Setari Cookie-uri

Exista solutii si pentru sufletul meu ?

Sunt in sesiune. Pana aici nicio problema... Sambata seara insa, am pierdut jumatate din mine, de atunci lumea mea s-a daramat... Am pierdut fiinta pe care o iubeam, o iubesc si o sa o iubesc. De atunci (2 zile) plang, sunt trista si disperata! Am avut o relatie de 2 ani si de un an si 2 luni locuiam impreuna iar acum am ramas singura in micul nostru paradis... Orice fac, la orice ma gandesc, mi'l amintesc...Unde privesc in casa asta atat de goala acum, ma doare - in orice il vad pe el, orice asociez imaginii lui... Daca ies in oras la fel... Timisoara care imi placea atat de mult acum nu mai are nici un farmec... Pe oriunde merg imi amintesc de el... Orice fac. Cand ma pun la somn - singura... Cand ma trezesc - singura... Simt ca nu pot sa depasesc momentul orice as face. Eu sunt aici la facultate (originara fiind din alt judet) si noi locuiam impreuna... Am stat un an in chirie intr-o camera si din martie ne-am cautat sa ne mutam intr-o locuinta mai buna. Astfel am gasit o garsoniera micutza dar foarte frumoasa... Era pentru noi, pentru iubirea noastra.. un nou inceput... Dar acum am ramas numai eu si simt ca o sa innebunesc!!! Imi amintesc tot timpul cand am intrat amandoi prima data in aceasta casa si cat de incantati eram... si cat de nerabdatori eram sa ne mutam... Acum el s-a mutat la bunica lui, tot in Timisoara... NU POT sa fac nimic fara el pentru ca am nevoie de el... Cum mai pot sa fac ceva cand inainte orice faceam, faceam impreuna?! Acum as trece peste orice, numai sa fie langa mine, dar stiu ca tot nu o sa mearga pentru ca nu a tinut cont si m-a facut sa sufar... m-a mintit... si sambata am fost la cumparaturi, ne faceam planuri marete de viitor... trebuia sa ne mutam la bunica sa, si planuiam ce si cum o sa facem si noaptea ne-am despartit... De atunci a inceput cosmarul pentru mine... Sau mai bine zis s-a terminat totul pentru mine! El zice ca ne-am despartit din cauza geloziei mele, eu zic ca el a stricat totul pentru ca nu a tinut cont si iubirea lui se pare ca a fost mai slaba decat pasiunea, placerea sau obsesia lui de a admira alte femei... Desi poate ca acum ar trebui sa imi fie mai bine... CE MA FAC CU ATATEA AMINTIRI pe care mi le-a lasat ?! Am examene de dat si sunt inca o data disperata ca nu ma pot concentra, nu pot invata. Ce pot sa mai fac acum?! Exista ceva ce m-ar putea ajuta? Daca este cineva care imi poate da idei poate din popria voastra experienta, va rog sa o faceti...Orice idee este bine-venita... Desi simt ca nimic nu ma poate ajuta/salva acuma...

Postat pe 16 Iunie 2009 09:47
ID de mess frumushik_4u2001... sfaturi, discutii...orice ma poate ajuta

Postat pe 16 Iunie 2009 09:49
De la: MySadSoul, la data 2009-06-16 09:49:58ID de mess frumushik_4u2001... sfaturi, discutii...orice ma poate ajuta

daca tot ti-ai lasat id-ul de ce ai mai postat ditamai mesajul aici ???
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:53
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:53:18
De la: MySadSoul, la data 2009-06-16 09:49:58ID de mess frumushik_4u2001... sfaturi, discutii...orice ma poate ajuta

daca tot ti-ai lasat id-ul de ce ai mai postat ditamai mesajul aici ???


Pe mess poti discuta mai mult si nu cred ca puteam lasa un ID si atat...si oricum era doar o optiune...
Simteam nevoia sa ma descarc... daca e prea mult, nu e nimeni obligat sa citeasca :) Oricum, nu am scris atat de mult ca sa fiu criticata...daca ai ceva de zis cu referire la subiect, e oki, daca sunt critici, nu am nevoie de ele acum...

Postat pe 16 Iunie 2009 09:55
da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:56
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


hai mah rozo nu fi rea cu fata nu vezi ca sufera
donttouch
Postat pe 16 Iunie 2009 10:02
buna, in primul rand ar tb sa vezi daca are el motive sa zica ca esti tu prea geloasa, posesiva si daca s-a saturat de asta normal ca a vrut sa va despartiti.sau poate e doar un pretext si de fapt are pe altcineva in vizor si a cautat un motiv sa va despartiti.incearca sa afli asta de la prieteni comuni.indiferent de motiv, daca nu te mai iubeste nu are rost sa ami suferi si sa plangi dupa el, ca nu il mai aduci inapoi.daca si el te mai iubeste te va cauta mai devreme sau mai tarziu. si eu am avut 2 relatii si cica motivul despartirii am fost doar eu-sau cel putin asa mi-au zis.cu timpul mi-am dat seama ca au cautat un motiv sa ne despartim si acela a fost mesajele pe care le dadeam-cand eram sup dadeam mesaje rautacioase sa zicem care i-a deranjat, nu conta ca aveam dreptate sa ma sup pe ei, tb sa accept orice si nu zic nimic.sper sa te ajute rasp meu.ps mai cauta cauta pe altcineva care sa te aprecieze, sa te iubeasca cu calitaile si defectele tale, nu are rost sa suferi dupa nimeni
alla31rom
Postat pe 16 Iunie 2009 14:11
Cred ca o sa-i dau dreptate lui alla31. Cum spunea si ea, o sa te caute sau o sa te sune daca intr-adevar te iubeste si isi recunoaste vina. Sa nu te invinovatesti pentru despartire sau sa-i dai crezare motivului lui, acela ca erai geloasa. Nu ca v-as cunoaste personal, dar din moment ce tu negi motivul asta, el probabil doar incearca sa transfere vinovatia asupra ta. Motivul spus de tine mi se pare putin ambiguu, dar daca ai vazut ca i se scurg ochii dupa alte fete si nu-ti este fidel, eu zic sa-l uiti pentru ca ,vorba proverbului "lupul isi schimba parul,dar naravul ba". Nu are rost sa te amagesti ca o sa se schimbe si sa faci atatea sacrificii si compromisuri pentru relatie.
Prietena mea cea mai buna a avut o relatie de 2 ani de zile si iubitul i-a dat papucii "din senin", pe motiv ca era prea fitoasa si suparacioasa. Asta e un non-sens ,dar a facut-o sa sufere enorm, ca si tine, dar a realizat o chestie...ca nu a fost vina ei, ci a lui, la scurt timp dupa despartire afland ca lui ii placea de o alta fata. Poate ti-e greu sa accepti astfel de chestii pentru ca dragostea te face acum sa nu le vezi. O sa treaca timp pana o sa-ti revii.Fii puternica si pune-te pe tine pe primul plan.Asculta muzica(nu lenta,lacrimogena), relaxeaza-te, iesi cu prietenii si vorbeste cat mai mult cu persoanele din jurul tau pentru a-l putea uita. Multa sanatate si capul sus pentru ca te asteapta viata si noi iubiri!
Samatha04
Postat pe 16 Iunie 2009 20:06
De la: donttouch, la data 2009-06-16 10:02:22
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


hai mah rozo nu fi rea cu fata nu vezi ca sufera
e nu stii ca eu sunt mai rea asa
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 20:27
stai un pic.... voi v-ati despartit ca tu ii reprosezi ca se uita pe strada dupa altele, iar el te considera prea geloasa?
ori sunteti foarte imaturi amandoi, ori cu totul alte motive se ascund in spatele acestui pretext

daca nu esti in stare sa inveti, da-ti examenele in toamna si asta e
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 20:32
Sincer, nu exista solutii la asa ceva... Decat timpul... Da, stiu, cliseu.... Ce sa facem Unele chestii devin clisee pentru ca sunt universal valabile.

In rest... Eu zic ca nu ai de ce sa vorbesti despre asta... Daca vrei sa treaca cat mai repede, exact asta NU TREBUIE sa faci.... Sa tot vorbesti de acelasi subiect... Iesi, nu sta in casa... dar iesi cu amici carora sa nu le faci capul mare cu un singur subiect: El.
Ba din contra, incearca sa fii atenta la orice altceva... Nu are nici un rost sa te autoflagelezi... Viata e frumoasa. Stiu ca nu crezi o iota din ce spun eu acum.... Dar curand o sa intelegi... Poate o sa dai exact acelasi sfat altcuiva
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 20:42
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


mai sunt multe specimene ca u!?
scorpyoW
Postat pe 16 Iunie 2009 20:49
De la: scorpyoW, la data 2009-06-16 20:49:43
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


mai sunt multe specimene ca u!?

adica?
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 20:52
De la: yumalai, la data 2009-06-16 20:52:35
De la: scorpyoW, la data 2009-06-16 20:49:43
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


mai sunt multe specimene ca u!?

adica?


nimic
scorpyoW
Postat pe 16 Iunie 2009 21:02
Scorpyow! Am gasit-o pe Scorpiutsa! E pe topicul cu avortul!
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 21:11
De la: scorpyoW, la data 2009-06-16 21:02:39
De la: yumalai, la data 2009-06-16 20:52:35
De la: scorpyoW, la data 2009-06-16 20:49:43
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:56:46da puteai sa lasi un id langa care specificai de ce l-ai lasat nu sa scrii ditamai romanul


mai sunt multe specimene ca u!?

adica?


nimic

tocmai knd ma pregateam si eu cuminte sa ascult o poveste de la tn tu nimic
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 21:24
Multumesc celor care au comentat pe tema subiectului , in comapartie cu cele care au aberat pe aici, Ms fetelor, problema cu examenele este mai dificila acum pt. ca sesiunea de restante incepe imediat dupa sesiunea din primul semestru... deci nu o sa mai fie nici o sesiune de restante la toamna :( .. era bine.

Postat pe 16 Iunie 2009 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa il uit...doar il vreau inapoi:( 12 De la: deny_licious 9 Iulie 2009 15:05
exista iubire ? sau obisnuinta? 2 De la: kudika_21849 23 Noiembrie 2012 10:31
sa il iert din nou? 44 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:11
Cum si cand trece? 21 De la: roz5blue6lila7 23 Decembrie 2010 20:14
divort...? 4 De la: sweety13 19 August 2010 16:07