Setari Cookie-uri

Pare o gluma, dar in principiu, nu este


Subiect: Sistemul de punctare (sau depunctare) al femeii

În lumea dragostei, o singurã regulã e valabilã. Sã faci femeia fericitã. Faci ceva pe placul ei, câºtigi puncte. Faci ceva ce nu îi place, pierzi puncte. Nu primeºti nici un punct pentru ceva la care se aºtepta. Cu pãrere de rãu, astea sunt regulile. Iatã un scurt ghid al sistemului de punctare:

ÎNDATORIRI OBIªNUITE
* Faci patul (+1)
* Faci patul, dar uiþi pernuþa decorativã (-1)
* Aºezi pãtura peste cearºaful mototolit (-2)
* Ieºi sã cumperi ceva pentru ea (+5)
* ..Pe ploaie (+8)
* ..Dar te întorci cu bere (-5)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea (+1)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea, dar nu era nimic (0)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea ºi era ceva (+5)
* ..Îi tragi una cu fãcãleþul (+10)
* ..Era cãþelul ei (-20)

EVENIMENTE SOCIALE

* Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii (0)
* Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega (-2)
* ..Pe colegã o cheamã Tina (-10)
* ...Tina, dansatoarea (-20)
* ..Tina are silicoane (-80)

ANIVERSÃRI

* O scoþi la cinã (+2)
* O scoþi la cinã ºi nu este un club sport (+3)
* OK, e un club sport (-2)
* ªi e noaptea cu bufet suedez (-3)
* E un club sport, noaptea cu bufet suedez, iar pe faþa ta sunt pictate culorile echipei preferate (-10)

SEARA ÎN ORAS

* O scoþi la film (+1)
* O scoþi la un film care îi place ei (+3)
* O scoþi la un film care nu-þi place (+6)
* O scoþi la un film care îþi place þie (-2)
* ...Se numeºte "Robocop" (-3)
* ..Ai minþit cã era un film despre orfani (-15)

CONDIÞIA FIZICÃ

* Ai fãcut burtã (-15)
* Ai fãcut burtã, dar te antrenezi sã îþi revii (+10)
* Ai fãcut burtã ºi treci la cãmãºi ºi pantaloni mai largi (-30)
* Spui, "Nu conteazã ºi tu ai" (-8000)

MAREA ÎNTREBARE

* Ea întreabã: "M-am îngrãºat?" (-5) [Da, pierzi puncte indiferent de rãspuns]
* Eziþi cu rãspunsul (-10)
* Rãspunzi, "..Unde?" (-35)
* Orice alt rãspuns (-20)

COMUNICARE

* Când vorbeºte despre problemele ei, te arãþi interesat (0)
* Asculþi, peste 30 minute (+50)
* Asculþi, peste 30 minute, fãrã sã te uiþi la TV (+500)
* Ea îºi dã seama cã de fapt ai adormit (-4000)

Binenteles, acum chiar astept sa va spunetzi parerile, sunt curios daca este sau nu asa
_fantoma_
Postat pe 16 Martie 2009 16:16
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Martie 2009 16:19
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-03-16 16:19:36


asteptam si o parere
_fantoma_
Postat pe 16 Martie 2009 16:20


parere? vrei parere?
hai mah vas, esti ultimul om care sa tina la stereotipuri

ne amuzam si atat
kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2009 16:23
cat adevar!!!!!!!!
catch_a_fire
Postat pe 16 Martie 2009 16:29
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-16 16:23:09

parere? vrei parere?
hai mah vas, esti ultimul om care sa tina la stereotipuri

ne amuzam si atat


dupa mine chiar este un stereotip
chiar am stat si m-am gandit daca este asa
si mi-au iesit mult mai multe procente pentru decat contra
nu stiu daca tin sau nu la stereotipie, dar prea le-a zis ca din cartzi

intrebare ptr tine: de unde stii tu la ce tin eu?

_fantoma_
Postat pe 16 Martie 2009 16:30
ptr ca ai deschis topicul asta de la mine +100 de puncte de la ea.....-500
catch_a_fire
Postat pe 16 Martie 2009 16:32
De la: catch_a_fire, la data 2009-03-16 16:32:35ptr ca ai deschis topicul asta de la mine +100 de puncte de la ea.....-500


de ce de la ea -500 ?
si de unde stii tu cum gandeste ea?


NU VA MAI BATETZI JOC DE TOPICURI

eu chiar vreau un raspuns, o parere la ceea ce am postat ( DE FAPT MAI MULTE, DAR VAD CA NU AM CU CINE )

_fantoma_
Postat pe 16 Martie 2009 16:49
sa stii k asa e...si inca s-ar mai putea adauga...cel putin eu as adauga, ca sunt mai pretentioasa. dar in mare, noi chiar vrem ca EL sa faca totul doar spre fericirea noastra...si cum ceva nu ne convine..cum il depunctam(a se citi PEDEPSIM)
Lexy87
Postat pe 16 Martie 2009 16:58
sincer nu sunt de acord- pentru mine una conteaza ca si el sa fie fericit

normal ca ma simt magulita atunci cand face ceva ce mi-as fi dorit sau ma surprinde cu vreun gest ce imi demonstreaza ca ma iubeste dar in aceeasi masura imi place sa-l vad fericit si sa-i arat ca-l iubesc


sti eu ma ghidez dupa principiul jumi-juma
donttouch
Postat pe 16 Martie 2009 17:07
Vas, asta cu mistoul este la ordinea zilei pe site Orice subiect a devenit circ, pacat
Sa revenim la ale noastre...Mie mi se pare o gluma ceea ce ai scris, sau mi se pare destul de exagerat. Fericirea este in doi. Fericirea mea, ca fata, nu consta in faptul ca el face patul, ca ii f..e una catelului meu din greseala etc
Sunt destul de ok intr-o relatie, dar pana imi gasesc un tip, ohooo, trece ceva vreme
Cea mai lunga relatie a mea afost de 3 ani, tocmai s-a i ncheiat ( datorita mie ) si pot sa spun ca a fost perfect totul ce s-a intamplat...spontan, frumos distractiv, fluturasi in stomac, de toate.
Eu ieseam cu el si cu baietii la biliard,bowling sau la meciuri ( baschet, fotbal-il urmaream ) , el mai trecea pe la mine pe acasa sau in oras cand ieseam cu fetele, mai faceam o caterinca, ne simteam foarte bine. Nu eram pretutindnei impreuna, pt ca nu suport aceasta idee, insa era perfect...
Eu de exemplu sunt fericita cand persoana de langa mine face ceva pt mine din spontaneitate si fara obligatii

Postat pe 16 Martie 2009 17:08

multzumesc fetelor ( lexy, georgia si dontty ) ptr comenturi

astept si alte comentarii
_fantoma_
Postat pe 16 Martie 2009 17:11
De la: vas25, la data 2009-03-16 16:16:44
Subiect: Sistemul de punctare (sau depunctare) al femeii

În lumea dragostei, o singurã regulã e valabilã. Sã faci femeia fericitã. Faci ceva pe placul ei, câºtigi puncte. Faci ceva ce nu îi place, pierzi puncte. Nu primeºti nici un punct pentru ceva la care se aºtepta. Cu pãrere de rãu, astea sunt regulile. Iatã un scurt ghid al sistemului de punctare:

ÎNDATORIRI OBIªNUITE
* Faci patul (+1)
* Faci patul, dar uiþi pernuþa decorativã (-1)
* Aºezi pãtura peste cearºaful mototolit (-2)
* Ieºi sã cumperi ceva pentru ea (+5)
* ..Pe ploaie (+8)
* ..Dar te întorci cu bere (-5)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea (+1)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea, dar nu era nimic (0)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea ºi era ceva (+5)
* ..Îi tragi una cu fãcãleþul (+10)
* ..Era cãþelul ei (-20)

EVENIMENTE SOCIALE

* Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii (0)
* Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega (-2)
* ..Pe colegã o cheamã Tina (-10)
* ...Tina, dansatoarea (-20)
* ..Tina are silicoane (-80)

ANIVERSÃRI

* O scoþi la cinã (+2)
* O scoþi la cinã ºi nu este un club sport (+3)
* OK, e un club sport (-2)
* ªi e noaptea cu bufet suedez (-3)
* E un club sport, noaptea cu bufet suedez, iar pe faþa ta sunt pictate culorile echipei preferate (-10)

SEARA ÎN ORAS

* O scoþi la film (+1)
* O scoþi la un film care îi place ei (+3)
* O scoþi la un film care nu-þi place (+6)
* O scoþi la un film care îþi place þie (-2)
* ...Se numeºte "Robocop" (-3)
* ..Ai minþit cã era un film despre orfani (-15)

CONDIÞIA FIZICÃ

* Ai fãcut burtã (-15)
* Ai fãcut burtã, dar te antrenezi sã îþi revii (+10)
* Ai fãcut burtã ºi treci la cãmãºi ºi pantaloni mai largi (-30)
* Spui, "Nu conteazã ºi tu ai" (-8000)

MAREA ÎNTREBARE

* Ea întreabã: "M-am îngrãºat?" (-5) [Da, pierzi puncte indiferent de rãspuns]
* Eziþi cu rãspunsul (-10)
* Rãspunzi, "..Unde?" (-35)
* Orice alt rãspuns (-20)

COMUNICARE

* Când vorbeºte despre problemele ei, te arãþi interesat (0)
* Asculþi, peste 30 minute (+50)
* Asculþi, peste 30 minute, fãrã sã te uiþi la TV (+500)
* Ea îºi dã seama cã de fapt ai adormit (-4000)

Binenteles, acum chiar astept sa va spunetzi parerile, sunt curios daca este sau nu asa


vas uite o parere.stai sa trag aer................
ca sa vezi ca sunt serioasa ......iti spun,ca ador barbatul cu burtica,ador sa stau cu el in casa,ador ca principala ocupatie sa fiu eu pt el,si el pt mine
nu as sta sa dau puncte ,sa fie el cu rele si bune,sa ma faca fericita ,si eu la fel......daca ajungem sa ne iubim si sa fim fericiti fara aceste stereotipuri ,atunci meritam infinituri d puncte.......
si nu conteaza daca uita sa imi aduca suc daca el se serveste cu bere......chiar nu mi-ar pasa,am maini imi iau si eu..
toti ne dorim sa fim fericiti..............dar sa dai note pt asta ,sau ma rog pcte...e prea mult.......fa femeia fericita ca simti tu..........si ea va face la fel.....
just_heaven
Postat pe 16 Martie 2009 17:18
De la: vas25, la data 2009-03-16 16:30:39
nu stiu daca tin sau nu la stereotipie, dar prea le-a zis ca din cartzi

intrebare ptr tine: de unde stii tu la ce tin eu?


pentru ca am vzut cum gandesti cu alte ocazii si ai o gandire foarte sanatoasa cand vine vorba de relatii
mie una nu mi se potriveste ce scrie mai sus, dar e tare amuzant... de ce sa nu rad, daca gasesc ceva amuzant?
kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2009 18:13
Off...nu mi-au postat comentariul. Si nici macar n-am scris prostii.
Mi-e lene sa-l mai scriu o data.
Oricum concluzia era sa nu te iei dupa principiile de mai sus. Fa ce simti, nu fortza nimic si cel mai probabil vrei fi fericit
irinaandreia
Postat pe 17 Martie 2009 09:34

ideea era cam asa:

nu vreau neaparat sa stiu daca acordati puncte ( banuiesc ca nimeni nu face asta )
dar vroiam sa stiu daca , in mare, chiar asa ganditzi

irina, pune mana si mai scrie o data ce ai vrut sa postezi , lasa lenea
_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 10:04
De la: vas25, la data 2009-03-16 16:16:44
Subiect: Sistemul de punctare (sau depunctare) al femeii

În lumea dragostei, o singurã regulã e valabilã. Sã faci femeia fericitã. Faci ceva pe placul ei, câºtigi puncte. Faci ceva ce nu îi place, pierzi puncte. Nu primeºti nici un punct pentru ceva la care se aºtepta. Cu pãrere de rãu, astea sunt regulile. Iatã un scurt ghid al sistemului de punctare:

ÎNDATORIRI OBIªNUITE
* Faci patul (+1)
* Faci patul, dar uiþi pernuþa decorativã (-1)
* Aºezi pãtura peste cearºaful mototolit (-2)
* Ieºi sã cumperi ceva pentru ea (+5)
* ..Pe ploaie (+8)
* ..Dar te întorci cu bere (-5)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea (+1)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea, dar nu era nimic (0)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea ºi era ceva (+5)
* ..Îi tragi una cu fãcãleþul (+10)
* ..Era cãþelul ei (-20)

EVENIMENTE SOCIALE

* Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii (0)
* Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega (-2)
* ..Pe colegã o cheamã Tina (-10)
* ...Tina, dansatoarea (-20)
* ..Tina are silicoane (-80)

ANIVERSÃRI

* O scoþi la cinã (+2)
* O scoþi la cinã ºi nu este un club sport (+3)
* OK, e un club sport (-2)
* ªi e noaptea cu bufet suedez (-3)
* E un club sport, noaptea cu bufet suedez, iar pe faþa ta sunt pictate culorile echipei preferate (-10)

SEARA ÎN ORAS

* O scoþi la film (+1)
* O scoþi la un film care îi place ei (+3)
* O scoþi la un film care nu-þi place (+6)
* O scoþi la un film care îþi place þie (-2)
* ...Se numeºte "Robocop" (-3)
* ..Ai minþit cã era un film despre orfani (-15)

CONDIÞIA FIZICÃ

* Ai fãcut burtã (-15)
* Ai fãcut burtã, dar te antrenezi sã îþi revii (+10)
* Ai fãcut burtã ºi treci la cãmãºi ºi pantaloni mai largi (-30)
* Spui, "Nu conteazã ºi tu ai" (-8000)

MAREA ÎNTREBARE

* Ea întreabã: "M-am îngrãºat?" (-5) [Da, pierzi puncte indiferent de rãspuns]
* Eziþi cu rãspunsul (-10)
* Rãspunzi, "..Unde?" (-35)
* Orice alt rãspuns (-20)

COMUNICARE

* Când vorbeºte despre problemele ei, te arãþi interesat (0)
* Asculþi, peste 30 minute (+50)
* Asculþi, peste 30 minute, fãrã sã te uiþi la TV (+500)
* Ea îºi dã seama cã de fapt ai adormit (-4000)

Binenteles, acum chiar astept sa va spunetzi parerile, sunt curios daca este sau nu asa
vrei o parere?pai,in primul rand ar trebui sa stii ca prima regula in dragoste este ca ambii sa fie fericiti,nu numai unul.apoi totul e cam asa:eu fac patul,eu asez cearceaful,eu fac cumparaturile....la aniversari,nu ma scoate nici la cina,nici la club,nu iesim seara in oras si nici la film,...conditia fizica e in regula,nu am burta,nu m-am ingrasat,deci nu intreb asa ceva...comunicare zero....deci,o concluzie:pot fi fericita si singura.la ce imi trebuie el?
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 10:17
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:04:38
ideea era cam asa:

nu vreau neaparat sa stiu daca acordati puncte ( banuiesc ca nimeni nu face asta )
dar vroiam sa stiu daca , in mare, chiar asa ganditzi

irina, pune mana si mai scrie o data ce ai vrut sa postezi , lasa lenea


Nu conteaza asa mult parerea mea. Eu sunt mai...atipica. Daca iei majoritatea probabil "glumitza" ta are dreptate. Dar poti sa mai dai peste vreo nebuna ca mine careia nu-i place comportamentul asta standard pe care simtiti nevoia sa-l afisati in preajma femeilor. Il gasesc plictisitor. Ma enerveaza sa-mi faca unul patul (nu pt ca l-as face eu...il prefer desfacut) cum ma enerveaza si sa-mi zica ca arat superb in loc sa-mi zica ce nu-i place. Mi-ar placea ca un barbat sa aprecieze imbunatatirile sau eforturile de a-l face fericit, nu sa ma minta. Vreau sa se simta toata lumea bine. Nu el sa aiba un comportament fortzat si eu sa nu stiu niciodata daca imi spune adevarul sau incearca sa ma menajeze pt ca sunt femeie.
Tot ce ai scris tu mai sus n-are nici un fel de importanta. Sunt lucruri neinsemnate si parerea mea e ca intr-o relatie maruntisurile cum ar fi alegerea filmului, restaurantului pt cina etc nu prea conteaza. Alte potriveli sunt importante.

Multumit?
irinaandreia
Postat pe 17 Martie 2009 10:26

@...irina...thanks
@...dana....chiar nu te cred

_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 10:54
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:54:43
@...irina...thanks
@...dana....chiar nu te cred

daca te minteam m-ai fi crezut imediat.uneori adevarul e greu de crezut.dar asta e si nu il pot schimba.tu,poti sa crezi ce vrei.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 10:57
Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea. Intr-o relatie este nevoie de umor cu carul daca vrei sa functioneze. Eu am tratat cu umor subiectul topicului, chiar daca, pe alocuri, cel care a compus chestia asta are dreptate. Acuma depinde si de femeia de langa el. Pentru ca asemenea punctaje se pot acorda si femeii in functie de anumite criterii ale dumnealui... Oricum, totul se intampla real. Si e adevarat. Numai ca, Vas draga, cine vrea ca relatia sa mearga, nu se ghideaza dupa acele criterii sau incearca sa gaseasca pe cineva mai putin "dur" in acordarea acelor punctaje...
Lucia1971
Postat pe 17 Martie 2009 11:01
De la: dana_mv, la data 2009-03-17 10:57:04
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:54:43
@...irina...thanks
@...dana....chiar nu te cred

daca te minteam m-ai fi crezut imediat.uneori adevarul e greu de crezut.dar asta e si nu il pot schimba.tu,poti sa crezi ce vrei.



Stiu ca uneori preferam sa fim singuri si atat...insa tu exagerezi cu ce ai scris mai sus.
Ti se potriveste o melodie Pussycat Dolls-I don't need a man

Postat pe 17 Martie 2009 11:44
Dragul meu Vasi,incep prin a-ti spune ca in lumea dragostei nu exista reguli !!!!.......totul vine din suflet si se face cu sufletul..........daca nu,pa !!!.......

Acu' s-o luam pe rand :
- daca vrea sa faca patul ...ok......daca nu....ok.....ce ,eu am mereu chef de facut patul ????.......
- catelul....e si el o fiinta,normal......dar era totusi intuneric .......
- tanti Tina......daaa........ma gandesc:ce bunaciune de colega a avut sotul meu !!!......si ma duc langa el s-o cunosc si eu ,nu ???......buna ,EU sunt doamna X......si apas pe cuvantul EU......si-apoi o rog sa ne faca si noua un dans.........sa ma pot bucura si io de silicoanele ei.........pai cum draq sa-i zic ceva lui ca se uita la ele,cand mi se bulbuca si mie ochii ????........
- ador bufetul suedez !!!.........
-si ce daca nu-mi place filmul ???......desi Robocop imi place .......ma gandesc,il mangai putin,un lugu-lugu pe intuneric.....o pipaiala.....si pleaca singur........
- mie imi plac barbatii cu burtica......stau si eu pe moale.......si am ce sa musc......
- Marea intrebare ??.......de ce sa ma scarpin daca nu ma mananca ????.......
- la ascultatul cand ti se inchid ochii.......da,ai putea sa-mi spui ca ti-e somn.......ca poate mai am si eu altceva de facut.....si-apoi eu sunt atat de tampa sa nu-mi dau seama ca vorbesc singura ???.......

Deci ,mai Vasi,totul depinde si de cum vede problema fiecare femeie.....sau barbat........acolo unde exista cu adevarat dragoste si daruire.....comunicare si intelegere........dorinta si maturitate.........eu cred ca totul se rezolva fara punctaje !!!!..........
etta
Postat pe 17 Martie 2009 11:46
De la: Georgia99, la data 2009-03-17 11:44:05
De la: dana_mv, la data 2009-03-17 10:57:04
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:54:43
@...irina...thanks
@...dana....chiar nu te cred

daca te minteam m-ai fi crezut imediat.uneori adevarul e greu de crezut.dar asta e si nu il pot schimba.tu,poti sa crezi ce vrei.



Stiu ca uneori preferam sa fim singuri si atat...insa tu exagerezi cu ce ai scris mai sus.
Ti se potriveste o melodie Pussycat Dolls-I don't need a man
daca viata ta e perfecta nu inseamna ca toti o avem la fel.sper sa nu ajungi niciodata sa traiesti asa ceva.chiar nu am mintit deloc.e doar o realitate mai dura.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 11:47
De la: dana_mv, la data 2009-03-17 11:47:54
De la: Georgia99, la data 2009-03-17 11:44:05
De la: dana_mv, la data 2009-03-17 10:57:04
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:54:43
@...irina...thanks
@...dana....chiar nu te cred

daca te minteam m-ai fi crezut imediat.uneori adevarul e greu de crezut.dar asta e si nu il pot schimba.tu,poti sa crezi ce vrei.



Stiu ca uneori preferam sa fim singuri si atat...insa tu exagerezi cu ce ai scris mai sus.
Ti se potriveste o melodie Pussycat Dolls-I don't need a man
daca viata ta e perfecta nu inseamna ca toti o avem la fel.sper sa nu ajungi niciodata sa traiesti asa ceva.chiar nu am mintit deloc.e doar o realitate mai dura.



Viata mea nu este perfecta, si chiar daca as fi avut aceasta viata perfecta, nu are legatura cu ce ti-am scris ! Fiecare isi face viata mai grea sau mai usoara, in functie de stare de spirit, optimism etc. Sunt o gramada de lucruri frumoase n viata de care trebuie sa profiti

Postat pe 17 Martie 2009 11:53

Eu as spune aici c a spus Ionut Iftimoaie: "dk vrei sa fii fericit, tb sa ai o sotie p kre s-o faci fericita".
nadia_i
Postat pe 17 Martie 2009 12:00

@.....dana....probabil ca esti singura ptr ca asa ai ales
nu conteaza motivele ptr care vrei sa fie asa
dar acum stau si ma intreb....chiar nu-ti este urat cateodata, nu ai vrea sa ai pe cineva langa tine?
_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 12:03
si ce-i cu asta.....vrei puncte.......
miha_973
Postat pe 17 Martie 2009 12:04
De la: vas25, la data 2009-03-17 12:03:21
@.....dana....probabil ca esti singura ptr ca asa ai ales
nu conteaza motivele ptr care vrei sa fie asa
dar acum stau si ma intreb....chiar nu-ti este urat cateodata, nu ai vrea sa ai pe cineva langa tine?
omul nu e facut sa stea singur.dar nu poti sa te arunci pe primul venit ,doar asa sa nu fii singur.asa ca :ori imi gasesc fericirea,ori stau singura.cale de mijloc nu exista.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 12:08
De la: vas25, la data 2009-03-16 16:49:04
De la: catch_a_fire, la data 2009-03-16 16:32:35ptr ca ai deschis topicul asta de la mine +100 de puncte de la ea.....-500


de ce de la ea -500 ?
si de unde stii tu cum gandeste ea?


NU VA MAI BATETZI JOC DE TOPICURI

eu chiar vreau un raspuns, o parere la ceea ce am postat ( DE FAPT MAI MULTE, DAR VAD CA NU AM CU CINE )



chiar nu mi am batut joc ,dar cand ma uit in jurul meu cam asta vad :cum femeia puncteaza sau depuncteaza barbatul, si sincer chiar nu e corect.iar cand am scris -500 m am gandit la o tipa gen piti, asta nu inseamna ca toate sant la fel , eu una ti am dat +100 ptr adevarul zis, o zi buna
catch_a_fire
Postat pe 17 Martie 2009 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iohanis,,alesul romanilor 42 De la: kudika_982635 4 Aprilie 2015 15:22
despre femeia nascuta in fodia fecioarei. 7 De la: dienuscha 19 Martie 2010 21:15
Voi ce credeti..? 13 De la: Shhh 17 Aprilie 2010 16:46
Problema 1 De la: kudika196009 24 Februarie 2011 08:57
ce sa fac ? help me.. 17 De la: ank111 7 Aprilie 2009 18:37