Setari Cookie-uri

ce sa fac???sa raman cu el sau sa ma despart

ai dreptate in relatia asta doar eu sunt cea care a tras
rali_matei
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:39
De la: ETE_EU, la data 2008-11-06 15:38:06parerea mea este ca intr-o relatie nu trebuie sa traga doar unul de ea ca sa mearga,ori amandoi ori mai bn deloc,ce rost are sa tragi de ea daca celalalt nu da 2 bani vad ca ai 21 de ani esti tanara ,frumoasa asa ca mai bn iti vz de viata in continuare.iar despre parinti eu niciodata nu i-am lasat sa se amestece in relatiile mele,daca am facut greseli au fost greselile mele.parinti sa stea deoparte.


asa m-am gandit si eu ca ar fi bine sa-mi vad de viata mea,sunt destui baieti care ma vor...

1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:51
Dana, asta e pentru tine. Daca nu il iubeai pe prietenul tau, nu postai acele poze. So, daca acel om merita, eu zic sa lupti pentru el cat de mult poti. Daca numai familia e cea care ii interzice sa aiba o relatie cu tine, nu te lasa! Poate el e mai moale, poate inca nu a gasit o cale sa te impace si pe tine si sa-si impace si parintii. Sunt parinti care considera ca nimeni nu merita sa stea alaturi de copilul lor. Asa e tatal meu, dar am reusit sa ajung cu el la un compromis. Il vizitez doar impreuna cu copila mea, in timp ce cu sotul meu se intalneste doar la evenimente importante si se tolereaza reciproc. Deci, keep going draga mea si nu dispera. Daca e sa fie al tau, cu siguranta va fi!
Lucia1971
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:49
nu am zis ca nu il iubesc dar am obosit sa mai lupt ....si parca m-am saturat
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:55
Si eu am zis asta acum 15 ani cand ma saturasem sa mai lupt pentru sotul meu (actual). Si stii ce am facut? M-am dus la mama lui si am provocat-o la o discutie face to face, doar noi doua. Rezultatul? La un an dupa discutie m-am casatorit si pot sa spun cu mana pe inima ca soacra-mea e o persoana deosebita care merita ce-i mai bun pe lumea asta. E drept ca am avut nevoie atunci de multa diplomatie, dar iaca rezultatul...
Lucia1971
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:59
cu mama lui ma inteleg foarte bine...tatal lui nu este de acord cu relatia!!!si la mine in familie mama mea nu este de acord chiar nu stiu ce sa mai fac
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:03
Sa stii ca eu nu am fost o persoana puternica la 2o de ani pentru ca daca eram, il puneam pe tata la punct si plecam de acasa, cu atat mai mult ca la acea varsta ma puteam intretine singura. Dar n-am facut-o ca sa nu-l supar si bine am facut. Ei, per parcursul celor 14 ani de casnicie am mai avut noi dispute urate, dar de fiecare data am trecut cu bine peste ele. Si asta tocmai pentru ca ma iubeste enorm si in subconstienutul lui isi dadea seama ca exagereaza chiar daca nu a recunoscut-o. Ce sa-ti spun ce scandal am avut cu el cand eram insarcinata in 5 luni jumate si aveam in apartament si cateaua (pe care o am inca). M-a facut inconstienta, mi-a spus ca imi nenorocesc singura copilul... etc... etc... Raspunsul meu a fost ca in casa mea fac ce consider eu de cuviinta si daca imi nenorocesc copilul eu am sa trag ponoasele (bine, citisem eu mult, ma consultasem cu veterinarul catelei...). Rezultatul? Am o copila de aproape 7 ani perfecta din toate punctele de vedere, o catea (acum cam batrana ce-i drept) si o familie cat se poate de unita si pot sa spun fericita.
Sper ca nu te-am plictisit cu povestea asta, dar am vrut sa-ti dau un exemplu. Pana cand nu veti fi doar voi doi, te cam lupti cu morile de vant. Abia cand veti fi singuri iti vei da seama daca si cat a meritat sa lupti pentru omul iubit. Si daca nu e bine, nu-i un capat de lume. Dar eu zic sa lupti, sa nu te lasi influentata de nimeni. Tu sa fii singura care decide ce va face cu viata ei. Bafta multa!
Lucia1971
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:16
parintii cistiga!!si daca ai ghinionul sa fie banateni (cunosc gindirea m-am nascut in Timisoara)pina ii lumea si pamintul nu te vor accepta,daca nu te-au acceptat de la inceput.
Din pacate multe familii mai gindesc asa in ziua de azi,eu consider ca nu ai dreptul sa te bagi in viata nimanui.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:18
ms de mesaj,dar tare ma tem ca ai drepate,mi-e foarte greu sa renunt la el si inca nu sunt hotarata sa ma despart de el
1dana2
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:15
De la: 1dana2, la data 2008-11-06 14:45:40am un prieten de mai bine de un an de zile,il iubesc cu adevarat ne intelegem destul de bine,numai ca parintii nostrii nu sunt de acord ca noi doi sa fim impreuna!!ca sa fac sa me despart de el sau inca sa mai lupt pt relatia noastra???pt ca eu am inceput sa obosesc iar el nu face nimic


nu stiu citi ani ai si nu sint curioasa sa iti verific profilul - dar trebuie sa dai dovada de maturitate si daca relatia merge cum spui, vei gasi puterea de a-ti dovedi tie si celorlati ca acesta este drumul pe care trebuie sa il urmezi in viata
sandra33
Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:11
sunt de acord cu sandra...dar, in acelasi timp, daca el nu lupta pentru relatia voastra, n-are rost. Relatia e compusa din doi oameni, nu doar din unul.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:23
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:54
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:49
daca il iubesti si te iubeste eu ti-as sugera sa ramai cu el.dar trebuie sa luptati amandoi ca deaia sunteti doi intr-o relatie.succes
llllpppp
Postat pe 19 Februarie 2009 18:43
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
L`am parasit,Sh` knd am vrut sa`i zik a 2 a zi s` ne impakm era deja q` o prietena dea meah` ..sh` c` a zis :(( 85 De la: greierash 1 Octombrie 2009 00:40
Cele mai PENIBILE / CIUDATE / AMUZANTE momente/intamplari in timpul unui interviu!!! 14 De la: dark_princes 27 Septembrie 2009 09:09
Spovedania 18 De la: Vladimir13 21 August 2009 15:50
Sinceritate totala sau partiala? 24 De la: valita76 3 Iulie 2009 10:35
pt un gest nobil!!:) 13 De la: oana84onutza 23 Februarie 2010 18:08