Setari Cookie-uri

ce voi face cu viata mea...

Buna fetelor, am intrat aici pentru ca am nevoie de o parere,un sfat.Prima mea iubire si relatie a fost la varsta de 20 de ani,doi ani am stat la distanta,doar vizitandu-ne,si dupa sa ivit sa ma mut la el,asta fiind acum trei ani.Primul an a fost bine insa dupa au fost certuri asta din cauza mamei lui avand probleme cu alcolul,si treaza facea..asta e firea ei .am plecat cu chirie vreo 7 luni,era greu pentru ca era un singur salariu,deoarece eu am o pensie de boala,datorita starii mele de sanatate.Insa nu regret,ptr ca aveam liniste care conta foarte mult,deoarece din cauza situatiei din casa ajunsesem sa ma balbai pe plan emotiv,aveam frica n mine cum o auzeam beata tipand si facand scandal.Am jurat ca acolo nu ma mai intorc,insa niciodata nu spune niciodata...el lucra la un supermarket si intr-o buna zi tatal lui ia zis ca o sa se deschida un magazin si in localitatea noastra,langa Bucuresti,cand l-am auzit i-am zis ca eu nu vin,si mi-a zis ca daca nu vreau ma duc acasa la mine,eu fiind din alt judet la 300 km.nu a fost frumos din partea lui,pana la urma mi-am incalcat vorbele si ne-am intors inapoi.Aici in casa mai stau si vre-o doi frati de ai lui si maicasa,ca tatal a decedat,dar cum la gramada nu miroase a bine,stiti cum e la comun,unu pune la facturi ,celalalt ca nu are si de genu,toata iarna asta am stat fara gaze deoarece a fost o factura uriasa...am trecut peste toate insa ajung la gandul ca nu ma merita,prin faptul ca am ajuns iar aici,si ca a facut rata sa si ia masina fara ca eu sa fiu de acord,facaandu-mi mie o surpriza,si cu situatia din casa am ajuns sa ii reprosez,si mi-a zis ca daca m-am saturat el nu ma obliga sa stau.De iubit ma iubeste,stie ca nu am voie la efort,sa am un job,nu mi a reprosat niciodata,insa oricat m-ar iubi eu cred ca ar fi facut mai mult...daca nu sunt orgolioasa.Chiar nu stiu ce sa fac cu mine,sa plec de aici,sa incep o alta viata...imi este foarte greu ...daca ma puteti ajuta cu sfaturi imi vor fi de folos si multumesc ca a-ti citit aceste fraze atat de lungi. Oricum eu o sa stau de vorba foarte serios cu el,dar pe langa am nevoie de pareri.va multumesc
kudika503694
Postat pe 21 Aprilie 2015 17:51
De la: kudika503694, la data 2015-04-21 17:51:30Buna fetelor, am intrat aici pentru ca am nevoie de o parere,un sfat.Prima mea iubire si relatie a fost la varsta de 20 de ani,doi ani am stat la distanta,doar vizitandu-ne,si dupa sa ivit sa ma mut la el,asta fiind acum trei ani.Primul an a fost bine insa dupa au fost certuri asta din cauza mamei lui avand probleme cu alcolul,si treaza facea..asta e firea ei .am plecat cu chirie vreo 7 luni,era greu pentru ca era un singur salariu,deoarece eu am o pensie de boala,datorita starii mele de sanatate.Insa nu regret,ptr ca aveam liniste care conta foarte mult,deoarece din cauza situatiei din casa ajunsesem sa ma balbai pe plan emotiv,aveam frica n mine cum o auzeam beata tipand si facand scandal.Am jurat ca acolo nu ma mai intorc,insa niciodata nu spune niciodata...el lucra la un supermarket si intr-o buna zi tatal lui ia zis ca o sa se deschida un magazin si in localitatea noastra,langa Bucuresti,cand l-am auzit i-am zis ca eu nu vin,si mi-a zis ca daca nu vreau ma duc acasa la mine,eu fiind din alt judet la 300 km.nu a fost frumos din partea lui,pana la urma mi-am incalcat vorbele si ne-am intors inapoi.Aici in casa mai stau si vre-o doi frati de ai lui si maicasa,ca tatal a decedat,dar cum la gramada nu miroase a bine,stiti cum e la comun,unu pune la facturi ,celalalt ca nu are si de genu,toata iarna asta am stat fara gaze deoarece a fost o factura uriasa...am trecut peste toate insa ajung la gandul ca nu ma merita,prin faptul ca am ajuns iar aici,si ca a facut rata sa si ia masina fara ca eu sa fiu de acord,facaandu-mi mie o surpriza,si cu situatia din casa am ajuns sa ii reprosez,si mi-a zis ca daca m-am saturat el nu ma obliga sa stau.De iubit ma iubeste,stie ca nu am voie la efort,sa am un job,nu mi a reprosat niciodata,insa oricat m-ar iubi eu cred ca ar fi facut mai mult...daca nu sunt orgolioasa.Chiar nu stiu ce sa fac cu mine,sa plec de aici,sa incep o alta viata...imi este foarte greu ...daca ma puteti ajuta cu sfaturi imi vor fi de folos si multumesc ca a-ti citit aceste fraze atat de lungi. Oricum eu o sa stau de vorba foarte serios cu el,dar pe langa am nevoie de pareri.va multumesc



Daca te iubea, nu iti spunea ca poti pleca,daca nu iti convine situatia in sine!!!Punct.
kudika_15804
Postat pe 21 Aprilie 2015 18:23
ma curcubeu nu te mai baga ma fata tu sa vorbesti despre situatii ce nu le cunosti cu adevarat,,incearca sa gandesti si sa ti dai seama ca nu auzi decat o varianta,numai da tu verdicte pe jumatati de masura,,incearca sa te apti sa ti mai dai cu parerea crezand ca daca cer unii o parere tu trebui sa o si dai desi cealalta parte nu o cunosti
kudika_982635
Postat pe 21 Aprilie 2015 19:37
vorbeste cu el nu cu noi,,noi nu avem pareri ca nu cunoastem situatia,nu l cunoastem pe el nu cunoastem varianta lui,,tu il cunosti nu noi
kudika_982635
Postat pe 21 Aprilie 2015 19:40
Intradevar asa este,dar pe langa pt mine conteaza si sfatul unei persoane,cu cat este mai in varsta cu atat mai mult.Multumesc ptr raspuns
kudika503694
Postat pe 21 Aprilie 2015 21:24
cu cut este mai in varsta cu atat mai mult nu ar trebui sa si dea cu parerea desprea oameni ce nu i cunoaste,,,

iar tu nu ar trebui sa ei in considerare o parere bazata pe auzul unei singure parti
kudika_982635
Postat pe 21 Aprilie 2015 21:56
De la: kudika503694, la data 2015-04-21 17:51:30Buna fetelor, am intrat aici pentru ca am nevoie de o parere,un sfat.Prima mea iubire si relatie a fost la varsta de 20 de ani,doi ani am stat la distanta,doar vizitandu-ne,si dupa sa ivit sa ma mut la el,asta fiind acum trei ani.Primul an a fost bine insa dupa au fost certuri asta din cauza mamei lui avand probleme cu alcolul,si treaza facea..asta e firea ei .am plecat cu chirie vreo 7 luni,era greu pentru ca era un singur salariu,deoarece eu am o pensie de boala,datorita starii mele de sanatate.Insa nu regret,ptr ca aveam liniste care conta foarte mult,deoarece din cauza situatiei din casa ajunsesem sa ma balbai pe plan emotiv,aveam frica n mine cum o auzeam beata tipand si facand scandal.Am jurat ca acolo nu ma mai intorc,insa niciodata nu spune niciodata...el lucra la un supermarket si intr-o buna zi tatal lui ia zis ca o sa se deschida un magazin si in localitatea noastra,langa Bucuresti,cand l-am auzit i-am zis ca eu nu vin,si mi-a zis ca daca nu vreau ma duc acasa la mine,eu fiind din alt judet la 300 km.nu a fost frumos din partea lui,pana la urma mi-am incalcat vorbele si ne-am intors inapoi.Aici in casa mai stau si vre-o doi frati de ai lui si maicasa,ca tatal a decedat,dar cum la gramada nu miroase a bine,stiti cum e la comun,unu pune la facturi ,celalalt ca nu are si de genu,toata iarna asta am stat fara gaze deoarece a fost o factura uriasa...am trecut peste toate insa ajung la gandul ca nu ma merita,prin faptul ca am ajuns iar aici,si ca a facut rata sa si ia masina fara ca eu sa fiu de acord,facaandu-mi mie o surpriza,si cu situatia din casa am ajuns sa ii reprosez,si mi-a zis ca daca m-am saturat el nu ma obliga sa stau.De iubit ma iubeste,stie ca nu am voie la efort,sa am un job,nu mi a reprosat niciodata,insa oricat m-ar iubi eu cred ca ar fi facut mai mult...daca nu sunt orgolioasa.Chiar nu stiu ce sa fac cu mine,sa plec de aici,sa incep o alta viata...imi este foarte greu ...daca ma puteti ajuta cu sfaturi imi vor fi de folos si multumesc ca a-ti citit aceste fraze atat de lungi. Oricum eu o sa stau de vorba foarte serios cu el,dar pe langa am nevoie de pareri.va multumesc

Pai daca ai pus atata suflet fiind prima ta iubire...cum ai ajuns sa scrii pe sait de socializare...si nu discuti cu inculpatul yoate cele..parerea lui conteaza?!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Aprilie 2015 04:05
De la: kudika503694, la data 2015-04-21 21:24:35Intradevar asa este,dar pe langa pt mine conteaza si sfatul unei persoane,cu cat este mai in varsta cu atat mai mult.Multumesc ptr raspuns



Drag amea,nu ma voi dezice de ceea ce am tastat anterior,caci atunci cand respecti o relatie,nu ii spui partenerului ceea ce ti s-a spus cat se poate de clar!!!Si stii de ce??Pentru ca Iubirea nu permite asa ceva!!NICIODATA!!Iubirea cere sa se gaseasca solutii pentru rezolvarea tuturor problemelor,care pot aparea intr-o relatie,la un moment dat!!Iubirea inseamna lupta cu nemultumirile!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Aprilie 2015 07:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce metode de seductie credeti ca prind??? 137 De la: pacifista 8 Septembrie 2009 09:47
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47
dilema 12 De la: naturally 30 Septembrie 2010 01:01
astept si eu o parere... 15 De la: pickard 6 Februarie 2011 21:18
E suparata pe mine, flori, culori ? help. 16 De la: james_zelo 10 Februarie 2010 03:49