Setari Cookie-uri

Ai baga mana in foc pentru el?

De ceva timp ma bate un gand, care tinde sa se transforme in obsesie. Sunt convinsa ca toti barbatii inseala. Nu vreau sa discut aici motivele sau circumstantele mai mult sau mai putin atenuante (ca de fapt e vina femeii ca nu se mai ingrijeste sau ca s-a intamplat o singura data si si-a pus cenusa in cap toata viata sau alte chestii din astea). Desigur, nici afirmatia nu e tocmai corecta, e o absurditate sa crezi ca TOTI barbatii inseala. Dar nu reusesc sa ma impac cu gandul ca vorbim despre o majoritate, ceea ce inseamna ca sansele de a gasi si a incepe o relatie cu un barbat care va ramane fidel se reduc considerabil.

Am citit si marturii ale unor cupluri fericite, femei care ar fi bagat mana-n foc ca n-au fost, nu sunt si nu vor fi inselate. O fi asa, n-o fi asa?...Adevarul nu-l stie nimeni, decat barbatul in cauza.

Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc. Vreau doar sa fac un mic experiment:

Cate dintre voi sunteti dispuse sa va testati barbatii? Testul pe care il propun eu e simplu (si sper eu, nedureros). Va faceti cont pe una din retelele sociale pe care activeaza partenerul (hi5, netlog, facebook etc), un cont cu date false, evident, inclusiv poze, si...il agatati. Vedeti cat de interesat e si cat de departe ar merge cu o necunoscuta si..veniti sa ne povestiti si noua.

Ideea nu e noua, multe dintre voi ati incercat deja, unele au avut chiar surprize neplacute. Interesul meu nu este sa testez sau sa distrug relatii, insa vreau sa stiu. Si nu din povesti cu happy-end, nici din gura barbatilor (ca doar n-au niciun interes sa spuna adevarul, chiar si sub protectia anonimatului) ci vreau date cat mai apropiate de realitate.

Deci...cine are curaj sa inceapa?
Narcisa_tesfio
Postat pe 22 Iulie 2010 15:36
tre sa fiu bolnava sa'i fac alt cont si sa incep asediul. mai bine il urmaresc pe strada .
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 15:40
sa'mi*
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 15:40
atunci cand il urmaresti pe strada inseamna ca deja ai motive sa crezi ca te inseala. Nu-i doresc niciunei femei sa afle asta. Pe mine ma intereseaza sa aflu daca barbatii AR insela, pusi in anumite situatii. Iar o legatura pe internet mi se pare o varianta oarecum delicata de verificare. Gandeste-te ca si lui ii e la indemana si s-ar lasa mult mai usor "vrajit" si atras intr-o relatie (chiar si virtuala). Stiu ca o chestie ca asta, cu intinsul de capcane, sfideaza regula increderii care ar trebui sa existe intr-o relatie. Nici nu zic sa nu aveti incredere in barbatii vostri. Ma intereseaza doar daca sunt demni de increderea voastra.
Narcisa_tesfio
Postat pe 22 Iulie 2010 15:56
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07De ceva timp ma bate un gand, care tinde sa se transforme in obsesie. Sunt convinsa ca toti barbatii inseala. Nu vreau sa discut aici motivele sau circumstantele mai mult sau mai putin atenuante (ca de fapt e vina femeii ca nu se mai ingrijeste sau ca s-a intamplat o singura data si si-a pus cenusa in cap toata viata sau alte chestii din astea). Desigur, nici afirmatia nu e tocmai corecta, e o absurditate sa crezi ca TOTI barbatii inseala. Dar nu reusesc sa ma impac cu gandul ca vorbim despre o majoritate, ceea ce inseamna ca sansele de a gasi si a incepe o relatie cu un barbat care va ramane fidel se reduc considerabil.

Am citit si marturii ale unor cupluri fericite, femei care ar fi bagat mana-n foc ca n-au fost, nu sunt si nu vor fi inselate. O fi asa, n-o fi asa?...Adevarul nu-l stie nimeni, decat barbatul in cauza.

Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc. Vreau doar sa fac un mic experiment:

Cate dintre voi sunteti dispuse sa va testati barbatii? Testul pe care il propun eu e simplu (si sper eu, nedureros). Va faceti cont pe una din retelele sociale pe care activeaza partenerul (hi5, netlog, facebook etc), un cont cu date false, evident, inclusiv poze, si...il agatati. Vedeti cat de interesat e si cat de departe ar merge cu o necunoscuta si..veniti sa ne povestiti si noua.

Ideea nu e noua, multe dintre voi ati incercat deja, unele au avut chiar surprize neplacute. Interesul meu nu este sa testez sau sa distrug relatii, insa vreau sa stiu. Si nu din povesti cu happy-end, nici din gura barbatilor (ca doar n-au niciun interes sa spuna adevarul, chiar si sub protectia anonimatului) ci vreau date cat mai apropiate de realitate.

Deci...cine are curaj sa inceapa?





... gogosica draga ... iti vind un pont ... pe barbati poti fi sigura atunci cind ei nu sint siguri pe tine ... adica daca stiu ca esti suficient de impulsiva si de hotarita sa tai din radacina orice incercare, chiar si in gluma, de a te insela ... nu trebuie sa le dai exemple cum poti face asta dar daca esti intotdeauna gata sa reactionezi atunci se vor gindi de doua ori inainte de a face ceva ... daca pui botul al glumitzele unor baietei care sa iti submineze increderea in tine (genul acela care te face sa te simti urita si prostutza iar ei ''cavalerii'' care te-au scos din anonimat si carora nu trebuie sa le fii decit o gheisa ascultatoare) atunci poti sa incerci mii de variante ... ei vor avea o explicatie ... ba inca una violenta ... si tot tu te vei invinui ca ai cautat ''neinvitata'' prin borcanul de rahat al ''iubitului'' ...
marco918
Postat pe 22 Iulie 2010 16:05
Trebuie sa-ti fileze o lampa ca sa faci ce propui tu!
Sa stai asa la panda?
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 16:15
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07De ceva timp ma bate un gand, care tinde sa se transforme in obsesie. Sunt convinsa ca toti barbatii inseala. Nu vreau sa discut aici motivele sau circumstantele mai mult sau mai putin atenuante (ca de fapt e vina femeii ca nu se mai ingrijeste sau ca s-a intamplat o singura data si si-a pus cenusa in cap toata viata sau alte chestii din astea). Desigur, nici afirmatia nu e tocmai corecta, e o absurditate sa crezi ca TOTI barbatii inseala. Dar nu reusesc sa ma impac cu gandul ca vorbim despre o majoritate, ceea ce inseamna ca sansele de a gasi si a incepe o relatie cu un barbat care va ramane fidel se reduc considerabil.

Am citit si marturii ale unor cupluri fericite, femei care ar fi bagat mana-n foc ca n-au fost, nu sunt si nu vor fi inselate. O fi asa, n-o fi asa?...Adevarul nu-l stie nimeni, decat barbatul in cauza.

Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc. Vreau doar sa fac un mic experiment:

Cate dintre voi sunteti dispuse sa va testati barbatii? Testul pe care il propun eu e simplu (si sper eu, nedureros). Va faceti cont pe una din retelele sociale pe care activeaza partenerul (hi5, netlog, facebook etc), un cont cu date false, evident, inclusiv poze, si...il agatati. Vedeti cat de interesat e si cat de departe ar merge cu o necunoscuta si..veniti sa ne povestiti si noua.

Ideea nu e noua, multe dintre voi ati incercat deja, unele au avut chiar surprize neplacute. Interesul meu nu este sa testez sau sa distrug relatii, insa vreau sa stiu. Si nu din povesti cu happy-end, nici din gura barbatilor (ca doar n-au niciun interes sa spuna adevarul, chiar si sub protectia anonimatului) ci vreau date cat mai apropiate de realitate.

Deci...cine are curaj sa inceapa?


Si pana la urma care e rostul acestei propuneri?
Sau te plictisesti?

Oricum, ai zis singura ca nu crezi orice ti s-ar spune, asa ca ce sens are?
_fantoma_
Postat pe 22 Iulie 2010 16:26
Fantoma,eu am ajuns la o concluzie,pe kudika sunt numai obsedate!
1.obsedate ca le inseala
2.obsedate de amant
3.obsedate de iubiri pe net
4.obsedate de sex oral
5.obsedate sa slabeasca
6.obsedate de zodii
7.obsedate de vise
Mai exista oare si femei normale la cap pe aici?
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 16:34

Daca ar exista , noi cu cine ne-am mai distra?
_fantoma_
Postat pe 22 Iulie 2010 16:40
Corect!
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 16:44
O amica de-a mea a incercat asta si a recunoscut-o sotul ei. Acum tipul nici nu se mai fereste, este inscris pe diverse site-uri si spune ca o face doar pentru distractie si ca nu este nimic serios, iar amica se zgarie pe ochi.
luchianramona
Postat pe 22 Iulie 2010 16:56
De la: luchianramona, la data 2010-07-22 16:56:29O amica de-a mea a incercat asta si a recunoscut-o sotul ei. Acum tipul nici nu se mai fereste, este inscris pe diverse site-uri si spune ca o face doar pentru distractie si ca nu este nimic serios, iar amica se zgarie pe ochi.


auch
Narcisa_tesfio
Postat pe 22 Iulie 2010 17:16
De la: luchianramona, la data 2010-07-22 16:56:29O amica de-a mea a incercat asta si a recunoscut-o sotul ei. Acum tipul nici nu se mai fereste, este inscris pe diverse site-uri si spune ca o face doar pentru distractie si ca nu este nimic serios, iar amica se zgarie pe ochi.


adevarul e ca zgarietura pe ochi e dureroasa
Shhh
Postat pe 22 Iulie 2010 17:29
Presupunand ca mi-as face un cont pe un asemenea site, atunci DA, m-ar insela! Pentru ca stiu ce-mi poate MIE pielea, intelegi? Problema nu cred ca se mai pune intr-o relatie daca si cu parca. Iti cunosti suficient de mult partenerul pentru a sti cum sa-l seduci. Ceea ce o straina NU stie.
Iar a-l pune la teste, de orice natura ar fi ele, inseamna a te baga singura in gura lupului.
Si eu sunt de parere ca majoritatea calca stramb. Dar vreau ca al meu sa ramana exceptia. Si atunci, fac tot posibilul sa fie ASA si nu altfel. In sensul ca, de-mi merge bine de ce, Doamne iarta-ma, sa vreau sa-mi mearga rau? Doar pentru a-i spune lui (dar si mie): Am avut dreptate, nici macar exceptie nu exista! No way!
rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 17:31
Am sa mai fac o singura completare.
Din punctul meu de vedere exista doua categorii de femei: cele care se lasa cucerite de un barbat si cele care cuceresc un barbat.
In prima categorie se vor afla intotdeauna femeile inselate.
In cea de a doua categorie se vor afla femeile care stiu sa-si pastreze barbatul ales langa ele.
In linii mari, cu exceptia acestui detaliu (de a-ti cuceri propriul barbat) suntem la fel. Simtim, gandim, iubim la fel. Doar ca femeia din a doua categorie DACA simte pericolul STIE ce si cum sa faca. Pentru ca asta este preocuparea ei: sa aiba o relatie care sa functioneze. Si ea sta in garda, dar nu cu urmariri si scenarii ci doar cu propriile arme.
Pentru ca ea isi alege barbatul, spre deosebire de prima categorie care este aleasa de barbat. Si cu cat iti face capul mai mare, cu atat devine "il iubesc enorm, mor fara el" si asa mai departe .. le stiti si voi la fel de bine ca si mine.
Fa-i tu capul mare ori de cate ori simti ca e nevoie.... si va deveni exceptia.
rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 17:40
De la: rashela, la data 2010-07-22 17:40:52Am sa mai fac o singura completare.
Din punctul meu de vedere exista doua categorii de femei: cele care se lasa cucerite de un barbat si cele care cuceresc un barbat.
In prima categorie se vor afla intotdeauna femeile inselate.
In cea de a doua categorie se vor afla femeile care stiu sa-si pastreze barbatul ales langa ele.
In linii mari, cu exceptia acestui detaliu (de a-ti cuceri propriul barbat) suntem la fel. Simtim, gandim, iubim la fel. Doar ca femeia din a doua categorie DACA simte pericolul STIE ce si cum sa faca. Pentru ca asta este preocuparea ei: sa aiba o relatie care sa functioneze. Si ea sta in garda, dar nu cu urmariri si scenarii ci doar cu propriile arme.
Pentru ca ea isi alege barbatul, spre deosebire de prima categorie care este aleasa de barbat. Si cu cat iti face capul mai mare, cu atat devine "il iubesc enorm, mor fara el" si asa mai departe .. le stiti si voi la fel de bine ca si mine.
Fa-i tu capul mare ori de cate ori simti ca e nevoie.... si va deveni exceptia.


dar daca nu simte pericolul? sunt atatia barbati care se incadreaza in categoria "tace si face". Si sunt convinsa ca un barbat poate sa insele chiar si cea mai vigilenta si inteligenta sotie. Dar oricum, nu e cam stresant sa "stai in garda" tot timpul?
Narcisa_tesfio
Postat pe 22 Iulie 2010 18:02
Iubita, TOATE femeile stau in garda.
Numai ca, unele stau urmarindu-l pe net, cautandu-i prin telefon, buzunare, intraband colegii si vecinii etc etc... iar altele stau in garda urmaraind mersul firesc al relatiei. Unele femei gasesc probleme acolo unde ele nu exista. Altele ridica o spranceana si se intreba ce s-a intamplat cand sotul / iubitul nu le mai saruta la venire, nu le mai aduce floarea cu care s-au obisnuit.

Este adevarat ca exista barbati care tac si fac. Din punctul meu de vedere, este foarte greu sa-l prinzi. Ori, aici intervine exact ce am spus si mai sus: femeia din prima categorie il va prinde si-si va transforma viata intr-un cosmar. Cea din a doua categorie, neavand motive... va trai in continuare bine mersi. Asemenea barbati, cei care tac si fac, sunt genul care isi "respecta" relatia de acasa si care nu se schimba absolut deloc in comportament. Prin urmare, ce ai avea sa le reprosezi daca totul este foarte bine?

Ideea ta de a-l testa pe net (sau orice alt gen de testare cu o amica, cu o prostituata, orice) nu e sanatoasa pentru relatie in conditiile in care lucrurile merg bine. In conditiile in care exista semne clare ca individul calca stramb, solutia mea e alta. Oricum nu mi-as pierde timpul cu netul pentru a-l prinde in flagrant.

Multe dintre voi spuneti ca i-ati gasit nu stiu ce pe net. Si tot voi spuneti ca bla bla bla.... adica SUNTETI IN CONTINUARE CU EI, acceptati sa fiti inselate in ideea ca toti sunt la fel si ca altul mai bun nu gasesti. FALS!

Cele care nu-si parasesc iubitii dupa ce au aflat ca sunt inselate sunt cele din prima categorie. Care asta vor primi de la viata si de la ORICE relatie.

In fine, discutia este atat de lunga si atat de discutata pe toate topicele incat am senzatia ca ma repet la infinit. Si nu-mi place.
rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 19:28
De la: rashela, la data 2010-07-22 17:40:52Am sa mai fac o singura completare.
Din punctul meu de vedere exista doua categorii de femei: cele care se lasa cucerite de un barbat si cele care cuceresc un barbat.
In prima categorie se vor afla intotdeauna femeile inselate.
In cea de a doua categorie se vor afla femeile care stiu sa-si pastreze barbatul ales langa ele.
In linii mari, cu exceptia acestui detaliu (de a-ti cuceri propriul barbat) suntem la fel. Simtim, gandim, iubim la fel. Doar ca femeia din a doua categorie DACA simte pericolul STIE ce si cum sa faca. Pentru ca asta este preocuparea ei: sa aiba o relatie care sa functioneze. Si ea sta in garda, dar nu cu urmariri si scenarii ci doar cu propriile arme.
Pentru ca ea isi alege barbatul, spre deosebire de prima categorie care este aleasa de barbat. Si cu cat iti face capul mai mare, cu atat devine "il iubesc enorm, mor fara el" si asa mai departe .. le stiti si voi la fel de bine ca si mine.
Fa-i tu capul mare ori de cate ori simti ca e nevoie.... si va deveni exceptia.


Bravos..cred ca nici un barbat nu ar fi spus-o mai bine !!!

Restul este.....gelozie amestecata cu prostie

Ptr modul de gandire
Ar trebui predat in scoala generala
_fantoma_
Postat pe 22 Iulie 2010 19:51
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07
Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc.

Atunci inseamna ca m-ai pacalit. Dupa titlu exact asta pare ca vrei sa afli

Apropo, al meu e total paralel cu calculatoarele si internetul, as astepta mult si bine raspuns iar din cauza asta eu am acces la conturile lui, inchipuie-ti ca are nevoie de ajutor.
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2010 20:27
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:56:39atunci cand il urmaresti pe strada inseamna ca deja ai motive sa crezi ca te inseala. Nu-i doresc niciunei femei sa afle asta. Pe mine ma intereseaza sa aflu daca barbatii AR insela, pusi in anumite situatii. Iar o legatura pe internet mi se pare o varianta oarecum delicata de verificare. Gandeste-te ca si lui ii e la indemana si s-ar lasa mult mai usor "vrajit" si atras intr-o relatie (chiar si virtuala). Stiu ca o chestie ca asta, cu intinsul de capcane, sfideaza regula increderii care ar trebui sa existe intr-o relatie. Nici nu zic sa nu aveti incredere in barbatii vostri. Ma intereseaza doar daca sunt demni de increderea voastra.

Da, este demn de increderea mea, de aceea nu m-as cobori la a juca astfel de jocuri josnice (ce de j.... )
kitty_krieger
Postat pe 22 Iulie 2010 20:30
De la: rashela, la data 2010-07-22 19:28:44
Este adevarat ca exista barbati care tac si fac. Din punctul meu de vedere, este foarte greu sa-l prinzi. Ori, aici intervine exact ce am spus si mai sus: femeia din prima categorie il va prinde si-si va transforma viata intr-un cosmar. Cea din a doua categorie, neavand motive... va trai in continuare bine mersi. Asemenea barbati, cei care tac si fac, sunt genul care isi "respecta" relatia de acasa si care nu se schimba absolut deloc in comportament. Prin urmare, ce ai avea sa le reprosezi daca totul este foarte bine?


am vazut ca sunt multe femei care continua, desi sunt inselate si o stiu. In special la cele un pic mai in varsta se observa comportamentul asta, pentru ca ajunge sa primeze familia (sa le fie bine copiilor) si gura lumii (vai, ce-o sa zica tzatza Leana de la colt). In legatura cu barbatul care-si "respecta" relatia, teoretic nu e nimic de reprosat. Dar practic...eu am cunoscut un astfel de specimen si afland tot ce face, si cum are o grija imensa sa nu afle sotia, am stat si m-am gandit ca poate pana la urma nu-i atat de rau, femeia aceea nu era aproape deloc afectata. Zic "aproape" pentru ca de un singur lucru n-avea grija: ce boli ii aduce sotiei acasa . Din pacate, am o vaga banuiala ca un astfel de barbat "grijuliu" nu e chiar unic.
Narcisa_tesfio
Postat pe 22 Iulie 2010 20:37
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-22 20:27:47
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07
Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc.

Atunci inseamna ca m-ai pacalit. Dupa titlu exact asta pare ca vrei sa afli

Apropo, al meu e total paralel cu calculatoarele si internetul, as astepta mult si bine raspuns iar din cauza asta eu am acces la conturile lui, inchipuie-ti ca are nevoie de ajutor.



Stai ca vine cu o idee si pentru tine!
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 23:46
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-22 20:27:47
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07
Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc.

Atunci inseamna ca m-ai pacalit. Dupa titlu exact asta pare ca vrei sa afli

Apropo, al meu e total paralel cu calculatoarele si internetul, as astepta mult si bine raspuns iar din cauza asta eu am acces la conturile lui, inchipuie-ti ca are nevoie de ajutor.

Sotul tau are conturi pe site-uri de socializare dar nu se pricepe la internet....atunci banuiesc ca tu i-ai facut conturile... nu inteleg...Iar sotului de ce-i trebuie cont pe site-uri de socializare daca nu le are cu netul? Sa-si faca prieteni cu ajutorul nevestii??
anutzzaa
Postat pe 23 Iulie 2010 03:33
http://www.youtube.com/watch?v=f4UZgRxYLb8&feature=related


... noutati discografice ...
marco918
Postat pe 23 Iulie 2010 03:37
Ideea topicului mi se pare cel putin bolnava... Daca relatia mea e ok, de ce l-as testa eu agatandu-l pe net? Ca eu, (persoana de pe net) sa fac tot posibilul sa-l indepartez de iubita(sa fac tot posibilul sa-l indepartez de mine)?? De ce as face asta?? asta nu mai e iubire.....e dementa.
anutzzaa
Postat pe 23 Iulie 2010 03:47
De la: anutzzaa, la data 2010-07-23 03:47:22Ideea topicului mi se pare cel putin bolnava... Daca relatia mea e ok, de ce l-as testa eu agatandu-l pe net? Ca eu, (persoana de pe net) sa fac tot posibilul sa-l indepartez de iubita(sa fac tot posibilul sa-l indepartez de mine)?? De ce as face asta?? asta nu mai e iubire.....e dementa.





... nu te-ai prins inca ? ... ... e vorba doar de rating ... impresia generala a multora din media generala este ca ratingul este garantat prin ''senzational'' si ''socant'' ... si pentru asa ceva isi formeaza diverse trupe gata sa creeze oricind astfel de subiecte, mai mult sau mai putin spectaculoase ... nu conteaza daca au o morala care sa ajute pe cineva vreodata pentru ca nu sint moderate ...

... cine crede ca temele sint adevarate ramine socat si crede ca a venit sfirsitul lumii in care el este ultimul om sanatos la cap ... in realitate e poate ultimul care afla ca totul e o mica/mare panarama ...

marco918
Postat pe 23 Iulie 2010 04:01
De la: anutzzaa, la data 2010-07-23 03:33:57
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-22 20:27:47
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 15:36:07
Nu vreau sa mi se demonstreze nici ca barbatii inseala, nici ca exista barbati pentru care se poate baga mana-n foc.

Atunci inseamna ca m-ai pacalit. Dupa titlu exact asta pare ca vrei sa afli

Apropo, al meu e total paralel cu calculatoarele si internetul, as astepta mult si bine raspuns iar din cauza asta eu am acces la conturile lui, inchipuie-ti ca are nevoie de ajutor.

Sotul tau are conturi pe site-uri de socializare dar nu se pricepe la internet....atunci banuiesc ca tu i-ai facut conturile... nu inteleg...Iar sotului de ce-i trebuie cont pe site-uri de socializare daca nu le are cu netul? Sa-si faca prieteni cu ajutorul nevestii??

din acelasi motiv pentru care toti oamenii normali isi fac conturi pe astfel de site-uri: sa tina legatura cu prietenii de departe! D'uh!!!!
kitty_krieger
Postat pe 23 Iulie 2010 11:52
cel mai tare topic pana acum

Eu n-am bagat, nu bag si nici nu voi baga mana in foc pentru un barbat. NEVER
Eu is geloasa si egoista in dragoste iar daca a calcat tipu stramb...bye bye ...insa niciodata nu m-am uitat in telefonul lui, niciodata n-am rascolit prin lucrurile personale: calculator, mail...etc. Mi s-ar parea penibil sa il urmaresc, sa incerc sa-i controlez viata. Fiecare din noi are dreptul la ceea ce eu numesc "spatiul vital", la intimitatea personala si la dreptul de a alege cu cine isi petrece timpul.
_Cryssa_
Postat pe 23 Iulie 2010 12:10
eu sincer as baga mana on foc pentru el...dar asta numa' in cazul in care as avea un motiv ca m-a inselat..nu de alta da nu vreau sa arda in foc..vreau sa il casapesc eu!pentru asta da m-as risca sa il salvez din foc..chiar daca asta ar presupune sa ma ard la mana!
size_back
Postat pe 23 Iulie 2010 12:16
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-07-22 20:37:33
De la: rashela, la data 2010-07-22 19:28:44
Este adevarat ca exista barbati care tac si fac. Din punctul meu de vedere, este foarte greu sa-l prinzi. Ori, aici intervine exact ce am spus si mai sus: femeia din prima categorie il va prinde si-si va transforma viata intr-un cosmar. Cea din a doua categorie, neavand motive... va trai in continuare bine mersi. Asemenea barbati, cei care tac si fac, sunt genul care isi "respecta" relatia de acasa si care nu se schimba absolut deloc in comportament. Prin urmare, ce ai avea sa le reprosezi daca totul este foarte bine?


am vazut ca sunt multe femei care continua, desi sunt inselate si o stiu. In special la cele un pic mai in varsta se observa comportamentul asta, pentru ca ajunge sa primeze familia (sa le fie bine copiilor) si gura lumii (vai, ce-o sa zica tzatza Leana de la colt). In legatura cu barbatul care-si "respecta" relatia, teoretic nu e nimic de reprosat. Dar practic...eu am cunoscut un astfel de specimen si afland tot ce face, si cum are o grija imensa sa nu afle sotia, am stat si m-am gandit ca poate pana la urma nu-i atat de rau, femeia aceea nu era aproape deloc afectata. Zic "aproape" pentru ca de un singur lucru n-avea grija: ce boli ii aduce sotiei acasa . Din pacate, am o vaga banuiala ca un astfel de barbat "grijuliu" nu e chiar unic.


ce te mai "mananca"! se pare ca ti-ai extins foarte mult "cercetarile" trecand si la probe practice!
fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Iulie 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare inteligenta si un raspuns gresit sau o intrebare gresita si un raspuns inteligent ? 11 De la: i_andra 5 Martie 2010 16:43
un pic de timp si pt mine pe forum??am nevoie de un sfat!:) multuuuumesccc!!! 26 De la: kudika421339 10 Decembrie 2011 16:09
Iubitul meu si prietena mea 4 De la: Shhh 12 Mai 2010 10:45
nu stiu cum sa procedez.....:( 50 De la: mobilemaimai_no1 4 Octombrie 2011 03:15
O parere va rog.... 87 De la: gigi_oprea 14 Decembrie 2010 20:27