Setari Cookie-uri

Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ?

De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:36:21
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.

PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anca0704
Postat pe 17 August 2009 00:37
Mai, fatza de impins vagoane! Ce te face pe tine sa faci niste afirmatii la 20 de ani, de parca ai avea diplomele si experienta unui om de 50 de ani??
Decat sa tot mananci ciuperci la adresa altora, mai bine i-ai da niste sfaturi utile fetei daca tot esti tare-n clantza!!!!!
anca0704
Postat pe 17 August 2009 00:41
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:37:39
PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok, alearga tu doar 20 de min si nu mai fa niciun altfel de efort, si apoi sa ne spui si noua rezultatele miraculoase. scuteste-ma cu practica omoara teoria, ca nu am vrut sa fiu radical si sa ii spun direct ca nu face nimic cu 20de min , si am preferat sa ii zic ca teoretic este putin pt ceea ce vrea sa obtina.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 00:41
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:41:11Mai, fatza de impins vagoane! Ce te face pe tine sa faci niste afirmatii la 20 de ani, de parca ai avea diplomele si experienta unui om de 50 de ani??
Decat sa tot mananci ciuperci la adresa altora, mai bine i-ai da niste sfaturi utile fetei daca tot esti tare-n clantza!!!!!

si de unde sti tu ca nu i-am dat? si ok, daca consideri ca am gresit cu ceva legat de sfaturile pe care le-am dat, nu numai ei , si celorlalti useri, astept critici / pareri....nu doar sa imi spui "fatza de impins vagoane" ca aici tema topicului era legata de slabit, nu de cat de frumosi suntem, dar din cauza unor anumiti useri, s-a deviat f mult la un moment dat.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 00:43
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:43:34
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:41:11Mai, fatza de impins vagoane! Ce te face pe tine sa faci niste afirmatii la 20 de ani, de parca ai avea diplomele si experienta unui om de 50 de ani??
Decat sa tot mananci ciuperci la adresa altora, mai bine i-ai da niste sfaturi utile fetei daca tot esti tare-n clantza!!!!!

si de unde sti tu ca nu i-am dat?


alea cu"nu stiusigur cand..nu stiu sigur cum,nustiu sigur cand nustiu sigur unde se baga,ce se face,cum se scoate?"
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 00:46
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 00:46:17
alea cu"nu stiusigur cand..nu stiu sigur cum,nustiu sigur cand nustiu sigur unde se baga,ce se face,cum se scoate?"

stai calm omule, ca i-am scris, si i-am explicat mai multe chestii decat voi toti la un loc. oricum nu se fac prog de antr si nutritie pe net, pana nu vezi fata in fata respectiva persoana, si nu o vezi la lucru.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 00:49
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:49:25
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 00:46:17
alea cu"nu stiusigur cand..nu stiu sigur cum,nustiu sigur cand nustiu sigur unde se baga,ce se face,cum se scoate?"

stai calm omule, ca i-am scris, si i-am explicat mai multe chestii decat voi toti la un loc. oricum nu se fac prog de antr si nutritie pe net, pana nu vezi fata in fata respectiva persoana, si nu o vezi la lucru.



ma o sincer recunosc faptul ca e de apreciat vat i-ti dai silinta.

nu stiu daca esti oligofren sa pasionat de ce faci dar esti capos rau de tot.

macar ata sa-ti dau dupa o zi de munca aici pe forum pentru tampitica aia de 15 ani.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 00:52
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:41:52
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:37:39
PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok, alearga tu doar 20 de min si nu mai fa niciun altfel de efort, si apoi sa ne spui si noua rezultatele miraculoase. scuteste-ma cu practica omoara teoria, ca nu am vrut sa fiu radical si sa ii spun direct ca nu face nimic cu 20de min , si am preferat sa ii zic ca teoretic este putin pt ceea ce vrea sa obtina.

nu era vb sa alerge si sa nu faca nici un alt efort!! si decat sa aleaga o dieta drastica (la 15 ani mi se pare exagerat), e si asta o solutie! pe lanag 20 de minute de alergat, mai pui si altceva si reusesti!
apropo.........tu ce pregatire ai??
anca0704
Postat pe 17 August 2009 00:53
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:41:11Mai, fatza de impins vagoane! Ce te face pe tine sa faci niste afirmatii la 20 de ani, de parca ai avea diplomele si experienta unui om de 50 de ani??
Decat sa tot mananci ciuperci la adresa altora, mai bine i-ai da niste sfaturi utile fetei daca tot esti tare-n clantza!!!!!


lasati ma omu in pace saracu...gata. a stat toata ziua aici s si-a facut creierii varza pentru curu mare a lu aia mica de 15 ani. a indurat ijuraturi,batjocura,panarama,caterica pe seama lui.

omu nu se lasa. apreciati faptul ca poate e incepator,poate nu stie,poate e doar bolnav la cap, dar nu se lasa.


ce drecu a tabarat asa toata kudika pe el aiurea?

de la ce? ce e boala asta a contrazicerii?

parca sunteti la gradinita cateodata sa mor io.

si ma refer la toti acum. si la prieteni si la cei ce nu ma cunosc. sunt dezamagit de nivelul vostru de seriozitate si maturitate.

cat drecu vreti sa mai risipiti energie pe posturi rautacioase pe acest topic?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 00:58
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:53:42
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:41:52
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:37:39
PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok, alearga tu doar 20 de min si nu mai fa niciun altfel de efort, si apoi sa ne spui si noua rezultatele miraculoase. scuteste-ma cu practica omoara teoria, ca nu am vrut sa fiu radical si sa ii spun direct ca nu face nimic cu 20de min , si am preferat sa ii zic ca teoretic este putin pt ceea ce vrea sa obtina.

nu era vb sa alerge si sa nu faca nici un alt efort!! si decat sa aleaga o dieta drastica (la 15 ani mi se pare exagerat), e si asta o solutie! pe lanag 20 de minute de alergat, mai pui si altceva si reusesti!
apropo.........tu ce pregatire ai??

nu stiu omule de unde ai scos ca i-am recomandat o dieta drastica, ca nici nu ma ocup cu asa ceva, si vorba ta, chiar nu ma pricep deloc, am sarit si eu coarda vreo 2 luni de zile...si m-am bagat la fetita sa ii explic una alta. poate cand o sa mai intre pe forum o sa va spuna chiar ea peste ceva timp daca sfaturile mele au ajutat-o sau daca macar i s-au parut mai de doamne ajuta, fata de ce ati scris voi....vedem....
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 00:59
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:49:25
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 00:46:17
alea cu"nu stiusigur cand..nu stiu sigur cum,nustiu sigur cand nustiu sigur unde se baga,ce se face,cum se scoate?"

stai calm omule, ca i-am scris, si i-am explicat mai multe chestii decat voi toti la un loc. oricum nu se fac prog de antr si nutritie pe net, pana nu vezi fata in fata respectiva persoana, si nu o vezi la lucru.


bei cumetere da si tu esti bolnav la cap . sa mor io.

pana acum aruncam drecu calculatoru pe geam si fugeam cu o gagica la munte daca eram in locu tau.....ba n-am vazut atata risipa de energie.zici ca esti ciuma batailor.....nu te simti ca dupa 10 ore de sala?

ce face netu asta din oameni.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 01:00
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:59:37
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:53:42
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:41:52
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:37:39
PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok, alearga tu doar 20 de min si nu mai fa niciun altfel de efort, si apoi sa ne spui si noua rezultatele miraculoase. scuteste-ma cu practica omoara teoria, ca nu am vrut sa fiu radical si sa ii spun direct ca nu face nimic cu 20de min , si am preferat sa ii zic ca teoretic este putin pt ceea ce vrea sa obtina.

nu era vb sa alerge si sa nu faca nici un alt efort!! si decat sa aleaga o dieta drastica (la 15 ani mi se pare exagerat), e si asta o solutie! pe lanag 20 de minute de alergat, mai pui si altceva si reusesti!
apropo.........tu ce pregatire ai??

nu stiu omule de unde ai scos ca i-am recomandat o dieta drastica, ca nici nu ma ocup cu asa ceva, si vorba ta, chiar nu ma pricep deloc, am sarit si eu coarda vreo 2 luni de zile...si m-am bagat la fetita sa ii explic una alta. poate cand o sa mai intre pe forum o sa va spuna chiar ea peste ceva timp daca sfaturile mele au ajutat-o sau daca macar i s-au parut mai de doamne ajuta, fata de ce ati scris voi....vedem....



si ma mai mira faptul ca la cat de aidrecu a-ti fost toti cu el azi,cand toapa care a deschis topicul poate dormea, baiatu asta nu a injurat sau jignit pe nimeni.se contrazice,dar fara sa jigneasca pe nimeni.

BRAVO CUMETERE. daca vrei un pahar cu apa virtuala sa spui da
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 01:03
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:59:37
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:53:42
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 00:41:52
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:37:39
PRACTICA OMOARA TEORIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok, alearga tu doar 20 de min si nu mai fa niciun altfel de efort, si apoi sa ne spui si noua rezultatele miraculoase. scuteste-ma cu practica omoara teoria, ca nu am vrut sa fiu radical si sa ii spun direct ca nu face nimic cu 20de min , si am preferat sa ii zic ca teoretic este putin pt ceea ce vrea sa obtina.

nu era vb sa alerge si sa nu faca nici un alt efort!! si decat sa aleaga o dieta drastica (la 15 ani mi se pare exagerat), e si asta o solutie! pe lanag 20 de minute de alergat, mai pui si altceva si reusesti!
apropo.........tu ce pregatire ai??

nu stiu omule de unde ai scos ca i-am recomandat o dieta drastica, ca nici nu ma ocup cu asa ceva, si vorba ta, chiar nu ma pricep deloc, am sarit si eu coarda vreo 2 luni de zile...si m-am bagat la fetita sa ii explic una alta. poate cand o sa mai intre pe forum o sa va spuna chiar ea peste ceva timp daca sfaturile mele au ajutat-o sau daca macar i s-au parut mai de doamne ajuta, fata de ce ati scris voi....vedem....

nici nu afirmasem ca ai fi recomandat tu dieta asta drastica! citeste cu atentie niste lucruri!
si te-am intrebat ce pregatire ai tu!! daca ai fi vrut, ai fi rasp scurt si la obiect, fara sa te ascunzi dupa visin! "mai omule"
anca0704
Postat pe 17 August 2009 01:05
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 00:58:10
lasati ma omu in pace saracu...gata. a stat toata ziua aici s si-a facut creierii varza pentru curu mare a lu aia mica de 15 ani. a indurat ijuraturi,batjocura,panarama,caterica pe seama lui.

omu nu se lasa. apreciati faptul ca poate e incepator,poate nu stie,poate e doar bolnav la cap, dar nu se lasa.

ce drecu a tabarat asa toata kudika pe el aiurea?

de la ce? ce e boala asta a contrazicerii?

parca sunteti la gradinita cateodata sa mor io.

si ma refer la toti acum. si la prieteni si la cei ce nu ma cunosc. sunt dezamagit de nivelul vostru de seriozitate si maturitate.

cat drecu vreti sa mai risipiti energie pe posturi rautacioase pe acest topic?

micnegrusiurat, nu e frumos sa spui pt curu mare a lu aia mica de 15 ani. si apoi imi este indiferent ceea ce spun ceilalti despre mn. daca intr-adevar ma contraziceau in legatura cu sportul si alimentatia, in sensul ca stiu eu....ziceam sa stea in maini ca sa slabeasca si apoi venea X user sa imi zica ca sfatul meu este prost, atunci intr-adevar aplecam urechea la ce zice ala, ca poate zicea ceva inteligent. si chiar discutiile in contradictoriu sunt bune, inveti ceva nou. cat am discutat eu cu pers mai competente decat mn si faceam pe smecheru si apoi vedeam ca e asa cum ma invatau aia....doar ca diferenta e ca aici nu prea sunt pers care sa ma invete ceva nou in domeniu asta. oricum sa ne zica Andree, daca putinele randuri pe care i le-am scris nu sunt aur fata de ce au scria altii aici.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 01:06
De la: anca0704, la data 2009-08-17 01:05:40
nici nu afirmasem ca ai fi recomandat tu dieta asta drastica! citeste cu atentie niste lucruri!
si te-am intrebat ce pregatire ai tu!! daca ai fi vrut, ai fi rasp scurt si la obiect, fara sa te ascunzi dupa visin! "mai omule"

si daca iti spun ca am urmat cursurile pt instructor ale FRCF, are vreo importanta? un curs dala poate sa il faca orice absolvent de BAC care are ceva legatura cu sportul numit culturism. sunt pers care nu au macar nicio diploma si stiu extrem de multe lucruri. eu tot ce am scris, nu numai aici si la alte topicuri in proportie de peste 90% bag mana in foc ca e adevarat. prefer sa scriu putin si sa generalizez, decat sa ma bag sa fac prog personalizat unei pers pe care nu am vazut-o in viata mea. si oricum mult mai bn e sa dau un sfat pertinent care poate sa mearga si la X pers, decat sa bat campii si sa atac incontinuu cum au facut altii azi.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 01:08
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-17 01:06:05
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 00:58:10
lasati ma omu in pace saracu...gata. a stat toata ziua aici s si-a facut creierii varza pentru curu mare a lu aia mica de 15 ani. a indurat ijuraturi,batjocura,panarama,caterica pe seama lui.

omu nu se lasa. apreciati faptul ca poate e incepator,poate nu stie,poate e doar bolnav la cap, dar nu se lasa.

ce drecu a tabarat asa toata kudika pe el aiurea?

de la ce? ce e boala asta a contrazicerii?

parca sunteti la gradinita cateodata sa mor io.

si ma refer la toti acum. si la prieteni si la cei ce nu ma cunosc. sunt dezamagit de nivelul vostru de seriozitate si maturitate.

cat drecu vreti sa mai risipiti energie pe posturi rautacioase pe acest topic?

micnegrusiurat, nu e frumos sa spui pt curu mare a lu aia mica de 15 ani. si apoi imi este indiferent ceea ce spun ceilalti despre mn. daca intr-adevar ma contraziceau in legatura cu sportul si alimentatia, in sensul ca stiu eu....ziceam sa stea in maini ca sa slabeasca si apoi venea X user sa imi zica ca sfatul meu este prost, atunci intr-adevar aplecam urechea la ce zice ala, ca poate zicea ceva inteligent. si chiar discutiile in contradictoriu sunt bune, inveti ceva nou. cat am discutat eu cu pers mai competente decat mn si faceam pe smecheru si apoi vedeam ca e asa cum ma invatau aia....doar ca diferenta e ca aici nu prea sunt pers care sa ma invete ceva nou in domeniu asta. oricum sa ne zica Andree, daca putinele randuri pe care i le-am scris nu sunt aur fata de ce au scria altii aici.



dute ma si te culcaaaaa


o sa faci hepatita pe sistem nervos din cauza astora pe aici.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 17 August 2009 01:10
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 01:03:15
si ma mai mira faptul ca la cat de aidrecu a-ti fost toti cu el azi,cand toapa care a deschis topicul poate dormea, baiatu asta nu a injurat sau jignit pe nimeni.se contrazice,dar fara sa jigneasca pe nimeni.

BRAVO CUMETERE. daca vrei un pahar cu apa virtuala sa spui da

si eu am jignit...scuze...dar uneori, chiar nu ma pot abtine. ce sa zic, culturismul este viata mea....si doresc sa invat cat mai multe chestii si sa ajut cati mai multi oameni.
PS: pahar cu lapte nu dai?:D
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 01:12
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-17 01:00:39
pana acum aruncam drecu calculatoru pe geam si fugeam cu o gagica la munte daca eram in locu tau.....ba n-am vazut atata risipa de energie.zici ca esti ciuma batailor.....nu te simti ca dupa 10 ore de sala?

ce face netu asta din oameni.....

nu imi aduce aminte de sala, ca acum bag cateva zeci de flotari
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 01:13
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-16 18:42:26
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:39:21
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 18:36:21
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:34:50decat o dieta minune mai bine ...fa cat mai multa miscare ...si mananca cat mai putin la o masa..incearca sa alegi intr-un parc intr-un ritm constant cam 20 de minute in 2 luni se vad rezultatele ..

teoretic nu face nimic cu 20 d minute.

la mine a dat rezulatate ..doar ca la 2 saptamani maream minutele ..pana am ajuns la 1 h ...nu am vrut sa slabesc doar sa imi mentin greutatea si pt sanatate
prietena mea a slabit 13 kg in 2 luni si manca orice




DAr depinde si de organism voi nu ati citit ce am scris eu fac aerobic de vro 2 ani si nu a avut rezultate si pe deasupra in fiecare seara inainte de culcare mai pedalez si la bicicleta cate 40 ,50 de min si nu a dat rezultate si niki paine nu am mai mancat


Scoate-ti zaharul din dieta. DE TOT. Foloseste miere (nu mai mult de 2 linguritze pe zi - vezi tu cum le "contabilizezi") si Splenda.
Mananca de 5 ori pe zi: mesele principale, plus o fructa sau un iaurt degresat (cu fructe dar FARA ZAHAR - se gasesc destule in comert) intre mese.
Paine se mananca, dar integrala si nu mai mult de doua felii pe zi. La fel orice alt carbo - orez, paste - tre' sa fie integrale. Cartofi - doar copti sau fierti cu o linguritza de ulei de masline deasupra (daca iti place) dar nu unt.
evident, nu toti carbo intr-o singura zi - Alegi: daca mananci paste azi, astea ar fi toti carbo pe care ti-i permiti, deci la celelalte mese - nu paine, nu cartof (si cand mananci cartofi, nu manca mai mult de unul), nu orez.

Cam asta ar trebui sa fie de ajuns.

Ignora tigarile, insa... Sunt otrava. Ca si zaharul.

Bafta!
Dor_a
Postat pe 17 August 2009 10:19
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:32:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.

LASA-NE !!!!!!!!!!!!! LASA-NE !!!!!!!!!!!

mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!
redline
Postat pe 17 August 2009 12:00
De la: redline, la data 2009-08-17 12:00:49
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:32:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.

LASA-NE !!!!!!!!!!!!! LASA-NE !!!!!!!!!!!

mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!

Hai, redline! Nu fii rautacioasa! Omul a venit doar sa isi exprime parerea!! :-j
anca0704
Postat pe 17 August 2009 12:02
De la: anca0704, la data 2009-08-17 12:02:44
De la: redline, la data 2009-08-17 12:00:49
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:32:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.

LASA-NE !!!!!!!!!!!!! LASA-NE !!!!!!!!!!!

mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!

Hai, redline! Nu fii rautacioasa! Omul a venit doar sa isi exprime parerea!! :-j

sunt rea pt ca am o prietena care are 48 de kg si se crede grasa de ce?
pt un dobitoc ia zis ca-i grasa!
nu mi se pare normal ca la 15 ani sa tii nici macar cura sa slabire! ci sa faci sport si sa mananci sanatos!
redline
Postat pe 17 August 2009 12:15
De la: redline, la data 2009-08-17 12:15:44
De la: anca0704, la data 2009-08-17 12:02:44
De la: redline, la data 2009-08-17 12:00:49
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:32:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.

LASA-NE !!!!!!!!!!!!! LASA-NE !!!!!!!!!!!

mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!

Hai, redline! Nu fii rautacioasa! Omul a venit doar sa isi exprime parerea!! :-j

sunt rea pt ca am o prietena care are 48 de kg si se crede grasa de ce?
pt un dobitoc ia zis ca-i grasa!
nu mi se pare normal ca la 15 ani sa tii nici macar cura sa slabire! ci sa faci sport si sa mananci sanatos!

REcunoaste ca esti doar invidioasa!!! :-j
anca0704
Postat pe 17 August 2009 12:26
De la: anca0704, la data 2009-08-17 12:26:57
De la: redline, la data 2009-08-17 12:15:44
De la: anca0704, la data 2009-08-17 12:02:44
De la: redline, la data 2009-08-17 12:00:49
De la: anca0704, la data 2009-08-17 00:32:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-08-16 10:37:43
De la: andreea1976, la data 2009-08-14 21:48:48
mai fetita....ce cauti pe kudika? site-uri pt copii nu ai gasit?.....sau pt adolescenti...nah....sa nu fiu rea.
in curand nu o sa mai avem loc aici ...de copii.....

iaute vere, ca o fi site-u lu' ma-ta si a lu' tac-tu.

LASA-NE !!!!!!!!!!!!! LASA-NE !!!!!!!!!!!

mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!

Hai, redline! Nu fii rautacioasa! Omul a venit doar sa isi exprime parerea!! :-j

sunt rea pt ca am o prietena care are 48 de kg si se crede grasa de ce?
pt un dobitoc ia zis ca-i grasa!
nu mi se pare normal ca la 15 ani sa tii nici macar cura sa slabire! ci sa faci sport si sa mananci sanatos!

REcunoaste ca esti doar invidioasa!!! :-j

da ca n-am baie ca a lui!
redline
Postat pe 17 August 2009 12:29
Vezi?!?!? Stiam eu ca exista ceva ce te macina!!
anca0704
Postat pe 17 August 2009 12:30
De la: redline, la data 2009-08-17 12:00:49
mai da periculos este asta betty cea urata inb varianta masculina! si ce poze are de pitziponc in baie cu muschii la vedere!
wtf!

nu avea cine sa imi faca poza si daia am facut-o eu in oglinda. nu sunt pitiponc :P dar cine stie cat mai pot sa tin si muschii astia pe mn, sa am asa amintire ;))
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 13:39
De la: redline, la data 2009-08-17 12:15:44
sunt rea pt ca am o prietena care are 48 de kg si se crede grasa de ce?
pt un dobitoc ia zis ca-i grasa!
nu mi se pare normal ca la 15 ani sa tii nici macar cura sa slabire! ci sa faci sport si sa mananci sanatos!

aici este cu totul o alta prob. nu e nimeni de vina ca amica ta nu are nici macar minime cunostinte de anatomie si ca pleaca urechea la toti din jurul sau. daca ar fi citit si ea cate ceva despre corpul uman, nu si-ar mai face prob nici daca ar avea 58 sau 68 de kg. atat timp cat greutatea in plus nu ii afecteaza sanatatea, in rest ramane la alegerea ei, daca vrea sa faca ceva sa schimbe la aspectul fizic. nu ar trebui sa fie afectata de parerea celorlalti. asa cum mie putin imi pasa de criticile si mistourile voastre, ca daca era sa ma vedeti la lucru acu vreun an jumate nici pas numai spuneati niciuna. prietena ta se crede grasa datorita faptului ca habar nu are ce e ala metabolism, ce e ala tip somatic si cu ce se mananca toate astea. daca ar sti, atunci i-ar fi dat o replica inteligenta respectivului "dobitoc", dar asa sta si sufera ca proasta. crezi ca ma afecteaza cu ceva daca imi zice careva ca sunt slab? o sa imi zica asta doar unu care nu a facut culturism niciodata, si in niciun caz unu care are cunostintele mele. asa ca un sfat spunei prietenei tale sa se mai documenteze nitel si asa poate se lumineaza.
Ronnie_Coleman
Postat pe 17 August 2009 13:47
oameni buni ati ajuns sa va certati din cauza unui topic ce naiba si am zis ca toate sfaturile sunt bine venite si nu sa va contraziceti intre voi ca sa ajungeti sa va certati e stubid
girl_andree2000
Postat pe 17 August 2009 19:42
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-17 19:42:28oameni buni ati ajuns sa va certati din cauza unui topic ce naiba si am zis ca toate sfaturile sunt bine venite si nu sa va contraziceti intre voi ca sa ajungeti sa va certati e stubid


Se zice (si se scrie) "stuPid", cu P, deci...
Pe de alta parte, stai linistita, ne distram L-am citit si eu pe Betty... E amuzant... asa de serios... Pesemne se crede la catedra
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 09:58
Nu stiu ce aveti cu baiatul asta, Ronnie, mie mi se pare ca a dat niste sfaturi de bun simt. Printre care si ca degeaba se tine dieta Nicoletei Luciu fara un trainer care sa o indrume constant. Altfel spus, degeaba se infometeaza andreea, ca tot nu slabeste.

Acum, problema e varsta. Da-o-n papuci, 69 kg la 1,65 e mult, chiar foarte mult (depinde de ce "frame" ai - nu stiu cum sa traduc asta, practic de cat de mari iti sunt si oasele, ca atarna greu de tot).

Eu am 5 cm in plus si 5 kg in minus si tot sunt mai rotofeie (cam ca Beyounce, asa).

Andreea, parerea mea e ca nu ai ce face, cred ca problemele tale tin de pubertate si de dezechilibru hormonal mai mult decat orice. Intotdeauna ai fost mai rotunjoara, sau numai in ultimul timp?
Kathara
Postat pe 20 August 2009 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 6 De la: kudika_17237 1 Noiembrie 2012 10:59
buna ziua 1 De la: Andrutza_Andrutza_1 18 Ianuarie 2016 12:55
herbalife 3 De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1 1 Octombrie 2018 23:57
vreau sa ma ingras.....!!! 2 De la: Ely80 30 Noiembrie 2009 11:48
ajutor pentru cei ce vor sa slabeasca 62 De la: alexgnt 31 August 2016 14:35