Setari Cookie-uri

Aparitia celei de-a treia persoane...

De la: maria_zada, la data 2008-12-19 02:17:10CE POVESTE VECHE ! si ce lamentabil esuati amandoua !SUFERITI ! cred ca va place ! EL E FERICIT ! E iubit de doua ori ! Ce frumos se foloseste de voi si ce mandru cocos este ! SA INTERVINA UN STRAIN SA VA LAMUREASCA SITUATIA ?
nu fi si tu chiar asa dura acu.... sti doar k iubirea iti ia mintile...mie una da...
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:22
..si ca o concluzie in noapte..nu am fost niciodata mai fericita decit linga acest om..insa..intensitatea tristetii pe care o simt e pe masura..
..de la extaz..la agonie..si..miine din nou
Merido
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:28
Am avut si eu o relatie cu un barbat casatorit. Dar relatia lor era la sfarsit..nu era pt el prima aventura,nu mai aveau relatii intime,ramasesera prienteni legati de un act. Ce l-a tinut a fost un copilas de 3 anisori. Dupa nici 1 luna de relatie el s-a mutat cu mine, a DIVORTAT. Au trecut 2 ani si tot suntem impreuna. Ideea e ca daca nu divorta clar nu ramaneam in relatia asta. Orice are dreptul de a alege cu cine isi imparte casa, viata. cu cine isi face familia,si in cazul tau e limpede ca nu esti tu. Altfel o parasea. Gasteste-te la cum ar fii sa fii tu in papucii ei.
ralu2323
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:30
..ei..nici macar nu au copii..daca aveau..ma retrageam urgent..e in aceasta casnicie de 12 ani..nu ma mai inteleg deloc..il vreau si nu ma pot desprinde de el..desi stiu ca el..v-a ramine vesnik cu ea..ce naiba sa fac??..
Merido
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:36
pune picioru in prag si vezi ce rezulta;)
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:39
De la: alina_luminita, la data 2008-12-19 09:39:47pune picioru in prag si vezi ce rezulta;)


ho ho ho!
draga mosului, ma pregatesc sa-ti comand cadoul. la tamplar. un prag!

Postat pe 19 Decembrie 2008 09:43
De la: mos_craciun, la data 2008-12-19 09:43:26
De la: alina_luminita, la data 2008-12-19 09:39:47pune picioru in prag si vezi ce rezulta;)


ho ho ho!
draga mosului, ma pregatesc sa-ti comand cadoul. la tamplar. un prag!

asa mosule, ajuta fata
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:11
multumesc mosului pentru prag..insa stiu ca nu e cazul..desi simtim ce simtim si..demult ..nu vom avea nevoie de prag..
Merido
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:14
..mos craciun fa totusi pragul..imi v-a mai atenua caderea cind v-a fi sa cad in nas de la sutul in..bip..
Merido
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:18
Pai, uite, eu...
Am foarte multe pacate, insa eu nu l am inselat !!!!! Deci, din acest punct de vedere, eu sunt nevinovata. Bun, poti spune ca eu l am determinat sa ma insele . OK ! dAR DE CE NU A PUTUT STA DREPT IN FATA LUI dUMNEZEU ?
Gandeste te la sotia lui, gandeste te ca nu poti desface TAINA lor ! Gandeste te ca ea poate il mai iubeste si se simte nenorocita ca el nu mai ii este perechea, TOCMAI din cauza aparitiei tale in cuplul LOR.
Daca ai curaj ( ca ai avut, nu ? doar te ai complacut in ipostaza de a accepta un barbat casatorit, insa slab...Stii ca pentru ei este rusinos sa refuze o femeie, nu ? Pentru noi, insa - exclusiv tu- este o calitate a refuza un barbat !) , de ci, daca ai curaj -- intalneste o pe sotia lui, spune i adevarul si vei vedea atunci pe ce baricada esti. E foarte simplu. Gasesc ca este un act de curaj din partea intrusei sa aiba discutie cu sotia inselata. Ele pot schimba, in bine, totul. Daca sotia lui il mai iubeste, ea va sti ce sa faca. Insa in cunostinta de cauza, nu intelegi ??
Vede te cu ea ! Eu sunt o sotie... inselata. Dar il iubesc... Stii ca am ajuns sa plang, fara rusine, pe drumul spre serviciu, sau indiferent unde ? Stii daca ai putea indura o operatie pe os, FARA ANESTEZIE ? Este cumplit ! Pune te in locul ei ! Daca ai curajul asta, odata discutia purtata cu ea, vei vedea si cat de mult te... iubeste EL
geuca
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:12
..oooo Geuca...cit de mult mi-ar place sa pot vorbi cu sotia lui..sa ii spun tot..sa imi spuna si ea mie adevarul despre ei..si..am putere pentru a face asta..insa..poate as face-o pe biata femeie sa sufere mai mult decit deja o face si..nu o fac pentru ca stiu ca..pe el l-ar deranja enorm..l-as distruge..asa gandesc eu..daca nu ar fi asa..de ce..ii vorbeste atat de frumos si incearca mereu sa se disculpe cu fel de fel de scuze penibile in fata ei..(la telefon)..pentru mine ar fi atit de simplu sa o vad pe sotia lui..stiu unde lucreaza..
....Asta vara..am facut imprudenta sa il sun cind era acasa si..sotia lui a ascultat convorbirea ce o aveam eu cu el..(am mai gresit si cu un mesaj trimis aiurea)..fapt care a dus ca ea..sotia..sa vrea sa divorteze..el insa..a fost luat pe nepregatite..e un tipicar si jumatate..o fecioara sadea(ceea ce nu imi displace)..nu dorea sa o piarda..e caldut acasa..insa..de ce ma chinuie pe mine???..eu chiar il iubesc..si nu de ieri de azi..de 4 ani..ne vorbin zilnik...ne vedem de 3-4 ori pe sapt..ne adoram..ne iubim salbatic..e linga mine atunci cind am necazuri..iar eu..il ajut neconditionat si pe el..si pe sotia lui cu corice..chiar daca ea nu stie acest lucru si nici nu ma cunoaste..sunt bagata pina peste cap in relatia cu el..am vb mult cu el pe tema asta si am ajuns la concluzia ca noi nu vom putea renunta niciodata la ceea ce insemna.."noi"..
...Spune tu..cum sa ma duc la sotia lui s aii spun ca..de atita amar de timp..eu..si..sotul ei..suntem.."noi..niste noi atit de fericit..
..Ca si sotie inselata..ai suportat sa auzi asa ceva??
...ajuta-ma sa inteleg ce sa fac..si cum?viata mi-a jucat si mie..si sotiei lui..o mare festa
Merido
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:14
si..inca ceva esential..
din 16 ani ai casniciei mele..12 ani nu am inselat..sotul meu..a fost unukul barbat din viata mea..insa..fericirea pura..in cea mai pura forma a ei..am descoperit-o alaturi de..prietenul meu de suflet..el..m-a facut sa ma cunoasc pe mine..sa ma descopar..fara el..viata mea ar fi fost lipsita de esenta..si eu..ca sa estompez nefericirea mea..ma mindream in mine cu..faptul ca nu insel...(doar acum realizez asta)
Merido
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:20
De la: Merido, la data 2008-12-19 01:56:11off..provoc suferinta..unei femei..unei sotii..a unui om pe care il iubesc..care m-a scos din iad..si m-a adus in rai..de 4 ani//un barbat casatorit este suflwetul meu..suflet pereche spune el..si eu..il cred..ne iubim mult..din ce in ce mai mult..am incercat sa renuntam unul la altul..insa apasiunea arde mai intens..nu e corect..iubesc barbatul altei femei pe care nu o cunosc..si care cu siguranta imi simte prezenta in casa ei..sfirsitul de saptamina e pentru noi un c alvar..nu ne auzim..nu ne vedem..ne vedem des..tot mai des..iar el..merge mereu acasa..imbibat de mireasma dragostei mele ce i-o port..pe care mi-o poarta..ea il suna..il suna mereu..mereu..mereu..el ii vorbeste frumos..o linisteste inc e priveste infidelitatea lui..si..continua s ama stringa cu foc linga el..a linistit-o..insa sufletul meu e praf..cine sufera..el?ea?eu?care cui apartinem?
cine pentru cine sufera?..


inteleg perfect
tiberiana
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:49
Defapt tu suferi cel mai mult.....ti ai ales singura sa te bagi in asta...inteleg ca este greu....o sa treci peste asta cand vei vrea sa stai si mai mult cu el...si vei vedea ca se va indeparta...asta e viata...
Crazy_angel
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:03
..vrei sa spui ca..v-a veni un timp in care il voi dori si mai mult..atit de mult incit..voi renunta la el??..timpul acela a venit..mi-e din c ein ce mai greu..pe zi ce trece..
Merido
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:20
da...asta am vrut sa spun..vei renunta cand vei dori sa il ai numai pentru tine..iar el se va departa..vei vedea...toate trec..
Crazy_angel
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:23
..ce stupida e unoeri viata..si ce aiurea se comporta uneori oamenii..doar putin daca iesi din tipar..nimik cu nimik nu mai potriveste..da..cred ca daca voi insista..el..cu toata iubirea si pasiunea ce ne leaga de a titia ani..se v-a retrage..vezi?..asta nu inteleg eu..cred ca nu sunt destul de matura..stii ce mi-ar place sa fac??..fara sa ma tem de nici o consecinta..sa spun tuturor cum a fost casnicia mea..sa spun tuturor ce dragoste am intilnit..ce mult si frumos ne-am iubit..sa spun sotiei lui adevarul..doamne cit as vrea sa pot face asta..(dar..cum sa il distrug pe omul pe care il iubesc?)..ce voi face cu suferinta asta?ce voi face cu iubirea asta?ce voi face cu sotul care se comporta aiurea si bea mereu?..ce voi face cu fiul meu care ma poate judeca??de naiba sa fac??..oare sa cer divinitatii o alta viata ca pe asta am cam ..nacalit-o..
Merido
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:42
..TIMPULEEEEEEEEEEEEEEE/////..............AJUTA-MA..
Merido
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:37
draga mea !
as vrea sa iti sarut ochii care sigur nu mai pot de atata plans !
uite, scriu eu asta, o femeie inselata, unei femei care inseala !...
de ce oare ? pentru ca simt ca suferi, pentru ca , desi imi esti o straina, sufar si eu cu si pentru tine . Ma crezi ? Te rog.

Uite ce sfat iti dau eu : nu timpul te poate ajuta ! NICIUN OM nu te poate ajuta !
Zilele trecute, cand imi plangeam si eu suferinta aici, tot o necunoscuta, maria zada, mi a dat putere . Stii cum ? Zicandu mi ca numai Dumnezeu ma poate intari. Stii cum ? Lasandu te in voia LUI ( de cate ori ai spus asta in rugaciunea Tatal nostru ?)
EL iti va arta calea, iar calea este aceea a mortii fata de pacat.
Stii cata liniste vei avea cand vei accepta asta ?
Atunci vei gasi fericirea, pt, ca asta, este doar una cu care te inseli : spui ca esti fericita cu el, dar tu suferi de nu mai poti ! De ce ? Pentru ca este contra Legii morale ce faci tu. Doamne, iarta ma pentru ce fac eu acum ! Te judec...Vreau doar sa intelegi ca nu putem trai in afara legii lui Iisus. Adevarata fericire o poti avea cand esti impacat cu tine, si cu toti din jur ! Asa ca, lasa i pe ei sa isi duca asa cum pot crucea casniciei . Nu ii "ajuta" tu, nu intra in taina lor ! Ei s-au iubit cand s-au luat ...Ea sigur il mai iubeste ...
Te rog, ai mila de sufletul tau, lasa iubirea divina sa te conduca, daca tu nu mai stii ce sa faci,iubeste l pe Dumnezeu, pe sotul tau ( da, pe sotul tau - te ai gandit de o bea el ??? poate... simte ca nu il mai iubesti?...), pe copilul tau, pe sotia lui, pe...toti. Atunci nu vei mai plange. Numai asa vei gasi pacea. MERGI LA UN PREOT, NEAPARAT, SPOVEDESTE -TE . Te pup, geuca
geuca
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:12
si eu am aflat dupa 4 ani,am rams cu o fetita minunata ,dar viata merge inainte ,m-am casatorit ptr a 2 oara si privesc inainte nicodata inapoi de frica sa nu alunec
nor_pufos
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:17
Geuca..stii ca abia am putut citi rindurile scrie de tine..siroaie de lacrimi imi brazdau obrajii..ochii mei..au plins atiti de mult, precum bine ai spus..niciodata o asa mare fericire si o asa mare tristete nu au mai fost peste sufletul meu..e o iubire pacatoasa..dar..e asa mare si frumoasa..insa..ma sfarseste..El..imi spune ca..de ce sa il parasesc..el ma vrea vesnik..da pe linga sotia lui..si ma intreaba ce inima pot avea sa renut la noi..nu ma gindesc cita suferinta as provoca sufletului sau..dar sinceer..nu gindesc ca eu..lasaindup-l..i-as provoca suferinta

toate sunt alandala in capul meu..vreau sa se alinieze..sa se aranjeze,,nu vad nici un capat..sunt ratacita rau..
Geuca..te iubesc..si te sarut cu mare mare drag..
Merido
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:45
Geuca..sper doar sa nu fii tu..sotia prietenului meu..sigur esti din Bucuresti?
Merido
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:49
Un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:21
Draga Merido...iti faci singura rau...si esti constienta de ceea ce faci...sfatul meu daca vrei sa il primesti este sa incerci sa te duci la biserica sa vorbesti cu un preot sa incerci sa te linistesti...sa incerci sa iti pui ordine in viata...oara tu nu meriti sa ai o iubire pura...fara suferinta?ok..inteleg casnicia ta nu merge..incearca sa ii dai o ultima sansa...nu merge?...divorteaza...cunoaste pe altcineva...ai grija de copilul tau...poate are nevoie de o familie exemplu...poate cel mic sufera...te ai gandit vreodata la asta?....sincer nu vad de ce iti faci asta singura...doare...dar toate trec vei vedea...te ai gandit vreodata ca altii nu au unde sa doarma?..te ai gandit ca altii au probleme mult mai mari pe care nu le pot rezolva?...tu poti face ceva cu viata ta....dar nu vrei...pacat...peste cativa ani probabil daca nu mai devreme, cand se va termina tot...iti vei da seama si te vei gandi cum ai putut tu sa faci asta....sorry... dar chiar nu ai o problema atat de grava...
Crazy_angel
Postat pe 31 Decembrie 2008 03:13
A treia persoana... Of... as putea spune atat de multe dar mai degraba i-as putea spune cate ceva lui merido...care, biata de ea, este a treia persoana.
Draga Merido, dragostea asta a ta este atat de mare pentru ca nu il poti avea langa tine, altminteri s-ar consuma intr-un mod firesc, si poate ca intr-o buna zi te vei trezi si tu la realitate.
Imi pare rau pentru tine, sincer, traiesti o dragoste frumoasa, dar de ce esti trista!!!
De ce suferi???
Spune-ti ca dragostea poate fi si altfel, adica sa nu suferi. Pune capat acestei iubiri, pentru ca dureaza de patru ani si ai sa ajungi intr-o zi sa constati ca ti-ai irosit viata pentru... nu se merita, pentru cine.
Este adevarat, ai sa imi spui ca timpul oricum trece peste noi si ca mai bine asa decat de una singura.
Nimic mai fals draga mea. Vei gasi pe cineva care sa te iubeasca la fel de mult , sa il iubesti la randul tau si sa nu te faca sa suferi, asa cum esti acum.
Depinde insa de cat de curajoasa esti.
Si nu esti tu de vina in toata povestea asta, nu este de vina nici acea sotie care il asteapta plina de dragoste acasa, nu este de vina decat el.
Dar sa nu arunc cu pietre , se poate intampla oricui, important este insa sa fim tot timpul constienti de alegerile noastre.
Spun asta pentru ca, daca relatia ta dureaza de 4 ani este deja o alegere, sa traiesti in acest mod, si nu este un mod deloc real, este doar o iluzie... este dorinta ta de a iubi si de a fi iubita, pentru ca din partea lui, numai dragoste nu poate fi.
transdermal
Postat pe 31 Decembrie 2008 05:27
si daca ai langa tine si un sot pe care il ti de amorul artei, care bea si presupun ca nu se ocupa nici de familie, este si mai simplu.
Divorteaza!
Nu crede ca ai sa strici doua casnicii, oricum ele nu mai sunt de cel putin 4 ani.
Ai curajul si discuta nu cu sotia lui , ci cu el.
Ai sa vezi ca are sa fuga , mancand pamantul si toata dragostea aceea mare dispare. Asa nu ai de ce sa te mai chinui. asa cum iti spuneam mai devreme, mai bine de una singura decat asa.
transdermal
Postat pe 31 Decembrie 2008 05:38
Scapa de el, o sa doara un timp mai scurt decat daca ramai cu el, daca cele intamplate te afecteaza atat de mult, trebuie sa te desparti de el si sa incepi o viata noua fara umilinte.
WeisseRosse
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:43
Si cand vei fi tu nevoita sa-ti cresti singura copilasul de trei ani pt. ca tati a plecat din nou vei gandi la fel ca si acum? Te-ai gandit vreodata ca vei fi tu in locul ei?
WeisseRosse
Postat pe 31 Decembrie 2008 09:48
Dca ai investi ata energie in relatia cu sotul tau, ati putea fi fericiti.
WeisseRosse
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:11
daca te iubeste asa cum spune sa renunte la ea ,iar daca nu renunta nu te iubeste de ajuns un prieten
florea_mihayl
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41
Sa fie ceva trecator? 130 De la: 14 Ianuarie 2014 07:27
ce sa fac? 7 De la: desi_desiree 22 Septembrie 2010 01:03
cele 10 porunci daca le sti...........???????????? 7 De la: contesina 3 Iulie 2011 16:35
viata langa o persoana falsa 12 De la: marco918 5 Ianuarie 2010 02:07