Setari Cookie-uri

Prieteni cu beneficii

Buna fetele, am si eu o mica "situatie", ca sa nu-i spun problema. Am un prieten si vecin de bloc cu care de curnad am inceput o relatie sexuala, strict bazata pe sex. Ne cunoastem de mici, e cu 7 ani mai mare ca mine, suntem prieteni buni si eu neavand prieten de mult timp, am decis sa-mi satisfac hormonii cu el. Sexul e grozav, ne intelegem de minune si putem sa facem tot ce ne trece prin cap. Ma face sa ma simt mult mai dezinvolta, sa ma bucur de sex cu mult fata de cum m-am bucurat cu fostii mei prieteni.....Insa el are prietena...Eu stiu de ea, l-am intrebat daca e intr-o relatie, el mi-a spus ca vorbeste cu fata respectiva insa nu e ceva serios, ea are poze cu el peste tot, el nu are nici o poza cu ea, nu arata ca si cum ar fii intr-o relatie. Acum eu nu stiu ce sa fac... Nu vreau sa fiu nici a doua femeie pt ca mi se pare josnic, insa nici nu as vrea sa renunt la beneficiile care imi sunt oferite printr-o astfel de relatie. As dori pareri pro si contra, idei si sugestii
dienuscha
Postat pe 1 Martie 2015 18:54
Ti-ai dorit un partener de beneficiu , acum ce vrei , sa fii singura care profita de beneficiul lui
Prea tarziu vii cu pretentii.
-Dyna-
Postat pe 1 Martie 2015 19:12
Ai inteles gresit, NU ma interseaza ca il impart cu altele, chiar deloc, insa in cazul in care are prietena e o problema, pt ca aici implica sentimente, daca nu din partea lui, din partea ei sigur....
dienuscha
Postat pe 2 Martie 2015 10:25
Pai atunci , gaseste-ti altul liber sa nu mai ai mustrari de constiinta.
Rotty_
Postat pe 2 Martie 2015 10:33
De la: dienuscha, la data 2015-03-02 10:25:38Ai inteles gresit, NU ma interseaza ca il impart cu altele, chiar deloc, insa in cazul in care are prietena e o problema, pt ca aici implica sentimente, daca nu din partea lui, din partea ei sigur....



Daca esti atat de sensibila la sentimentele doamnei,cele ale domnului, pentru ea ,fiind enexistente,caci daca ar exista asa ceva, nu ar insela-o,renunta la aceasta relatie ,poti gasi un alt barbat,care sa iti satisfaca nevoile fiziologice!!Daca el nu are scrupule in a-si insela iubita,macar tu da dovada de onestitate in astfel de conjuncturi!!Barbati,doar pentru sex,se gasesc la tot pasul!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Martie 2015 10:36
De la: kudika_15804, la data 2015-03-02 10:36:55
De la: dienuscha, la data 2015-03-02 10:25:38Ai inteles gresit, NU ma interseaza ca il impart cu altele, chiar deloc, insa in cazul in care are prietena e o problema, pt ca aici implica sentimente, daca nu din partea lui, din partea ei sigur....



Daca esti atat de sensibila la sentimentele doamnei,cele ale domnului, pentru ea ,fiind enexistente,caci daca ar exista asa ceva, nu ar insela-o,renunta la aceasta relatie ,poti gasi un alt barbat,care sa iti satisfaca nevoile fiziologice!!Daca el nu are scrupule in a-si insela iubita,macar tu da dovada de onestitate in astfel de conjuncturi!!Barbati,doar pentru sex,se gasesc la tot pasul!!!


Corect, as putea gasi, insa imi este prieten, nu ne intelegem bine numa' in asternuturi ci si in afara lor, numai ca eu nu vreau relatie serioasa cu el... Nu pot fii prietena cu benefcii cu altcineva. Ideea era alta, fac bine ceea ce fac? Ar trebui sa confrunt situatia cu el si in cazul in care imi zice ca e intr-o relatie sa o las balta sau sa "merg pe burta" si sa ma gandesc doar la beneficiul meu...



dienuscha
Postat pe 2 Martie 2015 11:33
De la: dienuscha, la data 2015-03-02 11:33:30
Corect, as putea gasi, insa imi este prieten, nu ne intelegem bine numa' in asternuturi ci si in afara lor, numai ca eu nu vreau relatie serioasa cu el... Nu pot fii prietena cu benefcii cu altcineva. Ideea era alta, fac bine ceea ce fac? Ar trebui sa confrunt situatia cu el si in cazul in care imi zice ca e intr-o relatie sa o las balta sau sa "merg pe burta" si sa ma gandesc doar la beneficiul meu...


Fii sincera cu tine in primul rand,intreaba-te,este o situatie confortabila sau nu????Ceea ce simti este important!!Daca apare cel mai mic semn de disconfort sau jena,incheie relatia sexuala,si nu pe cea de amicitie,daca tii atat de mult la acel domn!!!Clarifica subiectul de interes pentru tine cu amicul tau,daca insista in mentinerea relatiei cu acea tanara,nu iti face singura rau si intrerupe relatia bazata pe sex,este pentru starea ta de bine!!!!Daca primesti confirmarea ca nu exista nimic trainic intre cei doi,ramai in relatia fara angajament notabil,daca asta doriti amandoi!!!De ce " sa mergi pe burta",asa cum bine te-ai exprimat??Ti-ar conveni sa fii in locul tinerei respective si sa afli de preocuparile elevate ale iubitului tau???Nu cred!!!!Chiar nu mai exista barbati ,amatori de sex fara implicare emotionala,de ce trebuie sa ramai fixata pe domnul respectiv???De ce sa intervii negativ,chiar involuntar in relatia domniei sale???De ce vrei sa iti pui aceeasi intrebare,ori de cate ori te vei intalni cu el???
kudika_15804
Postat pe 2 Martie 2015 11:48
De la: dienuscha, la data 2015-03-02 10:25:38Ai inteles gresit, NU ma interseaza ca il impart cu altele, chiar deloc, insa in cazul in care are prietena e o problema, pt ca aici implica sentimente, daca nu din partea lui, din partea ei sigur....


Draga mea , oricat de mult si-ar dori o femeie sa creada ca este lipsita de orice prejudecati si poate face sex ca un barbat, adevarul este ca majoritatea femeilor nu pot separa sentimentele si asteptarile de sex, asa cum o fac barbatii.
Ai acceptat sa te implici intr-o asemenea relatie , dar nu ai luat in calcul faptul ca in timp te vei atasa de acest barbat.
Pentru ca nu ai fost sincera cu tine insati si cu el, inca de la inceput. Nu te-ai gandit destul de mult la tine, nu ai luat in considerare faptul ca meriti cu adevarat o relatie serioasa cu cineva si te-ai multumit cu prea putin.

Atunci cand te implici intr-o relatie cu un barbat fara sa pui pe primul loc ceea ce iti doresti tu, respectul de tine insati, poate fi extrem de greu sa dai inapoi odata ce incepi sa te simti folosita si ranita.
Se pare ca ai realizat ca esti o femeie ce este inzestrata cu sentimente si nu te poti multumi cu statutul de „manta de vreme rea”.
Cel putin ai invat ceva din aceasta relatie !

Meriti mai mult de atat, dar trebuie sa inveti sa ceri ceea ce iti doresti, sa faci diferenta intre o relatie bazata pe sex ; sau una ce se bazeaza pe iubire , nu suntem roboti pt a ne folosi trupurile fara sa implicam si sentimentele !

Ofera-ti sansa de a cunoaste un barbat ce isi va dori sa impartiti totul, nu doar acelasi pat!!!!

Nu iti inchide viata in jurul acestui barbat , punandu-ti intrebari absurde.!

Totul depinde de tine , sigur undeva se afla un barbat , ce iti este destinat.
-Dyna-
Postat pe 2 Martie 2015 13:59
"....sa o las balta sau sa "merg pe burta" si sa ma gandesc doar la beneficiul meu..."""


Las-o balta , cu burta-n sus , vei iesii cu sufletul ranit in urma acestui beneficiu hormonal , nimic mai mult.


-Dyna-
Postat pe 2 Martie 2015 14:03
Fii sincera cu tine in primul rand,intreaba-te,este o situatie confortabila sau nu????Ceea ce simti este important!!Daca apare cel mai mic semn de disconfort sau jena,incheie relatia sexuala,si nu pe cea de amicitie,daca tii atat de mult la acel domn!!!Clarifica subiectul de interes pentru tine cu amicul tau,daca insista in mentinerea relatiei cu acea tanara,nu iti face singura rau si intrerupe relatia bazata pe sex,este pentru starea ta de bine!!!!Daca primesti confirmarea ca nu exista nimic trainic intre cei doi,ramai in relatia fara angajament notabil,daca asta doriti amandoi!!!De ce " sa mergi pe burta",asa cum bine te-ai exprimat??Ti-ar conveni sa fii in locul tinerei respective si sa afli de preocuparile elevate ale iubitului tau???Nu cred!!!!Chiar nu mai exista barbati ,amatori de sex fara implicare emotionala,de ce trebuie sa ramai fixata pe domnul respectiv???De ce sa intervii negativ,chiar involuntar in relatia domniei sale???De ce vrei sa iti pui aceeasi intrebare,ori de cate ori te vei intalni cu el???



iata ce i spune aceasta femeie unui copil fara minte,,a cata oara dai dovada curcubeu ca gandesti mai putin ca acesti copii??

,,Daca apare cel mai mic semn de disconfort sau jena,incheie relatia sexuala,,

in primul rand ii zice unei fete care se cordeste doar din cauza hormonilor agitati ca sa se opreasca daca atentie simte disconfort sau jena,,,curcubito nu te poti cordii doar ca ti zburda hormoni n tn,deci in primul rand trebuia sa simta cva pentru acel baiat si sa vada daca are pe cnva ,nu simte nimic si a vazut ca are si pe cineva,



„„daca insista in mentinerea relatiei cu acea tanara,nu iti face singura rau si intrerupe relatia bazata pe sex,,

sa intrerupa relatia sexuala daca el insista in mentinerea relatiei cu acea fata,nu ca a vazut ca e cu cineva si el ia confirmat







Daca primesti confirmarea ca nu exista nimic trainic intre cei doi,ramai in relatia fara angajament notabil,daca asta doriti amandoi

le mai zice aceasta stimata doamna copiilor ca daca el nu vrea nimic serios nici cu cealalta sa se cordeasca in continuare daca asta isi doresc ca de asa e frumos libertate si cum noi suntem mari povatuitori indemnam la bine




de multe ori din pacate curcubeu arati ca ai mai putina minte ca acesti copii
george-
Postat pe 4 Martie 2015 13:14
Stimate George, in primul rand el nu mi-a confirmat ca este intr-o relatie, daca citeai mai cu atentie nu am spus niciodata asta. In al doilea rand, la 25 de ani cu greu te mai poti considera copil. Asa cum am cerut de la inceput vreau opinii, sugestii si pareri pro si contra la subiect, nu judeca raspusurile primite pt ca dai dovada de mai putina minte fata de "copiii" care scriu aici...
dienuscha
Postat pe 4 Martie 2015 13:46
..Insa el are prietena...Eu stiu de ea, l-am intrebat daca e intr-o relatie, el mi-a spus ca vorbeste cu fata respectiva insa nu e ceva serios


despre ce vorbeste draguta despre ciocnirea andromedei cu ,calea lactee??iar ea isi pune poze cu el ca i o vedeta internationala?

poti ficopil si la 200 de ani daca mintea iti merge incet

nu ma intereseaza pe mn ce ai cerut tut tu iar prin raspunsul meu dat altcuiva ai vazut parerile si sugestiile mele care sunt foarte obiective si elocvente nicidecum imature ca ale lui curcubeu,iar tu crede ma nu poti gandii inca ne copilareste cordindu te fara sentimente,,,,nu te mai cordii fara sentimente si o sa inceapa sa ti mearga si mintea
george-
Postat pe 4 Martie 2015 14:00
Ma amuza gandirea asta masculina a ta Si sa stii ca sentimente fata de respectivul am dar nu cele la care te gandesti tu. Accept si critici cu aceeasi indulgenta
dienuscha
Postat pe 4 Martie 2015 14:24
Si daca stai sa te gandesti, decat sa te culci azi cu un "prieten" si peste cateva sapt cu un alt "prieten", mai bine iti alegi un mascul cu care sa te simti bine pana cand iti gasesti ceva stabil. Parerea mea
dienuscha
Postat pe 4 Martie 2015 14:29
De la: dienuscha, la data 2015-03-04 14:24:58Ma amuza gandirea asta masculina a ta Si sa stii ca sentimente fata de respectivul am dar nu cele la care te gandesti tu. Accept si critici cu aceeasi indulgenta



Nu exista critici facute cu indulgenta!!

Draga mea,orice sfat primit din partea userilor poate deveni o critica,din punctul domniilor lor de vedere,in schimb,pentru tine fiind o simpla remarca ,mai mult sau mai putin exprimata civilizat!!Care este ideea de baza de fapt????
Atat timp cat exista o alta relatie la mijloc,sfatul este acela de a renunta in timp util la orice contact cu persoana in cauza,si aceasta pentru a nu-ti face rau,a nu suferi!!Unii barbati practica astfel de combinatii,dar aceasta nu inseamna ca a treia persoana implicata este obligata sa accepte acest triunghi amoros,chiar daca se pune in discutie existenta ,doar a unei aventuri!!!De ce sa suferi,cand iti poti trai viata privata in mod armonios????
kudika_15804
Postat pe 4 Martie 2015 14:35
De la: dienuscha, la data 2015-03-04 14:29:03Si daca stai sa te gandesti, decat sa te culci azi cu un "prieten" si peste cateva sapt cu un alt "prieten", mai bine iti alegi un mascul cu care sa te simti bine pana cand iti gasesti ceva stabil. Parerea mea



pai cn ti a zis ca tu gandesti?se vede ca nu gandesti nici tu nici acum e ea

george-
Postat pe 4 Martie 2015 14:38
De la: kudika_15804, la data 2015-03-04 14:35:13
De la: dienuscha, la data 2015-03-04 14:24:58Ma amuza gandirea asta masculina a ta Si sa stii ca sentimente fata de respectivul am dar nu cele la care te gandesti tu. Accept si critici cu aceeasi indulgenta



Nu exista critici facute cu indulgenta!!

Draga mea,orice sfat primit din partea userilor poate deveni o critica,din punctul domniilor lor de vedere,in schimb,pentru tine fiind o simpla remarca ,mai mult sau mai putin exprimata civilizat!!Care este ideea de baza de fapt????
Atat timp cat exista o alta relatie la mijloc,sfatul este acela de a renunta in timp util la orice contact cu persoana in cauza,si aceasta pentru a nu-ti face rau,a nu suferi!!Unii barbati practica astfel de combinatii,dar aceasta nu inseamna ca a treia persoana implicata este obligata sa accepte acest triunghi amoros,chiar daca se pune in discutie existenta ,doar a unei aventuri!!!De ce sa suferi,cand iti poti trai viata privata in mod armonios????


ce mai vedem de aici noi? cum incearca a mia oara curcubeu sa para buna samariteanca si povatuitoare ca lumea sa o creada acum e ea,,pai daca ne am uita draguta curcubeu cum catalogai tu astfel de oameni care se cordesc fara sentimente ne am da seama ca nu i altceva decat alta fatada de a ta cand spui,,,,,,din punctul domniilor lor de vedere,,,probabil din punctul domniei tale de vedere vroiai sa zici draguta

idea de baza curcubita draga este ca incerci din noi sa treci peste prostiile ce le spui,cu alte prostii,,uni barbati practica astfel de combinatii,,tocmai ti a zis o femeie ca practica astfel de onbinatii iar tu i ai zis sa continuie avand mai mult creier ca ea
ar trebui sa fi eliminata de pe acest forum sa nu mai inveti copii la prostii,ca din pacate de multe ori nu prea gandesti mai mult ca ei
george-
Postat pe 4 Martie 2015 16:32
De la: -Dyna-, la data 2015-03-02 13:59:34
De la: dienuscha, la data 2015-03-02 10:25:38Ai inteles gresit, NU ma interseaza ca il impart cu altele, chiar deloc, insa in cazul in care are prietena e o problema, pt ca aici implica sentimente, daca nu din partea lui, din partea ei sigur....


Draga mea , oricat de mult si-ar dori o femeie sa creada ca este lipsita de orice prejudecati si poate face sex ca un barbat, adevarul este ca majoritatea femeilor nu pot separa sentimentele si asteptarile de sex, asa cum o fac barbatii.
Ai acceptat sa te implici intr-o asemenea relatie , dar nu ai luat in calcul faptul ca in timp te vei atasa de acest barbat.
Pentru ca nu ai fost sincera cu tine insati si cu el, inca de la inceput. Nu te-ai gandit destul de mult la tine, nu ai luat in considerare faptul ca meriti cu adevarat o relatie serioasa cu cineva si te-ai multumit cu prea putin.

Atunci cand te implici intr-o relatie cu un barbat fara sa pui pe primul loc ceea ce iti doresti tu, respectul de tine insati, poate fi extrem de greu sa dai inapoi odata ce incepi sa te simti folosita si ranita.
Se pare ca ai realizat ca esti o femeie ce este inzestrata cu sentimente si nu te poti multumi cu statutul de „manta de vreme rea”.
Cel putin ai invat ceva din aceasta relatie !

Meriti mai mult de atat, dar trebuie sa inveti sa ceri ceea ce iti doresti, sa faci diferenta intre o relatie bazata pe sex ; sau una ce se bazeaza pe iubire , nu suntem roboti pt a ne folosi trupurile fara sa implicam si sentimentele !

Ofera-ti sansa de a cunoaste un barbat ce isi va dori sa impartiti totul, nu doar acelasi pat!!!!

Nu iti inchide viata in jurul acestui barbat , punandu-ti intrebari absurde.!

Totul depinde de tine , sigur undeva se afla un barbat , ce iti este destinat.




" adevarul este ca majoritatea femeilor nu pot separa sentimentele si asteptarile de sex, asa cum o fac barbatii"
CE ?? De ce trebuie sa faci discriminari?
In ambele tabere sunt oameni si asa si asa.
" sigur undeva se afla un barbat , ce iti este destinat"---in zodii zici ca nu crezi, dar crezi in destine ?! :))

Only_One
Postat pe 4 Martie 2015 19:24
Only , postarea ta , nu are legatura cu topic-ul.
Ai dorit sa scoti in evidenta ca esti barbat , dar tot capricoarna esti :)
-Dyna-
Postat pe 5 Martie 2015 11:03
De la: -Dyna-, la data 2015-03-05 11:03:33Only , postarea ta , nu are legatura cu topic-ul.
Ai dorit sa scoti in evidenta ca esti barbat , dar tot capricoarna esti :)


Are legatura cu ce postezi tu si asta face parte din topic.
Ai impresii false.
Only_One
Postat pe 5 Martie 2015 12:47
De la: Only_One, la data 2015-03-05 12:47:54
De la: -Dyna-, la data 2015-03-05 11:03:33Only , postarea ta , nu are legatura cu topic-ul.
Ai dorit sa scoti in evidenta ca esti barbat , dar tot capricoarna esti :)


Are legatura cu ce postezi tu si asta face parte din topic.
Ai impresii false.


Aha , pe tine te preocupa postarile mele , dupa cate vad eu .
-Dyna-
Postat pe 5 Martie 2015 12:53
De la: -Dyna-, la data 2015-03-05 12:53:53
De la: Only_One, la data 2015-03-05 12:47:54
De la: -Dyna-, la data 2015-03-05 11:03:33Only , postarea ta , nu are legatura cu topic-ul.
Ai dorit sa scoti in evidenta ca esti barbat , dar tot capricoarna esti :)


Are legatura cu ce postezi tu si asta face parte din topic.
Ai impresii false.


Aha , pe tine te preocupa postarile mele , dupa cate vad eu .



Nu ma preocupa asta, doar imi exprimam parerea vizavi de ce ai scris tu in legatura cu topicul, unii ar putea crede tot ce scrii si ar fi urat daca nu le-am oferi diferite "alternative"(pareri). Fara suparare, nu e nimic personal! :)
Only_One
Postat pe 5 Martie 2015 13:16
Bine , procedeaza cum doreste inimioara ta.
Le-ai putea oferii si ceva detalii.
-Dyna-
Postat pe 5 Martie 2015 13:21
De la: -Dyna-, la data 2015-03-05 13:21:39Bine , procedeaza cum doreste inimioara ta.
Le-ai putea oferii si ceva detalii.



:))... Mi-a placut replica ta, creieras. Detaliile le las pe alta data.
O zi faina sa ai! :)
Only_One
Postat pe 5 Martie 2015 13:36
Ms la fel :)
-Dyna-
Postat pe 5 Martie 2015 13:41
Latura imprevizibila este in acest caz este cat se poate de prezenta, din pacate sau din fericire. Asta numai tu vei putea decide.

Ca si sfat: luati o pauza si hopefully deznodamantul va veni de la sine
I_love-art
Postat pe 30 Martie 2015 14:34
De la: dienuscha, la data 2015-03-01 18:54:05Buna fetele, am si eu o mica "situatie", ca sa nu-i spun problema. Am un prieten si vecin de bloc cu care de curnad am inceput o relatie sexuala, strict bazata pe sex. Ne cunoastem de mici, e cu 7 ani mai mare ca mine, suntem prieteni buni si eu neavand prieten de mult timp, am decis sa-mi satisfac hormonii cu el. Sexul e grozav, ne intelegem de minune si putem sa facem tot ce ne trece prin cap. Ma face sa ma simt mult mai dezinvolta, sa ma bucur de sex cu mult fata de cum m-am bucurat cu fostii mei prieteni.....Insa el are prietena...Eu stiu de ea, l-am intrebat daca e intr-o relatie, el mi-a spus ca vorbeste cu fata respectiva insa nu e ceva serios, ea are poze cu el peste tot, el nu are nici o poza cu ea, nu arata ca si cum ar fii intr-o relatie. Acum eu nu stiu ce sa fac... Nu vreau sa fiu nici a doua femeie pt ca mi se pare josnic, insa nici nu as vrea sa renunt la beneficiile care imi sunt oferite printr-o astfel de relatie. As dori pareri pro si contra, idei si sugestii


Faptul cã sunteți prieteni vã face sã vã simțiți atât de bine. O relație nãscutã pe fondul unei prietenii este ceva care merge pur și simplu. Ești directã în exprimare dar, se pare, nici tu și nici partenerul tãu de distracție (care nu e rea în sine) nu știți sã apreciați ceea ce aveți. Sigur cã nu-ți pasã cã l-ai împãrți dar ...zici cã are prietenã! Cine e, însã, prietena? Nu ești tu cumva? Și nu aceea despre care zice cã nu e ceva serios?

Într-o relație prietenia conteazã! Într-o relație care merge oamenii nu sunt posesivi. Nimeni nu e proprietatea nimãnui. Vã este bine pentru cã sunteți amici sinceri și vã respectați libertatea. Am învãțat asta din relația soțului meu cu amanta sa cu care m-a înșelat. Și la ei tot așa au mers lucrurile cât au mers. Lui nu-I pãsa cã ea are pe altcineva și nici ei cã el e însurat și se simțeau foarte bine. Eu respect asta și am învãțat multe. Vezi tu, dacã începi sã te atașezi și sã-ți faci visuri sau calcule, sau dacã devii posesivã, vraja se va rupe.
kudika_976762
Postat pe 2 Aprilie 2015 01:02
De la: dienuscha, la data 2015-03-01 18:54:05Buna fetele, am si eu o mica "situatie", ca sa nu-i spun problema. Am un prieten si vecin de bloc cu care de curnad am inceput o relatie sexuala, strict bazata pe sex. Ne cunoastem de mici, e cu 7 ani mai mare ca mine, suntem prieteni buni si eu neavand prieten de mult timp, am decis sa-mi satisfac hormonii cu el. Sexul e grozav, ne intelegem de minune si putem sa facem tot ce ne trece prin cap. Ma face sa ma simt mult mai dezinvolta, sa ma bucur de sex cu mult fata de cum m-am bucurat cu fostii mei prieteni.....Insa el are prietena...Eu stiu de ea, l-am intrebat daca e intr-o relatie, el mi-a spus ca vorbeste cu fata respectiva insa nu e ceva serios, ea are poze cu el peste tot, el nu are nici o poza cu ea, nu arata ca si cum ar fii intr-o relatie. Acum eu nu stiu ce sa fac... Nu vreau sa fiu nici a doua femeie pt ca mi se pare josnic, insa nici nu as vrea sa renunt la beneficiile care imi sunt oferite printr-o astfel de relatie. As dori pareri pro si contra, idei si sugestii


Nu vrei sa fii nici pe planul 2 dar nici sa te implici!Cam multe vrei, Missy!
nie mi se pare ca te aiuresti si pe tine si pe el.
Arno_28
Postat pe 4 Aprilie 2015 07:47
"Nivelul de cultura este determinat de atitudinea fata de femeie" - frumos spus!

Este valabil la nivel " macro" ca sa zic asa, dar si la nivel de individ.
Dar daca ti-ai ales acest frumos citat ca reprezentativ pentru tine, te mai poti intreba: cum ramane cu atitudinea lui fata de "cealalta femeie"? Si fata de tine, caci te cam foloseste ( si tu pe el, este adevarat)Si pe cealalta.
Si atitudinea ta fata de femeia din viata lui? Va cam bateti joc amandoi, nu? De fapt va purtati ca si cand "cultura" n-are nici o treaba cu prefectura! Dat fiind ca nici unul dintre voi nu este casatorit, ceea ce este intre voi, liber consimtit, nu este gresit in nici un fel. Dar ar fi corect s-o "elibereze" pe cealalta.
MIAFAROW
Postat pe 8 Aprilie 2015 15:35
De la: dienuscha, la data 2015-03-01 18:54:05Buna fetele, am si eu o mica "situatie", ca sa nu-i spun problema. Am un prieten si vecin de bloc cu care de curnad am inceput o relatie sexuala, strict bazata pe sex. Ne cunoastem de mici, e cu 7 ani mai mare ca mine, suntem prieteni buni si eu neavand prieten de mult timp, am decis sa-mi satisfac hormonii cu el. Sexul e grozav, ne intelegem de minune si putem sa facem tot ce ne trece prin cap. Ma face sa ma simt mult mai dezinvolta, sa ma bucur de sex cu mult fata de cum m-am bucurat cu fostii mei prieteni.....Insa el are prietena...Eu stiu de ea, l-am intrebat daca e intr-o relatie, el mi-a spus ca vorbeste cu fata respectiva insa nu e ceva serios, ea are poze cu el peste tot, el nu are nici o poza cu ea, nu arata ca si cum ar fii intr-o relatie. Acum eu nu stiu ce sa fac... Nu vreau sa fiu nici a doua femeie pt ca mi se pare josnic, insa nici nu as vrea sa renunt la beneficiile care imi sunt oferite printr-o astfel de relatie. As dori pareri pro si contra, idei si sugestii

Spre deosebire de tine s-ar putea ca fata cealalta sa il iubeasca.....gandeste-te ca si tie s-ar putea sa-ti vina randul vreodata sa fi in situatia ei ...Hmm nu ar fi prea bine asa-i?
cristina55
Postat pe 8 Aprilie 2015 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casnicie dificila 19 De la: GioCorre 12 Noiembrie 2014 09:34
Nu e o topic ci doar un mesaj adresat ingerului meu. Atat. 4 De la: yumy 17 Septembrie 2011 15:54
Dragoste 78 De la: kudika_20816 2 Decembrie 2012 15:49
Ma minte sau nu??? 15 De la: Biank_kudika 17 Septembrie 2010 15:58
credeti ca 5 htp o sa ma ajute? 3 De la: theonlyone 23 Ianuarie 2014 13:49