Setari Cookie-uri

Soacrelor,, mamele de baieti ,haide-ti sa ne facem ,,,, un forum al nostru!!

De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 14:28:34
De la: miss_darine, la data 2009-10-30 13:55:53
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 11:03:16
De la: kudika068864, la data 2009-10-30 10:20:34Buna dragutelor ! Am venit si eu ,, aici '' ! Ma bucur sa reantalnesc personaje cunoscute . Cristinuta , Gina , si mai ales ,, PRIETENA '' mea de suflet Scorpiuta ! Mamica imi pare rau ca nu ai avut o copilarie fericita alaturi de mamica ta , dar asta se vede in rpimul rand in mentalitatea pe care o ai . Sa stii ca nu toate mamele sunt rele , chiar daca sunt mamele barbatilor vostri . Asa cum a remarcat una din voi , o mama care are cat de cat ceva in cap , isi pune amprenta personala pe copii prin educatia pe care le-o da . Poate uneori , mamele sunt mai atatsate de baieti decat de fete , a fost si cazul meu , mama mea a fost mai afectuoasa fata de fratele meu si ca , copil ( scuze cacofonia ) simti asta . Din pacate el amurit acum 17 ani intr-un accident si si in ziua de azi memoria lui , umbreste relatia dintre mine si mama . Dar asta e ! E unul din motivele pentru care nu am dorit sa fac mai multi copii ! Mi-am zis unul singur , la care sa incerc sa-i dau tot ce pot , decat sa cad in aceeasi greseala si sa fac diferenta , involuntar si inconstient probabil intre copii. Eu zic ca am fost si sunt apropiata de fiul meu , l-am rasfatat poate prea mult , dar am facut asta si cu barbatul meu . Am facut eu toto ce am putut pentru a-l menaja pe copil si chiar pe sot . Tin sa va spun ca prima tigara care a fumat-o a fumat-o cu mine la vreo 13 ani ( eu imi dadusem seama ca s-a apucat de pufait ) chiar de revelion . Iesise cu baietii de la bloc la miezul noptii si i-am vazut de pe balcon . Cand a venit in casa , dupa vreo doua ore , baiatul mamei mirosea a tutun . Barbata-miu se culcase deja , si l-am luat direct , intrebandu-l ce tigari fumeaza ! Atunci ele mai sfios imi scoase un pachet de ,, MORE '' mentolat , cred ca va mai aduceti aminte de aceste tigari , unele din voi . L-am intrebat cum e sa fumezi , mi-a dat si mie o tigara si am pipat amandoi , si am impartit un paharel de sampanie . I-am explicat ca tutunul nu e bun , dar eu nu-l pot obliga sa nu fumeze si decat sa o faca pe ascuns si sa de afoc la casa , mai bine imi spune si fumeaza de fata cu noi . Ei eu cred ca atunci i-am castigat increderea si am devenit prieteni . De atunci am facut o intelegere , sa nu se fereasca de mine si sa-mi spuna deschis daca are vreo probleme in care pot sa-l sprijin. De bataie nu a fost cazul decat de vreo 5-6 ori si asta pana la varsta de 10 ani . De fiecare data cand lua cate 10 curele la fundul gol il intrebam daca stie de ce ia bataie . Era constient ca a gresit pentru ca nu a mai repetat greselile pentru care a fost ,, apostrofat '' mai dureros. In concluzie mi-ar parea rau sa apara in viata noastra o fata , care sa strice aceasta relatie , sa incerce sa ne dezbine . Eu nu ma voi baga in viata lor , dar atata timp cat accept sa stea sub acoperisul meu voi impune niste reguli de conduita . Le-am spus in fata un lucru pe care nu l-au priceput de prima data si anume ,, Cand muncim , muncim toti ( ma refer la treburile gospodariei ) iar cand ne odihnim ne odihnim sau ne distram toti''. Nu unul munceste de-i sar capacele iar ceilalti stau si chitaie in fata televizorului sau a calculatorului . De la a doua apostrofare , care a fost mai dura , s-au schimbat lucrurile si dupa cateva zile de chibzuiala , copiii mei si-au schimbat comportamentul si atitudinea . Acum , sa nu zuc intr-un ceas rau , se pare ca apele s-au limpezit . Va pupa MAMAIA ! Hai ca am scris deja un roman si s-ar putea sa adormiti langa el ! Asta ca sa va inviorati !
fiecare om...fie femeie fie barbat ...au o viata diferita....unii au afectiune de parinti..alti nu....nu toate mamele sunt bune si nu toate sunt rele...nu toate soacrele sunt rele...insa nici bune....fiecare stie ce si cum...pina acum sa judecat doar nurorile care se pling de cele rele...de ce?....pt ca voi nu stiti de fapt cum sta treaba in familia lor...este un subiect deschis pt toti chiar si pt cei care nu au soacra rea...sau mama rea....fiecare este liber sa isi dea cu parerea...insa aici nu se raspunde la cel care a deschis topicul in general....se raspunde cu jigniri la toti cei care scriu.....asa ca .....oricat am scrie....tot acolo se ajunge





Toate pt o fata desteapta si dulce!

dadadadad mersic iubita mea frumoasa
si multe cu respect pt doamnele mele....


pup cristinutza
ralukutzza
Postat pe 30 Octombrie 2009 14:51
Asta e problema lor Ralukutzza, nu a ta, nici a mea!
Va sarut fetele si ve doresc un weekend reusit!!!
gina37
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:47
De la: ralukutzza, la data 2009-10-30 14:51:56
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 14:28:34
De la: miss_darine, la data 2009-10-30 13:55:53
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 11:03:16
De la: kudika068864, la data 2009-10-30 10:20:34Buna dragutelor ! Am venit si eu ,, aici '' ! Ma bucur sa reantalnesc personaje cunoscute . Cristinuta , Gina , si mai ales ,, PRIETENA '' mea de suflet Scorpiuta ! Mamica imi pare rau ca nu ai avut o copilarie fericita alaturi de mamica ta , dar asta se vede in rpimul rand in mentalitatea pe care o ai . Sa stii ca nu toate mamele sunt rele , chiar daca sunt mamele barbatilor vostri . Asa cum a remarcat una din voi , o mama care are cat de cat ceva in cap , isi pune amprenta personala pe copii prin educatia pe care le-o da . Poate uneori , mamele sunt mai atatsate de baieti decat de fete , a fost si cazul meu , mama mea a fost mai afectuoasa fata de fratele meu si ca , copil ( scuze cacofonia ) simti asta . Din pacate el amurit acum 17 ani intr-un accident si si in ziua de azi memoria lui , umbreste relatia dintre mine si mama . Dar asta e ! E unul din motivele pentru care nu am dorit sa fac mai multi copii ! Mi-am zis unul singur , la care sa incerc sa-i dau tot ce pot , decat sa cad in aceeasi greseala si sa fac diferenta , involuntar si inconstient probabil intre copii. Eu zic ca am fost si sunt apropiata de fiul meu , l-am rasfatat poate prea mult , dar am facut asta si cu barbatul meu . Am facut eu toto ce am putut pentru a-l menaja pe copil si chiar pe sot . Tin sa va spun ca prima tigara care a fumat-o a fumat-o cu mine la vreo 13 ani ( eu imi dadusem seama ca s-a apucat de pufait ) chiar de revelion . Iesise cu baietii de la bloc la miezul noptii si i-am vazut de pe balcon . Cand a venit in casa , dupa vreo doua ore , baiatul mamei mirosea a tutun . Barbata-miu se culcase deja , si l-am luat direct , intrebandu-l ce tigari fumeaza ! Atunci ele mai sfios imi scoase un pachet de ,, MORE '' mentolat , cred ca va mai aduceti aminte de aceste tigari , unele din voi . L-am intrebat cum e sa fumezi , mi-a dat si mie o tigara si am pipat amandoi , si am impartit un paharel de sampanie . I-am explicat ca tutunul nu e bun , dar eu nu-l pot obliga sa nu fumeze si decat sa o faca pe ascuns si sa de afoc la casa , mai bine imi spune si fumeaza de fata cu noi . Ei eu cred ca atunci i-am castigat increderea si am devenit prieteni . De atunci am facut o intelegere , sa nu se fereasca de mine si sa-mi spuna deschis daca are vreo probleme in care pot sa-l sprijin. De bataie nu a fost cazul decat de vreo 5-6 ori si asta pana la varsta de 10 ani . De fiecare data cand lua cate 10 curele la fundul gol il intrebam daca stie de ce ia bataie . Era constient ca a gresit pentru ca nu a mai repetat greselile pentru care a fost ,, apostrofat '' mai dureros. In concluzie mi-ar parea rau sa apara in viata noastra o fata , care sa strice aceasta relatie , sa incerce sa ne dezbine . Eu nu ma voi baga in viata lor , dar atata timp cat accept sa stea sub acoperisul meu voi impune niste reguli de conduita . Le-am spus in fata un lucru pe care nu l-au priceput de prima data si anume ,, Cand muncim , muncim toti ( ma refer la treburile gospodariei ) iar cand ne odihnim ne odihnim sau ne distram toti''. Nu unul munceste de-i sar capacele iar ceilalti stau si chitaie in fata televizorului sau a calculatorului . De la a doua apostrofare , care a fost mai dura , s-au schimbat lucrurile si dupa cateva zile de chibzuiala , copiii mei si-au schimbat comportamentul si atitudinea . Acum , sa nu zuc intr-un ceas rau , se pare ca apele s-au limpezit . Va pupa MAMAIA ! Hai ca am scris deja un roman si s-ar putea sa adormiti langa el ! Asta ca sa va inviorati !
fiecare om...fie femeie fie barbat ...au o viata diferita....unii au afectiune de parinti..alti nu....nu toate mamele sunt bune si nu toate sunt rele...nu toate soacrele sunt rele...insa nici bune....fiecare stie ce si cum...pina acum sa judecat doar nurorile care se pling de cele rele...de ce?....pt ca voi nu stiti de fapt cum sta treaba in familia lor...este un subiect deschis pt toti chiar si pt cei care nu au soacra rea...sau mama rea....fiecare este liber sa isi dea cu parerea...insa aici nu se raspunde la cel care a deschis topicul in general....se raspunde cu jigniri la toti cei care scriu.....asa ca .....oricat am scrie....tot acolo se ajunge





Toate pt o fata desteapta si dulce!

dadadadad mersic iubita mea frumoasa
si multe cu respect pt doamnele mele....


pup cristinutza

credeam ca nu ma pupi....ca luai bataie la popou
cristiana_cris
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:00
De la: gina37, la data 2009-10-30 15:47:33Asta e problema lor Ralukutzza, nu a ta, nici a mea!
Va sarut fetele si ve doresc un weekend reusit!!!

wekend placut gina....si ne auzim cu bine
cristiana_cris
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:00
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 16:00:53
De la: gina37, la data 2009-10-30 15:47:33Asta e problema lor Ralukutzza, nu a ta, nici a mea!
Va sarut fetele si ve doresc un weekend reusit!!!

wekend placut gina....si ne auzim cu bine

si tie gina si tie cristinutza mama te pup la infinit
si pe dvs doamna
ralukutzza
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:35
De la: ralukutzza, la data 2009-10-30 18:35:21
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 16:00:53
De la: gina37, la data 2009-10-30 15:47:33Asta e problema lor Ralukutzza, nu a ta, nici a mea!
Va sarut fetele si ve doresc un weekend reusit!!!

wekend placut gina....si ne auzim cu bine

si tie gina si tie cristinutza mama te pup la infinit
si pe dvs doamna


Maaaaaaama, ce-mi place cum s-a schimbat fata topicului asta!
Pupici pt toate fetele si week-end placut si voua!
Eu din pacate am de lucru si maine... I will go to work!
miss_darine
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:13
De la: miss_darine, la data 2009-10-30 21:13:08
De la: ralukutzza, la data 2009-10-30 18:35:21
De la: cristiana_cris, la data 2009-10-30 16:00:53
De la: gina37, la data 2009-10-30 15:47:33Asta e problema lor Ralukutzza, nu a ta, nici a mea!
Va sarut fetele si ve doresc un weekend reusit!!!

wekend placut gina....si ne auzim cu bine

si tie gina si tie cristinutza mama te pup la infinit
si pe dvs doamna


Maaaaaaama, ce-mi place cum s-a schimbat fata topicului asta!
Pupici pt toate fetele si week-end placut si voua!
Eu din pacate am de lucru si maine... I will go to work!

serviciu usor si odihna placuta apoi! weekend placut tuturor
ralukutzza
Postat pe 31 Octombrie 2009 09:25
Neata fetele! M-am trezit cu noaptea-n cap si pentru ca baiatul meu doarme, am profitat si-am intrat sa vad ce-ati mai postat ieri. In timpul asta va invit la o cafea si o placinta cu mere.
gina37
Postat pe 1 Noiembrie 2009 07:18
+ + + + + + + + + DUMNEZEU SA NE ODIHNEASCA MORTII!
kudika017520
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:13
Scumpe soacre, mame, va doresc in continuare, zile senine ,sanatate si numai bine tuturor!! Sa ne traiasca ;bine; fiii - fiicele,impreuna cu ce iubesc ei! Duminica placuta tuturor!
kudika017520
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:16
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-30 14:28:00"mamaie"...daca mai traiesti...am o tema pt. tine:
se da una bucata apartament fara aragaz
una bucata tatal meu care da bani pt. aragaz
una bucata soacra in devenire care cere dovezi ca fii-su si gagica-sa si-au luat aragaz!
intrebare: de unde dreaq atata tupeu???????


inca astept raspuns mamaie. sau te faci ca nu observi?
greierash_is_back
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:20
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-01 10:20:58
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-30 14:28:00"mamaie"...daca mai traiesti...am o tema pt. tine:
se da una bucata apartament fara aragaz
una bucata tatal meu care da bani pt. aragaz
una bucata soacra in devenire care cere dovezi ca fii-su si gagica-sa si-au luat aragaz!
intrebare: de unde dreaq atata tupeu???????


inca astept raspuns mamaie. sau te faci ca nu observi?

de pe centura are tupeul!
one_size
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:29
De la: kudika068864, la data 2009-10-30 10:20:34Buna dragutelor ! Am venit si eu ,, aici '' ! Ma bucur sa reantalnesc personaje cunoscute . Cristinuta , Gina , si mai ales ,, PRIETENA '' mea de suflet Scorpiuta ! Mamica imi pare rau ca nu ai avut o copilarie fericita alaturi de mamica ta , dar asta se vede in rpimul rand in mentalitatea pe care o ai . Sa stii ca nu toate mamele sunt rele , chiar daca sunt mamele barbatilor vostri . Asa cum a remarcat una din voi , o mama care are cat de cat ceva in cap , isi pune amprenta personala pe copii prin educatia pe care le-o da . Poate uneori , mamele sunt mai atatsate de baieti decat de fete , a fost si cazul meu , mama mea a fost mai afectuoasa fata de fratele meu si ca , copil ( scuze cacofonia ) simti asta . Din pacate el amurit acum 17 ani intr-un accident si si in ziua de azi memoria lui , umbreste relatia dintre mine si mama . Dar asta e ! E unul din motivele pentru care nu am dorit sa fac mai multi copii ! Mi-am zis unul singur , la care sa incerc sa-i dau tot ce pot , decat sa cad in aceeasi greseala si sa fac diferenta , involuntar si inconstient probabil intre copii. Eu zic ca am fost si sunt apropiata de fiul meu , l-am rasfatat poate prea mult , dar am facut asta si cu barbatul meu . Am facut eu toto ce am putut pentru a-l menaja pe copil si chiar pe sot . Tin sa va spun ca prima tigara care a fumat-o a fumat-o cu mine la vreo 13 ani ( eu imi dadusem seama ca s-a apucat de pufait ) chiar de revelion . Iesise cu baietii de la bloc la miezul noptii si i-am vazut de pe balcon . Cand a venit in casa , dupa vreo doua ore , baiatul mamei mirosea a tutun . Barbata-miu se culcase deja , si l-am luat direct , intrebandu-l ce tigari fumeaza ! Atunci ele mai sfios imi scoase un pachet de ,, MORE '' mentolat , cred ca va mai aduceti aminte de aceste tigari , unele din voi . L-am intrebat cum e sa fumezi , mi-a dat si mie o tigara si am pipat amandoi , si am impartit un paharel de sampanie . I-am explicat ca tutunul nu e bun , dar eu nu-l pot obliga sa nu fumeze si decat sa o faca pe ascuns si sa de afoc la casa , mai bine imi spune si fumeaza de fata cu noi . Ei eu cred ca atunci i-am castigat increderea si am devenit prieteni . De atunci am facut o intelegere , sa nu se fereasca de mine si sa-mi spuna deschis daca are vreo probleme in care pot sa-l sprijin. De bataie nu a fost cazul decat de vreo 5-6 ori si asta pana la varsta de 10 ani . De fiecare data cand lua cate 10 curele la fundul gol il intrebam daca stie de ce ia bataie . Era constient ca a gresit pentru ca nu a mai repetat greselile pentru care a fost ,, apostrofat '' mai dureros. In concluzie mi-ar parea rau sa apara in viata noastra o fata , care sa strice aceasta relatie , sa incerce sa ne dezbine . Eu nu ma voi baga in viata lor , dar atata timp cat accept sa stea sub acoperisul meu voi impune niste reguli de conduita . Le-am spus in fata un lucru pe care nu l-au priceput de prima data si anume ,, Cand muncim , muncim toti ( ma refer la treburile gospodariei ) iar cand ne odihnim ne odihnim sau ne distram toti''. Nu unul munceste de-i sar capacele iar ceilalti stau si chitaie in fata televizorului sau a calculatorului . De la a doua apostrofare , care a fost mai dura , s-au schimbat lucrurile si dupa cateva zile de chibzuiala , copiii mei si-au schimbat comportamentul si atitudinea . Acum , sa nu zuc intr-un ceas rau , se pare ca apele s-au limpezit . Va pupa MAMAIA ! Hai ca am scris deja un roman si s-ar putea sa adormiti langa el ! Asta ca sa va inviorati !


nu am nevoie de compatimiri,am povestit acea mica parte din copilarie doar pentru ca Ralu sa vada ca nu-i singura care are mama care nu stie sa-i fie aproape.Iar in privinta mentalitatii te inseli foarte tare.Daca am avut o mama foarte dura si rece n-am luatasta ca termen de comparatie pentru toate mamele.Cu soacra mea am avut de la inceput discutii prietenesti ,in care tocmai am rugat-o sa ne intelegem,sa fim prietene,i-am spus clar ca eu nu vreu sa fiu obstacol intre ea si fii-su ,sa discutam cinstit si pe fata cand avem nemultumiri una fata de alta.Culmea e ca initial a foat de acord ,dupa maritis insa m-am trezit la trei zile nu mai mult,in timp ce mancam cu un ranjet din partea ei si remarca plina de rautate;" Ai sa vezi tu ce a dracului e soacra ta de acum inainte!"Am ramas tepeni si eu si fii-su dupa care a retat-o si i-am zis ca daca asa doreste ea sa continuam relatia am s-o fac miel ,ceea ce am si facut .Asta ce demonstreaza ca eu am fost nemernica sau ea/ si sunt multe altele cu care n-are rost sa plictisesc.Ideea era ca nu trebuie sa impui reguli ,ai putea sa nu obtii rezultatul scontat.Asa cum sotul meu m-a ales pe mine,asa si fiul tau poate s-o faca si sa ramai a5-a roata la caruta.

Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:31
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 10:13:48+ + + + + + + + + DUMNEZEU SA NE ODIHNEASCA MORTII!
SI SOACRELE ......................AMIN!
FRANNNCE
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:53
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 10:16:27 Scumpe soacre, mame, va doresc in continuare, zile senine ,sanatate si numai bine tuturor!! Sa ne traiasca ;bine; fiii - fiicele,impreuna cu ce iubesc ei! Duminica placuta tuturor!


Si eu scumpe soacre va doresc zile putine si sa va loveasca mutenia.

Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:43
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-01 11:53:25
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 10:13:48+ + + + + + + + + DUMNEZEU SA NE ODIHNEASCA MORTII!
SI SOACRELE ......................AMIN!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nurorilor fara bun simt sa le dea,,,Dumnezeu,,,niste ;;bun simt si educatie!!!!!!!!!Pt; ca ;;glasul magarului nu se aude in Imparatia Cerului;;!! O sa ne odihneasca Dumnezeu, peste;;10-20-30-40-50 ani!!!Puteti ;pieri;; voi acestea mult mai repede decat noi!!!!!!!!! ;;;;DE CIUDA!!!
kudika017520
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:21
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 20:21:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-01 11:53:25
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 10:13:48+ + + + + + + + + DUMNEZEU SA NE ODIHNEASCA MORTII!
SI SOACRELE ......................AMIN!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nurorilor fara bun simt sa le dea,,,Dumnezeu,,,niste ;;bun simt si educatie!!!!!!!!!Pt; ca ;;glasul magarului nu se aude in Imparatia Cerului;;!! O sa ne odihneasca Dumnezeu, peste;;10-20-30-40-50 ani!!!Puteti ;pieri;; voi acestea mult mai repede decat noi!!!!!!!!! ;;;;DE CIUDA!!!
tanti ...........eu chiar am o fosta soacra moarta asa ca nu iti permit sa maninci terci deoarece a fost o femeie de te ungea la rana nu o mahalagioaica ca tine! dar cum se stie oamenii buni mor repede si raman in viata unii ca tine care maninca ficatii altora!
FRANNNCE
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:07
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 20:21:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-01 11:53:25
De la: kudika017520, la data 2009-11-01 10:13:48+ + + + + + + + + DUMNEZEU SA NE ODIHNEASCA MORTII!
SI SOACRELE ......................AMIN!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nurorilor fara bun simt sa le dea,,,Dumnezeu,,,niste ;;bun simt si educatie!!!!!!!!!Pt; ca ;;glasul magarului nu se aude in Imparatia Cerului;;!! O sa ne odihneasca Dumnezeu, peste;;10-20-30-40-50 ani!!!Puteti ;pieri;; voi acestea mult mai repede decat noi!!!!!!!!! ;;;;DE CIUDA!!!



Cata dracenie versi ,cata rautate si nebunie zace in tine ca de la o cearta vrtuala sa ajungi sa doresti moartea altora.Nu uita ca ai o varsta si ca sa parafrazez ai grila ce doresti la altii sa nu ti se intample tie.

Postat pe 2 Noiembrie 2009 07:38
inca ii mai dati atentie nebunei???? sa va mai descretiti fruntile!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 07:41
De la: one_size, la data 2009-11-01 10:29:39
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-01 10:20:58
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-30 14:28:00"mamaie"...daca mai traiesti...am o tema pt. tine:
se da una bucata apartament fara aragaz
una bucata tatal meu care da bani pt. aragaz
una bucata soacra in devenire care cere dovezi ca fii-su si gagica-sa si-au luat aragaz!
intrebare: de unde dreaq atata tupeu???????


inca astept raspuns mamaie. sau te faci ca nu observi?

de pe centura are tupeul!


posibil....oricum...cu faza asta m-a adus la limite! ma gandesc serios sa port o discutie cum n-a mai avut in viata ei de taranca! fara jigniri! o fac de numai stie cum o cheama!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 07:43
Greieras ! Nu e pacata de biata ganganie ca i-ai imprumutat numele ? Sau posibil sa-i semenei la caracter ! Stii fabula nu ? Sau nu stii ce a patit el? Vezi draguta ca vine iarna si s-ar putea sa moride frig si foame , ca furnicuta nu te va mai ajuta ! Se pare ca aceasta fabula se potriveste pentru multe tinerele din ziua de azi ! Si spune-mi si mie unde era poanta in ceea ce ai scris tu ? Stii chestia cu aragazul ! E nesarata rau mamica ! N-are nici cap nici coada ! Se pare ca te crezi spirituala si pontoasa papusa dar de data asta ai dat-o in bara ! Si chestia cu centura , se pare ca unele din voi cunoasteti bine mediul ! Eu una nu am avut prilejul sa cunosc pe nimeni din aceasta ,,selecta '' comunitate .Pe cand unele din voi se pare ca sunteti in elementul vostru si le cunoasteti bine obiceiurile si limbajul ! Bravos mamica !
kudika068864
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:37
De la: kudika068864, la data 2009-11-02 09:37:17Greieras ! Nu e pacata de biata ganganie ca i-ai imprumutat numele ? Sau posibil sa-i semenei la caracter ! Stii fabula nu ? Sau nu stii ce a patit el? Vezi draguta ca vine iarna si s-ar putea sa moride frig si foame , ca furnicuta nu te va mai ajuta ! Se pare ca aceasta fabula se potriveste pentru multe tinerele din ziua de azi ! Si spune-mi si mie unde era poanta in ceea ce ai scris tu ? Stii chestia cu aragazul ! E nesarata rau mamica ! N-are nici cap nici coada ! Se pare ca te crezi spirituala si pontoasa papusa dar de data asta ai dat-o in bara ! Si chestia cu centura , se pare ca unele din voi cunoasteti bine mediul ! Eu una nu am avut prilejul sa cunosc pe nimeni din aceasta ,,selecta '' comunitate .Pe cand unele din voi se pare ca sunteti in elementul vostru si le cunoasteti bine obiceiurile si limbajul ! Bravos mamica !


da' cine dreaq vorbea cu/despre tine?????? te bagasi ca musca aia verde in balega! nu stiu care-i fabula....io sunt mai proasta asa de felul meu....si daca tu crezi ca pe mine ma caracterizeaza un greiere pt. ca asa am ales eu sa am nick-name-ul , inseamna ca tu esti un cumul de cifre! o logica de c.a.c.a.t, de-acord? atunci vezi-ti draq de cosmarurile tale si scuteste-ma de prezenta!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:44
RALUCUTZZA ! Multumesc de pupici ! Fii tare si nu te lasa ! Va rasari intr-o buna zi soarele si pe strada ta ! S-ar putea chiar viitoarea soacra sa-ti fie ,, mama '' de care ai nevoie . Sa stii ca legea compensatiei este valabila si in cazul tau! Dupa necaz vine si bucurie ! Trebuie doar sa fii optimista si sa crezi in tine ! Te imbratisez ! MAMAIA !SI DRAGELOR , SE PARE CA UITATI CA TRAIM CU TOTII INTR-O LUME GUVERNATA DE NISTE LEGI . Daca ar face fiecare ce-l taie capul ar fi vai si amar de lumea asta ! De ce vreti voi papuselelelor sa fiti mai destepte tot timpul decat altii ? Dupa cum am mai spus , BATRANETEA ESTE O BOALA CONTAGIOASA ! Nimeni nu scapa de ea , si nu s-a inventat vaccinul impotriva ei ! Coada la pruna s-a pus demult , gaura in macaroana la fel , asa ca vrand nevrand nu va puteti atribui aceste merite . Si faptul ca doresc ca la mine in casa sa fie respectate niste reguli nu este o crima ! Indiferent cine ce zice , este deocamdata casa MEA ! Am muncit pentru ea indiferent de unde am primit-o maica ! Am platit si eu niste bani pentru ca sa fie a mea ! Voi cred ca la fel faceti nu ? Sau daca va vine cineva in casa ii dati voie sa faca orice ? Si voi aveti niste reguli proprii desi nu recunoasteti asta !
kudika068864
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:50
De la: kudika068864, la data 2009-11-02 09:37:17Greieras ! Nu e pacata de biata ganganie ca i-ai imprumutat numele ? Sau posibil sa-i semenei la caracter ! Stii fabula nu ? Sau nu stii ce a patit el? Vezi draguta ca vine iarna si s-ar putea sa moride frig si foame , ca furnicuta nu te va mai ajuta ! Se pare ca aceasta fabula se potriveste pentru multe tinerele din ziua de azi ! Si spune-mi si mie unde era poanta in ceea ce ai scris tu ? Stii chestia cu aragazul ! E nesarata rau mamica ! N-are nici cap nici coada ! Se pare ca te crezi spirituala si pontoasa papusa dar de data asta ai dat-o in bara ! Si chestia cu centura , se pare ca unele din voi cunoasteti bine mediul ! Eu una nu am avut prilejul sa cunosc pe nimeni din aceasta ,,selecta '' comunitate .Pe cand unele din voi se pare ca sunteti in elementul vostru si le cunoasteti bine obiceiurile si limbajul ! Bravos mamica !

1.eu am zis de centura!
2.nu vb cu tine ci cu doamna cu vocabular infect!
3.cam imparti "complimente" in stanga si in dreapta ..si culmea nici macar nu citesti! si nici nu cunosti lumea..si ba mai mult te bagi intr-o discutie aiurea doar ca sa spui si tu ceva!

PS.v-am mai spus soacra mea este model! si pt asta o respect si o iubesc!ofticoaselor!
one_size
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:58
MAI GANGANIE MICA ! Ia topaie tu mai incolo ca faci praf ! CRI ! CRI ! CRI ! Dcaca na-i ceva inteligent de spus mai bine taci !
kudika068864
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:59
De la: kudika068864, la data 2009-11-02 09:59:52MAI GANGANIE MICA ! Ia topaie tu mai incolo ca faci praf ! CRI ! CRI ! CRI ! Dcaca na-i ceva inteligent de spus mai bine taci !


Cap ai, minte ce-ti mai trebuie?
gina37
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:07
De la: kudika068864, la data 2009-11-02 09:59:52MAI GANGANIE MICA ! Ia topaie tu mai incolo ca faci praf ! CRI ! CRI ! CRI ! Dcaca na-i ceva inteligent de spus mai bine taci !


daca esti pe langa cu limba romana, valea la centura!!!!! "na-i" "dcaca" si dupa ce ca esti p.r.o.a.s.t.a. de pute scaunu sub tine, mai si semnalizezi. zi zau, ai orgasme cand iti dai drumu' la gura de ceafa groasa?si inca ceva! ganganie e m.a.t.a. ! ca n-a stiut sa bage pic de educatie in tine! RIP!!!!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:14
Am sa ma rog zilnic la Dumnezeu sa nu imi pierd mintile cand oi ajunge la varsta celor doua doamne soacre ce posteaza in disperare vrute si nevrute!Sper sa am luciditate in ganduri..si sa nu intru pe un forum sa imi revars frustrarile si problemele din viata mea personala..si mai ales sa nu aibe loc in mintea mea coliziuni care sa duca la aberatii verbale in masa!
Sper sa fiu precum este soacra mea cu mine! o persoana iubitoare...si care niciodata nu ar zice ca nu te ajuta..ca nu te sprijina...si sa nu locuiesti cu ea sub acelasi acoperis!
Iar pt voi 2 cele care tipati..urlati..aruncati cu venin in orice..va doresc liniste sufleteasca..si putin mai multa minte!
one_size
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:19
mai fetelor,astea doua de fac spume ca arielul sint doua in una singura care sufera de personalitati multiple! sa ne fereasca cerul de nebunie ca e mai rea decit moartea!
FRANNNCE
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:44
Cine-mi face un rezumat??
I'm back in busines...
Lucia38
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 3 De la: _dulcik_ 10 Februarie 2009 11:39
:( 11 De la: erikahd2008 20 Mai 2009 10:30
doar o confesiune 15 De la: Ramyta 2 Mai 2009 19:56
il vreau inapoi 14 De la: _Cryssa_ 12 Martie 2011 10:41
Oare ceea ce ofer eu nu este suficient? 96 De la: kudika_979929 11 Februarie 2015 13:56