Setari Cookie-uri

il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!!

CUM SA INCEP?
Mai papusica nu stiu citi ani ai dar tind sa cred ca esti foarte tanara,este cazul sa nu te speri foarte tare ,eu iti dau acum raspunsul pe care il acauti si sper ca sa tii cont de el pentru ca sunt o femeie mult mai in virsta si cu ceva experienta.STITI VOI CE ESTE IUBIREA?
Eu cred ca nu !
iubirea este diferita total de notiunea SEX iar voi doi ati devenit de fapt prieteni foarte buni.Asta este minunat pina la un punct anume,la intimitate ma refer ,inca nu ati reusit sa treceti pragul dintre prietenie si iubiti,ma refer la tine.Ai tu o problema chiar mare dar se poate rezolva.
In primul rind descopera ce vrei tu si ce simti cu adevarat.Intreaba-te pe tine daca vrei sau nu SEX caci dupa cum vad spui ca se termina repede......si nu mai vrei
Deci prentru tine devine o corvoada nu pentru el.
El este cel care are dragoste si pasiune iar tu duci lipsa te rog sa nu mi-o iei in nume de rau dar poate ca nu era timpul si cazul sa incepeti relatia sexuala,sau poate ca ai fost virgina si de aceea ai acest sentiment.
Sunt f f multe de spus chiar sunt cauze majore care provoaca aceste lucruri.Intr-un cuplu de fapt sa sti ca are f mare importanta legatura sexuala ia se impleteste cu iubirea.
Daca sentimentele sunt mari si ai dorinta se poate chiar de mai multe ori sa ai orgasm chiar spontan inainte de a avea contactul cu respectivul.
Sfatul meu este sa incerci o smecherie.
Si daca vrei te voi invata ,de fapt sa mai sti de la mine ceva important,,Femeia in viata de cuplu trebuie sa fie o actrita "
Maryah48
Postat pe 12 Iunie 2010 16:14
Daca il iubesti parerea mea ar fi sa nu renunti.sa te gandesti la ce simte el in momentele alea,poate niste lucruri noi aduse relatiei s-ar putea sa va ajute.Succes!
kudika049052
Postat pe 12 Iunie 2010 16:15
stai lin nu e nici o problema cu nici unul din voi poate nu va potriviti unu cu celalalt eu am avut un preten de care ma plangeam si eu la fel ca vrea tot timpul ....dar m am despartit de el din ale motive dupa 5 ani si am intalnit un tip care se termina in 1 minut atunci m am plans ca e prea repede deci nici odata nu o sa ti comvina daca nu stai si te concentrezi si sa fii cu trup gand si suflet acolo unde trebuie sa fii si la ce faceti voi acolo si mai mananca niste mancare afrodisiaca=)))) bafta nu ma simpt in masura sa ti dau sfaturi precum sa te desparti de el sau ceva de genu o sa ti dai tu seama p parcurs ce trebuie sa faci sau cand sa o faci...asa ca sfatul meu e doar concentrare mai multa si fara inhibitii poate esti si putin frigida si eu amfost dar mi am revenit=))) bafta in continuare
ally1980
Postat pe 12 Iunie 2010 16:20
De la: kudika194863, la data 2010-06-12 16:14:51CUM SA INCEP?
Mai papusica nu stiu citi ani ai dar tind sa cred ca esti foarte tanara,este cazul sa nu te speri foarte tare ,eu iti dau acum raspunsul pe care il acauti si sper ca sa tii cont de el pentru ca sunt o femeie mult mai in virsta si cu ceva experienta.STITI VOI CE ESTE IUBIREA?
Eu cred ca nu !
iubirea este diferita total de notiunea SEX iar voi doi ati devenit de fapt prieteni foarte buni.Asta este minunat pina la un punct anume,la intimitate ma refer ,inca nu ati reusit sa treceti pragul dintre prietenie si iubiti,ma refer la tine.Ai tu o problema chiar mare dar se poate rezolva.
In primul rind descopera ce vrei tu si ce simti cu adevarat.Intreaba-te pe tine daca vrei sau nu SEX caci dupa cum vad spui ca se termina repede......si nu mai vrei
Deci prentru tine devine o corvoada nu pentru el.
El este cel care are dragoste si pasiune iar tu duci lipsa te rog sa nu mi-o iei in nume de rau dar poate ca nu era timpul si cazul sa incepeti relatia sexuala,sau poate ca ai fost virgina si de aceea ai acest sentiment.
Sunt f f multe de spus chiar sunt cauze majore care provoaca aceste lucruri.Intr-un cuplu de fapt sa sti ca are f mare importanta legatura sexuala ia se impleteste cu iubirea.
Daca sentimentele sunt mari si ai dorinta se poate chiar de mai multe ori sa ai orgasm chiar spontan inainte de a avea contactul cu respectivul.
Sfatul meu este sa incerci o smecherie.
Si daca vrei te voi invata ,de fapt sa mai sti de la mine ceva important,,Femeia in viata de cuplu trebuie sa fie o actrita "


Citez: Intr-un cuplu are f mare importanta legatura sexuala :ea se impleteste cu iubirea.

Foarte adevarat!

Daca tu nu stii ce vrei cu adevarat,care iti sunt dorintele sexuale,atunci este greu sa faci fata la dorintele lui.Pentru tine,sunt o povara,cand pentru el este mult mai mult decat o prietenie. El chiar isi ia rolul in serios...

(Sper sa mai citesti si raspunsurile subiectului tau...te vor ajuta si poate te vei hotarî cu ceea ce vrei de la aceasta relatie ! )
vss
Postat pe 12 Iunie 2010 16:22
aoleu...as vrea eu sa fiu in locul tau,e absolut normal la varsta asta sa ai un apetit ridicat pentru sex,doar ca nu inteleg care este problema ta,probabil doar incompatibilitate si atat.Prietenul tau nu e de vina cu nimic,ar trebui sa te mandresti ca il exciti,deci ii place de tine...si la drept vorbind,mai bine sa vrea sa faca mult sex cu tine,decat mult cu altele si mai putin cu tine.
alinamalina90
Postat pe 12 Iunie 2010 16:31
pt pers 193702..habar nu am cine e..dar ieftin/a de atfel... conteaza foarte mult pe dracu sexul! si da...cand iubesti cu adevarat crede ma ca din priviri,din sclipirea ochilor..ii citesti gandurile si te sincronizezi cu cel/cea de alaturi...daca pt tine sexul e ffffff important asa cum afirmai...atunci ma intreb ce dumnezeu faci cand iubitul/iubita pleaca pe un timp nedeterminat la distanta?ii pastrezi organul genital in formol sau gheata eventual? eu zic ca tot cu amintirea unei priviri calde ramai si a unor ochi sinceri!...dar ma rog....exista nimfomani/e si persoane mai modeste din pc de vedere sexual... in fond suntem unici!
silvia_nivin_yahoo_com
Postat pe 12 Iunie 2010 16:46
De la: IUBY88, la data 2010-06-12 05:33:28 Asta nu e dragoste adevarata, pasionala cum ar trebui sa existe in orice relatie mai ales dupa doar un an jumate.Eu cred ca din cauza faptului ca tu nu ai o viata sociala (nu ai prietene, nu ai si alte persoane cu care sa-ti imparti bucuriile si trairile) confuzi sentimentele de amicitie si nevoia de afectiune cu sentimentul de iubire, de aceea nu va potriviti sexual.Nu conteaza cat dureaza atata timp cat nu o faci de nevoie ci din placere si dorinta.Sfatul meu este sa incerci sa faci in asa fel incat universul tau sa nu mai trepideze in jurul lui, pt ca asta te face pe tine confuza iar lui fara sa vrei ii vinzi sperante desarte.Nu vei fi niciodata fericita asa.Si in plus asa cum zicea o persoana mai sus, intimitatea din cuplu este extrem de inportanta intr-o relatia.Este baza increderii si mai ales fundamentul solid al dragostei.Iti doresc mult bafta si incearca sa nu renunti la viata ta sociala!


Sunt total de acord cu ce a zis domnisoara,asa am patit si eu,bine nu chiar ma intelegeam cu un baiat foarte foarte bine(chiar daca aveam prieten)si am incercat in repatate randuri sa facem sex,dar nici unul dintre noi nu putea trece de partea cu excitatul si asa am inceput sa ne si certam,intr'un final am realizat ca pur si simplu faceam asta din nevoia de afectiune nu neaparat ca ne doream unul de celalat.Dupa ce am vorbit si s'au lamurit lucrucile totul a revenit la normal si suntem si in ziua de astazi prieteni fara sa mai incercam altceva
crushed
Postat pe 12 Iunie 2010 16:51
Vreau sa-ti spun ca eu am avut aceasi problema ca si tine in timp am rezolvat-o,ata prin comunicare i-am spus ce anume imi place cenu ,ce ma deranjeaza.In timp s-a rezolvatacum suntem fericiti ,ne intelegem bn in pat si nu mai conteaza daca tine toata noaptea.Te sfatuyesc sa te gandesti bine ce vrei tu , ce te deranjeaza pe tine , daca esti complexata cu ceva in privinta ta trebuie sa discuti cu el sa-i spui tot ce ai de spus ,sunt siguira ca o sa te intelega si o sa faca tot ce va putea face pt ati fii tie bn.Pt ca intr-o relatie trebuie sa va simtiti bn amandoi
Ai grija de tine , multa bafta in aflarea raspunsrilor la intrebari si as vrea sa ne mai spui ce sa intamplat
mult noroc :
mariannaady
Postat pe 12 Iunie 2010 16:57
Daca intradevar va iubiti o sa treceti peste asta.Discuta cu el.Poate nu o sa inteleaga din prima dar din a treia va intelege.Am avut si eu aceeasi problema si pana la urma a inteles.Si crede-ma...relatia fara cearta e plictisitoare.Certurile dispar cand nu mai exista pasiune.Lasa-l sa incerce ceva si dupa ce tu ai orgasm dar nu raspunde la stimuli, fa pe adormita.Cand o sa vada ca nu ai chef o sa dea cu toti sfintii si se invatata el sa nu mai forteze nota
theolina
Postat pe 12 Iunie 2010 16:59
De la: psihoterapeut, la data 2010-06-12 05:40:23sustin comentariul de mai sus si la randul meu iti spun :
- draga mea pastreaza-l pe amicul tau pe post de ''cutie de rezonanta'' ca de asta il tii, aici nu e vorba de relatie de iubire , cel putin nu din partea ta, te simti bine langa el atat cat iti este confident si deci te asculta..insa doar atat ai tu nevoie de la el, nu constientizezi?
daca tu il vezi ca un ''tata'' automat ti-ai blocat subconstientul si deci relatia sexuala este doar o obligatie parteneriala-asa o consideri...
activitatea lui sexuala, care tu o consideri intensa si de lunga durata (este normal sa-ti para asa cand nu e iubire la mijloc) denota ca el se simte bine cu tine...exista multe femei care se plang de ejacularea precoce a partenerului si si-ar dori un act sexual prelungit-asta pt ca-si iubesc partenerul..
se pare ca ai o mare problema in a-ti alege prietenele... sa stii ca in relatiile cu ceilalti ne oglindim personalitatea,defectele,calitatile, cand ai o problema cu cineva de fapt iti sunt reflectate tie propriile-ti probleme (asta nu inseamna ca si persoana respectiva nu le are)...
te-as sfatui sa faci o introspectiva a copilariei tale deoarece de aici iti provin toate problemele, analizeaza relatia cu familia,fratii,surorile tale (daca ai),e foarte important.
rezolva-ti problemele personale interne, imbunatateste-ti relatia cu familia (aici ai o mare problema) accepta-ti defectele si schimba-ti modul de gandire..
in relatiile cu ceilalti trebuie sa fim sinceri,corecti si generosi sisa nu-i folosim, caci totul se intoarce impotriva noastra.
Vad zilnic multe cazuri de egoism in relatii, unul din parteneri sta cu celalat doar pt propriile-i interese, rar foarte rar vad cazuri de dragoste si compatibilitate adevarata.
Majoritate interlocutorilor mei sunt persoane care s-au casatorit din orice alt motiv , mai putin dragoste si constientizarea obligatiilor unui parteneriat; lipsa de experienta de viata este un alt mare impediment..as sfatui toti tinerii sa nu se casatoareasca mai devreme de 30-35 de ani, deoarece la aceasta varsta incepe constientizarea responsabilitatilor intr-o relatie precum si identificarea iubirii reale...
O relatie in care partenerii convietuiesc deja de 1 an si ''treaba'' nu merge nu are rost sa continue, este inutil sa stai intr-o relatie constrans de anumite interese, pe fond psihic de vor declansa nenumarate afectiuni si vor fi greu de vindecat, vor fi cauza unor probleme de mai tarziu..
te sfatuiesc sa-ti recunosti sentimentele sincer fata de el si sa ramaneti amici, insa nu veti ramane nici macar amici deoarece el te vede ca pe o iubita nu ca pe o amica...iar tu cand nu-l vei avea pe post de ''cutie de rezonanta'' nu-ti va mai fi de folos...
victoria2006
Postat pe 12 Iunie 2010 17:11
eu am avut un ubyt timp de 6 ani sincer nu prea aveam orgasm cu el,cu toate k ne iubeam ne.am despartit si am inceput o alta relatie in care din punct de vedere sexual ma simteam foarte bine,am invatat multe lucruri noi si unul ar fi sa spunem tot ce ne place si ce nu ne place,sa discutam totul.de fostul meu am stat 1 an despartita dar iubirea dintre noi nu a murit nici o secunda ,asa k dupa un an ne.am impacat si ned merge foarte bine.Te sfatuiesc inainte sa iei deciazia sa te desparti de el incercati sa vorbiti,sa discutati tot si sa faceti lucruri noi impreuna,sunt sigura k dak va iubiti o sa va mearga bine.te poopp si multa bafta
rubya6891
Postat pe 12 Iunie 2010 17:12
Mai nu mai sariti cu gura pe ea, o face-ti sa creada ca are o problema si i se tipareste chestia asta in minte si chiar ca o sa se gandeasca cu groaza la ce urmeaza cand iubitul incepe sa o sarute, etc... nu stiu de ce spune-ti ca nu exista atractie sexuala din partea ei, din moment ce are orgasm. multe femei, chiar daca se excita si exista si atractie sexuala, le e greu sa aiba orgasm. o femeie, ca sa aiba orgasm trebuie sa fie super-excitata.... deci atractie sexuala exista! ea spune ca dupa ce are orgasm nu mai are chef. si mie mi se intampla la fel si majoritatea fetelor. si baietilor la fel... faza este ca de obicei baietii au orgasm mai devreme decat fetele. stiu ca fetelor le ia mai mult timp sa aiba un orgasm. sigur, nu trebuie sa fie o regula... se pare ca la ei, este invers... sfatul meu, dupa ce ai orgasm, si iti piere cheful nu te gandi :"gata am avut orgasm, nu mai vreau sa facem"... gandeste-te si la el, ca nu poti sa il lasi "neterminat"... scuze de exprimare:)) nu fii egoista... adik tu ti-ai atins scopul, gata. petru ca daca el este super excitat, si normal vrea sa ajunga la placerea maxima si sa ejaculeze, tu sa ii zici: gata nu mai vreau. in mod automat ca el se enerveaza si incepe cu reprosurile... asa ca, dupa ce tie iti piere cheful, saruta-l in continuare, mangaie-l atingei pielea si gandeste-te cat de fin e si cat de bine arata si cat de mult il iubesti si ca in momentul ala esti mai aproape de el, il simti... chiar daca excitatia nu mai este, gandeste-te la cat de mult il iubesti, simte iubirea si continua-ti pana cand are si el orgasm. si ca sa nu se mai simta respins, si sa se simta dorit, fa-i o surpriza legata de sex. o sa fie foarte incantat, si nu o sa mai aiba ce sa iti reproseze. SUCCES :X
o_momoasa
Postat pe 12 Iunie 2010 17:17
Sfatul meu e foarte simplu: cunoaste-te pe tine inainte sa-l cunosti pe el!
Eu am o relatie de 3 ani cu un astfel de tip si la inceput aveam aceleasi reactii ca ale tale. Cu timpul mi-am dat seama ca el are dreptate, am catat multe lucruri legate de sex si mi-am dat seama ca e foarte frumos si sanatos in acelasi timp. Am inceput sa ma gandesc la mine foarte mult, sa vad ce-mi place si ce nu-mi place in legatura cu sexul si dupa 2 luni de investigatii am observat ca el facea sex foarte lent iar mie imi placea mai rapid. I-am spus si am inceput sa facem asa cum a vrut eu iar de atunci nu mai avem nici o problema ba chiar eu sunt cea care are chef mai des decat el. Problema ta e ca nu ai gasit modul tau de a atinge placerea prin sex si sexul cu el e o chestie de "necesitate de pastrare a relatiei". Vezi ce-ti place si apoi spune-i, doar asa vei avea parte de placere si tu! Te pup si vezi ce faci!
chryssya
Postat pe 12 Iunie 2010 17:40
Te inteleg perfect cand spui ca ,,il iubesti,, ptr ca si eu sunt in situatia ta .Si eu il iubesc dar asta nu inseamna ca vreau sa facem sex toata noaptea, asa cum isi doreste el. Eu am abordat problema direct, in urma discutiei m-a inteles si e dispus sa o lasam mai moale. Atunci cand iubesti nu poti sa fi egoist si te gandesti si la cel de langa tine, inca o lectie pe care am invatat-o tot de la el
kudika151967
Postat pe 12 Iunie 2010 18:11
Simpaticelor,mai aveti cativa anisori si o sa va rugati sa se mai scoale ceva la aparitia voastra.....divelor
Merlucius
Postat pe 12 Iunie 2010 18:47
Simpaticelor,mai aveti cativa anisori si o sa va rugati sa se mai scoale ceva la aparitia voastra.....divelor
Merlucius
Postat pe 12 Iunie 2010 18:47
Te-ai intrebat cum ar fi fost daca mai vroiai tu si nu mai vroia sau nu mai putea el?
Barbie30
Postat pe 12 Iunie 2010 18:54
ok draga prietena necunoscuta , am citit msj, tau , interesant mon ami , daca un act sexual dureaza itre 8 si 10 minute , o jumate de ora e super mult sa-ti arate dragostea lui , care oricum si-o arata am inteles si prin alte moduri , sincer cred ca vrea ceva perversiuni , si tu nu intelegi , or te faci ca nu pricepi , dar i-a propune-i direct si hotarat un 69 , sa vezi ce reactie are , ori accepta imediat , ori o sa ai probleme serioase in viitor , din cauza geloziei , Deci fii practica si cu initiativa mon ami , nu lasa la barbat alegerea , nu stie sa o faca , si daca totusi , atunci numai in favoarea lui , din rusiune , sau egoism , de multe ori din prostie , pe care nici un indragostit nu o vede in saptamana chioara , ok , pupic sincer , stii vb, romanului , ' la para de lumanare , ti se pare borta floare ,' pup ,Galati,
kudika184997
Postat pe 12 Iunie 2010 19:05
in primul rand, persoana iubita nu tine loc de nimic...e PERSOANA IUBITA si gata...k ai incredere deplina in el, k te simti bine cu el orice ar fi, k te protejeaza etc....dar nu poti spune k omul cu care faci sex e frate/tata...e penibil...faci incest mental : ...dak tu vrei un/o prieten/a care sa te asculte si sa te sprijine...nu confunda aceste chestii cu iubirea...si nu ti bate joc de un biet suflet....care probabil chiar te iubeste...si pana la urma dak il duce atat inseamna k nu te inseala ...asa k trezeste te si nu ti mai bate joc nici de tine nici de el...si incearca sa faci diferenta intre IUBIRE si PRIETENIE!!!
Alexusha
Postat pe 12 Iunie 2010 19:14
MON AMI , nu trebuie sa vrei perversiuni cand faci 30 de min sex...pot fi chiar 30 de minute in care doi oameni isi demonstreaza iubirea... nu pot sune ca e absolut normal sa faci mereudin actul sexual o sedinta...dar cateodata...dupa zile in sir de treburi...cel mai bun mod de relaxare e sa petreci ore in sir cu iubitul
Alexusha
Postat pe 12 Iunie 2010 19:21
draga mea, sexul este f important intr-o relatie. nici tu nu esti de vina k nu prea vrei, si nici el nu e de vina k vrea prea mult. dak viata sexuala nu merge nici rel n-o sa mearga. gasiti-va fiecare pe cineva pe masura.
krystinamat
Postat pe 12 Iunie 2010 20:31
si ce ar trebui sa gandesc cand el ejaculeaza prea repede? adik..nici k am inceput bine..si el a terminat? sa ma simt flatat ca am reusit sa l excit as arepede sau o sa s rezolve in timp dupa antrenamente? mie mi a zis ca a trecut ceva timp de cand nu a mai facut o si...
buburuza89
Postat pe 12 Iunie 2010 20:35
Nu stiu ce fel de relatie aveti voi,dar intr-o relatie nu e vorba doar despre tine..adica daca tu ai orgasm..gata, nu te mai intereseaza..cum ti-ar placea daca el ar face la fel?
ceea ce vreau sa spun e ca ori esti tu egoista ori nu il iubesti cu adevarat..sexul ar trebui sa fie ceva placut pentru amandoi..nu doar un mod de a avea orgasm..
elfulitza
Postat pe 12 Iunie 2010 20:36
De la: kudika110392COSTI, la data 2010-06-12 05:14:40cred ca esti frigida papusico.in 30 de minute trebuie sa ai cel putin 3 orgasme.asta daca nu stai sa mananci seminte in timp ce faci sex sau te preseaza datoriile la banca.concentreaza-te pe problema ca altfel n-o sa gasesti niciunul pe pofta pasaricii tale.


cel putin 3 orgasme in 30 min......
moneycaprice
Postat pe 12 Iunie 2010 20:57
De la: psihoterapeut, la data 2010-06-12 05:40:23sustin comentariul de mai sus si la randul meu iti spun :
- draga mea pastreaza-l pe amicul tau pe post de ''cutie de rezonanta'' ca de asta il tii, aici nu e vorba de relatie de iubire , cel putin nu din partea ta, te simti bine langa el atat cat iti este confident si deci te asculta..insa doar atat ai tu nevoie de la el, nu constientizezi?
daca tu il vezi ca un ''tata'' automat ti-ai blocat subconstientul si deci relatia sexuala este doar o obligatie parteneriala-asa o consideri...
activitatea lui sexuala, care tu o consideri intensa si de lunga durata (este normal sa-ti para asa cand nu e iubire la mijloc) denota ca el se simte bine cu tine...exista multe femei care se plang de ejacularea precoce a partenerului si si-ar dori un act sexual prelungit-asta pt ca-si iubesc partenerul..
se pare ca ai o mare problema in a-ti alege prietenele... sa stii ca in relatiile cu ceilalti ne oglindim personalitatea,defectele,calitatile, cand ai o problema cu cineva de fapt iti sunt reflectate tie propriile-ti probleme (asta nu inseamna ca si persoana respectiva nu le are)...
te-as sfatui sa faci o introspectiva a copilariei tale deoarece de aici iti provin toate problemele, analizeaza relatia cu familia,fratii,surorile tale (daca ai),e foarte important.
rezolva-ti problemele personale interne, imbunatateste-ti relatia cu familia (aici ai o mare problema) accepta-ti defectele si schimba-ti modul de gandire..
in relatiile cu ceilalti trebuie sa fim sinceri,corecti si generosi sisa nu-i folosim, caci totul se intoarce impotriva noastra.
Vad zilnic multe cazuri de egoism in relatii, unul din parteneri sta cu celalat doar pt propriile-i interese, rar foarte rar vad cazuri de dragoste si compatibilitate adevarata.
Majoritate interlocutorilor mei sunt persoane care s-au casatorit din orice alt motiv , mai putin dragoste si constientizarea obligatiilor unui parteneriat; lipsa de experienta de viata este un alt mare impediment..as sfatui toti tinerii sa nu se casatoareasca mai devreme de 30-35 de ani, deoarece la aceasta varsta incepe constientizarea responsabilitatilor intr-o relatie precum si identificarea iubirii reale...
O relatie in care partenerii convietuiesc deja de 1 an si ''treaba'' nu merge nu are rost sa continue, este inutil sa stai intr-o relatie constrans de anumite interese, pe fond psihic de vor declansa nenumarate afectiuni si vor fi greu de vindecat, vor fi cauza unor probleme de mai tarziu..
te sfatuiesc sa-ti recunosti sentimentele sincer fata de el si sa ramaneti amici, insa nu veti ramane nici macar amici deoarece el te vede ca pe o iubita nu ca pe o amica...iar tu cand nu-l vei avea pe post de ''cutie de rezonanta'' nu-ti va mai fi de folos...
marianavasile
Postat pe 12 Iunie 2010 21:24
Sa-mi fie cu iertare.....dar inseamna ca voi sunteti doar colegi de camera si nimic mai mult...
Daca v-ati iubi, nu ai sti cand trec 2-3-4- ore in care faceti dragoste si tot ai mai vrea!

ada_kiss74
Postat pe 12 Iunie 2010 21:36
draga,este absolut normal ca el sa vrea sa faceti dragoste nu doar 30 de minute..este barbat si ar trebui sa te faca sa te simti bine faptul ca el este foarte atras de tine si ca nu cauta asta altundeva. Deci crede ma sunt barbat si stiu ce simtim cand actionam precum prietenul tau. Va fi o problema atunci cand apetitul lui sexual va incepe sa scada..
kudika069053
Postat pe 12 Iunie 2010 22:51
buna sincer esti destul de normala crede-ma ca si eu sunt la fel ce s-a spus si mai jos vb cu el poate te intelege cea ce nu stiu ce sa spun pt ca ei nu prea inteleg lucrurile astea dar e ceva normal chiar dak suna ciudat asa suntem unele femei iti urez succes si sper sa poti sa rezolvi prob. cu el ......
b_m_i_ana
Postat pe 12 Iunie 2010 23:23
Am citit si eu discutiile leg de sub postat de tine...adv cred ca este undeva la mijloc, chiar daca unele pers tin cu tine, altele cu el. parerea mea este ca nu trebuie sa iti compari iubitul nici cu tatal/fratele, catelul sa purcelul din ograda ta...el e iubitul tau si in consecinta confidentul tau, cel care te iubeste, etc. am impresia ca tu te blochezi singura knd vine vb de sex din mom ce il vezi ca pe un ''tata''....
apoi, sexul intre 2 pers care se iubesc ar trebui sa mearga f bine daca exista dorinta si intelegere, cum adica ti se pare pierdere de timp???? ai cumva alte pb de sanatate? t doare ceva, te simti complexata de ceva, ce se intampla de nu te bucuri de partidele cu el??? tu stii cate femei se plang ca nu ajung la orgasm si ca barbatii lor termina in 2 minute? si nu e cum zic barbatii, k e vina femeii, poate fi si vina ei daca nu se relaxeaza intr-un timp mai lung si el asteapta si pompeaza, uitandu-se la ceas, dar sa fim seriosi, pt cei care vin in 2 min, cum sa ajunga biata femeie macar sa se incalzeasca, intr-un timp atat de scurt, cand e demonstrat oricum ca femeile au nev de un timp mai lung pt a se excita si a ajunge la orgasm. eu am noroc de un iubit care termina exact cand trebuie, adica dupa mine, si nu am nev de sex cu orele, jum de ora e mai mult decat suficient pt a fi amandoi fericiti. eu intre timp iau pilule care imi cresc considerabil libidoul si potrivirea e perfecta. atata vreme cat nu ai pb de alt gen, gen durere la contact, atata vreme cat va potriviti in pat si iubitul tau e dispus sa te astepte si sa te faca fericita, de ce nu te bucuri putin de intimitate alaturi de el, daca tot spui ca l iubesti asa de mult? GET YOURS, cum se zice, nu iti refuza apropierea fata de pers pe care o iubesti, e un gest altruist si minunat in acelasi timp, a te darui cu bucurie cui merita este frumos, face parte din povestile de iubire, din relatiile frumoase...iubirea e altruista...tu oferi, el ofera...deci fiecare din voi va fi fericit primind la randul sau.
anemma2002
Postat pe 12 Iunie 2010 23:23
La orice ora din zi, in pat, pe masa, sub masa, oriunde oricum oricat cu persoana iubita. Parerea mea..
fatacucreioninpar
Postat pe 12 Iunie 2010 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2012 - anul in care vom afla adevarul? 59 De la: greierash 29 August 2009 01:03
NIMICUL 284 De la: kudika_940065 19 Martie 2014 08:13
Cum sa te desparti de cineva in 64 de pasi simpli 42 De la: baiat_anonim 13 Septembrie 2009 21:58
Scrie ce gandesti 143 De la: INTELIGENTUL- 31 Ianuarie 2015 22:07
Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ? 9 De la: FAT___FRUMOS 1 Februarie 2015 14:52