Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

Pentru GEUCA. Ai avut la un moment dat replica urmatoare:"Sa te usuci de durere, ca alta " lupta" pentru barbatul tau, pentru ca, nu i asa, il... iubeste !..." cu privire la aceasta replica vreau sa-ti spun ca eu am avut un iubit cu care am fost 6 ani si urma sa ne casatorim, dar care pana la urma a ales sa plece cu cea care "lupta" sa mi-l ia deoarece starea ei materiala e mult mai buna decat a mea.
Culmea e ca dupa ce s-a despartit de mine, noi ne-am mai intalnit pe ascuns ca si amanti,s-au inversat rolurile. In prezent nu ne mai vedem de 1 an, iar aseara dintr-o data m-a cautat din nou pe motiv ca ii e dor de mine.
ATUNCI TE INTREB SI EU: CINE E VINOVAT AICI EU, ACTUALA SAU EL CA-I PLACE SA FUGA DE LA UNA LA ALTA?
rox_rbz
Postat pe 26 Noiembrie 2008 18:32
nu inteleg de ce sunt asa de demne de mila si compasiune"sotiile"...nu sunt oare tot femei ca si amantele?sotiile nu lupta cu nimeni pentru barbatul lor pentru ca este al lor.In momentul in care l-au pierdut arunca toata vina(delasarea,indiferenta,neputinta superficialitatea lor)in spatele unei alte femei care nu este ca ele.Chiar ele in postura de amante(sunt doar atatea cazuri)devin brusc ingrijite,pasionale,dornice sa faca totul pentru a fi fericite.De fapt cred ca asta este diferenta:amanta stie ca pentru a fi fericita trebuie sa faci tu in primul rand ceva si doar dupa aceea astepti sa primesti sau il pierzi(si cu siguranta vei primi)in timp ce sotia asteapta sa primeasca pentru ca are in mana un cartificat de casatorie si nu se poate sa-l piarda.....e pe dracu....il pierzi....si nu din cauza amantei!!!!!!!!!!!
lili10
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:38
esti chiar periculoasa! pentru ca ai dreptate 100%
daca-mi permiti... pupici!

Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:15
Buna draga LILI10. Vreau sa-ti spun ca azi am avut neplacuta placere sa fiu martora la divortul surorii mele care a fost iubita cu viitorul ei ex-sot 9 ani si din pacate nu au rezistat casatoriti nici un an deoarece sotul, a "binevoit" ca in luna februarie ac.(cu o luna inainte de a se naste fiul lor)sa o paraseasca ptr o alta femeie, casatorita si ea, dar care nu mai convietuieste cu sotul ei ci cu al surorii mele. Poate ca daca ai sa te uiti la mine in album, ai sa o vezi pe sora mea care nu e deloc urata sau neingrijita si tin sa mentionez ca niciodata nu s-a neglijat si chiar a fost o adevarata femeie de casa. Probabil ca nu a fost "femeie usoara" asa cum este actuala lui care a frecventat JAPONIA, si de aici se subantelege ca actuala e cu mult mai versata, si-i ofera clipe de neuitat. In acest caz te-as intreba care e parerea ta? Mersi si o seara buna.
rox_rbz
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:12
buna seara,draga mea parerea mea despre situatia surorii tale(de care de altfel imi pare nespus de rau)este ca imi e greu sa cred ca timp de 9 ani acel individ a fost un partener responsabil si hotarat in a-si petrece toata viata langa sora ta si dintr-o data(casatoriti fiind si pe deasupra asteptand un copil,cand se stie ca barbatii sunt mult mai impresionati decat femeile in ceeace priveste aceasta minune care se numeste-copil)si s-a transformat peste noapte intr-un perfect imbecil.Pentru ca el sa decida sa locuiasca cu o alta femeie ori copilul se nastea impotriva vointei sale ori relatia cu cealalta era de mai mult timp.in ambele cazuri consider ca sora ta nu a fost suficient de matura(in sensul de a evalua pasul casniciei cu aceasta persoana)vreau sa cred ca nu te-am suparat cu modul poate dur in care privesc aceste probleme dar viata este mult mai serioasa decat ne imaginam noi.iti doresc mult bine in viata
lili10
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:10
Buna seara tuturor.E un subiect f sensibil si complex in acelas timp.Un lucru este cert SUFLETULUI NU-I POTI COMANDA ,pe cine sa iubeasca sau nu dar e fff important sa avem ca principiu de baza faptul ca NU-TI POTI CLADI NICIODATA FERICIREA PE SUFERINTA CUIVA.Sunt sigura ca atunci cand esti fericit altundeva decat "acasa" exista cu adevarat o problema grava si vina nu apartine neaparat celui care a intalnit iubirea intr-o alta pers.De altfel suntem obligati in viata sa ne cautam fericirea si atunci cand ai f multe de oferit dar cel de langa tine nu raspunde ce mai e de facut?!E cu atat mai greu cand exista un dulce si scump copilas care nu are nici cea mai mica vina dar daca intre parinti nu exista ce trebuie defapt sa existe copilul chiar simte mai mult decat am crede si ...Unele comentarii sunt fff bune si intelepte altele au la baza critica si nu e bine.Nu stim ce exista in sufletul nimanui si nici in casa nimanui.Daca ai gasit acea iubire interzisa nu inseamna deloc ca esti pe locul 2 esti doar un NOROCOS si trebuie sa savurezi fiecare clipa dar cu mare grija sa nu distrugi nimic din ce ai si dit tot ce te incojoara.In viata asta fiecare trebuie sa luam decizii si cele mai grele sunt si cele mai pretioase.Nu voi judeca pe nimeni atunci cand este vorba de IUBIRE si mai ales daca incearca sa ramana responsabil si sa nu isi bata joc de cei din jur cand stim cat e de greu sa judeci limpede daca iubesti mult pe cineva...Viata se scurge repede si poate la o varsta vom regreta tot ceea ce NU AM FACUT dar va fi prea tarziu ...pt ca timpul chiar se scurge atat de repede ...Ideea de final ar fi ca atunci puem vorbi de iubire cand am face orice pt cel drag da chiar orice cu riscul sa pierdem noi daca pt el e mai bine ...
Va urez sa aveti parte de muuulta iubire pace sufleteasca si fericire maxima
tamasmargo
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:41
ar trebui sa te arunci in cap cred eu:)cam asta ar trebui sa faca toate amantele.stii cred ca te ai nascut cu stofa de amanta.adica increderea ta in tine e nula si de aia te multumesti cu firmiturile altora.cam asa sta treaba.si nu mai aburi lumea cu "povestea ta de iubire de basm"...ma lasi?!nu puteai sa ai o poveste de dragoste dupa ce divorta?si fara ca sa bagi tu strambe sa se desparta de sotia lui?nu era mai bine sa l lasi in pace cand ai aflat ca e insurat si sa cauti un barbat singur?ca sunt destui care sunt singuri...dar nu....tu esti o femeie imbecila care vrea "altceva".
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:34
De la: lili10, la data 2008-11-26 20:38:40nu inteleg de ce sunt asa de demne de mila si compasiune"sotiile"...nu sunt oare tot femei ca si amantele?sotiile nu lupta cu nimeni pentru barbatul lor pentru ca este al lor.In momentul in care l-au pierdut arunca toata vina(delasarea,indiferenta,neputinta superficialitatea lor)in spatele unei alte femei care nu este ca ele.Chiar ele in postura de amante(sunt doar atatea cazuri)devin brusc ingrijite,pasionale,dornice sa faca totul pentru a fi fericite.De fapt cred ca asta este diferenta:amanta stie ca pentru a fi fericita trebuie sa faci tu in primul rand ceva si doar dupa aceea astepti sa primesti sau il pierzi(si cu siguranta vei primi)in timp ce sotia asteapta sa primeasca pentru ca are in mana un cartificat de casatorie si nu se poate sa-l piarda.....e pe dracu....il pierzi....si nu din cauza amantei!!!!!!!!!!!


esti aberanta!s o crezi tu ca sunt numai sotii care nu fac nimic si nu si dau silinta.exista si sotii care fac tot ce faceau si inainte de a se casatori dar apare o imbecila ca cea care a scris aici si baga ea strambe si l desparte.de ce?pentru ca respectivul barbat nu are caracter ci e dominat doar de animalul din el...adica daca apare alta femeie dornica sa se culce cu el....el nu o sa refuze.si gata.asta e.daca nu ma crezi mai citeste si mai informeaza te.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:37
si ea are dreptul sa iubeasca dar sa o faca cu un barbat liber.daca el nu si o poate tine in pantaloni si tu stii ca e insurat mai bine o termini tu cu el.asta inseamna demnitate.dar ea nu are asa ceva pentru ca ea e o ieftina.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:39
Si doamne cate femei accepta sa fie amante desi stiu ca barbatul nu va divorta niciodata. Eu zic ca acele femei sunt chiar demne de mila...
Lucia1971
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:41
si mai am ceva sa spun ca m ai enervat foarte tare.nu se pune problema ca tu esti amanta si ea e sotia.e vorba ca el are o alta relatie.nu ca are el actul ala stupid de casatorie.am vazut ca cineva a spus ca toata care dam sfaturi pe aici suntem sotii si nu vrem sa fim in situatia asta.ei bine eu nu sunt sotia nimanui.nu am umblat niciodata cu un barbat insurat sau de care am stiut ca are o alta relatie.tu 9119 zici ca traiesti prezentul....prezentul mai fato n ar mai fi fara trecut si prezentul de acum va deveni trecut pt viitorul de mai incolo.deci ca urmare traiesti pentru niste amintiri de 2 lei.cat de romantic si deosebit:azi ne am tras o de 3 ori si dupa aia l a sunat sotia si a trebuit sa plece.urasc femeile de felul tau nu pentru ca as fi fost inselata ci pentru ca urasc din suflet minciuna,prefacatoria si nedreptatea.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:50
Pt Meddea :
"Niciodata sa nu spui niciodata!"
Ai spus ca tu nu ai umblat si nu vei umbla niciodata cu un barbat casatorit.
Curios!
Stii tu ce-ti ofera viata!?
Nu cred ca esti tu persoana potrivita care sa condamni pe cineva!
Probabil esti frustrata!Ai patit si tu cam acelasi lucru.Tu vezi aceasta din pct de vedere al unei iubite inselata, (pt ca tu singura ai declarat ca nu esti sotie)plina de ura si dornica de razbunare!
Ce rautate ai in tine!
Trebuie sa fii o femeie f rea!La tonul pe care-l abordezi!!!???
Naspa in cazul acesta!
ella_688_2008
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:00
De la: ella_688_2008, la data 2008-11-30 23:00:17Pt Meddea :
"Niciodata sa nu spui niciodata!"
Ai spus ca tu nu ai umblat si nu vei umbla niciodata cu un barbat casatorit.
Curios!
Stii tu ce-ti ofera viata!?
Nu cred ca esti tu persoana potrivita care sa condamni pe cineva!
Probabil esti frustrata!Ai patit si tu cam acelasi lucru.Tu vezi aceasta din pct de vedere al unei iubite inselata, (pt ca tu singura ai declarat ca nu esti sotie)plina de ura si dornica de razbunare!
Ce rautate ai in tine!
Trebuie sa fii o femeie f rea!La tonul pe care-l abordezi!!!???
Naspa in cazul acesta!


ce mi rezerva viata draga mea?hai sa vedem...cred ca imi rezerva un barbat bun.de ce?pentru ca o sa caut unul bun si nu o sa stau cu un nemernic.si pentru ca nu o sa iau niciodata un barbat insurat sau care are o alta relatie...aici nu se aplica chestia cu "never say never" .de ce?pentru ca sunt oameni cu principii bine inradacinate si pentru ca am crescut intr un mediu in care am vazut destule femei inselate si de aia am si aversiune asta.
zici ca sunt frustrata?dar tu ma cunosti macar?la tine oricine are principii si crede il ele si face lucrurile corect e frustrata si rea se pare.regulile astea nu sunt niste chestii de genul"what they say not to do but i will do anyway".
-nu sunt sotie si nu am avut experiente negative de genul sa fiu inselata sau sa insel.ma gandeste te inainte de a face afirmatii sau poate vrei sa faci parte din categoria fetei asteia.parerea ta daca e diferita de a mea inseamna ca tu promovezi minciuna si falsitatea.stii eu ma enervez tare cand vad asa ceva.si de aia risc sa par rea si frustrata...si nu mi duce tu de grija...ma simt excelent.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:10
Inimii nu-i poti porunci...ai dreptate:"niciodata sa nu spui niciodata"...tu il iubesti ,dar el este casatorit....poate te iubeste...dar gandeste-te daca vrei sa mergi mai departe pana unde se va putea ajunge? speri ca isi va lasa sotia pt.tine vreodata? sau pur si simplu te vei multumi sa faci parte din viata lui pe plan secund?
Eu sunt de parere ca femeile uneori sunt prea proaste cand iubesc(si sunt femeie).
Inca un sfat...pune-te in locul femeii aleia si poate vei simti si tu ceva...femeile in marea lor majoritate sunt empatice,i-a gandeste-te...ti-ar placea sa ti se faca asa ceva?
Sunt de parere ca uneori oricat de mult am iubi, ar trebui sa innabusim ceea ce simtim mai ales daca persoana iubita este casatorita...nu te baga frate ca roata se intoarce pt.toti!
Cu siguranta vei suferii mai mult...s-ar putea ca el sa se intoarca multumit dupa o aventura cu tine langa sotia sa si tu...ai sa ramai si ai sa suspini...de fapt mai ramai cu tavaleala si cu iubirea pt el...daca a existat sau poate a foost doar o atractie de moment.
Se poate ca sa fii un caz mai fericit si el sa ramana cu tine...dar cu ce tribut isi cladesti tu fericirea? pe nefericirea altei femei?
Nu te judec...dar gandeste-te ca zi este ea ...maine poti fi tu in locul ei si nu iti va fi bine...in fond balta are mult peste...de ce sa-l iei pe cel care este luat deja?
florentyna_ct
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:24
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut  daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?
LASA-L SA STEA CU NEVASTA LUI PT CA DE ACEEA A LUAT-O... S-O RESPECTE NU SA UMBLE PRIN ASTERNUTURILE LA ALTA.NU AM NIMIC CU TINE...DAR CRED CA STII CUM SUNT CATALOGATE ASTFEL DE FEMEI, IAR DIN CATE VAD PE FORUM TIN CU TINE DOAR CELE CA TINE....MAI MULT ESTI PUSA LA ZID....DAR NOI NU SUNTEM NIMENI SA TE JUDECAM ...CU ADEVARAT TE VA JUDECA CEL DE SUS SI-TI VA DA DUPA CUM FACI....TOATE CELE BUNE SI IMI PARE RAU CA UNELE FEMEI NU POT RESPECTA UN LUCRU ATAT DE SFANT CUM ESTE CASATORIA...IAR ALTELE SUFERA DIN CAUZA LOR SI AJUNG LA RANDUL LOR SA FACA ACELASI LUCRU...NUMAI DIN RAZBUNARE!!!!
florentyna_ct
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:35
De la: 9119, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?
in primul rand ca nu as putea fi niciodata pe locul II....daca exista o alta femeie in viata unui barbat (nevasta sau altceva) imi pierd in mod natural interesul....
si daca aflu ca exista o alta femeie in viata unui barbat cu care am o relatie de ceva timp incep sa nu-l mai iubesc, .....deci avand asta in vedere ma intreb cum as putea sa ma indragostesc de un tip insurat daca eu nu l-as mai iubi pe cel cu care am o relatie oficiala si despre care aflu ca are o amanta....pai daca stiu de la inceput mi-e cu atat mai usor sa renunt!

Postat pe 1 Decembrie 2008 16:34
pt medeea:
Numai grija ta nu am s-o duc!
Eu am alte probleme mult mai interesante decit sa duc grija cuiva, mai ales a unei(unui) necunoscut(e) de pe aici!De obicei nu duc grija nimanui , nici a celui(celei)mai bune prietene!
Am spus-o ca fapt divers ....si mai ales a tonului pe care tu l-ai folosit,
.....femeia cerea doar niste sfaturi, ci nu faptul de a da explicatii nimanui sau sa fie trasa la raspundere de viata ei.
Da, recunosc si eu am patit cam acelasi lucru, numai ca, eu nu am stiut ca sunt pacalita, pur si simplu m-am indragostit...inimii nu poti porunci pe cine sa iubeasca!In viata se intimpla...si bune si rele!
Imi pare bine ca "viata ti-a dat un baiat bun" si ca-ti va mai da si multi altii!
Iti urez numai bine!
ella_688_2008
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:39
pentru medeea01....draga mea traiesti in niste tipare care nu au legatura cu viata reala(de faptla varsta ta poate e normal sa nu realizezi ce diferenta este intre educatia primita,de altfel foarte frumoasa si situatiile in care te pune viata insasi)Sigur toate femeile isi doresc un barbat doar al lor pana cand moartea ii va desparti.......din pacate viata e altfel.....nu pot sa-ti doresc sa treci prin asa ceva(si sa nu crezi ca intotdeauna tu esti cea care decizi ca te inseli amarnic)dar daca se va intampla iti doresc sa nu regreti timpul pierdut.
lili10
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:10
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-01 16:39:17pt medeea:
Numai grija ta nu am s-o duc!
Eu am alte probleme mult mai interesante decit sa duc grija cuiva, mai ales a unei(unui) necunoscut(e) de pe aici!De obicei nu duc grija nimanui , nici a celui(celei)mai bune prietene!
Am spus-o ca fapt divers ....si mai ales a tonului pe care tu l-ai folosit,
.....femeia cerea doar niste sfaturi, ci nu faptul de a da explicatii nimanui sau sa fie trasa la raspundere de viata ei.
Da, recunosc si eu am patit cam acelasi lucru, numai ca, eu nu am stiut ca sunt pacalita, pur si simplu m-am indragostit...inimii nu poti porunci pe cine sa iubeasca!In viata se intimpla...si bune si rele!
Imi pare bine ca "viata ti-a dat un baiat bun" si ca-ti va mai da si multi altii!
Iti urez numai bine!



hai ca m ai amuzat."viata ti a dat un baiat bun" si ti va mai da si multi altii.:))).da de unde stii tu fato?esti cumva ghicitoare?viata imi va da multe...depinde de mine daca accept sau nu.intr adevar fata nu avea nevoie sa fie judecata dar daca citeai un pic mai mult ai fi vazut ca ea nu asteapta sfaturi sa l lase pe respectivul in pace ci vrea incurajari.vrea ca noi sa i spunem:continua in felul asta ca asa e bine...conteaza amintirile placute si in rest poti calca pe cadavre.
hai sa ti mai spun ceva pt informatia ta.eu daca m as indragosti de un barbat si as afla ca e insurat iti garantez ca mi ar trece orice instantaneu.asta pentru ca nu suport deloc mincinosii.pot sa trec peste orice intr o relatie mai putin peste miciuna si infidelitate.astea sunt 2 lucruri pe care le urasc de moarte.
imi pare rau ca am fost dura cu ea dar numai asa se poate trezi la realitate.
si in final...viata mi a dat "baieti buni" dar cel putin nici unul nu era insurat si nu mi puneam "probleme existentiale" ca duduia care a scris aici.numai bine.
elisa_me
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:48
De la: lili10, la data 2008-12-01 17:10:30pentru medeea01....draga mea traiesti in niste tipare care nu au legatura cu viata reala(de faptla varsta ta poate e normal sa nu realizezi ce diferenta este intre educatia primita,de altfel foarte frumoasa si situatiile in care te pune viata insasi)Sigur toate femeile isi doresc un barbat doar al lor pana cand moartea ii va desparti.......din pacate viata e altfel.....nu pot sa-ti doresc sa treci prin asa ceva(si sa nu crezi ca intotdeauna tu esti cea care decizi ca te inseli amarnic)dar daca se va intampla iti doresc sa nu regreti timpul pierdut.


iti garantez ca pentru anii mei gandesc mult mai bine ca multe persoane trecute de prima tinerete.
m am educat singura in sensul asta din ce am vazut in viata mea si a altora.parintii mei sunt divortati deci cred ca poti trage singura concluziile.
daca se intampla ce?daca se intampla sa ma indragostesc de un barbat insurat?vezi ca am scris mai sus ce as face.tu daca ai fost in situatia asta si nu ai putut sa spui "nu" pentru ca erai prea indragostita...nu prea am ce sa ti fac.nu toata lumea are tarie si orgoliu.
elisa_me
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:52
Citat Medeea:

"ce mi rezerva viata draga mea?hai sa vedem...cred ca imi rezerva un barbat bun.de ce?pentru ca o sa caut unul bun si nu o sa stau cu un nemernic.si pentru ca nu o sa iau niciodata un barbat insurat sau care are o alta relatie...aici nu se aplica chestia cu "never say never" .de ce?pentru ca sunt oameni cu principii bine inradacinate si pentru ca am crescut intr un mediu in care am vazut destule femei inselate si de aia am si aversiune asta."


Dupa cite vad, faci pe desteapta si ..chiar nu esti!PUNCT!
Vezi citatul pe care tu singura l-ai dat :ca vei ava parte de baieti buni, deoarece...bla,bla, bla......
Din aceasta cauza ti-am urat sa ai parte de baieti buni....nu ca as fi eu o ghicitoare!Faci pe desteapta si chiar esti p....ta de bubui,pe deasupra mai te dai si psiholoaga si versata in ale vietii!
Dute fetito si dati exmenul pe altcineva, ca deja ai picat pentru multi de pe aici!
Vad ca te cam iei de toata lumea!
Probabil nu esti satisfacuta sexual sau implinita sufeleteste!
Iti urez inca o data "NUMAI BINE!" ca iti trebuie...SINCER!



ella_688_2008
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:00
intr adevar nu sunt satisfacuta sexual...dar cred ca o sa ma satisfac singura.daca eu sunt proasta tu cum esti?:)
elisa_me
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:02
in loc sa ma faci pe mine proasta mai bine analizeaza te pe tine inainte de toate.oricum te las sa crezi orice vrei tu despre mine...despre cat de desteapta sau proasta sunt eu nu cred ca esti tu in masura sa vorbesti.fata asta care a postat aici cum crezi ca e?desteapta nu...?:))
si sigur e si mai destapta ca mine.si tu esti cea mai mare desteapta de pe pamant pentru ca tu nu o faci pe psiholoaga si nici pe "trecuta prin viata" ca mine:)
elisa_me
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:22
medeea,te felicit pentru modul in care gindesti si sint sigura ca Dumnezeu va avea grija de tine ,pentru ca esti un om bun si corect .in viata bine faci bine gasesti!
kudika1993
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:25
Scuze ela,daca esti din tagma amantelor mi se pare corect sa iei apararea.Intelectul nu are nici o legatura cu ceea ce s-a postat.Iubirea nu te intreaba ce facultate ai terminat.Aici e vb de cat OM poti fi.Bafta si tie dar sunt de acord cu ce a spus medeea.
flor38T
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:54
medeea01 esti foarte vehementa, idealista, iar pe alocuri si pe aratura...
Nu poti comanda inimii sa iubeasca, si apoi cand afli ca e casatorit sau altceva, sa nu mai iubeasca...daca tu poti sa faci asa, inseamna ca nu iubesti, ci doar iti planifici ce sa faca sufletul tau...adica comanzi simtamintelor tale ce sa faca...
(inseamna ca tu n-ai iubit vreodata, ci doar ti-ai dat comanda: "pe asta-l iubesc")
hmmm ...

Postat pe 2 Decembrie 2008 06:51
si eu sunt de acord cu medeea ! Te felicit si eu pentru felul in care gandesti... Da, ii poti spune inimii sa taca, in cazul in care afli ca barbatul de care crezi ca esti indragostita, este insurat. Da, poti, si chiaar trebuie sa facem asta, pentru ca nu putem fi fericite pe seama nefericirii alteia... Pentru ca TREBUIE sa traim dupa niste reguli, porunci, ziceti-le cum vreti...
Nu poti descrie ceea ce simte o femeie careia i-a fost inselata iubirea... Toate cuvintele din lume nu pot cuprinde durerea, si nici infrange minciuna...
Casatoria este cea mai sfanta taina ! Nicio femeie din lumea asta nu va fi fericita incercand sa desfaca ceea ce numai Dumnezeu a unit, prin taina casatoriei... Si oare de ce ? Pentru ca nu va avea in veci binecuvantare !
Si eu urasc minciuna, cel mai mult. Fiti fericite, doamnelor, insa tineti minte : feicita poti fi numai daca legatura dintre cei pe care ii despartiti de familiile lor, ar putea fi binecuvantata de Dumnezeu.
geuca
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:45
normal ca traiesti ceea ce spui ca traiesti....nu ai o viata de cuplu ca sa te intalnesti si cu probleme,cunosti o singura fata a lui,nu stii cum face fata problemelor de zi cu zi .eu nu inteleg cum ai putut sa te uiti la un barbat insurat si sa-l consideri un posibil candidat la o relatie.pt mine un barbat casatorit e jumatatea unui intreg...tu 0.25 esti in plus.
daca te-ar fi iubit asa de mult n-ar fi trebuit sa inceapa o relatie cu tine inainte de a o fi terminat pe cea anterioara...asta face ca relatia voastra sa fie "murdara ".
daca toate cuplurile ar trai separat si s-ar intalni dar pt sex....nu ar mai exista atat de multe amante
tea_rose
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:41
De la: Roco, la data 2008-12-02 06:51:54medeea01 esti foarte vehementa, idealista, iar pe alocuri si pe aratura...
Nu poti comanda inimii sa iubeasca, si apoi cand afli ca e casatorit sau altceva, sa nu mai iubeasca...daca tu poti sa faci asa, inseamna ca nu iubesti, ci doar iti planifici ce sa faca sufletul tau...adica comanzi simtamintelor tale ce sa faca...
(inseamna ca tu n-ai iubit vreodata, ci doar ti-ai dat comanda: "pe asta-l iubesc")
hmmm ...

L-am intrebat intr-o zi pe sotul meu cum ar reactiona daca ar descoperi ca l-am inselat.
stii ce mi-a raspuns?
:nimic,decat as constientiza ca persoana de care m-am indragostit nu exista
tea_rose
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:45
De la: tea_rose, la data 2008-12-02 13:45:46
De la: Roco, la data 2008-12-02 06:51:54medeea01 esti foarte vehementa, idealista, iar pe alocuri si pe aratura...
Nu poti comanda inimii sa iubeasca, si apoi cand afli ca e casatorit sau altceva, sa nu mai iubeasca...daca tu poti sa faci asa, inseamna ca nu iubesti, ci doar iti planifici ce sa faca sufletul tau...adica comanzi simtamintelor tale ce sa faca...
(inseamna ca tu n-ai iubit vreodata, ci doar ti-ai dat comanda: "pe asta-l iubesc")
hmmm ...

L-am intrebat intr-o zi pe sotul meu cum ar reactiona daca ar descoperi ca l-am inselat.
stii ce mi-a raspuns?
:nimic,decat as constientiza ca persoana de care m-am indragostit nu exista
49ruu
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce s-a intamplat.. 10 De la: Adelyna84 15 Aprilie 2011 17:32
sunt o amanta? 397 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:55
si amantii sunt oameni.........ce parere aveti despre amanti........ati fost la randul vostru,cunoasteti cazuri? 198 De la: dindirel 24 Noiembrie 2009 13:59
CU MINE CUM RAMANE? 61 De la: GRIGORESCU___ 15 Februarie 2012 13:13
O amanta perfecta ... 50 De la: sirghea 15 Mai 2010 14:45