa orice femeie isi va dori sa se simta protejata,in bratele unui barbat,sa simta grija,indiferent de lucrurile pe care el le face pt ea,cat de mici sau de mari...
sa spui ca o femeie vrea sponsori pt ca-i platesti un suc,o cafea,sincer,e prea de tot

concluzia e ca tb sa scapi de atatea complexe
Roslein
Postat pe 26 Martie 2011 08:24
de ce un tanar de 26 ani serios.............etc nu isi gaseste jumatatea?acest raspuns trebuie sa il cauti in mintea ta,ar trebui sa fie un semn de intrebare pentru tine,probabil e ceva in neregula cu tine...nu cu ele!cauta raspunsul la tine!corecteaza la tine tot ce astepti de la altii1
Carlasv
Postat pe 26 Martie 2011 08:52
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?




Offff, saracul de tine! Mi-e mila de tine, la cate complexe ai.
Te-au facut sa suferi rau femeile , bietul de tine !

Postat pe 26 Martie 2011 09:42
cred ca nu ai intalnit inca femeia potrivita.asa cum exista minunate exemplare in randul barbatilor care nu au nici cea mai vaga idee cum sa trateze o femeie, asa ne putem lauda si cu bibelouri apartinand sexului frumos.mai cauta si vei gasi si ceea ce doresti tu, probabil sunt mai rarute dar au mai ramas.ideea este ca nu toti si nici toate nu suntem nici pe departe la fel.cand vei gasi femeia care sa te completeze vei vedea.ca sa iti raspund la ce ai intrebat...uite apropos de nota de la restaurant.de cele mai multe ori barbatii se ofera sa plateasca probabil de aceea multe dintre noi s-au obisnuit asa.despre frumusete.... da e adevarat ca dispare cu timpul, dar e valabil si ptr femei, nu?tu ai lua o urata numai pentru ca este isteata?nu cred.trebuie sa te atraga mai intai acea persoana ca sa te poti apropia de ea.cred ca asta e primul pas cand se infiripa cea intre doua persoane, mai intai atractia fizica,de acolo se naste pasiunea, atractia sexuala. ei bine daca pe tine te atrage altceva si ai alt mecanism...sunt destul de rare cazurile in care se intampla sa petreci nu stiu cat timp cu o persoana, si stii poveste din aia cand dp nu stiu cat timp se leaga ceva intre ei peste acea prietenie si se transforma intr-o dragoste frumoasa, linistita care nu tine cont de aspectul fizic ptr cei doi deja se cunosc f bine si nu mai pun pret pe asta pentru ca au descoperit deja alte lucruir care conteaza.aspectul fizic este primul lucru care atrage din moment ce nu scunosti acea persoana, asta vine pe parcurs.
ca si persoanlitate, mie imi plac barbatii puternici, cu personalitate puternica.noua femeilor ne plac, numai ca este un amestec de nu stiu ce chestii in noi, si ne si plac insa ne si intriga faptul ca nu putem face ce dorim din acei barbati.acum nu te gandi ca vorbesc despre un misogin convins care da cu pumnul in masa de cate ori are ocazia, daca e vorba de din astia, tot la gradina zoologica, pe langa maimutoi gasim suficiente gorile.cam greu sa intelegi femeile, nu prea putem nici noi, nu stiu de ce barbatii nu ne iau ca atare...
MIssLo
Postat pe 26 Martie 2011 10:29
femeile si barbatii nu s meniti sa coexiste.
rockk
Postat pe 26 Martie 2011 10:41
De la: rockk, la data 2011-03-26 10:41:54femeile si barbatii nu s meniti sa coexiste.


rockk ... Vino-ncoa sa-ti dau un pupic sa-ti treaca
_Cryssa_
Postat pe 26 Martie 2011 10:51
e normal sa platesti ce ai vrea sa faci fifti fifti?de aia esti barbat.atunci cand te vei casatori si te vei duce cu sotia la cumparaturi ce facei?iti iei cos separat si la casa zici ca doamna nui cu tine?
hai ca aveti nerusinare chiar asa .o femeie trebuie iubita,plimbata,rasfatata,ca sia asa noi femeile avem mai multe neplaceri decat voi barbatii ,macar atat meritam si noi nu?un suc ceva ca doar nu om face consumate de milioane la un restauran .si chiar daca nu dispui de suficienti bani ,nu o duci intrun loc asa scump,mergeti acolo unde iti permiti,mai ales ca esti pe cont propriu .sau esti dala care pt un suc iti trebuie ceva in schimb.hai ca nu saracesti,o sa vezi cand o sa ai o familie si copii sa vezi acolo cheltuiala
kudika367017
Postat pe 26 Martie 2011 12:37

SA FIM OBIECTIVI

Raspunzand punctual temei in discutie,din tot ce am citit aici,conmstat ca unei probleme serioase i se raspunde tot mai tendentios.Realitatea este ca toti mintim,ca ne mintim unii pe altii,ca am ajuns chiar sa ne mintim pe noi insine.Pentru a va descreti fruntile am sa va prezint ,in continuare un studiu foarte pertinent intitulat :

" SFARSITUL LUMII" - pentru ca el prezinta prea multe adevaruri dureroase.

Mi s-a cerut sa raspund la o intrebare,pana la urma,fireasca:
”daca va fi si cand va fi sfarsitul lumii”.

Dupa calcule foarte laborioase,multipla cercetare a comportamentului uman m-a condus la o concluzie neasteptata si surprinzatoare:

Este cert ca omenirea va avea un sfarsit si pot demonstra acest lucru pe un "model matematic" in care matricea centrala este “femeia-mama”.

1. Femeile sunt frumoase,din ce in ce mai frumoase.
Cu cat sunt mai frumoase cu atat sunt mai ingrijite,mai pedante,mai cultivate,astfel ca devin si mai frumoase.

2.Tot matematic putem demonstra ca femeile frumoase nasc in majoritatea cazurilor fete. Iar fetele sunt intotdeauna mai frumoase decat mamele lor. In randul lor s-a dezvoltat patura femeilor destepte,instruite,pentru care educatia si performanta sunt mai importante decat viata intima.

3.Barbatii ,cufundati pana la gat in computer,diverse joburi,tot felul de afaceri (mai mult sau mai putin curate),alergand dupa bani,dupa vile,dupa masini care de care mai „bengoase”, n-au timp sa se insoare,sau daca o fac,nu se mai ocupa de frumoasele lor neveste ci isi petrec timpul liber,nu de putine ori in chefuri si orgii cu secretarele lor care si ele, sunt tot mai tinere,corespund criteriilor „femeii matematice”(“pieptul” cat mai bombat,picioare izvorand din plombe,blonde ca soarele si dandu-si permanent ochii albastri peste cap,etc),dar care nu fac copii pentru ca nu sunt maritate,barbatii care le patroneaza se feresc de “incurcaturi”(ex:pensie alimentara) , iar la 26-28 de ani nu le mai ia nimeni de standardul pe care ele cred ca-l merita(fals),chiar daca tot spera.
Ceilalti barbati (de fapt masa lor) sunt tot mai “copilarosi”,mai lenesi,din ce in ce mai slab instruiti,ignora orice meserie si se tot formeaza un fel de turma a barbatilor “mototoli”,de la care nu te poti astepta la mare lucru.

4. De fapt,o caracterizare generala a patriarhatului ne conduce la concluzia ca barbatii si-au pastrat aceleasi caracteristici ca si stramosii lor din pesteri, potrivit psihologului evolutionist de la London School of Economics. Nu fac sport,stau toata ziua calare pe calculator,hainele pe ei stau ca aruncate cu furca,o camasa alba sau o cravata nu au nici in garderopa de acasa.Sunt nespalati,netunsi, nebarbieriti ; unii nu sunt in stare sa citeasca o carte,altii se cufunda in carti si uita de tot , nu-i mai pasioneaza nimic....,daca vreti,nici femeile frumoase. Au un vocabular sarac ,mai de graba un jargon;nu sunt in stare sa intretina un dialog elevat.Sunt si putini tineri barbati adevarati,intreprinzatori,cititi...,dar astia dovedesc tocmai ca se poate.

5. Patura femeilor in slujba sefilor se tot dezvolta,este mare intrecere acolo,ele dau totul dar nici lor nu le place instructia,cartea,educatia.Treptat ele incep sa treaca “pe linie moarta”,unele se agata de cate o slujba modesta,altele de cate un mosulica cu bani,dar viitorul nu mai este.
6. Fetele care si-au consumat viitorul foarte intens in prima tinerete se pot si marita cu acei barbati “mototoli”,care umbla in tenisi, adidasi,blugins si cu rucsacul pe spate(pe post de geanta diplomat), dar vor trai si sfarsi in mizerie, despartiti,iar eventualele lor progenituri vor popula caminele de abandonati.

7. Femeile frumoase (descrise in prima categorie) instruite,educate,elegante isi fac un clan al lor,petrec si se distreaza impreuna,refac matriarhatul,iar cand vor mai multa intimitate,desfatarea femeii fatale,vor cauta alta cale: lesbianismul le sta la indemana ca si asa se dezvolta din ce in ce mai mult.

8.In ceea ce-i priveste pe barbati,homosexualitatea este mai puternic raspandita si se bat chiar pentru legalizarea ei.In acest fel imperecherea logica si biologica se transforma in clanizarea separata,masculina si respectiv feminina,precum cea a cucilor.

9.Concomitent s-a diversificat si productia de instrumente tehnice ale divertismentului, care de care mai sofisticate ,dar lumea uita ca ,orice i-ai face, femeia gomflabila nu face copii.

........Si uite asa,peste vreo doua sute de ani,oamenii vor disparea...., ultimele exemplare ramase mancandu-se intre ele…….. cea mai buna dovada fiind aceea ca au inceput s-o faca inca de pe acuma.

26.03.2011 - Discutia pe internet a Cainelui Salbatic cu Euroleul .
euroleul
Postat pe 26 Martie 2011 12:40
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?



1. pentru ca plus cu minus se atrag
2.aspetul inerior se reflecta oarecum in cel exterior, si un pont din experienta cand un baiat are acel ceva te indragostesti de el chiar daka toata lumea iti spune k arata oribil, depinde cum il privesti
3.cred k ar trebui sa existe un echilibru aici
4.ca nu sti unde sa cauti???
5. de aici imi dau seama k esti pampalau;)
6.nu sunt de acord :)
kudika370543
Postat pe 26 Martie 2011 13:25
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-26 10:51:58
De la: rockk, la data 2011-03-26 10:41:54femeile si barbatii nu s meniti sa coexiste.


rockk ... Vino-ncoa sa-ti dau un pupic sa-ti treaca


vezi sa nu intersectam pupicurile astea ca cine stie ce iese :P
rockk
Postat pe 26 Martie 2011 14:49
De la: kudika370543, la data 2011-03-26 13:25:47
1. pentru ca plus cu minus se atrag


iar "plusul" pentru un bad boy este? .... sunet de tobe ...bumm bummm bummmm bummmmm


femeia care are un respect de sine atat de mare
incat rivalizeaza cu creierul de furnica

battleofwits
Postat pe 26 Martie 2011 15:41
1- imi puneam si eu aceeasi intrebare si lejudecam pe cele care cadeau in "plasa" baietilor rai. pana am patit-o pe pielea mea. si nu e ok deloc, ai dreptate, pana la urma tot noi femeile ajungem sa suferim. eu una mi-am riscat chiar o relatie de 3 ani pentru un asemenea specimen de "bad boy". si sincera sa fiu, nu stiu de ce patim asta. nu am un raspuns pentru intrebarea ta, dar pot sa-ti spun ca e regula ca o femeie s-o pateasca cel putin o data.

2-aici nu iti dau dreptate, nu pentru toate femeile conteaza aspectul fizic. pentru mine personal da, conteaza. pt ca pe strada mergi cu fizicul nu cu caracterul. eu sunt norocoasa ca pana acuma am avut parte de iubiti care aratau/arata bine, si aveau/are si ceva in plus, inteligenta, intelegere etc. daaaar, eu sunt una din putinele norocoase.

3-nu ne place sa fim dominate pentru ca vrem o relatie, nu vrem sa fim dresate, cand un barbat incearca s-o domine pe femeia de langa el, inseamna ( cel putin pt mine ) ca este un barbat nesigur, puternic doar la suprafata care nu are incredere destula in el incat sa tina o femeie intr-o relatie. si de asta, un barbat care domina, sau cel putin incearca, o face doar pentru ca nu este capabil de altceva. cat despre barbatii "specimene de la zoo", nu iti dau dreptate, pentru ca probabil te referi la acei barbati intelegatori care nu vor neaparat sa-si tina iubita din scurt. acei barbati pe care tu-i numesti astfel, sunt pentru mine cel putin ca femeie," keepers".

4-aici e foarte simplu. n-o gasesti pt ca o cauti prea mult. o sa vina singura la tine, asa se intampla mereu, nici nu stii cand o sa te loveasca dintr-o data. sau ar mai fi o varianta. din moment ce gandesti toate lucrurile astea pe care le-ai scris aici, probabil nu-ti gasesti jumatatea din cauza unui spirit critic prea aspru, al unui perfectionist exacerbat sau poate pentru ca pur si simplu esti prea sever cu femeile in general.

5-eu nu sustin miscarea feminista. miscarea feminista a fost facuta tocmai pentru a sustine femeile care nu s epot apara singure. si o femeie cand nu se poate apara singura, inseamna ca este slaba si ca intr-adevar nu merita anumite privilegii. si e valabil si pt barbati. cat despre platit consumatia, din moment ce un barbat castiga mai bine ca o femeie, este ok sa plateasca el daca vrea. ideal ar fi ca nota sa se imparta la 2. eu incerc chestia asta d efiecare data, dar obtin numai incruntari si replici de genul "draga, dar ma simt jignit". trage tu concluziile.

6-eu nu cred in tipologia asta de care vorbesti tu. eu cred in teoria contrastelor :). si sper ca replicile mele nu sunt taioase, daca sunt, atunci sa stii ca nu asta a fost intentia mea.
winky_winky42
Postat pe 26 Martie 2011 15:45
De la: winky_winky42, la data 2011-03-26 15:45:32...nu pentru toate femeile conteaza aspectul fizic. pentru mine personal da, conteaza. pt ca pe strada mergi cu fizicul nu cu caracterul...


1. daca au fost asa cum ti-ai dorit, de ce vorbesti despre ei la trecut ... sa inteleg ca ei te-au parasit?
2. "cum se defineste frumusetea femeii?"... prin ceea ce cred alti despre ea
battleofwits
Postat pe 26 Martie 2011 15:53
imi permit sa intervin doar cu o remarca : punctele 1 si 3 sunt contradictorii,... spui :
"1 De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ?" apoi te contrazici singur putin mai jos cu fraza
"3. De ce.... cautati un maimutoi mereu? "
pentru mine baiatii rai nu vor fi in vecii vecilor egali cu niste maimutoi ....asa ca mai revizuieste-ti gandurile , si intrebarile la care vrei sa aflii raspunsuri si poate le vei avea
truica_c_cristina
Postat pe 26 Martie 2011 17:10
De la: miss_darine, la data 2011-03-14 19:24:54
De la: Claudiu911, la data 2011-03-14 19:15:08oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit?


asta da anunt matrimonial



Si eu care creddeam ca barbatii ca tine sunt pe cale de disparitie sINCER am 22 de ani si imi doresc asa un exemplar:))))))bravo tie daca e asa cum spui si trebuie sa recunosc ca pana aici imi place ce aud.
Treaba cu femeile,nota de plata si baietii rai...hmm...Inca n-ai dat de ceva care sa se potriveasca gandirilor si valorilor tale...mai exact sa fiti pe aceeasi lungime de unda.Ce pot sa zic....?Succes Incearca sa fii tu mai bun in fiecare zi si poate poate o sa-ti gasesti si persoana care sa te completeze...atunci cand te astepti mai putin.
Lady_Gaga9
Postat pe 26 Martie 2011 20:42
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?

raspuns la int.1pt ca trebue sa fie o balanta,niciodata nu ai sa vezi doi buni sau doi rai inpreuna.
raspuns 2.frumusetea este relativa,dar la 20 de ani asta conteaza cel mai mult si apoi celelalte.
raspuns 3.deja cuvintul a domina -zgirie,inporta o nevasta din tarile islamice,ca alea nu au drept de apel.
raspuns4.depinde de cite calitati si cite defecte ai adunate in puternica ta personalitate.poate tr sa mai lucri la ea.
raspuns5.pai daca tot vrei tu sa domini,fa-o si la restaurant.
raspuns 6.tipologia barbatului dorit -de care spui tu era pe timpul lui bunica-poate-azi avem nevoie de parteneri de viata,cu care sa putem comunica,nu sa ne domine.
lilu_67
Postat pe 26 Martie 2011 20:46
De la: OMFG, la data 2011-03-14 19:15:08Buna dragele mele. Avand in vedere ca este un forum de-al vostru, m-am gandit sa aflu direct de la voi niste raspunsuri la unele intrebari care ne macina pe toti, dar pe mine intr-o masura si mai mare.

1. De ce toate fetele bune cauta adora baietii rai ? La un moment dat, suferiti toate. Si veti primi exact ce nu va doriti : lipsa de afectiune, violenta, inselat, gelozie.

2. De ce aspectyl fizic conteaza atat de mult, cand pe toate forumurile o tineti " frumusetea interioara". Nu va dati seama ca frumusetea trece si prostia totusi va ramane ?

3. De ce cand un barbat care va domina, cu personalitate uriasa, nu e bine venit langa voi si cautati un maimutoi mereu? Inca nu v-ati satura de exemplare de la gradina zoologica?

4. De ce un tanar de 26 de ani, adica eu, inteligent, pe jumatate realizat pe plan profesionl CU FORTELE PROPRII, fara bani de la mamica si taticul, prezentabil, serios. cu o puternica personalitate, nu poate sa isi gaseasca jumatatea si da numai de exemplarele mentionate mai sus ?

5. De ce toate sustineti miscarea feminista, vreti drepturi egale, insa la restaurant chiar si dupa a 3-a intalnire aveti pretentii sa vi se plateasca nota? Daca vreti sponsori, de ce nu puneti anunturi pe siteuri de specialitate. Daca vreti un barbat, de ce nu va schimbati mentalitatea groaznica?


6.De ce imi veti sari toate in cap dupa acest post,cu diverse replici care mai de care mai taioase, si oare cate dintre voi veti avea puterea sa-mi ziceti ca seman cu tipologia barbatului dorit, insa datorita spiritului de turma nu o va face nici una?



Dupa cum te-ai descris nu pari a fi timid...
1. Femeile nu adora "baietii rai" decat poate asa de-o aventura in nici un caz pentru ceva serios.
2. Aspectul fizic conteaza in ambele sensuri...sa inteleg ca esti foarte urat ? Tie ti-ar placea o tipa urata ?
3. Nu stiu cate isi doresc un "barbat care va domina, cu o personalitate uriasa"...eu una prefer sa domin :)
4. Cred ca problema e la tine :)
5. Vrem drepturi egale si din fericire le si avem, deoarece va suntem superioare :P si vis a vis de cine plateste...o face cel care lanseaza invitatia, deci daca inviti fata in oras trebuie sa platesti pt ca, foarte probabil ea isi putea face foarte bine si acasa o ciorba si portie de cartofi prajiti...dar si-a "mancat" timpul iesind cu tine.
6. probabil semeni cu barbatul dorit de femeile anilor '50...acum insa avem nevoie de un prieten, de un egal, nu de cineva care sa ne domine, barbatul "ideal" a evoluat in alta directie decat cea dorita de "clubul" macho...
ocs
Postat pe 26 Martie 2011 23:39
ai dreptate da ce cauti aua gasesti la fel si barbatii care cauta fete la fel
kudika371091
Postat pe 27 Martie 2011 08:14
Vai tu ce plin de tine esti,te dai mare rau de tot,crezi ca le stii pe toate.....dar ia spune mi tu mie sau mai bine spune la toate fetele...cum sunt barbatii? Apoi vei vedea cate scuze au fetele pt ca se poarta asa cu voi.Daca tot nu intelegi fa ti o programare la un psiholog
inger_adormit
Postat pe 27 Martie 2011 09:48
De la: inger_adormit, la data 2011-03-27 09:48:14Vai tu ce plin de tine esti,te dai mare rau de tot,crezi ca le stii pe toate.....dar ia spune mi tu mie sau mai bine spune la toate fetele...cum sunt barbatii? Apoi vei vedea cate scuze au fetele pt ca se poarta asa cu voi.Daca tot nu intelegi fa ti o programare la un psiholog


daca "barbatii e porci", atunci femeia are o scuza pentru a deveni ...




battleofwits
Postat pe 27 Martie 2011 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunnilingus 77 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 16:10
Un alt subiect de povestit 9 De la: kudika376850 21 Martie 2011 09:38
se intoarce roata 36 De la: ilincafrumu 17 August 2011 12:50
se cauta ...!!! 142 De la: baby_nebunel 4 Martie 2009 08:34
iubire si Poezie!! 44 De la: SIDONIA69 1 August 2012 22:44