Setari Cookie-uri

cum sa il aduc inapoi?

de o saptamana plang intruna....sper sa imi treaca sau mai bine zis sper sa se intoarca el la mn.....Este mult de povestit,dar o sa incerc sa fac un rezumat.El m-a iubit ..sunt sigura...acum nu stiu dk mai simte la fel,dar partea cea mai dureroasa pt mn e k acum realizez si eu kt de mult il iubesc.Nu am cine stie ce experinte..am 19 ani ..el 20 ...am avut o relatie de 10 luni ..ne-am despartit...ne-am impacat dupa 7 luni am stat 1 luna jum si acum el mi-a zis k vrea o pauza....k vrea sa fie singur.Nu pot sa inteleg schimbarea asta radicala,de cand si-a luat masina si a incpeut sa iese in orash mai des ..a inceput sa ii placa viata de orash s-a schimbat,nu mai e acel baiat ..care facea orice pt mine..mi-a zis k nu ne despartim doar luam o pauza,dar sufletu meu presimte altceva:(.....sper doar s ase intoarca....ma abtin sa nu il sun sau sa iau legatura cu el ....cu toate ca cateodata imi vine sa ma duc direct la el si sa l impor sa ne impacam.A vazut knd plangema in hohote pt el ...a fost uimit ..pt k el nu credea k il iubesc atat de mutl..defapt nu ii aratsem pt k nici eu nu stiam ..e foarte greu..PE CAT E IUBIREA DE FRUMOASA PE ATAT E DE GREA:((....nush ce sa fac ..simt nevoia sa ma descarc....nu mai mananc ,nu mai am chef de scoala..de nimic....doar stau si ma rog...daca aveti vreun sfat care ar putea sa ma ajute ...va multumesc anticipat
dalma
Postat pe 7 Ianuarie 2008 15:47
Parerea mea este sa il lasi in pace...te va aprecia enorm cand o sa isi dea seama ca masina ii aduce doar fete care vor plimbate si atat.Cand va vedea ca nu are cu cine sa vorbeasca despre problemele lui isi va da seama ca tu intr-adevar tineai la el.Momentan probabil este orbit de distractiile ieftime care s-au ivit.Tu trebuie sa iti continui viata si sa realizezi ca totusi sentimentele lui nu erau asa puternice daca te-a dat la o parte pt plimbari, iesiri, viata de oras.Gandeste-te bine, esti tanara si sigur daca te uiti in jurul tau vei vedea si altceva ;)
Krissuletz
Postat pe 7 Ianuarie 2008 16:32
Din c mi-au spus shy mie prietenii atunci knd am trecut prin c treci u acum...shy este f adevarat k..cel mai bine e sa-tzi vezi d viatza ta..pt k e foarte frumoasa dk shtii cum s-o traieshti,dk a cerut o pauza..e clar k nu mai simte acelashy lucru pt tn(asta in kz k te-a iubit cu adevarat,deshy ma indoiesc).Vei suferi o perioada pt k e inevitabil orice ai face..dar makr inceark sa-ti ocupi timpul cu orice shy s te gandeshti mai mult la persoana ta!Iar atunci knd se va intoarce la tine...va fi prea tarziu(adik asta sper,s nu accepti pt k nu merita)Shy o noua dragoste va veni knd t vei ashtepta mai putzin..;) Sper sa-tzi fie d folos c ti-am spus ...take care:*
annaconda
Postat pe 7 Ianuarie 2008 18:52
multumesc pt sfaturi!!!..probabil o sa gandesc si eu ca voi dupa ce o sa imi treaca...am momente cand sunt mai optimista,dar mai sunt unele in care chiar am impresia k nu mai e nici un viitor.De faptul k m-a iubit sau nu ,sunt sigura....ca sa va zic asa ...cele 10 luni nu am stat in acelasi orash..el venea pe fiecare weekend doar sa se intalneasca cu mn ,nu conta daca era frig sau cald..venea...primele 3 luni am stat zi de zi la tara,apoi a inceput scoala si facea naveta de la vreo 180 de km pt mine,eu atunci eram altfel ...si acum ne-aam impacat,dar si-a luat masina inainte sa ne impacam noi ...a avut o perioada de distractii inainte in care statea cu fete numai pt un scop anume ...apoi ne-am impacat noi si se cumintise,dar am continuat sa iesim in orash...cu prietenii lui ,cu ai mei ..mai iesea si singur..k nu sunt posesiva.Acum mi-a zis k e confuz Ciudat este k acelasi lucru l-am facut si eu la prima despratire ..multi mi-au zis k se razbuna pe mine,eu nu il cre din stare de asta...orricum ma rog la Dumnezeu sa imi dea putere..ma gandesc numai la le ..adorm cu el in gand ..ma trezesc la fel ....cu lacrimi in ochii...nu prea pot sa dorm....Mai am anul asta si bacul:(
dalma
Postat pe 8 Ianuarie 2008 14:36
Bacul ar fi un motiv in plus s te gandeshti la tine...shy la c vrei s faci...nu t mai uita in urma,nu t mai gandi la ce a fost ,la c a facut el pt tine..important e ce faci u acum in conditiile in kre el se poarta nu tocmai normal cu tine.Lasa-l uita-l...pune mana shy invatza pt k e la mijloc viitorul tau crede-ma..shy ai s vezi c bine iti e..t poop:*
annaconda
Postat pe 8 Ianuarie 2008 20:52
multumesc fetelor....eu incerc sa ma gandesc la orice altceva .dar orice lucru imi aduce aminte de el ...si nu pot sa pricep cum a disparut iubirea lui dintr-o data.....sau poate e confunz si inca ma iubeste.....Recunosc k daca mi-ar cere iertare acum si mi-ar dovedii k ma iubeste l-as ierta...chiar daca nu ar trebuii ..dar asta e IUBIREA..si in plus si eu l-am last odata pe el ...exact cand i-a fost mai greu....am gresit :(recunosc si imi pare rau:(....doar ma rog sa am putere sa ma concentrez pe carte ...si o sa vina si iubirea la mine....va pup:*..avetzi grija de voi

Postat pe 9 Ianuarie 2008 15:33
Draga sw33t elly, stiu si eu ca e foarte greu sa 'dispara' iubirea dintr-o data,dar mai ales sa accepti lucrul asta.Imi pare rau de tine ca suferi mult,se vede dupa cum scrii,dar o sa iti spun direct:e un semnal,mai mult decat subtil, ca NU TE MAI VREA!Ce inseamna pauza aia?!El crede ca luati o pauza si apoi se intorce la tine?!Gresit!Daca ii trebui fitze si aventuri,lasa-l sa aiba, caci tu nu esti dispusa pt asa ceva.Sunt sigura ca sunt alti baieti care abia asteapta sa iasa cu tine la un suc,asa e?Da-ti TIE o sansa de o dragoste care sa merite!
emyia
Postat pe 10 Ianuarie 2008 12:07
Draga mea, cat de asemanatoare este situatia ta cu a mea...sa citesti la "m-a parasit..ok..il vreau inapoi"...exact aceeasi situatie..hai sa-ti spun ceva, indiferent de sfaturile care le primesti aici, pana nu-ti dai tu singura seama ca nu te merita...tot o sa suferi dupa el.Asa eram si eu, citeam sfaturile de la fete, le dadeam dreptate si ziceam :gata, adio, nu ma merita..dar mai tarziu cand imi aducem aminte de el iar plangeam ca o proasta...pana mi-am dat seama singura ca nu ma merita...si asa mi-am revenit, poate eu plang dupa el si el in clipa aia rade si se distreaza..am vazut ca mi-ai lasat un comm la blog-ul meu..poate sfaturile pe care mi le-ai dat mie, ar tr sa le pui si tu in aplicare...take care!

Postat pe 10 Ianuarie 2008 14:02
stiu....sunt constienta uneori ..cum ai zis si tu ...va dau dreptate voua care imi dati sfaturi ......dar pana nu o sa simt eu asta singura ..nu o sa imi treaca...uneori imi e mai bine dar de exemplu astazi ....numai la el m-am gandit ...nu era secunda in care sa nu ma gandesc la el ......imi vin in minte toate clipele frumoase cu el .....si zic "ce frumos era ,de ce nu mai poate fii ca inainte?!?"..oare de ce e soarta asta asa cruda?:(.......poate o sa imi treaca ...si peste cativa ani o sa zambesc knd o sa imi aduc aminte ...dar acum simt o durere in suflet ..niciodata nu am crezut k o sa reactionez asa si nici k imi va face el mie asa ceva.......e prima iubire din viata mea chiar daca nu am avut relatii intime..pt k si asta am apreciat la el ...a zis k ma asteapta ..k nu sta cu mn pt asta....si a stat 10 luni fara..i-am dat si voie sa se duca k doar e baiat ..dk eu nu eram sigura k vreau sa fac pasul acela....oricum ....nu toate avem norocul sa ramanem cu primele iubiri....v-am pupat si aveti grija de voi
dalma
Postat pe 10 Ianuarie 2008 19:16
m-am abtinut sa il sun sau pur si simplu sa ii dau beep...nici el nu mi-a dat.....si stau pe invisible pe mess...si il vad ....deci durere mai mare nush dk exista..stau si ma uit la id lui si ma bufneste plansu ...as vrea sa vb cu el sa ii spun ce simt sa vad dk si-a mai schimbat parerea...dar ma abtin......
Chiar dk vorbesc si cu prietenele mele ..simt nevoia sa ma descrac mai tot timpul si din aceasta cauza si vb aici.....tot timpul vb de El .....nu mai pot ..uneori simt k nu mai am forta....
dalma
Postat pe 10 Ianuarie 2008 19:43
Sw33t_elly , crede`ma , este teribilismul varstei! Am prieteni cu masini , mai mari chiar decat fostul tau iubit...si sunt niste ametiti! El a descoperit acum ceva nou , ca se poate distra , ca poate impresiona fetele cu masina lui...asa gandeste cu siguranta , il incanta genul asta de viata si eu una nu cred k se va trezi prea devreme! Este si destul de tanar , si dupa cum toate stim , in majoritatea cazurilor baietii se maturizeaza mai greu. E usor de zis sa nu te consumi , stiu cum e , incearca totusi sa fii putin egosita. Am trecut si eu printr`o perioada de genul asta cand as fi vrut sa ii vb si nu puteam...as fi vrut sa spun atatea...si nu aveam cui. Probabil k dak ai fi avut relatii intime cu el ai fi suferit mai mult , si da , ai dreptate , nu prea multe raman cu prima iubire , si dupa parerea mea nici nu e indicat neaparat. O sa ai timp sa mai cunosti si alti baieti , o sa si suferi iar , k asta`i viata...dar o sa inveti din experientele tale si vei deveni mai puternica.Incearca sa uiti...desi sfaturile sunt bune...numai si numai timpul te poate ajuta ! Pretuieste`te totusi mai mult , asta e defectul femeii...adesea uitam sa o facem. Te pup! Bafta!
Kittynelle
Postat pe 10 Ianuarie 2008 20:37
BACUL!! e cuvantul de care se leaga viitorul tau!! trec printr o situatie aprox similara in sensul ca am aceeleasi suferinte...nu pot sa manac sa dorm etc...oricum..importanta acum esti tu si viitorul tau...nu poti sa ti risti vitorul pt cineva pt care masina si distractia reprezinta totul.
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2008 15:31
ai 19 ani, esti foooooooarte tanara, si de barbati e plina lumea! deci, lasa supararile, ca n-ai de ce, vezi-ti de invatat, ca mai tarziu s-ar putea sa fie prea tarziu pentru asta, si nu te mai chinui sa-l aduci inapoi! daca te-ar iubi, ar veni el singur, sau, si mai bine zis, n-ar fi plecat.

Postat pe 6 Februarie 2008 17:35
Il vrei inapoi?
Atunci ignora-l,insa nu in totalitate-din cand in cand mai da-i cate un impuls,ca sa il induci in eroare,si atunci el se va intreba:"oare ce simte pentru mine?ma mai vrea?"
El e sigur ca tu il iubesti,poate e prea sigur.
Indiferenta il va aduce inapoi.Daca nu vine,nu te merita.Poate meriti ceva mai mult.Indreapta-ti privirea spre alte lucruri ce le ai de rezolvat si umple-ti timpul.
Nu il mai face sa creada ca el e pe primul loc in viata ta!
Vei vedea rezultate!BAFTA!
mynna
Postat pe 4 August 2008 18:49
E cam tarziu ptr. raspuns,dar sunt sigura ca va fii de folos altora.
mynna
Postat pe 4 August 2008 18:50
MA NUMESC SEBI AM 20 DE ANI SI TREC PRIN CEVA ASEMANATOR,AS VREA SA POT VB CU U AM NEVOIE DE SFATURI SI EU NE PUTEM DA UNU ALTUIA DAR TE ROG DA-MI UN MSG PE NR ASTA 0743685066 SI AM SA TE SUN EU MA ROG SA CITESTI MSG ASTA CARE TIL LASA PTR CA E NEVOIE ASTEPT CU NERABDARE MSG U PWP SI O SA FIE BN DOAR TRIMITEMI MSG OK POOOOOOP

Postat pe 14 August 2008 17:44
nu mai are rost sa mai postati k s-a terminat totul.acum totul e ok .oricum va multumesc .take care:*
dalma
Postat pe 15 August 2008 16:43
darga mea sw33t elly parerea mae e ca si a fetelor trebuie sa il lasi in pace un timp sa isi de-a seama ca de fapt pe tine te iubeste!!!daca tu tot timpul il suni nu faci altceva dcat sa te injosesti infata lui.trebuie sa ai un pic de orgoliu sa vada ca ai si tu mandria ta.asculta de sfaturile fetelor si totul va reveni la normal iar daca nu atunci nu te intrista capul sus esti tanara si viata merge inainte!!!



te pup si ai grija ce faci!!!
aurrorandreea
Postat pe 15 August 2008 22:24
Esti inca la inceput de drum.Esti tanara, sunt sigura ca si frumoasa si desteapta nu trebuie sa iei lucrurile in tragic.Eu am 28 ani, am avut o relatie de 7 ani la care i-am pus punct in ziua in care a ridicat tonul la mine in fata alor mei . Atunci mi-am dat seama ca trebuia sa o fac de mult , din ziua in care m-a inselat si eu ,ca o proasta l-am crezut cand a pomis ca nu se va mai intampla.Dar ,din clipa aceea relatia noastra nu a mai fost la fel niciodata.Stiu ca la inceput este greu(eu chiar m-am imbolnavit si am slabit 12 kg),chiar daca imi venea sa mor de dorul lui , nu ii raspunde-am la telefon ca stiam ca am sa cedez.A fost crunt.Am avut langa mine parintii ,fratele si prietenii.Ei m-au ajutat sa trec peste tot.Acum vorbim la telefon,chiar mai iesim la o cafea ,si inca mi se strange inima cand din greseala ma atinge,sau ii aud vocea.Nu am sa uit niciodata ce am simtit pt el, dar nici cat rau mi-a facut.Gresala mea a fost ca l-am pus mai presus de mine.Doar el conta si nimic altceva.In viata in afara de familia ta nimeni nu merita sa -i acorzi incredere si sa-i pui inima pe tava .Barbatii in nici un caz.Dumnezeu spune sa ierti dar sa nu uiti niciodata.Fa asa ,este cel mai bine pt tine.TU contezi ,nu el.distreaza-te cat mai mult fara a leza pe cineva. O sa intalnesti noi iubiri acolo unde te astepti cel mai putin.Trebuie doar sa ne uitam in jur.Fi vesela ,optimista,fi frumoasa ,ai incredere in tine.Cineva ,undeva te merita si te asteapta
ingeras80
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:12
mai bine ia-ti unul nou

Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:32
nu m-am impacat cu el ,mi-am dat seama ca nu merita si te sfatuies si pe tine sa te gandesti bine daca merita sa suferi atat.acum o luna a incercat sa vada daca mai vreau sa ma impca cu el ,dar chiar nu merita ,o sa imi gasesc pe cineva mai bun ,daca te face s suferi lasa-l k nu merita ..cine te iubeste nu o sa te faca sa plangi.ai grija de tine:*.ps:daca mai vrei sa mai afli ceva .lasa-mi un mesaj
dalma
Postat pe 23 Noiembrie 2008 21:43
Ingeras80, ai mare dreptate! Si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum e. Mi-au trebuit luni intregi sa-mi revin, sa-mi dau seama ca lumea nu s-a sfarsit daca noi ne-am despartit. Sw33t_elly si ingerasmic, o sa vedeti ca o sa iesiti mai puternice din relatiile astea si ca...e cineva pus deoparte si pentru voi!
1985camelia
Postat pe 23 Noiembrie 2008 22:18
Off fata..stiu kt iti e d greu si eu sufar enorm ptr un baiat kre si-a dorit enorm d mult s fie q mn ..dar intr-o zi nusj c s-a int si ne-am km indepartat aqm..nusj c simte si dk m simte cva ptr mn dar eu il vreau inpoi ptr k`l iubesc enorm..am indurat si umilinte ptr al avea din nou langa mn dar pana aqm..nu prea am avut rezultate prea buna dar tot lupt..indiferent d situatie lupt ptr ceea ce iubesc ptr ceea ce vreau s am.asa ar fi bn sa faci si tu,parerea mea LUPTA PTR.EL!!
Nicoleta17
Postat pe 24 Noiembrie 2008 00:25
dar altii nu mai gasiti ? te-ai gandit ca poate pe el in doare undeva de tine ? nu ar fi mai bine sa iti traiesti viata ? de ce vrei sa il aduci inapoi? crezi ca el este alesul ? no way....ce fete pesimiste...stai sa iti zic o vorba : ,, if you love somethin, let it go. if it comes back, it's yours, if it doesn't, it never was ''

Postat pe 24 Noiembrie 2008 00:51
corect Georgia.dar cel mai greu e sa renunti atunci cand ai senzatia ca e el The One, ca te intelege din priviri,ca te simte,ca e alaturi de tine oricand simte ca ai nevoie,ca te completeaza perfect..eu o sa innebunesc daca nu aflu sigur daca e EL sau nu...
DeeaCatalina
Postat pe 24 Noiembrie 2008 00:59
Sant doua variante dupa parerea mea: ori mai exista cineva in viata lui,ori a dat de distractie si vrea omul sa se distreze.Daca tu simti ca te-a iubit, fii sigura ca nu dispari usor cel putin din mintea lui.Am trecut de cateva ori prin asa ceva, si din propria experienta pot sa te asigur ca e cxel mai bine sa il lasi sa se desfasoare. Daca nu vrea sa te piarda, nu o sa te piarda.Ai plans, si stie ca-l iubesti, ba chiar foarte mult.Sa nu mai faci asta in fata lui!!!!Daca a vrut pauza, e clar ca s-a speriat de cat de mult suflet ai pus in relatie.Deci...nu vrea stabilitate. Un sfat f bun as putea sa-ti dau: nu il cauta sub nici o forma(se va mira poate ca nu o faci si te va contacta la un mom dat), fii doar intelegatoare ca o prietena cand are nevoie de tine, si nu fa pe iubita geloasa si disperata.asa il indepartezi. Oamenii daca se intorc la cineva din trecutul lor, se intorc la o persoana care nu i-a tinut cu forta, care a fost tandra si cerebrala si echilibrata.Asta cautam toti. Distractia vine si trece .Ii vei atrage atentia prin absenta si nu prin insistente sau prin lacrimi siroind.Atentie! vrea o femeie independenta si greu de cucerit! Lasa-l sa munceasca putin la asta daca revine.Sper sa fi fost de ajutor.Desi e greu si suferi,asta te intareste ca persoana pt viitoarele relatii.Asa capeti experienta.Pune manutza si invatza ! Nu e el...vor mai fi si altii.Ia bacul si intra la o facultate!Ai sa ai de unde alege acolo.Pariu! Pup copilutz!Capusorul sus!Si nasucul si mai sus!
Denicsa
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:16
multumesc pt sfaturi,dar am trecut demult peste asta chiar la 1-2 luni dupa despartire pt k mi-am dat seama k nu e iubire ceea ce simteam pt el.Sunt constienta ca am doar 19 ani si am viata inainte sa cunosc destui baieti.Si pot sa spun ca el chiar vrea sa ne impacam ,chiar m-a cautat si mi-a zis ca am fost si sunt singura la care a tinut ,dar i-am zis k nu mai e nimic.Viata e prea frumoasa sa o irosim pe lacrimi.take care
dalma
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:37
sincer sunt aprope cam in aceasi situatie!cred ca ar trebui sa l lasi in pace da nu siu daca poti ca nici eu nu prea pot!sa asteptam si reactiile lor ar trb nu?

Postat pe 10 Ianuarie 2009 23:38
Da-l in branza!!!!!!!!!
La-s k se intoarce el,e speriat k a inceput sa simta k incepi sa faci parte din el de aia fuge.........
Vine el napoi sii ii dai o mama de bataie si il iei inapoi la tine...........
Dak nu vine si mai bine este altul!!!!!!!!!!!
numai fii suparata esti prea draguta si pretioasa k sa suferi!!!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:16
cam prin asta trec si eu...ne am despartit de cateva zile si nu reusesc sa imi revin..nu ma pot gandi al altceva...am incercat sa ies cu alti baieti dar nici un rezultat... eram obisnuita sa vb cu el in fiecare zi la telefon sa vb pe mess...dar acum...as vrea cateva sfaturi ar fi mai bn sa cedez si s vb cu el sau sa incerc sa il uit:D

Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
incompatibilitate... 18 De la: oanissima22 31 Martie 2009 12:51
pe locul 2 29 De la: Shhh 27 Ianuarie 2010 20:25
oare ma iubeste in adanul inimii lui 31 De la: mimi_ca29 7 Decembrie 2010 08:27
plizzzz.... 4 De la: mihablonda 4 Mai 2010 14:14
ce se va intampla oare???? 131 De la: stickwitu_ra 13 Septembrie 2010 21:51