Setari Cookie-uri

Topicuri diverse... si indelung comentate!!!

Ma tot uit de aseara cu mai mult interes decat inainte pe acest site si constat cu uimire, dezamagire si regret ca marea majoritate a topicurilor sunt postate doar de dragul de a li se da atentie celor care le-au postat!
Nu pot sa cred ca traiesc intr-o tara in care, oamenii posteaza tot felul de povesti imaginare doar pentru a vedea reactia celorlalti si pentru propria distractie!!
Observ cu oarecare dezamagire ca in cazul in care cineva posteaza un topic de bun simt, nu este luat in serios mai degraba se face asa zisul "misto" de respectivul, insa daca se posteaza ceva de genul "sex cu verisoara" etc (ma abtin sa mai dau si alte exemple) toata lumea se inghesuie sa posteze un raspuns cat mai uimitor dar si naucitor in acelasi timp!
Sunt si persoana care cel putin din limbajul folosit si din coerenta ideilor, iti poti da seama ca au o cultura peste nivelul altora... si nu fac discriminari ... e doar o constatare proprie!
Insa nedumerirea mea ar fii: de ce topicurile ieftine si fara sens sunt atat de mult bagate in seama?
Oare ne-am pierdut interesul pt lucrurile practice iar discutiile se pot rezuma doar la a nascocii ceva nou, unic, incitat, care sa-i faca pe ceilalti sa posteze cu nesat???
Multumesc celor care-mi inteleg opinia... restul e problema lor, fiecare decide pt el!
AYANR
Postat pe 16 Martie 2009 19:13
Iti voi raspunde referindu-ma la un alt forum ajuns intr-o situatie absolut similara. La inceput totul este interesant, chiar si acel "sex cu mama" ... trezeste atentie si seriozitate (¿). Subiectele apar ca ciupercile dupa ploaie... Nu si userii. In momentul cand constati ca forumul are un numar suficient de useri... constati si ca subiectele au cuprins cam toate temele interesante, ca au fost deja dezbatute de majoritate. So... daca intamplarea face (ca in 90% din cazuri) sa ai un job lejer, forumul devine nu doar un mijloc de a trece timpul... devine VITAL, esti dependent. Dar... hmmm, cam ce ne-am mai putea spune de vreme ce de ani de zile ne-am spus totul?! Si atunci "VANAM" orice greseala, orice tampenie, orice user pentru a ne administra drogul. Uneori devenim noi insine acei useri idioti care deschid topicuri pentru amuzament. De ce nu, daca asta e o modalitate de a mai scrie ceva?! Altfel ce sa faca? Sa stea sa se uite la monitor? Jobul a ramas la fel de lejer.
E posibil sa iti para unii foarte rautaciosi. E posibil ca acest lucru sa fie tocmai din plictiseala si lipsa de interes acumulata in timp... Sa nu le pese acum pentru ca... se presupune ca le-a pasat candva...


rashela
Postat pe 16 Martie 2009 19:54
De la: AYANR, la data 2009-03-16 19:13:30Ma tot uit de aseara cu mai mult interes decat inainte pe acest site si constat cu uimire, dezamagire si regret ca marea majoritate a topicurilor sunt postate doar de dragul de a li se da atentie celor care le-au postat!
Nu pot sa cred ca traiesc intr-o tara in care, oamenii posteaza tot felul de povesti imaginare doar pentru a vedea reactia celorlalti si pentru propria distractie!!
Observ cu oarecare dezamagire ca in cazul in care cineva posteaza un topic de bun simt, nu este luat in serios mai degraba se face asa zisul "misto" de respectivul, insa daca se posteaza ceva de genul "sex cu verisoara" etc (ma abtin sa mai dau si alte exemple) toata lumea se inghesuie sa posteze un raspuns cat mai uimitor dar si naucitor in acelasi timp!
Sunt si persoana care cel putin din limbajul folosit si din coerenta ideilor, iti poti da seama ca au o cultura peste nivelul altora... si nu fac discriminari ... e doar o constatare proprie!
Insa nedumerirea mea ar fii: de ce topicurile ieftine si fara sens sunt atat de mult bagate in seama?
Oare ne-am pierdut interesul pt lucrurile practice iar discutiile se pot rezuma doar la a nascocii ceva nou, unic, incitat, care sa-i faca pe ceilalti sa posteze cu nesat???
Multumesc celor care-mi inteleg opinia... restul e problema lor, fiecare decide pt el!
SIDONIA69
Postat pe 4 Mai 2009 10:43
Sunt de acord.
Si eu am deschis de curand un topic despre cuartul roz , dar nu au foat decat doi useri care sa incerce sa ma ajute. Restul au inceput cu caterinca si cu presupunerile stupide. Asta m-a dezamagit intr-un fel, deoare considerasem forumul mai serios de atat.
sweet_deea2468
Postat pe 22 Iulie 2009 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciudat!el?sau eu? 16 De la: hajimemasho 3 Ianuarie 2010 14:31
Distanta 13 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:05
COMUNICARE CU 2 TAISURI 14 De la: misstiqque 23 Martie 2009 12:25
Relatie la distanta 4 De la: simonycik 2 Octombrie 2009 17:31
exista in Ro clinica unde se poate naste in apa? sunteti pentru cezariana sau nasterea normala?? 19 De la: nicoleta_douca 18 August 2009 17:48