M macin ceva de mult timp

Bun ziua tuturor.
Nu știu dac postez n categoria care trebuie, nu știu exact de la ce este problema. Știu c sunt nc tnar, am vrsta de 18 ani, aproape 19 și sunt n clasa a 12-a.

Pot s spun c de la nceputul liceului sunt ndrgostit de o fat de la mine din clas și știu sigur c nu pot fi cu ea, am avut o tendinț de a ncerca, dar ea este oricum din alt oraș, nu prea avem cum s ne ntlnim, are alte grupuri fiind n cellalt oraș, prieteni pot s spun 'mai mari'. Pare o fat super ok, cuminte s spun așa, vorbim mai mereu, ne nțelegem bine dar nu pot s scap cu gndul c sunt ndrgostit de ea, am avut alte relații ntre timp, dar degeaba. mi place prea mult, ncerc s am alte activitți dar efectiv nu pot. Așa e tinerețea cum ați spune mulți - dar efectiv nu știu cum aș putea s scap.

Nu știu care e cauza de m simt prost n fiecare zi, totul merge ok, dac aș sta s m gndesc ce e prost n viața mea s știu de la ce vine, nu-mi dau seama. Nu știu dac e din cauza acestei fete sincer, e aiurea c m gndesc destul de mult la ea. Nu știu ce e depresia sincer, dar sper s nu am. Nu nțeleg ce m face s m simt att de trist, prieteni am cu care m nțeleg, nu-mi lipsește nimic, dar parc nu am chef de viaț (nu m gndesc la suicid sau alte prostii, sunt excluse). Aș vrea s m apuc de sal, s-mi caut activitți, dar probabil, ca de fiecare dat, va fi o bucurie de moment. Nu știu ce tot am, cteva sfaturi?

Mulțumesc pentru timpul acordat!
kudika_1018363
Postat pe 17 Septembrie 2016 17:52
Bun! Ea știe de sentimentele tale?Prerea mea este c ar trebui s afle dac nc nu știe și dac e posibil sau nu o relație,vei afla dup.ncercarea,vin n-are.
dark-angel
Postat pe 2 Octombrie 2016 14:59
Risti o prietenie, dar poti castiga o relatie de iubire. Fetele, de obicei cauta parteneri..cel putin de conversatii, mai varstnici decat ele. Acum, noi, in spatiul virtual nu putem decat sa-ti uram succes pt ca nu cunoastem prea multe detalii, ce imagine ai tu in ochii ei, cat de bine i-ar fi ei alatri de tine.. Personal, am trecut printr-o experienta de genul asta si am ajuns sa format cuplu..dar pt scurta periaoada. Joaca-ti sansele si dai de inteles ca ii esti mai mult decat o simpla amica, dar totul delicat prin gesturi. Succes ;)
Darius_
Postat pe 3 Octombrie 2016 23:09
De la: kudika_1018363, la data 2016-09-17 17:52:20Bun ziua tuturor.
Nu știu dac postez n categoria care trebuie, nu știu exact de la ce este problema. Știu c sunt nc tnar, am vrsta de 18 ani, aproape 19 și sunt n clasa a 12-a.

.........................................................................

Tinere, esti la varsta, la care, inerent, apar astfel de iubiri si fierberi, vor trece, cu siguranta, trebuie sa ai rabdare cu tine ! Scoala te va ajuta, daca te concentrezi asupra studiului ! Ca parere personala, relatiile traite la distanta sunt un fiasco, tinere, nu te amagi singur !

Poti pastra relatia de amicitie si colegialitate, de ce nu, si vei vedea cum vor decurge evenimentele !Nu iti face sperante desarte ! Ar trebui sa ai alte preocupari in aceasta perioada, te asteapta un examen destul de important !Totul este trecator in viata, numai dezvoltarea ta va ramane trainica !Vei invata toate acestea ! Suferi, nu ? Nu-i nimic, si noi, cei maturi, am suferit la varsta respectiva, dar uite ca nu am murit !
kudika_15804
Postat pe 4 Octombrie 2016 07:26
Salut. Pe scurt, esti tanar. Nu mai sta atat sa coci o idee sau un prim pas. Nu cred ca ai sa strici ceva daca pui o intrebare sau doua mai directa. Poate iesi cu orgoliul un pic sifonat, dar eu cred ca toti paitm asta in viata. Macar o data de doua ori .
kudika_1019561
Postat pe 21 Octombrie 2016 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce ziceti? 10 De la: felixcat 20 Iulie 2009 16:47
penibilul :( 12 De la: Summer_ 2 Septembrie 2009 18:50
Poti iubi 2 barbati in acelasi timp? 3 De la: mia200000 23 Noiembrie 2008 15:47
buna 6 De la: quantex 11 August 2009 17:36
relatia mea 5 De la: kudika487224 26 Februarie 2012 11:47
Setari Cookie-uri