Setari Cookie-uri

cand sotul te inseala si ai doi copii

suntem casatoriti de aprox 15 ani si avem doua fetite, una de 8 ani si alta de 12. Am aflat acum un an ca ma inseala (mi-au spus prieteni care la-u vazut si i-au facut si poze dar el nu recunoaste nimic, zice ca-s photoshopuite) si de asemenea cam cu un an inainte de insel (cel de care am aflat) relatia noastra se strica... devenise violent verbal, mancarea nu mai era bna, hainele nu mai erau spalate bine, in casa nu mai mirosea frumos si viatanoastra intima incepea sa nu existe. de cand am aflat, de un an, am tot suferit... i-am spsus ca vreau sa ne despartim si a facut un scandal mosntru. Stiu ca pentru fericirea mea ar trebui sa divortam, desi fetitele ne vor impreuna, dar.... mi-e teama, groaza de el, de violenta, m-a si batut la ultima discutie... mi-e frica sa nu incerce sa-mi ia fetitele, si casa, sa vrea sa ma lase in strada... amanta lui are si ea o sit financiara buna, e divortata cu un copil de 10 ani... vreau sfaturi, pareri, idei care sa ma incurajeze sa iau o decizie! SA POT! am alaturi familia, dar.... am un gol imens in suflet... a mai trecut cineva pin asa ceva? Multumesc.

Postat pe 31 Octombrie 2008 15:32
buna elena. e destul de greu sa dai sfaturi in situatii din astea, mai ales cand nu se cunosc multe lucruri. incearca sa-ti dai seama ce vrei tu si incarca sa-l inviti pe sotul tau la o discutie calma din care sa inttelegi ce vrea si el. treci peste suferinta ta in acele momente si cauta sa fii obiectiva, fara sa te superi sau sa-l judeci. discutati matur ca doua persoane ce cauta solutii.
primul pas pe care ar trebui sa-l faci e sa accepti situatia fara sa te enervezi pe el si sa te pregateti sufleteste pentru a infrunta argumentul. in momentul in care vorbiti trebuie sa stii ce vrei.
nu pastra situatia si nu "inchide ochii" pentru copii pentru ca nu te vor iubi mai mult daca o vei face. si apoi e o povara mare pt copii sa simta ca sunt cauza "nefericirii sau sacrificiului" parintilor de a ramane impreuna de dragul lor. nu influenta emotional fetele impotriva lui, incearca sa pastrezi o relatie civila daca decizi sa te desparti. cu ce-ti poti tu ajuta fetele e sa fii fericita pentru ca si ele vor fi daca vor vedea in tine asta.

ai avantajul de a avea familia alaturi si orice decizie vei lua te vor sprijini.
trebuie mult curaj sa infrunti situatia, stiu ca e greu si va fi si mai greu, vor fi momente dificile dar cand totul se va termina si va trece va iesi soarele din nou. iti doresc mult noroc si multa forta. si daca ai nevoie scrie ca vei gasi multe prietene gata sa te asculte.
eleain
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:31
decit sa traiesti langa o persoana in care nu mai ai incredere,si care a mai recurs si la violenta (sunt total contra )cred ca nu mai e cazul sa te mai gandesti mult.viata o traiesti o singura data ,ai suferit mult in ultima perioada,cel mai bine sa iti vezi de drum si de fete ele au acum nevoie cel mai mult de parinti daca nu e sa fie atunci macar de unul care sa se ocupe permanent si sa le iubeasca.si la ele copilaria vine o singura data si decit sa aiba amintiri triste mai bine nu.alegerea iti apartine dar nu merita sa te chinui ptr asta
zuzuli
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:46
Buna Elena,eu am aceias situatie ca a ta pana la un punct.....eu am divortat...da acelas barbat violent,vulgar,nemultumit...am avut un divort greu,e greu sa te desparti de un om ca asta...am avut si proces penal cu el....amenintari dupa ce am bagat divort..a fost greu dar acum e bine...eu sunt inca la partaj...fetele(si eu am doua fete)au hotarat ele sa vina la mine,au acest drept sa hotarasca singure unde merg..E greu,eu stau cu chirie de doi ani de cand am divortat,eu am plecat din casa...nu se mai putea sta,nu merita alta femeie sa te faca sa suferi SI TU ESTI FEMEIE,,,,nu a fost usor sa iau decizia finala,e greu sa iei o decizie..dar te sfatuiesc sa o faci....nimic nu e imposibil,si fetele o sa inteleaga,mai mult rau le faci cand stai acolo,cand te vad umilita,,,nu se compara un divort cu stresul,si trairile dintr-o casnicie care numai merge....eu iti doresc mult noroc...si o sa iti dau ce sfat vrei....mie nu mi-a dat nimeni si mi-a fost greu..pup
andreimarcela
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:35
mereu am condamnat rolul de amanta, iar destinul imi juaca feste. L-am cunoscut pe el, frumos, stilat, educat, destept.Am crezut ca l-am prins pe D-zeu de un picior, ca pe urma el "frumosul" sa-mi spuna ca e insurat si are si o fetita, doar ca locuieste separat de sotie ( ceea ce nu cred. Iar eu nu stiu ce sa fac. Mi-a povestit motivele pentru care nu se intelege cu doamna lui. Dar eu sunt sigura ca daca ea mi-ar fi spus adevarata problema i-as fi dat ei dreptate. Iar eu... cred ca-l iubesc! si nu stiu ce sa fac! Ce sa fac? Imi doresc o familie normala, copii ca orice fata tanara... dar nu cred ca am vreo sansa cu el. De divortat nici nu incape vorba...


Poate voi puteti sa-mi povestiti din experienta voastra.
niki4
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:16
Si daca ar divorta, poti fi sigura ca te va insela si pe tine dupa cativa ani (asa cum a inselat-o si pe sotia lui). Un barbat care nu a discutat deschis de la inceput (pana sa deschida relatia)nu merita bagat in seama .
Niculicea
Postat pe 12 Decembrie 2008 19:10
cu siguranta, si eu as fi inselata la randul meu... dar m-am hotarat, eu nu am nici un motiv sa accept situatia lui. Cred ca exista cineva in lumea asta doar pentru mine
niki4
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:49
Cu siguranta. Totul este sa ai incredere in "steaua ta".
Niculicea
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:05
De la: Niculicea, la data 2008-12-15 18:05:38Cu siguranta. Totul este sa ai incredere in "steaua ta".


multumesc pentru sfat. Craciun Fericit, tuturor fetelor de aici! , si ganditi-va, ca ce nu ne omoara ne intareste!!! pupici multi!!!
niki4
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:01
Din moment ce se comporta violent cu tine, nu te respecta, poate ar fi mai bine sa divortezi. Astfel vei avea sansa sa o iei de la capat daca iti doresti acest lucru, si avand mai multa incredere in tine, vei fi cu siguranta o mama mai buna pentru copiii tai.
Daca iti este frica de reactia lui, poate ai putea sa te intalnesti o data cu amanta. Este tot femeie. Spune-i cat de dragut a fost cu tine odata si spune-i cum se comporta acum. Spune-i ca vrei sa divortezi si ca astfem ea il va avea pentru ea, dar va trebui sa te ajute, adica sa il influenteze sa iti lase tie copiii si casa (spui ca ea are situatie materiala buna).
Iti trebuie multa tarie sa faci asta, dar poate te-ar ajuta....

Multa bafta si Sarbatori Fericite!
ciocotoff
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:16
De la: maria_iordache_g, la data 2008-12-17 12:16:41Din moment ce se comporta violent cu tine, nu te respecta, poate ar fi mai bine sa divortezi. Astfel vei avea sansa sa o iei de la capat daca iti doresti acest lucru, si avand mai multa incredere in tine, vei fi cu siguranta o mama mai buna pentru copiii tai.
Daca iti este frica de reactia lui, poate ai putea sa te intalnesti o data cu amanta. Este tot femeie. Spune-i cat de dragut a fost cu tine odata si spune-i cum se comporta acum. Spune-i ca vrei sa divortezi si ca astfem ea il va avea pentru ea, dar va trebui sa te ajute, adica sa il influenteze sa iti lase tie copiii si casa (spui ca ea are situatie materiala buna).
Iti trebuie multa tarie sa faci asta, dar poate te-ar ajuta....

Multa bafta si Sarbatori Fericite!


Draga Maria,

o femeie care accepta o relatie clandestina ITI IMAGINEZI TU ca DORESTE sa COLABOREZE cu ''rivala'' ei????????

La fel de naiva am fost si EU!
Am sunat-o sa-i spun ca ar trebui sa aibe o discutie serioasa cu iubitul ei si tatal copilului meu pentru a se hotara oo data si o data, ca sa ramana impreuna si sa stiu si eu incotro imi indrept viata.
Mi-a raspuns ca n-am nici un drept sa ma ''bag intre ei!'' si tot ea era cea tafnoasa

Dupa 10 ani de atunci si inca un copil (la dorinta expresa a domnului ''meu'') am aflat ca el inca mai plangea dupa ea ... si depresia nu se datora nici cum serviciului

Domnul meu cu zece fete NU vrusese si pace sa-mi dea drumul NICI MIE insa NICI EI .......

De aceasta ultima data, EA s-a folosit de o stratagema: s-a reimpacat cu fostul ei sot si apoi, cum procedase si cu ani in urma, i-a aratat aceluia e-mailurile in care domnul meu se ruga de ea sa il ''reprimeasca'', fapt pentru care fostul ei sot mi-a telefonat sa-i cer domnului meu sa-i lase fosta sotie in pace ca ei erau iara impreuna de luni de zile bune

Si uite asa am aflat vestea ce-a mai mare ...

CE A URMAT?

Si-au luat concediu, al meu domn impreuna cu comoara vietii lui, si au haladuit prin toata lumea.

Dupa cei 10 ani de ''bataie de joc'', au mai urmat alti 4 in care am asteptat sa-mi recuperez fosta mea casa ce am avut-o inainte de a fi cu el.
In toti acesti ani iubiteii erau intr-o luna de miere cu urcusurile si coborasurile de vigoare. Iar eu asteptam ca proasta sa le treaca lor ''fumurile'' din creierasele lor, caci se jucau ''de-a viata!''

Probabil ca ea l-ar fi vrut pentru ea, dar el ''pa-i nu se poate, ca deh. am copii'' chit ca intre noi nu era nimica decat praful si pulberea ce mai ramasese ...

Viata lunga, moarte sigura!

LASATI-I IUBITELOR, atat pe EL cat si pe EA in plata lor, si nicidecum nu sperati LA OMENIE de la astfel de NEoameni!

MINCIUNI, MINCIUNI, si iarasi MINCIUNI - sunt singurele lucruri la care se pricep si de care sunt unii oameni in stare de cand familia lor i-a facut ceea ce i-a facut, HOTI.

Sa-i ierte Dumnezeu, caci eu una ii iertasem de acuma 15 ani! Dar asta nu a schimbat cu nimica in BINE astfel de oameni

Hai sa ramanem intr-ai nostri, sau ale noastre SI NICI NU INCERCATI MACAR SA STATI DE VORBA, DARAMITE SA MAI SI SPERATI CA AR IESI CEVA BINE/BUN DIN TOATA SARADA ASTA!

Cand sotul te inseala si ai doi copii, ai doar un singur lucru de facut:
SA TE ASIGURI INTR-UN MOD CAT MAI CIVILIZAT DAR FERM, SI PRINTR-O MUNCA SI RABDARE DE DURATA - ca fostul REALIZEZA CA ARE R E S P O N S A B I L I T A T I fata de ACEI COPII. NU i-ai facut cu Sfantul Duh, ci cu EL!!!

CHIAR DACA DA O SUMA DE BANI, ESTE OBLIGATIA LUI DE OM SA-SI CREASCA IN CONTINUARE COPII, indiferent ce face, cu cine cu cate cum o face ...
ESTE TATA si chiar si de la distanta SI EL TREBUIE SA PARTICIPE FIZIC!

Serviciu, treburi gospodaresti, etc. le ai si TU, le are si EL, SEPARAT fiecare pe ale lui, DAR COPII AU NEVOIE DE AMBII PARINTI SI TOATE RUDELE IN VIATA SA PARTICIPE ''CA O FAMILIE'' LA CRESTEREA LOR, LA EDUCAREA LOR.

Cu divortul, isi va asigura un trai NU mai lejer !!! CI MULT MAI ANEVOIOS.

Dar ARE si CEEA CE SI-A DORIT, AMANTA!

Simply_i
Postat pe 18 Decembrie 2008 01:38
simply ai mareee dreptate,oricum esti de un pragmatism laudabil
anabel
Postat pe 27 Decembrie 2008 23:28
De la: anabel, la data 2008-12-27 23:28:27simply ai mareee dreptate,oricum esti de un pragmatism laudabil
anna_dragoi
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:42
De la: elena70, la data 2008-10-31 15:32:18suntem casatoriti de aprox 15 ani si avem doua fetite, una de 8 ani si alta de 12. Am aflat acum un an ca ma inseala (mi-au spus prieteni care la-u vazut si i-au facut si poze dar el nu recunoaste nimic, zice ca-s photoshopuite) si de asemenea cam cu un an inainte de insel (cel de care am aflat) relatia noastra se strica... devenise violent verbal, mancarea nu mai era bna, hainele nu mai erau spalate bine, in casa nu mai mirosea frumos si viatanoastra intima incepea sa nu existe. de cand am aflat, de un an, am tot suferit... i-am spsus ca vreau sa ne despartim si a facut un scandal mosntru. Stiu ca pentru fericirea mea ar trebui sa divortam, desi fetitele ne vor impreuna, dar.... mi-e teama, groaza de el, de violenta, m-a si batut la ultima discutie... mi-e frica sa nu incerce sa-mi ia fetitele, si casa, sa vrea sa ma lase in strada... amanta lui are si ea o sit financiara buna, e divortata cu un copil de 10 ani... vreau sfaturi, pareri, idei care sa ma incurajeze sa iau o decizie! SA POT! am alaturi familia, dar.... am un gol imens in suflet... a mai trecut cineva pin asa ceva? Multumesc.
emelus16
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:13
Buna Elena,

Nu stiu daca vei aprecia sfatul pe care eu l-am primit de la soacra acum 30 de ani, atunci nu am fost de acord cu ea, insa azi cred ca avea dreptate, mi-a zis asa:
,,Daca barbatul aduce toti banii acasa este in regula".
Cred ca del mai bun lucru cand esti inselata, daca nu exista agresivitate fizica sau verbala, daca nu neglijeaza familia, este sa te prefaci ca nu stii. Nu este usor, trebuie sa iti gasesti o preocupare care sa iti umple timpul, sa fii mai darnica cu tine, sa iti oferi lucrurile pe care le doresti, sa ceri mai mult pentru tine si fete, sa nu faci economii, viata e unica, trebuie traita.
Nu stiu unde locuiesti si cu ce te ocupi, daca ai posibilitatea sa iti duci fetele la un spectacol, la o expozitie, sa te intalnesti cu prietenele la o cafea, chiar sa mergi singura la o cofetarie si sa mananci o prajitura daca iti place.
De ce sa stai cu chirie, de ce sa nu ai siguranta zilei de maine daca poate fi mai simpu.
Kryssa_Danutza
Postat pe 4 Ianuarie 2009 13:49
De la: elena70, la data 2008-10-31 15:32:18suntem casatoriti de aprox 15 ani si avem doua fetite, una de 8 ani si alta de 12. Am aflat acum un an ca ma inseala (mi-au spus prieteni care la-u vazut si i-au facut si poze dar el nu recunoaste nimic, zice ca-s photoshopuite) si de asemenea cam cu un an inainte de insel (cel de care am aflat) relatia noastra se strica... devenise violent verbal, mancarea nu mai era bna, hainele nu mai erau spalate bine, in casa nu mai mirosea frumos si viatanoastra intima incepea sa nu existe. de cand am aflat, de un an, am tot suferit... i-am spsus ca vreau sa ne despartim si a facut un scandal mosntru. Stiu ca pentru fericirea mea ar trebui sa divortam, desi fetitele ne vor impreuna, dar.... mi-e teama, groaza de el, de violenta, m-a si batut la ultima discutie... mi-e frica sa nu incerce sa-mi ia fetitele, si casa, sa vrea sa ma lase in strada... amanta lui are si ea o sit financiara buna, e divortata cu un copil de 10 ani... vreau sfaturi, pareri, idei care sa ma incurajeze sa iau o decizie! SA POT! am alaturi familia, dar.... am un gol imens in suflet... a mai trecut cineva pin asa ceva? Multumesc.


daca a ajuns sa te si bata e clar, nu mai e cale de intors. ar fi de analizat problema din mai multe perspective... tu loc de munca ai? de ce insista totusi sa ramaneti impreuna daca nu te suporta, doar pt a-si mentine statutul de om serios? daca va veti desparti, de ce exista posibilitatea sa iti ia copiii, de obicei raman la mama?.. daca nu ai fi aflat, sau daca nu i-ai fi reprosat cand ai aflat, lucrurile ar fi stat ca inainte, chiar daca el avea o amanta? amanta e singura si dispusa sa il primeasca daca tu il alungi? vezi tu, sunt o multime de intrebari.. daca ai nevoie de un prieten care sa te asculte siu cu care sa cautam un plan de a iesi din situatie iti stau la dispozitie: camelia_focsani@yahoo.com
camiflorea
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:32
De la: barbunaty, la data 2009-01-04 13:49:08Buna Elena,

Nu stiu daca vei aprecia sfatul pe care eu l-am primit de la soacra acum 30 de ani, atunci nu am fost de acord cu ea, insa azi cred ca avea dreptate, mi-a zis asa:
,,Daca barbatul aduce toti banii acasa este in regula".
Cred ca del mai bun lucru cand esti inselata, daca nu exista agresivitate fizica sau verbala, daca nu neglijeaza familia, este sa te prefaci ca nu stii. Nu este usor, trebuie sa iti gasesti o preocupare care sa iti umple timpul, sa fii mai darnica cu tine, sa iti oferi lucrurile pe care le doresti, sa ceri mai mult pentru tine si fete, sa nu faci economii, viata e unica, trebuie traita.
Nu stiu unde locuiesti si cu ce te ocupi, daca ai posibilitatea sa iti duci fetele la un spectacol, la o expozitie, sa te intalnesti cu prietenele la o cafea, chiar sa mergi singura la o cofetarie si sa mananci o prajitura daca iti place.
De ce sa stai cu chirie, de ce sa nu ai siguranta zilei de maine daca poate fi mai simpu.


INTELIGENTA tipica de MAMA de baiat ...
CINE este responsabil pe Pamantul acesta pentru CUM sunt educati copii???
CINE este injurat de orice greseala sau impresie de greseala??? Mam... ta!

Vi se pare corect?

Adica MAMA este doar o ''scroafa'' si atata? Iar domnii TATI ce sunt?
TATII sunt cumva niste SCALVI ce trebuie sa asigure BANII de hrana??? CUM vine asta?

Cum vine asta: ''... Daca barbatul aduce TOTI BANII acasa este in regula ...''?
ADICA aduce TOTI banii ACASA si apoi isi cere o parte din ei PENTRU AMANTA, sau CUM???
Sau poate ca isi TINE AMANATA din banii lui de tigari si bautura, etc. (renunta la alte nevoi/placeri personale in favoarea INTRETINERII AMANTEI)???

Realizeaza cineva ABERATIA: ''... aduce toti banii acasa ...''

Si copiilor ce le ramane? Praful ce-l mai culegeti pentru ei din vre-o umila slujba ce vi-o puteti permite dvs., bunele mamici, printre picaturi, dupa ce va ocupati de casa si copii, in timp ce domnul TATIC, se perinda prin TARA si inafara la ''cursuri'' in interes de serviciu ...???

Si CE ................

Scuze, dar chiar NU stiu ce caut sa scormonesc ''troaca'' ...

Avem ceea ce meritam iubitelor
Simply_i
Postat pe 8 Ianuarie 2009 22:27
e normal ca o mama de baiat sa tina cu baiatul ei... nu stiu daca ati observat, dar de obicei intr-un triunghi amoros toata lumea da vina pe sotie ca nu stie sa-l pastreze, pe amanta ca l-a ispitit, dar niciodata pe 'mnealui care gandeste de la brau in jos si-si numara realizarile in functie de cate erectii a avut si cu cat de multe "fraiere"... iertati-mi duritatea, dar in ochii unor astfel de oameni nu suntem decat niste fraiere, obiecte de uz limitat: nevasta pt crescut copii, spalat , calcat,... ca sa arate in societate a om serios, amanta pt sex si loc unde sa se prefaca a fi victima. sa nu credeti ca amanta o duce mai bine, chiar daca greseste si se comporta ca si cum nevasta ar sta in calea fericirii ei. sarbatorile le face tot singura http://www.healthy.ro/comunitate/forum/post_reply/2683.html#, daca apare si vreun copil si-l creste singura, ba acel puiut, saracul, mai are si statutul de bastard deasupra capului... deci doamnelor, acei barbati care umbla si pe alaturi nu-s nefericiti din cauza nevestelor ci din cauza propriului orgoliu; iar cei gelosi pe ale lor partenere fidele au un complex de inferioritate comparativ cu ai lor colegi care isi impart samanta in toate directiile, sau calca ei stramb si pt a alunga indoielile isi acuza perechea.... pt cele inselate, nu ii acceptati, nu le va trece boala nici daca ii iertati si se caiesc, la prima voastra slabiciune o iau de la capat, e in codul lor genetic sa nu aiba o singura partenera, vaicarelile de genul: "mi-am dat seama ca nu ma mai iubeste sau nu ma mai apreciaza" sunt doar pt impresionarea viitoarei victime.
camiflorea
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:43
Ai nevoie de ajutorul unei persoane specializate ... pe probleme de cuplu ... daca te vei gandi ... trimite-mi pe mail un mesaj - rozaliabogdan@yahoo.com ... si eu am trecut prin astfel de momente ...

Sa-ti dea Domnul intelepciunea de a alege ceea ce este bine pt tine ... si sa gasesti persoanele speciale care sa te ajute ...
rozalia71
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:20
lasa-l si cauta unul asemanator darLIBER .Nu e normal sa sufere atatia pentru ce sa-ti povestesc dragostea ta .Nu cumva e un refugiu?
luiza_yemis
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:26
te rog paraseste-l ai idee cit rau ii faci sotiei lui , credema am trecut prin asta eu fiind sotia, pana la urma intre ei sa terminat totul dar eu am suferit emorm gindestete ca odata vei putea fi tu in locul sotiei si vei fi tratata inselata cu o alta nu crede ce spune el barbatii incearca daca vrei sa te convingi ia legatura cu sotia lui si vei vede ca acasa totul este ok daca vrei sa vorbim cauta-ma mess ionescubrindusa sau adresa de mail tot asta
Anghel_niki
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:08
De la: ionescubrindusa, la data 2009-01-13 16:08:41te rog paraseste-l ai idee cit rau ii faci sotiei lui , credema am trecut prin asta eu fiind sotia, pana la urma intre ei sa terminat totul dar eu am suferit emorm gindestete ca odata vei putea fi tu in locul sotiei si vei fi tratata inselata cu o alta nu crede ce spune el barbatii incearca daca vrei sa te convingi ia legatura cu sotia lui si vei vede ca acasa totul este ok daca vrei sa vorbim cauta-ma mess ionescubrindusa sau adresa de mail tot asta


raul il face el sotiei, nu amanta, daca el are de "haladuit " si-n alte paturi, sa nu crezi ca daca il paraseste ea se opreste. d-nelor sotii, va spun din punctul de vedere tot al unei sotii, nu amanta va face rau, ci el... nu-l mai ocrotiti atata! daca va prefaceti ca nu stiti de aventurile lui, s-ar putea sa revina si acasa, asa cum s-ar putea sa nu, oricum, naravul din fire n-are lecuire...
camiflorea
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:30
ASA PROCEDEAZA TOTI "DOMNII" CAND SE "SATURA" DE FAMILIE SI MAI ALES DE..."SOATE"! DEVIN INSUPORTABILI,VIOLENTI,AGRESIVI SI,MAI ALES ISI GASESC CONSOLARE LANGA TINERELE,DORNICE DE...IDILE SEXUALE!...ASA K STIMATE DOAMNE-SOTII,LUATI-VA SOARTA IN MAINI SI DECIDETI RAPID:ORI-ORI!...
domnita2007
Postat pe 3 Februarie 2009 01:01
domnita. nu numai domni. si multe doamne fac asa. cand o relatie se destrama nu e vina unuia singur, ar fi prea simplu asa. noi-sfintele, ei-ticalosii
eleain
Postat pe 3 Februarie 2009 15:13
este adevarat,k si femeia/sotie isi vede uneori doar de viata ei,renuntand la familie/copii ,in situatii extreme,insa comparativ cu majoritatea cazurilor,acestea sunt rarisime...abandonul fiind de regula,obicei masculin!
domnita2007
Postat pe 4 Februarie 2009 17:03
Buna Elena! Daca sotul tau te loveste,te jigneste,iar fetitele aud tot ce se intampla,e foarte grav.Trebui sa iei masuri urgent,nu spun ca trebui sa divortezi,nici pe departe,trebui sa lupti pt casnicia ta,familia ta(daca mai vrei aceasta casnicie si familie),schimbate,fa-l sa te doreasca iar,sa fii iar universul lui,incearca sa nu raspunzi la
certuri,fii mai calma,fii cocheta,calina,frumoasa,dulce......fii asa cum el isi vede amanta si atunci ai sa castigi,Eu asa am facut iar acum am 28de ani de casnicie,casnicie pe care o doresc tuturor femeilor di lume.Casnicie fara jigniri,vorbe dure sau loviri.Lupta si sant sigura ca vei castiga Bafta ,sanatate si noroc.
51160
Postat pe 9 Februarie 2009 21:44
buna elena!Am-i pare rau sa aud ca mai sant femei ca mine.An aceiasi situatie sant si eu.Numai ca la mine e alceva.El este plecat din tara si-mi spune la telefon despre aventurile lui sau mai intru pe messu lui si vad foarte multe , iar cand a-i spun ca trebuie sa divortam si sa ne vedem de vetile noastre anebuneste.Am ajuns la concluzia ca sant o femeie amprumutata care sa-i aiba grija de casa si de cei doi copii.Sant casatorita de 10 ani si am doi baieti de 7 si 3 ani.Am suferit si sufar pentru ei deoarece eu la mine an familie am crescut fara tata si stiu ce anseamna.Dar sper ca antr-o zi voi avea puterea sa fac pasu de al parasi si de a nu mai suporta bataile lui de joc.At-i doresc si tie sa ai puterea sa treci peste tot cu fruntea sus,multa sanatate tie si fetitelor si spera ca va fi bn antr-o zi
llyly
Postat pe 19 Februarie 2009 16:29
Respectul fata de femei a ajuns raritate,deoarece ele sunt usoare si usor de "agatat" in prezent...de aici decurg multe drame nedorite,in care FEMEIA este VICTIMA sigura!...pacat k RESPECTUL DE SINE,nu mai face parte din educatie...cat despre BUNUL SIMT,barbatii de azi,nici k au auzit!..
domnita2007
Postat pe 20 Februarie 2009 18:36
Buna!Eleain are dreptate,prima data incearca sa comunici cu el.Daca vezi ca nu se poate,eu zic sa nu te pripesti sa divortezi ,ai timp sa ajngi si la decizia asta si mai tarziu.Daca divortezi treci printr-un proces dureros care scoate din om tot ce-i mai rau.Tu trebuie sa il faci sa fie ca inainte de a cunoaste pe acea femeie care se pare ca e inteligenta si il joaca pe degete.Oare de ce nu punem si noi femeile serioase sa jucam putin teatru cand e vorba de fericirea noastra si a copiilor nostri si sa reusim sa comunicam mai bine cu persoana de alaturi,sa nu ne gandim doar la ce sa gatim si ce cumparaturi avem de facut?Sa ne punem si in pielea amantei,sa vedem cu ce il atrage ea,ce are ea mai mult de oferit.Trebuie sa luptam ptr.o relatie mai ales cand sunt implicati si copii.daca suntem casatorite cu o persoana inseamna ca il iubim si el la fel nu ne-ar fi luat daca nu simtea nimic,doar ca peste ani sentimentele s-au tocit si trebuiesc reimprospatate.Barbatii sunt ca niste copii,da-i jucaria si tace,nu trebuiesc luati prea in serios,ei nu judeca la fel ca noi si din punct de vedere emotional nu sunt la fel de romantici,deoarece judeca mai mult de la brau in jos.Incarca sa fii mai vesela,schiba-ti toaleta,iesi cu fetele tale la plimbare seara,la o inghetata,prin parc,bucura-te de fiecare clipe si elimina-ti din minte orice gand negativ. Si mai ales nu-i spune lui cuvinte grele,zimbeste-i,cocheteaza cu el,fi glumeata.Nu mai deschide deloc subiectul cocotei si daca il deschide el sau te intreaba de ce esti asa spune-i ca daca el e fericit asa dragoste cu forta nu se poate si ca vrei doar sa se poarte bine cu copiii,in rest fii foarte evaziva si nu discuta nimic de divort.scrie-mi azi: aromena33@yahoo.co.uk Pupici,Claudia din Sannicolau Mare
aromena33
Postat pe 26 Februarie 2009 17:33
draga Niki,nu fa prostia sa jocirolul de amanta.nu ti se potriveste si e pacat sa suferi.N-ai nici un motiv sa incerci sa pastrezi acea reltie.El isi bate joc si de tine si de sotie.Eu in locul tau luam legatura cu sotia si ii dadeam o lectie domnului Casanova .Lasa-l ca nu merita respect,si fara resect o relatie nu e nimic.Nu te injosi cu astfel de viere.Pupici,Claudia din Sanncolau Mare
aromena33
Postat pe 26 Februarie 2009 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fortificarea sistemului imunitar 4 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:25
SISTEM IMUNITAR SCAZUT 29 De la: kudika032207 4 Martie 2014 14:23
m-a strigat pe alt nume 32 De la: healthy013095 25 Februarie 2010 09:32
depresia si anxietatea cum le tratam? 82 De la: nedecu28 27 Noiembrie 2014 12:39
maxilo facial 10 De la: kudika321976 18 Septembrie 2010 16:40