Setari Cookie-uri

E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe?

Cintareste cele 2 situatii si care vezi ca atirna mai greu, alegeo si ia hotarirea de a ramine cu ia.Renuntind asfel la cealanta definitiv.Fericirea ta sa fie pe primul plan, si a celui cu care hotarasti sa ramii.
kudika098645
Postat pe 6 Februarie 2010 12:06
De la: kudika098645, la data 2010-02-06 12:06:26Cintareste cele 2 situatii si care vezi ca atirna mai greu, alegeo si hotarirea de a ramine cu ia.Renuntind asfel la cealanta definitiv.Fericirea ta sa fie pe primul plan, si acelui cu care hotarasti sa ramii.


Sigur ca da!! Tot ea sparge niste suflete si tot ea sa fie fericita! bleeehh
heroes
Postat pe 6 Februarie 2010 12:08
Itradevar e complicata situatia .
kudika098645
Postat pe 6 Februarie 2010 12:12
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........
Pai hotarastete in ce vrei sa-ti gasesti fericirea si'mplinirea ,prin sex si aventuri sau prin realizari materiale si sociale !!
cristinxxx
Postat pe 6 Februarie 2010 13:24
De la: cristinxxx, la data 2010-02-06 13:24:22
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........
Pai hotarastete in ce vrei sa-ti gasesti fericirea si'mplinirea ,prin sex si aventuri sau prin realizari materiale si sociale !!

io as lua-o de manutza si i-as arata exit-ul
miss_darine
Postat pe 6 Februarie 2010 13:31
De la: miss_darine, la data 2010-02-06 13:31:58
De la: cristinxxx, la data 2010-02-06 13:24:22
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........
Pai hotarastete in ce vrei sa-ti gasesti fericirea si'mplinirea ,prin sex si aventuri sau prin realizari materiale si sociale !!

io as lua-o de manutza si i-as arata exit-ul
...s-ar plange'apoi ca-i victima..
cristinxxx
Postat pe 6 Februarie 2010 13:40
Buna,
Fiecare se ghideaza dupa principiile lui in viata. Nu cred ca daca ai o viata dubla inseamna neaparat ca esti un om rau sau mai stiu eu ce. Eu vad lucrurile in felul urmator: cat timp amantul iti ofera cateva clipe de fericire in care poti evada din rutina cotidiana, ce e rau in asta? Cat timp sotul tau nu afla nimic si ai in continuare parte de iubirea lui, poti trai linistita o viata dubla. De ce sa renunti la tot pentru un amant..care azi e..maine poate nu? Din punctul meu de vedere cea mai mare greseala pe care poate o femeie sa faca e sa lase vrabia din mana pentru cioara de pe grad. Nu esti multumita cu relatia pe care o ai...foarte bine. Divorteaza si ia-o de la zero. Nu sari in bratele urmatorului in doi timpi si trei miscari.
Lasa timpul sa le hotarasca pe toate.
andreea214
Postat pe 12 Februarie 2010 23:50
te inteleg perfect pt ca si eu am trecut prin aceeasi situatie
dar eu am gresit pt ca nu am avut curaj sa-i zic amantului in fata ca il iubesc
parerea mea:nu fa greseala sa pierzi omul pe care il iubesti!!!!!!!!!
daca-ti iubesti amantul,spune-i si incercati ceva impreuna,fara minciuni si fara ascunzisuri
nu pierde omul pe care-l iubesti!!!!!!!!!!
agartha
Postat pe 29 Martie 2010 10:53
De la: agartha, la data 2010-03-29 10:53:59te inteleg perfect pt ca si eu am trecut prin aceeasi situatie
dar eu am gresit pt ca nu am avut curaj sa-i zic amantului in fata ca il iubesc
parerea mea:nu fa greseala sa pierzi omul pe care il iubesti!!!!!!!!!
daca-ti iubesti amantul,spune-i si incercati ceva impreuna,fara minciuni si fara ascunzisuri
nu pierde omul pe care-l iubesti!!!!!!!!!!


Zici tu, care ai dat cu bata in balta ! Nu vrei mai intai sa-ti faci curatenie in propria ograda si dupa aia sa te apuci de sfaturi de astea proaste?

Postat pe 29 Martie 2010 10:56
si eu trec tot prin asa ceva diferenta e ca acea persoana (amantul) este prima iubire regasita dupa 5 ani.Iar acum mi-am dat seama ca nu l-am uitat nici o clipa si iubirea dintre noi a inflorit in tot acest timp.ce sa fac?
kudika162059
Postat pe 5 Aprilie 2010 15:19
De la: kudika162059, la data 2010-04-05 15:19:54si eu trec tot prin asa ceva diferenta e ca acea persoana (amantul) este prima iubire regasita dupa 5 ani.Iar acum mi-am dat seama ca nu l-am uitat nici o clipa si iubirea dintre noi a inflorit in tot acest timp.ce sa fac?

asculta-ti vocea inimii
vocea_inimii
Postat pe 5 Aprilie 2010 15:22
Moral ,nemoral astai viata ,hai sa aruncam cu piatra ,este mai simplu decat sa ne gandim ca poate a facut o alegere proasta ,sa se casatoreasca cu un barbat pe care nu l-a iubit ,a incercat ca poate poate va fi mai tarziu ,nu a fost ,a cautat in alta parte ce nu avea acasa ,si barbatii care inseala gandesc la fel .si sa stii ca totusi sotul tau poate este mult mai puternic decat vrei tu sa vrezi ,daca stai doar dim mila sau din obisnuinta cu sotul tau mai bine desparte-te ca daca te desparti de amant ,vei cauta altul si iar justifici ca nu ai avut incotro deci mai bine te desparti explica copilului in limita in care se poate sa inteleaga situatia si ai sa te minunezi cata intelegere pot avea copii daca le spui si nu-i pui in fata faptului implinit ,nu sta alatuir de un om daca nu tie bine nu te regasesti in acea casnicie ,i a viata de la capat si fao cu cineva pe care il iubesti ca altfel se repeta istoria ,multa bafta sa iei decizia corecta ,si nu mai avea incredere multa in amant nici nu stii cat pot minti barbatii cand gasesc o alta femeie cu care sa isi insele nevasta .te sarut si fa alegerea corecta pentru tine si copil
floriana48
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:19
ai asa incredere in 'amant''?Asta cred k e cel mai important acum,trebuie sa fi sigura pe sentimentele lui inainte de a lua o hotarare.deocamdata zic sa mergi cu amandoi sa fi sigura,dk totul decurge bine,divortul vine de la sine..dk iubitul iti cere sa divortezi,eu cred k te iubeste! BAFTA!
kudika162391
Postat pe 6 Aprilie 2010 02:14
Vreau sa vad un topic intitulat " De ce va mai maritati ?"..cred ca e mare nevoie . Oameni buni, cine va pune pistolul la tampla ca sa va casatoriti ? Sunt ferm convinsa ca toate femeile cu dileme gen " sa imi fac amant sau nu ?" au fost in al noualea cer cand s-au casatorit, asa ca de ce atat de multa ipocrizie dupa ce se vad cu verigheta la locul potrivit ?
Daca ai banuiala ca omul ala nu te va face fericita, stai frumusel acasa, nu va obliga nimeni sa faceti juraminte aiurea. Valabil si pentru barbatii pe care toate i-am auzit la un moment dat ca sunt nefericiti in casnicie.
anissya
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:57
-e rau sa ai un amant,e bine sa ai un iubit.nu-l mai numi amant.lasa lucrurile asa cum sunt,daca zici ca sotul te iubeste.in alta situatie s-ar putea sa pierzi si momentele de fericire pe care le traiesti.gandeste lucrurile la rece.bafta!
kudika127260
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:07
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........




e bun la pat amantul?
bucura-ti corpul cu amantul ......si linistea caminului cu sotul.....
Celia_29
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:14
Din punctul meu de vedere depinde de situatie. Daca te pui in pielea persoanei inselate ar fi rau sa aiba o amanta? Si poate unii ar zice da ...eu cred ca nu este ceva de condamnat din nici un punct de vedere. In ceea ce ma priveste, poate ca as putea sa insel dar si sa iert un moment de slabiciune din partea barbatului ....atata timp cat acele clipe de fericire nu se transforma in ani de viata traiti in minciuna nu este nimic rau, dar cum am precizat la un moment dat trebuie sa renunti la unul dintre ei, si atunci va fi cel mai rau
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:18
ce atata tam-tam cu inselatul?.....nu inseli cu nimic doar gasesti unu/una bun/a la pat ...cu mai mult potential decat cel/cea de acasa......nu e de condamnat dar nici sa te lauzi cu asta.....poti pierde cei doi taurasi si atunci te condamni ca nu ai stiut sa iti tii gura...
fiecare face ce vrea ...cum stiu sa se simta bine!

Hristos A Inviat Fetelor!
Celia_29
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:22
-incearca sa-ti restabilesti echilibrul de care ai nevoie ,dupa care poti lua o decizie.parerea mea este ca ca decizia pe care o vei lua va fi aceea de a ramane cu sotul tau.stiu prin ce treci,dar totul e trecator.la acest moment ,din cate imi dau seama esti indragostita.dragostea e ca o naluca iti ia mintile,nu-i mai vezi pe cei din jurul tau,dragostea e oarba,nu mai vezi nu mai auzi.roaga-te la Dumneu in fiecare zi sa poti sa te echilibrezi asa cum ti-am spus.incearca sa nu te mai gandesti atat de mult la iubit,gandestete ce ai putea face bine pentru tine.ai incredere in tine si o sa vezi ca o sa fie mai bine.incerca sa gasesti pe cineva in care ai incredere ,un barbat pe care il cunosti,sa discuti cu el ,nu neaparat sa-i spui ca ai o relatie cu cineva,ca s-ar putea sa nu te mai asculte,incearca sa intri intr-un joc si astfel gandurile tale vor fi redirectionate catre acea persoana sau mai multe.noi intotdeauna trebuie sa gasim o iesire.succes!sper sa-ti fie de folos cele relatate.
kudika127260
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:23
-nu trebuie sa simti o greutate pe suflet,nu-i spune nimic de fostul ca va fi o tragedie.lasa lucrurile asa cum sunt,nu te mai impovara,mai tarziu ,cand timpul va trece,te vei gandi cu mare drag la acest lucru.iti va umple inima de bucurie,vei avea ce povesti nepoatelor sau nepotilor,vor fi amintiri frumoase si ti vei vei aminti cu mare placere .asta este viata,nimeni nu-i perfect si nici nu trebuie,ca altfel am fii niste copii.nu te mai simti impovarata de acest lucru ci din contra simtete implinita.sa stii ca nu toti au norocul sa intalneasca dragostea.multumeste-i lui Dumnezeu ca ai trait asemenea stari.
kudika127260
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:31
PS.ce mai e moral in zilele astea.ia lucrurile asa cum sunt.
kudika127260
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:33
De la: Celia_29, la data 2010-04-07 11:14:29
De la: crysmy, la data 2008-03-09 14:43:34da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........




e bun la pat amantul?
bucura-ti corpul cu amantul ......si linistea caminului cu sotul.....

are dreptate celia...
dancombi
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:06
Merita sa fii fericita pentru o clipa, caci uneori o clipa de fericire face cat o viata...numai ca intrebarea este-chiar crezi ca este clipa aceea unica de fericire pentru care merita sa sacrifici o viata?, viata ta...caci pana la urma nu este vorba nici de sot si nici de copil ci doar de tine, de viata ta, de linistea ta sufleteasca ...in viata nostra exista multe momente de ratacire, momente care ne influenteaza viata in mod radical, daca tu simti ca esti pregatita sa schimbi macazul si sa o iei pe alt drum, nimeni si nimic nu te poate opri ...numai ca ar trebui sa constientizezi ca alegerea pe care o vei face iti va marca intreaga viata ...ziua de maine nu ne este garantata, nu stim daca ne va fi rau sau bine, suferinta sau fericirea nu ni le alegem ci faptele si actiunile noastre determina daca vom rade sau vom plange. Nimeni nu-ti poate garanta ca ramanand alturi de sotul tau vei fi fericita sau nefericita...oricum ar fi tu esti singura care poti alege.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:12
Nu sunt de acord cu aventuri extraconjugale cand sunt implicati copii.Eu daca as afla ca unul din parintii mei ar avea o aventura i-as pune capat fiindca nu as suporta sa stiu ca mama sau tata se culca cu altcineva mai ales cand nu exista un motiv adevarat,faza cu ''nu mai imi acorda atentie '' nu tine.Asta e parerea mea.
kudika316470
Postat pe 24 August 2010 17:59
Cine hotaraste ce ste bine sau nu pentru noi ,singurii raspunzatori pentru ceea ce suntem sau cine suntem ,suntem noi, trebuie sa ai doar curajul sa faci ceea ce simti
o zi buna
monalisa121
Postat pe 29 August 2010 13:15

... dedicatie ... pentru dulcinei (?) ... din partea ... amantilor ...




http://www.youtube.com/watch?v=XCnp-FhjtYM




... CURVASARIE ... tataaaa ... ... dati lectii la ... copii ... ... pregatitii de ... viata ...

marco918
Postat pe 29 August 2010 13:23
De la: monalisa121, la data 2010-08-29 13:15:33Cine hotaraste ce ste bine sau nu pentru noi ,singurii raspunzatori pentru ceea ce suntem sau cine suntem ,suntem noi, trebuie sa ai doar curajul sa faci ceea ce simti
o zi buna






... replica din filmul ... planeta ... MAIMUTZELOR ...

... auzi ... in scurta si efemera ta existantza ... o sa faci vreodata si ... CE TREBUIE ??? ...
marco918
Postat pe 29 August 2010 13:25
ma tot intreb de ce nu se poate face o relatie cu amantul?
recunosc ca sunt in situatie si sincer ma tot intreb..... DE CE?
SUNT DE PARERE CA DACA SE VREA SE POATE... ORICE
si mai cred ca fericirea merita TOTUL
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 18:41
De la: kudika316470, la data 2010-08-24 17:59:41Nu sunt de acord cu aventuri extraconjugale cand sunt implicati copii.Eu daca as afla ca unul din parintii mei ar avea o aventura i-as pune capat fiindca nu as suporta sa stiu ca mama sau tata se culca cu altcineva mai ales cand nu exista un motiv adevarat,faza cu ''nu mai imi acorda atentie '' nu tine.Asta e parerea mea.


ADOR MODUL TAU DE A GANDI, DAR SINCER...... NU-TI DORESC SA TE CONTRAZICI SINGURA PESTE TIMP
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 18:44
De la: Celia_29, la data 2010-04-07 11:22:54ce atata tam-tam cu inselatul?.....nu inseli cu nimic doar gasesti unu/una bun/a la pat ...cu mai mult potential decat cel/cea de acasa......nu e de condamnat dar nici sa te lauzi cu asta.....poti pierde cei doi taurasi si atunci te condamni ca nu ai stiut sa iti tii gura...
fiecare face ce vrea ...cum stiu sa se simta bine!

Sti ce inseamna implinirea sufleteasca? Nu sta totul in potential crede-ma ci in felul cum intelegi o femeie, cum o atingi si cum o iubesti, si daca iubirea e pura, iti spun ca se ajunge pana la divinitate. Iubirea e inaltatoare, si e minunat sa simti cu tot trupul iubirea, prin fiecare por, prin fiecare celula....
MERITA SA FIM FERICITI...
dodydoru
Postat pe 29 August 2010 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? ajutor 5 De la: anastasia_m 11 August 2010 18:38
Nasi de cununie 1 De la: kudika_19944 14 Noiembrie 2012 17:49
ajutor mam indragostit prea tare 76 De la: Pudika416607 9 Septembrie 2011 21:08
Dilema profunda !! 7 De la: just_laura 22 Aprilie 2009 17:16
mama suparata din cauza fiului 41 De la: AnotherWay 14 Octombrie 2010 15:15