Setari Cookie-uri

Are cineva un sfat si pt mine?

Am avut o relatie cu un tip o perioada de un an si jumatate. Niciodata nu am simtit acea chimie intre noi, nu prea aveam multe in comun si mereu am crezut ca stau cu el pt a nu fi singura. Cu timpul insa m-a facut sa il iubesc dar sa si sufar. Acum 2 luni aprox. am luat decizia de a ma desparti de el dupa multe certuri si scandaluri prostesti.
De curand am cunoscut pe cineva exact opusul fostului. Calm, amabil, respectuos...ce mai, exact ce imi doream Am zis ca este momentul potrivit sa incep o relatie cu el, ceea ce s-a si intamplat.
I-am spus ca de abia ma despartisem de fostul iar el a fost sincer cu mine si a recunoscut ca are o prietena de 2 ani dar cu care relatia se raceste pe zi ce trece (el nefiind din Bucuresti). Totusi inca tine la ea, fiind prima si singura femeie din viata lui. Am apreciat ca mi-a vorbit deschis si am aflat de la inceput cum sta treaba.
In concluzie problema ar fi urmatoarea: il plac, ma place, ne intelegem de minune. Sunt sigura ca este genul de om pe care l-as putea iubi cu usurinta datorita comportamentului sau fata de mine. Ma rod intrebarile insa...
Sa astept pana ia o decizie sau pana actioneaza in vreun fel concret? Sa incerc sa pastrez relatia la un nivel anume pt a nu suferi pe viitor? Sau sa o las balta de pe acum?
Somebody? help
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:56
Daca iti place sa fi pe locul doi, asteapta .......daca nu,mai cauta .
valivieru96
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:49
Pai daca o sa fiti intr-un triunghi amoros, dupa un timp o sa te sune si iubita lui. Poate luati amandoua o decizie. Tare nu?
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:54
Sfatul meu ar fi sa nu te implici . dar, mi-e teama ca deja esti implicata mai mult decat trebuie.
Problema e ce vei face in momentul in care el, dupa ce ti-a indrugat povestea cu "realatia e pe duca" (desi ea exista) va avea gesturi tandre fata de tine? Vei reusi sa spui nu? Ma indoiesc.... Si uite asa te vei trezi, cu sau fara voia ta.. implicata intr-un triunghi. Din care tu vei iesi foarte sifonata...
Ca o concluzie.. tine-l la distanta atat cat trebuie. De dragul tau, nu al lui.
rashela
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:54
De la: rashela, la data 2009-10-31 20:54:06Sfatul meu ar fi sa nu te implici . dar, mi-e teama ca deja esti implicata mai mult decat trebuie.
Problema e ce vei face in momentul in care el, dupa ce ti-a indrugat povestea cu "realatia e pe duca" (desi ea exista) va avea gesturi tandre fata de tine? Vei reusi sa spui nu? Ma indoiesc.... Si uite asa te vei trezi, cu sau fara voia ta.. implicata intr-un triunghi. Din care tu vei iesi foarte sifonata...
Ca o concluzie.. tine-l la distanta atat cat trebuie. De dragul tau, nu al lui.



Asta ma mira uneori si pe mine, felul in care se poarta cu mine, ca si cum as fi singura. relatia lui cu fata aceea este la distanta, o vede doar o zi, o data la 2-3 saptamani. asta ma face sa sper ca o va uita cu ajutorul meu cu toate ca stiu ca prima dragoste nu se uita.
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:30
De la: wews, la data 2009-10-31 20:54:01Pai daca o sa fiti intr-un triunghi amoros, dupa un timp o sa te sune si iubita lui. Poate luati amandoua o decizie. Tare nu?



Intotdeauna am fost scarbita de astfel de relatii si de femeile care accepta statutul de "locul 3"... dar eu m-am implicat inainte sa aflu lucrul acesta..cum am spus, nu regret ca stiu. regret ca nu sunt prea convinsa ca vreau sa renunt la el
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:34
Iti place sa fi vioara a doua? Raspunde singura si vezi...
Aphrodite
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:40
Prima dragoste nu se uita dar ramane doar o amintire. Si daca relatia lor e atat de dificila si rece si vai mama ei, de ce joaca pe doua terenuri? De ce nu se desparte de ea?
Hai sa fim seriosi. Poate se simte el foarte bine cu tine dar daca ar fi atat de rea cealalta relatie ar fi incheiat orice legatura amoroasa cu celalta fata si ar fi ramas cu tine inainte ca tu sa iti dai seama. Eventual ti-ar fi spus dupa un timp: da' eram cu cineva cand ne-am inatlnit dar am ales sa raman cu tine.

In curand iti va spune ca va iubeste pe amandoua.
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:46
pai daca asta are de gand, pana sa apuce el sa zica ca ne iubeste pe amandoua o sa-l anunt eu ca iubesc pe altcineva avand in vedere ca eu am iesit de curand dintr-o relatie mai lunga prefer sa am pe cineva alaturi. cand voi avea alte planuri voi spera sa se incadreze si el in ele...daca nu, asta este....
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:49
Pai tocmai pentru ca ai nevoie de cineva, te lasi dusa cu zaharelul ceva mai usor decat de obicei.
Stii tu... vezi numai ce iti place sa vezi. Nu te lega la cap cand te doare-n cot. Sleep on it...




wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:58
Tu ceri aici un sfat dar, pana la urma, o sa faci tot asa cum stii tu. Tot ce pot sa-ti spun este: urmeaza-ti inima! Dar fa-o cu multa prudenta la fiecare pas! S-ar putea ca, deocamdata, glasul inimii sa fie mai discret decat alte "glasuri" din mintea ta si ca tu sa te inseli si sa urmezi altceva decat chemarea inimii.... Ai numai 20 de ani, cu timpul, vei reusi sa "izolezi" chemarea adevarata din tine. E cea care te indruma fara gres la fiecare rascruce a vietii. Dar nu o poti scoate la lumina decat "exersand". Pentru asta ai nevoie de curaj si de prudenta. In ceea ce priveste noul tau prieten, fa ce simti dar NU TE TEME DE SUFERINTA! Nu anticipat! Daca o sa te uiti tematoare in jur la fiece pas, nu vei ajunge prea departe in viata...
stardancer
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:58
Pina la urma daca tu simti ceva pentru el, e greu sa ii spui injimii sa fie...rationala. Da friu liber sentimentelor si pastreaza in acelasi timp si un strop de rezerva. Cu timpul tind sa cred ca va ramine al tau daca relatia lui e doar de la distanta...
Aproape_eu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:18
Mi se pare extrem de urat din partea ta sa incerci sa-l castigi sperand sa o uite pe cealalta. Cine te crezi tu sa faci un lucru ca asta? Din cate stii tu el s-ar putea sa fie doar un afemeiat foarte abil care va joaca pe degete pe amandoua. O tine si pe ea acolo legata de el, asteptandu-l cu sufletul la gura si te tine si pe tine in asteptare sa vada poate poate ii pica ceva si isi hraneste orgoliul cu inca o indragostita.
Din punctul meu de vedere baiatul e 'destept', iar voi (si se pare ca mai toate femeile) niste imature care ati crede orice va spune un nene.

Daca te-am jignit imi cer scuze, dar asta nu e o situatie acceptabila pentru nici o femeie. Ce-ar fi ca peste ani si ani, alta sa astepte ca prietenul/sotul tau sa termine relatia cu tine ca deh, in ultima vreme s-a cam racit si domnul si-a gasit o noua gascutita disponibila (e plina lumea de ele, sa n-ai nici cel mai mic dubiu).
Normal ca ti-a spus ca exista o alta ca doar nu risca sa ii sune telefonul la 11 noaptea cand voi va uitati la un film si sa trebuiasca sa-i explice ce a facut in timpul zilei...cumva trebuia sa-si mascheze lipsa de responsabilitate fata de o eventuala relatie pe care ati putea-o avea.
Eu te-as sfatui sa nu accepti asemenea comportamente din partea nimanui.
liliana2005
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:32
Spune-i sa te caute cand va termina actuala relatie, daca tot e pe duca. In rest puteti fi amici, dar amici in sensul doar o discutie telefonica, caci prea mult acces te va transforma in a2 a vioara. Mai mai mai complicate lucruri, desi atat de simplu
oana84onutza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:55
Foto Video Trash The Dress
- versul din vis

Daca v-a dezamagit fotograful pe care l-ati avut la nunta sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, dati-ne un semn - gasim o ruina, un lac, o capita de fan, o ferma in camp, o manastire, o cetate veche sau orice alt loc va trece prin cap si facem o sedinta foto sau si video, cu d-tra miri, deosebita! E ca si cum la nunta, dupa o crunta dezamagire, ati putea schimba lautarii. Ar fi ca o a doua nastere. V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, dar va putem aranja si un foto sau videoclip minunat din imaginile trimise. Totul prin posta, daca distanta e prea mare.
Iar daca evenimentul inca nu a avut loc si aveti nevoie de profesionisti, contactati-ne si vom fi la dispozitia d-tra.


Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com
eunescu09@yahoo.com

Vizitati eunescu09 sunphoto pe Google
energiccom
Postat pe 18 Noiembrie 2009 07:48
Ma draguta ma ca vad ca te blameaza toti aci da nu da unu un sfat ca lumea .Ia zii citi ani ai ca doar nu esti batrina batrina cu dintii de lina ?Fi antena aici la mine . Lasa-i mamicule pe amindoi ca nu e bun nici unu Apucate cu miinile de altceva de crescut flori .animale .coase daca ai timp liber goblen ,dute in excursii afara in Italia Germania, Franta ca trece timpul te legi de o izmana care nu te merita si pe urma stii proverbul Cu F-ti nu F-ti vremea p-li trece lipseste doar u din cuvinte . Sa stii ca adevarata dragoste cind te orbeste nu trece nici prin minte nici prin inima trece prin stomac .Atunci cind vei simti un gol in stomac si simti asa un gol de aer ca si cind un boxeur ti-ar fi tras un pumn in el si ti-a taiat rasuflarea atunci e dragoste si sa mai stii de la mine dureaza toata viata .Eu am patit-o rau de tot si acum sunt maritata de 23 de ani am fetele mari si nici in ruptul capului nu m-as desparti de barbatu-meu .Este mai mare cu un an ca mine eu la vreamea accea aveam studii el nu. Acum are si el ca a stat fie-sa a mare cu gura pe el (nu eu ) ca ea e studenta la medicina si nu e si el inginer si a dat si la facultate . Da ne-am impacat si ne-am iubit din prima zi .Da iti spusei ne-a lovit trenu pe amindoi odata .Nu sta sa ti se dea ramasitele de la masa altora ,ca nu e de bine .Rupe-te de amindoi si ia-ti viata in minute si conduti-o dupa principii sanatoase .Nu sta in genunchi in fata altora ca pe urma primesti cuvintul cel indragit de noi ,Romanii,care se termina cu ue . Ca noi muierile trebuie sa fim cu fruntea sus , sa luam decizii nu sa asteptam mila sau sa te rogi vreau sa-mi dai sau mai stiu eu ce . HAi fruntea sus si iati viata de la cap ca e pacat sa o terfelesti in noroiul altora cu rufele altora de spalat .Spala-le pe ale tale si dupa tine sa plinga pe umarul altora ,nu tu sa fii cuierul de care atirna haina plouata .Asta deoarece atunci cind i se usuca o ia si pleaca iar
geodezia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:02
bravo Geodezia,felicitari.
Cat despre dilema ta...daca ai indoieli,mai bine asteapta,nu te lasa dusa de val...te legi la cap daca nu te doare...
elisa08
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:49
Asculta/l pe taticul vostru,al femeilor,mergi pe vorbele lui pana unde poti,dar nu uitati toate si toti ,intr/o relatie nu puneti mai mult(procentual) de 85 %,asta pentru a putea renaste ca pasarea PHOENIX din propria cenusa in momentul ruperii relatiei pentru ca vreti nu vreti tot acolo se ajunge.Stai linistita si ia deciziile in functie de ce scoate el pe gura,poate nu minte.Succes si rabdare(85 % ) Marin de BUZAU.Apropo fetelor,vreti un sfat calificat,sunati la 0748198557/orange foarte normal.
kudika083856
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:11
Tie ti`ar placea ca cineva sa se bage in relatia ta?practic tu nu te`ai bagat..dar tu nu ai de unde stie ce e cu adevarat intre ei doi ce probleme mea..decat din ce iti spune el..ar fi mai bine sa lasi lucrurile asha..dak e sa se desparta si el va dori sa te caute o sa te caute dak nu..asta e ..sunt multi baieti ;))
kudika072301
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 35 De la: kudika_13630 10 August 2012 20:51
VE-ATI ZICE DE SUBIECTUL "BANC" ( BANCURI0 UNDE FIECARE-SI POATE ADUCE PROPRIA CONTRIBUTIE: 4 De la: dark_maria87 23 Septembrie 2009 13:12
relati imposibile 8 De la: nadia_elena2205 20 Martie 2009 15:00
oare ar trebui sa renunt la toate pentru el? 17 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:36
Barbatii...bata-i vina! 26 De la: Criss88 13 Iunie 2011 14:03