Setari Cookie-uri

barbat dependent de ma-sa



Toata viata lui ii v-a fii guvernata de mamicuta lui , cred ca si momentele de intimitate trebuiesc aprobate si trecute in agenda lunara , problema mare stii care este ? daca nu-i place de tine poti declansa jihadul in retalitia voastra iar daca o sa m-ai locuiti impreuna si cu parintii lui , nu te m-ai marita , nu de alta dar nu are rost sa divortati doar ptr. placerea de a va casatorii.
banalulanonim
Postat pe 26 Mai 2010 16:17
De la: Neamtu, la data 2010-05-25 16:39:12
De la: _calandrinon_, la data 2010-05-25 16:36:51
De la: kudika183900, la data 2010-05-16 23:46:44vreau sa aflu ce parere aveti despre un baiat de 27 de ani care este dependent de mama lui si isi lasa prietena cand il suna mamica si da fuga la ea sa manance impreuna. in weekend nu pot sta impreuna decat dc el ii cere voie maica-sii sa stea toata ziua cu prietena lui si de abia i se ingaduie sa lipseasca de la masa familiala. isi cere prietena de sotie cu lacrimi in ochi spunandu-i ca este exact ce a cautat el si peste 2 zile se desparte de ea fara nici o explicatie pe moment. explicatia a venit intr-un mail "nu ne potrivim si nu ai stiut sa ma tii langa tine".


looooooser


Pe la noi exista o vorba. E mai dulce putza ca tzatza. Sa mai zic ceva?


chiar asha ... mai exista asha baietzi ? bine zice Neamtu
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 26 Mai 2010 16:22
Da,inca mai exista cazuri din astea...am avut si eu o specie din asta.... uita-l , e mai bine,
andreea02
Postat pe 26 Mai 2010 16:26
De la: andreea02, la data 2010-05-26 16:26:59Da,inca mai exista cazuri din astea...am avut si eu o specie din asta.... uita-l , e mai bine,


Dumnezeule .. shi cum ai scapat de el ?
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 26 Mai 2010 16:29
De la: ViSuRi_DuLcI, la data 2010-05-26 16:29:39
De la: andreea02, la data 2010-05-26 16:26:59Da,inca mai exista cazuri din astea...am avut si eu o specie din asta.... uita-l , e mai bine,


Dumnezeule .. shi cum ai scapat de el ?


la trimis la ma-sa
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 16:30
De la: Ventrue, la data 2010-05-26 16:30:44
De la: ViSuRi_DuLcI, la data 2010-05-26 16:29:39
De la: andreea02, la data 2010-05-26 16:26:59Da,inca mai exista cazuri din astea...am avut si eu o specie din asta.... uita-l , e mai bine,


Dumnezeule .. shi cum ai scapat de el ?


la trimis la ma-sa


saracu` .. crek s`o dus shi nu s`o mai intors
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 26 Mai 2010 16:46
buna am intalnit si eu cazuri de astea e mai bn ca sa intamplat asa credema decat cu unul care e sub fusta lui masa si ca explicatie ori a fst influentat de mama sa ori de prieteni si comportamentul sau de dupa cred ca asa a fost mereu dar din cauza iubirii pt el nu ai vazut cum e de fapt .....putini se schimba doar se prefac....
ratzusk_18
Postat pe 26 Mai 2010 18:31
da sunt si astfel de barbati, mai ales cei care au fost alaptati mai multa perioada decat normal. Atasamentul fata de mama este mai mare. Mie imi pare normal sa se manance in familie cu totii, chiar este placut, acum depinde si de tine cum vezi ca ar trebui sa fie o familie, ai sa fii si tu mama si atunci ai sa judeci altle.
kudika123276
Postat pe 26 Mai 2010 22:12
masa:vezi draga cat intarzii,la ora 14.00 sa fi acasa
lake:da mami,da uite ca e deja 11.10 cand ajung la Gratziela?Stam si noi putin impreuna...
masa:daca tot nu-ti ajunge timpul,stai acasa,ajuta-ma sa pregatesc tacamurile,vinul,servetelele.
lake:ai dreptate mami,lasa ca o vad saptamana viitoare,asta daca bineinteles ne permite timpul!....Prin urmare;actor principal-MASA,figuratie-FRAIERA,care sta si asteapta sa vina printul adormit din padurea frumoasa calare pe o scula ca din parti cal...
Sa dea strechea in mine daca nu mi-a placut la nebunie kudika....276,faza cu :"da sunt si astfel de barbati, mai ales cei care au fost alaptati mai multa perioada decat normal "
De unde ai luat-o so,ca e tare buna?Hai sa nu mai aberam,chestia cu laptele mult se vindeca,asta insa e o problema de personalitate,tipu nu are carente de calciu,ca a supt-o mult,dar are un handicap,unul serios...habar nu are cine e cu actu de identitate in mana!Bre,asta nu se vindeca,e cronica,eventual se amelioreaza,dar nu garanteaza nimeni,totusi!Asa ca,fa cateva matanii ca ai scapat,plateste niste dealea,slujbe de multumire si altele,sa te fereasca D-zeu sa mai dai peste asa specimen,ca sunt destui,crede-ma pe cuvant!
Aaaaa,am citit intr-un coment aia cu:e mai dulce putza ca tzata...ma gandesc ca se refera la putza "Gratzielei"si la tzata masii...oare daca am incerca cu amandoua,putza si tzata "Gratzielei",ar face saracu diabet?Ma da-l in masa!
Mult succes stimabil-o la muls,pardon,in dragoste!
Adellin
Postat pe 28 Mai 2010 13:49
eu zic sa fii fericita ca nu ai mai ajuns sa te casatoresti cu "baiatul mamii"........... ce se spune aici e palid adevar fata de realitate. Si dupa ce moare ea , fiul e atat de pierdut ca nu prea ai cum sa-l consolezi. Sunt oameni care nu sunt capabili de sentimente trainice sau diferite fata de persoane, daca face copii, vai de capul lor..............
bleah, mamele alea care-si aduc baietii in asemenea situatie ar trebui ....
dack
Postat pe 29 Mai 2010 14:43
din punctul meu de vedere exista o singura solutie: SA-L UITI !!! asa va fi intotdeauna, u meriti cu siguranta mai mult. el va depinde intotdeauna de masa, iar fara ea nu va putea trai. gandeste-te in primul rand ca el o iubeste mai mult pe maicasa decat te poate iubi pe tine, iar u te poti impaca cu aceasta idee??? eu nu cred
kudika18000
Postat pe 29 Mai 2010 19:18
ati incerca sa aflati motivul pentru care a plecat , tinand cont ca nu vrea sa se intalneasca cu prietena sub nici o forma? si-a cerut cadourile inapoi insa nu s-a deplasat sa si le ia, si-a trimis prietenii, pe motiv ca "de ce sa ne vedem ce avem sa ne spunem?" o ruga pe amica prietenei lui sa se mearga la servici la el sa ii duca cadourile.... " trebuie neaparat sa ma intalnesc cu ea? "
considerati ca acesta este comportamentul unui om puternic? ati fi incercat sa aflati adevaratul motiv pentru care nu a avut curaj sa dea ochii cu ea?
kudika183900
Postat pe 31 Mai 2010 19:02
Buna.....imi pare rau pentru tine..dar ar trebui sa rupi orice legatura cu el..Eu m-am luptat vreo 7 ani cu un asemenea om si nu am reusit deloc sa il smulg din "bratele" mamei...Asa au fost crescuti si mi-e mila de femeia care se va incumeta sa se casatoreasca cu el..
iuli1981
Postat pe 2 Iunie 2010 08:59
pt ca undeva in mintea lui stie ca nu asa se procedeaza, poate ii pare rau ca se departe dar trebuie sa asculte de mama............ de frica si de rusine nu se duce, nu are dezvoltat simtul responsabilitatii, etc
mai conteaza,?? de fapt bine ca a scapat fata de el
dack
Postat pe 2 Iunie 2010 10:46
Am intalnit si eu altfel de persoane=)))Am chiar un prieten foarte bun=))).si imi vine sa'l bat sincer =))))))

doamne=)))ce ratat
kudika229638
Postat pe 1 August 2010 04:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit. Sunt gravida, vreau sa fac avort! 15 De la: kudika355839 20 Ianuarie 2011 19:43
Ne-am despartit 11 De la: lover_woman 11 Noiembrie 2010 20:37
Va rog,dati-mi un sfat!Sunt disperata! 30 De la: danatisianu 22 Septembrie 2009 16:36
cum sa fiu rece cu el? 28 De la: dolceK 16 Martie 2009 13:23
Am nevoie de un sfat bun. Cum sa trec peste o situatie total neprevizibila de ignoranta neasteptata? 23 De la: kudika_18248 31 Iulie 2013 17:44