Setari Cookie-uri

Ai putea trece peste un "one-night stand" al partenerului?

se poate numi infidelitate daca descoperi k iubitul tau (ciudat, pt k va intelegeti bine si tu credeai k aveati o relatie buna)intra pe tot felu de site-uri pe internet? va dati si voi seama cam pe ce site-uri...
livym
Postat pe 27 Septembrie 2008 14:05
Ma aflu in situatia in care am de ales...sa il iert sau nu...
Problema este un pic mai complicata caci..sunt insarcinata...:(
Adevarul este ca in ultima perioada din cauza sarcinii (sau asta imi doresc eu sa fie motivul) am fost foarte crizata...foarte plina de spume..
si poate chiar daca el nu merita..am facut foarte foarte urat..
acum regret...insa nu era ceva controlabil..
Sambata care tocmai a trecut ma minciunit..:( mi-a spus ca va dormii si totusi a iesit in oras cu cativa prieteni si niste fete...am aflat insa nu de la el..ci de la acei prieteni...intr-un fel dau vina pe mine dar imi e groaza ca nu vrea sa recunoasca nimic desi sunt mai mult ca sigura..
totusi inclin spre al ierta...avem un bebe...saracu poate e satul de crizele mele si eu una m-am saturat..:(
patricioasa
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:21
fiecare om mai are nevoie si de relaxare sau de iesit doar cu amicii... eu cred k totul tine de incredere, atata timp cat exista iubire intre 2 oameni si un dram de incredere, se poate trece peste pb, eu una m-am convins cat de importanta e comunicarea:) goodluck
livym
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:35
cred k as putea, fiecare are scapari si nu se stie cit de sfinta voi fi eu, viata e imprevizibila.
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:40
nu vreau sa sochez pe nimeni - dar se poate intimpla, cu timpul, sa aflati ca o relatie se poate mentine - f buna - acordind partenerului gradele de libertate pe care si le doreste (cu conditia de reciprocitate, fireste)
egoismul ades macina...si in final, a fi posesiv nu inseamna deloc a iubi...
a iubi inseamna a face fericit un om...orice ar implica asta...
tentatii sint la tot pasul - si credeti ca daca partenerii isi reprima dorintele, aceasta poate inseamna...relatia perfecta? va spun eu, rar rezista omul la tentatii si/ ori sinteti mintite, ori dorintele infrinate il vor face sa va suporte cu greu si in final sa va urasca/
femei/barbati posesivi - oooooo, la tot pasul...
dar ati auzit si de un partener care te apreciaza dn ce in ce mai mult pt ca il intelegi perfect si ii acorzi deplina libertate> si dupa 1...n aventuri realizeza ca de fapt ii este cel mai bine cu tine, cea care il intelegi si il lasi sa-si traiasca viata cum simte, cum doreste?ca tu esti acea femeie unica de care nu are nevoie sa se ascunda, care il intelege si il iubeste cu adevarat? si ca oricit va cauta nu va mai intilni asa ceva?
o sa-mi spuneti ca e greu/ si doare/ sint de acord/ dar daca veti iubi cu adevarat, veti intelege ca nimeni nu e stapinul nimanui...iar libertatea...este darul cel mai de pret pe care il puteti face ... si primi/ pt ca si voi trebuie sa invatati sa respirati si sa luati din viata tot ce vi se ofera....tot ce va farmeca si va intregeste...tot ceea ce va face sa ramineti tinere, frumoase si dorite...

Postat pe 5 Octombrie 2008 23:24
ai dreptate, eva5
Pinna
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:35
Eva5, si femeile au aceleasi dorinte si pofte pe care si le infraneaza din diverse motive: sot, copii, familie, gura lumii etc. Asta nu mi se pare normal deloc! Vorbim de nevoia unui barbat de a-si trai viata asa cum simte? Si o femeie simte la fel de multe, ba chiar mai multe!
darksukkubus69
Postat pe 6 Octombrie 2008 23:21
eva5,daca tu esti de acord ca partenerul tau sa aiba n aventuri de ce mai sta cu tine??sau tu cu el??eu am mai auzit ca sunt unele cupluri "moderne" in care fiecare isi face de cap cu cine vrea fara ca unul dintre ei sa puna intrebari cine ce a facut...asta e o varianta pt unii care nu pot sa se abtina desi nu sunt de acord cu ea,dar ce zici tu mi se pare aberant!! adica eu sa ma uit la el cum ma inseala cu o suta dar sa nu ii zic nimic ca poate o sa ma urasca,sa stau cuminte in banca mea ca poate el dupa n femei ma va aprecia...pfff asa porcarie nu am auzit in viata mea!

Postat pe 6 Octombrie 2008 23:35
pt darksukkubus69 si Larisa82
mai cititi odata ce am scris - iar daca nu intelegei rom. nu cred ca intelegeti mai nimic -
nu a spus nimeni ca trebuie sa "stai in banca ta"...si nici sa-ti "infrinezi" dorintele...dimpotriva
iar "aberante" sint cuplurile in care partenerii trebuie sa "se abtina"..



Postat pe 7 Octombrie 2008 19:39
eva,cred ca pentru tine ar fi ideal sa traiesti intr-o lume in care sa poti face sex cu cine vrei,cand vrei ,fara sa te intrebe sotul nimic si nici tu pe el,asa-i?

Postat pe 7 Octombrie 2008 20:05
Asta ar fi mai corect decat varianta ca unul sa faca ce pofteste, iar celalat sa se abtina! Daca fac amandoi este una, dar daca unul e nevoit sa se abtina este alta! Eu nu as accepta niciodata sa-i fie numai lui bine! Ori ne simtim bine amandoi , ori..nu.
darksukkubus69
Postat pe 7 Octombrie 2008 20:49
exact asta i-am spus si eu in ce am postat data trecuta...dar nu m-a inteles...poate tu reusesti...

Postat pe 7 Octombrie 2008 20:51
larisa, tot nu pricepi - exact asa si fac, de 20 de ani - sex cu cine vreau si cind vreau si el la fel - si nu am avut niciodata discutii/intrebari sau confuzii, acasa, ci liniste si o atmosfera excelenta - tot ce voiam era sa va arat ca se poate si asa...
care este pina la urma problema voastra? ca nu acceptati libertatea in cuplu? eu, ca medic, va sfatuiesc sa o faceti...cine stie, s-ar putea sa va placa...si mai ales sa va faca bine, fiindca va vad destul de labile psihosomatic.

Postat pe 8 Octombrie 2008 10:27
aveti cumva impresia ca daca ati ales sa convietuiti cu cineva, asta inseamna lipsa de toleranta? cu virsta veti vedea unde duce asta...

Postat pe 8 Octombrie 2008 10:28
pt pinna - mai exista si femei inteligente pe lumea asta? te credeam o specie disparuta...

Postat pe 8 Octombrie 2008 10:29
eva draga , nu multe cupluri ajung sa aibe o dragoste atat de profunda fata de partener incat sa nu-i pese cu ce alta persoana si-o trage.

E adevarat , gelozia este o alta forma a egoismului dar de aici si pana la a accepta escapadele partenerului cred ca e cale lunga .

Tu ca medic ar trebui sa stii ca fiecare om este diferit si ar trebui sa te abtii de la a da sfaturi gratuite.
iris_4_ever
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:47
eva5 Data: 2008-10-08 10:27:40
eu, ca medic, va sfatuiesc sa o faceti...cine stie, s-ar putea sa va placa...si mai ales sa va faca bine, fiindca va vad destul de labile psihosomatic.



pfff! auzi ca labile psihosomatic bravo!te-ai chinuit mult pana ai gasit cuvantul asta?draguta,singura labila de aici esti tu si mai inca o calitate pe langa noi-esti cam bitch!sub adapostul casatoriei iti faci de cap de 20 de ani,totusi,de ce te-ai casatorit?sa vada lumea ca esti o doamna respectabila,casatorita?normal era jenant sa barfeasca lumea ca d-na doctor e cam tarfulita...
iris,stai linistita ca nu din dragoste profunda nu-i pasa cu cine si-o trage sotul...e prea preocupata cu cine sa si-o traga ea

Postat pe 8 Octombrie 2008 13:41
1-nu am dat sfaturi nimanui/ cred ca sintem aici pt a impartasi ginduri/sentimente/experiente de viata si nu pt a fi vindicative
2-tirfulita/prostitutie - inseamna a face sex pt un interes/avantaj/profit (bani, de ex.), ceea ce nu este cazul meu
3-explic inca odata, pt cine este interesat - a fi legat cu lanturi, chiar de aur, de casa/partener/etc inseamna a trai intr-un univers limitat si aceasta nu este o optiune pt toate persoanele/depinde de str afectiva a fiecarui om
4-dragostea (pasiunea) exista in primii ani - apoi apare nevoia de echilibru - si intelegere reciproca - ceea ce, evident, este dificil de atins in multe cupluri - poate de aceea exista atit de multe familii destramate, lacrimi si nefericire/sau cel putin asta vad eu, zilnic
5-va intreb/credeti ca veti putea trai toata viata alaturi de un om, iubindu-l constant si bucurindu-va de reciprocitate? iar cind gustul de libertate/aventura va apare la unul dintre parteneri, cum veti reactiona?

Postat pe 8 Octombrie 2008 16:36
pt larisa/nu mai cita partial, ci vezi contextul..."va sfatuiesc sa o faceti" - se referea la acceptarea libertatii in cuplu - ceea ce nu inseamna intotdeauna sex/sexul nu este neaparat ceea ce da savoare vietii

Postat pe 8 Octombrie 2008 16:47
De la: livym@yahoo.com, la data 2008-09-27 14:05:49se poate numi infidelitate daca descoperi k iubitul tau (ciudat, pt k va intelegeti bine si tu credeai k aveati o relatie buna)intra pe tot felu de site-uri pe internet? va dati si voi seama cam pe ce site-uri...


nu-mi dau seama pe ce site intra.
dezvolta te rog frumos.. va trebui sa dai detalii cand argumentezi ceva.
Greenie
Postat pe 8 Octombrie 2008 17:08
one night stand al partenerului?? doamne ma omorati voi cu engleza voastra si pe mess sufera lumea cu statusuri in engleza,fratilor daca ne mai englezim mult poate, poate reusim si in civilizatie nu numai in cuvinte...in fine....si sa revin la subiect pai eu il iert numai cu o conditie:sa imi ierte si el mie "ten night stand" daca el a avut motiv sa o faca pai sa stea linistit ca ma descurca la secunda sa gasesc si eu 10 motive pt a o face....
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 04:01
absolut.perfecta dreptate...ce as completa eu nitzel?
motivele exista tot timpul,asa ca am putea-o face in orice moment,depinde doar daca avem sau nu capul pe umeri.
daca vrem ori nu sa ni-l pierdem.......eheee si daca avem si motivatzia,cat dureaza????
matracucu
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:15
eu sincer nu as ierta deloc ...... cine a facut o data v-a face si a doua oara sunt sigura si daca a ajuns sa faca atunci inseamna ca ceva nu merge si atunci unde e iubirea ?
gabry_ellla
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:10
De la: Larisa82, la data 2008-10-06 23:35:09eva5,daca tu esti de acord ca partenerul tau sa aiba n aventuri de ce mai sta cu tine??sau tu cu el??eu am mai auzit ca sunt unele cupluri "moderne" in care fiecare isi face de cap cu cine vrea fara ca unul dintre ei sa puna intrebari cine ce a facut...asta e o varianta pt unii care nu pot sa se abtina desi nu sunt de acord cu ea,dar ce zici tu mi se pare aberant!! adica eu sa ma uit la el cum ma inseala cu o suta dar sa nu ii zic nimic ca poate o sa ma urasca,sa stau cuminte in banca mea ca poate el dupa n femei ma va aprecia...pfff asa porcarie nu am auzit in viata mea!

eu am talmacit altfel mesajul...
Pinna
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:37
Nu, mai degraba as putea intelege o pasiune. Pentru ca a trada increderea pentru "una mica" spune multe desre cat respect si iubire exista in relatie. Daca m-a inselat din motive mai complexe, daca sentimentele puternice l-au facut sa fie duplicitar cu mine l-as intelege. Desi nu cred ca as putea ierta, uita sau trece peste.
Kathara
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:43
intre teorie si practica...
teoretic/"Les niveaux de maturité émotionnelle, les étapes de développement de l'ego, la hiérarchie des besoins de Maslow et la théorie bi-factorielle d'Herzberg"
practic/ http://www.youtube.com/watch?v=bOexuR_CvRQ

Postat pe 24 Octombrie 2008 02:01
prietena voasta puffilici,pe care o ridicati in slavi pozeaza sexi pe net si racoleaza barbati,din cate stiu tariful e de 100 de euro face cam 1500 euro pe zi de unde credeati ca are bani?

Postat pe 24 Octombrie 2008 02:02
De la: puffilicisexy, la data 2008-10-24 02:02:25prietena voasta puffilici,pe care o ridicati in slavi pozeaza sexi pe net si racoleaza barbati,din cate stiu tariful e de 100 de euro face cam 1500 euro pe zi de unde credeati ca are bani?

si ce treaba ai tu cu puffilici? fiecare sa se uite sub nasul ei...
Pinna
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:20
bai, numai sfatoase pe aici :)) dar dc nu va puneti si intrebarea: dc "one-night stand"? intrebarea asta cred ca o sa va dea procesoarele peste cap =))
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Octombrie 2008 23:19
e trist sa vad ca in loc sa ne dam sfaturi, ne intepam unul pe altul cu tot felul de rautati!!
iar ca sa fiu la subiect, nu stiu care e calea corecta, sa ierti, sa nu ierti....e alegerea fiecaruia, unii pot ierta, altii..nu.
si eu sunt de acord cu eva, intr-o oarecare masura.....daca stabilim de comun acord, si nimeni nu e deranjat de asta...e ok, de aia traim in democratie....problema apare cand unul dintre parteneri are o alta conceptie despre viata...aici apar divergentele!
eu una am iertat odata, n-a fost doar o noapte, au fost vreo 3 luni, timp in care relatia noastra mergea din ce in ce mai prost, dar el nu vroia sa ne despartim....intr-un final am aflat, a recunoscut, mi-a zis ca nu stia ce simte, ca nu vroia nici sa ma piarda, dar....asta e!!
printre alte probleme, la noi, cea mai mare proportie in comportamentul lui a avut-o anturajul..a recunoscut si el intr-un final!
Oricum, eu in principiu nu prea sunt de acord cu asta, nu pot sa ingradesc pe nimeni,fiecare e liber sa faca ce vrea, dar atata timp cat eu nu simt nevoia de a fii si cu altul, am aceleasi pretentii si de la el!! in rest, e liber sa face ce vrea!
si mai e o chestie, daca tot e doar o aventura de o noapte, cel mai bine e s-o tina pt el, daca il tine constiinta, sa nu sufere partenerul gratuit!
Offf...viata asta e asa complicata, eu am ajuns la concluzie ca toti inseala pana la urma, unii mai devreme, altii mai tarziu, iar de restul nu aflam pt ca se ascund prea bine
In concluzie....cred ca ar trebui sa fim mai deschisi, mai toleranti, mai buni!!
O zi faina!
ina84
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 62 De la: franziska_eu 23 Decembrie 2011 13:30
hello, 2 De la: Barbie30_ 30 August 2011 09:43
Mi se intampla din nou. Nu imi vine a crede ca iar 49 De la: andel1984 3 Septembrie 2010 11:05
fetelor voi ce ati face? 120 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35
Ma inseala?? 17 De la: kudika_pudika 15 Ianuarie 2011 16:48