Setari Cookie-uri

soacra ma scoate din minti!

si eu am stat cu parintii lui o perioada si pot sa zic ca acum am iertat, dar nu am uitat de tot niste chestii. mai am unele resentimente, care cred ca o sa treaca cu timpul.dar stiti cum este, roata se intoarce la un moment dat in viata......va veni si timpul cand parintii lui vor avea nevoie de ajutor...si cine o sa ii ajute? noi, bineinteles. si cred ca eu mai mult decat toata familia lor cu care mi-au impuiat capul cat de minunata este dar care nu a facut nimic cand aveau cu adevarat nevoie de ajutor. ei au avut doar rude care i-au folosit, in timp ce pe mine ma ignorau si ma tratau ca pe o straina. cand au nevoie de ajutor, unde sunt minunatele lor rude?au disparut in ceata......
mkdisk
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:55
speechless vorbesti exact ca la 20 de ani! barbatii nu se rup asa de usor de mamitzica lor, asa ca ai mult de tras cu ea. Mai asteapta pana sa vezi dc merita sa faci pasul catre casatorie sau nu.
vikidutza
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:09
Macar sotul tau este alaturi de tine. eu as fi avut mari probleme cu potentiala soacra, mai ales ca el nu concepea sa plece de langa ea. puteam eu sa am un palat cu multe camere - el nu o paraseste pt ca ea e despartita si poate intra in depresie, poate se sinucide... oricum, dupa o relatie f lunga, maica-sa bineinteles ca si-a bagat coada si totul s-a terminat. asa ca mare grija..... umbla liber in natura si este dotat cu o vulpe de mama... desi n-ar parea la prima vedere....
alecsalina
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:32
(referitor la mesajele postate de speechless)
alecsalina
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:35
Buna!!! sa stii ca esti intr-o situatie delicata, singurul sfat pe cate ti-l va da toata lumea care va citi acest topic va fi "incercati sa va mutati doar voi doi, oricat de greu va va fi!!!"
Ei bine cazul meu e diferit dar are tangenta cat se poate de mult cu cazut in care esti tu: suntem de 2 ani impreuna, primul a fost la distanta deoarece eram in orase diferite la facultate iar cand a terminat si a venit cu serviciul in orasul in care eu studiez ne-am bucurat foarte mult...Totul a fost bine si frumos pana prin decembrie eram o familei: prietenul meu, eu si fratele lui, era bine... Cu parintii lui ma inteleg foarte bine si parintii mei accepta relatia noatra dar fratele lui s-a schimbat radical. Desi este mai mare se comporta ca un copil si face faze marunte care ar supara pe oricine. Crede-ma ca e mai rau ca o soacra, se baga in toate discutiile noastre si in toata treaba noastra, il intereseaza tot, se baga in seama, se autoinvita, face propuneri de iesit in oras desi stie ca eu am de invatat pentru examene sau ceva...e disperare!!! Singura faza e ca ei stau amandoi cu chirie iar eu stau in camin asa ca trebuie sa tac si sa inghit toate fazele adica sa nu il bag in seama si sa nu-i dau apa la moara...crede-ma ca ma scoate din pepeni!!! Acum sunt plecata din tara o sa vina si prietenul meu la mine sa facem impreuna concediul si sa vezi ca fratele lui s-a autoinvitat, crede-ma ca nu am mai rezistat si am rabufnit, singura mea replica a fost: "eu stiu ca un cuplu e format din 2 persoane, nu din 3" stiu ca prietenul meu e pus intr-o siuatie dificila, mi-a zis ca abia astepta sa avem posbilitatea sa ne mutam impreuna nu mai suporta sa vada ca eu nu vorbesc cu fratele lui si daca am ceva de zis ii zic indirect...
te cred!!! soacra mea e fratele prietenului meu!!! soacra e de treaba, de multe ori mi-a zis sa nu il bag in seama!!! dar ma scoate din minti!!! o compatimesc pe prietena lui..desi il stiu de 1 an nu mi-a prezentat-o niciodata...ciudat
mult succes...ti-am zis poveste mea ca poate asta te va incuraja indiferenta doare...deci asta e singura ta arma secreta!!!
Rita_zapacita
Postat pe 12 Iulie 2009 17:47
poate ca nimeni nu face nimic pentru voi k nu incredere in relatia voastra, cat despre posibilitati asa e,vad ca sunt multe dar cel mai bine e sa nu faci nicio miscare, lasa sa decurga totul de la sine, sa nu pari interesata...poate ca ai lui te considera o parvenita, poate ca in mintea lor se gandesc "ce sa ii dau si casa???copilul nostu sta cu noi, are un acoperis deasupra capului", iar tie iti fac zile fripte...
e greu..
Rita_zapacita
Postat pe 12 Iulie 2009 18:04
De la: speechless, la data 2008-03-17 18:58:00olga acum am vazut.esti din focsani.intr-adevar in focsani mi-as permite sa achizitionez un ap in rate, insa in buc asta si o garsoniera e prea mult.inchipuie-ti cel putin 60 dmii d euro.banca iti da creditul asta dak ai un salariu de 40 d mil.s-a ridicat prea mult buc asta si totusi degeaba.ms mult d sfaturi.



in focsani garsonierele sunt cam 40000 euro...asa ca nu e mare diferenta...!!!
Rita_zapacita
Postat pe 12 Iulie 2009 18:12
De la: comanescu, la data 2008-07-24 08:35:07Va plangeti dar va plangeti degeaba. Putina diplomatie fratilor. Pana si cea mai crunta si dibolica SOACRA poate fi imblanzita. Bateti-o cu armele ei. Au inblanzit altii scorpii iar voi (si ma refer la fete in general) nu santeti in stare sa " studiati un comportament, sa gasiti solutii in a anihila ofensiva suprematiei unei soacre. Stiti de arta de a cuceri un om se aplica tuturor. Spune-i ca sunt asa si pe dincolo si ii faci pe cei mai aprigi dusmani in catelusii tai. ASA CA .............. S-a auzim de bine. Cammy


sa stii k pe mine m-a avertizat prietenul meu dupa doar doua luni : "mama-i dracu " si sa stii ca m-a pregatit pentru ce se putea mai rau...cand am cunoscut-o a fost din intamplare , a fost mai bine asa nimeni nu a avut pretentii la mici atentii...a decurs bine. Apoi cand am intrat la ei in casa am nu s-a facut diferenta intre baietii ei si mine...
o respect ca e mama lui , o mai sun cam 1 data pe saptamana,mici cadouri cand mergem in vizita in weekend il mai intreb de ea dar cam atat...incerc sa nu-si dea seama ca e al meu desi e plecat de acasa de la 15 ani sata e, cariera pe care a ales-o l-a departat de familie. Dar ea este foarte atenta cu mine in sensul ca imi face mici cadouri cu orice ocazie
ce sa mai ma bucur ca am asa mama...la mine soacra este in continuare fratele lui!!!
Rita_zapacita
Postat pe 12 Iulie 2009 19:10
Creatura aia care poate fi imblanzita se numeste scorpie.Soacrele sunt mai rele decat scorpiile, si daca le dai foc, inviaza din propria cenusa ca pasarea fenix.Parerea mea este sa ii platesti o excursie pe o insula exotica si scxufunda la destinatie vasul.Iar tu fugi de acolo cu submarinul.
kudika023770
Postat pe 12 Iulie 2009 20:39
de ce intotdeauna voi tinerii nu acceptati sa primiti reprosuri atunci cand gresiti? a lasa capul jos atunci cand gresesti nu este o rusine chiar daca esti atentionat de o persoana pe care o consideri mai prejos decat tine. invatati sa asteptati , sa judecati bine , sa va auto criticati , SA RECUNOASTETI CAND GRESITI. stii. noi femeile avem o buba mareeee de tot , atunci cand ne face cineva critica ne infoiem ca niste curcanite si incepem sa tipam, sa jignim ceea ce este foarte grav. gandeste-te ca vei ajunge si tu la o varsta inaintata si poate ai sa ajungi intr-o situatie asemanatoare cu copii tai. VEI REACTIONA ALTFEL?NUUUUU CRED! aceasta femeie pe care tu o faci in tot felul a fost si ea la randul ei o femeie poate foarte frumoasa, foarte desteapta, sau poate nu dar asta nu-ti da tie sau nimanui de pe acest pamant dreptul sa o jigneasca sau sa o faca sa se simta mai prejos decat tine pentru simplul motiv ca este batrana si poate uneori o ia razna cu judecata. ai grija ca dumnezeu nu uita si nu iarta . ceasul merge pentru toti la fel si ceea ce sadesti acum acelasi lucru ti-l va da si tie dumnezeu. invata-ti sa fiti mai toleranti cu oamenii in varsta si sa ganditi uneori din perspectiva lor. nu vreau sa jicnesc pe nimeni , si, da, stiu foarte bine cum e sa stai cu un om in varsta in casa. mama mea are 77 de ani si stau cu ea de cand m-am casatorit de 16 ani. si, da, e o fiinta foarte dificila dar am invata sa o inteleg pt. ca e asa din cauza bolilor si a batranetii care sunt sigura ca E O HAINA TARE GREA. te rog sa te mai gandesti si sfatul meu cel mai bun este sa incerci sa o aduci langa tine prin toate metodele(ma refer langa sufletul tau). fii tu mai smechera si invat-o sa fie alt om chiar daca e foarte greu. pa si SUCCES.
GABYTA13
Postat pe 13 Iulie 2009 08:36
De la: gazis, la data 2008-03-21 11:47:07draga mea sa-ti explic o chestie:barbatii sint toti la fel in relatia cu mamica si din exces de zel nu stie sa o abordeze.deci lasal pe el ca linistea familiei e in miinile tale.fii diplomata si bandita spune-i ca nu intelegi comportamentul ei si te doare pentru ca tu o iubesti ca pe o mama si de asta ti-e greu .spune-i ca ea e o persoana importanta pentru tine si fiul ei pe care il iubesti neconditionat si vrei sa-i vezi fericiti,spune-i ca ti-ai dori sa traiasca prin voi ceea ce ea nu a trait (povestea voastra de dragoste) si o sa vezi schimbarea treptat nu dintr-o data ca fiecare mama e sensibila la fericirea copilului ei.e greu dar nu mai fi asa reticenta si ai sa vezi ca o sa fie bine.daca nu cauti sa aduci armonia in casa o sa cazi in depresie si nu e bine pentru ca barbatii fug de femeile depresive.te las ca a mea ma suna din nou vai de mine ca sint psihologul ei pesonal dar asta este are si parti bune si chiar ma iubeste si i-i place la nebunie sa vada cit ne iubim si uneori simt ca traieste prin noi.hai mult curaj si treci la atac!


Nu intotdeauna merge cu diplomatia.Eu am incercat si pana nu am dat cu ea de pamant nu s-a potolit.acum e miel si nu mai trebuie sa-mi impart barbatul cu ea.

Postat pe 13 Iulie 2009 13:41
De la: luiza_camy, la data 2009-07-12 19:10:15
De la: comanescu, la data 2008-07-24 08:35:07Va plangeti dar va plangeti degeaba. Putina diplomatie fratilor. Pana si cea mai crunta si dibolica SOACRA poate fi imblanzita. Bateti-o cu armele ei. Au inblanzit altii scorpii iar voi (si ma refer la fete in general) nu santeti in stare sa " studiati un comportament, sa gasiti solutii in a anihila ofensiva suprematiei unei soacre. Stiti de arta de a cuceri un om se aplica tuturor. Spune-i ca sunt asa si pe dincolo si ii faci pe cei mai aprigi dusmani in catelusii tai. ASA CA .............. S-a auzim de bine. Cammy


sa stii k pe mine m-a avertizat prietenul meu dupa doar doua luni : "mama-i dracu " si sa stii ca m-a pregatit pentru ce se putea mai rau...cand am cunoscut-o a fost din intamplare , a fost mai bine asa nimeni nu a avut pretentii la mici atentii...a decurs bine. Apoi cand am intrat la ei in casa am nu s-a facut diferenta intre baietii ei si mine...
o respect ca e mama lui , o mai sun cam 1 data pe saptamana,mici cadouri cand mergem in vizita in weekend il mai intreb de ea dar cam atat...incerc sa nu-si dea seama ca e al meu desi e plecat de acasa de la 15 ani sata e, cariera pe care a ales-o l-a departat de familie. Dar ea este foarte atenta cu mine in sensul ca imi face mici cadouri cu orice ocazie
ce sa mai ma bucur ca am asa mama...la mine soacra este in continuare fratele lui!!!



Atunci rupe-i coarnele dracoaicei pana nu va face viata IAD

Postat pe 13 Iulie 2009 13:43
De ce?Crezi ca dracii fara coarne sunt mai buni?Chiar si unii ingreri sunt negri in cerul gurii.Probabil ca asa este prasila lor.
kudika023770
Postat pe 13 Iulie 2009 20:17
De la: , la data 2009-07-13 13:43:12
De la: luiza_camy, la data 2009-07-12 19:10:15
De la: comanescu, la data 2008-07-24 08:35:07Va plangeti dar va plangeti degeaba. Putina diplomatie fratilor. Pana si cea mai crunta si dibolica SOACRA poate fi imblanzita. Bateti-o cu armele ei. Au inblanzit altii scorpii iar voi (si ma refer la fete in general) nu santeti in stare sa " studiati un comportament, sa gasiti solutii in a anihila ofensiva suprematiei unei soacre. Stiti de arta de a cuceri un om se aplica tuturor. Spune-i ca sunt asa si pe dincolo si ii faci pe cei mai aprigi dusmani in catelusii tai. ASA CA .............. S-a auzim de bine. Cammy


sa stii k pe mine m-a avertizat prietenul meu dupa doar doua luni : "mama-i dracu " si sa stii ca m-a pregatit pentru ce se putea mai rau...cand am cunoscut-o a fost din intamplare , a fost mai bine asa nimeni nu a avut pretentii la mici atentii...a decurs bine. Apoi cand am intrat la ei in casa am nu s-a facut diferenta intre baietii ei si mine...
o respect ca e mama lui , o mai sun cam 1 data pe saptamana,mici cadouri cand mergem in vizita in weekend il mai intreb de ea dar cam atat...incerc sa nu-si dea seama ca e al meu desi e plecat de acasa de la 15 ani sata e, cariera pe care a ales-o l-a departat de familie. Dar ea este foarte atenta cu mine in sensul ca imi face mici cadouri cu orice ocazie
ce sa mai ma bucur ca am asa mama...la mine soacra este in continuare fratele lui!!!



Atunci rupe-i coarnele dracoaicei pana nu va face viata IAD


Nu poti sa rupi coarnele persoanei in carei casa locuiesti.E casa ei , nu-ti convine pleci .Iti faci cuibul tau i acolo comanzi tu.Si daca nu-ti convine sa-i vezi moaca e simplu: ori nu te duci la ea , ori n-o inviti la tine.
Mayyyyana
Postat pe 10 Noiembrie 2011 20:39
De la: , la data 2009-07-13 13:41:36
Nu intotdeauna merge cu diplomatia.Eu am incercat si pana nu am dat cu ea de pamant nu s-a potolit.acum e miel si nu mai trebuie sa-mi impart barbatul cu ea.

Ia uite ca p-asta am ratat-o. Pacat intr-un fel ca nu mai ai cont sa-ti vad si reactia.
Ai dat cu ea de pamant, ai? Stiam mereu ca esti femeie de ghetou, se vedea dupa limbaj, dar vad ca si faptele demonstreaza asta. Sa nu te mai plangi ca ai viata grea, este doar karma.
kudika_pudika
Postat pe 11 Noiembrie 2011 00:45
dragele mele, care stati cu soacrele..ganditi-va ca poate veti avea si voi baieti. va spun din proprie experienta..eu am doi baieti, sunt inca mici pt. insuratoare dar deja EU ma gandesc la viitoarele nurori si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu , sa mi le dea pe cele mai intelegatoare. sa va spun si de ce. mamele de baieti SUNT CELE MAI EGOISTE MAME(din iubire doar!!!), pentru ele baietii mamei sunt TOTUL PE PAMANT. mamele de baieti isi iubesc MAI MULT BAIETII decat cele care au fete, fara suparare. noi am fost trei copiila parinti, doua fete si un baiat. fratele nostru a fost LUNA DE PE CER A MAMEI MELE chiar daca ,,isi aducea aminte ,, de ea doar o data pe an, pe cand noi fetele hm, eram si noi si cam atat. eu am fost ,,sufletul tatei,, iar sora mea era fifty-fifty. sfatul meu , spre bun, pt. voi este-stati separat daca se poate , sau incercati sa le intelegeti punandu-va in locul lor, macar pt. putin timp. a, si sa nu uit , A FACE COMPROMISURI ESTE CHEIA SUCCESULUI(e bine si sa jucati putin teatru, veti avea multe de castigat!!!!) . intr-o familie este bine sa aveti o regula de baza pe care sa o respectati cat se poate de des si OBLIGATORIU AMANDOI- AI MEI SUNT BUNI=SI AI TAI SUNT BUNI;AI MEI NU SUNT BUNI=NICI AI TAI NU SUNT BUNI; daca nu se poate mai bine OCHII CARE NU SE VAD PREA DES NU SEIAU LA HARTA!!!!!va PUP , PAPAPA
GABYTA13
Postat pe 12 Noiembrie 2011 18:30
De la: GABYTA13, la data 2011-11-12 18:30:16dragele mele, care stati cu soacrele..ganditi-va ca poate veti avea si voi baieti. va spun din proprie experienta..eu am doi baieti, sunt inca mici pt. insuratoare dar deja EU ma gandesc la viitoarele nurori si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu , sa mi le dea pe cele mai intelegatoare. sa va spun si de ce. mamele de baieti SUNT CELE MAI EGOISTE MAME(din iubire doar!!!), pentru ele baietii mamei sunt TOTUL PE PAMANT. mamele de baieti isi iubesc MAI MULT BAIETII decat cele care au fete, fara suparare. noi am fost trei copiila parinti, doua fete si un baiat. fratele nostru a fost LUNA DE PE CER A MAMEI MELE chiar daca ,,isi aducea aminte ,, de ea doar o data pe an, pe cand noi fetele hm, eram si noi si cam atat. eu am fost ,,sufletul tatei,, iar sora mea era fifty-fifty. sfatul meu , spre bun, pt. voi este-stati separat daca se poate , sau incercati sa le intelegeti punandu-va in locul lor, macar pt. putin timp. a, si sa nu uit , A FACE COMPROMISURI ESTE CHEIA SUCCESULUI(e bine si sa jucati putin teatru, veti avea multe de castigat!!!!) . intr-o familie este bine sa aveti o regula de baza pe care sa o respectati cat se poate de des si OBLIGATORIU AMANDOI- AI MEI SUNT BUNI=SI AI TAI SUNT BUNI;AI MEI NU SUNT BUNI=NICI AI TAI NU SUNT BUNI; daca nu se poate mai bine OCHII CARE NU SE VAD PREA DES NU SEIAU LA HARTA!!!!!va PUP , PAPAPA


Subscriu.Si la noi fratele meu a fost universul mamei mele.Si ajunsesem sa-l urasc .Mi se rupea sufletul cand vedeam cum fratele meu sta in casa si eu eram obligata sa-mi bagajul la fiecare picatura de alcool a mamei.Pe cand el , nu.
Mayyyyana
Postat pe 13 Noiembrie 2011 14:58
Soacra in vizita la nora.
Nora: Mama soacra, cat stai pe la noi?
Soacra: Atat cat voi fi bine primita!
Nora: Nici la o cafea nu stai?


Mayyyyana
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:51
da...si eu cam la fel sunt nu mai vb cu ea pt k s-a trezit vb aiurea..nu stie sa ma apropie nu fac sila la nimeni
sa isi mai vada de batranetile ei k or sa vada ele cand or sa ramana singure
krizantema
Postat pe 17 Aprilie 2012 18:17
Din pacate nu esti singura care trece prin teroarea asta.. Ideea sta in felul urmator, trebuie sa iti aduni toate fortele, si sa o cam pui la respect.Incearca sa ii copiezi toate obiceiurile proaste, iar cand este prin preajma pune in aplicare. Trebuie sa vada ca nu esti nici tu vreo copilita care sa-i accepte ei toate prostiile.
Este greu sa stai cu soacra, ca vorba aceea "soacra, soacra poama acra"...dar trebuie sa inveti sa traiesti cu asa ceva!! succes

Ps. Incearca sa nu disperi, pt a nu-i da satisfactie!!
kudika399125
Postat pe 27 August 2012 17:40
Nu stie taranul ce e sofranul...sau sa strici orzul pe gaste....!!!! Parafrazand un pic, nu intoarce si celalat obraz cand soacra-ti este o nesimtita si o prost educata sau nici macar nu stie ce este ala bun simt, tateaz-o cu aceiasi moneda de fiecare data si va intelege ceea ce este de inteles!
rondina
Postat pe 27 August 2012 17:45
De la: rondina, la data 2012-08-27 17:45:57Nu stie taranul ce e sofranul...sau sa strici orzul pe gaste....!!!! Parafrazand un pic, nu intoarce si celalat obraz cand soacra-ti este o nesimtita si o prost educata sau nici macar nu stie ce este ala bun simt, tateaz-o cu aceiasi moneda de fiecare data si va intelege ceea ce este de inteles!



Esti convinsa de asta,Rondina????? Soacra ,ca si partenerul de viata,,se vad inca de la inceputul casniciei,draga mea,,numai ca femeile nu au "vizibilitate" buna,decat mult prea tarziu sau deloc!!! A plati cu aceeasi moneda,,poate fi o solutie,dar depinde foarte mult si de partener!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 August 2012 18:02
De la: MissRainbow, la data 2012-08-27 18:02:59
De la: rondina, la data 2012-08-27 17:45:57Nu stie taranul ce e sofranul...sau sa strici orzul pe gaste....!!!! Parafrazand un pic, nu intoarce si celalat obraz cand soacra-ti este o nesimtita si o prost educata sau nici macar nu stie ce este ala bun simt, tateaz-o cu aceiasi moneda de fiecare data si va intelege ceea ce este de inteles!



Esti convinsa de asta,Rondina????? Soacra ,ca si partenerul de viata,,se vad inca de la inceputul casniciei,draga mea,,numai ca femeile nu au "vizibilitate" buna,decat mult prea tarziu sau deloc!!! A plati cu aceeasi moneda,,poate fi o solutie,dar depinde foarte mult si de partener!!!!

Atunci duca-se impreuna de mana! El & masa'
rondina
Postat pe 27 August 2012 18:19
De la: rondina, la data 2012-08-27 18:19:53
De la: MissRainbow, la data 2012-08-27 18:02:59
De la: rondina, la data 2012-08-27 17:45:57Nu stie taranul ce e sofranul...sau sa strici orzul pe gaste....!!!! Parafrazand un pic, nu intoarce si celalat obraz cand soacra-ti este o nesimtita si o prost educata sau nici macar nu stie ce este ala bun simt, tateaz-o cu aceiasi moneda de fiecare data si va intelege ceea ce este de inteles!



Esti convinsa de asta,Rondina????? Soacra ,ca si partenerul de viata,,se vad inca de la inceputul casniciei,draga mea,,numai ca femeile nu au "vizibilitate" buna,decat mult prea tarziu sau deloc!!! A plati cu aceeasi moneda,,poate fi o solutie,dar depinde foarte mult si de partener!!!!

Atunci duca-se impreuna de mana! El & masa'



In astfel de cazuri,,da,sunt de acord!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 August 2012 19:29
Am fost in situatia ta. Culmea e ca am reusit sa fac si 2 copii. Nu stiu nici eu cum, pt ca de fiecare data cand ëram in actiune"trebuia sa intre ma-sa in camera noastra sa-i mai transmita cate ceva. Era cumplit. Solutia? Ne-am mutat cu chirie. E mai greu cu cheltuielile pt ca sunt si 2 copii la mijloc, dar sunt linistita sufleteste, iar el abia daca o mai suna pe ma-sa. s-a schimbat la 180 de grade.
kudika_28253
Postat pe 25 Martie 2014 14:45
trebuia sa-i mai regleze putin actiunea cu propria-i experienta,,,dar de cand ati plecat de la soacra,ati mai facut vreun copil ?
INTELIGENTUL-
Postat pe 25 Martie 2014 15:55
rudele( si in special mamele soacre ) pot intr-adevar sa distruga casatoria copilului.In Romania 1 din 8 divorturi sunt din cauza soacrei..puteti sa cititi acest articol..este interesant si funny in acelasi timp:)

http://www.crestemimpreuna.com/blog/205/opt-modalitati-prin-care-rudele-pot-distruge-o-casatorie/
cristinagabi
Postat pe 1 Aprilie 2014 18:29
Hai sa adaug si eu o situatie similara dar complet diferita.

Varul meu a divortat din cauza soacrei; si cand zic ca a divortat, ma refer la faptul ca si-a bagat codita si a convins-o pe fetita ei ca e mai bine, aveau si copii.
Nu a abuzat-o, nu a batut-o, curata si gatea [evident nu complet] era mester prin casa si nu se uita dupa altele.

Rau de tot cu soacrele astea si dc esti barbat. :)
Reveille
Postat pe 28 Mai 2014 22:24
De la: Reveille, la data 2014-05-28 22:24:19Hai sa adaug si eu o situatie similara dar complet diferita.

Varul meu a divortat din cauza soacrei; si cand zic ca a divortat, ma refer la faptul ca si-a bagat codita si a convins-o pe fetita ei ca e mai bine, aveau si copii.
Nu a abuzat-o, nu a batut-o, curata si gatea [evident nu complet] era mester prin casa si nu se uita dupa altele.

Rau de tot cu soacrele astea si dc esti barbat. :)
in situatia varului tau eram sa ajung si eu la final si o zik chiar daca tot descreieratii imi vor sari in kap,eu unul mi-am batut soacra si s-a rezolvat totul ...abia akum pot spune ca traiesc cu adevarat,asa ca luati aminte nu lasati unui drac sa va strice familia,daca nu emrge cu frumosul atunci emrge cu uratul....la mine nici cu indiferenta nu a mers asa ca am schimbat foaia si m-am racorit de tot pe ea si pe ea si pe 2 frati ai ei,,,akum e totul k si e bn in sfarsit am scapat de ea amin!!!
athos_is_back
Postat pe 29 Mai 2014 11:01
Buna Mari sunt aproape de virsta cu tine si am aceiasi problema cu viitoarea soacra ,e bine sa fii prietena cu ea dar daca ea nu vrea sa fie prietena cu tine ca sa faci?
kudika_971494
Postat pe 24 Iulie 2014 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat si de sustinere... 2 De la: marco918 19 August 2010 18:46
Sunt toate soacrele la fel?.. Or fi.. Dar de ce sa le suportam?? 13 De la: LADY_BUGS 18 Iunie 2010 09:43
gandim diferit 95 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 08:48
casatorie intre o moldoveanca si un turc 95 De la: osmaniyeli 7 Aprilie 2011 02:50
Mi-am dezamagit sotia 331 De la: atillabenedet 5 August 2013 13:30