Setari Cookie-uri

Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz

nush dak exista barbatul ideal dar pt mne trb sa aiba ochi albastri si sa fie,dak se poate brunet...si fff important este comportamentul...
kudika008159
Postat pe 1 Mai 2009 23:41
De la: cozett, la data 2009-05-01 12:33:22DRAGOSTEA ESTE INVENTATA DE EVREI,DAR STITI DE CE?CA SA FUTA PE GRATIS,
MAI FETELOR BAGATI LA CAP:BAIETII BUNI NU STAU PE GARDURI,SUNT PUTINI,SI AIA BUNI SUNT LUATI,ASA CA AU RAMAS DOAR CEI PENTRU HANDICAPATE.



da....dar si aia LUATI pot fi LASATI.... sau FURATI de unele mai smechere decat HANDICAPATELE care ii luasera. Si plus de asta cum ramane cu BAIETII RAI???
cocco
Postat pe 2 Mai 2009 01:00
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 01:04
NU EXISTA BARBAT IDEAL, CUM NU EXISTA NICI FEMEIA IDEALA.FIECARE ARE TACANEALA LUI.INCA NU S-A NASCUT OMUL PERFECT.
SI INTR-O CASNICIE DACA SUNT 2 PIETRE TARI SI NU LASA UNUL DE LA ALTUL, SE ALEGE PRAFUL.
MONIK_KRIS
Postat pe 2 Mai 2009 07:44
barbatul ideal e cel care sta langa noi care ne intelege care ne iubeste asa cum suntem mai ciufulite dimineata, nervoase cind venim de la servici cind nu avem chef de nik iar el te intelege si te iubeste asa cum esti tu indiferent de starea ta de spirit..... dar pentru asa trebuie sa il formezi tu
manuelastef
Postat pe 2 Mai 2009 10:05
Femeia ideala & Barbatul ideal

Au fost odata ca niciodata o femeie ideala si un barbat ideal. Ei s-au intalnit in imprejurari ideale, si deoarece relatia lor era ideala, au avut si o nunta ideala. Intr-o seara de Craciun, in care ningea puternic, perechea ideala mergea pe o sosea plina de gropi, cand, l-au vazut pe Mos Craciun. Acesta avea o tolba plina de cadouri, dar avusese un accident cu sania. Perechea ideala l-a invitat pe Mos Craciun in masina lor (ideala ) pentru a-l ajuta sa duca la timp cadourile. Din nefericire, cei trei au avut un accident, si doar unul singur a scapat. Cine?
Raspuns: Bine-nteles ca femeia ideaal! Ea este singura dintre cele 3 personaje care exista intr-adevar. Toata lumea stie ca Mos Craciun nu exista, ce sa mai vorbim de barbati ideali...
Pentru femei, povestea se incheie aici. Barbatii vor citi in continuare: daca Mos Craciun si barbatul ideal nu exista inseamna ca femeia a condus, ceea ce explica si de ce s-a intamplat accidentul.
Si inca ceva: daca esti femeie si ai citit si restul povestii, asta mai demonstreaza o chestie: ca femeile nu fac niciodata ceea ce li se spune!
felix_c
Postat pe 2 Mai 2009 10:25
Barbatul ideal exista doar cat timp suntem noi oarbe,nu?
kudika008999
Postat pe 2 Mai 2009 11:25
Oricata dreptate ai avea.......sau nu... ..esti un mare badaran...tu cel perfect, gata sa arunci piatra.
yvonne_yvonne
Postat pe 2 Mai 2009 11:51
De la: paultinichigiu, la data 2009-05-01 11:14:24M-am infiorat.
Reflexul de a persifla e instant, orice tema s-ar arunca oprobiului public. Ocazia de a gandi profund, este de obicei, refuzata tacit, printr-o reactie populista, aproximativ amuzanta, fara esenta in sine. Nevoia de a sublinia propria individualitate prin evidentierea exceptiilor reale de la un principiu general, adevarat de-facto, a devenit motivul pentru care de foarte mult timp nu mai scriu direct plebei.
ileana, voi afirma deschis ca da, admir principiile tale. Complementaritatea se manifesta in genere atractiv intr-o etapa de imaturitate afectiva, cand aventura reprezinta inca ceva inedit, si cand riscul mare al esecului nu este o experienta proprie, oricat de evidentiat ar fi el in teorii precum cea de fata.
Metaforele enuntate de tine reprezinta de fapt ceva care, in limbaj comun, se spune cam asa: "ne put chilotii la fel". Poate ca l-ar fi inteles mai degraba pe Baudelaire ai nostri cititori, decat pe tine.E vorba despre confortul real, despre placerea parteneriatului cu cineva care nu ne incalca regulile de viata, si a carui imperfectiune e relativ congruenta cu cea proprie.
Sper sa nu ma comenteze nimeni.
glume placute.


Oricata dreptate ai avea...sau nu... ..esti un mare badaran, tu cel perfect gata sa arunce cu piatra si sa se exprime ca la usa cortului. Crezi ca exprimandu-te asa esti mai presus de cei pe care ii comentezi?
yvonne_yvonne
Postat pe 2 Mai 2009 11:53
De la: focsi, la data 2009-05-01 20:25:11 ...nu fi rea timpul e trecator respecta aproapele si tinpul rezolva totul , perfectiune nu exista doar compromisuri ....dar nu absurde ....ambitiile se p[atesc in timp.....totii suntem muritori
SIDONIA69
Postat pe 2 Mai 2009 12:00
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.Complementaritatea este ºi ea bunã, dar numai în cazul one night stand-urilor. Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun. VISA Card nu face casã bunã cu AMEX Platinum niciodatã.
Când vã cãutaþi Alesul, trebuie sã priviþi mereu ALÃTURI. Nici mai sus, dar nici mai jos. Alãturi se aflã mai mereu perechea idealã. În acelaºi hypermarket, citeºte aceleaºi cãrþi, se îmbracã de la aceleaºi magazine ºamd. Povestea Cenuºãresei este doar un mit frumos ºi ireal.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!


...partial e corecta presupunerea de mai sus...

poti iubi pe cineva si daca e mai jos il ridici la nivelul tau pt a-l privi de la egal
raluk_hbl
Postat pe 2 Mai 2009 12:58
bergher_andra
Postat pe 2 Mai 2009 15:48
De la: bergher_andra, la data 2009-05-02 15:48:02


Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 15:51
kudika018904
Postat pe 2 Mai 2009 16:41
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.Complementaritatea este ºi ea bunã, dar numai în cazul one night stand-urilor. Partenerii unei relaþii de duratã au aceeaºi origine socialã, credinþe ºi valori similare, acelaºi nivel financiar ºi urmãresc un þel cât de cât comun. VISA Card nu face casã bunã cu AMEX Platinum niciodatã.
Când vã cãutaþi Alesul, trebuie sã priviþi mereu ALÃTURI. Nici mai sus, dar nici mai jos. Alãturi se aflã mai mereu perechea idealã. În acelaºi hypermarket, citeºte aceleaºi cãrþi, se îmbracã de la aceleaºi magazine ºamd. Povestea Cenuºãresei este doar un mit frumos ºi ireal.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!



Hai sa zicem ca am vanat cu intelepciune si l-am gasit pe specimenul "perfect similar".Pana aici m-am descurcat, da' ce ma fac daca individul de ALÃTURI doreste sa ramana la acest nivelul si atat ,asta in conditiile in care eu aspir sa-mi depasesc conditia si actionez in acest sens?Ce se intampla mai departe,ajunge aceasta relatie una de durata?
Nu prea cred...Parca mai lipseste ceva...Aspiratiile,telurile indivizilor se mai schimba de-a lungul timpului si atunci cum mai actionam,ce facem?Facem ture in jurul alesului ca sa ramanem totusi alaturi,sau ce???
eka
Postat pe 2 Mai 2009 16:49
Si ei si noi avem defecte fetelor, dar trebuie sa luptam impreuna pentru a fi ideali. Eu sunt fecioara iar sotul meu taur o combinatie buna. La inceput ingrozitor daracum este bine. Vioara si arcus.
Cami_12
Postat pe 2 Mai 2009 17:52
eu eu eu.eu sunt barbatul ideal...nu credeti?......
stratulatsorin
Postat pe 2 Mai 2009 18:42
De la: Cami_12, la data 2009-05-02 17:52:51 Si ei si noi avem defecte fetelor, dar trebuie sa luptam impreuna pentru a fi ideali. Eu sunt fecioara iar sotul meu taur o combinatie buna. La inceput ingrozitor daracum este bine. Vioara si arcus.



eka
Postat pe 2 Mai 2009 18:58
Si eu as putea spune ca sunt femeia ideala.Dar nu-i mai normal ca asta sa vina din partea lui?Ca el sa fie cel care imi spune ca eu sunt femeia ideala pt el?
andrusk
Postat pe 2 Mai 2009 19:03
barbatul perfect nu exista...cum nu exista nici femeia perfecta...nu cred k a existat vreodata cineva fara nici un defect...cum nu exista nici barbati de incredere...
alinutza_897
Postat pe 2 Mai 2009 23:43
DIn punctul meu de vedere barbatul se poate educa asa cum iti doresti ... trebuie sa existe doar putina iubire din perspectiva lui si putin mai multa intelepciune din partea unei femei ... trebuie sa cunosti ce ai langa tine si sa te folosesti de toate resursele de care dispui .... fara a-ti incalca principiile si dorintele in ceea ce priveste relatia visata . SI de asemenea mentionez dragele mele sa nu intreceti masura ca se poate duce totul de rapa .

Completez anuntand cititorii ca nu vorbesc despre relatia mea cu unul din baietii aceia dispusi sa faca orice le cere femeia .... am la casa mea un scorpion ....iar cunoscatoarele ar trebui sa inteleaga mult mai multe :D.

Va pup !
Strumfi_umfii
Postat pe 3 Mai 2009 00:08
Nu-i dificil sa faci fericita o femeie. Un barbat trebuie sa fie DOAR:

1. un bun prieten
2. partener
3. iubit
4. ca un frate
5. ca un tata
6. ca un sef
7. un electrician
8. un tapiter
9. un mecanic
10. decorator
11. stilist
12. sexolog
13. psiholog
14. exterminator de gongi
15. un bun ascultator
16. organizator
17. foarte curat
18. simpatic
19. atletic
20. cald
21. atent
22. galant
23. inteligent
24. simpatic
25. creativ
26.tandru
27. puternic
28. intelegator
29. tolerant
30. prudent
31. ambitios
32. capabil
33. curajos
34. determinat
35. sincer
36. pasional

Fara a uita sa :

37. faca complimente
38. iubeasca shoppingul
39. fie onest
40. foarte bogat
41. relaxant
42. fildel

si deasemenea :

43. sa acorde femeii multa atentie
44. sa-i acorde mult timp
45. sa-i acorde libertate, niciodata sa nu se ingrijoreze unde merge

si FOARTE IMPORTANT:

46. niciodata sa nu uite:
* zile de nastere
* aniversari
* evenimente organizate de ea


cum sa faci un barbat fericit:

1. dezbraca-te
2. da-i mancare


Totusi sunt barbat, imi tradez natia:)) dar mi sa parut funy
arrowman0909
Postat pe 3 Mai 2009 09:43
De la: stratulatsorin, la data 2009-05-02 18:42:54eu eu eu.eu sunt barbatul ideal...nu credeti?......

cam balbait pt un barbat ideal
moneycaprice
Postat pe 3 Mai 2009 11:17
arrowman e foarte adevarat ce scrii tu aici. Numai ca nu sunt numai 46 de lucruri pe care trebuie sa le faca un barbat.... sunt mult mai multe. Si, in plus, ceea ce azi e valabil, foarte probabil maine nu va mai fi.
Din aceasta cauza "regulamentul" pentru barbatul ideal se intinde pe mult prea multe pagini.... pentru a putea fi scris/citit/respectat.
Asa ca ... cel mai bine este sa fii tu insuti.... si sa nu te astepti la prea mult din partea femeilor.
UnOmObisnuit
Postat pe 3 Mai 2009 14:25
Nu stiu cata dreptate ai insa la mine e clar ca "extremele se atrag". Sunt o fata linistita insa ma atrag baietii rai. Am intalnit un baiat care m-a placut si parea genul de baiat care "citeste aceleasi carti cu mine si se imbraca din aceleasi magazine". O,Doamne! Cat de plictisitor era!!!!!! In mod clar nu as vedea o relatie cu el.
Mona_Justine
Postat pe 3 Mai 2009 17:33
Eu nu cred in barbatul ideal insa cred foarte tare in barbatul POTRIVIT. Este acel barbat alaturi de care simti ca ai ceea ce e mai important pentru tine fie ca e vorba de dragoste, sustinere sau chestii materiale.
paula82_
Postat pe 3 Mai 2009 17:37
Daca am sti cum arata perfectiunea,am incerca sa fim perfecti....dar nimeni nu stie cum arata. Eu cred ca defectele fac diferenta si ne fac mai fericiti. Nimeni nu te va face fericit daca nu te faci tu.

O zi buna tuturor!
nelutza21
Postat pe 3 Mai 2009 17:51
Exista barbatul ideal...cum exista femeia perfecta....
BogdanPaul
Postat pe 3 Mai 2009 21:16
eh...nu l-as da pe-al meu niciodata:)
gothablanca
Postat pe 3 Mai 2009 23:01
De la: Diannnnnnna, la data 2009-05-01 11:32:47

Din pacate 80% dintre barbati gandec astfel... si ii cam recunosti pe cei care sunt asa. Eu nu cred ca e materialista, eu cred ca e patita. O materialista nu isi pierde timpul pe site-uri, e prea ocupata sa asalteze orice barbat cu bani. Ati vrut sa spuneti ca are pretentii? A nu se confunda totusi! Eu am avut in viata mea si barbati care isi alegeau prietenele in functie de situatia lor materiala printre altele ( acei paraziti undercover care vad in femeie o sursa de venit daca vor ramane impreuna, cum de altfel un ex de al meu mi-a spus dupa ani ca eu ar trebui sa imi caut un barbat care sa ma poata sustine financiar la nevoie si mai tarziu sa imi dau seama ca asta cauta si el, tot din vorbele lui) si barbati care vroiau doar sa fie iubiti... Dar uitati-va mai bine in jur si cu siguranta o sa ii cititi pe cei care vor relatii numai de la anumite categorii in plus. Din pacate, ce nu stiti este ca viitorul linistit nu va fi cu acei barbati dupa care toate lesinati cand trece pe langa voi impecabil si imaculat din cap pana in picioare cu 10000 de numere in agenda atasate la situatia lui extra buna materiala. Viitorul trebuie sa ti-l faci prin tine insati, orice altceva e o pierdere de vreme! Daca nu esti pregatita de un viitor financiar bun nu mai spera la alta lume cu cenusareasa care isi ia un pitic...sau ma rog, asta e din zilele noastre? oricum... m-ati inteles, mai rar o prostituata respectata cu adevarat. Si inca un lucru: NU MAI FITI USOARE!!! Datorita voua barbatii nu mai respecta femeile, pt ca voi inseva nu va faceti respectate, voi practic ii determinati sa vada femeile drept un bun de consum!!!


offffff, cata dreptate in vorbele tale..
morticia_adams
Postat pe 3 Mai 2009 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTEA DUREAZA 2 ANI- ca in piesa de teatru 26 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 23:50
Vreau si eu un sfat... 6 De la: pinguina 7 Ianuarie 2011 14:23
de ce unii barbati se comporta ciudat? 22 De la: valita76 23 August 2009 10:24
Intrebare pt barbati si femei cae au experimentat tactica ..."indiferenta" 34 De la: sakura_7777777 7 Aprilie 2010 12:22
Nu se simt vinovati daca au inselat? 14 De la: SweetDadyD 30 Octombrie 2009 11:27